![]() |
Cytat:
Dlatego ten cały bałagan, który teraz mamy nie jest wyłącznie winą PZPN. Po części odpowiadają za niego również kluby. Upowszechniło się lekceważenie prawa, rozkwitł kult cwaniactwa, polskie kluby nie znają czegoś takiego jak etos pracy. W zeszłym roku Ruch, teraz Polonia, w międzyczasie ŁKS, Widzew. I co? na Polonii się skończy? Już nikt nie będzie kombinował okrężną drogą, przy zielonym stoliku, "walczył o swoje" oczywiście dla "dobra polskiej piłki"? Przypuszczam że wątpię. |
Taki burdel w tym PZPN-ie, że nadal zbytnio nie wiem kto będzie grał w Ekstraklasie. :/
Dyskobolia została w końcu kupiona przez Polonię, czy nie? |
Aż dziw, że bukmacherzy nie przyjmują zakładów na to, kto ostatecznie zagra w ekstraklasie.
|
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla polskiej piłki było by wprowadzenie kuratora lub rozwiązanie PZPN i utworzenie nowego z zupełnie innym składem.
Na tych fundamentach, które zrobiła komuna prędko normalnej piłki nie zbudujemy. Tyle, że musielibysmy się liczyć z jakąś dłuższą przerwą w pucharach- a na tym najbardziej straciłyby nasze czołowe kluby-ale tylko na krótką mete. |
wszedłem na stronę Polonii, ze zobaczyc 'co jest grane' z wałkiem.
Jeszcze nei podpisano. Znalazłem jednak coś ciekawego: Cytat:
na każdym polu tak samo.... PS super ze Polonia B została, ale to jest chore, zeby tyle wlczyc o normalność.... edit Cytat:
A i kadra by miała jedną kompromitację mniej... Ale nie ****a kismy się w tym sosie i sto lat. Bo rak sam nie umrze, skoro 30-40 letnie głąby robią to samo co leśne dziadki... |
Jaka przerwa w pucharach?
My już mamy przerwę w pucharach. Trwa od kilku lat. Dokładnie od dobrego startu Groclinu. Acha, był nasz krótki epizod w fazie grupowej PUEFA. Naprawdę, nawet 10-letnia przerwa w europejskich pucharach nie była by zbyt wielkim szokiem dla polskiego kibica. Przecież od ponad 10 lat nie ma nas w LM. A co rok baty od Gruzinów, Białorusinów, Islandczyków, Walijczyków etc. O jakich pucharach my w ogóle mówimy? |
Cytat:
|
Rozumiem Was i podzielam Wasze zdanie.W poprzednim poście chodziło mi o kasę za prawa transmisji ewentualnych pucharów.
Pofantazjujmy trochę... Wisła jako pierwsza wyłamuję się ze struktur PZPN`u, zostaje wykluczona i pozbawiona wszystkich praw. dołączyła by jakaś inna mocna drużyna jak Legia czy Lech co powoduję efekt domina i liga się sypie.Tego typu sprawa odbiła by się na świecie szerokim echem, a nagłośnienie tego co się dzieje w PZPN`ie może nam tylko pomóc. Ale być może też tak być, że Wisła zostanie zawieszona na dłuższy czas bo odważyła się wyjść z szeregu i .......nąc tym wszystkim ( w co wątpie). Mam takie trochę abstrakcyjne pytanie. Gotowi bylibyście zrezygnować z oglądania/dopingowania/wyjeżdzania przez np pare lat w imię wyższego celu, nawet kosztem popadnięcia Wisly w poważne finansowe tarapaty?(brak kasy od c+, choć wydaje mi się, że C+ też by postawa Wisły była na rękę) Według mnie sprawa PZPNu jest do rozwiązania.Gdyby się najbogatsze klubu zgadały zwyczajnie z tej ligi wystąpiły, podejrzewam, że wtedy C+ miał podstawy by rozwiązać umowę z PZPN,a to było by początkiem końca, bo biedniejsze kluby, przystąpiły by do nowej koalicji, bo kto by chciał zostać w tonącym okręcie? |
Cytat:
|
Cytat:
tak wyglada liga; jesli korona wygra odwolanie to bedzie grac zamiast arki. |
W dzisiejszej GK napisane jest,że jeżeli Orange się nie dogada z Ekstraklasą to sponsorem ligi może zostać Tyskie, które oferuje 50 mln za 3 lata bez żadnych obostrzeń w stosunku do klubów, które ma w ofercie Orange. Oczywiście zgody nie wyraża Legia (Królewskie), oraz cała grupa Żywiec S.A. , która ma być ponoć sponsorem technicznym i jest już dogadana z Ekstraklasą.
|
No i dobrze, niech żyje Król... :D
A ciekawe co na to np. producent piwa Harnaś (Widzew Łódź)? Ogólnie to bzdura, w pewnych kwestiach kluby nie powinny mieć prawa weta, by unikać właśnie takich "kwiatków". |
Nie wiedzialem gdzie wkleic :
"PZPN znowu się wymiga? Listkiewicz namaszczony przez Platiniego Polska, pb /10:35 Zapowiadany na 14 września nadzwyczajny zjazd wyborczy, podczas którego miały odbyć się wybory nowego prezesa PZPN prawdopodobnie zostanie przekształcony w zwyczajny zjazd statutowy - czytamy w dzienniku "Polska". Przekształcenie zjazdu, na którym mają zostać dokonane poprawki w regulaminie mają pozwolić w przeprowadzeniu wyborów w terminie późniejszym. W związku z tym wybory zgodnie ze statusem PZPN-u będą mogły się odbyć dopiero w terminie grudniowym. Nie jest powiedziane, że niejednokrotnie deklarujący odejście Michał Listkiewicz ponownie będzie kandydował. - Zostałem namaszczony przez Michela Platiniego, by rządzić PZPN do Euro 2012 - powiedział Listkiewicz. - Podczas wizyty Platiniego wielu delegatów UEFA powiedział mi, że powinienem jesienią kandydować na prezesa. Wcześniej mówiłem, że nie, ale teraz mam rozterki. Dlaczego więc nie mógłbym pozostać? - argumentował Listkiewicz. - Przełożenie zjazdu wyborczego na grudzień można dokonać w bardzo prosty sposób - mówi Eugeniusz Stanek, członek zarządu PZPN. - Z wnioskiem podważenia legalizacji wrześniowego zjazdu wyborczego może wystąpić jakikolwiek delegat. I co gorsza, będzie mieć rację - ubolewa Stanek." Zrodlo: Onet.pl Nie wiem jak Wy ale ja juz mam w d... LM,ME,MS,EURO2012 i inne duperele. Komisarza wpierniczyc,rozpier*** caly ten burdel z namaszczenia i na rozkopanej ziemi stawiac wszystko od nowa. Mamy sie z k... meczyc bo go towarzystwo wzajemnej adoracji namascilo? Gdzie jego honor?Osmiesza sie jeszcze bardziej. Odchodzi ale jednak zostaje...co za ciolek. NO WAI ! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
No wlasnie ale jak wchodziol ORANGE w sponsorowanie ligi to z Wisly wycofal sie sponsor ERA zeby nie bylo konfliktu interesu bo Orange kladlo wieksza kase i dla dobra ligi zrezygnowali. Tak wiec ZYWIEC jak ma jakies ale niech wylozy 55 baniek i nie ma klopotu. Ale z ostatnia Twoja mysla sie z toba zgadzam bo np taki Lech ma chyba z 5 sponsorow i co? |
Cytat:
Ale ciągle nam się coś w historii zmienia, wybory w PZPN już nie mają takiej mocy jak namaszczenie i to przez samego Platiniego. Uciekło mi co prawda, jaki fragment Pisma Świętego daje Platiniemu cudowną moc namaszczania prezesów krajowych , ale przecież człowiekiem małym jestem i wszystkiego nie ogarniam. O ile pamiętam namaszczeni królowie dążyli do tworzenia rodzinnych dynastii. Czy Jego Wysokość Michał I Nieusuwalny ma jakieś dzieci? Dożyliśmy czasów, nosz k....a mać !!!! |
Michal ma syna!
Szczescie, ze Szanowna Synowa jest za Wisla. |
I ten syn sie mocno udzielal pare lat temu (przed pierwszym panowaniem) na pl.rec.pilka-nozna.
Ksywke mial Listek Ale potem mu przeszlo. Ciekawe dlaczego? :> |
Mozna bylo wyczuc ze ten wrzesniowy zjazd to byl tylko pretekst do tego zeby w miedzyczasie cala ta banda miala czas wymyslec cos jak zrobic bo do tego nie doszlo.
I juz wiemy ze zmienia charakter zjazdu,czyli bedzie to tylko kolejna okazja do zjedzenia i wypicia zamiast tego na co chyba wszyscy kibice czekaja--ustanowienie nowych wladz.Tylko ze wybrano by wtedy jakiegos Engela,czy Late i w sumie dalej bylo by to samo.Wszystkich ich "chronia" ME 2012 ,i mozna im skoczyc. Eh,dno dna ,szkoda slow. |
Mecz o Superpuchar jednak w Ostrowcu?
Spotkanie o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków odbędzie się - dowiedziała się Legia LIVE! Mecz pomiędzy mistrzem kraju a zdobywcą Pucharu Polski zostanie rozegrany w przyszłą niedzielę, 20 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:15, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Telewizja Polska. Jak udało nam się dowiedzieć, dystrybucją wejściówek zajmie się klub z Ostrowca. |
|
|
Cytat:
dla mnie to kpina i tyle, powinny za to byc kary |
Cytat:
|
Cytat:
A i zeby była jasnosc - ani Znicz ani Polonia Bytom na licencje nie zasłuzyły, moim zdaniem. Albo sie ktos wywiązuje albo nie ma o czym gadac. |
Cytat:
Za granicą tego typu mecze rozgrywane są w porze największej oglądalności i przedewszystkim mają jakiś prestiż. Skoro taka drużyna jak Liverpool zechciała z nami zagrać sparing nie chcąc za to pieniędzy należy ze szczęścia klaskać uszami a nie wybrzydzać, że z Legią zagra drugi skład :rotfl: |
"Działacze Polonii Bytom już od dawna podnosili larum, że szef komisji pomaga Widzewowi (nieprzyznanie licencji bytomianom oznaczałoby, że łodzianie zagrają w nowej I lidze – przyp. red.).
– To oszczerstwa! Skieruję pozew do sądu przeciwko Polonii – zapowiada Sadowski. Działacze ze Śląska walczyli z Sadowskim, ale równie gorliwi nie byli w przypadku swojego klubu. Gdy nie otrzymali licencji, bronili się, że opóźnienie w przedstawieniu dokumentacji finansowej wynika z opieszałości ZUS. – Pierwsza instancja, czyli Komisja ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy, od 7 do 23 maja aż trzykrotnie prosiła Polonię o przysłanie niezbędnej dokumentacji! Tej, która powinna być złożona do końca marca. Bez skutku! Nawet 16 maja, gdy Polonia złożyła odwołanie do mojej komisji, wciąż nie była w stanie dodać tych dokumentów. Otrzymaliśmy je dopiero 27 maja. A stadion Polonii? Usłyszeliśmy zapewnienie klubu, że prezydent Bytomia obiecuje ustnie pomoc finansową w przypadku... pozostania drużyny w ekstraklasie. Dodam jeszcze tylko, że Polonia jako jedyny klub ekstraklasy wciąż jest stowarzyszeniem, a nie spółką – wymienia Zbigniew Sadowski. |
Superpuchar to kolejny jakis tam bzdet ktory zawsze bedzie mozna jeszcze zdobyc.Mecz z takim zespolem jak Liverpool to wszystko co najwazniejsze by stac sie lepszym - gra z najlepszymi. Wiem ze fajnie wyglada w gablotach i na stronach wpis o zdobyciu pucharu xxx ligi tak slabej ze az smiesznej, ale zbieranie bat...yyy doswiadczenia z najlepszymi to cos bezcennego :)
Teoretyczne: Wystawiacie 2 sklad, my wystawiamy pierwszy, wygrywami i co? Dzieci neo beda sie jarac 2 tygodnie a potem zapomna, Walter i Milkas beda sie tasowac przez kilka dni trzymajac ten szmelc w lapach....zero wartosciowych doznan :D |
Chrzanic caly Superpuchar Polski...O randze tego wydarzenia niehc swiadczy fakt , ze najpierw nie wiadomo bylo gdzie bedzie, a pozniej czy bedzie a teraz w koncu bedzie w Ostrowcu Swietokrzyskim..Dlaczego nie na stadionie w Gliwicach czy Ilawie? Zle miasta?
|
Cytat:
Cytat:
pytanie do Legionistów, wpuszczacie gości na jesień? |
Cytat:
Zobacz sobie mistrzu, kogo oni w tym II składzie mają, a pózniej pisz :lol: Nawet jak zagraja II składem, to myślisz że jesteśmy faworytami? A jak nie zagrają II skladem tylko I? |
a jak, a siak.......dla mnie ważniejsze są konkretne trofea, gdzie potem czytasz sobie Wisła : tyle i tyle mistrzostw, tyle i tyle pucharów itd, a nie, że zagrali jakis psi sparing z Liverpoolem
|
|
Widzew domaga się odebrania Polonii licencji
PAP /18:05 Działacze Widzewa poinformowali, że w środę złożyli pismo do Ministra Sportu i Turystyki, w którym domagają się m.in. zawieszenia uchwały Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN przyznającej Polonii Bytom prawo na grę w ekstraklasie. Ich zdaniem Polonia otrzymała licencję z naruszeniem obowiązujących przepisów. Minister sportu nie będzie jednak jedynym politykiem, który w najbliższym czasie ma się zająć sprawami licencji przyznawanych przez PZPN. Jan Tomaszewski poinformował, że w poniedziałek przesłał do kancelarii premiera dokumentację świadczącą o tym, że w 2004 roku z naruszeniem prawa przyznano licencję... Widzewowi. "W 2004 roku Widzew tylko dzięki przestępstwu otrzymał licencję. Od dawna pełna dokumentacja dotycząca tej sprawy znajduje się we wrocławskiej prokuraturze u pana Roberta Tomankiewicza, który jednak konsekwentnie zamiata ją pod dywan. Teraz ma się nią zająć p. Julia Pitera z kancelarii premiera, która poprosiła o dostarczenie wszystkich materiałów dotyczących tej sprawy. W poniedziałek przesłałem te materiały do kancelarii premiera" - powiedział Tomaszewski. Jego zdaniem nieprawne przyznanie Widzewowi licencji w 2004 roku kosztowało Skarb Państwa ok. 2,5 mln zł. "Były to m.in. pieniądze z praw telewizyjnych, które zamiast wpłynąć do urzędu skarbowego i ZUS, w których Widzew był zadłużony, wpłynęły na inne konto nowo powołanego klubu" - wyjaśnił Tomaszewski. Podkreślił, że w tej chwili Widzew zachowuje się nie fair domagając się odebrania licencji Polonii Bytom. "Widzew przegrał z Polonią sportową rywalizację na boisku i zasłużenie pożegnał się z ekstraklasą. Przyznanie Polonii licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej jest działaniem zgodnym z duchem sportu" - dodał Tomaszewski. Zdaniem b. bramkarza reprezentacji Polski i b. szefa Komisji Etyki PZPN obecny właściciel Widzewa zamiast próbować odebrać licencję Polonii powinien podać do sądu osoby, od których kupił klub. "Pan Cacek nie ma nic wspólnego z licencyjnymi oszustwami z 2004 r., bo nie było go wtedy w klubie. Później okazało się jednak, że kupując Widzew kupił >>skradziony samochód<<. Zapewniano go, że klub nie ma nic wspólnego z korupcją, a okazało się, że ma. Do tego dochodzą nie zakończone do dzisiaj sprawy licencji sprzed czterech lat. Gdyby pan Cacek podał do sądu tych, od których w dobrej wierze kupił Widzew, to wygrałby z nimi wszystkie sprawy" - uważa Tomaszewski. bezczelnośc rudego bońka i spółki nie zna granic :D |
Cytat:
"Za zajecie drugiego miejsca w meczu z Liverpool Fotball Club z Anglii" Puchar bedzie, i to piekny, napis piekny - bo Milan tez zajal 2. miejsce. Szczurek, rozumiem Twoje w****ienie, ale w tekscie nie ma slowa o Bonku, za to jest masa cytatow naczelnego blazna RP - tomaszewskiego (celowo z malej litery). Uwazaj zebys sie w spoconego cymbala nie zmienil, bo juz zaczynasz wszedzie widziec Bonka. :) |
Cytat:
|
Polska liga to jakis ewenement.
Na 3 tyg przed startem ,niewiadomo cy Znicz czy Bytom,co z Koroną ,i ostatnio jakies wąty Widzewa ...totalny chaos,kluby nie widzą gdzie zagrają. A Listek ,Kolator i spółka z ZOO mowią jaka ta Polska piekna :) |
Cytat:
|
Cytat:
To, że Widzew czy Korona się odwołują, to chyba dobrze. Mamy wolny kraj, dlaczego mamy kogoś pozbawiać prawa do odwołania? Prawie wszystko już jest oczywiste: - jeśli uznają odwołanie Korony (zerowe szanse), to wtedy Arka będzie grać w I lidze, a Korona w ekstraklasie. Proste. - jeśli uznają odwołanie Widzewa (ponownie zerowe szanse), w sprawie licencji Polonii Bytom, to Polonia wyladuje w I lidze, jej miejsce w ekstraklasie zajmie Znicz, Widzew zostanie w I lidze, a Tur Turek wróci do II ligi. Jedyną nie wiadomą zostaje Drzymała, ale tutaj wszystko powinno wyjaśnić się w ciagu paru dni, i akurat nie z winy PZPNu... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl