![]() |
Cytat:
|
Bylo 3:0 dla nas ostatnio, teraz bedzie dla nich. Szkoda ze obie durzyny ustepują jakims innym tworom w tym sezonie. Lubilem te pojedynki miedzy nami a Legia. Teraz jakies amicopodobne stwory sie pchaja gdzies.
|
Cytat:
Wygrać z Legią i zatrzymać ich marsz |
Cytat:
nic gra, my też nic nie gramy, wyrównany mecz bez faworyta, ale jako, że gramy u siebie więc... TYLKO 3 PKT! |
Cytat:
|
1Jagiellonia Białystok122517-10 2Korona Kielce122318-13 3Legia Warszawa122115-15 4GKS Bełchatów121913-12 5Górnik Zabrze121913-16 6Wisła Kraków121815-15 7Lechia Gdańsk111716-11 8Polonia Warszawa101615-9 9Arka Gdynia12167-7 10Zagłębie Lubin12159-13 11Widzew Łódź121416-13 12Polonia Bytom121411-14 13Ruch Chorzów11139-9 14Śląsk Wrocław121313-17 15Lech Poznań101113-11 16Cracovia Kraków1249-23
Pasuje 1 liga z lechem i cracovia :)) |
niestety ale jak nasi gracze będą mili taką dyspozycje jak z Cracovia to legia z nami wygra:( i nie ma co gadać że są słabi bo słaba jest ale wisła!! Składu być może nie maja mocniejszego ale w tej chwili grają dużo lepiej. A Lech pokazał że grać umie. Niby city zagrało w dziwnym ustawieniu ale ich gra była po prostu ładna dla oka. I jak się zmobilizują to potrafią. Legia też z nami wygra i byle do marca zobaczymy czy Robert jest db trenerem dopiero wtedy:> A co do posta wyżej lech na 100% nie spadnie..Po prostu grają zbyt dobrze teraz zobaczycie
|
Już wkrótce na ekranach C+ w całym kraju: 7 tłustych lat Cracovii
Scenariusz: nieomylny prezes widmo. Reżyseria: dr wiktor wektor z kańczugi. W rolach głównych: - nie działający system identyfikacji kibiców - dział marketingu chlejący na trybunach - tworzenie niepowtażalnych plakatów na mieście - oszczędzanie przez niedoświetlanie - ustalanie składu za trenera - stroje i pamiątki z czerwonego pudła - walka z syndromem Pilcha oraz subkulturą porażki - produkcja piłkarzy netto - prezesowe olewanie treningów noworocznych - frekwencja podawana z dokładnością do 5000 osób - reklamowanie nieistniejącego banku - obrotowe bandy reklamowe pokazujące na zmianę logo Comarchu i Comarchu. Z Kańczugi pochodzi Jakub Tabisz. |
Cytat:
Napisz teraz bajkę o zimowych transferach - będzie śmieszniej. Żeby nie robić OT: Legia gra obecnie dużo solidniej od nas, co nie znaczy, że przy Reymonta skazani jesteśmy na porażkę. Mecz bez faworyta. |
na dzien dzisiejszy Legia moim zdaniem prezentuje sie lepiej. Jestem jednak przekonany, ze o wyniku zdecyduje forma dnia, mecz bedzie wyrównany, zdecydowanie stawiam na remis, a jeśli już ktos wygra ten mecz, zdecyduje jedna bramka
|
Cytat:
|
Legia prezentuje się lepiej mając słabszych piłkarzy. Skorża szybciej poukładał drużynę, gdyż jest Polakiem. Z tym, że ze Skorżą Legia pewnej granicy nie przeskoczy, co nie zmienia faktu, iż obecnie grają na tyle przyzwoicie, aby nas pokonać. Na polską ligę wystarczy solidna obrona, pressing i stałe fragmenty gry. Legia gra dobrze w obronie, gdyż cały zespół umiejętnie gra w tym elemencie. Oprócz Astiza w defensywie Legii grają piłkarskie półprodukty, które i tak są lepsze od Bunozy, Cikosa czy Paljicia.
Mecz z kategorii takich, w których wszystko się może zdarzyć. |
tormenthor - Powiedz mi jakich to lepszych pilkarzy ma Wisla :D Pewnie chodzi o asy z obrony albo tego co wrzucac potrafi 1 na 30 pilek :D ? Bez jaj :) Sklady sa bardzo bardzo podobne chociaz...no ok nie bede brnac w ten temat
Widze drugi kolega mowi ze nigdy nie bedzie czul sie gorszy od Warszawiakow. Normalnie jakies przekonanie wyzszosci nad reszta ;) ? Mowimy nie o Tobie tylko o Wisle Krakow a prawda jest taka ze graja mega pyte a Legia gra pyte. Roznica mala ale jest. Licze na 3 punkty albo chociaz na remis. Przegrana to bedzie porazka. Mam prawo tak myslec po tym co Wisla pokazala z Cracovia i co Legia pokazala z Jaga. Zobaczymy co z tego bedzie. Kibice powinni dac Wisle powera to pewne :D |
kreseq mam do ciebie pytanie jaką przewidujesz 11 Legii na piątek?
|
Legia prezentuje się lepiej mając słabszych piłkarzy......
no toś dowalił:lol: Nie będę się już pastwił nad wzmocnieniami Zdzisia i Basałajka, dodam tylko,że cała nasza linia obrony zarabia tyle co sam Manu:) |
Bez Rzeznika i pewnie Komorowskiego, za nich pewnie koks Wawrzyniak i mozliwe ze Jedza.Nie mamy wiecej obroncow :D W obronie mamy taki wysyp kontuzji ze nie mam pojecia jak to bedzie wygladalo. Reszta pewnie tak samo jak z Jaga chociaz ja bym Szalachowskiego zamienil na mimo wszystko Paczka.
Brakuje nam obroncow i mimo wszystko napastnikow wiec zagramy 1 z przodu znaczy sie Kucharczykiem. Mezenga nie sprawdza sie w taktyce z jednym napastnikiem. Skorza mogly zadziwic wszystkich i zagrac 2 napadziorami, ale nie oszukujmy sie, na wyjezdzie z Wisla takie cos nie moze sie pojawic, nie teraz gdy nie gramy w ogole takim systemem co mecz. Mamy tak przewidywalny sklad w pomocy i ataku ze tutaj nie ma prawa byc niespodzianek co innego obrona; nekana kontuzjami i brakami wydaje sie byc niewiadoma :) |
Cytat:
A po drugie to co z tego, że Manu zarabia duzo(?) jak gra chyba najgorzej z wszystkich pomocników Legii. |
Nie spodziewałem się tego co napiszę, ale porównująć składy po raz pierwszy od wielu lat wypada napisać, że na chwilę obecną mamy solidniejszego bramkarza :)
Obrona na korzyść Legii - niestety nasze Bunozy i Cikose to dramat i poziom dolnych rejonów tabeli a Paljic solidnie gra tylko z zespołami pokroju Górnika Zabrze. Pomoc - tu chyba również przewaga Legii. Vrdoljak (dobrze piszę?) plus Iwański czy Radovic wydają się na ten czas w lepszej formie niż Sobol, Garguła czy Kirm (choć na jego dwa, trzy decydujące podania w meczu można liczyć). Atak to wg mnie nasza mocniejsza strona - co by o Brożku nie pisać na naszą ligę jest to świetny napastnik, widać u niego poprawę gry, swoje szanse ostatnio zmienia na gole. Nieco lepiej ogólnie prezentuje się Legia (stałe fragmenty gry), jednak gramy na Reymonta co powinno zrównoważyć siłę zespołów. Remis. |
Cytat:
Dobry piłkarz zarabia dobrze, słaby słabo:lol:. Jeśli dla ciebie Manu gra zle, to nie mam pytań. |
Cytat:
Zapomniałeś kolego, że naszym dwunastym zawodnikiem są kibice. Grając przy R22 po prostu musimy to wygrać. Mam jednak nadzieję, że sędzia nie okaże się stronniczy, a mecz zakończy się wynikiem, powiedzmy, 2:1 dla Wisły. :) |
Ludzie oświećcie mnie bom ciemny.Jaki Brożek, jaka dobra gra?Gra mega kupę tak jak reszta i moim zdaniem powinien odejść w zimie.!!
Nie pamiętam jego dobrego meczu w Wiśle |
Zaproponuj mi w takim razie jednego zawodnika z polskiej ligi, który w taktyce z jedym napastnikiem poradzi sobie lepiej niż Paweł. Oświeć mnie bom ciemny.
Paweł gra dobrze od kilku meczów, wyraźnie czuje się pewniej na boisku co przekłada się na gole. Gdyby jeszcze koledzy pomocnicy potrafili mu stworzyć więcej okazji... Cytat:
I nie zapomniałem, że gramy na Reymonta - właśnie dlatego liczę na remis a nie wtopę :) |
Cytat:
Pan Łobodzinski zarabia duzo i co ?? Tak Manu dla mnie jest słaby. A czy ktos z Legionistów mogłby Mi powiedziec ile ten Manu ma asyst ? |
Cytat:
Chociaż mógłby ustawić Mezengę jako napastnika, a Kucharczyka na pozycji Radovica z meczu z Jagą. Rado jako zawodnik prawonożny ustawiony na lewej stronie mógłby schodzić do środka i robić miejsce dla Kiełbowicza. Jeśli chodzi o Wisłę, to jestem pełen obaw. Trudno jest u nas znaleźć zawodnika, który prezentowałby dobrą formę. Małecki może mieć syndrom przemotywowania i grać z myślą: "bierz piłkę i wpieriod". Kirm jest człowiekiem zagadką. Jeżeli znajdzie się w dobrym miejscu i czasie i podejmie dobrą decyzję (mecz z Lechią) potrafi wiele zdziałać. Ale przede wszystkim musi mieć wsparcie kolegów. Bez tego jest bezproduktywny. O obronie nie ma co dużo elaborować. Istny spacer po linie. |
|
Cytat:
Dla mnie jak teraz nie wygrają z Wisłą to już chyba nigdy bo takiego kabaretu jaki oglądałem w derbach Krakowa to moje oczy dawno nie widziały. |
Raczej zagramy Garguła Boukhari Sobol. Jaki jest sens 2 DP wystawiac u siebie ? Żaden z nich nie potrafi grać do przodu i nie istniejemy w ataku, a defensywa i tak coś zjebie jak to ma w zwyczaju. Lepiej postawić na ruch w środku i liczyć, że może z jedna akcja wyjdzie :)
Ja wiem, że jestesmy słabi, ale nie ma drużyn niepokonanych i każdy może z każdym wygrać więc nie ma się co Legii bać. |
Mamy lepszego bramkarza, więc wygramy ale :
z Lechem w pupe Cracovia zwycięstwo więc pasuje remis typowe waleczne 0-0 no ewentualnie 1-0 0-1 innego wyniku się nie spodziwam. |
Z całym szacunkiem, ale jeśli zagramy tak jak w derbach, to legioniści nas rozniosą w drobny mak.
Pocieszam się jedną myśla jednak - chyba tak słabo jak w piątek to już nie da się zagrać ;) |
orientuje sie ktoś ile jest biletów na mecz jeszcze?? i czy w piątek była by szansa jeszcze kupić<przed meczem> na którąś z E??
|
Cytat:
Zresztą derby to derby. Nie sugerowałbym się tym co graliśmy tak do końca. |
Wynik meczu zależęć będzie od kierunku wiatru i przypadku w wykonaniu Wisły oczywiście ( Allach Agbar :-D), bowiem jeszcze nigdy nie widziałem zespołu, który po 3 miesiącach treningów z trenerem, nie potrafi wykonać choćby jednego jego założenia taktycznego. Gdy trener nakazuje grę po ziemi, to piłkarze grają wysokie dzidy na olbrzyma Małeckiego, Kirma, Brożka, Gargułę czy Riosa . Gdy trener nakazuje pokazywanie się do piłki, to piłkarze w większości chowają się pod trawą. Gdy trener nakazuje grę kombinacyjną na jeden kontakt, to piłkarze grają w kóleczko i holowanie piłki aż do jej straty.
Mógłbym tak dalej wymieniać, ale bardziej interesuje mnie dlaczego tak się dzieje ?? 1. trener nigdy ich nie instruuje o takich sprawach i ćwiczy z nimi coś zupełnie odwrotnego, czyli abstrakcję, którą potem skrupulatnie grają w meczach 2. brak znajomosci języków, powoduje , że każdy piłkarz otrzymuje inną instrukcję od trenera i powstaje na boisku chaos, który obserwujemy co mecz 3. piłkarze są aż tak tępi umysłowo i i niezdolni piłkarsko, że zadania wymagane przez trenera są dla nich nieosiągalne do wykonania. 4. potrzeba więcej czasu aby zespół nie tylko zgrał się ze sobą , ale zrozumiał podstawowe zasady wymagane przez trenera, , że po ziemi to znaczy nie w niebo, że na jeden kontakt to znaczy ty do mnie a ja do niego, że wychodzenie na wolną pozycję, nie grozi wyrzuceniem z klubu itd. itp. 5. część piłkarzy wykonuje krecią robotę i czeka na usunięcie z klubu trenera Jak myślicie, która odpowiedź jest prawidłowa, bo jakoś nie mogę uwierzyć, aby po 3 miesiącach nie potrafić wykonać choćby najmniejszego polecenia trenera i wszystko wykonywać w meczach odwrotnie niż na treningach, gdyż nawet 11 słoni potrafiłoby zespołowo czegoś się nauczyć w ramach współpracy nad swoim przetrwaniem a jednak 11 ludzi nie zawsze musi mieć te same cele, jak historia człowieka dowodzi ?? Ps. ciekawe czy pokarani przez Skorżę jego obecni piłkarze, oddadzą mu w Krakowie, czy też wyleczyli się z obstrukcji na stałe i wyłącznie będą dla innych przykładem na jej istnienie ?? |
kot : obastawiam 3 i 5
|
Cytat:
Później jedziecie po Sobolu że nie daje rady. Można grać jednym DMF jak druzyna jest w gazie i wszyscy są wybiegani np. Barca gra jednym DMF tyle że cała 11 potrafi zamordować drużynę pressingiem Xavi i Iniesta też zapieprzają a u nas co Kebab bedzie człapał to samo Guła który gra z każdym meczem coraz słabiej. |
Tym bardziej sam Garguła sobie nie da rady przeciwko 2 DM, znowu nie bedziemy mieli argumentow w ataku jak z Lechem. Zastanow sie.
|
Cytat:
Ja tam wole nawet taką gre jak z Lechem i może cos sie uda ugrać a ty chcesz zagrać jak Argentyna Maradony. Podobna sytuacja była na Widzewie tam Kula zagrał defensywnie i sie opłaciło. Wiem że nie jest to ładne dla oka ale nie mamy innego wyjscia obecnie. |
Po pierwsze to w środku grać będą Vrdolijak i będący w życiowej formie Borysiuk, który z Jagą był najlepszy na boisku. Po drugie Radović od kilku meczy znajduje się w świetnej formie i jako jeden z nielicznych w tej lidze potrafi zakręcić obrońcami jak dziećmi. Astiz z Komorowskim z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej i naprawdę dobrze się rozumieją i świetnie skracają pole gry. Legia ma przeciętnych bocznych obrońców, ale i tak Jędrzejczyk jest lepszy od Cikosa, a Kiełbowicz od Palijca. W ataku na pewno więcej do zaoferowania ma Wisła, ale to tylko w ilości. Ktoś tam się pytał ile asyst ma Manu. Ogólnie 3 (2 w lidze i 1 w PP). Zresztą takie porównania to sobie można darować szczególnie w naszej lidze gdzie o wszystkim decyduje głównie przypadek. Wystarczy, że drużyna zapieprza po boisku i to wystarczy do zwycięstwa, a Legia w przeciwieństwie do Wisły to robi.
|
Ktoś wie jak wygląda sytuacja z Komorowski? Podobno kopnął zawodnika bez piłki w 94 minucie. Być może też nie zagra.
|
Manu jest słabiutki, ciągle sie potyka, przewraca, taki bolid formuły jeden bez hamulców i słabym zawieszeniem, dośrodkowania też nie ma. Nawet jak ma dużo miejsca to i tak często kiksuje. Strzału też nie ma, a jak ma to niecelny :D Oglądałem co prawda tylko 4 mecze z jego udziałem (2 w PP i 2 w lidze). Ten gość ma tylko szybkość i siłe. Ale nie powiem, czasami mu coś wyjdzie, szczególnie jak WYPRZEDZI obronce. Gość co rok notował 2 asysty na sezon, mimo że grał bardzo dużo, więc w polskiej lidze zrobi ich troche więcej i tylko dzięki szybkości, bo mamy tak wolnych obroncow w tej lidze że wolniutki, starusienki Frankowski strzela gole na zawołanie, a z jego formy gdy był w Wiśle został tylko instynkt, przegląd pola i podcinka. Z resztą gole to i nam Kazachowie czy Azerzy strzelają, nie wspominając o Estonczykach ;)
Radovic jest duzo lepszy - gdyby miał lepsze wykonczenie akcji, to byłby to czołowy strzelający pomocnik w lidze. Tylko przypomnijcie sobie kiedy Legia grała bardzo dobrze, to było kilka lat temu (06/07) i miał wtedy 8 asyst i 6 goli, potem Legia grała słabiej i on także więc miał 6 asyst, 4, 2 a potem na ławie siedział. Teraz ma 1 asyste i 2 gole grając mniej niż Manu (i jest młodszy). Manu to taki odpad z Portugalii bo go tam nie chcieli, kto by stamtąd do Polski przyjeżdzał? Już wolą Cypr. Porównując z Legie z Wisłą wypadamy słabiej szczególnie w obronie i pomocy, tak jak poprzednicy napisali. |
A mnie się zdaje, że my gramy tak jak przeciwnik. Skoro Cracovia grała dno, to my też. Lechia gra szybko to i my szybko z nimi zagraliśmy. Z Lechem, no gdyby nie ten gol Injaca a potem Kriwca pewnie byśmy wygrali. Tak mi to właśnie wygląda, że kopiujemy styl i tempo gry rywala.
Legia jest dobra, powoli się rozkręca. Wygrała z Jagą, czyli są podbudowani. Jeśli moja teoria o imitowaniu przeciwnika się sprawdzi, to jestem spokojny o wynik. Nasze grajki potrafią kopać piłeczkę, bo nie wierzę, że 5:2 z Lechią było kupione czy po prostu Lechia odpuściła. Brakuje kogoś, kto tym szarpnie z poziomu bioska. Żuraw może sobie gadać z Maaskantem w szatni jak mają grać. Sobolewski nie budzi już niestety takiego autorytetu jak powinien. Brożka nikt nie słucha, bo niby na jakiej podstawie, Garguła nie ma siły przebicia. Po prostu nie mamy lidera drużyny, kogoś, kto by rzeczowo, krótko a dobitnie o.......ił kolegów. I tyle ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl