Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

kha1 06.08.2010 15:36

Wisłe może prowadzić tylko i wyłącznie zagraniczny szkoleniowiec. Jeśli Cupiał znowu weźmie polaka to ponownie będziemy obserwować partactwo, a nie piłkę nożną. Mam nadzieję, że wszyscy myślimy podobnie, a co ważniejsze - władze klubowe zdają sobie z tego sprawę.

johny96 06.08.2010 15:36

Wiesz, wczoraj oglądałem Orange Sport Info i chcąc nie chcąc musiałem się o tym dowiedzieć.

kpn masz rację, ale Dan też oprócz biegania, robi to z głową.

pan Dudi 06.08.2010 15:38

Rada dla wszystkich wierzących, że Petrescu może wrócić- POBUDKA! To się nie wydarzy! Mieliśmy go u siebie, to go jebany Kapka wyjebał zastępując Okuką. Powrotu nie będzie.

Mar85 06.08.2010 15:39

A ja się pytam jakie konsekwencje poniosą piłkarze??? Dostali już podwyżkę....niech się za nich wezmą bo tu żaden trener nie pomoże!

bbartt 06.08.2010 15:40

nie ma sensu brać Petrescu, już Kasperczak pokazał, że nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki.

co do propozycji Probierz, to ciekawa opcja, ale musiałby dostać kilka miesięcy na poznanie krakowskich gwiazd, Cupial mógłby tego nie wytrzymać.

VanBasten 06.08.2010 15:40

Jeśli chodzi o Dana to jestem za ! Zawsze byłem ! Byłem przeciwnikiem zwolnienia go o czym pisałem na tym forum .Ale pamiętam tez jak 90 kibiców domagał się jego zwolnienia bo niby graliśmy , brzydko schematycznie itp .Faktycznie graliśmy długą piłką ale Dan wielokrotnie o tym mówił , że gra się tak jaki jest skład . Prze ile czasu Dan sie prosił o napastnika ??? WTedy wszyscy deysydenci mieli to gdzieś bo Petrescu był niewyodny .Miał swoją wizję i swoje poglądy . Nikomu nie pozwalał sobie nic narzucić .DLatego już go u nas nie ma bo wiadomo .......u nas kto inny rządzi :) I wbrew pozorom nie jest to Cupiał ale cała ta bezimienna klika przydupasów którzy wiecznie mu podsuwają swoje złote pomysły . POdobnie było z jedynym dobrym dyrektorem od spraw sportowych czyli MIelcarskim .Postawił się menagerom i go wywalili .

pawelo84 06.08.2010 15:42

Diego Simeone, w wieku 40 lat 2 krotny mistrz Argentyny. Ostatnio mu nie szło, ale będzie chciał się przypomnieć w Europie. Poza tym będzie stawiać na Riosa a nie na zgranego Żurawia i Brożka. Takiego bym chciał trenera.

CV piłkarskie chłop ma lepsze niż Dan, w latach 1995 - 20000 prawdopodobnie najlepszy defensywny pomocnik na świecie. Nie tylko pracujący dobrze w odbiorze ale też umiejący ładować bramy. Mistrzostwa dwóch w tamtym czasie najlepszych lig na świecie: hiszpańskiej i włoskiej.

Taki trener mi się marzy.

VanBasten 06.08.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kpn (Post 954392)
Takich Danów na zachodzie z mysla BIEGAC BIEGAC BIEGAC jest multum. Wystarczy siegnąc po Niemca a efekty beda podobne

To miała być ironia ? Bo nie kumam .Przeciez piłka nożna na bieganiu polega ! Bez tego cala reszta się nie liczy . Jak masz siły do biegania to i technicze zagranie łatwiej przychodzi .Bo co z tego że technicznie zawodnik jest na przyzwoitym poziomie skoro po 20 minutach już nie ma sił .Wtedy i tak nic nie zrobi .

szprotson 06.08.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelo84 (Post 954409)
Diego Simeone, w wieku 40 lat 2 krotny mistrz Argentyny. Ostatnio mu nie szło, ale będzie chciał się przypomnieć w Europie. Poza tym będzie stawiać na Riosa a nie na zgranego Żurawia i Brożka. Takiego bym chciał trenera.

CV piłkarskie chłop ma lepsze niż Dan, w latach 1995 - 20000 prawdopodobnie najlepszy defensywny pomocnik na świecie. Nie tylko pracujący dobrze w odbiorze ale też umiejący ładować bramy. Mistrzostwa dwóch w tamtym czasie najlepszych lig na świecie: hiszpańskiej i włoskiej.

Taki trener mi się marzy.

Marzenia sie spełniaja!

Robbie92 06.08.2010 15:44

Też jestem za powrotem Petrescu. Obecnie prowadzi ruski drugoligowy Kuban Krasnodar, po 21 meczach jego zespół jest liderem rozgrywek. Kontrakt upływa dopiero w 2014 roku więc wątpliwe by miał go zerwać. :-/

http://www.transfermarkt.de/en/dan-p...iner_2730.html

Pablooo 06.08.2010 15:45

Petrescu ze swoim zespołem jest liderem 2. ligi rosyjskiej aktualnie, jest w trakcie sezonu i nigdzie się nie wybiera. Otrząśnijcie się.

mercury 06.08.2010 15:50

cytat z interii:

Cytat:

Kulawik jest bliski zdobycia licencji pro uprawniającej do prowadzenia zespołu w Ekstraklasie.
Problem może się sam rozwiązać, oby nie.

DeadOrAlive 06.08.2010 15:53

Głodny, rozwścieczony, rządny krwi tłum dostał to, czego oczekiwał. Dymisji Kasperczaka.

Teraz zarząd powinien dokładnie przemyśleć wszystkie kandydatury, a na dodatek nie może słuchać głosu kibiców.

Jak dla mnie Simeone, to wcale nie będzie dobry trener. Nie wszyscy zawodnicy bawiący się po zakończeniu kariery w trenerkę wychodzą na tym dobrze. Nie wszystkim udaje się wybić tak jak Petrescu czy Guardioli.

Owszem trener z zagranicy jak najbardziej, ale to wszystko z rozwagą. Nie możemy wziąć słabej cioty, ale dobrze też wiemy, że na trenerów z wyższej czy też chociażby średniej europejskiej półki nas nie stać.
No chyba, że Pan Cupiał sięgnie głębiej do swojej kieszeni, w co nie uwierzę, bo na pewno będzie chciał utrzymać jakąś równowagę, stabilizację płacową...

Mimo wszystko jestem ogromnie ciekawy, kto zostanie nowym szkoleniowcem naszej Wisełki...

Wisoman 06.08.2010 15:55

Odejscie Kasperczaka w niczym i tak nie pomoze! Zeby zmobilizowac naszych kopaczy do lepszego grania trzeba im pojechac po pensjach.Przyjdzie nowy trener i jestem pewien ze bedzie to samo bagno co teraz.

Pablo84 06.08.2010 15:55

Ej, co tu tak dużo panów z Warszawy?Nie żebym się smucił, bo bardzo lubię jak jest delikatna nuta napinki, a nie miodne cukierkowate gadanie, ale przecież tego typu rozmowy prowadzi się w innym dziale a w temacie o tym kto będzie naszym nowym treineiro :foch:

tofik 06.08.2010 15:55

ją nam nadzieje, że jeśli już wciągnięmy w to bagno trenera z zagranicy to nikt nie będzie wymagał od niego niemożliwego. Mam tu na myśli znalezienie wspólnego języka ze starą gwardią zmanierowanych leni i zachęcanie ich by nagle stali się profesjonalistami. Bądźmy poważni. Trzeba pozwolić mu by zrobił czystkę i dobrał sobie piłkarzy wedle uznania jak zrobił dan w unirei. Wypieprzyć słabe ogniwa !

koyoot 06.08.2010 15:59

DeadOrAlive, poczytaj sobie troche o Simeone. Moze troche wiedzy nabierzesz w tym temacie bo ci jej widac brak.

tofik. Wszystko wskazuje na to ze mielibysmy sytuacje jak z czasow Petrescu, calkowicie nowy sztab szkoleniowy zwiazany z glownym trenerem.

I odnosnie tych ostatnich dwoch zdan, o to sie akurat nie martw:).

ChG 06.08.2010 16:02

No właśnie, mam nadzieje, że w związku z zatrudnieniem na przykład Diego Simeone, pozwoli mu się wziąć ze sobą współpracowników, bo to chyba w dzisiejszych czasach podstawa dobrej pracy trenera w danym klubie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez White Star86 (Post 954435)
Widzę że jest tu wielu zwolenników powrotu Dana Petrescu. Niestety są to tylko pobożne życzenia. Moim zdaniem (zaraz spadnie na mnie krytyka) nowym trenerem Wisły mógłby zostać Otto Rehhagel. Z tego co wiem to nie przedłużył kontraktu z Grecją.

Znowu dziadziuś? Moim zdaniem tu potrzeba młodej, świeżej krwi. Simeone w moim odczuciu wydaje się być idealnym kandydatem. ;)

White Star86 06.08.2010 16:02

Widzę że jest tu wielu zwolenników powrotu Dana Petrescu. Niestety są to tylko pobożne życzenia. Moim zdaniem (zaraz spadnie na mnie krytyka) nowym trenerem Wisły mógłby zostać Otto Rehhagel. Z tego co wiem to nie przedłużył kontraktu z Grecją.

TSW06 06.08.2010 16:03

z dwójki Simeone-Larsson dla mnie Diego bo jakieś sukcesy osiągał i można powiedzieć że to będzie dobry ruch działaczy ale jeśli mogę dobrać sobie innego to Piotrek Nowak też byłby rewelacyjną opcją

speedfashion 06.08.2010 16:03

Zagraniczny trener, który otrzyma wystarczająco dużo czasu, by zbudować drużynę według własnego pomysłu. Kilka razy czytałem już w różnych wypowiedziach, że zimą czeka nas zupełna przebudowa, dlatego tylko takie rozwiązanie wydaje mi się sensowne.

Gdyby to był Larsson, to spełniłoby się (jakkolwiek absurdalnie to brzmi) moje marzenie z dzieciństwa, by oglądać go na żywo. Jednak do jego kandydatury jestem nastawiony nieco sceptycznie. Nie wiem czy umiałby pojechać z naszymi gwiazdorami, no chyba, że niepasujące puzzle zostałyby usunięte z Wiślackiej Układanki.

O Simeone nie wiem zbyt dużo, ale z tego co czytam - jest to ciekawsza kandydatura niż Henki. Ma naprawdę wielkie doświadczenie. Tylko czy Polska rzeczywiście otworzy mu wrota Europy?

koyoot 06.08.2010 16:04

White star86 Moze od razu selekcjonera Korei polnocnej na RPA 2010? Tez nie przedluzyli mu kontraktu...

I zeslali do kopalni...

DeadOrAlive 2: Uwazasz ze Simeone nie bedzie mial wyjebane na ich humorki? Jesli beda miec humorki beda grac inni ci ktorza chcca trenowac i sie rozwijac pilkarsko. Simeone w pracy szkoleniowej dal sie poznac jako ten ktory stawia na ciezka prace.

DeadOrAlive 06.08.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 954433)
DeadOrAlive, poczytaj sobie troche o Simeone. Moze troche wiedzy nabierzesz w tym temacie bo ci jej widac brak.

tofik. Wszystko wskazuje na to ze mielibysmy sytuacje jak z czasow Petrescu, calkowicie nowy sztab szkoleniowy zwiazany z glownym trenerem.

I odnosnie tych ostatnich dwoch zdan, o to sie akurat nie martw:).


Fakt, trochę się wypuściłem z swoją wypowiedzią. Przepraszam

Mimo wszystko musi to być człowiek, który ma wyj**ane na humorki gwiazdek.

matti220 06.08.2010 16:06

no dobra jak tak wszyscy marzą to ja też - Gianni Zola . jako trener na dorobku ; nie poszlo mu w West Ham'ie no ,ale przecież my ni gramy w Premier League a w Ekstraklasie

PhantomRanger 06.08.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 954425)
ją nam nadzieje, że jeśli już wciągnięmy w to bagno trenera z zagranicy to nikt nie będzie wymagał od niego niemożliwego. Mam tu na myśli znalezienie wspólnego języka ze starą gwardią zmanierowanych leni i zachęcanie ich by nagle stali się profesjonalistami. Bądźmy poważni. Trzeba pozwolić mu by zrobił czystkę i dobrał sobie piłkarzy wedle uznania jak zrobił dan w unirei. Wypieprzyć słabe ogniwa !

Święte słowa. tyle, że u nas jest to niemożliwe, bo Cupiał chce sukces natychmiast. Jeśli nowy trener nie dostanie czasu przynajmniej 2-3 lat na zbudowanie od podstaw drużyny o faktyczne wzmocnienia, a nie uzupełnienia to szkoda marnować mu czas. "Niech dadzą wtedy posadę Kulawikowi i niech spuści nas do I ligi." Teraz na poważnie to gdybym ja był właścicielem Wisły drużyna byłaby na dywaniku u mnie, a przed nimi 2 umowy [ 1 zgadzają na 50% obniżke zarobków i 2 jeśli nie godzą się na 1 dostają kase z góry za 6 miechów i do widzenia] jeśli to by nie pomogło zawsze można ich zawiesić w prawach zawodnika za działalność na szkodę klubu. Gdyby tak Łobodziński, Sobolewski, Kowalski, Diaz, Piotr Brożek, Boguski zesłać do ME na pół roku, a jeśli to nie pomoże to zawiesić w prawach zawodnika do końca kontraktu.

bonawentura 06.08.2010 16:11

Kasperczak sam się do dymisji nie podał, chcieli by wyszedł z tego wszystkiego z klasą. Ale moim zdaniem zarząd podjął najgorszą z możliwych decyzji. Wywalić trenera, który przygotowywał drużynę do ligi? Czy my chcemy popaść w marazm? Z Kulawikiem daleko nie zajedziemy. Pewnie znowu będzie jakiś trener polski, wolny, napewno nie Probierz.

skeba 06.08.2010 16:12

To trzeba być baranem, by sądzić, że Dan opuści druzynę, ktora awansuje do I ligi Rosyjskiej, w której dostaje nota bene 3 mln euro za sezon.

Wy ludzie myslicie racjonalnie ?

ChG 06.08.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 954446)
Kasperczak sam się do dymisji nie podał, chcieli by wyszedł z tego wszystkiego z klasą. Ale moim zdaniem zarząd podjął najgorszą z możliwych decyzji. Wywalić trenera, który przygotowywał drużynę do ligi? Czy my chcemy popaść w marazm? Z Kulawikiem daleko nie zajedziemy. Pewnie znowu będzie jakiś trener polski, wolny, napewno nie Probierz.

Hmm, jesteś tego pewny? To znaczy w jakiś sposób na pewno ją przygotował, ale kluczowe pytanie brzmi czy zrobił to dobrze. Moim zdaniem nie, a mecze z Azerami doskonale to pokazały.

ENDRJU 82 06.08.2010 16:15

racjonalizm na tym forum dawno umarł śmiercią naturalną...

żyjemy iluzjami..

jova 06.08.2010 16:16

Nasi tradycyjnie - najpierw działają, a potem myślą i skazują zespół na kilka tygodni bezkrólewia.
Skoro po przegranym mistrzostwie było wiadomo, że pozycja Heńka jest słaba to już tydzień temu trzeba było sondować potencjalnych kandydatów, sprawdzać czy są dostępni i wstępnie negocjować.

Moment! O czym ja mówię? Tak działają profesjonalne kluby, a nie Wisła. My nawet środkowego obrońcy nie potrafimy sprowadzić. :foch:

bonawentura 06.08.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ChG (Post 954449)
Hmm, jesteś tego pewny? To znaczy w jakiś sposób na pewno ją przygotował, ale kluczowe pytanie brzmi czy zrobił to dobrze. Moim zdaniem nie, a mecze z Azerami doskonale to pokazały.

Na polską ligę i tak by to starczyło, a ponadto gdyby jednak nie, gdybyśmy zajmowali powiedzmy 5-6. miejsce w lidze, to wtedy możnaby po połowie sezonu zwolnić Kasperczaka, ale nie teraz. Ale najgorsze jest to, że za Kasperczaka nie mamy nikogo, kto mógłby go godnie zastąpić. Ja czekam do poniedziałku, jak w poniedziałek nie zostanie przedstawiony nowy trener Wisły to uznam zwolnienie Kasperczaka za kolejny wybryk Cupiała.

snyrting 06.08.2010 16:19

Rozumiem, że ten temat ma luźny charakter i rozmawiamy sobie o plotkach.

Zacznijmy może od Larssona. Od dwóch lat trenuje Landskrone, klub grający w szwedzkiej drugiej lidze. Nic specjalnego tutaj nie osiągnał, jego druzyna zajęła w sezonach 2008/09 i 2009/10 odpowiednio miejsca 8 i 5. Słowem, przeciętność.

Ciekawiej wygląda dotychczasowe CV Simeone. Udany początek pracy w Racingu, niestety bardzo krotki, bo zaledwie półroczny. Potem przyszedł okres pracy w Estudiantes, ukoronowany mistrzostwem Argentyny. Nirstety i tutaj nie zagrzał długo miejsca, bo z biegiem czasu jego drużyna zaczęła grać coraz gorzej co doprowadziło do jego zwolnienia. Kolejnym etaptem w karierze trenerskiej Simeone był River. Koleny raz powtarza się schemat- udany początek pracy i następujący po nim regres.


Kto ostatecznie będzie trenerem Wisły nie wiem. Mam jednak nadzieje, że żaden z tej dwójki.

Proud 06.08.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 954451)
Nasi tradycyjnie - najpierw działają, a potem myślą i skazują zespół na kilka tygodni bezkrólewia.
Skoro po przegranym mistrzostwie było wiadomo, że pozycja Heńka jest słaba to już tydzień temu trzeba było sondować potencjalnych kandydatów, sprawdzać czy są dostępni i wstępnie negocjować.

Moment! O czym ja mówię? Tak działają profesjonalne kluby, a nie Wisła. My nawet środkowego obrońcy nie potrafimy sprowadzić. :foch:

skąd wiesz czy tego nie robili?

bonawentura 06.08.2010 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 954456)
skąd wiesz czy tego nie robili?

To jak to robili, to znaczy, że w poniedziałek zostanie przedstawiony nowy trener, jak nie, to sam sobie odpowiesz.

Baala 06.08.2010 16:21

Diego Simeone to wielki piłkarz z gigantycznym doświadczeniem. Grał w najmocniejszych ligach świata z wieloma sukcesami. Jak teraz przejrzałem info o nim to miał w Argentynie też spore sukcesy trenerskie i trenował poważne drużyny. Dodatkowy atut że będzie znał rynek południowo amerykański. Jednak wątpliwości może budzić to, że nigdy nie trenował drużyny Europejskiej. Z pewnością jest to ciekawa kandydatura, jeśli wogóle realna. Tylko niech dobierze swój sztab i niech popracuje minimum dwa lata niezależnie od wyników. Jeśłi chodzi o Larssona to jednak jest to gigant niewiadoma. Gość prowadził w życiu jeden słabiutki klub i to wszystko. Raczej byłby to krok rozpaczy.

snyrting 06.08.2010 16:25

Baala a nie martwi Cię to, że Simeone w ciągu 4 lat kariery trenerskiej zdążył już zaliczyć 4 (sic!) kluby?

klubus 06.08.2010 16:26

My tu pierdu pierdu pierdu a prawda jest niestety bolesna trener pewnie zostanie Kulawik albo Janas ewentualnie jakiś koleś który nie poradziłby sobie w 3 lidze słowackiej a my już po pierwszej rundzie stracimy szanse na mistrza! Taka jest niestety prawda no chyba że nasza buraczana liga czymś mnie zaszkodzi i poziom będzie tak niski jak ligi luksemburgu no to wtedy mamy szanse...

kibicwisły1906 06.08.2010 16:26

Szczerze to w myśl zasady lud żądał krwi dostał w tym wypadku głowę trenera na tacy - za hańbiący wynik w europejskich pucharach w pierwszym rzędzie odpowiedzialni są: Cupiał i Basałaj i reszta starczej gromadki... trener w dniu rozpoczęcia przygotowań miał do dyspozycji 12 zawodników, w międzyczasie zostało sprzedanych 2 etatowych obrońców stanowiących nie tylko o sile obrony ale i całego zespołu, cały czas nie rozliczono zawodników za swoją beznadziejną postawę w ubiegłym sezonie i wcześniejszym (Łobodziński, Jirsak etc.. - co oni jeszcze w Wiśle robią)...,brak realnych wzmocnień, nie będę znęcał się już w jakim momencie te transfery zostały przeprowadzone, brak odpowiednich sparingpartnerów w czasie obozu przygotowawczego, wypaleni zawodnicy bez ambicji i umiejętności, którzy na każdym kroku tego stanu rzeczy dowodzą...

Każdy kto przyjdzie do Wisły musi wiedzieć w jakie bagno się pakuje w tym momencie...

Markus 06.08.2010 16:27

Simeone, Larsson...To dwie duże trenerskie niewiadome. Wisła potrzebuje wreszcie niekwestionowanego fachowca na tym stanowisku, kogoś, kto już wiele razy udowodnił, że trenować naprawdę potrafi i ma jakieś sukcesy. Lepiej wydać więcej i mieć w końcu jakość, o którą chodzi, niż wydać mniej i znów mocno się pomylić.

Adasss 06.08.2010 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cinek1906 (Post 954333)
Nie wiem czy ktoś proponował, ale

Don Petrescu!

A ile milionów Euro możemy przeznaczyć na wyciągnięcie go z Rosji?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl