![]() |
Realnie to wystarczy nam 9-10. Ale i o to mam duże obawy.
|
Pisałem już w temacie o Ekstraklasie, ale napiszę i tutaj, bo to w sumie lepsze miejsce na tego typu analizy.
Ta liga jest chora. W sumie to nawet 6 punktów w 6 meczach powinno dać nam teraz mistrza. To byłaby żenada, gdy mistrz miał 50 punktów, ale to prawdopodobne. Wystarczy że: - Jaga straci co najmniej 6 punktów (przy tej grze prawie pewne) - Legia straci co najmniej 3 punkty (prawie pewne), przy założeniu, że nie wygra z nami więcej niż 4:0 - Lechia straci co najmniej 5 punktów (bardzo prawdopodobne), pod warunkiem, że nie wygra z nami 3:0 lub wyżej - Śląsk straci przynajmniej 6 punktów (bardzo prawdopodobne) - Lech i Górnik stracą cokolwiek (pewne) 6 punktów daje nam mistrza, na moje oko, na jakieś 80%. Każdy kolejny zdobyty punkcik zwiększa dramatycznie nasze szanse, a przy 8-9 punktów jest pozamiatane moim zdaniem. Jeśli nie zdobędziemy tytułu, będziemy frajerami stulecia i to już na jego początku. http://forumcm.net/public/style_emot...fault/wink.gif |
12 punktów to matematyczny mistrz. Co najmniej 12 punktów w 6 meczach to:
1. 6 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek = 18p 2. 5 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek = 16p 3. 5 zwycięstw, 0 remisów, 1 porażka = 15p 4. 4 zwycięstwa, 2 remisy, 0 porażek = 14p 5. 4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka = 13p 6. 4 zwycięstwa, 0 remisów, 2 porażki = 12p 7. 3 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek = 12p jeden z tych siedmiu scenariuszy da nam w 100% pewne mistrzostwo. Jutro pierwsza odsłona. |
Jeśli dzisiaj wygramy , mamy 6 punktów przewagi nad Jagą , 9 pkt nad Legią .
Dzisisiejsze spotkanie jest dla nas ARCY WAŻNE . Jeśli dzisiaj nic nie ugramy , teoretycznie w walce będzie się ciągle liczyc Lechia , a nawet piąty obecnie Lech . Po dzisiejszym spotkaniu , oby wygranym - będziemy mogli sobie pozwolić na 2 porażki przy 3 wygranych do końca sezonu . To będzie komfort jakiego przed tą rundą nikt nie mógł zakładać . Jednak musimy z tego skorzystać , nie skorzystanie będzie po prostu frajerstwem . W następnej kolejce My gramy z Lechem , Jaga , Legia , Śląsk , Lechia - czyli rywale którzy zostali z nami w walce grają trudne mecze na wyjeździe . Każdy potraci punkty . Kto zyska komplet dołoży ogromną cegiełkę do pucharów . 27 kolejka - moim zdaniem decydująca o losach vicemistrzostwa . Jaga vs Legia 28 kolejka - decydująca o losach mistrzostwa Legia - Wisła pozostałe dwie kolejki będą dla prowadzącego w tabeli formalnością . Jeśli będzie nim Wisła - będzie miała mistrzostwo , jeśli będzie nim ktoś inny także nie powinien wydrzec sobie miztrsotwa . Pamiętamy jednak co było rok temu . |
Cytat:
Natomiast przy choć jednym remisie Jagi (i lepszym bilansie z Lechią w dwumeczu) dochodzi kolejne 228 scenariuszy dla nas korzytnych co daje już 45% na mistrzostwo. To niestety tylko teoria :-). W naszej lidze wszystko możliwe. |
No to teraz już 9 punktów zagwarantuje nam mistrzostwo, podejrzewam że i 7 również, ale lepiej zdobyć te 9 i być pewnym w 100%.
Przynajmniej 9 punktów w 5 meczach, to: 1. 5 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek = 15p 2. 4 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek = 13p 3. 4 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka = 12p 4. 3 zwycięstwa, 2 remisy, 0 porażek = 11p 5. 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka = 10p 6. 3 zwycięstwa, 0 remisów, 2 porażki = 9p 7. 2 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek = 9p Cytat:
|
Cytat:
http://img851.imageshack.us/img851/2427/9maj.png ZGodnie z powyższym jeśli Wisła wygra 3 mecze spośród pozostałych 5 a te pozostałe 2 nawet przegra to bez względu na wynik Jagielloni bedzie Mistrzem. Warto też zauważyć, że jesli wygra 2 mecze a wszystkich pozostałych nie przegra to także zdobędzie co najmniej 9 punktów |
Tutaj wszyscy analizujemy ile punktów zdobędziemy ale ja tak trochę offtopicowo powiem, że Jaga jeśli zdobędzie z 9 punktów w tych ostatnich 5 meczach to będzie dla nich sukces. Legia jest 9 punktów za nami i to ich stawiam na 2 miejscu podium, bo to co gra Jaga ostatnio to żenua, a mecze Jaga i Legia mają również trudne.
|
9pkt konieczne do zdobycia Mistrzostwa, więc mamy 7 scenariuszy:
1. 5-0-0 2. 4-1-0 3. 4-0-1 4. 3-2-0 5. 3-1-1 6. 3-0-2 7. 2-3-0 Jagiellonia i Wisła mają do rozegrania po 3 mecze u siebie i 2 na wyjazdach. |
no ok, ale np wtopa z Legia 0-3 a 0-5 to dwie rozne wtopy
|
Cytat:
Jeśli wygramy z Lechem i Cracovią pozostaną do rozegrania 3 spotkania. W którch można zdobyć 9pkt. Czyli w jednym z dwóch najbliższych spotkań Jaga musiałaby jedno przegrać, a Legia chociaż zremisować.(bo liczę, że jest w stanie wygrać z Nami 5:0, pomimo, że to mało prawdopodobne. Wtedy zapewniamy sobi Mistrzostwo Polski. Jeśli chodzi o Cracovię. Jeśli przegra z Bytomiem w najbliższej kolejce będzie do Polonii tracić 7 pkt. Jeśli wygramy w derbach, a Polonia wygra u siebie z Górnikiem Zabrze, Parchy spadają do I ligi. |
Jeśli:
1. Wisła wygra w następnej kolejce z Lechem 2. Jagiellonia w dwóch następnych kolejkach zdobędzie max 3 pkt (gra na wyjeździe z Polonią W i u siebie z Legią) 3. Legia nie wygra obu następnych meczów (na wyjeździe z Górnikiem i na wyjeździe z Jagą) to Wisła wygrywając z Cracovią zdobędzie Mistrzostwo Polski. Jeśli: 1. W następnej kolejce Cracovia przegra na wyjeździe z Polonią Bytom 2. Polonia B. w 27 kolejce wygrywa u siebie z Górnikiem 3. Korona Kielce w dwóch najbliższych meczach zdobędzie przynajmniej dwa punkty to Wisła wygrywając z Cracovią wyśle ją do I ligi. Trochę tych "jeśli" musi być spełnionych, ale nie jest to niemożliwy scenariusz. |
Cytat:
- 25% (61/243) daje mistrzostwo (to są przypadki rozpisane przez Ciebie) - 27% (65/243)zyskujemy gdy Jaga straci 2 punkty lub więcej bo nam wystarczy zdobyć 8 lub 7 punktów Więc szanse są ogromne(teoretycznie :) wiecie jaka ta liga jest ) bo mamy 52% przy następujących warunkach: - co najmniej dwa zwycięstwa i remis - co najmniej jeden remis Jagi Edit: - 6 punktów daje nam pewne wicemistrzostwo (tfu, tfu) |
No to wygląda że nie potrzebujemy już zdobyć nie 9 pkt-ów tylko "6", czyli dwie wygrane dają nam 99% mistrza. A wyjdzie na to, że pewnie z 3-4 punkty wystarczą ;)
|
Cytat:
Oczywiście Legia mus zrobić komplet do końca, 5 zwycięstw i odrobić 4-0 na Łazienkowskiej, a w zasadzie nadrobić bo stosunek bramek mają kiepski. |
Chyba tylko wyjatkowi pesymisci spodziewaja sie 4 kolejnych zwyciestw Jagieloni(po 3 porazkach z rzedu) lub 5 zwyciestw pod rzad Legi przyjmujac ze nas rozklepia 5-0 na Łazienkowskiej :D
imho wystarczy wygrac tak naprawde 1 mecz z 5 i zaliczyc jakis remis i jestesmy mistrzami :) @down Ros mialo byc Lub :) warunek z "i" by zakladal 3 miejsce dla nas ale jest to technicznie nie mozliwe przynajmniej nie w tym ukladzie |
Cytat:
Oczywiscie nasze matematyczne szanse sa na mistrzostwo są jeszcze znacznie wieksze gdyż powyższe wyliczenia uwzględniają tylko sytuacje w ktorej Jagiellonia bądż Śląsk wygrywają już wszystko do końca sezonu a ponadto opieraja sie na bardzo uproszcoznym założeniu: wszystkie scenariusze sa tak samo prawdopodbne. |
Jaga jest jedną z najsłabszych drużyn wiosny. To Śląsk, który potrzebuje tyle samo puntów co Jaga by nas wyprzedzić jest groźniejszy. Śląsk ma o jeden punkt mniej niż Jaga, ale za to ma lepszy bilans z nami więc jest w takiej samej odległości za nami jak Jaga.
To znaczy to co chcę powiedzieć to jeśli ktoś ma jeszcze jakieś szanse nas przegonić to tylko Śląsk. Dodatkowo Śląsk ma już tylko mecze z dolną połową tabeli z drużynami obecnie na miejscach 8. 9. 10. i 16. i powinien być faworytem we wszystkich tych meczach. (Co prawda jest połowa kolejki i niektóre drużyny mogą poprawić lokatę, ale widać o co chodzi) Śląsk - obecnie potrzebuje 7pkt. więcej by nas wyprzedzić w tabeli (7pkt. przed meczem z Lechem oczywiście) 27. Śląsk (3.) - (10.) GKS 28. Górnik (8.) - (3.) Śląsk 29. Ruch (9.) - (3.) Śląsk 30. Śląsk (3.) - (16.) Arka Jaga obecnie potrzebuje 7pkt. więcej by nas wyprzedzić w tabeli 27. Jaga (2.)- (4.) Legia 28. Jaga (2.) - (13.) Korona 29. Cracovia (15.) - (2.) Jaga 30. Jaga (2.) - (9.) Ruch Legia obecnie potrzebuje 9pkt. więcej by nas wyprzedzić w tabeli (lub 8pkt. więcej i cudu by wygrać z nami przynajmniej 4:0 :P) 27. Jaga (2.)- (4.) Legia 28. Legia (4.) - (1.) Wisła 29. Arka (16.) - (4.) Legia 30. Legia (4.) - (14.) Polonia B. Cytat:
|
Kto będzie Mistrzem wiadomo, jednak ciągle nieznane jest, kto stanie na podium w tym sezonie i zostanie nagrodzony występami w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej.
Tabela po 27 kolejce wygląda bardzo ciekawie. Na dobry początek proponuje spojrzeć na to jakie kluby zajmują najwyższe miejsca w lidze : http://img194.imageshack.us/img194/1794/podiump.png Może warto zmienić słowa pewnej pieśni na „czterej Królowie wielkich miast”? Cała tabela wygląda natomiast następująco: http://img829.imageshack.us/img829/94/tabela27.png Pola na żółto oznaczają dystans do miejsc premiowanych udziałem w kwalifikacjach do LE. Pola czerwone to czerwona latarnia naszej ligi. Jak widzicie 13 Zagłębie ma taką przewagę nad 14 miejscem, że mało prawdopodobne jest to, że spadnie nawet na ostatnie z miejsc, które nie degraduje do I ligi. To który klub spadnie rozegra się pomiędzy Cracovią, Polonią B i Arką. Warto jednak spojrzeć na naszą tabele jeszcze pod innym kątem – europejskim. Jeśli pozostawimy w tabeli wyłącznie kluby, które do miejsc premiowanych kwalifikacjami do LE tracą nie więcej niż 3 punkty oraz wyrzucimy z tak zrobionego zestawienia Wisłę i Legię, kluby, które już nie grają otrzymamy tabele wyglądającą tak jak poniższa. http://img705.imageshack.us/img705/3349/wycinek27.png Tym zestawieniem chciałem zwrócić Waszą uwagę na to ile punktów w rankingu klubowym mają kluby, które mogą reprezentować Polskę w Lidze Europejskiej. 4,183 to liczba punktów która w III rundzie kwalifikacji nie wystarcza do rozstawienia 3,183 mogą nie wystarczyć do rozstawienia nawet w II rundzie kwalifacji do LE... |
Ostatni sezon tj. 2010/2011, któego brak na poniższym zestawieniu był wyjątkowy. Jednak w 13 sezonach poprzedzających go o ile kluby grały systemem jesień wiosna i liga 16 klubowa to jak widzicie
65 punktów gwarantowało Mistrzostwo od sezonu 97/98 oraz nie było sezonu w którym Mistrz zdobyłby mniej niż 62 punkty. http://img408.imageshack.us/img408/6...le19972010.png Jeśli 62 punkty docelowo klub ma zdobyć to jeśli założymy, że gra dwa równe takie same rundy to w każdej z nich w 15 meczach winien zdobyć 31 punkty. Niestety Wisła po 13 kolejkach ma 21 punktów i jeśli wygra kolejne 2 mecze to będzie mieć tylko 27 punktów - o 4 mniej niz klub celujący w Mistrza chcący wygrac ligę 62 punktami. Jakie wyniki Wisła musi osiągnąc do końca rozgrywek by zdobyła 62 punkty ? http://img510.imageshack.us/img510/7651/beztytuudch.png Jeśli Wisła przegra w pozostałych 17 meczach 4 mecze lub więcej to nie będzie miała matematycznych szans na zdobycie 62 punktów. Jeśli Wisła przez w pozostałych 17 meczach 3 mecze to by zdobyć 62 punkty musi wszystkie pozostałe 14 mecze wygrać... Obawiam się, że z tym składem bez wzmocnień nie mamy szansy na takie wyniki jak powyżej opisałem... To znaczy, że bez dużych wzmocnień, bez radykalnej zmiany wyników nie mamy szansy ma Mistrza. By zdobyć 60 punktów średnio na mecz w 30 meczach trzeba zdobywać 2 punkty. Wisła po 13 meczach ma 21 punktów. Policzyłem w ilu kolejkach Wisła musi wygrać by mieć dwa razy więcej (co najmniej) punktów więcej niż liczba rozegranych kolejek. Jeśli Wisła wygra 5 najbliższych meczów wtedy po 18 kolejkach będzie mieć 36 punktów. |
To co powiem będzie off topiciem z premedytacją, postem, który sam skasuje za tydzień może dwa.
Dziś straciliśmy szanse na Mistrzostwo Polski. Myśląc o rozstawieniu winniśmy przymierzać Wisłę do kwalifikacji w ramach Ligi Europejskiej. Myśle też, że Wisła powinna teraz jako priorytet wyznaczyć sobie zdobywanie punktów do rankingu klubowego bo wraz z utratą szansy na Mistrzostwo Wisła straciła możliwość awansu do LE poprzez IV grupę kwalifikacji LE |
Krew się gotuje jak czyta się powyższe teksty 'Wisła straciła szanse na mistrzostwo itp' szczególnie Witkek mnie zadziwia bo wygląda z postów na rozsądnego, nawet runda się nie skończyla a wy już skazujecie Wisle na strate mistrzostwa ,sytuacja jest trudna ale przestańcie bredzić o braku szans na mistrzostwo .Jeszcze nie nauczyliście się,że w naszej ekstraklasie wystarczy kilka kolejek aby tabela poprzewracala się.
|
Cytat:
Jeśli Wisła miała by zdobyć w tym sezonie te 60 punktów to w pozostałych 16 meczach musi zdobyć 39 punktów. Właśnie dlatego szanse na mistrzostwo są tylko matematyczno teoretyczne. By zdobyć 39 punktów trzeba 13 meczów z 16 wygrać. Mnie krew się gotuje bo wygranie wszystkich pozostałych meczów za wyjątkiem 3 uważam za utopie. |
Gdzie można zobaczyć tabelę z poprzednich sezonów z możliwością ustawienia na konkretną kolejkę ?? Chciałbym przeanalizować to ;)
Jednakże Witku Chciałbym podsunąć podbudowującą treść, iż na czele tabeli jest Śląsk Wrocław, jest to drużyna grająca w kratkę, w ostatnim sezonie z ostatnich miejsc wpadła na II miejsce, może teraz sytuacja się odwróci ?? Sląsk będzie przegrywał mecze, Legie dopadnie kryzys po LE, a my ?? Pozyskamy dwóch ponadprzeciętnych graczy, Melikson, Małecki wróci, a 10 punktów straty do Śląska uważam za jeszcze nic znaczącą przewagę, natomiast bardziej się obawiam Legi, która ma załóżmy po 14 kolejkach "29" punktów i tutaj jest znacząca przewaga. P.S. W naszej zróżnicowanej lidze wszystko jest możliwe, każdy może przegrać z każdym! WIERNOŚĆ to ta cecha która nas wyróżnia |
Cytat:
Nie wiem kto będzie Mistrzem bo nie jestem wróżem a póki co jest za wczesnie na wskazanie pewnego Mistrza. Wiem jednak, że w ciągu klikunastu ostatnich lat, kuedy graliśmy tym systemem co obecnie by zostac Mistrzem (za wyjątkiem jednego zeszłego roku)trzeba było mieć powyżej 60 punktów. Powtórze to co napisałem powyżej By zdobyć brakujące do 60 punkty Wisła z 16 meczów które jej pozostały musi wygrać 13 meczów lub Wisła z 16 meczów, które jej pozostały musi wygrać 12 i 3 zremisować a tylko jeden przegrać. Czym innym jest wierność a czym innym realna i rzetelna ocena sytuacji. |
Na razie, to wystraczy wygrać w piątek ze Śląskiem, a potem puknąć ich w rundzie reważnowej u siebie, i z 10 pkt różnicy robi się 4.
Też nie wydaje mi się, żebyśmy z takimi stratami i taką grą ugrali Mistrza w tym roku, ale puki* piłka w grze będe wierzyć. Nadal liczę jednak minimum na podium i PP, oraz kilka punktów w LE. |
Oldpara - póki :)
a co do meritum to zgadzam się z Tobą |
Cytat:
Statystyki statystykami ale przypomnij sobie sytuacje która była 2 lata temu byliśmy liderem po 17 kolejkach Amica miała do nas wtedy 8 punktów straty i jeszcze wyjazd do nas a skończyli +3 na koniec dlatego stwierdzanie po niepełnej rundzie,że Wisła nie będzie mistrzem jest niepoważne,nie twierdzę,że bedziemy mistrzem ale z odbieraniem szans radziłbym się wstrzymać,w poprzednim roku bylo podobnie wiele głosów na forum nie będzie pucharów nawet (mieliśmy 10 punkt straty do koruptora czy Jagi) a mistrza zdobyliśmy. Jeżeli po tej rundzie będzie strata w granicach 8 punktów a w zimie wyprzedaży nie będzie wzmocni się obrone to tytuł będzie nadal realny. |
Ludzie !
My mamy 21 punktów ! Popatrzcie sobie na tabele ! Zrozumcie, że jeśli nie wygramy 13 razy w 16 meczach to nie zdobędziemy 39 punktów by zakończyć sezon z co najmniej 60 punktami. Mistrzem nie zostanie ten klub, który pokona najwięcej drużyn z czuba tabeli ale ten klub który zdobędzie najwięcej punktów bo nie będzie tracił okazji na zdobycie punktów ze słabeuszami takimi jak Cracovia, Ruch i Górnik. |
Niestety, ale Witek ma racje - zdobycie mistrzostwa w tym sezonie jest praktycznie nierealne już, to już nie jest poprzedni sezon, gdzie każdy się potykał z każdym. Im wcześniej Sobie to zaczniecie uświadamiać, tym będzie lepiej.
|
Słyszę lub czytam po meczu ze Śląskiem, że Wisła wróciła do walki o mistrzostwo.
Ja jestem o wiele bardziej sceptyczny... Po ostatnim meczu Wisła nie straciła matematycznych szans po tym meczu a nie wróciła do walki. W zeszłym sezonie po 15 kolejkach Wisła miała o 3 punkty więcej niż teraz. W zeszłym sezonie po 15 kolejkach Wisła zdobyła 27 punktów w rundzie wiosennej 29. Po 15 meczach w tym sezonie Wisłą ma 24 pnkty i 4 kluby przed sobą w tym Śląsk, który potrafił zdobyć 31 punktów. W zeszłym roku na który powołują się optymiści w żadenej z rund Wisła nie zdobyła 31 punktów. Na mrginesie dodam, że 31 punktów do dokładnie połowa z 62 punktów a właśnie tyle wskazywałem jako minimalną liczbę punktów którą zdobywa Mistrz. Jeśli Wisła miałaby na koniec sezonu mieć 62 punkty to : W ciągu 15 meczów, któe pozostały do końca musi zdobyć 38 punktów By je zdobyć musi: wygrać 12 meczów, 2 zremisować i tylko 1 przegrać wygrać 13 meczów jeśli 2 mecze przegra. Uwierze, w Mistrzostwo gdy po 7 meczach Wisła będzie mieć na swoim koncie 6 wygranych . |
Panie Witku, duży szacun za to pana widze rankingową, piłkarską itd. Ale jeśli chodzi o wiare trzeba wierzyć tu i teraz! Nie po 6 kolejnych wygranach!
|
Witek, ale w twoich obliczeniach bierzesz pod uwagę, że mistrz będzie miał 62 pkt. A może się okazać że znów wystarczy zdobyć 55 punkty by być mistrzem. Wtedy wystarczy nam zdobyć 31 punkty, co nie jest niemożliwe.
|
Cytat:
Ostatnia kolejka znacząco poprawiła wizerunek Wisły w tabeli ;) Zrobiliśmy znaczący postęp, stratę z 10 pkt-ów zmniejszyliśmy do 7, , a do vice lidera 5 pkt-ów. Rozumiem, że nie bierzemy tutaj pod uwagę terminarza rozgrywek, który według mojego mniemania jest bardzo dobry. Mecze z Polonią, Legią, Cracovią, Lechem, Śląskiem gramy u siebie. Wniosek jeden, że to my mamy łatwiej a przeciwnicy trudniej. Oni musza mają trudniej uciekać niż my ich mamy gonić. Przeanalizuj tutaj taką możliwość: Wisła musi z 15 meczów wygrać 13 meczów 63 pkt-y --- nie wierzę Legia musi z 15 meczów wygrać 11 meczów = 62 pkt-y --- nie wierzę Śląsk musi z 15 meczów wygrać 10 meczów = 61 pkt-ów --- nie wierzę Nie wierzę w coś takiego! Z całą szacunkiem dla Śląska ale nie wierzę, że ten zespół będzie miał kolejną rundę tak samo mocną jak tą. Dodatkowo ma trudniejszy terminarz, Z Polonią Warszawą, Lechem, Wisłą, na wyjeździe. Szacuję, że 57 pkt-ów da mistrza, pkt mniej vice Podsumowując jeżeli Wisła wygra następne 2 mecze i po 17 kolejce będzie miała 30 pkt-ów to nie będzie najgorzej. Będzie wtedy można powiedzieć, że Wisła odradza się niczym Feniks z popiołów ;) |
Witek, szanuję Twoją pracowitość, jeśli chodzi o analizę sytuacji rankingowych czy ligowych. Ale trochę za często, podpierając się matematyką, choć tak naprawdę na przekór zasadom statystyki, szafujesz takimi określeniami jak "już definitywnie straciliśmy szanse". Tak było rok temu, gdy po kilkunastu kolejkach obwieściłeś, że już po mistrzu, tak samo teraz. Pamiętaj, że dopóki mamy matematyczne szanse, to możemy z niezerowym prawdopodobieństwem zostać mistrzem. Wszystko jest kwestią tego prawdopodobieństwa, możemy się kłócić, ile procentów lub też promili szans mamy, ale ogłaszanie, że już wszystko jasne to gwałt na statystyce.
|
Matematyka matematyką , ale prawda jest taka , że w tej chwili mamy 7 punktów straty do Śląska , a 5 punktów straty do Legii . Czy to dużo ? na tym etapie rozgrywek wcale nie .
po 16 kolejce równie dobrze ta strata może wynosić odpowiednio 4 punkty do Śląska i 2 punkty do Legii . Oczywiście to gdybanie , ale w tej lidze jest wszystko możliwe . uważam drogi Witku że wyliczenia typu ' potrzeba min 62 punkty do MP " są już zdecydowanie archaiczne . Polska liga już nigdy ( a na pewno nie w tym sezonie ) nie będzie zdominowana przez 1-2 zespoły , jak to często bywało w latach poprzednich . Czołówka to w tej chwili 4-6 zespołów i jak już widzieliśmy i zresztą jeszcze zobaczymy , każdy z każdym stracił nie jedne punkty . Już skończyły się czasy gdzie drużyny przyjezdne oddawały punkty gospodarzom bez walki . Pokazał to zresztą poprzedni sezon i powinniśmy wysunąć z niego odpowiednie wnioski . |
Cytat:
Macie racje. Wisła matematycznie nie straciła szans na mistrzostwo ale chyba od roku 1998 w tych sezonach w których graliśmy takim systemem rozgrywek jak teraz tylko raz Mistrz zdobył mniej niż 62 punkty. Gdy Wisła zacznie pod rząd wygrywać i tych wygranych z rzędu będzie 6 w najbliższych meczach wtedy po 21 kolejkach bedziemy mieli 24+18=42 a więc średnio 2 punkty na kolejke. Póki co nasza średnia to 24/15=1,6. Z taką średnią po 30 kolejkach mielibyśmy 48 punktów co w zeszłym sezonie nie wymagającym wielu punktów do zajęcia wysokiego miejsca dało by nam 4 ex aequo miejsce razem z Jagiellonią Cytat:
Na jakiej podstawie zakładacie, że 4 kluby, które są przed nami nagle zaczną przegrywać tak często, ze potracą więcej punktów niż my ? |
Cytat:
do końca zostało do zdobycia 45 punktów , Śląskowi do MP wystarczy 43 . Wisła musi w tych 15 spotkaniach musi po prostu stracić o 7 punktów mniej niż Śląsk , 6 mniej niż Legia itp itd . Taką stratę można odrobić w 3 kolejkach , i wtedy spojrzenie na ligę będzie zupełnie inne . To że czasem 3 kolejki mogą przewrócić tabele do góry nogami kazdy już widział , a fakt że Wisła zaliczyla tak słabą rundę nie oznacza ( a wręcz przeciwnie ) że zaliczy równie słabą kolejną . Tak samo jak Śląsk z 4 punktami po 7 kolejkach zeszłego sezonu bronił się przed spadkiem , a skończył .. wszyscy wiemy jak . ps. a ta podstawa o której mówisz to.. kibicowanie swojej drużyne ;) |
Cytat:
Witek, na podstawie serii zwyciestw wierze ze jest szansa, seria jaką np miało Bordeaux jak zdobywało mistrza kilka lat temu kilkanascie zwyciestw z rzędu czemu nam sie ona ma nie przytrafić :) z tym ze nam wystarcza krótsza seryjeczka. Co do ilosci pkt ktore wystarczą aby zdobyc mistrza to tez sądze ze bedzie oscylowac około 55 pkt, poniewaz wiecej zespołów aspiruje do mistrzostwa wiec z wiekszą iloscią zespołów mozna stracic pkt, na ta chwilę Śląsk, Legia, Wisła, Ruch, Lech, Polonia gra pomiedzy tymi zespołami moze przyniesc rozne rozstrzygniecia i mozna w nich zdobyc 15 pkt albo 0 pkt (w jednej rundzie w całym sezonie jest to odpowiednio 30 do 0) w latach poprzednich jak zdobywalismy mistrzostwa takich zespołow była polowa mniej czyli tak zwanych pewnych pkt mozna sie było spodziewac w wiekszej ilosci co skutkowało ze mistrz miał tak duzą zdobycz punktową A co do Śląska jest w takiej samej sytuacji co Jaga rok temu, na wiosnę inne zespoły sie beda na nich sprężac chcąc lać lidera jezeli nim bedzie i wtedy sie przekonamy czy Śląsk sobie z tym poradzi i czy poradzi sobie jeszcze z cisnieniem jakie bedzie im towarzyszyło z tą pozycją |
Rok temu też było wróżenie z fusów i okazało się, że wszystkie obliczenia nie mają najmniejszego sensu.
W tym roku może być podobnie, faktem jest, że mamy 7 pkt do Śląska (mecz u siebie), 5 pkt do Legii (mecz u siebie). Jeśli nie będziemy kompromitować się w meczach ze słabszymi drużynami, oraz wygramy kluczowe mecze, nasze szanse na mistrzostwo będą spore, bo nie ma w tym sezonie, podobnie jak i w ubiegłym drużyny, która przerasta ligę w takim stopniu, by seryjnie zdobywać pkt. Dobry piątkowy mecz może być zwiastunem dobrych kolejnych meczów, jeśli tak nie będzie i nie zdobędziemy kompletu w 2 meczach ligowych, nasze szanse znacząco się zmniejszą, lecz jak już mówiłem, nie oznacza to, że stanie się to niewykonalne. Takie tematy na ogół są bezsensowne, gdyż matematyka nie ma tu nic do "gadania". W Hiszpanii też zakładali, że aby zdobyć mistrzostwo wystarczy wygrać Gran Derbi, rzeczywistość okazała się inna, nawet trudne do zrozumienia zjawiska zdarzają się w futbolu, jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale nie sądzę by w jakiejś profesjonalnej lidze, jakaś drużyna odniosła komplet zwycięstw, a przecież tylko to daje nam 100% prawdopodobieństwa na mistrzostwo (jeszcze jest opcja 1 remis i pozostałe mecze wygrane). Skupmy się na najbliższym, kolejnym meczu (nie dotyczy budowy akademii, bo to już zupełnie inna działka). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl