Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19. kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa 7.03.2009 - sobota, godz. 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5478)

jimmywislak 06.03.2009 11:37

Ja bym postawił na taką 11:
Pawełek
Baszczu-Głowa-Marcelo-Diaz
Boguski-Sobol-Cantoro-Ćwielong
Brozek-Beto

Trzeba moim zdaniem zobaczyć jak się Cantoro prezentuje po długim siedzeniu na ławie(może wziął sie do roboty:-)Po drugie dac szanse Diazowi na jego nominalnej pozycji...po trzecie ułożyc grę w ataku pod Beto bo przy silnej i solidnej i tracącej najmniej bramek w lidze obronie przytrzymanie piłki w ataku jak to umie zrobić właśnie Beto może okazać się kluczowe...No i oczywiście zaangażowanie na 200% bo bez tego mecz wygrać NAM trudno...

sevenheaven 06.03.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bik (Post 687863)
Człowieku wiosna nadchodzi sobota pora sie ruszyc na stadion anie przed kompem siedzieć :). Biletów starczy dla wszystkich

no dokładnie.. tak jak kolega niżej napisał, niestety nie mam takiej możliwości, bo mieszkam 400 km od Krakowa :D
Ale w sercu zawsze Wisełka :)

http://soccerlive.i-fora.net/viewtop...253c6b497ca96f

popierać mecz WISŁY ! :) bo inaczej sobie nie obejrzymy

bonawentura 06.03.2009 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jimmywislak (Post 687887)
Ja bym postawił na taką 11:
Pawełek
Baszczu-Głowa-Marcelo-Diaz
Boguski-Sobol-Cantoro-Ćwielong
Brozek-Beto

Trzeba moim zdaniem zobaczyć jak się Cantoro prezentuje po długim siedzeniu na ławie(może wziął sie do roboty:-)Po drugie dac szanse Diazowi na jego nominalnej pozycji...po trzecie ułożyc grę w ataku pod Beto bo przy silnej i solidnej i tracącej najmniej bramek w lidze obronie przytrzymanie piłki w ataku jak to umie zrobić właśnie Beto może okazać się kluczowe...No i oczywiście zaangażowanie na 200% bo bez tego mecz wygrać NAM trudno...

Zgadzam się co do Beto. Z Ćwielongiem bym się nie zgodził. Boguskiego właśnie bym umieścił na lewej pomocy, a na prawej Małeckiego. Ponadto w środku niech gra Jirsak. Jakoś wierzę w tego chłopaka i nie tracę wiary.

Boję się tego meczu. Obawiam się, że będzie remis, a po wygranej Lecha będzie już dla nas pozamiatane. Więc ten bój musimy wygrać, jeśli mamy się liczyć w walce o MP. Martwię się, że nasi piłkarze nie wytrzymają presji. Pozdrawiam.

JrQ- 06.03.2009 17:28

Wierzę w nas...
Jesteśmy w stanie im nawet trójkę puknąć...liczę na to...

MedEx 06.03.2009 19:36

Nic więcej niż wiara nam nie zostało... Gorący doping, zaangażowanie naszych grajków i zwycięstwo nasze :-D

Czopens 06.03.2009 22:23

Kolega pyta, a ja nie potrafię mu odpowiedzieć, czy jutro może kupić bilet około 11, czy tak tylko 2h przed rozpoczęciem meczu ??

PS: JAZDA JAZDA JAZDA !!!

hoho 06.03.2009 22:27

Zeby im sie tylko chcialo grac,bo jak nie to powtorka z osmego miejsca w lidze realna .Stawiam 1-0 po meczarniach dla Nas.

JrQ- 06.03.2009 22:50

Ja mam przeczucie, że będzie wysoko dla nas...
Zawsze jak tu przyjeżdżamy (R22) potrafimy się odbudować...
Nie takie kluby tu padały...nie takie cuda się tu działy...

ultr4 06.03.2009 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JarTSW (Post 688310)
Ja mam przeczucie, że będzie wysoko dla nas...
Zawsze jak tu przyjeżdżamy (R22) potrafimy się odbudować...
Nie takie kluby tu padały...nie takie cuda się tu działy...

eh tylko kiedy to bylo.....

Eustachy 06.03.2009 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti
Jak znowu będę musiał oglądać popisy Piotrusia Brożka, to mnie trafi. Jego chyba faktycznie ta trema zjada, ba! pożera wręcz! I na boisku zostaje jakiś junior, bez dryblingu, bez celności podań i bez zaangażowania.

Ciągle tylko gra na pałę do brata, przy wolnych celuje w bramkarza (albo nie celuje wcale, musiałbym to głębiej przeanalizować ;) ).

Ja od zawsze powtarzalem, ze to jest pilkarz co najwyzej przecietny. Na dodatek ma cos z psycha. Czasem wystarczy, ze na poczatku spotkania ktos ze dwa razy go wkreci i gosc wpada w jakis paraliz umyslowy - zaczyna poruszac sie niczym mucha w smole i wali na oslep. Swoja droga to on i tak jest bardzo szczesliwy, bo jak na ilosc popelnianych przez niego bledow, Wisla traci stosunkowo niewiele goli. Nie wiem tylko jak to bedzie teraz kiedy nie ma juz Clebera i zabraknie z jego strony asekuracji, ktora niejednokrotnie okazywala sie dla Brozka zbawieniem.

Na miejscu Skorzy wystawilbym w jego miejsce Diaza, bo moze ofensywnie grajacy obroncy to jest sposob na rozruszanie naszej marnej ostatnio gry w ataku. Razem z zawsze ambitnym Baszczem po drugiej stronie, mogliby troche namieszac i wesprzec przednie formacje.

Mam tez nadzieje, ze Skorza nie zdezaktywuje naszego prawego skrzydla przy pomocy Lobodzinskiego. Nie w takim meczu.

DominoForza 06.03.2009 23:54

ahh pieknie az miekknie :):) juz zaczely sie jeki rozpaczy na forum :):) moze zaoszczedzicie troche kasy i nie przychodzcie na stadion z takim nastawieniem ;)

1q2 06.03.2009 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 688335)

Mam tez nadzieje, ze Skorza nie zdezaktywuje naszego prawego skrzydla przy pomocy Lobodzinskiego. Nie w takim meczu.

Tez mam taka nadzieje, szczególnie po tym mega wypasionym dryblingu z pierwszych minut, gdzie kiwając sie własciwie sam ze sobą po prostu kopnął pilke na aut bramkowy - do greatest hits było by jak nic:D) choć musisz przyznać ze czy z Łobo czy ktokolwiek inny , to padaka na tym skrzydle okrutna.

Tak więc Łobo od 1 minuty pewnie nie zobaczymy a czy zobaczymy go w ogóle to w dużej mierze będzie zależało od Małego.

ps - licze na wygraną żeby nie było - na dzień dzisiejszy kij ze stylem , wymeczyć ,wygrac po karnym którego nie było,5 metrowym spalonym, niech nawet sędzia strzeli byle by były 3 punkty bo derby zblizaja sie wielkimi krokami a kolejna porazka może być tragiczna w skutkach.

Eustachy 07.03.2009 00:14

Mecz nalezy wygrac bezwzglednie. Nie wazne w jakim stylu. Tym bardziej, ze Disco to bezposredni rywal w walce o puchary i przegrana na Wisle moglaby ich nieco ostudzic. I na odwrot. Obawiam sie ze w razie naszej ewentualniej wtopy, badz nawet w razie remisu, mogloby braknac czasu na to by wskoczyc na wlasciwe tory i straty punktowe do druzyn z Warszawy na tak krotkim odcinku meczowym, stalyby sie praktycznie nie do odrobienia.

Wracajac do prawego skrzydla, to przyznaje ze padaka okrutna bywa tam czasem niezaleznie od tego kto gra, bo to ze Maly jest lepszy od Lobo nie ulega watliwosci, ale to niestety nie oznacza, ze skrzydlo funkcjonuje jak nalezy. Tyle ze przynajmniej Maly nie boi sie brac odpowiedzialnosci na siebie i zamiast do tylu, probuje grac do przodu ile wlezie. Bez elementow autokamuflazu jak to inni miewaja w zwyczaju :)

PhantomRanger 07.03.2009 01:05

Można by rzec, że co ma być do będzie, jednak zadowoliłoby mnie nawet skromnie 1:0 dla Wisły

Kowalski 07.03.2009 12:15

Spoko! Wygramy, po meczu walki rozniesiemy ich.

tommiyacht 07.03.2009 12:22

stawiam bezbramkowy remis bo nudnym meczu

Szofer 07.03.2009 12:49

4:1
:D

ale szczerze wolałbym 0:0... przewietrzyłby sie stadion z buractwa

sayek89 07.03.2009 13:12

W meczu z Lechem było lepiej niż z Polonią Bytom, chodzi mi o grę. Teraz już zagramy obie połówki i pokażemy lidze, dziennikarzynom i eks ekspertom że Wielka Wisła nie upadła i nigdy nie upadnie.

Wojtas 07.03.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 688345)
Mecz nalezy wygrac bezwzglednie. Nie wazne w jakim stylu. Tym bardziej, ze Disco to bezposredni rywal w walce o puchary i przegrana na Wisle moglaby ich nieco ostudzic. I na odwrot. Obawiam sie ze w razie naszej ewentualniej wtopy, badz nawet w razie remisu, mogloby braknac czasu na to by wskoczyc na wlasciwe tory i straty punktowe do druzyn z Warszawy na tak krotkim odcinku meczowym, stalyby sie praktycznie nie do odrobienia.


Musze sie zgodzic....strata punktow w dziejszym meczu moze miec pozniej swoje "konsekwencje" glownie przez to ze runda jest szybka i krotka a z forma tez niewiadomo.

Ten mecz nalezy bezwzglednie wygrac.To musi byc ta stara Wisla ,która ma przewage fizyczną i psychiczna nad przeciwnkiem.Wierze ze chłopaki zagraja dzis zmobilizowani na 100%.Muszą.

tormenthor 07.03.2009 15:07

Prawda jest taka, że już nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w tej rundzie (co najwyżej można jeszcze zaakceptować remis w Poznaniu). Trzeba ten mecz bezwzględnie wygrać i pokazać szmatławym pismakom, że skreślili Białą Gwiazdę zdecydowanie za szybko.

treneiro 07.03.2009 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fernando Redondo (Post 687477)
Zdecydowanie powinniśmy postawić na 3 ofensywną BBB. Może coś zdziałają.
Zagrałbym tak:
Brożek Beto
Boguski
Diaz Sobolewski Jirsak
Pi.Brożek Marcelo Głowacki Małecki
Pawełek

Jak iść na całość to na całość.:) Trzeba coś zaryzykować a ja bym właśnie zaryzykował Małeckiego w miejsce prawego obrońcy bo i Singlar i Baszczynski nas osłabiają w stosunku do LLP.
3 def. pomocników czyli po lewej Diaz po prawej Jirsak. No ale oczywiście takie ustawienie trzeba Ćwiczyć.
Moim zdaniem to by było optymalne wykożystanie obecnego potencjału Wisły.

Mamy zmienników zarówno za Diaza(Zieńczuk) jak i za Jirsaka(Łobodziński) którzy przecież umieliby zagrać nieco dalej od linii w obronie.
SKORŻA jak chce przetrwać musi zmienić toporny system 442 którym gra na system 43-1-2 wzmacniając ofensywę. Sami Boguski z Brożkiem nie mają siły przebicia.

Ponieważ Dyskopolo ma najlepszą obronę w lidze, więc można zagrać jeszcze bardziej ryzykownie i postawić na ustawienie 3-4-3(kiedyś Guus Hiddink powiedział, że jeśli przeciwnik gra 5 obrońcami to on potrzebuje 5 napastników, a jak wiadomo - trzeba brać przykład od najlepszych:D ):
Pawełek-Baszczu,Marcelo,Głowa-Mały,Jirsak,Sobol,Zieniu-Ćwielong,Beto,Pa.Brożek.
Kluczowa sprawa - zaskoczyć przeciwnika ustawieniem i zamknąć na jego połowie. W ofensywie opierałbym się na dwóch(choć nie jedynych) schematach rozgrywania akcji, czyli albo dokładne dośrodkowania do Beto, który miałby się zastawić, przytrzymać piłkę i odegrać do partnerów z ataku czy pomocy, albo podanie na dobieg za linię obrony do Pawła Brożka. Lewonożny Ćwielong ustawiony na prawym a prawonożny Brożek -na lewym ataku, gdyż ich główne zadanie to kończenie akcji a nie ich konstruowanie. Na lewej pomocy koniecznie Zieńczuk, który potrafi dobrze dośrodkować zarówno lewą jak i prawą nogą, a w środku Jirsak odpowiedzialny za posyłanie prostopadłych piłek do napastników.
Takie ustawienie wymagałoby dobrej gry bez piłki zawodników ofensywnych i zaangażowania całego zespołu w grę obronną(agresywny pressing, próby odbioru piłki natychmiast po stracie itp.) oraz utrzymywania stałych odległości między formacjami.
Dodatkową zaletą jest to, że przy wysokim prowadzeniu można płynnie przejść do ustawienia 4-4-2 i wtedy Zieniu przechodzi na lewą obronę, Pepe na lewą pomoc a Pa.Brożek gra cofniętego napastnika.

Przy takim ustawieniu wydaje mi się, że możliwe są 2 przebiegi meczu:
1) Wisła zaskakuje przeciwnika powodując chaos w jego szeregach i zanim goście połapią się o co chodzi to jest po meczu;
2) nowe ustawienie powoduje chaos w poczynaniach Wisły, Polonia dominuje na boisku i wygrywa mecz.

Główna wada ustawienia - niezależnie od przebiegu spotkania trener Skorża nie zdecyduje się na jego zastosowanie.


PS Proszę powyższego posta potraktować z przymrużeniem oka:-p

skeba 07.03.2009 15:51

Spróbowałym z ustawieniem w linii ataku duetu: Pa Brożek - Beto
Lewa Pomoc - Zieńczuk
Srodek: Sobolewski - Jirsak
Prawa pomoc: Boguski
Obrona: Diaz, Głowacki, Marcelo, Pi Brożek

medyk 07.03.2009 16:24

ehhh ale sie boje tego meczu :-/ dawno nie szedłem na mecz tak pełen obaw. Mam nadzieje ze nie przejdą koło meczu.

HEDu 07.03.2009 16:31

wg mnie jesli mamy zagrac Jirsakiem to on nie moze miec zadan defensywnych, czyli 2 defensywnych pomocników + on

<Crasch> 07.03.2009 16:31

nasi dzisiaj pokaża klasę i wygrają ; )

Proud 07.03.2009 17:10

mam nadzieję że to będzie taki mecz jak ten z Polonią Wdowczyka...jak przyjechali na R22 jako faworyci...a Wisła ich zmiotła 4:0 :D i świetny Olo Moskalewicz...ehh:)

tym meczem Wiślacy mogą znów wrócić na właściwe tory...oby nie zabrakło zaangażowania.

rafalek 07.03.2009 17:14

Trzeba na nich usiąść od początku meczu, nie wypuszać z własnej połowy, ale też uważać na kontry, bo moga one być bardzo groźne. Szybko strzelona bramka, spowoduje, że Polonia zaatakuje i zostawi więcej miejsca na nasze akcje, poźniej strzelić drugą i po sprawie...najlepiej, tak strzelić jak Amica w Poznaniu - 5 i 7 minuta i dziękujemy państwu.

Rob_Zombie 07.03.2009 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 688633)
wg mnie jesli mamy zagrac Jirsakiem to on nie moze miec zadan defensywnych, czyli 2 defensywnych pomocników + on

To by było kompletne samobójstwo... Nie mam zielonego pojęcia po co mielibyśmy wystawiać aż 2 def pomocników grając z kimkolwiek w naszej lidze, a jeszcze dostawienie do nich wiecznie nieobecnego Jirsaka byłoby 100% gwarancją padaki w naszym wykonaniu...

Maciuś 07.03.2009 17:37

Wyjsciowy sklad 4-4-1-1

Pawełek
Baszczyński
Głowacki
Marcelo
Brożek Piotr
Małecki
Sobolewski
Diaz
Zieńczuk
Brożek Paweł
Boguski

igortsw 07.03.2009 17:45

No to nie zapowiada się ciekawie... już piszą, że kałuże się pojawiają, chociaż do meczu jeszcze sporo czasu.

Co prawda wiadomo, że w ciężkich warunkach będą grały obie drużyny, no ale to nie zwykle ułatwi grę obrońcą Polonii, bo ciężko będzie wykorzystać np. szybkość Brożka, a jeden strzał z daleka albo jakieś zamieszanie w polu karnym może przynieść łatwą bramkę - Polonia sporo bramek w tamtej rundzie zdobyła właśnie wykorzystując takie zamieszania...

sevenheaven 07.03.2009 17:59

a skład oczywiście ten sam, zadnego zaskoczenia, nowego ustawienia ;//

Nitrox 07.03.2009 18:49

Broziu raz i mamy 1:0 :)

damianek9202 07.03.2009 18:50

ggoooolll

Brożek

kschacky 07.03.2009 18:55

Ziomki ma ktoś linka do strony gdzie jest meczyk??

Pzdr

Pan Jotka 07.03.2009 18:57

GRAJA !!!! k.u.RWA!!! ONI GRAJA DZISIAJ NA MAXA:o Doczekalem sie w koncu walcyacej Wisly!

Max_LG 07.03.2009 19:00

Jak wygladala brameczka? Bo ogladalem Mecz Lechijki, ktora ograła Ruch 2:0 :):)

ciacho 07.03.2009 19:09

Wygląda to momentami o niebo lepiej. Szkoda, że tylko momentami, ale może w końcu zaskoczy. Wg mnie Boguski do zmiany.

MCX 07.03.2009 19:09

Bramka po ładnym dośrodkowaniu Zieńczuka z lewego skrzydła, Brożek uderzył sprytnie i lekko, Przyrowski bez szans.
Oby tak dalej wyglądała GRA (tak, dziś można nazwać grą to, co pokazują nasi piłkarze).
Sobol widać w najlepszej dyspozycji, Brożek złapał już trochę świeżości no i Baszczu o klasę lepszy od Singlara na prawej obronie. Tak dalej!

tofik 07.03.2009 19:13

Fajne to było, że Brożki podbiegli do trenera i razem cieszyli się z bramki :)
Co najważniejsze walka na całego, biega więcej niż zawodnik z piłką, co na naszą ligę wystarcza :D

rafalek 07.03.2009 19:14

Wreszcie doczekaliśmy się ambicji, woli walki i determinacji w grze naszej drużyny. Jedyne zagrożenia Polonii to stałe fragmenty. Piękna asysta Zieńka. Szkoda tej akcji, co Boguski mógł podać na prawo do Zienia a stracił piłkę, ale i tak jest KAPITALNIE! W drugiej polowie wejdzie jeszcze Beto i będę spokojny.

Aż mnie trochę za serce złapało, jak po bramce pobiegli wszyscy do Maćka Skorży i wyściskali....widać, że to media próbują stworzyć złą atmosferę w i wokół Wisły.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl