Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7924)

Angmir 20.07.2011 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rnandez (Post 1129803)
Wiec tak, w tym sezonie na dzien dzisiejszy zdobylismy 1 pkt do krajowego. Zakladajac, ze
Slask pokona znowu dundee , wygra i zremisuje w 3 rundzie , przegrywajac i remisujac w 4 - 0,750 pkt wbite przez Slask
Legia - wygra i zremisuje w 3 rundzie, 2x przegrywajac w 4 - 0,375 pkt zdobytych przez Legir
Wisla - zremisuje , po czym na R22 wygra z Litexem, zremisje i przegra w 4 -0,500+ 0,500 juz zdobyte
Jaga ugrala 0,250 do pkt krajowego.
Razem mamy 2,350 + pkt za faze grupowa LE i pkt pocieszenia za odpadniecie w 4 rundach, czym przebijemy wynik, ktory stracilismy nz rzecz startu tego sezonu. W samych eliminacjach

Czemu Śląskowi nie wliczyłeś już zdobytych 0,25 ptk.

Zakładanie ze Legia Śląsk i Legia w komplecie przejdą 3 runde jest baardzo optymistyczne.
Narazie skupmy się na strzeleniu s Dundee gola i awans (chyćby po 1-2 dla Dundee)

Potem będziemy mogli udowodnić że (czy?) jesteśmy piłkarsko lepsi od Bułgarii.
A Legia z Gaziantesporem to gigantycnza niewiadomo - raz że tak naprawdę nie wiadomo czy Legie na cokolwiek stać, dwa ze nie wiadomo co tak naprawdę potrafią poza swoja skorumpowaną ligą Turcy. Ale na papierze to Legia dostanie od nich oklep.

PS> A Tak wogóle to najważniejszy mecz 2giej rundy będzie w czwartek w Dundee - nie ukrywam ze licze na zwycięstwo i efektowna grę Śląska - będzie to spodkanie kluczowe dla polskich zespołów w tym roku bo:

1) Otworzy szansę Śląskowi na ugranie kilku punktów z Bułgarami.
2) Pokaże światu że Polska liga wcale nie jest takim zaściankiem - bo średni klub z Polski daję sobie radę z średniakami europejskimi
3) Doda pewności siebie piłkarzom Śląska jak i wszystkich innych Polskich drużun, że wcale nie mamy się czego wstydzić w europie.
4) Zdejmie nieco presję na wyniki w europejskich pucharach z Wisły

Ten mecz tak naprawdę pokaże gdzie jest nasze miejsce w Europie. Z jednej strony wedłó mnie Ślask już w pierwszym meczu pokazał zdecydowaną wyższość piłkarską od przeciwnika, niezależnie od wyniku rewanżu uważam że są lepsi od Szkotów, ale Ślask musi to potwierdzić w oczach kibiców z całej Europy, a przede wszystkim Polskich.

Bardzo bym prosił jakby ktoś mógł pokazać jaki jest kurs na awans Śląska (a także Legi Wisły i Śląska w 3 rundzie)

PS 2 > Znalazłem kurs na awans Śląska z Dundee - kurs jest miażdżący na awans Ślaska - 1.40 (bwin) do 2.70 dla Dundee

Słowem buki widzą może 20% szans Dundee na awans. Czyli doceniają Śląsk dużo bardziej niz Polscy kibice.

TOMEK 11 20.07.2011 11:16

jak na razie wszystko leci jak trzeba, awanse tylko z wyższym rankingiem:

http://s3.ifotos.pl/img/2i3-runda_hsrpeqa.PNG

qqq_b 20.07.2011 11:56

Na razie i tak jest źle. Straciliśmy w I rundzie zespół, który SAM powinien zdobyć 1p do rankingu krajowego, a zdobyl ... 0,25. Nasi rywali na razie maja 4/4 zespoły. Na 5 meczy polskich zespolow wygralismy 4 i przegralismy 1. Ta statystyka moze wydawac sie mylna, bo przeciez wygrywamy na razie prawie wszystko. Jednak co z tego skoro mozemy wygrac w 1-wszym meczu 1:0, a w kolejnym przegrać 0:2 i i odpadamy ( przyklad Jagiellonii )

Nie rozumiem też dlaczego wliczacie, że Śląsk wygra na wyjezdzie z Dundee, wygra i zremisuje w III rundzie i w IV rundzie przegra i zremisuje? Ja sie boje, żeby Śląsk w ogole przeszedl Dundee. Szkoci w 1-wszym meczu powinni juz strzelic 2 bramki i miec spokojny rewanz. Do tego Szkoci u siebie to inny zespoł. Śląsk nie zagral jakiegos dobrego meczu. Ich obrona jest na naszej poziomie, do tego atak tez wiele nie robi. Co prawda w czwartek beda mogli zagrac to co umieja najlepiej - kontra, jednak boje sie o ten mecz.

Legia to wieeelka niewiadoma. Może wygrac 2x z turkami jak i rowniez moze dostac po 0:3 w obu meczach.

Sezon jak na razie nieudany rankingowo.

pepemasta 21.07.2011 11:28

Co nasze druzyny musialyby osiagnac zeby odzyskac strate pkt ktora zafundzielila nam Jagielonia:

Zakladalismy ze Jagielonia zdobedzie 1 pkt wygrywajac 4 mecze z 6. Czyli 2 wygrane z kazachstanem i 2 wygrane z gruzinami po czym 2 porazki w 3 rundzie.
Jagielonia wygrala 1 mecz czyli zdobyla 0,250 z 1 pkt czyli mamy do odrobienia 0,750pkt

Jesli chodzi o Wisle to zakladalismy ze wygra oba mecze ze skonto tak tez sie stalo, mysle ze zakladamy rowniez ze Wsla wygra i zremisuje z litexem i w 4 rundzie 2 razy zremisuje i awansuje do LM.
Zeby nadrobila cos wisla musialaby 2 razy wygrac z Litexem i poiwedzmy 4 runde zostawiamy bez zmian z 2 remisami i awansem wisly. Zatem Wisla w tym przypadku odrabia 0,125 pkt ktore stracila jagielonia.

Jesl chodzi o Slask zakladalismy ze dundee przejda wygrywajac i remisujac i w 3 rundzie remisuja i przegrywaja i odpadaja z LE.
Zeby nadrobil cos Slask musi wygrac dzisiaj z Dundee i w 3 rundzie wygrac i zremisowac co dalo by nam 0,375 pkt odrobienia.

Jesli chodzi o Legie to zakladalismy ze Legia w 3 rundzie przegra i zremisuje i odpadnie z LE.
Zatem Legia musi wygrac i zremisowac co dalo by nam 0,250pkt odrobienia.

Musialyby wszystkie te warunki sie spelnic zeby odrobic wpadke Jagielonii. Dochodze wiec do wniosku ze to bardzo duzy wyczyn zatem naprawde Jagielonia sporo napsula ta wpadka.....

dubi16 21.07.2011 16:06

Kolega wyżej ma racje ;] Nikt poza tymi 3 drużynami więcej nie osiągnie może jeszcze Polonia W i Śląsk. Za rok w pucharach liczę że będą 4 drużyny z tych 5 co sobie na pewno poradzą tj Wisła,Lech,Legia,Sląsk, Polonia W.. Wtedy możemy coś wiecej osiągnać w rankingach i ogólnie.. Jakby co roku były takie same drużyny w pucharach to bym nam dużo dało.. Wtedy drużyny miały by duże rankingi klubowe i były by rozstawione. Śląsk gra pierwszy rok w pucharach i przez to że ma taki niski ranking klubowy nie jest rozstawiony w 2 rundzie Eliminacji Ligi Europejskiej. Popatrzcie na Bate z Białorusi- od 3 lat gra regularnie w pucharach i ma ranking klubowy około 24,500 co daje rozstawienie we wszystkich rundach. Oczywiście trzeba jeszcze pokonywać słabszych. Polsce potrzeba regularnej gry tych samych zespołów w pucharach. Taki Lech z rankingiem klubowym ponad 21,000 był by rozstawiony we wszystkich rundach i musiałby tylko pokonawac słabszych i grupa jest obojetnie Lm czy LE. A on zajmuje w polskiej lidze 5 miejsce i traci miejsce w pucharach na rzecz Jagielloni i Jaga odpada w 1 rundzie ;(.
Pamiętacie sezon 2006/2007 w którym Wisła zajęła 8 miejsce wtedy mistrzem było Zagłębie a Bełchatów był wicemistrzem i co osiągnęliśmy w Pucharach ?? 1,666. Potrzeba nam w pucharach mocnych drużyn tj Wisła,Lech,Legia, i ktoś albo Śląsk albo Polonia W, reszta nie ma co się pchać. Dziekuje;)

Angmir 21.07.2011 16:07

Jaga wełog klucza rozstawieniowego miała zdobyć 1 ptk i odpaść w 3 rundzie - trzeba odrobić 0,75 ptk

Ślask wedłóg tegoż klucza miał odpaść nie zdobywając punktów wogóle juz z Dundee.
Jeśli dziś wygra to odrobi juz 0,5 ptk z tych 0,75 Jagiellonii. Wszystko co zdobędzie z Lokomotivem ponad 1 zwycięstwo będzie juz na plus.

Dariusz 21.07.2011 22:30

Brawo Śląsk, warto teraz zajrzeć do rankingu, gdyż tam dzieje się wiele ciekawych rzeczy:

22.Rumunia 14,658 6/6
23.Szwecja 14,500 4/5
24.Polska 14,291 3/4
25.Norwegia 13,975 4/5
26.Słowacja 13,749 3/4
27.Bułgaria 13,625 4/4
28.Serbia 13,500 2/4

Jak widać Polska pomału zbliża się do Rumunii, która jednak zaczyna gre w barażach LM i LE oraz w fazie grupowej LM i ma aż 6 zespołów. No właśnie, 6 zespołów co oznacza, że otrzymują oni dużo mniej punktów za zwycięstwa i remisy, jednak nie widze w tym sezonie szansy dogonienia Rumunii, czy chodźby utrzymania straty na teraźniejszym poziomie.
Jeżeli chodzi o Szwecje, to ona nas wyprzedziła, ale straciła klub w drugiej rundzie i tez otrzymuje mniejsze "wynagrodzenia" za zwycięstwa i remisy. Myśle, że jak wyprzedzimy Szwedów to będzie nas sukces, nie musze mówić jakby to wyglądało, gdyby Jaga przeszła Irtysz...
Norwegia, Słowacja obie federacje straciły po jednym klubie w drugiej rundzie, jeżeli choć jeden zespół z pary Śląsk/Legia awansuje do 4 rundy powinno być dobrze. Uważam również, że sukcesem będzie utrzymanie się przed tą dwójką.
Bułgaria tutaj wszystko rozegra się w tej rundzie Wisła-Litex i Śląsk-Lokomotiv. Do zdobycia jest jeden punkt, gdyż obie federacje startują w cztery zespoły, lecz Bułgarzy zaczynają znacznie później, tragedią będzie jeżeli i Wisła i Ślaśk odpadną z Bułgarami.
Serbowie stracili aż dwa zespoły, ale przypominam, że my również możemy stracić dwa w najbliższej rundzie i na placu boju zostanie tylko Wisła. Przez te dwa tygodnie jednak Serbia nam raczej nie grozi.

Scenariusz optymistyczny, możliwy:

-Wisła przechodzi Litex wygrywając i remisując/wygrywając
-Śląsk, Legia awansują do czwartej rundy

Scenariusz bardziej realistyczny:

-Wisła przechodzi Litex wygrywając i remisując/przegrywając
-Ktoś z pary Śląsk, Legia odpada przegrywając dwa mecze, drugi klub awansuje zdobywając 0,25 pkt(dwa remisy/zwycięstwo)

czarny scenariusz, również możliwy:

-Wisła odpada z Litexem raz wygrywając/remisując lub dwukrotnie remisując
-Śląsk, Legia odpadają z maximum 0,375 pkt

Uważam, że najbliższa runda będzie najważniejsza dla układu rankingu krajowego.

Karherop 22.07.2011 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tatar22 (Post 1131425)
trzeba uważać na Norwegię która nas goni wydaje mi się że ta trzecia runda może być kluczowa jeśli jakimś cudem udało by się awansować wszystkim 3 drużynom to ten sezon naprawdę może być udany wydaje mi się że w tym sezonie powinniśmy przeskoczyć Białorus której zostały tylko dwa zespoły a ich najlepszy czyli Bate jakoś mnie w tym sezonie nie przekonywuje

Norwegowie nie powinni nam zagrozić , mają w III rundzie do pokonania Atletico , PAOK i tylko z IF Elfsborg powinni sobie poradzic . Rosenborg ma w el LM FC Viktoria Plzeň z którą będzie miał bardzo ciężko .
Obstawiam że jeśli będą mieli 1 drużyne w grupie LM/LE to już będzie sukces , pomimo tego że zaczynali w 5 ekip .

Bułgarzy będą zdecydowanie groźniejsi . Będą mieli prawdopodobnie 3 ekipy w IV rundzie el LE , a może i 4 , ale to już zależy od Śląska, no i Wisły . Jedyne pocieszenie że nie będą tam rozstawieni więc nie ma gwarancji sukcesu .

Rumuni są wysoko we wszystkich rankingach , ale cięzko wyczuć jakie zanotują wyniki w tym sezonie . Ich wielki rank sprzed kilku sezonów już wygasł i ten sezon jest ostatnim gdzie mogą wystawic w pucharach 6 ekip . W IV rundzie el LE mają 3 drużyny rozstawione , poza tym maja jedną pewną drużynę w LM , z tym że nie wróże jej wielu punktów .

Wit.Ek. 23.07.2011 01:40

II runda kwalifikacji – pora na podsumowanie.

Aktualny ranking krajowy prezentuje się następująco :

http://img13.imageshack.us/img13/9757/ranking1d.png

Polska zajmuje 24 miejsce czyli zanotowała spadek o 1 miejsce w stosunku do miejsca które zajmowała przed rozpoczęciem rozgrywek.

Warto spojrzeć na poniższe zestawienie które porównuje dystans Polski przed rozpoczęciem do rozgrywek do miejsc 19-29 oraz na dystans obecny po dwóch rundach kwalifikacji.

http://img192.imageshack.us/img192/9...nadystansu.png

Kolumna po prawej to różnica obecnego dystansu i dystansu sprzed rozpoczęcia rozgrywek. Kolorem zielonym zaznaczyłem sytuacje korzystną dla Polski. Jak widać dystans wszystkich krajów zajmujących miejsca 23-29 zmienił się na niekorzyść Polski. Innymi słowy kraje które są za Polską zdobywają więcej punktów niż Polska. Z drugiej strony kraje, które Polska goni zajmujące miejsca 20-22 stały się Polsce bliższe niż przed rozpoczęciem rozgrywek.

Zmiany dystansu do poszczególnych miejsc obrazują poniższe wykresy. Oba wykresy mają taką samą podziałkę by można było porównywać różnice na dwóch różnych skalach.

http://img33.imageshack.us/img33/202...esydystans.png

Ktoś powie: Nie jest źle, mamy 3 kluby w III rundzie czyli tyle ile miała Białoruś w zeszłym roku, Białoruś czyli kraj, który zdobył ponad 5 punktów. Doda, że już teraz do Rumunii odrobiliśmy ponad 0,700.
Źle nie jest ale póki co to za wczesnie jest na ocenę sezonu, który przecież dopiero się zaczyna, poza tym o ostatecznej zdobyczy punktowej decydują punkty zdobywane w rundach zasadniczych.
Póki co wyniki uzyskiwane przez Polskę są conajwyżej przeciętne. Polska zdobyła jak dotąd 1,000 choć mogła mieć po 8 meczach dokładnie dwa razy więcej. Skuteczność na poziomie 50% jak pokaże poniższe zestawienie plasuje nasz kraj na przedostatnim miejscu wśród krajów zajmujących miejsca 19-28 w rankingu krajowym. Tylko Białoruś uzyskała gorszy wynik.

http://img98.imageshack.us/img98/467...utecznosci.png

Ktoś powie, że to nie skuteczność decyduje o wyprzedzeniu lub nie kraju przez inny ale liczba punktów. Tak to prawda, niemniej po pierwsze i w tym zestawieniu Polska prezentuje się marnie a po drugie skuteczność mierzona procentowo poddaje pod wątpliwość zdobywanie punktów w przyszłości z trudniejszymi przeciwnikami. Póki co zestawienie najlepszych wyników tegorocznych krajów zajmujących miejsca 19-28

http://img714.imageshack.us/img714/5...ngzdobyczy.png

Jak widzicie i tu Polska jest daleko w tyle… Tak jak napisałem dopiero mamy dwie rundy za nami. Rundy zasadnicze mogą wszystko zmienić. Póki co jest średnio… Najbliższym miejsce Polsce które coś zmieni to miejsce 21. DO tego miejsca Polsce brakuje 1,667. To dystans który jest możliwy do odrobienia. Niemniej by to się stało faktem Polskie kluby muszą zdobyć o 7 punktów więcej niż kluby białoruskie oraz oczywiście prześcignąć Szwecję i Rumunię.

To co dla Wisły najważniejsze to ranking klubowy. Poniżej zestawienie ukazujące w jaki sposób polskie kluby zdobywają punkty.

http://img13.imageshack.us/img13/940...ingklubowy.png

W drugiej rundzie polskie kluby zdobyły 0,750 punktów do rankingu kraowego co przełożyło się na 0,150 punktów do rankingu klubowego każdego klubu. Ponieważ za przejście kolejnych rund Wisła i Śląsk dostały kolejne punkty pocieszenia dlatego też po II rundzie wspomniane kluby zyskały 0,500+0,150=0,650 ( dla obu klubów o 0,500 wzrosła wartość punktów pocieszenia). Szczegóły poniżej

http://img692.imageshack.us/img692/7...yrundadoru.png

Opisana powyżej zmiana przełożyła się następująco na miejsce w rankingu.

http://img577.imageshack.us/img577/7...yrundadoru.png

Pojawienie się punktów pocieszenia spowodowało, że każdy startujący w pucharach klub za sprawą punktów pocieszenia zaczął być wpisywany do rankingu klubowego bo przestawał mieć ze względu właśnie na te punkty pocieszenia punkty równe wyłącznie 20% rankingu krajowego. Właśnie dlatego, dla każdego polskiego klubu ważniejsze winno być nie uzyskanie na koniec rozgrywek co najmniej tej samej liczby punktów ale co najmniej tego samego miejsca.

Na koniec jeszcze zestawienie ukazujące jak zmieniła się liczba punktów i miejsce klubu po II rundach na tle sytuacji na koniec zeszłego sezonu w zeszłorocznym rankingu.

http://img263.imageshack.us/img263/6...bowypunkty.png

http://img845.imageshack.us/img845/1...owymiejsce.png

Wit.Ek. 23.07.2011 15:09

Wiecie, zgodnie z zestawieniem, któe jest poniżej

http://img810.imageshack.us/img810/7039/67799603.png

Na koniec kwalifikacji mieliśmy mieć 2,000.
Te 2,000 zgodnie ze ścieżką opisaną powyżej mieliśmy zdobyć o ile po II rundzie Polska winna była już miec na koncie 1,500
Z tych 1,500 mamy 1,000

Jeśli więc mielibyśmy zdobywać kolejne punktu zgodnie z zasadą, że rozstawiony klub to silniejszy klub i dlatego wygra to w kwalifikacjach zdobędziemy już tylko 0,500 za sprawą dwóch wygranych Wisły z Liteksem.
Stosując zasadę rozstawiony jako silniejszy wygrywa a nierozstawiony jako słabszy przegrywa to tylko po Wiśle spodziewam się dwóch zwycięstw. Jesli pozostałe kluby zdobędą jakieś punkty to po prostu będe mile zaskoczony.

Tak jak już kiedyś napisałem, mam nadzieje, że tak jak Wisła miała ostatnio regularnie wtopy z klubami nierozstawionymi tak teraz to z polskimi klubami nierozstawionymi inne będą miały wtopy choć były rozstawione. To jedyna szansa na to by Polska nie zakończyła tego sezonu z dorobkiem 1,500, takim samym jak dorobek Malty w zeszłym roku (36 miejsce w rankingu)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcelo97 (Post 1131957)
Białoruś zajmująca obecnie 21 miejsce, do którego tracimy 1,667 pkt, ma już tylko dwa zespoły:
FK Homel gra z tureckim Bursasporem, a BATE z Ekranasem...możliwe jest odpanięcie FK. Czy jest szansa na awans Polski na wyższe miejsce, jeżeli od Nas awansują 2 z 3 zespołów przy 4 zwycięstwach i dwóch remisach ?

Tak jak napisałem by Polska przegoniła Białorus muszą polskie kluby zdobyć o 7 punktów więcej niż kluby białoruskie.
7 punktów to siedem wygranych w kwalifikacjach.
Każdy polski klub w III rundzie rozegra jeszcze dwa mecze, jesli ją przejdźie ma szanse na kolejny dwumecz.
Jeśli więc wszystkie 3 kluby grać będą w obu pozostałych rundach kwalifikacji to oznacza to 12 meczów i 12 maksymalnie punktów do podzielenia później przez 4 czyli co najwyżej 3 pkt do rankingu.

Antystenes 24.07.2011 08:21

Jak daleko musimy zajść, żeby w tym roku przegonić Amikę w rankingu klubowym? Oni mają 21pkt, my 7? Jest to w ogóle możliwe?

Karherop 24.07.2011 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1132329)
Jak daleko musimy zajść, żeby w tym roku przegonić Amikę w rankingu klubowym? Oni mają 21pkt, my 7? Jest to w ogóle możliwe?

Jeśli awansujemy do LM to "wystarczą " nam 4 zwycięstwa i 2 remisy i jesteśmy przed Lechem + bonusowe punkty

Jeśli awansujemy do LE , to trzeba zaliczyć 6 zwycięstw , ewentualnie dojść do ćwierćfinału ( czyli po drodze musielibyśmy np wygrać 4 spotkania i zanotować 3 remisy

wariantów jest tyle że aż szkoda analizować , będzie to trudne w tym roku , aczkolwiek nie jest niewykonalne

Wit.Ek. 24.07.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1132329)
Jak daleko musimy zajść, żeby w tym roku przegonić Amikę w rankingu klubowym? Oni mają 21pkt, my 7? Jest to w ogóle możliwe?



Aby przegonić Lecha Wisła musi zdobyć w rundach zasadniczych 15 a nie 14. Punkty pocieszenia przyznaje się bowiem klubom na pocieszenie, że swój udział zakończyły na etapie kwalifikacji.
Punkty pocieszenia dolicza się też klubom, które w grupie LE nie zdobyły 2 punktów i są w gorszej sytuacji niż klub, który odpadł w 4 rundzie kwalifikacji choć zaszły dalej.

Tak czy siak jesli klub ma zdobyć 15 punktów to nikt go pocieszać nie będzie.

Każde punkty w rundach zasadniczych to punkty które zmniejszają dystans to innych klubów w tym Lecha jak i punkty które przekładają się na punkty do rankingu krajowego przez co dostają je tez inne kluby z Polski.

Innymi słowy. Każdy 1 punkt zdobyty przez Wisłę to:
1 punkt do rankingu klubowego Wisły
0,250 punktów do rankingu krajowego
0,050 dla każdego polskiego klubu

Reasumując. Każdy zdobyty 1 punkt to
dla Wisły 1,050
dla Lecha 0,050

Jednym słowem chcąc zmniejszać dystans o 1 punkt trzeba zdobyć 1 punkt :)

Jeśli więc mamy przegonić Lecha musimy zdobyć 15 punktów + 0,750, które wpadnie nam jako 20% z 3,750 o które zwiększy się ranking krajowy dzięki naszym 15 punktom.

Są trzy sposoby na zdobycie 15 pumktów.

1. Awans do grupy LM i wyjscie z niej. Awans do grupy i udział w kolejnej rundzie to 9 punktów bonusowych. Wychodząc z grupy Wisła zdobyłaby o wiele więcej punktów za wyniki niż brakujące 6 punktów.
2. Udział w rozgrywkach grupowych i zajęcie trzeciego miejsca premiowanego awansem do II rundy LE za udział w której nie przyznawane sa żadne kolejne punkty bonusowe. Wtedy Wisła musiałaby zdobyć 11 punktów. Tu wiele zależy od tego jak wyglądałaby zdobycz punktowa Wisły w grupie LM. W zeszłym roku były dwie grupy w których trzecie miejsce osiągało się z wynikiem 9 punktów (3 zwycięstwa czyli rankingowe 6 punktów) ale były też grupy gdzie taki wynik premiował awansem do kolejnej rundy LM.
Jesli jednak przyjmiemy, że Wisła osiągnie najpopularniejszy w zeszłym sezonie wynik jaki osiągał klub z 3 miejsca to będzie to oznaczało, że 2 razy wygrała i do 4 punktów bonusowych dodała kolejne 4. Taki scenariusz oznacza, że Wisła wychodzi z 3 miejsca LM do II rundy LE i ma na koncie 8 punktów a do 15 brakuje jej 7.
Wiśle brakuje więc 7 punktów w 1/16 finału.
W kazdej rundzie-dwumeczu może co oczywiste conajwyżej dwa razy wygrać co przełoży się na 4 punkty.
Wisła awansując do 1/8 finału po dwóch wygranych ciagle traciłaby 3 punkty.
3 punkty można zdobyc wygrywając i remisując czyli awansując do ćwierćfinału...

Prawda że realne?

No i ostatni 3 sposób do zdobycie 15 punktów zaczynając rozgrywki w LE.
Tu drogi są dwie.
Pierwsza - WYgrywamy wszystko w grupie i zdobywamy 12 punktów i brakuje nam tylko 3. Warto tu zaqznaczyć, że by zdobyc 3 punkty trzeba przejść 1/16 finału czyli runde w której odpadł Lech w zeszłym roku...
Druga - Wychodzimy z grupy i stracone w grupie punkty zdobywamy odrabiając je np w 1/8 finału...

Też realne prawda?

Antystenes 24.07.2011 17:04

Wit.Ek. jak zawsze profesjonalna i wyczerpująca odpowiedź :)
Jeszcze taka dywagacja..mianowicie aktualnie zajmujemy 24 pozycję w rankingu krajowym. Interesuje nas 15 lokata.
Biorąc pod uwagę fakt, że w dwóch ostatnich latach państwa z pozycji 15-24 tylko 4! razy uzbierały więcej jak 4,6pkt, to pesymistycznie dopiszmy im, że uzbierają 4pkt w tym sezonie na państwo (niech mają:) )
Załóżmy:
-że kraje, które są w rankingu od 23-15 pozycji w tym roku uzbierają po 4pkt na kraj
-czyli Austria(15lokata) będzie miała 21pkt
-czyli brakować nam będzie do niej 9,4pkt
-na Legię z Turkami nie liczmy- dwie porażki
-na Śląsk z Bułgarami zwycięstwo i porażka bez awansu
-Wisła wchodzi do grupy LM

..i moje pytanie co musimy tam nawojować, żeby zdobyć wraz z jednym zwycięstwem Śląska 9,4pkt?

lad21ewt 24.07.2011 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1132610)
..i moje pytanie co musimy tam nawojować, żeby zdobyć wraz z jednym zwycięstwem Śląska 9,4pkt?

Żeby zdobyć 9,400 Wisła musi wygrać LM i nie przegrać żadnego meczu

Sensej 24.07.2011 18:38

Przed nami 3 rundy eliminacji. Jest to pierwsza z rund, w których dla krajów z naszych okolic następuje przesiew. Pokuszę się o mała analizę szans dla krajów z miejsc 19-25


19. CHORWACJA
HJK Helsinki Fin Dinamo Zagreb Cro -> Awans do 4rundy eliminacji LM

Dinamo Bucuresti Rom NK Varazdin Cro -> Odpadnięcie z mała szansą na punkty
Stoke City Eng Hajduk Split Cro -> Raczej odpadnięcie, chodź z szansą na niespodzienke
RNK Split Cro Fulham FC Eng -> Odpadniecie po 2 porażkach


20. CZECHY
Rosenborg BK Nor Viktoria Plzen Cze -> 50/50

AEK Larnaca Cyp Mladá Boleslav Cze -> 50/50
AZ Alkmaar Ned FK Jablonec Cze -> Odpadnięcie bez dużych szans na punkty
FK Sarajevo Bos Sparta Praha Cze -> Duże szanse na awans

21. BIAŁORUŚ
Ekranas Panevezys Lit BATE Borisov Bls -> Raczej pewny awans

Bursaspor Tur FC Gomel Bls -> Odpadnięcie, z mała ilością punktów

22. RUMUNIA
FC Twente Enschede Ned FC Vaslui Rom -> Raczej porażka, i gra w LE

Dinamo Bucuresti Rom NK Varazdin Cro -> Raczej pewny awans
FSV Mainz 05 Ger Gaz Metan Medias Rom -> Spokojna porażka

23.SZWECJA
Glasgow Rangers Sco Malmö FF Swe -> Raczej koniec marzeń o LM i czas na gre w LE

Aalesunds FK Nor IF Elfsborg Swe -> 50/50
Bnei Yehuda Isr Helsingborg IF Swe -> Raczej porażka
Nacional Funchal Por BK Häcken Swe -> Porażka

24.POLSKA
Litex Lovech Bul WISŁA KRAKÓW -> Awans Wisły

Gaziantepspor Tur Legia Warsaw Pol -> Cieżko powiedzieć 50/50
Lokomotiv Sofia Bul Slask Wroclaw Pol -> 50/50

25;NORWEGIA
Rosenborg BK Nor Viktoria Plzen Cze -> 50/50

Atlético Madrid Esp Strømsgodset IF Nor -> Sromotna porażka
Aalesunds FK Nor IF Elfsborg Swe -> 50/50
PAOK Thessaloniki Gre Vålerengen IF Nor -> Raczej porażka



Podsumowując
19. Chorwacja - Drużyna w IV LM i mała szansa na kogoś w LE. W grupach 1 drużyna
20. Czechy - Awans dwóch drużyn raczej do IV rundy EL. W grupach 1 drużyna, przy dobrych wiatrach 2
21. Białoruś - Tylko BATE w IV LM. Grupy -> BATE raczej w LE
22. Rumunia - 4 drużyny w IV LE. Grupy 1 drużyna w LM, 1-2 drużyny w LE
23. Szwecja - 2 drużyby w IV LE. Brak uczestników w grupach
24. Polska - Po drużynie w LE i LM. Grupy - Tylko Wisła
25. Norwegia - Podobnie jak Polska tylko że w grupie Rosenborg.

Jak widać teoretycznie można przewidać że Rumuni poza zasięgiem. Szwecja nie groźna. Reszta krajów raczej z jedną ekipą w Grupach. Tylko że są to dywagacje teoretyczne. 2 rundy jeszcze do faz grupowych. Dużo niespodzianek przed nami.

Wit.Ek. 25.07.2011 08:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lad21ewt (Post 1132627)
Żeby zdobyć 9,400 Wisła musi wygrać LM i nie przegrać żadnego meczu

By polski ranking od gry w grupie wzrósł o 9,400 polska musi zdobyć iloczyn zaokrąglony w góre 9,4 x 4 =37,6 a po za okrągleniu w góre 38

Jest dokładnie tak jak lad21ewt napisał.
W grupie musimy wygrać wszystkie mecze to dałoby 6x2=12+4 bonusowe punkty = 16i awans
W 1/8 finału dostalibyśmy 5 bonusowych i 4 punkty za dwie wygrane
W 1/4 oraz w 1/2 finału dostalibyśmy w każdej z rund 1 bonus i 4 pkt za dwie wygrane czyli 2x(1+4)=10
Finał to jeden mecz i jeden pkt bonusowy = 2+1 =3

Podsumowując
16
9
10
3
=
38

Nawet Barcelona czasem remisuje...
Moim zdaniem 15 miejsce możliwe jest dopiero na zakończenie rozgrywek pucharowych 2013/2014 o ile
Na zakończenie sezonu 2011/12 Polska będzie 21
Na zakończenie sezonu 2012/13 Polska będzie 18
Na zakończenie sezonu 2013/14 Polska będzie 15

To i tak bardzo śmiały scenariusz bo wymaga by w każdym sezonie Polska zdobywała jakieś 6 pkt. dlaczego o tym za chwilę

Spójrzcie poniżej

Oto zestawienie punktów zdobywanych przez kraje w dwóch ostatnich skońćzonych sezonach. Tylko w dwóch ostatnich ponieważ tylko tyle sezonów skończyło się jak dotąd w systemie po reformie Platiniego.

http://img812.imageshack.us/img812/9377/rednia.png

To zestawienie w ostatniej kolumnie wylicza średnią arytmetyczną jaką zdobyły kraje zajmujące dane miejsce. Innymi słowy jesli w latach obowiązywania systemu Platiniego kraj zdobyłby średnią to zająłby to miejsce jakie jest w zestawieniu.
Co z niego wynika ? ANo to, że po 5 sezonach obowiązywania systemu platiniego by zdobyć 15 miejsce trzeba średnio na sezon zdobyć 5,875.

Taki wynik jest w zasiągu Polski choć i tak jak popatrzymy w historie to najlepiej ona przekona że to dla nas wysiłek. Tak czy siak wysiłek w zasięgu.

Jak się będzie zmieniać miejsce Polski o ile będzie ona właśnie tyle zdobywać a pozostałe kraje zdobędą średnią z dwóch ostatnich lat?

http://img840.imageshack.us/img840/1790/35589395.png

Przy takim założeniu Polska skończy ten sezon na 21 miejscu.

Po zakończeniu kolejnego sezonu przy takich samych założeniach (Polska zdobywa 5,875 a pozostałe kraje średnią z punktów któe zdobyły w sezonach 2009/2010 i 2010/2011

http://img546.imageshack.us/img546/633/83166311.png

17 miejsce ale ciągle nie 15...
Jak będzie więc kolejny ranking wyglądał Po zakończeniu jeszcze kolejnego sezonu przy takich samych założeniach (Polska zdobywa 5,875 a pozostałe kraje średnią z punktów któe zdobyły w sezonach 2009/2010 i 2010/2011)

http://img849.imageshack.us/img849/1308/39398918.png

Ciągle tylko 17 choć Polska trzeci sezon z rzędu zdobywa 5,875...
Jak będzie więc kolejny ranking wyglądał Po zakończeniu jeszcze kolejnego sezonu przy takich samych założeniach (Polska zdobywa 5,875 a pozostałe kraje średnią z punktów któe zdobyły w sezonach 2009/2010 i 2010/2011)

http://img850.imageshack.us/img850/3866/56631576.png

Niespodzianka co ?
Polska znó zdobyła 5,875 ale spadła o jedno miejsce !
A przecież cztery już sezony z rzędu Polska zdobywa 5,875 !

Jak by tego było mało to w następnym sezonie...

http://img534.imageshack.us/img534/1373/32924202.png

Polska zajęło 15 miejsce ale ex aequo ! Przecież jeśli stosujemy założenia że Polska zdobywa średnią z dwóch sezonów kraju który w tych dwóch sezonach uzyskał 15 miejsce to po 5 latach liczba punktów Polski, któej ciągle doliczaliśmy 5,875 oraz kraju, któremu ciągle doliczaliśmy JEGO średnią, która też wynosiła 5,875 i właśnie na tej podstawie liczyliśmy ile Polska musi doliczać musi się zrónać.

Jeśli więc Polska ma zająć to wymarzone 15 miejsce to musi przez 4 lata zdobywać 5,875 oraz w jednym roku zdobyc 6,000

Dla przypomnienia dodam, że 5,875 to wynik, który osiągnęła w zeszłym roku Białoruś, kraj, który tak jak Polska w III rundzie miał tylko 3 zespoły, który wprowadził do grup tylko BATE. Mistrz Białorusi, który wyszedł z grupy LE iodpadł dopiero w II rundzie LE. Obyśmy mogli powiedzieć na koniec tego sezonu, że i Mistrz Polski ugrał Polsce podobny wynik

Wit.Ek. 25.07.2011 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcelo97 (Post 1133091)

Czy po III rundzie eliminacji LM i LE możliwe jest wyprzedzenie Szwecji ?

Poniżej zestawienie z któego wynika
- o ile więcej niż kluby z danego kraju muszą zdobyć polskie kluby by Polska prześcignęła dany kraj
- o ile więcej niż polskie kluby muszą zdobyć kluby danego kraju by kraj z którego pochodzą Polskę prześcignął

http://img851.imageshack.us/img851/3...rzebazdoby.png

Skoro 28 Serbia ma 2 kluby w grze to jeśli oba kluby wygrają oba swoje mecze a polskie kluby nie zdobędą ani jednego punktu to za dwa tygodnie Polska będzie na 28 miejscu.
Trzy polskie kluby mogą maksymalnie zdobyć w III rundzie 3 kluby x każdy 2 mecze x 1 pkt za zwycięstwo = 6 pkt.
Jeśli kluby z Państw powyżej nie zdobędą nic wtedy Polska maksymalnie może awansować o 2 miejsca na 22 miejsce.

jarcze 26.07.2011 21:49

Bardzo dobre wyniki innych zespołów w kontekście ewentualnego rozstawienia w IV el. LM.

Dla przypomnienia Wisła aby być rozstawioną musi odpaść 4 z tych 8 zespołów (plusy przy zespołach to wyniki dobre dla Wisły):

+Rangers (dzisiaj przegrał u siebie z Malmoe 0-1)
+BATE (dzisiaj 0-0 na wyjeździe z Ekranasem)
+APOEL (dzisiaj 0-0 u siebie ze Slovanem)
+Partizan (dzisiaj porażka 1-2 na wyjeździe z Genkiem)

-Kopenhaga (pokonuje 1-0 Shamrock u siebie)
-Maccabi Hajfa (pokonuje 2-1 Maribor u siebie)
-Dinamo Zagrzeb (wygrywa z HJK wyjazd 2-1)
+Rosenborg (przegrywa z Pilznem 0-1 u siebie)


Co do rankingu krajowego:

na plus:
porażka Partizana, Vaslui, Rosenborga
remisy: BATE, APOELU, Slovana, Sturmu

na minus:
zwycięstwo Malmoe, Kopenhagi, Maccabi Hajfa, Dinamo, Pilzno

jeszcze jeden mecz ligi europy wtorkowy
Yehuda (Izrael) - Helisingborg (Szwecja) 1-0 więc oba kraje w pobliżu Polski, w perspektywie gonienia Szwedów też dobry wynik dla nas

Dariusz 26.07.2011 22:17

Sytuacja punktowa po zwycięstwie Wisełki:

Wisła 7,408(10,183)
Polska 14,541(15,916)

Bardzo ważne zwycięstwo, jako klub jesteśmy bliscy awansu do 4 rundy, a stamtąd już niedaleko do wyniku 10,183 jaki mieliśmy na koniec zeszłego sezonu, jako federacja idzie nam wręcz fantastycznie, jak przejdziemy Litex to również jestem spokojny o 15,916 na koniec. Pokonaliśmy Bułgarów, ale w najbliższym czasie czekają nas jeszcze 3 mecze z bułgarskimi klubami, narazie zdobyliśmy 0,25 na punkt jaki jest do zdobycia w pojedynkach Wisły z Litexem i Śląska z Lokomotivem, wygrać rewanż z Litexem, mam nadzieje, że Śląsk zdobędzie przynajmniej 0,25 w pojedynku z Lokomotivem, a Legia może chociaż remis ugra i będzie fenomenalnie.

palikot 27.07.2011 02:52

Wisła przez te 3 mecze zebrała więcej punktów do rankingu niż Amica przez całe eliminacje rok temu :)
Wisła 3 mecze 3 zw. 0 - 0 = 3pkt/4 = 0,75 do rankingu krajowego
Amica 6 meczy 2 zw.1 - 2 = 2,5pkt/4 = 0,625 do rankingu
Różnica jest 0,125 pkt a do rozegrania mamy jeszcze 3 mecze
A analogicznym okresie, wronieccy zdobyli 0,25 do rankingu czyli 0,5 pkt mniej.

I teraz przyjąć optymistyczne założenie wygrywamy kolejne 3 mecze... dajemy naszemu krajowi łącznie 1,5 pkt czyli 0,875 więcej niż wronieccy w analogicznym czasie.

Żeby dogonić Wronieckich za cały okres gry w pucharach( zebrali łącznie 3,125) musimy zdobyć jeszcze 2,375 do rankingu krajowego, a to są np:
- kolejne 3 zwyciestwa w eliminacjach co daje łącznie: 1,5
- oraz 3 zwycięstwa i remis w fazie zasadniczej łącznie: 1,75

Ciężko nie? Żeby powtórzyć ten sukces czyli zebrać 4,5 pkt do krajówki, potrzeba będzie pomoc też Śląska i Legii. My też musimy się spiąć i wygrać co się da, lecz ciezko bedzie wygrać 3 mecze i zremisować w LM a to by skutkowało awansem do następnej rundy :) więc dobrze by było, żeby np Śląsk i Legia cosik pomogły. W LE łatwiej, choć niekoniecznie, bo ostatnio były grupy teoretycznie cieższe niż niektóre w LM.

Dani 27.07.2011 10:01

Dokładnie 4 ptk i to powinno być naszym celem , motywacją nie żadna tam LE .
Musimy zgromadzić tyle punktów by w przyszłym sezonie nie martwić się o rozstawienie w III rundzie LM , Rozstawienie w IV rundzie mało prawdopodobne gdyż trzeba mieć ponad 20.000.
Dziś mamy 7.408 , wygramy na R22 8.400 w IV rundzie zw i re ok 10.000 + bonus za awans 4.000 . Wiec przed pierwszym meczem w rozgrywkach grupowych możemy mieć 14.000 i myślę ze ta liczba zagwarantuje nam pewne rozstawienie w III r 2012/2013( ale daleko wybiegłem) a przecież w Lm coś jeszcze ugramy . Więc do boju WISEŁKO I WSZYSCY NA REYMONTA :d

hawkins 28.07.2011 01:01

Co do rozstawienia w trzeciej rundzie to zespoły poniżej mają wyższy współczynnik niż Wisła:
Glasgow Rangers
FC København
BATE Borisov
Maccabi Haifa
Dinamo Zagreb
Rosenborg BK
Partizan Belgrade
APOEL Nicosia

Tylko cztery z tych zespołów musiałyby awansować do czwartej rundy, aby Wisła była rozstawiona (zakładając, że przejdziemy Litex). Jak wygląda sytuacja po dzisiejszych meczach?

zielony - wynik dobry dla Wisły, pomarańczowy - wynik średni, czerwony - wynik zły dla naszego klubu.

Rangers FC 0-1 Malmö FF
FC København 1-0 Shamrock Rovers FC
Ekranas Poniewież 0-0 BATE Borysów
Maccabi Hajfa 2-1 NK Maribor
HJK 1-2 NK Dinamo (Zagrzeb)
Rosenborg BK 0-1 FC Viktoria Plzeň
KRC Genk 2-1 FK Partizan (Belgrad)
APÓEL (Nikozja) 0-0 ŠK Slovan Bratysława

Jak widać mamy 3 porażki drużyn rozstawionych, 2 remisy i 3 niewysokie zwycięstwa.

Szanse są dość duże, nawet powiedziałbym zaskakująco duże (kto by się spodziewał np. porażki Glasgow Rangers). Inna sprawa to, czy to rozstawienie nam cokolwiek da - w czwartej rundzie nie będzie już słabych zespołów, a ci co pokonują wysoko rozstawionych teraz są przecież od nich silniejsi!

Grzana 28.07.2011 19:13

Śląsk Wrocław niestety zremisował 0:0 z Lokomotivem Sofia u siebie , co nie tylko powoduje utratę punktów (zakładane było zwycięstwo) ale także stawia go w ciężkiej sytuacji w rewanżu i powoduje że realne staje sie odpadnięcie jednej z drużyn z pucharów.

Polska 14,541

Śląsk remisuje a zatem należy dodać to tego wyniku 0,5/4=0,125

a zatem

Polska 14,666

W drugim zaś przypadku Maciej Skorża odgonil od siebie widmo zwolnienia, gdyż legia warszawa zwyciężyła 1:0. Na plus należy zaliczyć to że zdobyła kolejne punkty do raningu krajowego...na minus że zrobiła to legia a nie Śląsk.

Polska 14,666

Legia wygrywa i dodajemy do wyniku 1/4=0,250

Czwartek zamykamy więc wynikiem rankingu krajowego: Polska 14,916

Wit.Ek. 28.07.2011 21:01

Po dniu dzisiejszym wyprzedziliśmyw rankingu Szwecje i obecnie Polska zajmuje 23 miejsce z 14,916 punkatmi
Ponadto bardzo zbliżylismy się do Rumunii.
Na początku rozgrywek traciliśmy do Rumunii 1,866 teraz tracimy tylko 0,575.

Jednak największym dla mnie zaskoczeniem są wyniki szkockich klubów.
Szkocja jak dotąd ugrała....0,375

Swoją drogą nie ma co się podniecać. W rundzie zasadniczej tak łatwo odskoczyć...

Badyl1999 28.07.2011 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1135578)

W drugim zaś przypadku Maciej Skorża odgonil od siebie widmo zwolnienia, gdyż legia warszawa zwyciężyła 1:0. Na plus należy zaliczyć to że zdobyła kolejne punkty do raningu krajowego...na minus że zrobiła to legia a nie Śląsk.

Polska 14,666

Legia wygrywa i dodajemy do wyniku 1/4=0,250

Czwartek zamykamy więc wynikiem rankingu krajowego: Polska 14,916


O 0,016 przed Szwedami Hura

A co do Legii to super że zdobyła 0,250pkt a nie była faworytem i turcy cisneli bardzo, poza tym im dłuzej Legia gra w LE tym lepiej niechodzi tylko o pkt. ale o grę na kilku frontach, a Legia nie ma dobrej ławki co się przyda w lidze.

O Śląsk jestem spokojny!!

Sensej 28.07.2011 21:41

Szybkie podsumowanie okolicznych narodów
Obok krajów skuteczność,


Chorwacja 50%
Dinamo Zagrzeb duże szanse na IV runde LM
Raczej jedna ekipa w IV rundzie LE

Czechy 50%
Victoria Pilzno duża szansa na IV rudne LM
Jedna drużyna Sparta Praga w IV LE, reszta odpada

Białoruś 25%
Bate 50/50 przed rewanzem o LM
Gomel może się pokusić o awans

Rumunia 66%
Raczej bez drugiego klubu w LM
Cieżko przewidzieć awanse do LE

Szwecja 25%
w LM niespodzianka Malmo możemy zobaczyć w IV rundzie
W LE porażka max jedna ekipa zaliczy awans

Polska 83%
Duża szansa na drużyne w IV rundzie LM
Duża szansa na 1 badz nawet 2 ekipy w LE

Norwegia 50%
W IV LM raczej nikt
W LE raczej 2 ekipy


Jak widać najlepiej spisała się Polska z 83% skutecznością w tym tygodniu. Z niecierpliwością oczekują rewanżów wtedy dla statystyka zaczynają się pojawiać konkretniejsze dane :)


A Tutaj poszczególne wyniki:

CHORWACJA
HJK Helsinki Fin Dinamo Zagreb Cro 1:2

Dinamo Bucuresti Rom NK Varazdin Cro 2:2
Stoke City Eng Hajduk Split Cro 1:0
RNK Split Cro Fulham FC Eng 0:0


CZECHY
Rosenborg BK Nor Viktoria Plzen Cze 0:1

AEK Larnaca Cyp Mladá Boleslav Cze 3:0
AZ Alkmaar Ned FK Jablonec Cze 2:0
FK Sarajevo Bos Sparta Praha Cze 0:5

BIAŁORUŚ
Ekranas Panevezys Lit BATE Borisov Bls 0:0

Bursaspor Tur FC Gomel Bls 2:1

RUMUNIA
FC Twente Enschede Ned FC Vaslui Rom 2:0

Dinamo Bucuresti Rom NK Varazdin Cro 2:2
FSV Mainz 05 Ger Gaz Metan Medias Rom 1:1

SZWECJA
Glasgow Rangers Sco Malmö FF Swe 0:1

Aalesunds FK Nor IF Elfsborg Swe 4:0
Bnei Yehuda Isr Helsingborg IF Swe 1:0
Nacional Funchal Por BK Häcken Swe 3:0

POLSKA
Litex Lovech Bul WISŁA KRAKÓW 1:2

Gaziantepspor Tur Legia Warsaw Pol 0:1
Lokomotiv Sofia Bul Slask Wroclaw Pol 0:0

NORWEGIA
Rosenborg BK Nor Viktoria Plzen Cze 0:1

Atlético Madrid Esp Strømsgodset IF Nor 2:0*
Aalesunds FK Nor IF Elfsborg Swe 4:0
PAOK Thessaloniki Gre Vålerengen IF Nor 2:0

Dariusz 28.07.2011 22:04

Jestem zaskoczony grą polskich zespołów w tym sezonie. 9 spotkań: 6 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki. Szkoda odpadnięcia Jagielloni, ale cóż pozostałe 3 zespoły nam to wynagradzają. Pisałem wcześniej, że sukcesem będzie jak Polska w 6 meczach 3 rundy zdobędzie 0,750 pkt. Musze to jednak zaktualizować, gdyż w 3 meczach zdobyliśmy 0,625. Patrząc optymistycznie, ale i realnie mamy szanse na 3 zwycięstwa w rewanżach (Wisła, Legia u siebie, Śląsk grał lepszą piłke od Bułgarów dzisiaj) Ja jednak będę zadowolony jeżeli w 3 rundzie zdobędziemy 1 pkt (mamy już 0,625), a sukcesem będzie 0,5 pkt zdobyte w samych rewanżach, czyli dwa zwycięstwa lub wygrana i dwa remisy. Pisałem wcześniej również o naszym pojedynku z Bułgarią, do zdobycia był 1 pkt do rankingu, w tej chwili Polska 0,375:0,125 Bułgaria, a do zdobycia jeszcze 0,5 pkt w rewanżach. Wreszcie oglądając Polską piłke nie musze się wstydzić i moge w rankingu coraz śmielej patrzeć do przodu, a nie oglądać się za siebie.

Człowiek Cienia 28.07.2011 22:14

Cytat:

Mamy szansę przegonić Rumunów po III rundzie
Szansa jest minimalna bo mamy stratę
0,574
a mamy 3 drużyny czyli 3 mecze - jeśli będą 3 zwycięstwa (Legia pewnie zagra na remis, a Śląsk wcale nie musi wygrać może bramkowo zremisować) to zdobędziemy 0,750 (3x0,250).

Będziemy mieć 0,177 przewagi nad Rumunią
Przy ich 6ciu drużynach potrzebują zwycięstwa i remisu żeby utrzymać się przed Polską.

Jeśli zaś Polska odniesie 2 zwycięstwa i remis (2x0,250 + 0,125) 0,625 Rumunii wystarczy tylko remis do utrzymania się przed nami.

PS: Jeśli się mylę poprawcie :)

jarcze 28.07.2011 22:54

Punkty ekip sąsiadujących z Polską w dniu dzisiejszym:

15. Austria 0,375
16. Szkocja 0,125
17. Cypr 0,500
18. Izrael 0,500
19. Chorwacja 0,250
20. Czechy 0,250
21. Białoruś 0,000
22. Rumunia 0,166
23. Szwecja 0,000
24. Polska 0,375
25. Norwegia 0,200
26. Słowacja 0,000
27. Bułgaria 0,375
28. Serbia 0,250

Ucieka nam Austria, Cypr i Izrael. Do pozostałych albo trzymamy dystans albo się przybliżamy. Dobra kolejka.

Angmir 28.07.2011 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jarcze (Post 1135935)
Punkty ekip sąsiadujących z Polską w dniu dzisiejszym:

15. Austria 0,375
16. Szkocja 0,125
17. Cypr 0,500
18. Izrael 0,500
19. Chorwacja 0,250
20. Czechy 0,250
21. Białoruś 0,000
22. Rumunia 0,166
23. Szwecja 0,000
24. Polska 0,375
25. Norwegia 0,200
26. Słowacja 0,000
27. Bułgaria 0,375
28. Serbia 0,250

Ucieka nam Austria, Cypr i Izrael. Do pozostałych albo trzymamy dystans albo się przybliżamy. Dobra kolejka.

Warto zrobić takie zestawienie wliczając tez mecze Ligi Mistrzów. Obraz z całego tygodnia pucharowego będzie bardziej miarodajny.

Warto zauważyć że polskie kluby niemal odrobiły już "stratę" Jagiellonii.
Z godnie z zasadą rozstawiony wygrywa, nierozstawiony przegrywa Wisła spisuje się bez zarzutu, Śląsk miał dostać baty z Dundee a Legia z Gaziantepem.

Wisła miała wygrać 2 i 3 rundę i zdobyć do tej pory 0,75 ptk
Plan wykonany puki co w 100% - 0,75

Jaga miała ugrać 1 ptk (4 zwycięstwa) i odpaść w 3 rundzie.
Zdobyła 0,25 - 0,75 ptk straty

Śląsk zdobył już 0,375 - a miał nie zdobyć nic.

Legia ugrała 0,25 - miało być 0

Wychodzi więc że ze "straty" Białostoczan zostało jeszcze tylko 0,125 ptk do odrobienia - jeden remis

Na koniec 3 rundy miało być 2 ptk i awans jedynie Wisły do 4 rundy eliminacji LM. 1 zespół w 4 rundzie

W tej chwili mamy już 1,625 ptk (możliwe 2,375ptk) i prawdopodobny awans Wisły ŚląskaiLegii do 4 rundy. Potencjalne 3 zespoły w 4 rundzie co oczywiście oznacza wiecej szans na dalsze zdobycze punktowe.

Nie ma co na razie się niezdrowo podniecać bo rewanże we wszystkich przypadkach będą nie łatwym wyzwaniem. Liczę jednak na komplet awansów do 4 rundy.

Wisła 75% szans, Śląsk 60%, Legia 40%.

WISŁA 1906 NH 29.07.2011 09:38

http://img820.imageshack.us/img820/7862/rankforum.jpg

Ranking dzięki któremu możemy zobaczyć jak dane kraje radzą sobie w tym sezonie. Jeżeli będe miał czas po każdych meczach będe go aktualizował. W tym sezonie Polska była najniżej na 31 miejscu, po tym jak w tym tygodniu zdobyliśmy 0.625 pkt. awansowaliśmy na 12 pozycje.

jarcze 29.07.2011 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1135955)
Warto zrobić takie zestawienie wliczając tez mecze Ligi Mistrzów. Obraz z całego tygodnia pucharowego będzie bardziej miarodajny.


Punkty ekip sąsiadujących z Polską w całym tygodniu po pierwszych meczach el. LM i LE:

15. Austria 0,750
16. Szkocja 0,125
17. Cypr 0,625
18. Izrael 1,000
19. Chorwacja 0,500
20. Czechy 0,500
21. Białoruś 0,125
22. Rumunia 0,166
23. Szwecja 0,250
24. Polska 0,625
25. Norwegia 0,200
26. Słowacja 0,125
27. Bułgaria 0,375
28. Serbia 0,250


w kolejności

1. Izrael 1,000
2. Austria 0,750
3. Cypr 0,625
4. Polska 0,625
5. Chorwacja 0,500
6. Czechy 0,500
7. Bułgaria 0,375
8. Szwecja 0,250
9. Serbia 0,250
10. Norwegia 0,200
11. Rumunia 0,166
12. Szkocja 0,125
13. Białoruś 0,125
14. Słowacja 0,125

Wit.Ek. 30.07.2011 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1136951)
Mam takie pytanie do Pana Witolda bądź kogoś innego, zorientowanego.

Pytanie z gatunku S-F i bez salw śmiechu poproszę ;-)


Ile wody musiałoby upłynąć w Wiśle, i co takiego musiałoby się stać, żeby z polskiej ektraklasy dwie drużyny wystepowały w el. LM ?

Albo jeszcze lepiej - zagrać w fazie grupowej bez eliminacji hehe - to oczywiście nie realne, no chyba że by Wisła zdobyła LM i wtedy tyle punktów by polska liga dostała tak ?

Przeczytaj sobie ten post.
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...&postcount=151
Masz w nim symulacje tego ile w poszczególnych latach Polska musiałaby zdobywać i jak zmieniałby się ranking tak by Polska zdobyła 15 miejsce, które premiuj kraj dwoma klubami w eliminacjach LM

By mieć klub, który zaczyna rogrywki w grupie bez eliminacji trzeba zająć 13 miejsce w rankingu krajowym.
W ciągu 5 lat Polska awansowałaby na 15 miejsce gdyby przez 4 kolejne lata rok w rok zdobywała jesli dobrze pamiętam 5,825 a w jednym roku 6,000.

Jak Polska zdobędzie po raz pierwszy 5,825 to będziemy mogli założyć, że to pierwszy rok z 5 kolejnych który nas doprowadzi do 15 miejsca.

Póki co największy wyczyn po reformie Platiniego jaki Polska zdobyła to 4,500 punkta w zeszłym sezonie.
Zakładając, że 5 sezonów skończylibyśmy z takim wynikiem to awansowalibyśmy po 5 latach na 19 miejsce.

crazykaro 30.07.2011 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1136951)
Mam takie pytanie do Pana Witolda bądź kogoś innego, zorientowanego.

Pytanie z gatunku S-F i bez salw śmiechu poproszę ;-)


Ile wody musiałoby upłynąć w Wiśle, i co takiego musiałoby się stać, żeby z polskiej ektraklasy dwie drużyny wystepowały w el. LM ?

Albo jeszcze lepiej - zagrać w fazie grupowej bez eliminacji hehe - to oczywiście nie realne, no chyba że by Wisła zdobyła LM i wtedy tyle punktów by polska liga dostała tak ?

Tu jest ranking państw
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2012.html

Polska musiałaby wskoczyć na 15. miejsce aby mieć 2 drużyny w eliminacjach i na 13. miejsce aby mieć pewną grupę. Aby tak sie stało w tym roku musielibyśmy zdobyć ok 8 pkt do rankingu krajowego czyli 32 pkt w meczach polskich drużyn. Ponieważ już polskie zespoły zdobyły 6,5 pkt to teraz wystarczy zdobyć koło 26 pkt co oznacza 13 zwyciestw w fazach grupowych i dalej. Nawet gdyby wszystkie polskie druzyny awansowały do faz grupowych to w tym roku jest to mało prawdopodobne. Byłaby szansa gdyby Wisła wywalczyła puchar LM albo LE :D

TOMEK 11 02.08.2011 08:45

Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2011/2012
 
jak dla mnie krótka piłka, bez wyliczeń:

http://s3.ifotos.pl/img/IIIrund_hsewnep.PNG

4/5 scenariuszy się spełnia i mamy rozstawienie

dodatkowo w interesujących nas meczach za żółte lub czerwone kartki pauzują:

BATE

Artem Kontsevoj- podstawowy napastnik

Partizan

Stefan Babovic- podstawowy rozgrywający
Vladimir Jovancic- rezerwowy napastnik

lad21ewt 02.08.2011 21:48

2 Załącznik(ów)
Jutro kolejne mecze które nas będą interesować co do kwestii rozstawienia Wisły w 4 rundzie el LM

http://img.90minut.pl/logo/flagmini/swe.jpg Malmö FF - Rangers FC http://img.90minut.pl/logo/flagmini/sco.jpg 3 sierpnia, 19:00
http://img.90minut.pl/logo/flagmini/svk.jpg ŠK Slovan Bratysława - APÓEL (Nikozja) http://img.90minut.pl/logo/flagmini/cyp.jpg 3 sierpnia, 20:15
http://img.90minut.pl/logo/flagmini/cze.jpg FC Viktoria Plzeň - Rosenborg BK http://img.90minut.pl/logo/flagmini/nor.jpg 3 sierpnia, 20:15
http://img.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Wisła Kraków - Liteks Łowecz http://img.90minut.pl/logo/flagmini/bul.jpg 3 sierpnia, 20:30
http://img.90minut.pl/logo/flagmini/srb.jpg FK Partizan (Belgrad) - KRC Genk http://img.90minut.pl/logo/flagmini/bel.jpg 3 sierpnia, 20:45

Do tego można dorzucić mecze drużyn które wygrały swoje pierwsze mecze 2:1 i mają większe szanse na awans niż wyżej wymienione zespoły ale nie koniecznie muszą awansować

http://img.90minut.pl/logo/flagmini/svn.jpg NK Maribor - Maccabi Hajfa http://img.90minut.pl/logo/flagmini/isr.jpg 3 sierpnia, 20:45
http://img.90minut.pl/logo/flagmini/cro.jpg NK Dinamo (Zagrzeb) - HJK http://img.90minut.pl/logo/flagmini/fin.jpg 3 sierpnia, 20:45


Wisła zajmuje na razie 9 miejsce
4 kluby muszą odpaść aby Wisła była rozstawiona

Załącznik 1554




Ciekawostka co do meczu Wisła Litex
Załącznik 1553
Litex w ostatnich latach gry w europejskich pucharach jak przegrywał dwumecze to tracił co najmniej 4 bramki w dwumeczu a strzelał co najwyżej 2 czyli co do wyniku jutrzejszego spotkania możemy być teoretycznie spokojni 2:0 :D

lad21ewt 03.08.2011 17:53

1 Załącznik(ów)
Tabela ukazująca ile pkt zdobyły polskie kluby do rankingu krajowego w ostatnich 5 sezonach

Załącznik 1564

transmisje 03.08.2011 21:40

Rozstawieni:
FC Kopenhaga 51.110
Bate Borysów 23.216
Maccabi Haifa 21.400
Dinamo Zagrzeb 20.224
Apoel Nicosia 13.124

Nierozstawieni:
Wisła Kraków 10.183
Sturm Graz 8.640
Racing Genk 8.400
FC Viktoria Plzeň 5.170
Malmö FF 2.825

http://sportltv.com/liga-mistrzow/42...zie-el-lm.html

Grzana 03.08.2011 22:08

W tym sezonie musimy zdobyć 5,825 pkt żeby w perspektywie 4 lat ( Wit.Ek - podpieram się twoimi założeniami) awansować na 15 miejsce. Obecnie sytuacja wygląda następująco:

Wisła 1/1 + Śląsk 0,375/0,725+Legia 0,250/0,250+Jagiellonia 0,250/0,500 = 1,875/2,475

Mowa tutaj oczywiście o rankingu krajowym.

Offtop: Niektórzy spinają tutaj przed Kopenhagą. Owszem zgadzam się że jest to najmocniejszy rywal, ale uważam że jest to taki etap rozgrywek na którym każdy może wszytko z każdym. Pomiędzy zespołami różnice nie są aż tak duże żeby się modlić żeby na kogoś trafić lub nie. Wg. mnie ważniejsze niż losowanie rywala będzie kolejność rozgrywania meczy. Jeżeli Wisła pierwszy mecz zagra na wyjeździe a rewanż u siebie- jestem prawie pewien że w tym sezonie zagramy w LM na kogokolwiek byśmy nie trafili.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl