Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jeszcze 3 kolejki . Pospekulujmy .... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5753)

Nalokson 15.05.2009 12:18

Który klub się dla Was bardziej liczy - Wisła, czy Lechia? Bo odnoszę wrażenie, że dla niektórych Lechia...
Z całym szacunkiem dla naszych przyjaciół, ale Wisła się dla mnie liczy, a to czy Lechia się utrzyma, czy nie, to już sprawa drugorzędna. Wiśle kibicuję i ten klub kocham, a nie Lechię!

W każdym razie - Chinyama nie zagra w najbliższym meczu więc wygrana Legii wcale nie jest oczywista! Lech natomiast raczej powinien sobie z Lechią poradzić (czego mu oczywiście nie życzę).

Aro1234 15.05.2009 12:26

Pierwsza sprawa - zarówno Lechia do Wisły, jak i Wisła do Lechii (czy raczej kibice tych drużyn) pretensji o zabrane Mistrzostwo, czy spuszczenie do niższej ligi mieć nie powinni. Czemu? Otóż, to jest JEDEN mecz w sezonie. Taki sam jak inne a było ich 29 (!), gdzie trzeba było walczyć i gryźć trawę, zdobywać punkty, a nie płakać, że Wisła wyjebała Braci, czy Bracia zabrali Mistrza.

Druga sprawa - dla każdego Wiślaka priorytetem powinno być dobro własnej drużyny, ot taki lekki egoizm. Nie powinniśmy już na nikogo się w tej chwili patrzeć. Wygrać 3 mecze, pokazać chujkom z Poznania i Warszawy, że nawet kiedy jesteśmy w słabszej formie to Mistrz zostaje tu gdzie jego faktyczne miejsce.

Trzecia sprawa - Lechia, nawet jeśli z nami przegra to i tak nie spadnie :-) Czemu? Ano czuje po kościach, że dziś dziabną Lechowi jakieś punkty... Choćby zremisowali to winno to spokojnie wystarczyć do utrzymania, a w najgorszym razie do zajęcia 14.miejsca, a w barażu będzie jakiś leszczyk, także spoko :-)

maRgrabkarz 15.05.2009 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 727695)
Ja myślę że fakycznie mamy najgorszy terminarz...

hehehe, a jeszcze kilka kolejek temu twardo forum stalo przy stanowisku ze mamy najlepszy z calej czolowki terminarz co pozwoli nam spokojnie wygrac lige. jak widac, przy takiej "formie" czolowych druzyn zaden terminarz nie jest latwy :p

Stasik 15.05.2009 15:39

nie ma slabych czy dobrych terminarzy.. w koncu w ciagu sezonu kazdy gra z tymi samymi druzynami :)
mistrza trzeba wywalczyc a nie liczyc na szczescie

masterlag 15.05.2009 15:53

Z ŁKSem może być trudniejsza przeprawa. Sporo od tego meczu zależy. Potem Lechia, ale wyjazd. Jednak myślę, że z Lechią powinniśmy po prostu wygrać. I na koniec Śląsk, na szczęście: u siebie. Więc i z przyjaciółmi z Wrocławia raczej sobie damy radę.
Jeśli chcemy sięgnąć po trofeum, to nie możemy przegrać, to po pierwsze. Po drugie remisy- także trzeba wykluczyć. No ewentualnie dopuszczalny jest jeden [ale to też zależy od reszty wyników].
Sercem czuję, że Wisła - rozum podpowiada, że...Wisła!
No chyba, że Lech będzie się bawił w doliczone minuty, a dla Legii będą strzelać poloniści [z Bytomia], Wrocławianie czy też chorzowianie.
Poza naszym zespołem licze na braci z Lechii i oczywiście na Śląsk :)
Pzdr! i oby do fety ^^
~...bo mistrza ten zdobywa, który potrafi grać...~

PhantomRanger 15.05.2009 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yourdream1906 (Post 726461)
Mecz z Łks bedzie najtrudniejszym meczem ze wszystkich... boje sie jednego ze bedzie Remis:( w koncu to Rycerze Wiosny:/

Skoro ty boisz sie o wynik z gościami walczącymi o utrzymanie w naszej nędznej lidze to pewnie będzie pod respiratorem kiedy będą walczyć w pucharach. Jakoś mam dziewne przeczucie, że Legia i Lech zgubią punkty[kto wie może nawet przegrają:)]. Jeśli nasi grajkowie nie przejdą obok meczu(alias Piast) to o wynik jestem spokojny. Wiem również że zbytnia pewność bywa zgubna:) W niedzielny wieczór będziemy mądrzejsi i proponuje spokojnie poczekać :)

Wojtas 15.05.2009 16:35

Legia i Amika pewnie powygrywają

Ogorki z Bytomia juz prawie utrzymane ,wiec po co beda sie starac :)

Moze dzis Lechia jakis punkcik :) oj byla by nispodzianka ale mysle ze dzis Amika bedzie zmobilizowana na 200% wiec raczej Kuchenni wygraja.

Ale cuda sie zdarzają...

JrQ- 15.05.2009 16:40

A mam takie glupie przeczucie, ze cala czolowka straci punkty(Lech, Legia-Chinyama nie gra, choc nie wiadomo, czy to źle, czy dobrze xD).
Miejmy nadzieje, że my, znajac juz wszystkie wyniki, po prostu wygramy.

mic 15.05.2009 16:41

Jak dla mnie i Lech i Legia moga wszystko wygrywac, byleby Wisla tez wygrywala

prober 15.05.2009 17:45

Niektórzy tutaj uzewnętrzniają swoje "dziwne przeczucia", więc ja też: mam jakieś dziwne przeczucie, że Lech nie straci do końca sezonu punktów i trzeba zebrać komplet do mistrzostwa... :) Co jest trudne, ale realne.

vacs 15.05.2009 19:45

Cztery warianty przygotowane przez serwis waszapilka.pl
 
Na trzy kolejki przed końcem stworzyli cztery symulacje, które ukazują najbardziej prawdopodobne scenariusze. Wychodzi na to, że najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Lech Poznań i Wisła Kraków, a z ekstraklasą pożegna się Cracovia i jeden zespół z trójki: Lechia, Arka, Górnik. http://www.waszapilka.pl/artykul,575...ztery_warianty

W 2 z 4 wariantów Wisła MISTRZ!!!!

tofik 15.05.2009 20:10

ŁKS może sprawić problemy. Ale oni grają ostatnio bardzo nierówno. Musimy trafić na ten słabszy dzien :)
A Lechia i Śląsk ? Lechia miejmy nadzieję dzisiaj urwie jakiś punkcik. Śląska gra na wyjazdach beznadziejnie, a i motywacji brak.

pirat.z.karaibow 15.05.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vacs (Post 728160)
Na trzy kolejki przed końcem stworzyli cztery symulacje, które ukazują najbardziej prawdopodobne scenariusze. Wychodzi na to, że najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Lech Poznań i Wisła Kraków, a z ekstraklasą pożegna się Cracovia i jeden zespół z trójki: Lechia, Arka, Górnik. http://www.waszapilka.pl/artykul,575...ztery_warianty

W 2 z 4 wariantów Wisła MISTRZ!!!!

Żadne symulacje, wszelkie trzeba rozbić o kant dupy. WSZYSTKO się może jeszcze wydarzyć.

Czas wszystko zweryfikuje. My możemy tylko wierzyć...

prober 15.05.2009 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vacs (Post 728160)
Na trzy kolejki przed końcem stworzyli cztery symulacje, które ukazują najbardziej prawdopodobne scenariusze. Wychodzi na to, że najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Lech Poznań i Wisła Kraków, a z ekstraklasą pożegna się Cracovia i jeden zespół z trójki: Lechia, Arka, Górnik. http://www.waszapilka.pl/artykul,575...ztery_warianty

W 2 z 4 wariantów Wisła MISTRZ!!!!

Słabiutkie te symulacje. Że niby najbardziej prawdopodobne? Legia traci punkty u siebie zarówno z Polonią Bytom jak i Ruchem w 3 z 4 wariantów...
To już chyba dzieciaki z podstawówki lepiej potrafią liczyć te wyniki :)

dawidex44 15.05.2009 20:33

Ciekawe, czy kuchenkorz coś strzeli w końcówce. Moze stracą i będzie 1:0 dla Lechii:)

Wiślak709 15.05.2009 20:35

na razie Lechijka remisuje z Lechem 0-0 więc jest dobrze:-D Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca:-)

depeche87 15.05.2009 20:49

W Poznaniu dzieją się cuda. W tym meczu tyle sytuacji 100% co miała Legia w całym sezonie...

edit: no i 1-0 zasłużone...

Wisełka i tak wszystko wygra ;)

skeba 15.05.2009 20:53

Jak się nie potrafi uderzyć w piłkę, to się meczu nie wygra. Lechia jest naprawdę słaba. Lech ją tak ciśnie.
Cracovia, Lechia - Te drużyny raczej out.

Krystian168 15.05.2009 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 728240)
Jak się nie potrafi uderzyć w piłkę, to się meczu nie wygra. Lechia jest naprawdę słaba. Lech ją tak ciśnie.
Cracovia, Lechia - Te drużyny raczej out.

chłopie co ty gadasz ? napewno mecz oglądałeś ? Lechia miała się na amice rzucić ? nie to amica musiała... Lechia mogła ! nie zaprzeczam że amica miała przewagę ale Lechia bardzo groźne akcję stwarzała a do tego Kapsa miał mecz życia zabrakło kilku minut do remisu... Lechia jak na drużynę zagrożoną spadkiem zagrała b. dobry mecz !

to byłoby nie do pomyślenia jakby Lechia miała spaść a drużyny które zupełnie nic nie grają (Arka, Cracovia czy Ruch a nawet Górnik) się utrzymały !

krkgiba 15.05.2009 21:32

wybaczcie, ale to co gra Lechia to dramat - wiem, że bracia itd - ale patrząc czysto piłkarsko na tę drużynę to rozpacz.. ten blondynek Rybski bodajże nie umie trafić w piłkę, Bąk tak samo... a trener wprowadza świeżych zawodników po stracie bramki, zamiast wcześniej, aby utrzymać remis...

ogniskowicz 15.05.2009 21:37

Mi się ta pierwsza symulacja podoba z Ległą na 5 miejscu :D

IpkiS_Samo_zŁo 15.05.2009 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 728313)
wybaczcie, ale to co gra Lechia to dramat - wiem, że bracia itd - ale patrząc czysto piłkarsko na tę drużynę to rozpacz.. ten blondynek Rybski bodajże nie umie trafić w piłkę, Bąk tak samo... a trener wprowadza świeżych zawodników po stracie bramki, zamiast wcześniej, aby utrzymać remis...

ja chyba inny mecz ogladalem...
moze w Lechii nie ma jakis skutecznych napastnikow, moze nie dominowala w meczu WYJAZDOWYM z jednym z FAWORYTOW do wygrania ligi, ale zeby nazywac gre Lechii w tym meczu rozpacz i dramat to powiem dyplomatycznie - przesada...

skeba 15.05.2009 22:20

Nawiązała grę ? Ostatnie 30 minut to Lechia z połowy nie wyszła.
Lechia miała 3 sety, wystarczyło nogę dostawić, a zawodnicy z Gdańska nawet tego nie potrafili.
Arca, Cracovia, Górnik, Lechia - Spadek, tym klubom się należy

masterlag 15.05.2009 22:42

Tak się zastanawiam- czy ja oglądałam inny mecz? o_O Moim zdaniem to Lechii się remis należał (za grę w pierwszej połowie, za parady Kapsy i za obronę drużynową w drugiej połowie [bo ofensywa nie istniała praktycznie]). A Lech jak zwykle- końcówka, jeden gol i pkty uratowane... :|
Co do Lechii jeszcze- nie rozumiem co ten Zabłocki wyrabia?! Wszystko fajnie, ale piłka nożna jest do cho_lery grą zespołową! A ten się głupio napala, kiwa i ... w efekcie traci piłkę. W pierwszej połowie zamiast grać do Surmy na 16 metr to je*nął nad bramką! :[ No ale cóż... mecz minął, się niestety nic ostatecznie Lechii ugrać nie udało. Trudno, ale pamiętajmy, że i tak wszystko jest w naszych rękach :]

Pzdr dla Lechii, fajnie, że walczyli. Życzę utrzymania i trzymam kciuki! :D

Mam nadzieję, że spadnie Arka (!przede wszystkim! to koszmar patrzeć na tą drużynę i nie chodzi tu o sympatie moje), Cracovia (tez bez rewelacji) i jeszcze tak sobie Odrę rozkminiam... tylko, że oni i z tymi najlepszymi potrafią zagrać...
A co do Górnika Zabrze- co wy kurczę chcecie? Fajnie grają, moim zdaniem tak na środek tabeli. Chcę żeby się utrzymali, ale czy dadzą radę.. Wątpię.

krkgiba 15.05.2009 23:14

nie odbieram Lechii zaangażowania, chęci, walki - to wszystko było i być może nawet zasługiwali na remis, bo Lech nic wielkiego nie pokazał, ale umiejętności czysto piłkarskie piłkarzy Lechii są porażające - nie potrafią trafić w piłkę, skuteczność podań niewielka, brak koncepcji gry - wszystko szarpane i takie na siłę..

djjamajczyk 16.05.2009 00:59

Lechia gra straszną padakę , już lepiej (a przynajmneij nie gorzej) było za Zielińskiego :/
A co do "symulacji" nikt z Topu nie straci pkt. do końca sezonu i niesety trzeba będzie rozbić Lechię jak i Śląsk , żeby być pewnym mistrza..

skeba 16.05.2009 08:16

Wszyscy się tak Górnikiem zachwycają, a taka jest prawda, że z każdym w pupę dostaje. Jak nie wygrają z Odrą Wodzisław (warto obstawić, ja to zrobiłem) to już po ptakach.
Na ten mecz wyjdą bardzo skoncentrowani, a przeciwnika mają równie słabego co Górnik.

Angmir 16.05.2009 13:53

Expect.com daje takie kursy na mistrzostwo dla:

Wisły 2.00
Lecha 2.30
Legii 3.35

harthausen 16.05.2009 16:18

jedno już się wyjaśniło, Polonia W mistrza nie zdobędzie.
Jeśli Craxa wygra z Bełchatowem, to pogrzebie ich szanse na mistrza :). Zostanie tylko trójka.
A na Kałuży jeszcze będzie wtedy można jakichś rozpaczliwych nadziei się chwytać.
Mecz dziś w Krakowie, w przyszłym roku z geldem w Bełchatowie cienko (zmiana jakichś przepisów o finansowaniu sportu przez firmy państwowe), niespodzianka możliwa.

Jaroo1 16.05.2009 17:10

Ja mysle ze spadna Arka i Cracovia a w barazach zagra Lechia. Ta kolejka juz sporo wyjasniła, wiemy ze Ruch sie utrzyma, co do Piasta to mysle ze jeszcze w ktoryms ze swoich 3 meczy wygra chociaz jeden wiec tez juz powinien byc spokojny utrzymania, wiec do spadku kwalifikuja sie Lechia, Gornik, Arka i Cracovia.

Arke skreslam juz na 100% :P bo to co oni "graja" to taka padaka ze glowa mała, zostały im 2 mecze, z Bełchatowem na wyjezdzie - nie wyobrazma sobie zeby tam urwali chocby 1 pkt i z Odra na koniec u siebie, nawet zwyciestwo z tego co wiem nie pozwoli im przescignac Lechi poniewaz maja gorszy bilans meczow z Nia. Teoretycznie stac ich na gre w barazach ale w to tez nie wierze. Górnik jest jeszcze ostatni ale to kwestia godziny jak przescignie Akre :P Własnie wpakowali Odrze 2 bramki w 1 minute :D Za tydzien czeka ich bardoz wazny mecz z Cracovia, jesli z Krakowa wywioza chociaz jeden pkt to moim zdnaiem spokojnie wezma Cracovie i niestety wynika z tego ze i Lechie moga zostawic za soba. Na koniec maja mecz z Polonia i mysle ze minimum na 1 pkt ich stac a jelsi bedzie to dla nich mecz o wsyzstko to sa w stanie u siebie ograc Polonie ktora ostatnio nie zachwyca i nie prezentuje poziomu zepsolu ktory walcyzłby o miejsce w pucharach. Licze ze dzisiaj Cracovia przegra u siebie z Bełchatowem, za tydzien nawet jelsi wygraliby z Gornikiem to maja tylko 28 pkt i beda za Lechia, na koniec maja wyjazd do Poznania, watpie zeby chociaz zremisowali, tym bardziej jesli Lech bedzie miał na koniec jeszcze szanse na zdobycie MP- a duzo na to wskazuje. Lechia za tydzien gra z nami, bedzie to troche taki smutny mecz, bo jelsi my wygramy to Lechistow to zaboli, jelsi przgeramy to my bedziemy rozpaczac :(( Remis byc moze urzadzi Lechie ale Nas chyba nie, a jelsi nawet nas to bedzie urzadzac (zalezne jest to jak pojdzie Lechowi i Legii) to troche sie stresu najemy bo bedziemy musieli sie ogladac na mecze Lecha i Legii. Na koniec Lchia ma mecz z Piastem, i jesli Piast zapewni sobie utrzymanie wczesniej to byc moze Lechistom uda sie urwac im 1 pkt, jednak mysle ze na zwyciestwo ich stac nie bedzie bo wiemy jak Piast gra zaciecie u siebie
Moim zdnaiem doł tabeli bedzie wygladac tak:

13. Górnik Zabrze 30-31 pkt
14. Lechia Gdańsk 29-30
15. Cracovia Kraków 26-28
16. Arka Gdynia 26-27

Co do góry tabeli to az strach myslec :P Ten sezon jest tak dziwny ze nie ma w Polsce nikogo kto by grał porzadnie, zdarzaja sie wpadki, zdarzaj sie lepsze mecze ale zadna ekipa nie prezentuje rownej, dobrej formy ;/ Uwazam jedynie ze na 5 miejscu wyladuje Polonia, na 3 i 4 beda Legia lub Bełchatow ( w sumie mam nadizeje ze Belchatow wyscignie Legie bo Legia przynosi nam tylko wstyd ostatnimi czasy na arenie europejskiej, wiec niech do Pucharow idzie Bełchatow juz on lepiej zaprezentuje Polske...) No i kto bedzie 1 a kto 2, jako Wislak oczywiscie mam nadzieje ze to Wisełka zdobedzie Mistrzostwo. Jesli bedizemy grac swoja piłke to jest to mozliwe, jutro bedizemy juz madrzejsi, o wiele madrzejsi ;) Lech ma wyjazd do Wawy jeszcze ale jako ze to na wyjazdach graja lepiej a Polonia gra słabo to mysle ze Lech moze nawet swobodnie ten mecz wygrac ;/ wiec i Wisełka nie moze ise ogladac na innych tylko grac swoje. Uwazam wiec ze wygramy wsyztsko do konca i bedzie ok, Legia sie jeszcze gdzies potknie, moze nawetd izsiaj z Polonia Bytom, nie maja Chinyamy wiec wsyztko mozliwe :D

1. Wisła
2. Lech
3. GKS
4. Legia
5. Polonia


EDIT No prosze, było puszczac Paluchowskiego zamiast Chinyamy :P

Evil_ 16.05.2009 17:42

edit
niestety, juz 2-1.

Galonek 16.05.2009 18:48

Bezczelność w pomaganiu warszawce nie zna granic. Siejewicz miał chyba odgórny zakaz karania legionistów kartkami. Za faul taktyczny Choto powinien dostać żółtą kartkę, która oznaczałaby pauzę w następnym meczu.

JrQ- 16.05.2009 21:43

Cytat:

bo bedziemy musieli sie ogladac na mecze Lecha i Legii
Jak wygramy wszystko, to nie będziemy musieli.

Grantar 16.05.2009 22:33

Niestety w tej kolejce dotąd same złe wyniki:
Lech i Legia ... wiadomo
Lechia stała się bardzo zagrożona (wygrana Cracovii i Górnika) i za tydzień gra o życie ..... , zresztą podobnioe ŁKS ... ... Marne raczej pocieszenie że przegrał i GKS i Polonia W. Tak realnie na mistrza szans nie obie drużyny nie miały ...
Wygrana Ruchu z Arką spowoduje prawdopodobnie że w ostatnim meczu z Legią Ruch nie będzie musiał walczyć.
Kluczowym meczem będzie dla Wisły spotkanie za tydzień z Lechią.
Z ŁKS damy radę

Nalokson 17.05.2009 18:16

No to pozostały 2 kolejki i spekulacje ;)

Meczu z ŁKS bałem się najbardziej, a okazał się spacerkiem. Mam nadzieję, że podobnie będzie w Gdańsku, choć zadowoli mnie skromne 0-1.

harthausen 17.05.2009 18:48

my do Gdańska i do nas Śląsk
Lech do Polonii W a na koniec gości Craxę
Legia do Wrocławia a na koniec do nich Ruch.

Na dobry początek mógłby Taraś pokazać już teraz, że naprawdę gościu jest :D.
Na Polonię chyba nie ma co liczyć, choć, kto wie jak jest z ich nowymi kontraktami? Może będą chcieli zawalczyć?

Zienczuk8 17.05.2009 18:53

mistrza mam juz za tydzien... Slask u siebie to za wysokie progi dla beznadziejnie grajacej Legii... Polonia nie gra moze czegos wspanialego, ale jak sie teraz nie wezma w garsc to nie wejda do europejskich pucharow... dlatego Wisla wygra, Legia przegra, Lech-remis

Nehiar 17.05.2009 18:56

Czy Polonia ma zgodzę z Lechem ? Jeśli tak to wątpie czy Lech ten mecz przegra - a to jest jeden z warunków

Zienczuk8 17.05.2009 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nehiar (Post 729669)
Czy Polonia ma zgodzę z Lechem ? Jeśli tak to wątpie czy Lech ten mecz przegra - a to jest jeden z warunków



czy ma czy nie to to nie ma znaczenia... Polonia jesli zajmie 4 miejsce, a lech zdobedzie PP gra w LE...

1986 17.05.2009 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 729667)
mistrza mam juz za tydzien... Slask u siebie to za wysokie progi dla beznadziejnie grajacej Legii... Polonia nie gra moze czegos wspanialego, ale jak sie teraz nie wezma w garsc to nie wejda do europejskich pucharow... dlatego Wisla wygra, Legia przegra, Lech-remis

:lol: ty napoważnie ztym Lechem .

To że Lech zdobędzie 6 punktów jest oczywiste.

Nas czeka piekielnie ciężki mecz w Gdańsku, mam nadzieje że pasiaste nie wygrają z Zabrzem i Lechia zdoła zdobyć w ostatnim meczu punkty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl