![]() |
Czyli z krajów w naszej okolicy, miejsca 19-27, Izrael, Serbia, Austria i Chorwacja przeszły w komplecie. Reszta straciła po jednym reprezentancie. Tym bardziej żal odpadnięcia Wisły, bo mogliśmy być w tej chwili tuż przed Serbami - zakładając jej oba zwycięstwa nad Levadią. Generalnie śmieszy mnie to, że na tych wszystkich ogórkach z San Marino, Gruzji, Czarnogóry i Estonii "zarobiliśmy" już 1.375 pkt. Wypada mieć nadzieję, że zgromadzimy w tym roku chociaż 3 - 3.5 pkt.
W kolejnej rundzie mecze nas interesujące to: LE: Polonia - Breda Legia - Brondby Fredrikstad (nor) - Lech ---- Rijeka (chorwacja) - Metalist Vaslui - Omonia (cypr) Slavia Sarajewo - Koszyce (słowacja) Goteborg (szwecja) - Hapoel (izrael) Valerenga (norwegia) - PAOK Rapid Wiedeń (austria) - APOP Kinyras (cypr) Tromsoe (norwegia) - Slaven Koprivnica (chorwacja) Vojvodina (serbia) - Austria Wieden (austria) Zylina (słowacja) - Hajduk (chorwacja) Braga - Elfsborg (szwecja) Sevojno (serbia) - Lille Petrovac - Sturm Graz (austria) Yehuda Tel Awiw (izrael) - Pacos Galatasaray - Maccabi Netanya (izrael) Dinamo Tbilisi - Crvena Zvezda (serbia) Sarajewo - Helsingborg (szwecja) LM: Red Bull (austria) - Dinamo Zagrzeb (chorwacja) Slovan (słowacja) - Olympiakos APOEL (cypr) - Partizan (serbia) Aktobe - Maccabi Hajfa (izrael) Kopenhaga - Stabaek (norwegia) Paradoksalnie, z każdej pary, która jest pogrubiona (z niektórych na pewno) powinny odpaść zespoły z krajów z naszej okolicy. Liczę po cichu, że jednak dwa nasze kluby się ostaną - Legia i Lech. To dałoby jakieś szanse na wyprzedzenie Serbów oraz podgonienie Szwedów. Musimy także uważać na Austriaków, bo mają oni spore szanse na awans w komplecie do kolejnej rundy. |
Smutno mi to mówić, ale pokładam wiare w Lecha i Legie, gdyby Wisełka.... szkoda to rozdrapywać... Były by 4 zespoły, są 3 więc nie jest źle. Za bardzo nie licze na awans Poloni, bo pomimo wylosowania najniżej rozstawionego zespołu NAC BREDA to i tak śmiem twierdzić, że 1 remis to wszystko na co by było stać Czarne koszule.
A więc dobry prognostyk po następnym czwartku to by było: Polonia 0 - 0 Breda Legia 1 - 0 Brondby Fredrikstad 0 - 2 Lech |
W sprawie rozstawienia Lecha. Tak to na razie wygląda po drugich rundach el. do LM i EL. Oczywiście w założeniu, że zawsze przechodzą drużyny rozstawione.
IV runda eliminacyjna - 20 i 27 sierpnia Losowanie - 7 sierpnia / 76 drużyn 26 drużyn rozpoczynających grę od IV rundy eliminacyjnej + 35 zwycięzców III rundy eliminacyjnej + 15 drużyn wyeliminowanych w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zwycięzcy dwumeczów tej rundy awansują do fazy grupowej Ligi Europejskiej. SV Werder Bremen 1899 GER Q4 91,339 Villarreal CF ESP Q4 80,853 AS Roma ITA Q3 78,582 PSV Eindhoven NED Q3 75,826 Zienit Sankt Petersburg RUS Q4 68,525 Hamburger SV GER Q3 67,339 Benfica Lizbona POR Q4 64,292 València CF ESP Q4 59,853 AFC Ajax NED Q4 54,826 Fenerbahçe SK TUR Q3 52,445 FC Basel 1893 SUI Q2 51,050 Lille OSC FRA Q3 47,033 Steaua Bukareszt ROU Q2 53,781 SC Braga POR Q3 39,292 Everton FC ENG Q4 35,899 Club Brugge KV BEL Q3 34,065 sc Heerenveen NED Q4 33,826 Galatasaray SK TUR Q2 33,445 FK Austria Wiedeń AUT Q3 31,565 SS Lazio ITA Q4 26,582 Hertha BSC Berlin GER Q4 26,339 Sparta Praga CZE CLQ3 26,150 Dinamo Bukareszt ROU Q4 25,781 AÉK (Ateny) GRE Q4 25,633 Metalist Charków UKR Q3 24,370 Aston Villa FC ENG Q4 23,899 Athletic Club de Bilbao ESP Q3 23,853 Hapoel Tel-Awiw ISR Q3 18,050 Twente Enschede NED CLQ3 17,826 Liteks Łowecz BUL Q4 16,250 Fulham FC ENG Q3 15,899 CSKA Sofia BUL Q3 14,250 Toulouse FC FRA Q4 14,033 CFR Cluj ROU Q4 13,781 Odense Boldklub DEN Q3 12,890 LECH POZNAŃ POL Q3 12,583 Genoa FC ITA Q4 12,582 FK Crvena zvezda SRB Q2 12,266 ------------------------------------------------------- FC Slovan Liberec CZE Q3 12,150 Heart of Midlothian FC SCO Q4 11,575 Aberdeen FC SCO Q3 11,575 Krylja Sowietow Samara RUS Q3 11,525 Brøndbyernes IF DEN Q2 10,890 Trabzonspor Kulübü TUR Q4 10,445 Metałurh Donieck UKR Q2 10,370 EA Guinamp FRA Q4 10,033 Helsingborgs IF SWE Q1 9,938 FC Vaslui ROU Q3 9,781 PAÓK GRE Q3 9,633 Amkar Perm RUS Q4 9,52 Dynamo Moskwa RUS CLQ3 9,525 MŠK Žilina SVK Q2 8,933 Tromsø IL NOR Q2 8,760 SK Rapid Wiedeń AUT Q2 8,565 Worskła Połtawa UKR Q4 8,370 FC Paços de Ferreira POR Q2 8,292 FC Sion SUI Q4 8,050 NAC Breda NED Q2 7,826 FC Timasoara ROU CLQ3 7,781 CD Nacional (Funchal) POR Q4 7,292 Red Bull Salzburg AUT CLQ2 6,565 Sivasspor TUR CLQ3 6,445 KRC Genk BEL Q4 6,065 FK Teplice CZE Q4 5,150 APOEL Nikozja CYP CLQ2 4,016 Stabaek IF NOR CLQ2 3,760 SK Sturm Graz AUT Q2 3,565 MFK Košice SVK Q3 2,933 Slovan Bratysława SVK CLQ2 2,933 FK Ventspils LVA CLQ2 2,832 NK Maribor SVN CLQ2 2,816 FC Honka FIN Q2 1,958 Sheriff Tiraspol MDA CLQ2 1,333 FK Baku AZE CLQ2 0,899 Levadia Tallin EST CLQ2 0,866 Aktobe Lento KAZ CLQ2 0,649 |
Oj z tym odpadaniem odpowiednich klubów to bym się zastanowił. Owszem, kilka może odpaść, ale pozostałe lepiej aby przeszły, bo i tak są w nieosiągalnym dla Polski miejscu w rankingu, a grają w kilkunastu przypadkach z klubami z krajów z 'naszej półki'.
|
Moim zdaniem powinnismy skupic najwieksza uwage na miejsce 15 w rankingu, nie wazne czy szansa na to miejsce jest do osiagniecia w przeciagu 2 lat czy 5 lat ale tylko to miejsce nam cos daje wiecej niz mamy teraz i tylko to miejsce nas satysfakcjonuje. Wiec czy wazne jest czy bedziemy na 21 czy 18 miejscu? - NIE . Najwazniejszy jest dystans jaki nas dzieli do 15miejsca (10.308pkt.) im mniejszy tym lepiej. Wiadomo nie kibicujemy klubom tylko z 15 miejsca ale wszystkim ktore sa przed nami , poniewaz maja taka sama szanse na osiagniecie tego 15 miejsca jak i MY. Na ta chwile sytacja wyglada tak:
15 Greece 3.333 4.666 7.500 6.500 0.100 22.099 16 Belgium 5.500 4.700 4.500 4.500 1.000 20.200 17 Bulgaria 8.750 5.125 2.750 2.250 1.000 19.875 18 Czech 4.625 5.750 5.125 2.375 0.300 18.175 19 Norway 5.400 2.000 5.400 2.500 1.100 16.400 20 Cyprus 3.000 1.750 2.666 6.333 1.750 15.499 21 Slovakia 4.333 2.000 2.166 4.833 1.375 14.707 22 Israel 1.500 6.000 2.375 1.750 1.875 13.500 23 Sweden 2.666 1.125 5.400 2.500 1.375 13.066 24 Serbia 3.250 2.125 2.625 3.000 1.250 12.250 25 Poland 1.125 2.625 1.666 5.000 1.375 11.791 Nie patrzmy juz za siebie mam na mysli 26 i 27 miejsce : 26 Austria 3.250 1.500 3.200 2.250 1.250 11.450 27 Croatia 0.333 1.000 3.666 4.333 1.500 10.832 Niby na ta chwile strata tych druzyn do naszej nie jest duza, ale za rok bedzie juz wieksza a szczegolnie Austri bo wypadnie jej dobry rok z 3.250pkt i spadnie pare pozycji nizej. Interesuje nas tez Szwajcaria ktora teraz jest na 14 pozycji ale za rok odpadnie jej bardzo duzo pkt. bo az 9.375 i spadnie pare pozycji. Idac moja teoria wymienie wszystkie druzyny w 3 rundzie LM i LE ktorym wyjatkowo nie kibicujemy: Liga Mistrzów: ŠK Slovan Bratysława FC Zürich APÓEL (Nikozja) AC Sparta Praga RSC Anderlecht Olympiakós SFP (Pireus) FK Partizan (Belgrad) SK Slavia Praga Maccabi Hajfa Lewski Sofia Stabak IF Panathinaikós AÓ Liga Europejska: Fredrikstad FK KAA Gent IFK Göteborg Valerengens IF APO Péyias Kinýras Tromso IL FK Vojvodina (Nowy Sad) CSKA Sofia MŠK Žilina FK Sevojno Bnei Yehuda Tel-Awiw Club Brugge KV Helsingborgs IF AS Omónia Lefkossías MFK Košice Hapoel Tel-Awiw Czerno More 1913 Warna PAÓK (Saloniki) FC Slovan Liberec IF Elfsborg SK Sigma Ołomuniec BSC Young Boys Berno Maccabi Netanya FC Basel 1893 FK Crvena zvezda (Belgrad) |
Myślę, że ważniejszy od rankingu krajowego jest ranking klubowy bo to dzięki niemu zdobywamy rozstawienie i słabszych rywali. Wystarczy, że wszystkie cztery kluby startujące w pucharach będą walczyć o punkty w rankingu dla swojego klubu, a powinniśmy dochodzić coraz dalej. Niestety to się tylko tak mówi, a jak to wychodzi każdy widzi. Podsumowując, ranking klubowy jest ważniejszy niż krajowy.
|
Cytat:
|
Nie jest tak samo ważny, co wynika z proporcji punktów rankingu krajowego do klubowego. Ranking krajowy daje nam jakieś 3 punkty, jeśli byśmy dobili do 20 miejsca to może mielibyśmy z tego 4 z hakiem. Kolosalna różnica ;] To starcza na rozstawienie w pierwszej rundzie i nic więcej. Lech w poprzednim sezonie zarobił (tylko dla siebie) 7 punktów. Jest różnica?, jest. Także ten cały ranking to pic. Zasada jest prosta, liczyć na siebie, a nie innych.
|
Tak po prawdzie to do klubów greckich i belgijskich jest nam tak daleko, że co roku musielibyśmy teraz kitrać po 5-6 pkt, aby ich dogonić..
3:1 dla Sparty. |
Ja tego nie rozumiem. Dlaczego niektórzy tutaj cieszą się z remisu Levskiego Sofia? Przecież Bułgaria jest lata świetlne przed nami, a odpadnięcie Levskiego będzie oznaczało jego spadek do LE i zabranie Lechowi jednego miejsca Lechowi wśród rozstawionych! Tak samo z Maccabi, dobrze, że dzisiaj zremisowali, ale niech w rewanżu wygrają, bo inaczej będą wysoko rozstawieni w LE.
Takie czasy panowie, że trzeba teraz kibicować pozostałym trzem polskim drużynom, żeby grali jak najdłużej. Nie ma sensu cieszyć się z potyczek rywali, jeżeli nie życzymy dobrego drużynom z Polski. Lech bez rostawienia w 4 rundzie, może trafić bardzo źle... Jest kilka takich meczów, w których pojawia się dla nas konfikt interesów: Maccabi : Aktobe - nie kibicujemy Izraelczykom, ale z drugiej strony chcemy rozstawienia Lecha. Apoel : Partizan - Cypr jest przed nami, ale Partizan ma wyższy współczynnik od Lecha Vojvodina : Austria - Porażka Serbów pomogłaby na ich dogonić, ale odpadnięcie Austrii zwiększa szanse Lecha Galatasaray: Maccabi - Porażka Galatasaray - zwiększa rozstawienie kuchenek, porażka Maccabi osłabia rywala z rankingu krajowego itd, itd Sami musicie zdecydować komu kibicować. Ja uważam, że rozstawienie Lecha jest ważniejsze, bo może nam przynieść więcej korzyści w rankingu. |
Za to, jak wejdą do następnej rundy to mają już zagwarantowany udział w fazie grupowej LE i 6 meczów dodatkowo, z których w co najmniej jednym-dwóch meczach coś ugraja... więc koło się zamyka. :D
|
Mimo wszystko, jeśli wszystkie nasze drużyny poodpadają szybko, to nic gorszego nas spotkać nie może. Inni tak czy siak jakieś punkty zdobędą.
W sprawie rozstawienia Lecha, najlepiej by było, żeby niespodzianki zdarzały się w LE, a nie w Lidzę Mistrzów. Odpadnięcie Metalista Charków, Romy, Hapoela, PSV, HSV, Austrii, CSKA Sofia, Steauy, Bragi, Odense, Lille, Ferenbahce, Brugge, Bilbao, Basel, Galatasaray i Fulham jest dla Lecha korzystne. Odpadnięcie Dynama Zagrzeb, Olimpiakosu, Partizana, Slavii, Maccabi, Levskiego, Kopenhagi, Szachtara, Celticu i Anderlechtu nie jest dla Lecha korzystne. Pamiętajmy, że dzięki dwóm sensacjom z poprzedniej rundy, rozstawienie jest możliwe nawet przy dwóch niekorzystnych wynikach. W takim wypadku możnaby niby kibicować odpadnięciu Maccabi i Partizana, jako że walczymy z ich krajami w rankingu krajowym. Według mnie jednak nie ma co igrać z ogniem. Dynamo Zagrzeb czeka bardzo ciężki bój z mistrzem Austrii, a w poprzedniej rundzie ich forma nie była imponująca. Ogromnie trudne zadanie też przed Celtic'iem (Dyn. Moskwa) i mimo wszystko Szachtarem (z Rumunami zawsze gra się ciężko). Z drugiej strony są też takie mecze w LE, w których co się nie wydarzy to będzie dobrze. Braga : Elfsborg - albo zespół szwedzki odpada (ranking krajowy) albo Lech zyskuje w rozstawieniu. Goeteborg : Hapoel - albo kolejny szwedzki zespół out, albo izraelski (nie wiem co lepsze), plus zysk dla Lecha przy odpadnięciu Hapoela. Galatasaray : Maccabi Nentaia - albo żegnamy rywali z Izraela, albo Lech zyskuje w rozstawieniu przy odpadnięciu Bragi. W każdym razie, na pewno będzie ciekwawie i już nie mogę się doczekać czwartku. Biorąc też pod uwagę powyższe, strasznie szkoda Wisły. Mogliśmy zyskać naprawdę bardzo wiele. No ale cóż, co się stało, to się nie odstanie, trzeba żyć dalej i spoglądać w przyszłość z nadzieją. |
Najpierw kilka słów mojego komentarza na temat 15 miejsca w rankingu krajowym.
Pozycja Polski w rankingu krajowym decyduje o tym od kiedy i w jakiej ilości nasze kluby w rozgrywkach pucharowych grają. Po zmianie systemu rozgrywek najbliższym Polsce miejscem, które rzeczywiście sporo zmienia jest miejsce 15. Awans na 15 miejsce to dobry pomysł na długookresowy cel dla PZPN. To pomysł na cel, którego osiągnięcie mogłoby być pretekstem do opracowania Strategii Rozwoju Polskiej Piłki na przykład na lata 2009-2015. Strategia taka powinna być planem działań niezbędnych do tego by poziom piłki się podnosił przejawem czego byłyby coraz lepsze wyniki polskich drużyn w rozgrywkach europejskich i SYSTEMATYCZNY AWANS W RANKINGU KRAJOWYM aż do 15 miejsca w rankingu krajowym czyli osiągnięcia celu strategii. Tak długo jak Polskę od 15 miejsca będzie dzielić dwukrotność tego co w ogóle Polska zdobyła dla mnie ważniejsze jest to by Polska SYSTEMATYCZNIE AWANSOWAŁA w rankingu a nie to by dystans Polski wobec Grecji odległej od nas o lata świetlne zmniejszył się w ciągu sezonu z 10,308 o 1 czy nawet kilka punktów. To tak jak bym się miał cieszyć ze zmniejszenia różnicy w stosunku do Hiszpanii w ciągu ostatnich 4 tygodni o 1,375 pkt do 51,752. Tak jak nie ma dla Polski znaczenia czy pierwsza w rankingu jest Anglia czy Hiszpania, tak nie ma znaczenia to czy Grecje zastapil inny zespol na 15miejscu... Nie ma sensu analizowanie losów drużyny, która teraz jest 15 skoro za 3 lata będzie 12 a ta co jest teraz 13 i nie analizowana będzie za 3 lata 16sta... Właśnie dlatego swoje posty piszę w taki sposób by wynikało z nich na jakie miejsce Polska może awansować w tym sezonie a jakiego kraju oddech czujemy na plecach i na jakie miejsce w związku z tym Polska może spaść. Innym powodem dla którego celowe jest analizowanie miejsca które Polska zajmie w TEGOROCZNYM RANKINGU jest to, że zajęte miejsce w TEGOROCZNYM RANKINGU decydować będzie od których rund zaczną polskie zespoły rozgrywki w sezonie 2011/2012 A teraz to co tygrysy lubią najbardziej: Cóż Wisła odpadła i tak jak tu ktoś napisał „Jaki jest sens zastanawiania się kiedy i jak wysoko awansujemy skoro odpadamy z Levadią”… Stało się. Jest jak jest. Choć wczoraj zaczęły się mecze III rundy to ja conieco jeszcze o tym co w rankingu krajowym po II rundach do obu Lig. Sytuacja w rankingu krajowym była następująca: http://img24.imageshack.us/img24/106...oiirundzie.png W jednym ze swoich postów pisałem, że szczególnie powinny nas interesować w tegorocznym rankingu kraje z miejsc 22-27 i podtrzymuje swoje zdanie. Słowację - kraj 21 od Polski dzieli ciągle 2,916 tj o wiele więcej niż dystans jaki dzieli Polskę od kolejnego w rankingu Izraela. Dystans między Polską a Izraelem wynosi 1,709 i też będzie trudny do odrobienia… Izrael to kraj, który jest wyjątkowo skuteczny w tegorocznych rozgrywkach. Drużyny z tego kraju występując w I i II rundzie kwalifikującej w 8 meczach mogły zdobyć 8 pkt a zdobyły 7,5… Tak czy siak wg mnie zdobycie o 1,709 więcej niż Izrael jest teoretycznie możliwe choć wymagałoby od polskich drużyn by zdobyły o 7 punktów więcej niż drużyny z Izraela. Patrząc na tabele widać także przepaść między 27 a 28 miejscem. Po pierwsze począwszy od miejsca 28 kraje są reprezentowane jeszcze najwyżej przez 2 drużyny. Po drugie zajmująca 28 miejsce Białoruś traci do Polski ponad dwa razy więcej niż zajmująca 27 miejsce Chorwacja. Warto jeszcze zwrócić uwagę na kraje bezpośrednio z Polską sąsiadujące. Dystans jaki dzieli Polskę od 24 i 26 miejsca jest bardzo podobny i wynosi w obu przypadkach mniej niż 0,5 pkt. Tak mały dystans oznacza, że szczególnie warto obserwować mecze serbskich i austriackich drużyn. Ich wyniki na tle wyników polskich drużyn mogą sprawić, że w czwartek Polska spadnie lub awansuje o jedno miejsce. Póki co polecam jeszcze wykres, który pokazuje, jak zmienił się dystans Polski do krajów zajmujących miejsca 22-27. Wykres pokazuje stan sprzed rozpoczęcia tegorocznych rozgrywek i na koniec II rund kwalifikujących do LE i LM. http://img24.imageshack.us/img24/1461/2630poiirkw.png Jak widać powyżej po meczach rewanżowych II r. kwalifikujących do LM i LE dystans do 22 znacząco się zwiększył. Dystans do 23 miejsca nieznacznie się zwiększył. O 0,125 pkt Polska zbliżyła się do 24 miejsca, o tyle samo oddaliła się od 26 miejsca. Także o 0,125 zbliżyło się do Polski 27 miejsce. Jak pokazuje poniższa tabela, żaden z krajów zajmujących miejsca 22-27 nie był mniej skuteczny niż Polska w zdobywaniu punktów do tegorocznego rankingu. Warto jednak zwrócić uwagę skuteczność zajmującego 22 miejsce Izraela. Przy takiej skuteczności zmniejszenie dystansu Polski do 22 miejsca (nie wspominając o awansie na 22 miejsce) może być trudne… Także zagrożeniem dla Polski może być utrzymanie wysokiej skuteczności przez Serbię i Austrię. Szczególnie w przypadku Austrii groziłoby to Polsce spadkiem na 26 miejsce. Wiele wyjaśni rozpoczynająca się w tym tygodniu III runda. http://img24.imageshack.us/img24/337...znoscpoiir.png Podsumowując. Zajęcie w tym roku 22 miejsca będzie bardzo trudne, prawie niemożliwe 23 zobaczymy po III rundzie. Austria depcze nam po piętach i już w czawartek może się okazać że spadliśmy na 26 miejsce. Także teoretycznie możliwy jest spadek już w czwartek na 27 miejsce o ile my wszystko przegramy a drużyny chorwackie wszystko wygrają... |
Jeśli chodzi o wyniki to 2/3 to tak zwane "niespodzianki"
Ventspils - Bate 1-0 Levadia - Debrecen 0-1 Shachtar -Timisoara 2-2 APOEL - Partizan 2-0 Sherif - Slavia Praga 0-0 (niby bez znaczenia, jednak będzie coraz bliżej do Czechów) Slovan - Olimpiakos 0-2 Zurich - Maribor 2-3 FC Kopenhavn - Stabeack 3-1 Salzburg - Dinamo Zagrzeb 1-1 (trwa) Jak widać LM zagrała dla Polski - wszystkie mecze zakończyły się kożystnie dla Polski, może z wyjątkiem APOEL'u ale i tak grali z naszym bezpośrednim rywalem więc żaden wynik nie byłby tam zły, to samo z Salzburgiem. Jednak jak zwykle to czy w rankingu uda nam się awansować czy nie zależeć będzie od tego czy uda sie Lechowi albo legii awansować do Grupy. W przeciwnym razie mozna co najwyżej zachować względny status qvo. |
Ośmielę się nie zgodzić z Angmirem. Wyniki pierwszych meczów trzeciej rundy LM są dla Polski BARDZO niekorzystne! Pamiętajmy, że Lech cały czas ma szanse na rozstawienie w ew. IV rundzie. Do tego potrzeba mu 2 lub mniej niekorzystnych wyników w 3 rundzie LM. Patrząc na wyniki drużyn wyżej rozstawionych od Lecha - mogących mu zabrać rozstawienie:
FC Salzburg - Dinamo Zagrzeb 1:1 Slovan Bratysława - Olimpiakos 0:2 Zurich - Maribor 2:3 APOEL - Partizan 2:0 Sheriff - Slavia 0:0 Aktobe - Maccabi 0:0 Baki - Levski 0:0 Kopenhaga - Stabaek 3:1 Szachtar - Timosoara 2:2 Celtic - Dinamo Moskwa 0:1 Anderlecht - Sivasspor 5:0 Podsumowując - 3 wyniki korzystne, 5 złych i 3 bardzo złe. Jako że tylko 2 niekorzystne wyniki pozwolą im utrzymać rozstawienie, pozostałe będą musiały być zrównoważone podobnymi niespodziankami w LE. |
Akurat dobrze, że Maccabi, Levski czy Salzburg i Dinamo ze sobą poremisowały, bo coś tam straciły w klasyfikacji 'punktowej' a nadal mają duże szanse na awans dalej. Również dobrze, że przegrał Partizan, bo Serbowie są tuż przed nami w rankingu, a jednak do Cypru tracimy dość sporo. Generalnie - najważniejszym dla nas jest to, co wydarzy się jutro. A w zasadzie dzisiaj. Tam jest więcej ważnych dla Polski meczów, dużo jest takich, w których rywalizują między sobą reprezentanci krajów z nami w rankingu sąsiadujących. Jeśli Lech wygra, Legia zremisuje i Polonia też, to będzie naprawdę super. :) (2 pkt więcej co w przekładzie na ranking dodaje nam 0.500) :-) a w rewanżach i Lech i Legia grają u siebie więc pasowałoby żeby wygrały.
|
!!IRIVER!! ---> pozwolę się nie zgodzić z Twoją interpretacją wyników.
1. Remis Levskiego nie ma dla nas większego znaczenia w kontekście rankingów. Bułgaria jest 16 i ma gigantyczną przewagę nad Polską. Wprawdzie w tym roku odpadnie jej sporo punktów, ale jeżeli już patrzysz perspektywicznie, to... 2. ...dlaczego kibicować Apoelowi w pojedynku z Partizanem? Cypr już drugi rok nam ucieka. Masz rację, że od Serbii dzieli nas mniej punktów, ale skoro patrzysz do przodu w poprzednim przykładzie, to zauważ, że za rok Serbii odpadnie masa punktów i będą na pewno za nami. A co do meczów jutrzejszych meczów, to też liczę na Legię i Lecha. Polonia jest za słaba, żeby uczknąć jakiekolwiek punkty NAC - pamiętam tylko jeden jedyny mecz, w którym ta drużyna pokazała charakter i było to pod koniec sezonu w pojedynku z Lechem (3:3). A co do bezpośrednich pojedynków naszych rywali, to przedstawiam moje propozycje, komu kibicować (:P) : 1 Goeteborg - Hapoel - proponuję trzymać kciuki za Szwedów, bo a) Izrael nam za daleko ucieka, a) Lech zyska w rozstawieniu 2 Vojvodina - Austria - tutaj wolą mimo wszystko awans Vojvodiny. Znowu a) lepiej to dla Lecha, b) Serbii odpada więcej punktów za rok, a Austria (kraj) sobie za dobrze radzi w tym roku 3 APO Peyias - Rapid - Jeżeli Austria pokona Vojvodinę to kibicuję Cypryjczykom, w przeciwnym wypadku niech przejdzie Rapid. Żadna z tych drużyn nie wyprzedzi Lecha w rozstawieniu. Oprócz tego liczę na bałkańskie temperamenty zespołów Petrovac, FK Sarajevo i Slaviji Sarajevo oraz Rumunów z Vaslui. Mam też nadzieję na brak niespodzianki w meczach Bragi i Galatasaray. Jeżeli wszystkie moje oczekiwania zostaną spełnione, a conajmniej 2 nasze drużyny będą grać dalej, to jest szansa na udany rok w rankingu, pomimo tallińskiej katastrofy... |
Witam. Nie wiem czy to prawda ale jest takie coś ze drużyna słabsza przejmuje tak jakby rozstawienie w następnej rundzie. Czy tak samo jest w III? np.. CSKA Sofia - Derry City. Gdyby w tym meczu Derry wygrałó to czy w IV runidze byłoby rozstawione kosztem CSKA czy ta zasada nie obowiązuje?
Dziękuje za odpowiedz. Jeśli ktoś to już wcześniej opisał to sorki za kłopot ;-) |
Losowanie jest juz po dwumeczu 3 rundy wiec nikt nie przejmuje czyjegos rozstawinia Takie przypadki sie zdarzaja jesli losowanie jest przed rozegraniem dwumeczu
|
Cytat:
|
Jeszcze na dobre się 3 runda nie rozkręciła a już mamy pierwszą sensacje : Crvena zvezda przegrala na wyjeździe z jakże znanym nam Dinamem Tibilisi 0-2 . Nasi inni rywale z Austrii przegrywaja do przerwy z Czarnogórcami 0-1 co jest też fajnym wynikiem .
Rozstawienie Lecha w 4 rundzie biorąc pod uwage ilość niespodzianek jest naprawde bardzo realne . Nie mówie tutaj akurat o Crvenie i Sturmie , bo stoją niżej w rankingu , ale o ogólnej sytuacji w eurpejskiej piłce . |
Spadliśmy na 26 miejsce :-(
I Austriacy wyprzedzają nas w rankingu o 0,034 pkt a Szwedzi o 0,9 chociaż na obecną chwilę Helsinborg wygrywa u siebie z Sarajewem 2-1 (60') a Elfsborg prowadzi 1-0 z Bragą na wyjeździe (10') czyli na obecną chwilę dodatkowe 0,5 pkt do rankingu krajowego. |
Dwa łyki euro statystyki
A co mają powiedzieć Norwegowie? W tym roku:
- Rosenborg na dzień dobry dostaje w łeb od drużyny z Azerbejdżanu (o wskaźniku uefa równym naszemu rywalowi - Levadii); - mistrz kraju - Staebeck - przegrywa z Kopenhagą; - nasza znajoma - Valerenga przegrywa u siebie z Salonikami, - no a Lech zrobił sobie kolację z wicemistrza Fredrikstad. Wiem, że to słaba pociecha, patrzeć na porażki innych, ale po prostu jesteśmy "w doborowym towarzystwie". Jeśli za tydzień dopełni się los innych naszych znajomych: Panaty (1:3 w Pradze) czy Bazylei (0:2 z Reykjavikiem do przerwy), to już mało co mnie zdziwi. No, chyba że za rok cudem awansujemy do fazy grupowej... Co do punktów. Dotychczasowy dorobek Polski: 5.5 pkt, czyli 1,375 country coefficient powiększył się o półtora punktu do: 7.0 pkt, czyli 1,750 country coefficient. Ile przypada Wisełce: 1 pkt (za 2. rundę) + 20 % z 1,750. Razem = 1,350 pkt. Aż żal, że "tylko" tyle. Faza grupowa (przynajmniej LE) była na wyciągnięcie ręki. |
Wyniki dotyczące Polski:
Fredrikstad - Lech 1:6 Polonia - Breda 0:1 Brondby - Legia 1:1 Rijeka - Metalist 1:2 Vaslui - Omonia 2:0 Sarajewo - Koszyce 0:2 Goteborg - Hapoel 1:3 Valerenga - PAOK 1:2 Rapid - APOP 2:1 Tromsoe - Koprivnica 2:1 Vojvodina - Austria 1:1 Zylina - Hajduk 1:1 Braga - Elfsborg 1:2 Sevojno - Lille 0:2 Petrovac - Sturm 1:2 Bnei - Pacos 1:0 Netanya - Galatasaray 1:4 Tbilisi - Crvena 2:0 Helsingborg - FK 2:1 Zielone - korzystne Pomarańczowe - średnie, ale nienajgorsze. Czerwone - zło! :P |
Przed Rewanżami III Rundy
Cytat:
http://img70.imageshack.us/img70/4892/iiirp.png Z tabel rankingów wynika ze cyp i izrael uciekają nam a szwecja chorwacja i słowacja też dobrze idą!! My w tej rundzie na 99% stracimy 2 drużyne (Polonie) wiec inne państwa też muszą coś ugrać dla nas!! http://img395.imageshack.us/img395/2082/iiirpr.png Natomiast z prawdopodobnych awansów państw wynika ze izrael naprawde może nam uciec z punktami a poza tym belgia, czesi, szwajcaria i bułgaria też z dużymi szansami na wprowadzenie dużej ilości drużyn do następnych rund i to te państwa mogą decydować o miejscach w rankingu Polski w następnych paru sezonach żeby wszystkie duzyny grały tak jak serbia!!:D Chociaż serbia jest w naszym zasięgu w tym roku a w następny jest daleko za nami to ona mogła by swoje mecze wygrywać np. z APÓEL. |
Tutaj w tej dolnej tabelce - norweski klub gra w el.LM - Stabaek, ale osiągnął niekorzystny wynik :-)
Tak to wszystko się zgadza. Stety, jak w przypadku Serbów, czy Norwegów, ale niestety jak w przypadku Czechów , Izraela czy Austriaków. |
Cytat:
Dzieki za poprawke:-) Ale już nie będe zmnieniał , każdy sobie przeczyta twój post!! Odnosnie Astryjaków to jest ciekawe z jednej strony przescigneli nas w rankingu mają szanse na wprowadenie dużej ilości druzyn do 4 rundy ale jak popartzeć na 2 tabelke czyli 2010/2011 to pytanie gdzie oni są i czy są tacy grożni. |
Potencjalnie zatem do LE spada pięciu mistrzów - Chorwacji/Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Serbii oraz Norwegii.
Zanosi się raczej na to, że w kolejnej rundzie będzie: http://images46.fotosik.pl/172/cf4b6502583591bb.jpg Sory za średnią jakość :P Na zielono - drużyny które zostaną w pucharach. Na pomarańczowo - te, które mają marne szanse, ale mają. Na niebiesko - te, które mają spore szanse. Pogrubione - te, które mogą, lecz nie muszą pozostać w LM. W ostatnich rubrykach liczba pewniaków i liczba 'możliwa'. Niektóre pomarańczowe grają też mecze między sobą, więc któreś tam przejdą, a któreś odpadną. Co do BNEI - może niekoniecznie powinni być na pomarańczowo, jednak ja liczę na Pacos :-) |
Gdzie się podziała Austria w tym rankingu 2010/2011? :o
|
Odpadnie im kolejny przyzwoity sezon - 3.250 pkt więc polecą w cholerę. W tym sezonie opadło im... 7.600!! :P zresztą razem z Serbami i Norwegią.
|
Cytat:
Na prawde jestem pod wazeniem. Czytelna, wiadomo o co chodzi, legenda na dole by wszystko bylo jasne. Tabelka ktora wiele wnosi a nikt jeszcze takiej nie robil. BRAWO |
Cytat:
Pomijam fakt, że brakuje w niej drużyn, które przegrały dwoma bramkami (lub jedną - jak Czerno More, czy Valerenga). Szanse na przejście mają małe, ale zawsze mają. 1 CSKA nie jest dla Ciebie pewne, chociaż wygrało u siebie, nie tracąc bramki. 2 Zniknęła Ci gdzieś Vojvodina Novy Sad! Przecież zremisowali z Austrią i obydwa zespoły mają równe szanse na awans 3 Rapid na pomarańczowo? Po wygranej 2:1 na wyjeździe? APOP też wg Ciebie ma marne szanse, to tam nikt nie awansuje? 4 W meczu Bnei (na czerwono) liczysz na Pacos, a w meczu Elfsborga(na zielono) nie liczysz na Bragę? Podobne są te dwie sytuacje, z tym że Braga wg mnie jest nawet silniejsza. Wprowadź te kilka poprawek i tabelka będzie bardzo fajna :) Nie chciałem się wyzłośliwiać, tylko pomóc udoskonalić. Tabelka jest na tyle fajna, że warto by ją było powtarzać po każdej pół-rundzie. Od siebie dodam, że liczę jeszcze na bałkańskie drużyny. W poprzedniej rundzie Petrovac i Slavija udowodniły, że nawet grając z o wiele silniejszymi drużynami, potrafią wyjść z kiepskiej sytuacji. Może jeszcze FK Sarajevo i dwie wspomniane drużyny pokażą charakter? PS Bardzo kiepsko wygląda sprawa rozstawienia Lecha. Może napiszę trochę o tym następnym razem ;) |
Owszem. Parę drobiazgów się znalazło, ale nikt nie jest nieomylny ;) Dzięki za wprowadzenie drobnych poprawek :-) Zaraz je naniosę i wrzucę z powrotem. ;)
http://images44.fotosik.pl/173/3e29f468bf259737.png Uaktualnione :-) Jasny zielony - "pewny" gry w pucharach w kolejnej rundzie. Zgniły zielony - w dobrej sytuacji przed rewanżem. Niebieski - Nic pewnego. Zółty - Wynik niekorzystny w pierwszym meczu, lecz nie beznadziejny. Pomarańczowy - wynik bardzo niekorzystny, w przypadku Czerno More powinno być nawet na czerwono - grają z PSV. Czerwony - sytuacja beznadziejna: porażka u siebie. (W przypadku Polonii dałem czerwony, ponieważ racjonalnie patrząc na klasę przeciwnika, no jednak. :-) ale oczywiście wszystko zdarzyć się może) |
Cytat:
Zrobiłeś full wypas ale czy nie za wypasioną (już nie będe 5 raz jej wklejał) Mam 2 sugestie 1. zwęzić 2 ostatnie rubryki ilości drużyn bo to rozciąga bardzo forum 2. zredykowac ilość kolorów do 4 bo to troche się tęcza zrobiła:lol: a. Jasno zielony - pewny awans b. cienmo zielony - niepewny awans c. czerwony - pewne odpadnięcie d. pomarańcz - niepewne odpadniecie (może sie uratować) Pozdro!! |
Obiecałem, że zajmę się kwestią rozstawienia Lecha w IV rundzie el. LE. Jako że awans jest już pewny, to ta kwestia staje się dla nas bardzo interesująca. Wprawdzie rozdarte Wiślackie serce podpowiada, że dobra gra Lecha w Pucharach, to zagrożenie dla naszego klubu (finansowe jak i sportowe), jednak mimo wszystko tych punktów potrzebuje zarówno Wisła jak i ogólnie cała Polska piłka...
Tak więc przypomnę zasady. Aby Lech uzyskał rozstawienie potrzebna jest sytuacja, w której nie więcej jak 2 dwumecze kończą się niekorzystnie dla Lecha. Za korzystny rezultat uznajemy pozostanie wyżej rozstawionej drużyny w LM lub odpadnięcie wyżej rozstawionej drużyny z LE. Sytuacja wygląda następująco: Liga Mistrzów: (czerwony oznacza bilans -1 dla Lecha, zielony to 0) FC Salzburg - Dinamo Zagrzeb 1:1 Slovan Bratysława - Olimpiakos 0:2 Zurich - Maribor 2:3 APOEL - Partizan 2:0 Sheriff - Slavia 0:0 Aktobe - Maccabi 0:0 Baki - Levski 0:0 Kopenhaga - Stabaek 3:1 Szachtar - Timosoara 2:2 Celtic - Dinamo Moskwa 0:1 Anderlecht - Sivasspor 5:0 11 meczów drużyn z rozstawieniem wyższym niż Lech: 3 wyniki bardzo niekorzystne, 5 remisów (wszystkie złe, bo albo rozstawiona drużyna remisowała bezbramkowo na wyjeździe albo bramkowo u siebie) i 3 pewne zwycięstwa. Liga Europejska: (czerwony to bilans 0 dla Lecha, zielony to +1) Rijeka - Metalist Charków 1:2 Gent - Roma 1:3 Goeteborg - Hapoel 1:3 PSV - Czerno More 1:0 Randers - HSV 0:4 Vojvodina - Austria 1:1 CSKA Sofia - Derry City 1:0 Steaua - Motherwell 3:0 Braga - Elfsborg 1:2 Rabotnicki - Odense 3:4 Sevojno - Lille 0:2 Ferenbahce - Honved 5:1 Brugge - Lahti 3:2 Athletic Bilbao - YB Berno 0:1 KR Reykjavik - Basel 2:2 Galatasaray - Maccabi Nentaia 4:1 Vetra - Fulham 0:3 17 meczów drużyn wyżej rozstawionych od Lecha: 2 porażki (sensacyjne, bo Hiszpanów i Portugalczyków - będzie ciężko to utrzymać w rewanżu), 2 remisy (niekorzystne, bo rozstawieni strzelili bramki na wyjeździe) i 13 zwycięstw drużyn rozstawionych. Aby Lech awansował bilans musi wynieść w najgorszym wypadku "-2". Sami widzicie, że może z tym być ciężko. W LM jesteśmy bardzo blisko 3 niekorzystnych wyników, a i remisy Szachtara i Dynamo Zagrzeb nie napawają optymizmem. Faworyci 'polegli' też na wschodzie i będą musieli walczyć z obroną przeciwników, o strzelenie bramki u siebie, uważając na groźne kontry.Quarabag, Dynamo Tibilisi sprawiają wielkie niespodzianki w LE, to Aktobe czy Baki mogą nie być gorsi... W LE nie ma za bardzo na kogo liczyć! Liczyłem na niespodzianki w meczach drużyn z Czarnogóry i Serbii, ale zabrakło chyba umiejętności. Sensacje jak Elfsborg i Młodzi Chłopcy ze Szwajcarii mogą mieć kłopoty z silniejszymi rywalami, choć wygrali już na wyjeździe. W odpadnięcie Basel ciężko uwierzyć... W kazdym razie runda rewanżowa zapowiada się pasjonująco. Pamiętajcie, żeby oprócz liczenia na potknięcia rywali z rankingu krajowego, pomyśleć o możliwości rozstawienia Lecha i (mimo wszystko) ściskać kciuki za Elfsbor, Vojvodinę, Dinamo Zagrzeb czy FC Zurich... |
Nie tylko Maccabi, panowie
Według tabeli Kassiesa na chwilę obecną Wisełka "jeszcze" mogłaby liczyć na rozstawienie w 3. rundzie LE. Ponieważ jednak rozgrywki trwają, punktacja zmienić się może, i to niestety na naszą niekorzyść.
|
ja Was nie rozumiem jak Grecja jaka Belgia ? jak my do Cypru mamy spory dystans o tym co najwyżej można rozważać a takie gdybanie o doganianiu Grecji czy Belgii to mnie śmieszy
|
Dla rozstawienia Lecha wpływ mają trzy grupy meczów:
Dla Lecha korzystne byłby gdyby te drużyny odpadły w teraz rozgrywanej III rundzie kwalifikującej. W środe nie został rozegrane żadne mecze przez powyższe kluby.
Dla Lecha byłoby korzystne gdyby żaden z powyższych klubów nie odpadł. Niestety w środę odpadło Dynamo co znaczy, że Lech został zepchnięty o jedno miejsce. Drugi klub to Maccabi Haifa które gra dalej co oczywiście jest wynikiem korzystnym dla Lecha.
Dla Lecha byłoby korzystne gdyby żaden z powyższych klubów nie pokonał swojego rywala Po środzie wiemy już że Sivasspor zagrał dla Lecha. Póki co Lech jest jeszcze rozstawiony. Ale jego rozstawienie rozstrzygnie się dzis. |
Cytat:
Jednakże trudno nie zauważyć, że sytuacja jest bardzo niekorzystna. Salzburg wygrał i przez to LEch jest przedostatnią rozstawioną drużyną w 4 rundzie. A porażki w piewrszych meczach poniosły Zurich, Celtic i Partizan... Lech to drużyna mająca mnóstwo szczęścia. Zawsze trafiają na najłatwiejszych rywali (vel Austria w zeszłym i Fredrikstadt w tym sezonie). Może i tym razem poszczęści im się z rozstawieniem... |
Mam takie pytanko. Dlaczego dwumecze Panathinaikos-Sparta Praga i Twente-Sporting nie wpływają na rozstawienie Lecha w IV rundzie? W tym wypadku każda z drużyn ma współczynnik większy od Lecha. Rozumiem, że grają one w tzw. "grupie niemistrzowskiej", ale nie do końca rozumiem, gdzie drużyny odpadające (Sparta i Twente) grają dalej. Nie trafiają do IV rundy eliminacji LE? Jeśli trafiają, to dlaczego nie spychają Lecha z pozycji rozstawionej?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl