![]() |
Cytat:
|
Cytat:
I ja też mam na "to" argumenty mój przyjacielu, ale żeby o nich wspomnieć chce wcześniej poznać kntrargumeny "czerwono-biało-niebieskich". Jak na razie lipa... |
Cytat:
Tego nie wiedziałem. |
Cytat:
|
Cytat:
Ps. Weż sie za historie Wisły :) |
To o jakie argumenty ci chodzi bo nie rozumiem?
Cytat:
P.S. Jak bede miał książke to się wezmę :P |
Cytat:
a co do barw to moim zdaniem zawsze kibicowskie barwy były N B C, a klub zawsze podawał C B N, klub podaje swoja wersje kibice swoja i tak juz jest od kad pamietam, co zrobić... |
No cóż... tak tojuż jest... ktoś może być dobry w historii Wisły... a ktoś dobry w sprawach tecnicznych
|
Cytat:
Zresztą chyba dobrze że taki temat, dosyć przypadkowo ale jednak powstał, bo można się dowiedzieć nowych rzeczy. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
trochę pokory i szacunku kolego |
Cytat:
|
Arapaho Ty napisałeś ze nie ma dowodów na to ze czerwono biało niebieskie były przed wojna twierdząc ze to wymysł milicji otóż sa dowody na to ze takie barwy były używane, natomiast Ty nie masz dowodu (albo pokaż rozkaz komendy głównej mo) ze tak nadano po wojnie przez milicje
Rosomak klub oficjalnie podaje ze jego barwy są czerwono biało niebieskie chyba ze wiesz lepiej od klub TS Wisła jakie są jego barwy oficjalne. a podaje to np w odpowiedziach na pisma z takimi pytaniami z gazet lub wydawnictw piłkarskich. nikomu nic nie próbowałem udowodnić tylko tyle że przed wojna też używano zestawu kolorów takich. |
Dagobert - ja tylko się tak wtrącę że granie w czerwonych koszulkach nie musi oznaczać od razu dominacji a co za tymi idzie barwy czerwonej na górze.
Gdyby za 50 lat ktoś oglądał zdjęcia naszego sektora(na czerwono) też by mógł wysnuć tezę że kibice na początku XXI wieku uznawali ten kolor za dominujący a więc barwy kibicowskie były CZ-B-N;) Gordian - czy ja dobrze zrozumiałem że wedle informacji które napisałeś , barwy takie jak mamy dziś, czyli 3 kolory ułożone poziomo, pojawiły się dopiero po wojnie? |
Rosomak chciałem Ci priva wysłać ale się nie da. Masz skrzynkę przepełnioną?
|
Po jaką cholerę ciagnie się ten idiotyczny temat aż na cztery strony?
Niedługo roczniki '89 w zwyż zaczną tu debatować na 10 stron który herb jest własciwy :/ Nie róbcie siary na własnym forum, bo czytają to również i inni kibice. Mają powody do polewki z takiej młodej 'Armii Białej Gwiazdy' :/ |
Cytat:
Pokaż mi te dowody na przedwojenny układ barw:>. Nie twierdzę że to wymysł milicji (MSW jak juz cos) tylko że "dziwnym" trafem układ barw Cz-B-Nb ma większość klubów gwardyjskich - np.Gwardia Koszalin,Olimpia Poznań,Gwardia Warszawa.Może to przypadek , może nie.Napewno był o tym swego czasu artykuł w prasie ale że go nie mam obecnie przed sobą to sie na niego nie powołuje. Cytat:
O statucie wiemy wszyscy tyle że statut jest ( ten o którym wiem) z 1950r.Jakoś nie bardzo przedwojenny. |
Skoro barwy C B N są ofcjalne to tak powinny być ułożone na trybunie. A to że barwy kibicowskie są N B C to niech kibice takie stosują jeśli chcą. Ja komuny nie pamiętam i osobiście uznaję układ historyczny C B N a to że ktoś z powodu walki z komuną stosuje N B C rozumiem. I ti by było na tyle z mojej strony:)
|
Cytat:
A inni (w wiekszości)kibice to sie moga sobie chociaż troche o historii i tradycji poczytać .Niewiele klubow (z istniejących) ma porownywalną Cytat:
Zresztą w tym temacie wypowiadają się ci dla ktorych Wisła to nie tylko mecz a całe życie i ci którzy maja problem ze kiełbaska na stadionie jest zimna a pepsi nie chłodna (vide temat o budowie o stadionu) więc i dogadać się trudno.Mam tylko nadzieję że ci którzy mają głos na trybunach nie mają wątpliwości co do powyższego tematu |
Arapaho pewne rzeczy sie w czasie dzieją. nie koniecznie musi byc papierkowy dowód na to ze przed wojna było tak a nie inaczej (poszukam jak znajdę to sie nie omieszkam pochwalić możesz być pewien heh).
chodzi mi o taką rzecz, że np hymn do statutu wpisano w roku xxxx a kibice go znali wcześniej to kibic może powiedzieć że hymn był 30 lat wcześniej niż xxxx:) Klub twierdzi, że jego barwy sa cz b n, według klubu to jest tradycja z przedwojnia. nie mam powodu twierdzić że jest inaczej chyba że ktoś pokaże dowód że tak nie jest:) |
i zgadzam się, że właśnie forum jest od dyskusji chyba że uznajemy że jest jedyna słuszna linia, prawda absolutna i jak ktoś na Wiśle ma inne zdanie to zrujnuje to opinie o nas hehe:)
|
Cytat:
Jestem w stanie się z tym zgodzić.Od początku moich wypowiedzi w tym temacie cel był jeden.JEŚLI - powtarzam jeśli - nie ma oficjalnych - w sensie właśnie papierkowych dowodów- na takie a nie inne kolejności barw.To możnaby pomyśleć o przeforsowaniu - kibicowskiej- nikt nie zapczeczy chlubnej- wersji barw.Albo przynajmniej zatwierdzenie ich do stosowania na stadionie w sensie szaliki,flagi, tak aby nie było niedomówień i wątpliwości. |
Cytat:
|
W tym temacie cieszy mnie jedno, że chyba wszyscy są zgodni co do tego, że w środku naszej flagi jest kolor biały i myślę że na tym można zakończyć te ciągnące się bez końca dywagacje bo i tak nikt nikogo nie jest już w stanie przekonać czy jest tak czy inaczej i czyja tradycja jest ważniejsza.
Jeśli ktoś coś jeszcze musi bardzo ważnego napisać to się streszczajcie bo temat idzie do zamknięcia a reszta na privach. |
Cytat:
A co Ty chcesz zamykać przyjacielu? Temat do dyskusji? Z jakiego powodu? Cytat:
Cytat:
Podaj źródło. Cytat:
Cytat:
|
Wiecie, zgodnie z heraldyką, to powinno być N-B-Cz ;)
|
Rosomak masz priva ;)
|
Rosomak skoro oficjele Wisły w oficjalnych pismach tak a nie inaczej definiują barwy to jednak pozwól że będę wierzył im a nie Tobie z całym szacunkiem, szczególnie że też nie masz dowodu w postaci wyciągu ze statutu. Więc Twoja wiedza kontra oficjalne stanowisko Wisły w kwestii swoich barw no cóż wybór prosty:) hehe.
|
sięgam do historii i jakoś nie widzę dowodu na tezę, że klub się myli a Rosomak ma rację, w sądzie klub by wygrał heh;);)
|
Rosomak nie powtarzaj się i sam pokaż jakieś dowody bo cały czas pytasz o kontrargumenty a sam nie podałeż żadnego logicznego argumentu. W życiu mnie nie przekonasz że barwy Wisły są N B C
http://www.pilka2rp.muzhp.pl/loga/T_S_Wisla.png |
Ten temat powinien zostać zamknięty, chyba wszystko zostało juz powiedziane, od jakiegoś czasu nic nowego do dyskusji nie zostało wniesione. Niektórym i tak nie można nic wytłumaczyć bo wiedzą swoje a kto miał zrozumieć to zrozumiał.
|
ja poszukuje:) zresztą temat jest dość luźny może ciekawe ktoś wyszpera z archiwów coś ciekawego:)
|
co chwila jakiś junior member się pojawia - nie uczestniczący w dyskusji i nalega na zamkniecie tematu.
Jeszcze raz komu sie niepodoba .Nie zagladać tutaj |
Cytat:
uważaj szczeniaku do kogo się zwracasz w ten sposób:evil: kolejna sprawa, to tak ciężko Ci jest uświadomić sobie fakt, iż włącznie ze statutem z 1946 r. kolejność barw nie została ustalona i najprawdopodobniej ustalenie kolejności tzw. "oficjalnej" (Cz-B-N) nastąpiło w okresie pobytu w pionie gwardyjskim?? Ktoś użył wcześniej argumentu, o "logicznym" ustaleniu kolejności pod względem "ważności" tych barw, czy też ich procentowej ilości w herbie... otóż nic bardziej mylnego, idąc tym tokiem myślenia nasze barwy narodowe winny być nie biało-czerwone, a czerwono-białe, jako że tłem godła jest kolor czerwony i w jego otoczeniu występuje Orzeł Biały. Jak już wspomniał Rospun nie jest to zgodne z zasadami heraldyki. Crazykaro na co dowodem ma być ten wstawiony przez Ciebie herb, czy na to, iż przez dość długi czas w okresie międzywojennym kolor niebieski nie był obecny w naszym herbie, to tak. Masz rację. Jeśli jednak obydwaj zgadzamy się co do faktu, iż od 1936 r. powrócił ten kolor do herbu to kolejność barw (której w okresie międzywojnia i bezpośrednio po wojnie nie ustalano) winna być N-B-Cz, czyli taka jaką Kibice obrali wbrew barwom oficjalnie prezentowanym przez działaczy gwardyjskich. Jeszcze apel dla osób którym temat się nie podoba, nikt Wam tutaj wchodzić nie każe. |
Po przeanalizowaniu : statutu Wisły Kraków oraz strony Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków (pomijam stronę Wisła Kraków SSA nie będącej kontynuatorka tradycji więc informacje tam nie są adekwatne ) wnioski są następujace:
- godło - czerwona tarcza z biala gwiazdą przedzielona niebieskim pasem - flaga - czerwona z niebieskim ukosnym pasem i biała gwiazdą po środku. Tyle Nigdzie slowa nie ma o fladze z poziomymi pasami i układzie kolorystycznym Wynika z tego że uklad kibicowski jest jak najbardziej prawidłowy. Nikt tu już nic innego nie poda chyba że Rosomak podzieli się swoimi źródłami |
crazykaro jeszcze jeden taki numer i wylatujesz. nie dosc ze jestes upierdliwy jak wsza, nic nie wiesz na podstawowe tematy to jeszcze pyskujesz do starszych i to juz nie pierwszy raz. przez takich jak ty na forum nie mozna pociagnac zadnej ciekawej dyskusji.
|
Cytat:
W co Ty mi chcesz wierzyć lub niewierzyć? Wyrażaj się jasno! Podasz w końcu jakieś źródło informacji na którym się opierasz? I tak się świetnie składa, że na historii Wisły się troszkę znam a szczególnie moją pasją jest wątek dot. kolejności barw :) . Mogę na ten temat pogadać nie tylko z forumowiczami ale też z każdym przedstawicielem Wisła S.S.A. |
Cytat:
Na razie nikt z was (twierdzących, że barwy Wisły to czerwono-biało-niebieskie) nie podał tu żadnych argumentów! Dlatego pytam o nie! Ktoś poda jakieś źródło ew. udowodni w oparciu o racjonalne argumenty? A może Ty coś sprubujesz udowodnić? Choć widząc poziom Twojej wiedzy nie liczę na to. Jest on na takim samym poziomie jak kultura wypowiedzi. |
Jakoś temat cały czas kręci się wokół kwestii oficjalnych barw klubowych z wyeksponowanym założeniem, że kibice murem stoją od lat za opcją N-B-C a tymczasem nikt nie odniósł się w zaden sposób do postu, który jest moim zdaniem mocno ciekawy w kontekście powyższych wywodów:
Cytat:
|
moim dowodem jest stanowisko klubu Wisla Krakow jak również przed powstaniem SSA. to Ty Rosomak nie masz żadnych dowodów na to że jest inaczej. Skoro klub oficjalnie informuje że jego barwy to cz b n a Ty nie masz żadnych dowodów na to że jest inaczej to ja wierze klubowi.
Dowód pisma klubu TS Wisła (SSA i wcześniej) do informatorów, gazet wydawnictw. a jaki jest Twój dowód na to że jest n b cz??? pokaż mi ten dowód bo na razie tylko mówisz swoje zdanie i zarzucając innym brak dowodów sam ich nie masz. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl