Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   13 grudnia roku pamiętnego...teleranka nie było. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7797)

bohun 12.12.2010 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1024586)
jeśli pijesz do mnie, to wyobraź sobie, że mój ojciec z bratem był w Solidarności. Zapierdalał z ulotkami po osiedlu jak Wasi ojcowie. A czym się zajmował ? Pracował w wodociągach, potem jako kelner czy na budowie. Więc nie mów, że byli w dupie i gówno wiedzą. Bo to że nie mają takich klapek na oczach jak Ty, to nie znaczy, że nie odczuli ciężkiego życia w PRL-u.

W takim razie może wyrwałeś coś z kontekstu jeżeli chodzi o ich wdzięczność dla Pana Generała skoro dla Twojej rodziny były to takie piekielnie ciężkie czasy...

Mniejsza z tym. Nie chce mi się już polemizować, pozostaje się cieszyć że żyjemy w czasach gdzie każdy może mieć swoje zdanie...i ten mądry i ten głupszy i nikt nas za to nie będzie lał po mordzie na przesłuchaniu

Lukasyno 12.12.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1024555)
W necie anonimowym się nie jest

Akurat w twoim przypadku ze szczęsciem dla ciebie jesteś anonimowy, dlaczego to się chyba domyślasz...
Myśle że nie tylko ja mam takie zdanie.

emj10 12.12.2010 18:43

Widzę, że temat ciągnięcie dalej i co rusz ktoś popisuje się niebywałą znajomością polszczyzny.

Tak naprawdę nie wiem czego dotyczy ten spór, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania:
1. Czy potępiamy wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku?
2. Czy potępiamy działalność Jaruzelskiego w tamtym okresie?
3. Czy osoby, które dopuszczały się zbrodni na na obywatelach PRL powinny ponieść za to odpowiedzialność?

Jeśli odpowiedź jest 3x TAK to nie mam więcej pytań.
Koniec. Kropka.

picasso 12.12.2010 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1024605)
Widzę, że temat ciągnięcie dalej i co rusz ktoś popisuje się niebywałą znajomością polszczyzny.

Tak naprawdę nie wiem czego dotyczy ten spór, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania:
1. Czy potępiamy wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku?
2. Czy potępiamy działalność Jaruzelskiego w tamtym okresie?
3. Czy osoby, które dopuszczały się zbrodni na na obywatelach PRL powinny ponieść za to odpowiedzialność?

Jeśli odpowiedź jest 3x TAK to nie mam więcej pytań.
Koniec. Kropka.

3 x tak...

orzeu 12.12.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 1024533)

Sam sie nie wypowiadam co do swojego zdania, powiem tyle - historie bardzo lubie i bardzo się nią interesuje, na studia historyczne nie poszedlem tylko dlatego, ze dostalem sie na inny, lepszy wg mnie kierunek (chociaz z nią związany w pewien sposób), uwazam, że kazdy człowiek historie swojego kraju powinien znac, miec na ten temat opinie itd. Ale te wszystkie przepychanki nt. stanu wojennego, Wałęsy, Wyborczej itp zwyczajnie mnie męczą , i mam to własciwie gdzieś. Ciężko to przychodzi, ale moge powiedziec, ze mało mnie to interesuje, żyje tu i teraz. Sam nie lubie takiego zobojętnienia społeczenstwa, ale co za duzo to niezdrowo. W Polsce to takie hobby, ciągłe kłotnie co do najświeższej historii. Dla sporej grupy osób przeszłość całkowicie przysłania przyszłość. Zdecydowanie najbardziej podoba mi sie to co zrobili Czesi , spalili wszystkie komunistyczne archiwa zaraz po komunie, i nie mają takiego problemu. Szkoda ze u nas to nie nastąpiło.

W sumie spoko. Bardzo sie interesujesz historia ale malo interesuje cie historia najnowsza.
Czesi oczyscili swoja polityke i wszystkie urzedy z ludzi powiazanych z bylym systemem, u nas tego nie zrobiono. Po tym co i w jakim kontekscie napisales widac jak bardzo sie ta historia interesujesz.
PRzeszlosc nie przeslania nikomu przyszlosci, sa tylko ludzie do ktorych ty sie chyba tez zaliczasz ktorzy chca aby przeszlosci nie bylo. Proponuje zrobic eksperyment, idz zabic pierwszego spotkanego czlowieka po czym przed sadem powiedz ze jest glupi, tepy i ma wszy bo przeszlosc przeslania mu terazniejszosc a ciebie obchoidzi tylko tu i teraz.
Ludzie gineli bo jakis s....ysyn kurczowo trzymal sie wladzy a ty teraz masz czelnosc nawolywac do zapomnienia? Idz sie przewietrzyc lepiej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1024594)
to ubieraj ku*rwa sofixy, weź dowód osobisty i dymaj do prokuratury i złóż wniosek na Jaruzelskiego.
Wszyscy lamentujecie jak było źle i co byście nie zrobili z Generałem jakbyście go spotkali. No to do roboty, albo dymać intercity do wawy i obrzućcie dom Jaruzelskiego jajami,albo dymaj na Mosiężniczą 2 i działaj.

Ty specjalista z miodem w uszach jak masz zamiar mierzyc ludzi swoja miara to rob to na podworku a nie tutaj. Sam sobie "dymaj" a nie nakazuj innym dzialac wlasnym schematem. Ty pewnie wrogow politycznych atakujesz jajkami, inni tego nie robia wyobraz sobie.
Wracajac do sprawy sadowej. Gdybys mial minimum wiedzy to bys wiedzial ze sprawa juz byla, a sadzic czlowieka drugi raz za to samo nie mozna.

emj10 12.12.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024608)
3 x tak...

Specjalnie tak napisałem. Spodziewałem się, że ktoś się doczepi i mój instynkt mnie nie zawiódł :D

picasso 12.12.2010 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1024617)
Specjalnie tak napisałem. Spodziewałem się, że ktoś się doczepi i mój instynkt mnie nie zawiódł :D

to miałem napisać 3 x nie skoro jestem na 3 x tak?:D

emj10 12.12.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024619)
to miałem napisać 3 x nie skoro jestem na 3 x tak?:D

A nie spoko... ja myślałem, że chodziło Ci o "słynne" 3x TAK z referendum w 1946 :P

PatRIOTS 12.12.2010 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hamas_kr (Post 1024141)
http://i56.tinypic.com/213hq9k.jpg

W programie wspomnienia opozycjonistów, przemówienia, śpiewanie dobrze znanych z tamtych lat pieśni, przemarsz i apel poległych.

Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele organizacji kombatanckich czy opozycjonistów z lat PRL.

Liczę, że zarówno Ci wiślacy, którzy walczyli o wolną Polskę w czasach "komuny" jak i Ci, którzy znają te czasy tylko z opowieści, się pojawią.

Miło widziene jest przyniesie swoich biało czerwonych flag czy przyodzianie się w szalik w barwach narodowych.

w razie pytań pozostaję do dyspozycji

ooo przejdę się :)
polecam

wolfy 12.12.2010 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1024559)
Polecałbym raczej taką filozofię:

http://www.youtube.com/watch?v=16KoUgNjJTw

Właśnie taka filozofia doprowadziła nas tam, gdzie jesteśmy. Wszyscy "robią swoje" mając wyjebane z góry na dól na jakiekolwiek wartości czy choćby zwykłą przyzwoitość. Powiedz komukolwiek na szczeblu samorządowym, tak w prywatnej rozmowie, że nepotyzm to patologia. Popatrzy na ciebie jak na debila, a później będzie dalej "robił swoje". Wiem o czym piszę.

Doszedłem więc do punktu w którym stwierdziłem, że:
a) nie mamy podstaw aby zbudować normalny ustrój
b) lepiej być gdzie indziej, jak to wszystko w końcu .......nie.

Wybaczcie dosadny język.

Elefant 13.12.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1024666)
...

Chyba inaczej interpretujemy przesłanie tej piosenki, w każdym razie na pewno nie takie "róbmy swoje" mi chodziło.

http://www.rp.pl/artykul/577985_Pami...elskiego-.html

Ciekawe co młody wykształcony może się dowiedzieć w rocznicę stanu wojennego czytając popularny serwis onet.pl

Ano na czele informacja :

"Kiszczak: myśmy ratowali Polskę i wiele istnień ludzkich".

Rano była informacja o manifestacji pod domem generała, ale znikła szybko.

Oprócz tego kilka fotografii na czele z wyretuszowaną podobizną generała.

I artykuł o Gierku i krainie miodem i mlekiem płynącej za jego rządów.

Brak informacji o ofiarach i ich wspomnień, itd.

Jak rodzice nie "zrobią swojego" i nie powiedzą dzieciom co i jak to wyjdzie na to, że Kiszczak był naszym dobroczyńcą:lol:

alkoholik 13.12.2010 11:36

Słyszeliście może czy Jaruzel czasem jakiejś impry na chacie nie szykuje dzisiaj??

7 kotów 13.12.2010 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1024717)
Słyszeliście może czy Jaruzel czasem jakiejś impry na chacie nie szykuje dzisiaj??

tak, ostatnie namaszczenie.

FraMat 13.12.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1024701)
Ciekawe co młody wykształcony może się dowiedzieć w rocznicę stanu wojennego czytając popularny serwis onet.pl

Chcesz wiedzieć? masz:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/po-d...wiadomosc.html

Cytat:

Damian Czyżak został uświadomiony politycznie dzięki lekturze gazety "Fakty i Mity", którą kupuje jego tata. Bez namysłu jednym tchem wymienia idoli: Marks i Engels, a także Joanna Senyszyn i Bartosz Arłukowicz. Czy jeszcze ktoś pomiędzy nimi? Czyżak milczy, szuka w pamięci. Bierut? Luksemburg? Lenin? A może Marcuse, Adorno? Odpowiedź Czyżaka brzmi: – Między nimi musi być Jaruzelski. Jako symbol. Twarz PRL. Żeby nikt na Polskę Ludową pluć się nie ważył.
Barbara Mierzewicz, 35 lat, ciężkie czarne buty pod kolano, czarna spódnica do kostek, włosy i golf – wszystko czarne, w nocy z 12 na 13 też w domu nie mogła usiedzieć. Musi przecież wyrazić własny stosunek do Jaruzelskiego i stanu wojennego. – Niezależny, nieograniczony i niezaściankowy – tłumaczy. I jeszcze coś (Basi także trudno uniknąć patosu): – Tam, na ulicy Ikara, ktoś musi przecież zatrzymać faszyzm.
Gówniarze, ktorzy nie dowiedzieli się jak smakuje pałowanie przez siepaczy ich "niezaściankowego" bęącego "symbolem" zaprzedanego pachołka, gównarze, którzy nigdy nawet nie widzieli "ścieżek zdrowia" organizowanych dla ludzi wychodzacych z koscioła, czy wysiadających z tramwaju. Gówniarze, którzy nie zaznali tego jak w czasach komuny człowiek musiał poniżac się, żeby w sklepie mięsnym dwa razy do roku (Boze Narodzenie i Wielkanoc) kupić kawałek szynki, gówniarze ktorzy nigdy nie zasmakowali jak to jest wyjśc rano na zakupy i wrócic wieczorem do domu z puszką śledzia w oleju i kawałkiem chleba, gówniarze, których rodzice widocznie nie musieli przełykać gorzkiej pigułki, że zostali w pracy pominieci w awansie czy podwyżce, bo nie należeli do partii a kolega należał, gówniarze, którym sekretarz organizacji zakładowej nigdy nie powiedział: zapisz sie do partii, bo dostaniesz wilczy bilet i wjedziesz na Żuławy. Gówniarze, którzy nie wiedzą czym było upokarzające zabieganie o paszport i spowiadanie się na milicji z przebiegu zagranicznego wyjazdu. Gówniarze, którzy nigdy nie byli zmuszani do udziału w manifestacji siły klasy robotniczej czy akademii ku czci Lenina, gówniarze, którym nikt nie groził pobiciem ich samych albo ich rodziny za wypowiedzenie słowa Katyń....

Gówniarze "wdzięczni generałowi" za upodlenie i zgnojenie własnego narodu.

emjot 13.12.2010 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1024726)
Chcesz wiedzieć? masz:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/po-d...wiadomosc.html



Gówniarze, ktorzy nie dowiedzieli się jak smakuje pałowanie przez siepaczy ich "niezaściankowego" bęącego "symbolem" zaprzedanego pachołka, gównarze, którzy nigdy nawet nie widzieli "ścieżek zdrowia" organizowanych dla ludzi wychodzacych z koscioła, czy wysiadających z tramwaju. Gówniarze, którzy nie zaznali tego jak w czasach komuny człowiek musiał poniżac się, żeby w sklepie mięsnym dwa razy do roku (Boze Narodzenie i Wielkanoc) kupić kawałek szynki, gówniarze ktorzy nigdy nie zasmakowali jak to jest wyjśc rano na zakupy i wrócic wieczorem do domu z puszką śledzia w oleju i kawałkiem chleba, gówniarze, których rodzice widocznie nie musieli przełykać gorzkiej pigułki, że zostali w pracy pominieci w awansie czy podwyżce, bo nie należeli do partii a kolega należał, gówniarze, którym sekretarz organizacji zakładowej nigdy nie powiedział: zapisz sie do partii, bo dostaniesz wilczy bilet i wjedziesz na Żuławy. Gówniarze, którzy nie wiedzą czym było upokarzające zabieganie o paszport i spowiadanie się na milicji z przebiegu zagranicznego wyjazdu. Gówniarze, którzy nigdy nie byli zmuszani do udziału w manifestacji siły klasy robotniczej czy akademii ku czci Lenina, gówniarze, którym nikt nie groził pobiciem ich samych albo ich rodziny za wypowiedzenie słowa Katyń....

Gówniarze "wdzięczni generałowi" za upodlenie i zgnojenie własnego narodu.

w dupę kopani
psia krew cholera jasna
zdenerwowałem się
oj dawnom się tak nie zdenerwował....
wysłałbym ich w te pędy w ten grudzień sprzed 29 lat coby zakosztowali tego co ich niezaściankowy generalissimus zafundował Polsce
gdyby się to tylko dało....
a tak to tylko psia krew cholera jasna
głupota ludzka nie zna granic

salek 13.12.2010 13:12

To teraz mój głos rozsądku:-)

Starsi koledzy, dajcie spokój (żeby nie było, sam się do nich zaliczam). Przecież nie od dziś wiadomo, że młodsze pokolenia mają zupełnie inny pogląd na to, czego same nie przeżyły.

Jedyne co możemy zrobić, to pstarać się uświadomić jak największą liczbę młodych ludzi, że tamci ludzie i tamte czasy to były ZŁE czasy. I że NIGDY i NIKOGO nie można gloryfikować.

Jak to robić? Rozmawiać, tłumaczyć, podsunąć czasem dobrą książkę (ale nie wywiad z Jaruzelem itp).

Ja tak właśnie robię i myślę, że przynosi to sukcesy...

AYALA 13.12.2010 13:13

jak tak obserwuje z roku na rok postępuje nobilitacja Jaruzela w niektórych aczkolwiek znaczących mediach, do tego zaproszenie przez Komora do RBN,wywiady w mediach.Jak tak dalej pójdzie to za 20 lat o zgrozo będą nazywane szkoły jego imienia

LoRd 13.12.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1023945)
- Chodzi mi o poznanie Waszego stosunku do gen. Jaruzelskiego?

Władza komunistyczna została narzucona Polsce wbrew jej woli. Ciągłość niezwykle prężnie odradzającej się II RP została przerwana wojną a później sowiecką okupacją. Władza komunistów w Polsce była sztucznym tworem z marionetkowymi władzami całkowicie uzależnionymi od Moskwy. Przez pół wieku władze te reprezenotwały interesy Sowietów a nie państwa polskiego pogrążając nas w maraźmie i tak też było w przypadku gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Gdyby komuniści nie niszczyli naszego kraju już od wojny dziś pod każdym względem pewnie bylibyśmy lepiej rozwinięci. Chcąc mówić o Jaruzelskim trzeba mówić o wszystkim tym co było przed tym nim objął władzę w Polsce Ludowej. Nic nie usprawieliwia zbrodni wojennych dokonanych przez komunistów w katyńskim lesie, nic nie usprawiedliwia represji na AKowcach, nic nie usprawiedliwia metod do jakich się posuwali tłumiąc strajki na wybrzeżu w `70 roku. Nic nie usprawiedliwia terroru jaki panował dla utrzymania tej chorej władzy. Nic nie usprawiedliwa tych niepoliczalnych ofiar i bezkarności z jaką być może teraz czyta tekst ktoś kto kolaborował z okupacyjną władzą dla własnych korzyści. Dziś straszna nauka płynie dla kolejnych pokoleń "oprawcy są zupełnie bezpieczni".

i tak na koniec ...

"W czasie rozmów w Moskwie [Gomułka] powiedział premierowi Rządu na Uchodźstwie: Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!"

... i nie oddali.

slaskWKSslask 13.12.2010 13:34

generał psia jego mać... Ekspert bezpieczeństwa- a tfu!
Zero szacunku dla zdrajców narodu, czerwonych komunistycznych świń.
W każdym innym normalnym kraju gniłby w więzieniu. O Caucescu nie wspominając.
Ale jeszcze bardziej od czerwonych świń, nie lubię plugawych fałszywych czerwonych świń.
Dlatego też dziś wieczorem na rynku we Wrocławiu, damy pokaz Naszej niechęci do medialnego ścierwa terroryzującego to co dostaje opinia publiczna. Szechter vel Michnik oraz jego kopani kiszczak,bolek,wrona,nadal przy władzy i to na własne życzenie Polaków. Widocznie wolą bezmyślnie patrzeć na pajaców w tv niż używać mózgu.
Znajdzie się kij na każdy czerwony ryj. A tfu- po 3 kroć...ale dla nich i tak deszcz pada.

christof20 13.12.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1024726)
Chcesz wiedzieć? masz:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/po-d...wiadomosc.html



Gówniarze, ktorzy nie dowiedzieli się jak smakuje pałowanie przez siepaczy ich "niezaściankowego" bęącego "symbolem" zaprzedanego pachołka, gównarze, którzy nigdy nawet nie widzieli "ścieżek zdrowia" organizowanych dla ludzi wychodzacych z koscioła, czy wysiadających z tramwaju. Gówniarze, którzy nie zaznali tego jak w czasach komuny człowiek musiał poniżac się, żeby w sklepie mięsnym dwa razy do roku (Boze Narodzenie i Wielkanoc) kupić kawałek szynki, gówniarze ktorzy nigdy nie zasmakowali jak to jest wyjśc rano na zakupy i wrócic wieczorem do domu z puszką śledzia w oleju i kawałkiem chleba, gówniarze, których rodzice widocznie nie musieli przełykać gorzkiej pigułki, że zostali w pracy pominieci w awansie czy podwyżce, bo nie należeli do partii a kolega należał, gówniarze, którym sekretarz organizacji zakładowej nigdy nie powiedział: zapisz sie do partii, bo dostaniesz wilczy bilet i wjedziesz na Żuławy. Gówniarze, którzy nie wiedzą czym było upokarzające zabieganie o paszport i spowiadanie się na milicji z przebiegu zagranicznego wyjazdu. Gówniarze, którzy nigdy nie byli zmuszani do udziału w manifestacji siły klasy robotniczej czy akademii ku czci Lenina, gówniarze, którym nikt nie groził pobiciem ich samych albo ich rodziny za wypowiedzenie słowa Katyń....

Gówniarze "wdzięczni generałowi" za upodlenie i zgnojenie własnego narodu.

Nie rozumiem takich ludzi. Sam ze stanu wojennego nic nie pamiętam, bo miałem wtedy pół roku, pamiętam jednak mnóstwo innych rzeczy z tamtych czasów - żywność i benzyna na kartki, puste półki w sklepach, albo, że gdy ktoś z rodziny wyjechał za granicę, to w domu było święto. Być może ludzie, którzy piszą i mówią takie bzdury, pochodzą z rodzin aparatczyków partyjnych, więc ich ocena tamtych czasów różni się od naszej.

Cytat:

Tam, na ulicy Ikara, ktoś musi przecież zatrzymać faszyzm.
A to już jest totalny debilizm. Pamiętam takie ujęcie ze stanu wojennego - mężczyzna wpada pod milicyjnego Stara, który nawet nie próbuje się zatrzymać. Pewnie faszysta, więc mu się należy :evil: Naprawdę życzyłbym debilom, którzy wypisują takie bzdury, spotkania z brygadą ZOMO.

A do "złotych" cytatów przywódców komuny można dodać jeszcze ten Cyrankiewicza z 56 roku: "kto podniesie rękę na władzę ludową niech wie, iż ręka ta będzie mu odcięta"

dj_ibutti 13.12.2010 13:49

Ten wiersz idealnie oddaje moje uczucia w stosunku do "generała".

http://www.youtube.com/watch?v=cPy4_P5j9ow

_ukoL 13.12.2010 20:56

Dla mnie to bandyta. Szkoda języka strzępić.

Wojtas 13.12.2010 23:42

Jescze dojdzie do sytuacji kiedy to oskarża Kaczynskiego o stan wojenny

Kraj zaczyna świrować ale czego sie mozna po Bronku i pięknym Donku spodziewać.

dj_ibutti 14.12.2010 00:50

Czy w faktach na TVNie się zająknęli o stanie wojennym?

!!IRIVER!! 14.12.2010 01:50

Powinny się tu pojawić możliwości kliknięcia: "LUBIĘ TO." , bo niektóre wypowiedzi, których nie sposób cytować co chwilę, naprawdę są mi bliskie.

"Faktów" nie obejrzałem, ale ogólnie dzisiaj trochę się przewinąłem przez TVN24 i nic tam nie słyszałem...

Ela 14.12.2010 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1024916)
Jescze dojdzie do sytuacji kiedy to oskarża Kaczynskiego o stan wojenny

Jeszcze tylko mały krok a dojdzie i do tego :

Cytat:

Rządzący dziś w Polsce operują jednym chwytem propagandowym – prostym, ale mocnym jak uderzenie cepa. Każdą poważną krytykę porządków w Polsce trzeba utożsamić z PiS

Ugrupowanie Kaczyńskiego należy uznać za partię "obciachu", z którą się nie dyskutuje, tylko ją potępia i żywi do niej pogardę. Skojarzenie z PiS automatycznie przenosić ma odrazę na osobę lub ideę z nią skojarzoną, co prowadzi do wykluczenia tak osoby, jak i idei z debaty publicznej. Metoda ta stosowana bywa do wszelkich sfer życia publicznego.

Jak długo można uprawiać tę prostacką technikę? Dopóty, dopóki opcja ją reprezentująca będzie dominować w polskich ośrodkach opiniotwórczych. Gdyż kiedy piszę o rządzących, mam na myśli nie tylko władze, ale całość establishmentu III RP, a więc również coraz bardziej zwarty front medialny. Oto ostatni przykład realizacji tej strategii w twardym "Wyborczym" wydaniu.



"Prezydent Komorowski wprowadził stan wojenny" – czytamy tytuł najobszerniejszego i najbardziej wyeksponowanego komentarza gazety popełnionego przez Pawła Wrońskiego, który w podtytule wyjaśnia: "Prezydent Komorowski jest wspólnikiem generała Jaruzelskiego. Absurd? Nie, to nowa wizja historii proponowana przez PiS i jego stronników".


Chodzi o manifestację pod willą Jaruzelskiego w rocznicę stanu wojennego, z którą PiS nie miał nic wspólnego. Czy ktokolwiek z jej organizatorów albo uczestników powiedział coś podobnego? W żadnym wypadku. Ale jakie to ma znaczenie? Chodzi o skojarzenia, które buduje propagandowy front i jego funkcjonariusz.
Spod demagogii wydobądźmy więc parę dość oczywistych kwestii. Nawet w Konstytucji III RP komunizm został uznany za ideologię zbrodniczą. Jaruzelski był funkcjonariuszem opartego na niej systemu i awansował do roli przywódcy niesuwerennego państwa, realizując strategię swoich moskiewskich mocodawców. Był ważnym uczestnikiem wszelkich nieprawości, zdrad i zbrodni, które komunistyczna władza ma w Polsce na sumieniu. Zaprowadzał stan wojenny w interesie sowieckiej centrali, do czego pośrednio się przyznaje. Uhonorowanie takiej osoby stanowiskiem doradcy prezydenta wolnej Polski jest policzkiem wymierzonym ofiarom komunizmu, a także zakwestionowaniem ładu etycznego, na którym winien się opierać nasz kraj. W takim momencie manifestacja przypominająca rolę Jaruzelskiego była oczywista. Była także wyrazem oburzenia aktem prezydenta Komorowskiego, ale przede wszystkim demonstrowała protest przeciw roli, jaką osoby takie jak Jaruzelski odgrywają dziś w Polsce.



e proste prawdy wypowiedziane w apelu wzywającym do manifestacji Wroński rozumie tak: "W rocznicę stanu wojennego idziemy pod dom Wojciecha Jaruzelskiego, żeby protestować przeciw prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu". Wzrusza się przeprowadzanymi tam wcześniej manifestacjami jako "indywidualnym, moralnym aktem sprzeciwu", dodając: "uczestniczyli w nim ludzie z różnych opcji politycznych". Szkoda, że nie zauważył tego, gdy były one potępiane przez jego gazetę jako akty chuligaństwa. Dziś jednak chodzi o to, aby rozprawić się z obecną manifestacją jako wyrazem "najbardziej dziwacznej konstrukcji pisowskiej polityki historycznej".
Na jakiej zasadzie półtora tysiąca najróżniejszych ludzi, którzy podpisali ów apel na stronie www.razem13grudnia.pl, zostało zapisanych do PiS? Otóż na tej zasadzie, którą opisałem początku. Przy okazji serwuje się nam opowieść o opozycyjnej przeszłości Komorowskiego, jak gdyby w jakimś stopniu miało to uzasadniać czy usprawiedliwiać jego dzisiejsze polityczne wybory, a potem czytamy o Smoleńsku, bo nigdy dosyć przypominania, że ci, którzy mają wątpliwości co do zachowania polskich władz w tej mierze – zarówno przed katastrofą, jak i po niej – reprezentują pisowską teorię spiskową.
Pisowskość stała się odpowiednikiem "burżuazyjnego myślenia", którym kiedyś marksiści egzorcyzmowali każdą krytykę. Dziś wygląda to jeszcze bardziej prymitywnie.

http://www.rp.pl/artykul/9133,578345...nda-cepa-.html

leyzer87 14.12.2010 09:26

Jaruzel to zwykły zbir. Ma na rękach krew i za to należy mu się czapa. Niezależnie od tego jak bardzo jest już zgrzybiały.

Hamas_kr 14.12.2010 11:23

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...a_holota_.html

http://kontakt24.tvn.pl/temat,marsze...ego,51688.html

Dzięki dla tych wiślaków, którzy się zjawili.

La Furia Dell' Est 14.12.2010 14:55

Jaruzelski? Odsyłam wszystkich do książki Marii Nurowskiej : " Mój Przyjaciel ZDRAJCA" o Ryszardzie Kuklińskim.Dla mnie BOHATERZE KUKLIŃSKIM.
Doskonale tam opisuje swojego zwierzchnika...
Dla mnie generał: to oportunista,karierowicz i HOMO SOVIETICUS...nie piszę, zdrajca...bo On chyba wierzyl w ten chory uład CCCP+PRL.....

ps.13.12.roku pamiętnego miałem 6 lat, więc nie bardzo kojarze nastroju-ale rozczarowanie , że nie przyjechał autobus MPK i nie moglem odebrać paczki w NCK od "zakładowego" Mikołaja, pamietam do dziś:)

wislak68 15.12.2010 00:25

Chyba nic nie da się z tym zrobić. Temat nieodwołalnie zmierza w kierunku "politycznego". Co chyba znaczy że mod potraktuje Wasze posty podobnie jak moją dzisiejszą polemikę z kolegą Jotem (wystrzelił ją prosto w niebyt). I w sumie trudno się z nim nie zgodzić :).

FraMat 15.12.2010 11:45

Chyba masz rację. Posty z wczorajszego dnia wyemigrowały do tematu politycznego. Poza tymi, które "zostały wystrzelone w niebyt". Jesli ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia na temat swojego stosunku, sowjej oceny Jaruzelskiego, to tutaj. Inne kwestie polityczne w politycznym


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl