![]() |
oj widac ze fryzjer siedzi takiej nerwowej koncowki ligi nie pamietam! nasze wygrana z L i powoli mrozim szampana:) Ślask zadecyduje kto bedzie mial majstra bo oni graja z mecze z pierwsza trojka!
|
ten sezon to prawdziwy wyscig slimakow!! Wyglada jakby nikt nie chcial tego mistrzostwa a wszystkich jeszcze moze pogodzic Belchatow.
Poki co mamy wiecej szczescia niz rozumu. |
Mecz prawdy - countdown is started
Jak dla mnie to - paradoksalnie - od dwóch kolejek wszystko zaczyna wracać do względnej "normalności". Legia i Wisła na górze, w najbliższej kolejce "mecz prawdy". Na pewno ekipa ze stolicy spróbuje zagrać o pełną pulę. Brak Rzeźniczaka to nie jest aż tak wielkie osłabienie. Nie wiem natomiast, jak tam u nas z Baszczem.
Chłopaki mam nadzieję nie zagrają już w tak leniwym tempie, jak początek meczu z Piastem. Błędów podobnych do tego przy golu Wilczka nasza obrona w meczu z Legią nie będzie mogła popełnić. Zresztą nawet grając słabo w poprzednich sezonach, na Legię nasi potrafili "stanąć na uszach", byle tylko wygrać. Oby tak było i tym razem. |
tylko zwyciestwo z Legia nic nam nie daje
musimy sie uporac z Lechia ktora walczy o zycie, a takze z LKS ktory gra dobrze...i na koniec Slask... ciezko bedzie... a Liga jest beznadziejnie slaba nie mamy zadnych szans w Europie...zadna druzyna z naszej ekstraklasy |
Cytat:
|
Nie ma co gdybac,trzeba wszystko w koncu wygrywac.Musza sie juz na Legie obudzic i dawac z siebie wszystko do konca,jak sie przespalo za duzo meczy w sezonie...
P.S Ogladalem wlasnie bramke Ruchu w meczu z Lechem i nie wiem czemu,ale za 3 najlepszym zblizeniem mam wrazenie,jakby Kotorowski "cofnal" rece w ostatniej chwili i tego specjalnie nie bronil :) nie wiem moze takie zludzenie,ale sami ogladnijcie,bo nic mnie juz w tej lidze nic nie zdziwi... http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__1_1_.html |
Cytat:
musze Cie rozczarować.Zwyciestwo z Legią daje nam dokladnie 3 PKT,daje nam realne szanse na skuteczna walkę o MP , w żadnym wypadku nam tgeo nie gwarantuje |
Cytat:
|
Cytat:
|
źle to ująłem
racja daja 3 pkt...ale chodzilo mi że dzieki tej wygranej mistrza nie zdobedziemy... bo nas potem czekaja ciezkie mecze...ktore bedzie trzeba wygrac... a nasi gracze na slabsze zespoly i jeszcze na wyjazdy nie umia sie dobrze przygotowac |
Cytat:
Z Legią to teraz jak znalazł 30-tysięcznik by sie przydał. |
-0
Cytat:
Zwycięstwo z Legią daje 75% na mistrzostwo.. przegrana, bądź remis Wiśle zostanie 25% może... W tej chwili liga jest najmocniejsza od czasów Widzewa i Legii kiedy coś znaczyli w Europie.. |
Nie, mecz z Legia nie jest tylko o 3kpt. Trzeba wygrac i to 2:0, bo da nam to dodatkowy punkt przewagi za lepszy bilans w bezposrednich meczach.
Wisła Kraków - Legia Warszawa 10 maja, 17:00 Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 9 maja, 14:45 Śląsk Wrocław - Lech Poznań 9 maja, 16:15 Łódzki KS - Wisła Kraków 17 maja, 17:00 Lech Poznań - Lechia Gdańsk 15 maja, 20:00 Legia Warszawa - Polonia Bytom 16 maja, 17:45 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 23 maja, 17:00 Polonia Warszawa - Lech Poznań 23 maja, 17:00 Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 23 maja, 17:00 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 30 maja, 17:00 Lech Poznań - Cracovia 30 maja, 17:00 Legia Warszawa - Ruch Chorzów 30 maja, 17:00 |
Moim zdaniem, kilka punktów:
1) Liga jest słaba na tle europejskim 2) Liga jest chyba najmocniejsza od dobrych 10-15 lat. A to za sprawą tego, że kilka drużyn prezentuje solidny poziom (Lech, Wisła, Legia + trochę słabsze Polonia, Bełchatów). Praktycznie nie ma wyraźnych słabeuszy w lidze, to też rzadko spotykana sytuacja. 3) Pojedyncze drużyny (Legia, Wisła) są słabsze od ich odpowiedników kilka, kilkanaście lat temu, kiedy drużyny te wojowały w pucharach. 4) Przez kilka lat sytuacja powinna być unormowana (dla wyobrażenia - na teraz: jedna, góra dwie drużyny w fazie grupowej PUEFA, co powinno przełożyć się na sporą szansę, na jedną drużynę w fazie grupowej w UEFA Europa League). Po wybudowaniu kilku stadionów - ok. 2011 oraz Mistrzostwach Europy 2012, powinniśmy się zacząć wspinać na średni europejski poziom. 5) Niewątpliwie przydałaby się zmiana systemu rozgrywek - z jak najmniejszą przerwą między rundami, góra miesięczną. |
Panowie we wtorek kupię bez problemu bilety na każdy sektor?
|
Cytat:
Liczę, że nasi wezmą się do roboty i pokarzą kto rządzi w tej lidze, nie chcę już mówi że porażka oznacza 5 pkt starty do Legii co za tym idzie wypadamy z walki o mistrza. Dodam, że Legia może pozwolić sobie teraz na remis. Kilka kwestii teraz do rozstrzygnięcia dla Skorży z Tomasem czy z Diazem ? Singlar czy Piotr Brożek. Łobo na ławce czy na trubunach ? (żeby go nie korciło osobiście chciałbym trybuny). Tomas był z Piastem najlepszy na boisku ale co będzie jeśli się zagubi jak to mu się zdarza ? Ciesze się, że to nie ja muszę podejmować te decyzje mam nadzieję że Skorża nie będzie już eksperymentował jak to było z Łobo. Tyle razy się na Wojtka wkur i zdejmował go w przerwie a mimo to i tak daje mu szansę niech on w końcu zrozumie ze Lobo jest po prostu slaby. Sorry ze tak ciągle naskakuje na Lobo ale bylem przeciwnikiem tego transferu a teraz niechęć do Lobodzinskeig z potęgowała się do tego stopnia ze kiedy widzę nazwisko Łobodziński w pierwszym składzie to wszystko się we mnie gotuje. |
Cytat:
|
Cytat:
|
PROSZĘ o wyjasnienie mi pewnej nie jasnej mi do konca nastepujecej sytuacji ( przy zdobyciu identycznej ilosci pkt )
Wygrywamy mecz z Legią,nie ważne ile, 1-0, 2-1 , wyczytałem,chyba na Legii, że w walce o tytuł i tak stoimy na przegranej pozycji poniewaz najmniej ugralismy pkt w bezposrednich meczach. My,załózmy ze wygramy, to 3 pkt z Legią i 1 z Lechem,Legia 2 z Lechem i 3 z nami,Lech 2 z Legią i 4 z nami.O tytule wiec bedzie decydowała mała tabelka w której Wisła nie ma szans. |
Cytat:
Jemu może pomóc już chyba tylko zapakowanie 15 bramek - i to nie zwykłych, każda musi być piękna. To nic, że w pierwszej połowie wózek o nazwie Wisła do przodu toczył się wyłącznie dzięki niemu, lepiej narzekać, że nie mamy prawego skrzydła, niż zobaczyć, że w pierwszej połowie nie poszła chyba ani jedna piłka lewym skrzydłem, które w ogóle nie istniało. Co do siły ligi, to przeczytaj wszystkie punkty, to zrozumiesz. Liga nie jest mocniejsza, bo drużyny z czołówki są świetne, tylko liga jest mocniejsza, bo te potencjalnie słabsze drużyny podniosły zdecydowanie swój pułap. Drużyny walczące o mistrza są słabsze od swoich odpowiedników w latach poprzednich (np. Wisła pucharowa i ta obecna). To, że obecnie w lidze wygrać meczu na stojąco się już nie da, może zaprocentować tym, że jak się taka Polonia W. dostanie do eliminacji Ligi Europejskiej, to przynajmniej od zespołu z Islandii nie zbierze batów. Nie mówiąc już o naszych walkach z średniakami. |
Cytat:
http://www.pzpn.pl/a/regulamin_rozgr...klasa_2008.pdf Art 9.2. Cytat:
Większe komplikacje powstają w przypadku, gdy więcej niż 2 drużyny zakończą sezon z taką samą liczbą punktów (ale to jest mało prawdopodobne). |
No najlepsza sytuacje ma Lech ,bo ma korzystny bilans zarówno z Wisła jak i Legią ,zatem nad Lechem napewno minimum punkt przewagi musi być
|
2 niewiadome mamy przed tym meczem.. Diaz czy Jirsak i Zienczuk czy Cwielong.. Mam nadzieje ze nasz trener po tym tygodniu podejmie sluszna decyzje:)
|
Jak dla mnie to Diaz i Zieniu a w drugiej połowie na podmęczonego rywala pozostała dwójka bo bedzie im łatwiej w kręcić w glebe
|
Ale wy wszycsy .......iciie:) Wisla przy kazdej wygranej z warszawiakami jest 1. bo legia ma 54 a my 52 pkt.Wygrywajac niezaleznie ile wyprzedzamy ich 1 punktem..:) Wasze zdrowie
|
zgadza sie ale zostaja jeszcze 3 kolejki i wiele sie moze zdarzyc przy formie piłkarzy nasze ligi
|
Mistrzostwo jest z palcem w dupie w zasiegu Wisly. Jersli tylko kopacze nasi beda grac od poczatku tak jak potrafia,a nie od 2 polowy(do czego nas juz przyzwyczail) to jestem spokojny.Szkoda ze z lekka olewaja walke o to mistrzostwo.
|
Wisełko wygraj mecz,królowo polskich rzek TY musisz wygrać mecz ten ważny mecz!! Jestem przekonany że nawet ten mecz niczego nie zmieni w kwesti kto zostanie mistrzem, ale wygrana legii skutecznie od tego Wisłe oddali.
|
W tym meczu chcialbym widzieć od pierwszej minuty Jirsaka za Diaza...Jirsak dał dobrą zmiane w Gliwicach a Diaz ostatnio kompletnie bez formy. ;/
|
Cytat:
|
Też bardzo wierze w zwycięstwo Wisełki ale to nie koniec wojny o MP tylko trzeba bedzie dalej udowadniac że jesteśmy najlepsiI tak do samego konca ligi Czasy że o tej porze roku już świętowaliśmy majstra niestety minęły :-/:-/:-/ |
Cytat:
|
hehe, jeden cud już był w Wiśle (sezon Zienia)
wiec za wiele nie wymagaj |
Cytat:
Diaz to pewniak na dzien dzisiejszy. |
Cytat:
Jak Wojtek przez najblizsze pol roku strzeli chociaz jedna bramke, to bedzie to dla mnie nie lada wyczyn. I mowie to jak najbardziej powaznie, bez cienia zlosliwosci czy czegokolwiek :) Faktycznie, Zienczuk gra bardzo slabo i jest to chyba jedyna linia obrony, jaka mozna zastosowac w przypadku Lobodzinskiego jesli ktos uznaje taka filozofie za sluszna. Tylko co z tego, ze Lobo byl bardziej widoczny, skoro moze poza jedna akcja, wiekszosc jego "rajdow" konczyla sie za lina autowa/bramkowa lub pod nogami przeciwnkia. Zieniu przynajmniej od czasu do czasu wywalczy rzut rozny albo i dwa :-P Do tego u Lobo, przerazajaca jest jego mobilnosc, dynamika - a w zasadzie jej brak. Zamiast pedzic po skrzydle, chlop porusza sie jak 100-kilowe zolwisko ! Naprawde nie wiem co ty w nim widzisz, ale poza pospolitym "wishful thinking", nic innego nie przychodzi mi do glowy. |
Fajna sprawa z tymi racami, które były w Gliwicach, w końcu zostały one odpalone poza stadionem. U nas też by się tak dało, odpalić race na ulicy Raymana i świetna oprawa dzięki temu:) Kary by nie było, bo przecież byłoby to za stadionem:P
|
Amika dzis zagrała dla nas w efekcie czego mecz z Legia jest o fotel lidera ,i byc moze o Mistrza Polski.
Dawno tak waznego meczu nie było,przewiduje jutro mały tłok pod kasami :) Ciekawi mnie jakie taktki przyjmą Skorza i Urban.Legie remis nawet urządza ale watpie zeby przyjechali sie tylko bronic,bo jak dostana bramke to raczej juz gonic nie potrafią. My musimy zagrac z taką determinacją jak z Zabrzem i powinno byc dobrze :) |
To mecz z gatunku że cokolwiek byśmy nie napisali, to i tak to będzie zwykła pisanina.Dlatego wole poczekać do 90tej minuty i pisać o faktach a nie o przypuszczeniach które mają taką samą szanse być celnymi jak i kulą w płot.
Jedno co mnie w****ia to godzina meczu.Ten mecz może choć nie musi zadecydować o mistrzostwie - bezapelacyjny hit(w teorii) tego roku w PL lidze.Wicelider z liderem - Aż się prosi rozgrywać to wieczorową porą. Widać anal + ma to głęboko w dupie. |
dokładnie - nie wiem z jakiej dupy wyciągnięta ta godzina?
gdyby mecz był grany np. o 19:30 to pokazaliby nie tylko Derby Manchesteru i Nasz mecz ale również derby Londynu (Arsenal - Chelsea) co byłoby bardziej opłacalne, a tak to na c+2sport będą takie szlagiery jak chelsea - arsenal czy milan - juventus |
Ja tam wierze w Łobodzińskiego. Jestem pewien, że gość ma przede wszystkim problemy z psychiką, pewnością siebie. Jakby ten strzał zza pola karnego z Piastem siadł, to Skorża na pewno by Łoba nie zdjął w przerwie. Jak dla mnie to jest jakieś fatum. OK, gość nie grzeszy zwrotnością, ale jak dobrze ktoś tutaj zwrócił uwagę, trzeba go porównać z Zieńczukiem w pierwszej połówce. Moim zdaniem stanowczo na korzyść Wojtka. Mam nadzieje, że w przyszłym sezonie pokaże na co go stać.
Odnośnie meczu z eLą to będe brutalny. Widzę WYRAŹNĄ różnicę na korzyść naszej Wisełki. Chodzi nawet o składową dyspozycji poszczególnych piłkarzy. Jak dla mnie druga linia Legii nie obudziła się ze jeszcze ze snu zimowego, bo w tej rundzie grają totalną padakę. Jedyny wyróżniający się z tej mizerii Jarzębowski złapał kontuzję i mam nadzieje, że z Wisłą nie zagra (Nie jestem pewien jak tam dokładnie sytuacja wygląda). Poza tym tradycyjnie mocna obrona z Choto (Żal, że to było dopiero 3cie żółtko :/), Rzeźniczak to moim zdaniem żadne osłabienie(Zagra najpewniej wyjadacz Descarga który jest jedną wielką niewiadomą). Taktyka Legii? Długa Piłka na Chinyamę na przebitkę i zbierający Rybus z Gizą. Gdyby nie ten czołg z przodu pałętali by się pewnie w środku tabeli. Kluczem jest to co w głowach naszych grajków. Nie można tego spaprać! Lech daje nam na tacy prostą drogę na ryneczek! Na fetę! :) Pozdro i do zobaczenia dzisiaj pod kasami! :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl