![]() |
Ale ja nie rozumiem wielu osob ktore chca zwolnic Glowe, Zienczuka czy Baszcza, baszczu i Glowa bez nich nie ma naszej obrony, chyba ze gramy 3 obroncami, a Cleber za sezon-dwa odejdzie, i co kogo wo obronie, a Zienczuk, komu zawdzinczamy w wielkim stopniu wygrana z Odra i misia w ostatnim sezonie.
|
Cytat:
Zieńczuk-niestety ubiegły sezon skończył się pół roku temu, a w tym - kicha. Podobnie słabo Mauro. Co do dzisiejszych karnych - Mały swojego strzelił super, ale Paweł jak ma tak strzelać to niech właśnie podchodzi tylko do karnych na 3 czy 5-0-wtedy nawet jak nie wykorzysta to nic się nie dzieje. Dziś znów bardzo ryzykowne wykonanie - flakowaty strzał dość blisko środka bramki... Łobodziński całkiem fajnie, ale weźmy pod uwagę, że cała Lechia się rozkleiła po pierwszym golu i wtedy zrobiło się miejsce i w zasadzie gra wszystkich zaczęła być efektowna. |
Ważne 3pkt. i przynajmniej do jutra pierwsze miejsce w tabeli. Co do meczu to po raz kolejny niewykorzystane okazje, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wisła tak naprawdę zaczęła grać dopiero po pierwszej bramce, widać było że z chłopaków gdzieś ta presja spadła i zaczęli grac na luzie. Brawo dla Małeckiego że wziął ciężar wykonywania karnego na siebie. Po raz kolejny Brożek pokazał że można na niego nadawać i narzekać a on i tak zawsze swoje zrobi (14 spotkań i 12 bramek robi wrażenie). Łobodziński też dzisiaj całkiem fajnie zagrał, asysta i dwa dośrodkowania po których Małecki i Diaz mogli zdobyć bramki. Warte jeszcze odnotowania że w czwartym kolejnym spotkaniu Pawełek zachował czyste konto. Pozostały jeszcze 3 spotkania i dobrze by było zdobyć w nich komplet punktów nieważne w jakim stylu.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
|
ej gdybym zliczył wasze wszystkie nazwiska takie do odstrzału z tego artykułu to bym uzbieral cała kadre a najbardziej mnie śmieszą takie nazwiska jak Diaz
|
Cytat:
|
Diaz im dalej od własnej bramki tym lepiej , w obronie jest za bardzo niepewny ,
martwi mnie postawa Marcelo w dzisiejszym meczu , miał za wiele złych interwencji w obronie nie mowiac juz opodaniach na oślep |
Co prosze ? Marcelo mial jeden jedyny blad.
Ja chce napisac cos wrecz przeciwnego. Juz teraz sie dziwie, ze tej klasy obronce udalo sie sciagnac do Polski. Nie pogra on u nas dlugo, bo umiejetnosci ma na poziomie najlepszych lig europejskich. On sie zwyczajnie bawi z tymi napastnikami. Niesamowite odbiory, wyprzedzenia. Nie dziwota, ze byl to podstawowy zawodnik Santosu. |
Zaczne od konca , czyli od sedziowania
Marcelo chyba nalezala sie czerwien a przynajmniej grubo bym sie w****il gdyby to przeciwnik faulowal i dostal tylko zoltko. Ten 2 karny tez dziwny ale musialbym powtorki zobaczyc. A co do meczu - sklad wyjsciowy mnie nieco zadziwil - Mauro pobiegal troche , mam nadzieje ze juz mu styknie na ta runde.Zieniu podobnie - zmiana w przerwie tez nie dziwi. Lobo - nasz ulubiony worek bokserski....no zagral dobrze, a jak na niego nawet znakomicie - nie zapominajmy jednak ze Lechia przy 1-0, byla juz tylko statystami.Ale + dla niego. Mam tylko jeden niesmak - ja rozumiem ze sytuacja jest taka ze mamy 3 rownorzednych graczy na srodku obrony a tylko 2 moze zagrac, ale uwazam Clebera za ikone tego co Wisle jest najlepsze a tu znowu lawa. - niepodoba mi sie to strasznie ale to tylko moj prywatny poglad a nie jakis zarzut w stosunku do trenera. Nikt nie lubi jak jego ulubieniec hoduje hemoroidy. Ogolnie jest dobrze - 7 punktow w ostanich 3 meczach i runda bedzie na prawde udana. |
Ja bym oddal szacunek Lechii, a nie doszukiwal sie mankamentow w naszej grze, bo obok duzej ambicji, bialo-zieloni grali naprawde madra pilke przez 3/4 meczu. To nie bylo murowanie bramki w "10" i wykopywanie pilki przed siebie jak w wykonaniu LKS, czy rozpaczliwa obrona Ruchu, KSC etc. Lechia zagrala swoje, przelamal ich opor dopiero rzut karny i w 70min wyraznie sie podlamali. Patrzac obiektywnie nawet przy slabszej koncowce zasluzyli na cos wiecej niz 0-3
Na nasza skutecznosc dzis nie ma co narzekac, wpadly 3 bramki, poza tym oddalismy kilka groznych strzalow, gralismy dynamicznie do 90minuty. Poprawilismy tez atak pozycyjny, staramy sie grac przerzutami, jest progres. A latwych meczow nie ma sie co spodziewac, trzeba w kazdym meczu walczyc od 1 do 94min ps. Marcelo to niezly material na klasowego obronce, szybki, sprawny, ale Skorza musi go jeszcze oszlifowac. Wciaz popelnia bledy taktyczne. ps.2. --> 1q2, w kwestii Clebera sie zgadzam - wzor obroncy, twardy, niesamowicie agresywny, szybki, ale zakladam ze Skorza stara sie obecnie pomoc zaaklimatyzowac Marcelo, stad rotacja dotyczy tylko duetu Glowa-Cleber |
Cytat:
|
Napiszę tutaj żebyście ię częściowo wyżyli zawczasu. Marcelo to kawał materiału na świetnego stopera. Ale to narazie tylko kawał materiału. Ma świetną technikę i warunki fizyczne i nosa do gry. Sęk w tym, że taki Chinyama też posiada analogiczne atuty dla swojej pozycji, a wielkim piłkarzem nie jest i z dużą dozą prawdopodobieństwa można rzec, że nie będzie. Chodzi o to, że Marcelo czasem chyba nie do końca panuje nad tym co robi. Nie chodzi o to, że mu coś przez przypadek wyjdzie, tylko o to, że w trakcie akcji głowa mu się zagrzeje. Dwa razy dziś zamajtał ręką i dwa razy mógł wylecieć z boiska. Wyszedł do przodu nawinął rywala, a potem wybił byle dalej. W obronie znowu wybił piłkę w rywala, przy szybszej wymianie piłek potrafił zgubić pozycję, a przez to rywal gubił jego.
Chłop jest młody, ma czas żeby się nauczyć i właśnie to robi. Ale mierząc obiektywnie Głowacki i Cleber w optymalnej formie są od niego lepsi w tej chwili. Chciałbym zaznaczyć, że naprawdę nic do Marcelo nie mam i się na niego nie uwziąłem jak to niektórzy sugerują. Cytat:
Reszta moich przemyśleń jutro, tzn. dzisiaj, taką mam nadzieję :P . |
Cytat:
Coz, w poprzedniej rundzie zdarzylo mi sie raz pochwalic Lobo po derbach i wyglada na to, ze teraz tez nie bede mial innego wyjscia :> Naprawde doceniam to co dzisiaj zrobil i to, ze w koncu nie stanowil realnego oslabienia zespolu, choc gdy zwlekal z podjeciem decyzji w sytuacji sam na sam, myslalem ze cala akcja pojdzie na marne. Ale zeby nie bylo zbyt pieknie, warto odnotowac jak wiele miejsca zostawili mu dzis obroncy Lechii. Urywal im sie swoja flanka, gdyz byl praktycznie nie obstawiany. Kiedy w kilku innych akcjach napotkal na wieksza presje, bylismy swiadkami oddania pilki pod nogi rywala + kolejna niewykorzystana okazja strzelecka, ktora to juz ? Zobaczymy co bedzie w kolejnym spotkaniu ze Slaskiem. Obawiam sie, ze mozemy miec powtorke z zeszlej rundy, czyli powszechna bryndza poza jednym wyskokiem z Cracovia. Jesli jednak Lobo zaprezentuje przyzwoite kopanie w drugim meczu z rzedu, jak dla mnie zapachnie sensacja :D A i jeszcze dwa zdania odnosnie Zienia. Przed meczem liczylem, iz Skorza da mu szanse zagrac od poczatku, gdyz spodziewalem sie, ze asysta z Odra moze byc dla niego swoistym impulsem do jeszcze lepszego wystepu. Juz po meczu moge powiedziec tyle, ze wcale sie nie obraze, jesli Skorza do konca rundy nie wystawi go wiecej do skladu. Juz teraz rozumiem dlaczego nasz trener trzymal go dotad na lawie. Forma jaka prezentuje jest po prostu dramatyczna. |
Uran235 - jasne jasne,moze zle sie wyrazilem - nie domagam sie minimum 7 punktow ale fajnie by bylo, gdyby taka zdobycz byla na naszym koncie;)
Cytat:
Jedna jaskolka wiosny nie czyni ale lepsza jedna niz zadnej i tego sie trzymajmy;) |
Cytat:
Wygląda, że Skorża i Bednarz, szukając napastnika muszą uwzględnić, że szukają partnera dla Małego (nie tylko zastępcę Brozia). Cytat:
Dwa czy trzy dobre mecze, czy niezłe zmiany na rundę to trochę mało, jak na kasę którą kosztuje, a rozwoju coś nie widać za bardzo. |
Oba karne ewidentne. Przy pierwszym Paweł chwycony za nogi przez Bąka. Przy drugim Piotrek w pełnym biegu, a Piątek nastąpił mu na nogę. Stąd tak dziwny upadek Pietii, bo chciał uniknąć nadciągnięcia mięśnia.
W tym jednostronnym widowisku mimo wielu niewykorzystanych okazji na brawa zasłużył Patryk Małecki. Za wzięcie na siebie odpowiedzialności przy karnym. Drużyna była przyblokowana i ta bramka była bardzo potrzebna. Jak się okazuje, Łobodzińskiemu rywalizacja dobrze robi - zaliczył asystę. |
Bramka na 2-0 taka trochę podobna do tej na 3-1 z Basel, Kuba też tak wyszedł na pozycję jak Łobo, tak mi się jakoś skojarzyło hehe ;)
|
Cytat:
|
Dziwi jedna rzecz. Kapitan Głowacki wymiguje się od strzelania pierwszego karnego. To jest kapitan? Możemy spać spokojnie odnośnie transferu Brożka, kto go kupi z taką skutecznością? Chyba początkujący menago? Do tego te pretensje i wymachiwania rękami
|
Kapitanem jest też ten kto wie że są rzeczy które powinien robić a są takie do których się nie nadaje. A Brożek to faktycznie dziad nie miał chwili przerwy od początku sezonu + reprezentacja i strzela przeciętnie 0,9 gola na mecz - a fe.
|
Cytat:
Fajnie, że Patryk strzelił tego karnego, bo z pewnością będzie czuł się jeszcze pewniej po tym meczu. |
A zaczynalem wierzyc w 0:0! Nie pochwalajce Lobodzinskiego tak bo Lechia po stracie bramki na 1:0 przestala sie bronic a Lobodzinski mogl zaczac robic rajdy ;P! Podobal mi sie rajd gdy Marcelo zostal w tyle i to byl chyba pierwszy tak powazny blad waszego defensora :P! Atomsfera zajebista! Pozdrawiam!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale ja nie wiem po co jest dyskusja, czy powinien byc drugi karny, czy nie, tyle razy nam juz w tym sezonie zabrano karnego, nalezal sie, a faul i tak byl.
|
Co się uczepiliście Marcelo kapitalny zawodnik, świetny mecz. Baszczu, Diaz, Głowacki na swoim ostatnio prezentowanym poziomie. Diaz kilkukrotnie nie dokładny ale w obronie wracał i pięknie czyścił. Sobol za bardzo asekuracyjnie i mało ruchliwy. Zieńczuk starał się i nieźle wrzucał jak zawsze ale słabo z gry. Beznadziejnie A albo B jak coś mu nie wyszło to poszły gwizdy. Cantoro coś próbował ale jego gra jest za wolna na taki mecz. Boguski w formie wolno zwyżkującej, lepiej niż w ostatnim meczu, już coś kleiło się z Brożkiem, próbował szybciej zagrać ale wtedy brakowało dokładności. Małecki ja dla mnie to zawodnik meczu kiwał pokazywał się, walczy jak nie szło drużynowo to spróbował indywidualnie, najmniej doświadczony a wziął na siebie największą presję. Brożek zagrał słaby mecz, ale 2 bramki strzelił a to pokazuje jakim piłkarzem jest Paweł. Skuteczności brakowało do momentu, nie wracał sie ze spalonego i nie można było my szybko zagrać. Szkoda że nie ma chwili wytchnienia. Pietia bardziej ruchliwy od Zienie, pokazywał sie do piłki i grał szerzej, co powodowało rozerwanie defensywy. Łobo grał przy samej lini czego potrzebowaliśmy, choć za dużo mu nie wychodziło, starał się i to cieszy. Jirsak wprowadzi ł dużo ożywienia, niektóre zagranie inteligentne i szybkie. A potrzebowaliśmy szerokiej i szybkiej na jeden kontakt gry. Przekonałem się na własne oczy że Brożki to zwykłe chłopaki i nie gwiazdorzą, oni na boisku po prostu mobilizują i walczą o swoje.
|
Dziwne, mimo kolejnych minut przy stanie 0-0, byłem pewny zwycięstwa. Praktycznie każda akcja Wisły "pachniała" bramką. Zastanawiam się tylko, jakby to wyglądało, jakby sędzia odważnie dał Marcelo czerwoną kartkę... Choć sytuacja mimo wszystko dyskusyjna. Też nie rozumiem tych zachwytów nad Brazylijczykiem, bo nic nadzwyczajnego jeszcze nie pokazał. Choć warunki fizyczne niezłe, technika... A przydałby się solidny, młody stoper. Mecz przeciętny, z gatunku takich, których nie wygrać nie wypadało. Tyle, że drugi napastnik jest w klubie niezbędny, bo jak się Brożkowi na parę meczy "zatnie" skuteczność, to nie wiem, kto będzie te bramki strzelał...
|
Mamy lidera Wisełko many lidera !!
|
Jako krytykant Lobo od samego poczatku powiem, ze wchodzac z lawki na podmeczonych obroncow gdy ma duzo miejsca prezentuje sie calkiem, calkiem ale z drugiej strony pojawia sie pytanie zeby az tyle placic rezerwowemu ?
|
Ja również nie zamierzam odwoływac tego co napisałem na temat Łobo do tej pory. Na prawej stronie można było Jumbo Jetem wylądować stąd piękne crossy Jirsaka na dobieg do Łobo. Gdy przy naszym skrzydłowym pojawiał się obrońca koszmary powracały. Nie sądzę żeby w meczu ze Śląskiem Łobo miał tyle samo miejsca co z Lechią.
Na koniec jeszcze jedna sprawa. Po raz kolejny mecz zaczynamy w 10. Jak nie Łobo to Mauro. Jaki sens ma wystawianie w pierwszej 11 zawodnika który jest do zmiany po 45 minutach?? Pozdrawiam |
Cytat:
|
Cytat:
Zagra dobrze 3 ostatnie mecze , pol nastepnej rundy i bedzie mozna mu wybaczyc rok permanentnego grania piachu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl