Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Olimpiada letnia - PEKIN 2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4589)

Wojtas 11.08.2008 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 583354)
Co do naszych pływaków to mam takie dwa spostrzeżenia...

1. Świat odjeżdża coraz bardziej od rekordów polski uzyskiwanych przez Otylie, Korzeniowksiego, Baranowską, itd.

2. Ich rekordy życiowe wydaje się, że coraz bardziej odjeżdżają im samym... :/

z czym do ludzi?


Na dodatek "eksperci" z TVP chca nam wmówic ze to i tak byly dobre starty.

Nierozumiem, dzis Gruchała mowi ze byc moze skonczy z szermierka,ze sie wypaliła,jakies kolarz w sobote mowi ze zebral doswiadczenie i szykuje sie UWAGA! na jakis cykl Grand Prix za 2 miesiace..
Naprawde z takim podejsciem odniesienie sukcesu nie jest mozliwe,uwielbiamy sie czyms stale wykręcać,i to tak naprawde dziala na nas destrukcyjnie.Jakbysmy mieli podejscie takie jak Chinczykow do tych Igrzysk czyli "My wam wszytskim pokazemy" a nie "jedziemy na przygode" to moze inaczej by to wszystko wygladało..

w0lno. 11.08.2008 21:14

Czy według Was jest TO odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu? Według mnie NIE.
Jak z takim trenerem można osiągnąć jakikolwiek sukces. Takich rzeczy trener nie powinien mówić publicznie. Ciekawe jak teraz czuje się Barańska. :-/

Jutro swoje spotkania rozegrają polscy szczypiorniści i siatkarze? Jakie macie typy na te spotkania? Ja liczę na 2 wygrane.

EDIT: No to Radwańska zdobyła medal... ehhh

St@chu 12.08.2008 05:40

No to największa nadzieja małopolski na medal w Pekinie, jak to się zwykło mawiać na Radwańską poza turniejem indywidualnym i chyba bez medalu, bo ciężko podejrzewać nasz debel o jakieś niewiarygodne sensacje...

Agnieszka Radwańska - Francesca Schiavone 3-6, 6-7

miki2006 12.08.2008 09:11

to jest bojkot podium poprostu

QBAS 12.08.2008 09:34

Trudno się na razie ogląda te nasze poczynania w Pekinie..

Ale z dobrych wiadomości to judoka Szewczyk mimo przegranej walki z Japończykiem, będzie dalej walczył w repasażach i ma szanse na brąz. Wygrał już dwie walki i jeszcze tylko jedna dzieli go od walki o brąz!!

W półfinale nasz kajakarz górski awansował do finału z trzecim czasem! A w finale liczyć się będzie suma czasów z półfinału i finału. Więc może tutaj uda się coś zdobyć..

Siatkarze dziś wygrali z Egiptem. Ale prawdziwa walka zacznie się dopiero wkrótce, z Rosją, Serbią i Brazylią.. Zobaczymy

Piłkarze ręcznie jak na razie po pierwszej połowie prowadzą 17:16. Mecz na TVP2.

Pablooo 12.08.2008 09:42

http://s24.pl/img/auto2/siatkowka_pl...kobiety_11.jpg


http://s24.pl/galerie/pekin_2008_ucz...czu-812/1.html

szarkoz 12.08.2008 10:19

No to jest nie do uwierzenia. Ile my wygrywaliśmy? 27:23? I oczywiście zaczęło się od nonszalanckiego, przechwyconego podania i jak zwykle nasi przestali grać w końcówce i skończyło się 30:29 dla Hiszpanów.

Ja już nie mam siły tego oglądać :/

sandomingo 12.08.2008 10:20

Jak ci ręczni ro przegrali...Coś niebywałego. Jeżeli teraz się szybko nie pozbierają to będzie bardzo ciężko...
Ale to końcówka w ich wykonaniu to adekwatne odbicie postawy naszych sportowców na tych igrzyskach.

dynek.pl 12.08.2008 10:21

Qrwa jak mozna to by lo przegrac ... 27:22 bylo ... koncowka przegrana 2:8 .. czem Wenta nie wzial czasu jak nas dochodzili ? Wazne zeby nie trafic na Danie w cwiercfinale - reszta jest do ogrania. Ja pierdziele nie mamy menatlnosci zwyciezcow.

Proud 12.08.2008 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 583851)
Qrwa jak mozna to by lo przegrac ... 27:22 bylo ... koncowka przegrana 2:8 .. czem Wenta nie wzial czasu jak nas dochodzili ? Wazne zeby nie trafic na Danie w cwiercfinale - reszta jest do ogrania. Ja pierdziele nie mamy menatlnosci zwyciezcow.

własnie...takie Niemcy w naszej sytuacji odskoczyliby na 8 goli...a my jak to Polacy...ja pier.... co za frajersko przegrany mecz...

zresztą sądzia dołożył swoje 5 groszy...faul na Lijewskim bez kary a potem Tkaczyk 2 min ....żal.

St@chu 12.08.2008 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 583820)
Ale z dobrych wiadomości to judoka Szewczyk mimo przegranej walki z Japończykiem, będzie dalej walczył w repasażach i ma szanse na brąz. Wygrał już dwie walki i jeszcze tylko jedna dzieli go od walki o brąz!!

Nie Szewczyk a Krawczyk...

Cytat:

W półfinale nasz kajakarz górski awansował do finału z trzecim czasem! A w finale liczyć się będzie suma czasów z półfinału i finału. Więc może tutaj uda się coś zdobyć..
Już zdążył wyjść na Polaka... Zajął ostatnie - 8 miejsce w finale.

szlaQ 12.08.2008 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 583851)
Qrwa jak mozna to by lo przegrac ... 27:22 bylo ... koncowka przegrana 2:8 .. czem Wenta nie wzial czasu jak nas dochodzili ? Wazne zeby nie trafic na Danie w cwiercfinale - reszta jest do ogrania. Ja pierdziele nie mamy menatlnosci zwyciezcow.

Miałem napisać to samo tylko więcej powyklinać na nich .... frajerstwo totalne :-/

w0lno. 12.08.2008 10:35

Co tu dużo mówić... Prowadziliśmy 27:22 [do końca meczu pozostało kilka minut]. Byłem już pewien, że powieziemy Hiszpanów. Wicemistrzowie świata tracą taką przewagę w kilka minut... Nie wypada po prostu.
Mam nadzieję, że podniesiemy się po tak durnej porażce.

Ciekawe, czy zdobędziemy chociaż jeden medal? WSTYD!

Robert - http://pekin.onet.pl/167342,1267642,....html?tab=6629 tutaj masz cały rozkład

szprotson 12.08.2008 10:37

cala polska eskapada wyjechała nie po medale a na wakacje

Robert_wislak 12.08.2008 10:42

kurrr*a Ta Olimpiada będzie katastrofą w wykonaniu Polskich sportowców. Ale do sedna, mógłby mi ktoś kto ma ten skarb kibica napisać kiedy są skoki w dal?

St@chu 12.08.2008 11:02

Mimo wszystko jest jeszcze kilka szans...

Nasi ciężarowcy.. Dołęga i Kołecki, Blanik, może Monika Pyrek..., nasza czwórka wioślarska, może Otylia na swoim dystansie da rade choć zaczynam w to wątpić... W nasze drużyny z medalami nie wierze... Jeśli już to w piłkarzy ręcznych ale po dzisiejszym meczu wydaje się że nie dorośli... Tyle że jeden mecz nie może niczego przesądząc... Może któraś z drużyn szermierczych lub florecistki... Z trudem przychodzi wyszukiwanie kolejnych sznas...

Sztafeta 4x400... to już nie te czasy chyba... Może Skolimowska albo Ziółkowski... Może Plawgo lub Jesień ale to są szalenie mocne konkurencje...

Może jeszcze Kusznierewicz... ale żeglarstwo wygląda tutaj częściowo na loterię...
Więcej propozycji?

w0lno. 12.08.2008 11:07

Cytat:

Więcej propozycji?
Kusznierewicz z Życkim, Korzeniowski [?], Klepacka [?], Miarczyński [?], może któraś z naszych 3 drużyn, może jakiś judoga, kto wie, może przydarzy się jakaś niespodzianka [wiem wiem opowiadam głupoty i sam się okłamuję :( ]

medyk 12.08.2008 11:14

za dużo w tym wszystkim szans, może, poczekajmy nie chce tu jechac pesymizmem ale tak to wygląda :-/

felipe 12.08.2008 11:18

Tak frajersko przegrać wygrany mecz to tylko Polacy potrafią.
Po cholere Wencie prawo do wziecia czasu - przecież sytuacja gdy drużyna traci 2-3 gole z rzędu, trwoniąc tym samym 5 punktową przewage jest chyba najbardziej szkolnym, podręcznikowym momentem gdy trener MUSI przerwać grę wybijając z rytmu przeciwników... Na co ten chłop czekał?
Na sędziów nie zwalajmy winy - wykonali dziś dobrą robotę.
Raczej płaczmy nad frajerstwem naszej kadry.

A 8 miejsce kajakarza zupełnie mnie nei dziwi. Po prostu w finale wróciło wszystko do normy, ta 3 pozycja była sytuacja ponad stan. Wiem, ze to tylko sport, ale cięzko liczyć na cuda przy dwóch przejazdach :)

fan1906 12.08.2008 11:25

a teraz jakiś mongoł pojechał z Krawczykiem..

miki2006 12.08.2008 11:27

trenerzy im najebali do głowy że liczy się udział a nie wynik i mamy ... pareset osób na wakacjach bez ambicji

St@chu 12.08.2008 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 583882)
Kusznierewicz z Życkim, Korzeniowski [?], Klepacka [?], Miarczyński [?], może któraś z naszych 3 drużyn, może jakiś judoga, kto wie, może przydarzy się jakaś niespodzianka [wiem wiem opowiadam głupoty i sam się okłamuję :( ]

Kusznierewicza wymieniłem... Co do Miarczyńskiego to po dwóch dniach jest 19 a Klepacka 16 więc ja jakoś tego nie widze... Korzeniowski ledwo awansował do finału.. Mam w sobie nadzieję, ale widać że nie jest w życiowej formie i będzie bardzo ciężko coś zawojować... A co do judoków to widać po dotychczasowych występach, że marne szanse...

szprotson 12.08.2008 12:05

jedyne na co chyba mozemy liczyc to ten skoczek waryjot, Blanik czy jakos tak.

A reszta? przeciez jak w pływaniu mamy rekord polski, a jest to 9 czas, to chyab cos jest nie tak ...
Btw, dlaczego czołówka pływa w tych nowych super strojach speedo a nasi w diana?

MicK 12.08.2008 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 583917)
jedyne na co chyba mozemy liczyc to ten skoczek waryjot, Blanik czy jakos tak.

A reszta? przeciez jak w pływaniu mamy rekord polski, a jest to 9 czas, to chyab cos jest nie tak ...
Btw, dlaczego czołówka pływa w tych nowych super strojach speedo a nasi w diana?

Do Polski trafił tylko jeden kombinezon speedo nowej generacji, pierwszeństwo miały reprezentacje USA i paru innych potęg.
Nie wiadomo czy pasował na któregokolwiek z naszych pływaków olimpijskich (jak widać raczej nie).

szprotson 12.08.2008 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MicK (Post 583924)
Do Polski trafił tylko jeden kombinezon speedo nowej generacji, pierwszeństwo miały reprezentacje USA i paru innych potęg.
Nie wiadomo czy pasował na któregokolwiek z naszych pływaków olimpijskich (jak widać raczej nie).

no ale nie mogła Polska federacja np. podpisać kontraktu ze speedo ?
przeciez ta Otylia to ona coś tam pozdobywała, chyba znana jest.

Czyli jak zawsze oszukali nas, albo ktos wolał w kiermane przykosić pare baniek i podpisac kontrakt z jakaś Diana

St@chu 12.08.2008 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 583926)
no ale nie mogła Polska federacja np. podpisać kontraktu ze speedo ?
przeciez ta Otylia to ona coś tam pozdobywała, chyba znana jest.

Czyli jak zawsze oszukali nas, albo ktos wolał w kiermane przykosić pare baniek i podpisac kontrakt z jakaś Diana

Z Dianą kontrkat podpisany został już jakiś czas temu... Polscy pływacy rozważali startowanie w innych strojach... Szczególnie o Otyli było glosno w tym kontekście... ale ostatecznie stój ten jej nie pasował i zrezygnowała z niego... Nie wykluczone że Korzeniowski jutro popłynie właśnie w stroju nowej generacji...

Micek14 12.08.2008 12:32

Cytat:

mógłby mi ktoś kto ma ten skarb kibica napisać kiedy są skoki w dal?
Skok w dal facetów- 16.08 godz. 14.00 (polskiego czasu)- kwalifikacje
finał- 18.08 godz. 14.10

Kobiety 19.08 godz. 3.40 (kwalifikacje)
finał- 22.08 13.20

Btw. Jestem zwykle optymistą, ale ogólnie rzecz biorąc mamy taki mały obraz nędzy i rozpaczy
Czemu wszystkie porażki są tłumaczone słabą psychą?-.-

miki2006 12.08.2008 13:11

czy reprezentanci polski już utoneli 4x200 ? bo w najszerszym ujęciu kamery ich nie widać ? ....

szprotson 12.08.2008 13:13

podobno skarb na dnie znaleźli i nie płyną dalej

autocontrol 12.08.2008 13:22

dzis czy kiedy jest siatka mężczyzn?

Wiślak_358 12.08.2008 14:04

dziś rano była i wygraliśmy 3:0 :)

Wojtas 12.08.2008 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 583878)
Mimo wszystko jest jeszcze kilka szans...

Nasi ciężarowcy.. Dołęga i Kołecki, Blanik, może Monika Pyrek..., nasza czwórka wioślarska, może Otylia na swoim dystansie da rade choć zaczynam w to wątpić... W nasze drużyny z medalami nie wierze... Jeśli już to w piłkarzy ręcznych ale po dzisiejszym meczu wydaje się że nie dorośli... Tyle że jeden mecz nie może niczego przesądząc... Może któraś z drużyn szermierczych lub florecistki... Z trudem przychodzi wyszukiwanie kolejnych sznas...

Sztafeta 4x400... to już nie te czasy chyba... Może Skolimowska albo Ziółkowski... Może Plawgo lub Jesień ale to są szalenie mocne konkurencje...

Może jeszcze Kusznierewicz... ale żeglarstwo wygląda tutaj częściowo na loterię...
Więcej propozycji?


Ale nikt tu z nas nie twierdzi ze szans nie ma...



One były,bedą -zmienia sie tylko wszytko dookoła a MY stoimy w miejscu.

Pilka Nozna pokazuje to dobitnie,i przezarty korupcją PZPN.

Ciekawe jak sie ma PKOL bo pewnie takie same uklady i walka tamtejszych "lesnych dziadkow" o stołki i pieniadze,i w sumie to czemu my sie mamy dziwic ze nasz system szkolenia,metody pracy -to wszystko kuleje,jesli dodamy do tego trenerow na emigracii i brak obiektow do treningow np lekkoatletow ,to skad mamy brac nadzieje ze bedzie lepiej??

Dzis w plywaniu mielsmy dobitny przyklad,nie taki ze staczamy sie w dół(na razie) ,ale taki ze STOIMY W MIEJSCU.
Nasza sztafeta miala wynik 7.19 i iles tam sekund,oczywiscie od najlepszych gorszy o 15 sek -czyli nokaut....ale do czego zmierzam ..w 2004 taki sam czas mieli Japonczycy....dzis poprawili sie bodaj o 10 sekund ,co jest b.dobrym wynikiem.My uzyskalismy podobny czas do tego z Aten czyli jest bez zmian,nie zrobilsmy nic by isc do przodu.A kto nie idzie do przodu ten sie cofa ,wiec jezeli nie dojdzie do zmian w systemach szkolen itd to z polskim sportem juz na kazdej plaszczynie mzoe byc coraz gorzej,jak widac pilka nozna utorowala droge innym sportom w tym pochylym kierunku..ehhhh....co za czasy ...ojciec mowil ze ogladajac dzis Igrzyska i wspominajac tamtejsze ..sprzed 30 lat to sie plakac poprostu chce co to sie porobilo ze sportem w tym kraju.

Bieluu 12.08.2008 17:29

Czy jest gdzieś stronka, na której są podane takie informacje jak liczba medali oraz dyscypliny, w których je zdobyto? Tylko tak, żeby to była jakoś razem i przejrzyście?

PvD 12.08.2008 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bieluu (Post 584086)
Czy jest gdzieś stronka, na której są podane takie informacje jak liczba medali oraz dyscypliny, w których je zdobyto? Tylko tak, żeby to była jakoś razem i przejrzyście?

http://results.beijing2008.cn/WRM/EN...L0000000.shtml

Oficjalna :)

luke1906 12.08.2008 18:30

WRESZCIE POLSKI DZIEŃ!
Fantastyczny wynik w konkursie WKKW!

http://pekin.onet.pl/0,1267708,18060...wiadomosc.html



nie wiem ****a czy się śmiać czy płakać?

Lysy 12.08.2008 18:36

Panowie skąd w was tyle pesymizmu :P Już za pięć dni zdobędziemy medal. Szymon Kołecki zdaje się jest w życiowej formie.

felipe 12.08.2008 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 584118)
WRESZCIE POLSKI DZIEŃ!
Fantastyczny wynik w konkursie WKKW!

http://pekin.onet.pl/0,1267708,18060...wiadomosc.html



nie wiem ****a czy się śmiać czy płakać?

masakra, przeczytajcie wszyscy, warto!

PvD 12.08.2008 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 584118)
WRESZCIE POLSKI DZIEŃ!
Fantastyczny wynik w konkursie WKKW!

http://pekin.onet.pl/0,1267708,18060...wiadomosc.html



nie wiem ****a czy się śmiać czy płakać?

wg oficjalnej strony IO 19 i 52 miejsce a nie 20 i 53 :-p

devios 12.08.2008 18:42

Cienko, cienko, cienko... tyle powiem. Gdzie 14 medali? Gdzie JEDEN medal? Teraz jedynie wierzę w siatkarzy, Korzeniowskiego i lekkoatletyków.

luke1906 12.08.2008 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 584125)
wg oficjalnej strony IO 19 i 52 miejsce a nie 20 i 53 :-p

Aaaa to zwracam honor...

Myślę, że należy się order po powrocie do kraju :lol:




Tak się zastanawialiśmy z kumplem... Czy jest jakaś taka wiejska indywidualna konkurencja, w której nie mamy reprezentantów?
Chodzi nam o to, że chcielibyśmy wystartować w Londynie w 2012, zainspirował nas Eric Moussambani, zawsze to wielka sprawa wystąpić na igrzyskach.
A i tak nie wypadniemy gorzej niż pozostałe nasze gwiazdy.

:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl