![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
A orientuje się ktoś czy zakopianką do Zakopca można dojechać?
|
za myslenicami zablokowana
|
Cytat:
|
Zakopianka zalana w Stróży. Woda z potoków wylewa się na zakopiankę na granicy Stróży i Myślenić, narazie przejezdnie. Jak będzie dalej czas pokaże.
|
Nie jestem konstruktorem ale wiem ze wszystko sie da ;)
Problem lezy gdzie indziej: - zbyt mala ilosc zbiornikow retencyjnych (brakuje okolo 300-400 !!), jazow i stopni wodnych - glownie na malych doplywach do duzych rzek ale nie tylko. - laczenie funkcji retencyjnej z energetyczna przez co rezerwa w zbiornikach jest zbyt mala - brak terenow zalewowych, no i skandaliczne decyzje o zabudowie polderow czego skutki widac bylo we Wroclawiu na Kazanowie (chyba taka nazwa dzielnicy) - slaba regulacja rzek, choc tutaj sa dyskusje czy rzeki powinno sie regulowac i "splaszczac" czy raczej pozwolic swobodnie meandrowac - za malo walow Wszystko z prostej przyczyny. Kasa. Swinna Poreba na Skawie budowana jest prawie 25 lat i ostatnio wstrzymano calkowicie budowano bo "kryzys". Tutaj musi *******nac cos konkretnie, tak samo jak z wypadkiem samolotu. Zalany Wrocław nikogo nie nauczyl ze jest zle. Zalane wioski i male miasteczka wszyscy maja w dupie. Zalac musi Warszawe albo np. spektakularnie urwac kawalek Wawelu, moze wtedy ktos zareaguje.... |
|
Cytat:
|
Na alejach w stronę Warszawy zakorkowane, powodem jest drzewo które spadło na samochód....
|
Trzymajcie się krakowiacy. Pamiętam powódź z 1997 roku we Wrocławiu i wam tego nie życzę. Mam nadzieję, że najgorsze was ominie.
|
Cytat:
|
a nie wiecie, jak wygląda sytuacja w Pińczowie?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
W Myślenicach dramat, najgorsze już chyba minęło, ale sytuacja jest zdecydowanie gorsza niż w '97. Dzielnica rekreacyjna, Zarabie jest kompletnie zdewastowana. Odbudowa potrwa wiele miesięcy, może nawet lat.
|
Cytat:
A jak tam na Olszy? Białucha przecież koło samych bloków... |
O 14 na Bielanach Wisła miała 927cm, czyli +1 w ciągu 0,5h, nurt wciąż w górę...
|
Cytat:
|
Pod Dębnickim już nie ma wolnej luki, woda "ściska sie" pod mostem. Między 16 a 18 ma być fala kulminacyjna...
"Złocień i Lesisko to w tym momencie wyspy" - cytat z TVN24 Wisła przekroczyła 9,20m |
Drzewo na alejach lezy na wysokosci Audytorium Maximum w strone Warszawy, nie wiem jak teraz, bo bylem tam 30 minut temu, ale korki niesamowite.
|
W Bielanach 931 cm, 4cm w 0,5h, czyli ma pół metra więcej niż w '97, nurt rośnie...
Nie sieję paniki, dam spokój jak zacznie ubywać ... P.S. Nowa kładka daje radę, targana sztormami jeszcze nie odpłynęła, to plus... P.S.' Plaża pod Wawelem, chyba nie jest jej pisane ... |
Macie jakieś nowe zdjęcia z Krakowa? Jak sprawa wygląda na moście Dębnickim?
|
Byłem 15 min temu pod Jubilatem, no nie wygląda to ciekawie. Faktycznie woda "przeciska" pod mostem. Brak prześwitu, w chwili obecnej służby z jednej jak i drugiej strony zabezpieczają most. Pada dalej, tłumy na wałach.. przed oczami Mam obraz z 1997 roku. Pomijam fakt, iż centrum to obecnie jeden wielki paraliż...
służby czekają na kolejną - II falę... A padać ma dalej... |
Cytat:
|
A ma ktoś może jakieś zdjęcia z 97 ?
|
Cytat:
Gdyby ktos chcial zobaczyc jak wygladaja zbiorniki: http://oki.krakow.rzgw.gov.pl/Articl...=itemZbiorniki Najwazniejsze dla Krakowa sa Goczalkowice i Tresna, dla okolic Dobczyce. Do Goczalkowic wplywalo miedzy 6, a 9 rano 2 razy wiecej wody niz wyplywalo, do Tresnej 1,5 raza, a Dobczcye sa na zero tyle ze tutaj rezerwa najmniejsza. Jesli w Goczalkowicach taki stan sie utrzyma to do 20 zbiornik bedzie pelny. |
Cytat:
Wypowiedz pewnego gościa |
O Białuchę bym się nie martwił, byłem jakieś 15 minut temu na wysokości Opolskiej i żeby rzeka wyszła z koryta poziom musiałby się podnieść jeszcze 3-krotnie.
|
Koleżanka ze złocienia mówila, że jednak troszke, pare bloków podlało....
|
|
15:00 - 937cm, +6cm
|
Marszałek, to są media XXI wieku. Nie ma sensacji, nie ma widowni. To co mówią trzeba przez 3 dzielić. Nie dotyczy to tylko dzisiejszego dnia ale generalnie. Problem na pewno jest, ale TV robi w dużej mierze z tego newsa, którego chce jak najatrakcyjniej sprzedać. Ot, takie sprzedawczyki :)
|
Cytat:
Właśnie o to mi chodziło :-) To, że ogólnie zabezpieczenie przeciwpowodziowe na terenie Polski ( i nie tylko zresztą )jest mocno niewystarczające to było mi wiadome ;) Majchrowski przed chwilą powiedział, że nie ma większego niebezpieczeństwa dla miasta i ludzi w nim. Oby tym razem się nie pomylił. |
A jak Wilga płynie?
|
Cytat:
Ok, ale nie o to mi chodzilo :-D Widze ze cały czas obracasz sie wkolo zapor wodnych wiec zapewne o nich myslales piszac : Cytat:
Nie mozna zbudowac takiego zbiornika jak w Dobczycach tylko dla celow retencyjnych. Retencje w zlewniach gorskich powinno rozwiazywac sie np. za pomoca budowy ''suchych zbiornikow retencyjnych'' tak jak robi sie to w Bawarii. My w Polsce mamy ich okolo 20 z czego 18 to pozostalosci z ziem odzyskanych i byly budowane przez naszych zachodnich sasiadow. Budownictwo hydrotechniczne zawsze u nas lezalo na calej linii... |
wróciłem właśnie z miasta - korki ogromne, więc pojechałem obwodnicą - puściutko. Wszystkim polecam jazde obwodnicą.
Drzewo, które spadło na alejach już pocięte i usunięte, aleje "przejezdne" |
Cytat:
|
a tak z zupełnie innej beczki
zobaczcie jak działa reklamowane niby na żywo traffic targeo-na zamkniętym moście można pojechać 15-30km/godzinę http://mapa.targeo.pl/Krak%C3%B3w :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl