![]() |
Ktoś tam napisal o Cebanu, czy pamiętamy, jakiego farfocla puścił z ŁKS-em. Dokładnie takiego samego farfocla puścił dzis Juszczyk. Czy to jest juz dowod, ze Juszczyk i Cebanu są na tym samym poziomie i mozna by było czasem wystawiac Cebanu w tego typu meczach?
|
po meczu nasuwa mi sie jedna refleksja -> jest mały regres w porównaniu z zeszłym sezonem dotyczący braku ławki rezerwowych. w zeszłym sezonie nie jednen punkt wywalczył nam rezerowy Jasio a teraz ... Kmiecik "brak techniki" . niestety musze tez stwierdzieć ze Niedzielan nie prezentuje poziomu obligującego do gry w pierwszej 11...niewidoczny we wczorajszym meczu w tym tez nie za duzo akcji ale to tez mozna wina ustawiaenia?? pozyjemy zobaczymy.
na kkoniec trzeba pochwalić młodzież bo Legła grała skąłdem "UEFA" wiec mysle ze nie mamy się czego wstydzic. a komentarze typu"Cantoro won" itp. to dzieci na onecie lub wp piszcie. |
Nie wiem nie widzialem. Ale fakty niezparzeczalne sa takie:
1. Legia gra piach (remis z Homelem, wymeczona wygrana z Wisla II) 2.Wisla nie ma nawet dwoch rownorzednych druzyn 9czytaj:wartosciowych zmiennikow!)O Juszczyku nie powiem a ni slowa juz.Nagadalem si w poprzednim sezonie-teraz czytam ze znowu zawalil cos. 3.Ranga Superpucharu jest ZADNA( takie rzeczy jak termin i miejsce ustala sie po koncu seoznu panowie dzialacze...) 4. Mauro Cantoro ma coraz slabsze te sezony.Miejmy nadzieje ze "Złe Miłego Początki". WISŁA PANY! |
Cytat:
|
Nooo, mecz sie skonczyl, mozna pogdybac ^^. Pierwsze co ansuwa mi sie na mysl to Niedzielan. Powinien sie zastanowic czy nie zapisac sie do Hools'ow po tym co dzisiaj wyprawial. Oprocz cwaniactwa i szukania zadymy nie pokazal nic : < Kolejni do odstrzalu. Kmiecik - toz to parodia. Jakims dziwny trafem pilka mu sie odbila od glowy no i wpadl gol. Najbardziej podobalo mi sie jego przyjecie z poczatku meczu... Dokladnie jak znany wszystkim Rasialdo. Jedzmy dalej. Dawidowski - niestety, ale on juz powinien odejsc ; / Nie reprezentuje poziomu wystarczajacego nawet na ME. No i na koniec ten kiks Mauro, troche szkoda, ale nie co zbytnio go winic, bo gral za dwoch. A teraz moze o lepszych elementach naszego zespolu ^^ Najbardziej w oczy rzucal sie Maczynski i Malecki. Bardzo dobry mecz rozegrali i zaryzykowalbym stwierdzenie, ze mogli by juz pomalu czesciej wystepowac w pierwszym zespole. Juszczyk - mimo, ze wedlug mnie zawalil obydwie bramki to kilka razy uratowal nam dupsko i pokazal, ze ma jakis potencjal. No i na koneic zostal nam jak zwykle dobry Cleber ; d Ja nie wiem skad on ma tyle sil, ale gral wspaniale. Szybko nie znajdziemy drugiego takiego obroncy. Postawa druzyny cieszy, mzoe wynik mniej, ale nie on jest najwazniejszy.
BTW. Co do Diaza. Ciekawie zagral tylko nie wiem czy on nie bedzie zaslaby fizycznie ; / |
Cytat:
a przed chwilą grzecznie prosiłem... |
Cytat:
Cantoro stracił piłkę - przyczynił się do straty bramki, ale czy w 100% to jest jego wina? Juszczyk poszedł za piłką do połowy bramki, potem patrzał za nią i padł na kolana, jego winy nie widzisz żadnej znawco? Gdyby poszedł za piłką do końca ciałem a nie tylko wzrokiem mógłby to obronic (moim zdaniem). Wiem, że ten strzał (chociaż mi to wyglądało bardziej na dośrodkowanie) mógł byc zaskakujący, ale to nie zwalnia bramkarza z obowiązku pójścia za piłką do końca |
panie jedTS, termin był wiadomy od ostatniego gwizdka w finale polski.
|
Czy po bramce Rocki zrobił "gwiazdę" taką jakąś roztrzęsioną, czy mi się wydawało? Zasłuzona wygrana Legii. Nasza młodzież grała co umiała, czyli niewiele. Dawidowski chyba juz się nie odrodzi. Niedzielan to samo. Nonszalancja Mauro zabrała nam jeszcze parę minut emocji. Rocki za faul chyba powinien dostać czerwoną. Legia nieskuteczna i może miec duuuże problemy z Białorusinami.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Na mnie największe wrażenie zrobił Kmiecik. Przy takich warunkach fizycznych strącać górne piłki tylko gdy jest się niekrytym to naprawdę sztuka.
Przydałoby nam się trochę taniego, walecznego, piłkarskiego szrotu w stylu Penksy, oj przydało. |
Ten mecz to straszna kopanina, nie ma co sie oszukiwać.
Juszczyk - po swojemu, trzy świetne interwencje, a nastepnie babol. Przy dwóch bramkach źle sie zachował Diaz - ciągle to nie to co od niego oczekuje. Niezła technika użytkowa, ale gość nie ma pojęcia jak sie ustawiać na boisku. Biega czasem kompletnie bezsensu. Cleber - tylko powiem jedno: SZACUNEK Kowalski - Póki co niech sie ogrywa w PE, może z niego cos być, ale jeszcze za słaby na trzeciego stopera Szabat - ten to poziomu pewnego nie przeskoczy, Polonia Bytom to może maks co osiągnąć Niedzielan - największy zawód, bardzo słabiutko, wogóle nie widoczny Cantoro - wygłupił sie prezy golu, ale jakoś trzymał naszą grę przez 80 minut, trochę sił mu zabrakło Mączyński - całkiem, całkiem, bardzo dobrze ze stałych fragmentów wrzucał, z młodych najlepszy Dawidowski - nie było jakies wielkiej tragedii, ale do lat młodości to nie powróci już. Przetrzymać do końca kontraktu czasem niech zagra i do widzenia Małecki - nieźle w pierwszej połowie najlepszy, później zgasł Kmiecik - drewno i to strasznie twarde, co miał piłke to się odbija od niego o dwa metry. Szkoda trzymac go kosztem jakiegoś juniora |
Według gości programu "Szybka piłka" w TVP2 Rocki w tym meczu zasłużył na 2 czerownie kartki :lol:
|
Panowie, więcej luzu. Waga tego meczu dawno była znana i cieszy postawa młodzieży szczególnie Maczynskiego i Maleckiego. Cleber odwalił kupę dobrej roboty a Mauro 130 min gry w dwóch meczach w ciągu dwóch dni w jego wieku i na tej pozycji? Można błąd wybaczyć z racji ciężaru gatunkowego.
Odnoszę wrażenie że Legia pogodziła się już z odpadnięciem z P UEFA bo wybaczcie, remis z Białorusinami i wymęczone zwycięstwo z Wisłą II z przypadkowego dośrodkowania, bo strzał to nie był... przy składzie na "europejskie puchary" to kompromitacja i oni bardziej niż my mają nad czym myśleć. |
No i Legionisci powinni dostac 3 czerwone kartki - w tym 2 Rocki bohater meczu.
Szostek jest dobry. W "Pilce Noznej" jedzie po sedziach rowno - dziwie, ze go nie wzieli do Ligi+. |
Dokładnie.
Poza tym jakoś nie demonizowoał bym naszej gry.Moim zdaniem nie zagraliśmy znów tak źle.Co prawda brakowało żądeł, no ale przecież Legia nie ma ogórków w obronie. Gdybyśmy mieli trochę więcej szczęscia, ten mecz można było wygrać. Napewno nie ma co się załamywać :) Nie rozumiem krytyki Juszczyka.Nie wierzę, że wy myśleliście, że to był strzał a nie dośrodkowanie!. Chłopowi zeszła piłka i wpadła do bramy, Juszczyk to moim zdaniem obok Clebera i Cantoro najlepszy zawodnik naszej drużyny |
Cytat:
Ja również nie mam pojęcia co Juszczyk mógł w tej sytuacji lepiej zrobić. Moim zdaniem totalnie bez szans przy drugim golu... Niestety pierwszą bramkę ma na sumieniu. Znów wyszedł brak ogrania... lepiej teraz niż np. w ostatniej minucie z Beitarem ;) |
Cytat:
|
Nie ma co płakać. Ciesze sie bo pokazaliśmy że mamy dobra młodzież. Legia w pierwszym składzie długo męczyła się z naszym 2 składem.
|
Trudno było się spodziewać czegoś wielkiego, powalczyli na ile mogli. O sile naszej ławki wiemy nie od dziś, z czego trener zdaje sobie sprawę. Z tego składu poza Cleberem i Cantoro przynajmniej na poziomie ligowym pograją Małecki,Mączyński,Diaz i jeśli dojdzie do formy Niedzielan. Kowalski póki co ME i występy w PE.
|
patrzac optymistycznie to lawke wcale nie mamy taka slaba, Legia ma przeciez walczyc o mistrza. grali w praktycznie najmocniejszym skladzie i straaasznie sie z naszymi rezerwami meczyli. :-)
brawa dla Clebera i Cantoro, to na prawde ciezka sprawa grac mecz z FCL potem jechac do 3 rano do Polski by grac kolejne spotkanie.. mozna wiec spokojnie wybaczyc im wszystkie wpadki w tym meczu. |
Ja napisze krótko:
1. Wisła: dobry, ale niezwykle chimeryczny Juszczyk. Na bramkarza bez stałej formy nikt na świecie nie postawi w ważnym meczu. Do momentu straty piłki w 87 min. dobrze Cantoro, ponadto Cleber, Mączyński, Kmiecik do 60 min, nieźle Małecki. Irytujące straty "Gazeli" Diaza, absolutnie niewidoczny Niedzielan. Czytelna w drugiej połowie taktyka na Kmiecika a'la Włosi na Euro 2008 na Toniego. 2. Legia: Rocki to kawał miękkiego c***a. Dziękuję za uwagę. |
Cytat:
I dodam ze z Legia wygralismy w ostanim sezonie do dzisiaj 1 mecz i jeden zremisowalismy. 3 bodajze przegralismy. W tym raz zrezerwami Legii. Jakis kompleks sie rodzi czy co?????Tak zle nie bylo dawno w bilansie z ta druzyna. |
jedTS - w ramach uzupełnienia, poniżej wyjaśnienie rzecznika Ekstraklasy
Cytat:
|
Mecz o superpuchar zupełnie bez emocji zarówno ze strony Legii jak i Wisły. Widać ,że obie drużyny potraktowały ten mecz jako dodatkowy sparing. Wisła dodatkowo przeciążona konfrontacją z Liverpoolem niejako porażki mogła się spodziewać. Kilka ciekawych elementów w grze Wisły było. No cóż zobaczymy jak to będzie wyglądać w praniu wszystko tzn. liga i puchary.
|
|
Juszczyk- lubię go ale naprawdę dzisiaj zagrał bardzo przeciętnie. Obronił ze dwa naprawdę groźne strzały, reszta leciała w niego, na dodatek miał bardzo niepewny chwyt, no i ta zawalona bramka na 1-0.
Szabat- z pożytkiem byłoby, gdyby w młodej ekstraklasie też cały czas grał na tej pozycji, bo ma potencjał, nieźle sobie radzi w odbiorze, ale brakuje mu doświadczenia na tej pozycji, przez co popełnia straszne gafy w ustawieniu. Myślę, że w zestawieniu z silniejszymi piłkarzami wypadłby jeszcze korzystniej, bo miałby większe wsparcie przy ofensywnych wyjściach, z których jest sporo pożytku. Kowalski- od dawna uważam, że to większy talent niż Kokoszka, tylko musi grać. Cleber- klasa. Diaz- ogólnie jest dobrze wyszkolony technicznie, ale po tej przerwie wygląda jakby zapomniał wszystkie czego się w Polsce nauczył. W obronie niezdecydowany i zbyt delikatny. Myślałem, że będzie w tym sezonie walczył z Brożkiem o pierwszy skład, a tu go znowu trzeba uczyć podstaw taktyki. Dawidowski- przykro mi ale z niego już nic nie będzie. Absolutnie bezbarwny i niewidoczny. Cantoro- poza 86 minutą czołowa postać drużyny. Jak dla mnie ten kiks był spowodowany zmęczeniem i przeliczeniem własnych możliwości. Mączyński- przyzwoicie, widać postęp w jego grze. Niestety na razie to tylko zawodnik do ogrywania a nie konkretna konkurencja w zespole. Niedzielan- niestety gorzej od Dawidowskiego, na usprawiedliwienie chyba można tylko napisać, że lewa pomoc to nie jego pozycja. Małecki- cieszę się, że odszedł Paulista, bo po tym okresie przygotowawczym Małecki wygląda świetnie, a Jasiek blokowałby jego rozwój. To może być odkrycie tego sezonu. Kmiecik- na jakieś ekstraklasowe ogórki wystarczy, ale raczej na nic więcej. Rocki to kawał s*********. Sędzia to miękka faja, bo Kmiecikowi dał żółtą za nic, ale Cantoro czy Cleberowi to już się bał podskoczyć. O trzech czerwieniach dla Legionistów powiem tyle, że były ewidentne. |
A tak przy okazji: kto był jeszcze na ławce Wisły? Skoro trener Maciek zrobił tylko jedną zmianę to chyba nie było za bogato... paru chłopaków pod koniec aż prosiło się o zmiany.
|
Cytat:
NIE. Co do meczu: Nasze rezerwy naprawdę grały jak równy z równym z PIERWSZYM SKŁADEM(tak, tym naszpikowanym gwiazdami, transferami) LEGII! Za to należy się tym kilku chłopakom poklask. Wielkie brawa dla Clebera, który widać, że jest prawdziwym profesjonalistą! Inny powiedziałby, że go łysina swędzi, ale nie on! Niestety, Szabat na bocznej obronie to kompletne nieporozumienie... No i oczywiście karteczki dla Legionistów - śmiech panie sędzia. Jemu nie brakuje L w sercu;> Ja powiem tylko tak: Szczerze mówiąc myślałem, że Legia rozjedzie naszych rezerwistów gładko ze 3-0 i będzie śmiech na całą Polskę, bo oni się będą napinać, co tam, że rezerwy, ale jaki wynik, a tu całkiem przyjemnie to wyglądało, a bardziej do 87 minuty. Fakt faktem, że nasza ławka najsilniejsza nie jest, ale fakt faktem, że Legia też najsilniejsza nie jest - tyle mogę powiedzieć tak "na gorąco". Z niecierpliwością wyczekuję meczu Legia-Wisła w lidze i WYJAZDU do Warszawy! Do zobaczenia! A jeszcze sobie pozwolę edytować już trochę bardziej na chłodno: Czekam na spotkanie Sobola z Rockim. Obawiam się że mały łysolek może mieć szybko zweryfikowane poglądy. No i zastanawiam się, co by było, gdyby grał nasz pierwszy skład, gdyby oczywiście zagrał to, co w 1 połowie z Liverpoolem. Dla mnie gładko. No, już spać. |
Ogladajac oba mecze cieszy to ze mlodzi ambitnie pukaja do drzwi 1 druzyny. Po tym meczu jestem zly, chlopaki pokazaly ze im zalezy, ze nawet jesli nie maja jeszcze doswiadczenia to nadrabiaja ambicja, wola walki. Najbardziej denerwuje to ze Cantoro zmarnowal ich wysilek, bo dotrwanie do karnych dla tych chlopakow byloby wedlug mnie wielkim impulsem.
Jak za mecz z Liverpoolem moge Cantoro pochwalic, tak za akcje z dzisiejszej koncowki ten pilkarz powinien otrzymac kare finansowa i totalna zjebke od Skorzy w szatni. Facet ktory powinien byc oparciem, drogowskazem i profesjonalista na ich tle przyprawil mnie o chec zabijania. Nie mialbym do nich pretensji gdyby przegrali takim skladem, nie mam pretensji po tej grze, co wiecej jestem calkiem zadowolony ... ale nie jestem na swiezo w stanie wybaczyc Mauro tego bezsensownego zagrania. Remis z Legia w tak prestizowym meczu bylby dla tych chlopakow bezcenny. |
Małe pytanie do wszystkich tutaj piszących, jeżeli Legia zagrała katastrofalnie, dramatycznie słabo, to co w takim razie zaprezentowały rezerwy Wisły? Jak można określić ich grę?
Wisła nie potrafiła wygrać z rezerwami Legii, a Legia z Wisły tak, więc w czym problem? To nie jest tak, że wasze rezerwy były równorzędnym rywalem dla Legii albo że stwarzały sobie pełno 100% sytuacji. Nie, wy byliście zespołem wyraźnie słabszym, broniliście się przez cały mecz i zasłużenie przegraliście. Fakt, Legia nie popisała się super skutecznością, bo mogła rozstrzygnąć losy meczu dużo wcześniej, ale mówienie, że zagrali dramatycznie słabo jest trochę śmieszne i brzmi jakbyście chcieli się na siłę pocieszyć po kolejnej porażce. 'Przegraliśmy mecz, ale przynajmniej Legia zagrała dramatycznie słabo, więc nie ma się czym martwić'. Powinniście się martwić tym, że w waszym zespole nie ma konkurencji i że jest taka różnica między pierwszym a drugim składem. Wasze rezerwy są słabsze od FK Homel. To jest według mnie powód do zmartwienia przed zbliżającymi się meczami z Beitarem. |
Dopiero co udalo mi sie oprzytomniec po wyjezdzie :-) .
Smiesza mnie te gadania o wygranej pierwszej druzyny Legii i REZERWAMI ( musialem to podkreslic ) Wisly. Gdy Wy przegrywaliscie z naszymi rezerwami to podkreslalo sie inne sprawy.... :) Poczekamy do ligowego meczu pierwszy vs pierwszy sklad i wtedy nikt juz nie bedzie takich .......ek wciskal....bedzie wszystko jasne. Wygrana cieszy, gra paru grajkow rowniez....wiecej nie ma co pisac bo przeciez to byly rezerwy i maly dostac oklep ale Legia taka slaba ze wygrala tylko 2:1. Do tego Rocki Rzezniczak Szala...chamy i powinni wyleciec...Wislacy za to cudowni i idealni....po prostu forumowe lapu capu. PS: Tak...uprzedzam pytanie...widzialem mecz....na zywo. |
Cytat:
|
"Niedzielan - największy zawód, bardzo słabiutko, wogóle nie widoczny"
a ja się nie zgodzę. Miał co najmniej 2 akcje. gdzie przewyższał rywali techniką o lata świetle, tylko, że niestety nie miał wsparcia od reszty.. Wierzę, że Trener też to widział i nie ustawi go więcej na tej pozycji, która jest dla niego co najmniej z dupy. (fakt, po prostu gościa lubie, jestem nieobiektywny;p) Tęsknie za 4-4-2... i wiem, wiem, nie mamy kim grać w tym systemie... Cleber - najlepsze co się nam przytrafilo transferowo od dawna, mega szacunek dla niego. Młodzież - przyzwoicie! Fakt, Borysiuka się jeszcze nie dorobiliśmy, ale dzisiaj naprawde powiało optymizmem. A spośród nich - mówię serio - chciałbym zobaczyć Kmiecika, jak gra razem z pierwszą 11. (a najchętniej z dośrodkowującym Kosą;p) Nie chcę oceniać po 1 meczu, ale co by nie mówić strzelił kilka bramek w ME, a dzisiaj grał tyłem do bramy naprawdę poprawnie.. a oceniając sam mecz - pieprzyć wynik, wartościowy sprawdzian się udał. |
Porazka pozostanie porazka, bez wzgledu na ogolicznosci lagodzace. Subietkywne czy obiektywne.
Jak mecz bedzie wygladac mozna sie bylo spodziewac pare dni wczesniej ale jednak od paru pilkarzy ja bym wymagal nieco wiecej niz pokazali wczoraj. Po pierwsze Diaz. To byl najslabszy pilkarz na boisku. Chaotyczny, zueplnie nie mial pojecia co ma robic na boisku. Ustawial sie w jakis przypadkowych miejscach, stwarzal permamentne zagrozenie dla naszej bramki. Legia prawym skrzydlem zrobila sporo wjazdow takich jakby tam nikogo nie bylo, co akurat jest prawda bo Diaz sie gdzies platal w okolicy bez sensu. Diaz tez nie potrafi sie zrozumiec z reszta zespolu albo w ogole nie rozumie nic z taktyki. Slaba postawe Niedzielana tlumaczylbym tez po trosze brakiem wsparcia ze strony Diaza. Szabat juz zagral nieco lepiej ale tak czy owak przez wieksza czesc meczu wygladalo to jakbysmy grali bez bocznych obroncow. Mączynski - do niego mam watpliwosci. Jasne jest ze powienien grac wiecej jesli cos ma niego byc ale wiara w jego potencjal bierze sie tylko z tego ze jako jedyny (moze jeszcze Jirsak) ma umiejetnosc sensownego podawania pilki w srodku pola od czasu do czasu. To go w tej chwili wyroznia na tle calej reszty. Wszytkie pozostale cechy moim zdaniem Maczynski ma niewystarczajace, lapal by sie moze jako zmiennik w zespolach dolnej czesci tabeli ekstraklasy. Ma zaleglosci taktyczne i fizyczne, jego gra w odbiorze i ustawianie sie sa poki co bardzo slabe. Chocby gral z Makelele w parze to i tak taka gra bedzie przez niego dziura w srodku pola w grze obronnej. Mysle ze Maczynski sie moze rozwinac w sredniej klasy pomocnika ale musi grac jak najwiecej. Na te chwile kazdy z trojki Cantoro, Sobolewski, Jirsak bije go na glowe. |
Nie ma dwóch zdań że Legia miał sporą przewagę, sędzia popełnił mnóstwo błędów głownie na korzyść Legii, Dawidowski i Niedzielan w fatalnej formie.
z młodych nie źle Małecki, Kowalski i Mączyński w miarę dobrze Szabat i Kmiecik, mysle że szczególnie Małecki i Kowalski mają papiery na dobrych graczy |
Mecz na żenującym drugoligowym poziomie. Kopanina jakich mało. Wisła bardzo słabo, Legia na tle Wisły przyzwoicie. I w dupiem mam, ze to ponoć były rezerwy Wisły. Nikt nie zmusił Skorzy do wystawienia takiego składu. Kibicowsko zachowane status quo: Legia potwierdziła, ze należy do ścisłej czołówki - głośny, nieustanny doping, może trochę monotonny ale taki ich styl. Wisła potwierdział, ze jest bardzo słabą ekipą wyjazdową. mierna liczba, beznadziejny, doping. Patrząc i słuchając Wisły można było odnieść wrażenie ze ten mecz rozgrywany jest w latach 90.
|
Fakty są takie że rezerwowy skład gra padakę i jest na marnym poziomie. Wiemy to nie od dziś bo nawet za Heńka obraz sytuacji był identyczny. Minęły 4 lata i w tym aspekcie nic się nie zmieniło.
Bawią mnie posty kibiców Legii w tym topicu. Jak dla mnie to jest robienie dobrej miny do złej gry. Pozdrowienia od FC Basel :lol: Pozdrawiam P.S. Mauro Cantoro.........z przkykrością to mówie ale potrzebujemy wzmocnienia na pozycję defensywnego pomocnika. P.S. II. Rocki.........zwykły buc o mentalności zwykłego dresiarza. Mam cichą nadzieję że jakiś drwal z Piasta lub Bytomia (w Marku Motyce moja nadzieja) zakończy nędzną karierę tego typa. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl