Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Ruch Chorzów - Wisła Kraków, niedziela 6 grudnia godz. 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6684)

it 03.12.2009 19:10

Jeden, za to duży, kamień z serca :)))
Ciekawe czy obok Marcelo Skorża wystawi Jopa czy postawi jednak na Diaza?

Grisza1 03.12.2009 19:11

O kuuuu...rcze pieczone.... Własnym oczom i uszom nie wierzę... Chyba św. Mikołaj rozpatrywał to odwolanie:):):)

Peroslaw88 03.12.2009 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 825242)
Ciekawe czy obok Marcelo Skorża wystawi Jopa czy postawi jednak na Diaza?

Pewnie wystawi Jopa, ale Diaz jest lepszy na stoperze. Na pewno jest szybszy od Jopa

Konrad. 03.12.2009 19:35

Komisja Ligi anulowała kartkę Marcelo

Komisja Ligi Ekstraklasy żółtą kartkę, jaką obrońca Wisły Kraków Marcelo dostał w spotkaniu z Odrą Wodzisław Śląski - poinformowała oficjalna strona mistrzów Polski Wisla.Krakow.pl. Dzięki temu Brazylijczyk zagra przeciwko Ruchowi Chorzów.
Marcelo został ukarany czwartym żółtym kartonikiem w tym sezonie przez sędziego Tomasza Mikulskiego w meczu Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków.

Klub między innymi po analizie zapisu telewizyjnego całego zdarzenia zdecydował się wystosować wniosek do Komisji Ligi o anulowanie kartki. Obradująca dzisiaj Komisja rozpatrzyła pozytywnie wniosek klubu, co oznacza, że Brazylijczyk zagra w niedzielę w Chorzowie przeciwko Ruchowi.

1q2 03.12.2009 19:50

hehe i przynajmniej jedna teoria spiskowa poszła się j:>

Markus 03.12.2009 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 825244)
O kuuuu...rcze pieczone.... Własnym oczom i uszom nie wierzę... Chyba św. Mikołaj rozpatrywał to odwolanie:):):)

Z merytorycznych powodów - nie mieli innego wyjścia, zwłaszcza, że kiedyś anulowano jeszcze "wyraźniejsze" kartki Choto i Iwańskiego.

Dziwi to jednak o tyle, że do tej pory "merytoryczne" sprawy im nie przeszkadzały we wdrażaniu swojej własnej "sprawiedliwości".

PS. Anulowanie kartki dla Marcelo nie sprawia, że zmieniam zdanie na temat Małka, Borskiego, Szulca i paru innych "gagatków", którzy sędziowali dokładnie tak samo jak Ci, co już trafili do Wrocławia.

Szarny 03.12.2009 20:16

Dokładnie. Wcześniej Komisja Ligi walneła sobie samobója anulując kartki Iwańskiemu i Choto. Musiała więc anulować kartke Marcelo. Gdyby tego nie zrobiła, ktoś z prasy napewno by to podchwycił i byłby skandal. W innej sytuacji, w niedziele musielibyśmy oglądać Jopa z Diazem na środku obrony.

A tak wogóle, to jakieś konsekwencjie poniesie Mikulski? Odsunięcie od kilku spotkań, czy coś w tym stylu?... A nie, zaraz.. co ja mówie. Kto miałby go karać...

jacek67 03.12.2009 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 824436)
Nie mamy dziś 1 kwietnia.

Realnie patrząc nie mamy obrony, gramy na wyjeździe gdzie kilkunastu tysięcy fanów zrobi wszystko żeby grajki z Krakowa jeszcze przed pierwszym gwizdkiem siedli psychicznie.
Remis sukcesem.

jakby niebyło dziś nie 1 kwietnia::foch:

palikot 03.12.2009 22:15

ja bym sie nie podniecał... liżą dupsko, zeby sie nie mówiło, ze chcą strasznie Wisłe udupić... Fakt faktem, ze argumenty kielecko-derbowe są zenujace...

Marszałek 03.12.2009 22:35

Jakieś szanse z Marcelo są. Co nie zmienia faktu,że Mikulski powinien odpocząć na bardzo długo.

szczebrzeszcz 03.12.2009 22:51

Cytat:

Bez kary dla Macieja Sadloka

Obrońca Ruchu Chorzów Maciej Sadlok stanął dziś przed obliczem Komisji Ligi. Zawodnik został zaproszony na rozmowę w związku z ostrym faulem na Sewerynie Gancarczyku z Lecha Poznań. Defensor Ruchu nie otrzymał żadnej kary i będzie mógł zagrać z Wisłą.

- Wszystko odbyło się spokojnie i na szczęście nie ma dla mnie żadnej kary, ani absencji meczowej. Zostałem upomniany na przyszłość. Powiedziano mi, że kolejne takie zagranie będzie karane razy dwa. Dostałem kredyt zaufania. Nie bez znaczenia było też to, że bardzo przejąłem się tym faulem - powiedział Maciej Sadlok.

źródło: Niebiescy.pl
jednak coś zawsze musi być :D

poza tym lepszy mecz będzie z nimi dwoma niż bez

szczepanwislak 03.12.2009 23:25

Bardzo dziwna sytuacja z tą komisja ligi , kto by sie spodziewał. ale nic nasze szczęście , tyły będą bezpieczniejsze i zawsze jeden zawodnik wzmocni nasze szyki . bo z Diazem w obronie czy czasem z niedoświadczonym Czekajem mogło by się różnie dla nas skończyć. Ale nie watpliwe nasz minus to w dalszym ciągu Jop... no ale cóż.. Stawiam jednobramkowe zwycięstwo naszych ale jak to już nasi kopacze zdążyli nas przyzwyczaić żaden wynik mnie nie zdziwi

OPTIMUS_(konto_usunięte) 03.12.2009 23:27

Panowie trochę wiary :)

szczepanwislak 03.12.2009 23:31

Mam tylko nadzieję , że znów nie stracimy głupiej bramki

Wojtas 03.12.2009 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 825362)
Jakieś szanse z Marcelo są. Co nie zmienia faktu,że Mikulski powinien odpocząć na bardzo długo.



Dokladnie.

Z Marcelo w tylach jakos tak spokojniej sie czuje,bo przynajmniej bedzie ktos kto wezmie sie za powstrzymywanie Niedzielana.Widok Jopa w tej samej sytuacjii powoduje u mnie gesia skorke.

Tak czy inaczej mecz jak najbardziej do wygrania tylko trzeba na nich siasc i grac swoje.Jak Amika we Wronkach z nimi zagrała.

szczepanwislak 04.12.2009 00:25

byle by tylko środek pola opanować a na prawdę powinno być dobrze,będzie z górki wtedy bo myślę , że to własnie będzie klucz do zwyciestwa w niedziele . bo ostatno skutecznośc mamy lepszą . ale czy Jirsak i Cantoro sobie poradzą ?? Jeszcze Diaz w obwodzie jest . ale ta 2 raczej wystapi w niedziele . Powinniśmy dać rade z tymi piłkarzami . Fajnie by było jakby Kirm podtrzymał ów formę z Odry . Jedną bramka powinnismy przynajmniej tam wygrać

Mario Nh 04.12.2009 09:48

Stało się, chwalony prze zemnie Siejewicz pogwizda z Ruchem.
Straszni z was mimo wszystko pesymiści.
Jako że nasi wiele razy wypowiadali się że lepiej im się gra przy przy większej publice czy chociażby dopingu...
2:1 dla Wisły, niebieska eRka wylatuje poza pierwszą piątkę.;)

iiYama 04.12.2009 10:17

Oki, kartka Marcelo anulowana, prawidłowo uważam. Potem obejrzałem faul Sadloka ... Tam powinna być czerwień na miejscu!!!! Kto tamten mecz Ruchu sędziował?

A co do niedzielnego spotkania. Jako że zagra Marcelo a nie zagra Paweł Brożek jestem lekkim optymistą. Jeśli tylko nasi wyjdą z zębem od pierwszej minuty będą 3 punkty.

7 kotów 04.12.2009 10:58

Jak zagra ta miernota Lobodzinski - to przegramy.

Marszałek 04.12.2009 11:09

Bo w 9 zawsze to trudniej się gra.

hunter TSW 04.12.2009 11:36

Z tym chwaleniem Siejewicza to ja bym nie przesadzał.

szczepanwislak 04.12.2009 11:42

No nie poniżajmy tak już Łobodzińskiego , zresztą i tak nie zagra od poczatku z Ruchem wydajemi sie na pewno, ale fakt-jest słaby, mam wrażenie że po przyjściu do Wisły stracił całkiem formę...

3rider 04.12.2009 11:56

Ruch gra ciekawsza pilke od nas, z wiekszym polotem, luzem, mimo, ze teoretycznie pilkarzy maja slabszych i zarabiajacych 10x skromniej. Ale co ciekawe punktow maja niewiele mniej. W zasadzie po derbach o obecnej druzynie wiem wszystko, wiec w Chorzowie niczym mnie nie beda w stanie zaskoczyc. Byc moze dzieki Ruchowi to widowisko bedziecos warte, bo Wisla Skorzy gra topornie

FraMat 04.12.2009 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 825485)
Ruch gra ciekawsza pilke od nas, z wiekszym polotem, luzem, mimo, ze teoretycznie pilkarzy maja slabszych i zarabiajacych 10x skromniej. Ale co ciekawe punktow maja niewiele mniej. W zasadzie po derbach o obecnej druzynie wiem wszystko, wiec w Chorzowie niczym mnie nie beda w stanie zaskoczyc. Byc moze dzieki Ruchowi to widowisko bedziecos warte, bo Wisla Skorzy gra topornie

Ruch gra ciekawszą piłke jak nie napotyka na presing.
Na boiskach szkolnych też widziałem nastolatków grajacych ciekawą piłke, z polotem i luzem.
Co nie znaczy, że można ich lekceważyć: tak jak my wygrali z większością słabiaków i zawalili z silniejszymi

szczepanwislak 04.12.2009 12:08

Ale z czego to własnie wynika , że mamy niby lepszczych piłkarzy a można powiedzieć , że Ruch gra fajniejszą piłkę mimo , że sa gorzej wyszkoleni technicznie i umiejetności no po prostu stoją po naszej stronie.Zresztą niebiescy to najbiedniejszy klub ekstraklasy!! A jakos graja. Pechowo tylko niewiele tracą do nas. To może być prawdziwa weryfikacja naszej drużyny

Peroslaw88 04.12.2009 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 825489)
Zresztą niebiescy to najbiedniejszy klub ekstraklasy!!

nie przesadzaj. Do najbogatszych nie należą, ale z finansami u nich w tym sezonie jest dobrze. NP. Odra, Piast czy Polonia Bytom są w gorszej kondycji finansowej.

1q2 04.12.2009 14:08

Ten mecz to najpewniej będzie droga przez mękę , oby z dobrym zakończeniem - na dobrą grę nie ma co liczyć, futbol jest przypadkowy ale bez przesady, jak się grało kichę przez pół roku to nagła odmiana jest mało prawdopodobna.

Wymęczyć te 2 mecze i zapomnieć o tej rundzie - wiosna powinna być o wiele bardziej udana.

Markus 04.12.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 825521)
Ten mecz to najpewniej będzie droga przez mękę , oby z dobrym zakończeniem - na dobrą grę nie ma co liczyć, futbol jest przypadkowy ale bez przesady, jak się grało kichę przez pół roku to nagła odmiana jest mało prawdopodobna.

Wymęczyć te 2 mecze i zapomnieć o tej rundzie - wiosna powinna być o wiele bardziej udana.

Nie można ciągle oglądac się na wiosnę i liczyć, że wtedy na pewno będzie jeszcze lepiej. Niekoniecznie, stare problemy mogą zastąpić nowe, w miejsce jednych kontuzji mogą pojawić się inne, rywale mogą się wzmocnić - czyli wiele elementów może sprawić, że wiosną wbrew pozorom będzie Wiśle jeszcze trudniej niż teraz jesienią.

pan Dudi 04.12.2009 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 825563)
Nie można ciągle oglądac się na wiosnę i liczyć, że wtedy na pewno będzie jeszcze lepiej. Niekoniecznie, stare problemy mogą zastąpić nowe, w miejsce jednych kontuzji mogą pojawić się inne, rywale mogą się wzmocnić - czyli wiele elementów może sprawić, że wiosną wbrew pozorom będzie Wiśle jeszcze trudniej niż teraz jesienią.


Sugerujesz, że powinniśmy cofnąć czas i kilka rzeczy zrobić jednak inaczej, żeby ta jesień była bardziej udana?

DeadOrAlive 04.12.2009 17:01

To będzie prawdziwa weryfikacja umiejętności drużyny bez Pawła Brożka...

alterego 04.12.2009 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 825481)
No nie poniżajmy tak już Łobodzińskiego , zresztą i tak nie zagra od poczatku z Ruchem wydajemi sie na pewno, ale fakt-jest słaby, mam wrażenie że po przyjściu do Wisły stracił całkiem formę...

Niestety nie jest on odosobnionym przypadkiem Vide Matusiak...

Coach 04.12.2009 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 825565)
To będzie prawdziwa weryfikacja umiejętności drużyny bez Pawła Brożka...

to nie bedzie zadna weryfikacja bo gramy z przeciętniakiem

Markus 04.12.2009 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 825564)
Sugerujesz, że powinniśmy cofnąć czas i kilka rzeczy zrobić jednak inaczej, żeby ta jesień była bardziej udana?

Sugeruję, iż nie można lekko zakładać, że wiosną Wiśle na pewno będzie dużo łatwiej, bo wrócą obecnie kontuzjowani zawodnicy. Nie ma żadnej gwarancji, że drużyna znów się nie posypie, czy też nie pojawią się inne, nowe problemy.

Galileo 04.12.2009 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 825577)
to nie bedzie zadna weryfikacja bo gramy z przeciętniakiem

ten przeciętniak jest na 3 miejscu w tabeli i ma 29 pkt. zdobytych w 15 meczach, więc jak na nasze warunki, nie wiem czy można go przeciętniakiem nazwać :D
Mam jednak nadzieję, że bez Brożka ekipa Wisły zda "ten egzamin" na 3 pkt. :) z tym przeciętniakiem...

Wojtas 04.12.2009 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galileo (Post 825599)
ten przeciętniak jest na 3 miejscu w tabeli i ma 29 pkt. zdobytych w 15 meczach, więc jak na nasze warunki, nie wiem czy można go przeciętniakiem nazwać :D
Mam jednak nadzieję, że bez Brożka ekipa Wisły zda "ten egzamin" na 3 pkt. :) z tym przeciętniakiem...




A grał cos ten wspanialy zespol wg ciebie z Legią, Amika czy z nami??

bo jak dla mnie to nie istnieli a zwyciestwa z reszta ligi nie traktuj jako zaden wykaldnik ich sily.

Nawet taka Korona cos grala i w sumie byla w meczu z Ruchem lepsza.

My mamy grac tak jak zawsze ,i poprwaic skutecznosc.Wtedy powinno byc dobrze,zakladajac ze w obronie Jop nie bedzie robił jaj.

Oldpara 04.12.2009 21:07

Moze to niepopularne, ale mam nadzieje, ze Skorza wystawi defensywne 4-5-1, zagramy slaby mecz i wygramy 1:0 po slabym meczu i jednej kontrze. Tak jak Legia. Dosc mam meczow w ktorych jestesmy lepsi od przeciwnika, ale przez sutecznosc to przeciwnik zdobywa 3 pkt....

P.S. sorry za brak polskich znakow (pisze z komorki)

IncognitoTSW 04.12.2009 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 825650)
A grał cos ten wspanialy zespol wg ciebie z Legią, Amika czy z nami??

A my co graliśmy z Legią i Lechem?

Peroslaw88 04.12.2009 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 825677)
A my co graliśmy z Legią i Lechem?

Z Lechem graliśmy nieźle, a z Legią to patologia:D

wolfy 04.12.2009 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 825677)
A my co graliśmy z Legią i Lechem?

A z kim my ostatnio coś graliśmy?

Jak napiszecie że z Odrą, albo Zagłębiem to zabiję śmiechem...

fialo 04.12.2009 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 825650)
Wtedy powinno byc dobrze,zakladajac ze w obronie Jop nie bedzie robił jaj.

No właśnie. Ale tego niestety należy się spodziewać. Już widzę pojedynki biegowe Jopinho z Niedzielanem.. Zresztą jakie pojedynki.. Niedzielan będzie odstawiał go na 2 metrach i nawet opływowy kształt czaszki Mariusza niewiele pomoże. Temu zawodnikowi ktoś zrobił krzywdę sprowadzając go z powrotem do Wisły. Zrobił swoje, odszedł, pograł za granicą, zarobił pieniądze, ale wracać nie powienien.

Największym zagrożeniem ze strony Ruchu w niedzielę będą prostopadłe piłki, dlatego już w środku pola należy kasować ich akcje, niedopuszczając do takich zagrań. Tutaj bardzo ważne zadanie dla Mauro - musi być agresywny odbiór i walka w środku, dzięki temu możemy uniknąć prostopadłych piłek i widoku Jopinho oglądającego gdzieś w oddali 18 mieniącą się na niebiskiej koszulce Andrzeja. Dodatkowe zagrożenie stanowić bedą nieudane pułapki ofsajdowe. Jak Jop się spóźni, to zostaniemy sam na sam i pewnie (odpukać) stracimy bramkę. Dlatego ograniczyłbym do minmum ustawianie pułapek ofsajdowych i proponowałbym, żeby Marcelo rozsądnie trzymał głębię i asekurował tego futbolowego impotenta.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl