![]() |
Lech Poznan??
Ktos zna tak klub???? O ile wiem sami sie odcieli ze nim nie są, dla mnie po ś.p Lech-u Poznan pozostala tylko mogiła. ogladajac dzis mecz Kuchennych w Gdyni zastanwialem sie kto tu idzie na majstra ,bo Arka grala w sumie lepiej.Amika bez ladu i skladu, i bez kogos z jajami kto moglby wziasc gre na siebie. We Wronkach bedzie dobrze :) |
Ja nie rozumiem czemu wszyscy mowia o remisie? Lech jest slaby(przynajmniej jak na razie) wiec nie widze zadnej przeszkody na drodze do WYSOKIEGO zwyciestwa! Czas wziasc rewanz na amice za 1-4 w Krk!
Wisla jest na tyle silna druzynyna, ze w polskiej lidze moze wygraz wyskoko z kazdym! Pilkarze musza wyjsc tylko na boisko skoncentrowani i glodni strzelania bramek! Jak sie zmobilizujemy to wygramy! (moze nawet 0-5 :D, oby bede trzymal kciuki) |
Jak Lech bedzie w takiej formie jk dzisaj a Wisła zagra skutecznie to będzie pięknie :D
|
Panowie, nauczcie się w końcu odmiany nazwy klubu z Wronek, bo mnie irytuje, jak ktoś pisze "Amika" albo "Amici":
Mianownik: Amica [wym. amika] Dopełniacz: Amiki Celownik: Amice Biernik: Amikę Narzędnik: Amiką Miejscownik: Amice Wołacz: "Będziecie oglądać nasze plecy!" :D Nauczyć się i pisać zgodnie z zasadami j. polskiego :) |
Trzeba wyjść z pełną koncentracją i walczyć na 100% i wtedy jesteśmy w stanie wygrać.
Mam nadzieję, że w Amice: 1) Arboleda nie wróci do gry na mecz z nami 2) Nie dogadają się i nie przywrócą Rengifo. Zmotywowany Rengifo to jednak dwie półki wyżej niż Chrapek czy Mikołajczak. Praktycznie jeden Lewy w ataku to jednak znacznie mniejsze zagrożenie niż dwóch konkretnych, zgranych ze sobą napastników... |
Na papierze wszystko za Wisłą - w rzeczywistości pewnie też...
Drużyna na fali: Wisła [+] Lech [-] Bezpieczeństwo posady trenera: Wisła [+] Lech [-] Atmosfera w szatni: Wisła [+] Lech [-] Atmosfera rezerwowych: Wisła [+] Lech [-] Stawka: Wisła ma coś do udowodnienia za te 5 nie wygranych meczy z Lechem, Lech nawet jak wygra nie w kroczy na ścieżkę w grze o mistrza tylko umocni się w środkowej części tabeli... Zatem Wisła wygra :) |
Lech nie może przegrać. To jest podstawowe założenie. Wygrana dla nich byłaby krokiem do przodu remis zachowaniem tego, co było porażka to na 90% koniec marzeń o mistrzostwie.
Mając taką wizję wcale nie jestem pewien czy Lech zagra tak super ofensywnie. Dużo w tym meczu będzie zależało od tego, co się wydarzy w ciągu tych dwóch tygodni. Nie zapomnijcie, że u nas na treningach prawie nikogo nie będzie. Pytanie, kto wróci z kontuzjami i w jakim stanie psychicznym po spotkaniu z mocą trenerską dr Majewskiego |
Dokładnie dwa tygodnie to sporo czasu... ale tu znów może być na plus dla Wisły:
jak nasi obcokrajowcy awansują do mundialu a nasi rodzimi kopacze zagrają dobre mecze (indywidualnie i drużynowo) a młodzi powołani też się dobrze pokażą to powrócą naładowani pozytywną energią :) co do Lecha to nie jestem pewny czy tak słabo zmotywowana drużyna lepiej zagra przeciwko Wiśle... po co mają wygrywać z Wisła jak zremisują potem z Ruchem czy przegrają z inną słabszą drużyną? przepaść punktowa stawia pod murem trenera Lecha a nie piłkarzy, którzy samo nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi :) |
Według mnie równie prawdopodobny jest remis jak i nasze zwycięstwo.
Co przemawia za remisem? - mecz po przerwie na kadrę, co prawda z Lecha też 6 graczy wyjeżdża ale to my po kadrze zawsze mielismy ciężko - Lech zepnie się na nas. To pewne. Animozje w szatni w takich chwilach nie mają większego znaczenia. No chyba że tamci piłkarze grają na zwolnienie Zielińskiego co nie jest wykluczone - podejrzewam że dla Zielińskiego to być albo nie być. Co prawda Rutkowski zapowiada, że trenera nie zwolni ale mówił to jeszcze przed meczem z Arką. Remisu w Gdyni i prestiżowej porażki u siebie z nami pewnie by nie przeżył - zawsz nam się ciężko grało w Poznaniu. Co prawda teraz gramy we Wronkach ale ... Co przemawia za zwycięstwem? - nasza forma: jak chcemy to bawimy się z każdym w kotka i myszkę. - Ćwelong z Jirsakiem nabrali pewności siebie i to jest jeden z największych plusów tej rundy - wystarczy wyłączyć z gry Peszkę i Lewego i w zasadzie o wynik można być raczej spokojnym - żaden z ich bramkarzy nie jest pewien czy zagra w meczu a nawet jeśli zagra to nie wie czy zagra w następnym. To istotne bo stres u bramkarza jest bardziej istotny niż u jakiegokolwiek innego gracza - inaczej niż w ubiegłym sezonie - obecnie szybko strzelamy pierwsze gole. Jesli tak się stanie to wielce prawdopodobna jest powtórka wyniku z Wrocławia - my zagramy na większym luzie. Dla nas remis we Wronkach jest dobrym wynikiem a dla nich nie - we Wronkach jest zupełnie inna atmosfera niż w Poznaniu. I nasi i ich piłkarze to czują Mimo wszystko więcej więcej argumentów przemawia za zwycięstwem :-) |
Cytat:
Na nas zie zepna to jest pewne ale na Legie tez sie podobno spieli i dostali po dupach wiec jestem spokojny.Jedyny plus dla nich to to ze graja u siebie albo i nie bo ich miejscowi zjedza jak z nami wtopia. |
Gdyby mecz był za tydzień, to liczyłbym na pewne zwycięstwo. My jesteśmy w niezłej formie (co pokazał mecz ze Śląskiem), a Amika na chwilę obecną to ogóry. Ale przez tę przerwę na reprezentację kwestia formy Wisły za 2 tygodnie jest dla mnie lekką niewiadomą. Mam jednak nadzieję, że ten dryg który złapali ostatnio, siedzi im mocno w głowie i że przerwa na reprę go nie posypie.
Na pewno na fali jest Małecki, świetnie się musi czuć Ćwielong grający ostatnio i strzelający gole, także Brożek, który wraca na strzelecką ścieżkę. Wraca dobra atmosfera do zespołu, a to bardzo ważne. |
Cytat:
Panowie liga w tym sezonie to dno. co do meczu, remis mnie usatysfakcjonuje. Moze i nowy Lech ma klątwę wronek, ale Wisła równiez ja posiada :) |
Szkoda, że Sobol wypadł akurat w takim momencie. Bardzo obawiam się o postawę Jirsaka w meczu z Lechem. Zieliński pewnie ustawi ich w 4-5-1 i zagęści środek, a mi jakoś ciężko wyobrazić sobie Tomasa seryjnie odbierającego piłkę lechitom. Z kolei otwarta gra i wymiana ciosów to byłby dość kiepski pomysł, bo naszym obrońcom ostatnio zdarza się przysypiać, a Peszko i Lewandowski są w dobrej formie.
Oby Diaz zagrał najlepszy mecz w sezonie. |
Ja mam nadzieje, że Wiślacy będą coś chcieli udowodnić Lechowi i zdeterminowani i skoncentrowani na maxa wyjdą na ten mecz. Lech będzie się chciał za wszelką cenę przełamać, w dodatku jakoś specjalnie ich nikt nie będzie musiał mobilizować na ten mecz, będą chcieli pokazać, że mimo dużego kryzysu formy są w stanie wygrać z Wisłą, która jest na fali.
Kto wie, kiedy wreszcie wrócą Boguski i Garguła? Coś mi tu śmierdzi bo jakiś czas temu mieli wrócić do treningów, lub chociaż jeden z nich. Jak sprawa wygląda? |
Jak narazie większość argumentów przed meczem z Lechem jest po naszej stronie. Oby tak zostało bo jak wiadomo przerwy na repre nam raczej nie służą. A Lewndowskiego to tak obiektywnie patrząc ostatnio to bym nie przeceniał.
|
Zaryzykuje teze że Mistrz Polski dla Wisełki , a liga bedzie tak dlugo ciekawa aż w czołowce będzie Ruch Polonia i Lechia i życze im zeby tak bylo jak najdluzej.
|
Nie ferujcie wyroków, że będziemy mistrzem po 9.kolejce... zostało jeszcze ponad 20 meczów, może się wiele zdarzyć, wystarczą kolejne 2-3 kontuzje i będzie ciężko... jasne, że jesteśmy głównym faworytem, ale nic na razie pewnego nie jest.
|
Cytat:
Zobaczymy jak sie skonczy runda i co sie bedzie dziac w przerwie zimowej a potem sie zobaczy, na razie wszystko zmierza ku temu ze uda sie obronic tylul, ale droga jeszcze daleka i wyboista. |
powiem krótko, to będzie najtrudniejszy mecz w sezonie, mecz na szczycie, Lech i Wisła na maksa spięci, wygrana Wisły już w 10 kolejce będzie znaczyła to że Lech się nie będzie liczył w walce o majstra.
Jeśli nie zwolnią Zielińskiego, będziemy mieć 10% więcej szans na korzystny wynik. |
Cytat:
Ja zawsze podkreslam ,ze pamietajac ostatni sezon i przewage Kuchenek ,w tej lidze nic nie wiadomo dlatego na dzis dzien niech nikt sie zabardzo nie jara ta wysoka przewaga ,bo 2-3 mecze i mozna ja latwo roztrwonic. Ja tak sobie mysle--Amika ma spotkanie z nami i dla nich jest to mecz-klucz.Albo wygraja i sie odbiją ,po czym dostana nowego kopa ,albo to my wygramy i zrobi sie juz 14 pkt co jest bylo nie bylo dosyc duza roznica punktowa. Zreszta mam dziwne przeczucie ze te Ruchy i Bytomie i tak oslabną Amika chyba tez i naszym najwazniejszym konkurentem jak od kilkunastu lat z przerwą na Grodzisk i Lubin , bedzie (L) |
Jak pokazuje kilka ostatnich sezonów poza Wisłą i Legią nie było zespołu który w stabilny sposób byłby w czołówce. Bełchatów, Lubin i Polonia Warszawa to wybryki jednego sezonu. Arka w ubiegłym sezonie wytrzymała jedną rundę. Podobnie będzie pewnie i obecnie z Bytomiem i Ruchem. Jedynym przeciwnikiem jaki pozostanie będzie Legia
|
Moim zdaniem to będzie jeden z ważniejszych meczów, ale nie najważniejszy. Bo mimo wszystko to poważniejszym rywalem do MP jest Legia a nie Lech, który już ma dwucyfrową stratę do Nas. Wspominacie że w zeszłym sezonie Lech miał nad nami kilkupunktową przewagę i jak to się skończyło... Ok, ale spójrzcie na to z tej strony że oni wtedy mieli nad nami góra 5pkt. a my w tym momencie jesteśmy 11 pkt. przed nimi. Jakby nie patrzec różnica duża, a dodatkowo jest jeden podstawowy atut po naszej stronie - po prostu jesteśmy w formie, a kuchenki są w kiepskiej dyspozycji, także psychicznej. Tak więc nie ma co się nadmiernie spinac na ten mecz, w tym sezonie na pewno czekają nas ważniejsze mecze. Osobiście liczę że wygramy z nimi, jeśli tylko nie w przerwie na reprezentację nikt z Naszych piłkarzy nie złapie kontuzji.
|
Cytat:
|
To jest jeden mecz i o tym trzeba pamiętać. Dyspozycja dnia, trochę szczęścia i Lech spokojnie może nas ograć. Legia też niby łatwo miała mieć w Białymstoku a pierdnąć nie mogli (że tak powiem) :D
Trochę pokory, dla nich to mecz ważniejszy niż dla nas i to może być ważne. Spodziewam się meczu podobnego co w Lubinie o Superpuchar - coś około remisu. Zdecydują niuanse. Oby mecz był zwycięski:) BTW Lech nie jest słabszy (wiele słabszy) od Wisły czy Legii, mają tylko problem z wygrywaniem z potencjalnie słabszymi... a my Bełchatowem nie jesteśmy i na nas się sprężą:) |
Cytat:
Gramy mecz z przeciętną,by nie powiedzieć słabą drużyną i tylko od naszych piłkarzy, lub raczej od ich chciejstwa zależy czy żegnamy Amicę w drodze do celu, czy podajemy im pomocną dłoń. |
Cytat:
Czy ktoś panuje nad ich rehabilitacją? Wie, co robi? A może dalej nasze medyczne orły nie potrafią prawidłowo zdiagnozować i ocenić problemu? A jeśli chodzi o Lecha - nie wolno go lekceważyć. To dla Wisły będzie najtrudniejszy przeciwnik w tej rundzie. |
Widzę że chorągiewki znowu swoje. Pamiętam jak po meczach z Levadią na tym forum można było przeczytać apokaliptyczne wizję o braku szans na mistrza, środku tabeli i inne tego typu posty. Pamiętam jak słowa redaktora Kołodziejczyka (czy jakoś tak), który prognozował (jak widać słusznie) że w połowie października Wisła będzie prowadziła z przewagą paru punktów było tutaj przedmiotem żartów, podejrzeniem o ironizowanie sobie z Wisły itp.
Wystarczyło pare meczów by koronować Wisłe, skreślić Lecha itd. Pamiętajcie że teraz jest kadra, długa przerwa a w tamtym roku po takiej przerwie dostaliśmy u siebie srogą lekcję od Lecha a nastroje były podobne (Lech grał w lidze przeciętnie, przegrywając z Arką w Gdyni). Żeby historia się nie powtórzyła bo w prawie takim samym składzie personalnym Lecha nie przegrał z nami od 1.5 roku |
panowie spokojnie z tym optymizmem:),pamietacie jak bylo jakies 4,5 lat temy????,tez w pazdzierniku mielismy nad Legia jakies 11 pkt przewagi,a pozniej to oni zostali Mistrzem Polski,nie zebym krakal i narzekal,ale troszke trzeba ostroznie do tego podchodzic i nie napinac sie:)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak rozumiem, sytuacja dalej się nie zmienia i trwa czeski film pt. "Nikt nic nie wie". Może wrócą, może nie. Trwa chaos i ciągłe przekładanie terminu. Dlatego ponawiam pytanie retoryczne, nawiązując i do wypowiedzi Kominka - czy w tym klubie jest jakiś lekarz, który wie, co to medycyna i ma pojęcie, co się dzieje, jak diagnozować, rehabilitować i leczyć? Czy jak zwykle - pełna prowizorka? |
Cytat:
|
Ale sie chaos zrobil z powrotami Rafała i Guły.Co chwile podawano ze wroca "za kilka tygodni" ...
Czlowiek czeka i czeka ,zwolniono Urbana i chyba nalezalo by zatrudnic jakiegos fachowca no chyba ze w ramach oszczednosci wskoczy za niego ta jeszce wczesnej zwolniona sprzątaczka. naprawde to juz sie robi troche kompromitacja ,bo z kontuzjii Garguly i Boguskiego zaczyna sie robic jakas tajemnica. |
masz racje ,blokada informacji ,nigdzie żadnych info o poprawie,rokowaniach itp
|
Cytat:
A tak na serio to wiem że *uja wiem..:-P |
Swoja drogą to jestem niezwykle ciekawy jak z nimi oboma zdrowymi i w pełni dyspozycji Skorża ustawiłby skład przeciwko takiemu Lechowi. Jezzu, no Paweł w obecnej formie to chyba ława, nie? :o ;D
|
Cytat:
|
Wtedy może byłaby rotacja w składzie a nie żelazna 11 i żelaźni 3 rezerwowi:)
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl