Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Ranking krajowy,Ranking klubowy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4391)

luke1906 12.08.2008 16:36

są tak wysoko, bo ten ranking to jest o kant dupy rozbić
nie ma się nim co przejmować

WHITE*STAR 12.08.2008 16:52

Ludzie to jest po****ny ranking IFFHS, gdzie to polska liga jest za jakąś Indonezją, a najlepszą drużyną świata było Colo Colo. Jedyny wiarygodny i na szczęście uczciwy ranking to ranking UEFA i nim należy się sugerować.

Wit.Ek. 12.08.2008 20:42

Mam prośbe
Nie odbiegajmy od temtu który dotyczy Rankingu klubowego i krajowego sporządzanego przez UEFA.
Jak ktoś chciałby coś na temat na Rankingu IFFHS pogadać to niech założy temat o tym rankingu.

Rankng IFFHS to wg mnie nie ten temat.

AZS_Lublin 13.08.2008 18:35

Na przyszly rok Wisle odpada 6pkt z sezonu 2003/04... Czy ktos wie ile pkt Wisla zkasowala do ranku indywidualnego za pokonanie Beitaru?

lucaNY 13.08.2008 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AZS_Lublin (Post 584643)
Na przyszly rok Wisle odpada 6pkt z sezonu 2003/04... Czy ktos wie ile pkt Wisla zkasowala do ranku indywidualnego za pokonanie Beitaru?

Jak sie nie myle to odpadnie nie 6.0 pk a 2,5 pk za sezon 2004/22005.
Aktualnie posiadamy 9,416 pk plus to co jeszcze nasze zespoly zdobeda w tym sezonie w pucharach, czyli 9,416 pk odjac 2.5 pk za sezon 2004/2005 to wyjdzie 6.916 pk.

Jak narazie tak to bedzie wygladac w przyszlym sezonie:

22. SZWECJA 10.556
23. SLOWACJA 10.499
24. SERBIA 10.333
25. CYPR 9.916
26. FINLANDIA 7.624
27. CHORWACJA 7.499
28. POLSKA 6.916
29. LITWA 6.832
30. LOTWA 5.998

funkykoval 14.08.2008 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucaNY (Post 585046)
Jak sie nie myle to odpadnie nie 6.0 pk a 2,5 pk za sezon 2004/22005.
Aktualnie posiadamy 9,416 pk plus to co jeszcze nasze zespoly zdobeda w tym sezonie w pucharach, czyli 9,416 pk odjac 2.5 pk za sezon 2004/2005 to wyjdzie 6.916 pk.

Jak narazie tak to bedzie wygladac w przyszlym sezonie:

22. SZWECJA 10.556
23. SLOWACJA 10.499
24. SERBIA 10.333
25. CYPR 9.916
26. FINLANDIA 7.624
27. CHORWACJA 7.499
28. POLSKA 6.916
29. LITWA 6.832
30. LOTWA 5.998

Chyba nie rozumiesz różnicy pomiędzy rankingiem klubowym, a rankingiem krajowym.
Za mecze z Beitarem nie mamy żadnych punktów - dostaje się za grę w rundach "normalnych" LM i UEFA.
Nam odpadną punkty z sezonu 2004/2005 za NEC Nijmegen i Tblisi (6 pkt) Dlatego aby nie spadać dalej w rankingu konieczne jest awansowanie jak najdalej w pucharach. Jedyne punkty jakie nam zostają to 2 za Tblisi oraz 4 pkt za Iraklis i Basel sprzed 2 lat. Czyli tracimy połowę wypracowanych punktow przez Wisłę w poprzednich sezonach.....

kaelowiec 14.08.2008 08:48

to w końcu w 1 rundzie Puefa bedziemy rozstawienie czy nei , bo sa sprzeczne opinie ?

4fan_player 14.08.2008 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaelowiec (Post 585120)
to w końcu w 1 rundzie Puefa bedziemy rozstawienie czy nei , bo sa sprzeczne opinie ?

nie wiadomo jeszcze ale Lech i Legia nie będą

Coolpick 14.08.2008 13:46

na 95 % nie, bo teraz by musialo odpasc sporo rozstawionych zespolow w P. UEFA, co jest malo prawdopodobne

Joe Cole 14.08.2008 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kwaki (Post 582897)
Widze, ze zastanawiacie sie nad mozliwoscia rozstawienia Wisly w pierwszej rundzie. Ja napisalem sobie taki skrypcik, ktory wylicza, kto jest rozstawiony i grupy z jakich wylosowany moze byc przeciwnika dwumeczu, w zaleznosci od wynikow w kwalifikacjach pucharu UEFA i eliminacjach CL. Domyslnie ustawione jest, ze zespoly lepsze z 2. rundy kwalifikacji UEFA i gorsze z 3. rundy eliminacji CL przechodza do I rundy. Mozna sobie to dowolnie zmieniac.

Link: www.kwaki.yoyo.pl/uefa

Dzisiaj już być może będzie można ustalić prawdopodobnych rywali jeżeli wyniki będą w miarę jednoznaczne.

OrzelCT 14.08.2008 22:19

"Wit.Ek." Czekamy z niecierpliwoscia na Twoje analizy i podsumowanie naszej sytuacji po wczorajszych i dzisiejszych meczach... Dziekowka...

pj.patryk 14.08.2008 22:20

Po dzisiejszym zwycięstwie Lecha jesteśmy na 27 miejscu.
25 Cyprus 1.333 3.000 1.750 2.666 3.000 11.749 3/ 3
26 Croatia 3.000 0.333 1.000 3.666 2.666 10.665 3/ 3
27 Poland 2.500 1.125 2.625 1.666 1.833 9.749 3/ 3
28 Finland 1.666 2.333 1.333 2.625 1.500 9.457 2/ 3
29 Lithuania2.500 1.333 1.833 1.500 2.166 9.332 2/ 3
30 Latvia 3.166 1.333 2.166 1.333 1.166 9.164 1/ 3

Mamy w tym roku(1,833) więcej punktów niż w ubiegłym(1,666) a jeszcze możemy powiększyć naszą zdobycz. Szkoda, że Legia dzisiaj przegrała bo wyglądało by to ciut lepiej. Kto wie ile jeszcze punktów zdobędziemy. Lech jest już w pierwszej rundzie PUEFA, Wisła można powiedzieć, że też, a Legia zobaczymy. Jak będzie szczęscie to może zrobimy w tym sezonie te 2.5pkt które nam odpadnie w przyszłym.
Jestem dobrej mysli.. ;)

wislakMW 14.08.2008 22:40

Moim zdaniem spokojnie tyle zdobędziemy. W 1 rundzie PU punkty za zwycięstwo i remis będą 2 razy większe. Jak będzie dobre losowanie i Wisła i Lech wejdą do fazy grupowej to jestem przekonany że zdobędziemy spokojnie z 4-6pkt.

OrzelCT 14.08.2008 22:44

Wisla bedzie grac w I rundzie na 100 %, a Lech na 99.99%. Jak narazie mamy lepszy dorobek niz w poprzednim roku i licze na to ze jeszcze podciagniemy sie do gory zdobywajac te kilka punktow. Fakt, szkoda dzisiejszej porazki Legii... Ale mamy przed soba jeszcze 7 pewnych meczow do rozgrywania o europejskie puchary! ( 3 Wisly, 3 Lecha, i 1 Legii)! i mamy do zdobycie teoretycznie jeszcze 3.63 pktw(o ile sie nei myle:p) w rundach kwalifikacyjnych, nie liczac fazy pucharowej w PU... Badzmy dobrej mysli...:)

p1c2u 14.08.2008 22:47

Lech 1-0 4-1 6-0
Legia 0-0 4-1 1-2
Wisla 1-2 5-0 0-4

(WYGRANE) 5*1,0 + (REMIS) 1*0,5 = 5,5
AKTUALNY RANK 1,8(3) = 5,5/3
PLAN MINIMUM 2,5

2,5 * 3 = 7,5 - 5,5 = 2 ; co daje 2 wygrane w fazie kwalifikacji lub jedną w fazie zasadniczej pucharów.

Wydaje mi się, że jest to bardzo realne.

pj.patryk 14.08.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakMW (Post 585605)
W 1 rundzie PU punkty za zwycięstwo i remis będą 2 razy większe. Jak będzie dobre losowanie i Wisła i Lech wejdą do fazy grupowej to jestem przekonany że zdobędziemy spokojnie z 4-6pkt.

No właśnie, tak na dobrą sprawę to prawdziwa gra zacznie się od pierwszej rundy PUEFA. Niestety wszystko jest jednak uzależnione od losowania. Szczęście które jak na razie nie dopisywało Wiśle będzie tym razem bardzo potrzebna.

Sensej 14.08.2008 23:03

Generalnie na czym na zależy:
Dla Mistrza Polski ranking krajowy nie ma nic do znaczenia teraz bo napewno do 15 nie wskoczymy ani za 40 nie spadniemy. A więc tu dla Wisły (mam nadzieje) ciśnienie jest małe

Miejsce 21 -> Żadna z drużyn (2 i 3 w lidze i zw.PP) graja od 2 rundy eliminacyjne Uefy, a zwyciesca PP od 3
22-27 -> Zw PP (3runda) 2 Miejsce (2 runda) 3 miejsce (1 runda)
28-34 -> PP i 2 miejsce (2 runda) 3 miejsce ( 1 runda)

Kalendarz 09/10

LM
1 runda 15 i 22 lipiec
2 runda 30.07 i 6.08
Uefa
1 Runda elimancji Uefa 18 i 25 CZERWIEC
2 runda elimancji UEfa 2 i 9 Lipiec
3 runda 22 i 29 Lipiec

Tak wiec 27 miejsce to minimum :) a mierzmy w 21 :)

Sensej 14.08.2008 23:13

Analiza rywali z okolicy
21 Izrael 15.000 Przewaga nad Polska 5.251
Beitar -> Out
Vojvodina Novi Sad Srb Hapoel Tel-Aviv Isr 0-0 -> Raczej awans
Litex Lovech Bul Hapoel Kiryat Shmona Isr 0-0 -> j.w
Maccabi Netanya Isr Cherno More Varna Bul 1-1 -> Raczej odpadną
PERSPEKTYWA -> 2 zespoły w 1 rundzie UEFA

22. Serbia 14 Przewaga nad Polska 4,251
Partizan Belgrade Srb Fenerbahçe Tur 2-2 -> Raczej 1 runda Uefy
Borac Cacak Srb Lokomotiv Sofia Bul 1-0 -> Szanse wyrównane
Vojvodina Novi Sad Srb Hapoel Tel-Aviv Isr 0-0 -> Wskazanie na Izrael
APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej 1 runda Uefy
PERSPEKTYWA -> 2-3 zespoły w 1 rundzie UEFA

23. Szwecja 13.941 przewaga na Polska 4,192
IFK Göteborg -> Odpadli
Djurgårdens IF Swe Rosenborg BK Nor 2-1 -> Rewanż ze wskazaniem na rywali
AA Gent Bel Kalmar FF Swe 2-1 -> Syruacja jak wyżej tylko że w lustrzanym odbiciu
IF Elfsborg Swe St. Patrick's Athletic Irl 2-2 -> Wierzmy w wielbicieli zielonego piwa :)
PERSPEKTYWA -> 1 zespoł w 1 rundzie UEFA

24. Słowacja 12.165 przewaga na Polską 2,416
Juventus Ita Petrzalka Bratislava Svk 4-0 -> I runda UEFA
Slovan Liberec Cze MSK Zilina Svk 1-2 -> Dobra sytaucja przed rewanzem I runda Uefy
Spartak Trnava już odpadli
PERSPEKTYWA -> 2 zespoły w 1 rundzie UEFA

25. Cypr (Gwiazdy tej edycji pucharów) 11.749 ( 2 pkt przewagi nad Polską)
Anorthosis Famagusta Cyp Olympiakos Piraeus Gre 3-0 -> LM przed nimi
APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej odpadną
AEK Athens Gre Omonia Nicosia Cyp 0-1 -> Niespodzianka raczej 1 Runda Uefy
PERSPEKTYWA -> Po zespole w LM i UEFA


26. Chorwacja 10.665 Przewaga nad Polska 0,916
Shakhtar Donetsk Ukr Dinamo Zagreb Cro 2-0 -> Raczej 1 Uefy
Aris Thessaloniki Gre Slaven Koprivnica Cro 1-0 -> Rewanż zdecyduje trzymamy kciuki za Greków
Deportivo La Coruña Esp Hajduk Split Cro 0-0 -> Niespodzianka Rewanż 50-50
PERSPEKTYWA -> 2 zespoły w 1 rundzie UEFA

27. Polska 9.749
Wisła - Barca 0-4 -> 1 runda Uefa
Lech - Grass 6-0 -> 1 runda Uefy
Legia - FK Moskwa 1-2 -> Odpada
PERSPEKTYWA -> 2 zespoły w 1 rundzie UEFA

Jak widzimy wiekszosc państw od 21 do 27 miejsca może się spodziewać około 2 zespołów w pierwszej rundzie Uefy, która to dopiero będzie weryfikacją ;)

28. Finlandia 9.457
Honka Espoo Fin Viking Stavanger Nor 0-0
Haka Valkeakoski Fin Brøndby IF Den 0-4
Tampere United Odpadło
Perspektywa -> Koniec udziału

29 Litwa 9.332 Strata do Polski 0.417
AaB Aalborg Den FBK Kaunas Lit 2-0 -> I runda UEFY
Suduva Marijampole Lit FC Salzburg Aut 1-4 -> Odpadają
Vetra Vilnius Odpadło
Perspektywa -> 1 drużyna w UEFIE

30. Łotwa 9.164
Metalurgs Liepaja Lat FC Vaslui Rom 0-2
Perspektywa -> Brak Perspektyw :P

zloto 14.08.2008 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 585625)
Analiza rywali z okolicy ( bedzie updatowana co chwile:)


I o to chodzi, Wit.Ek. czekam z niecierpliwoscia na twoj szczegolowy opis sytuacji w rankingu, pzdro:-D

p1c2u 14.08.2008 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 585621)
Generalnie na czym na zależy:
Dla Mistrza Polski ranking krajowy nie ma nic do znaczenia teraz bo napewno do 15 nie wskoczymy ani za 40 nie spadniemy. A więc tu dla Wisły (mam nadzieje) ciśnienie jest małe

Ranking klubowy jest bardzo ważny. Przecież, gdyby nie to, że ManU zakwalifikował się do LM to gralibyśmy od 1szej rundy kw. LM.

zloto 14.08.2008 23:36

Sensej nie zebym sie czepial ale tak blad masz:

APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej 1 runda Uefy
APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej odpadną

To kto ospadnie??

Sensej 14.08.2008 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zloto (Post 585643)
Sensej nie zebym sie czepial ale tak blad masz:

APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej 1 runda Uefy
APOEL Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 2-2 -> Raczej odpadną

To kto ospadnie??

Opis sytuacji meczowej dotyczy kraju w którym jest uwzgeldniony a wiec wygra Crvena a Apoel odpadnie ;)

Kurde głupie forum już mi 2 razy wsysyło to co się wypacam ;)

p1c2u
Od przyszłego roku zmieniaja się zasady ;) Radze poczytać temat ;)

OrzelCT 15.08.2008 01:26

Mam pytania:
1.Za awans do LM dostaje sie 3 punkty do rankingu krajowego?
2.Czy sa one tez dzielone przez 3?
3.A za awans do PU tez sa jakies dodatkowe punkty??
4.Czy w nastepnym sezonie tez bedzie tak samo??

Wit.Ek. 15.08.2008 05:11

Witajcie
Na początku zacznę inaczej niż zazwyczaj.
Chciałbym napisać, że bardzo mi miło, że wielu z Was czeka na spis moich przemyśleń i wniosków. To bardzo mobilizuje do dalszej pracy. Za miłe słowa dziękuje.

Pierwsze mecze III rundy kwalifikującej do Ligi Mistrzów i II rundy kwalifikującej do rozgrywek o Puchar UEFA za nami. Mecze krajów, które zajmują miejsca od 21 do 34 zakończyły się następującymi wynikami:

http://img391.imageshack.us/img391/5186/meczegp5.png

Powyższe wyniki następująco przełożyły się na ranking krajowy.

http://img110.imageshack.us/img110/3353/rankingmf3.png

W porównaniu do ostatniego opisywanego przeze mnie rankingu tydzień temu Serbia awansowała o jedno miejsce z 23 na 22 kosztem Szwecji oraz Finlandia także o jedno miejsce z 29 na 28 kosztem Litwy. Polska nadal zajmuje 27 miejsce.
A co dzieli Polskę od miejsc w góre i w dół i jak to się zmieniło po tym tygodniu? Poniżej zestawiłem różnice, która dzieli Polskę od miejsca wyżej i, która dzieli kraj notowany niżej od Polski na dzień 8.08 i 15.08.

http://img520.imageshack.us/img520/4...niedystgu2.png

O wnioski nietrudno. Od miejsc 21-25 dzieli nas coraz więcej. Nieco zmniejszył się dystans do 26 miejsca (poprawa o 0,166). Są też dobre wieści Wszystkie zespoły które są za nami oddaliły się od nas. Wszystkie. Czy to dobrze? Moim zdaniem nie…
Wiele bym dał za to by wszystkie zespoły które są za nami zmniejszyły dystans do Polski i bardziej zagrażały Polsce, że ją prześcigną po tym tygodniu i po tygodniu kiedy rozgrywane będą rewanże.
Ktoś spyta dlaczego – już mówie : Jeśli chcemy by Wisła była rozstawiona w I rundzie PUEFA to drużyny z krajów, które są za nami muszą wygrywać dwumecze z przeciwnikami i eliminować w ten sposób kluby wyżej notowane w rankingu klubowym !

Po tym tygodniu myśle, że można powiedzieć, że Polska będzie miała dwie drużyny w I rundzie Pucharu UEFA Wisłę i Lecha. O jakie miejsce Polski w rankingu krajowym te drużyny mogą powalczyć?
Proponuje zerknąć na poniższe zestawienie

http://img391.imageshack.us/img391/6...etrzebanf7.png

Boje się, że o 25 miejscu o którym pisałem przed rozpoczęciem rozgrywek będzie trudno. Drużyny z Cypru grają koncertowo. Na 11 meczów 8 wygrały dwa zremisowały i tylko jeden przegrały. Dla porównania polskie drużyny rozegrały 9 meczów 5 wygrały 1 zremisowały i 3 przegrały. Cypr zdobył 3,000 pkt do rankingu krajowego a Polska 1,833 pkt. Drużyny z Cypru mogły zdobyć 11 punktów zdobyły 9. Polska mogła zdobyć 9 zdobyła 5,5. Cypr ma skuteczność w zdobywaniu punktów 82%, Polska 61%.
Już teraz zgodnie z powyższym zestawieniem drużyny z Polski musiałyby zdobyć o 6 pkt więcej niż drużyny z Cypru. Ktoś powie, że to 3 wygrane w grupie. Warto jednak zauważyć, że za awans do LM Anarthosis dostanie 3 pkt więc aby zdobyć o 6 pkt więcej niż drużyny cypryjskie to polskie muszą zdobyć o 9 pkt więcej…
Czy jesteśmy w stanie Chorwacje prześcignąć? Przy szczęśliwym losowaniu tak. Szczęśliwym czyli takim, że Dynamo Zagrzeb dostaje bęcki już w I r PUEFA a polskie drużyny awansują do rozgrywek grupowych. Pod takim warunkiem awansujemy na 26 miejsce kosztem Chorwacji.
Jest jeszcze Słowacja. Nie rozpisywałem się nad nią ponieważ uznałem, że może najpierw się zbliżmy chociaż do 26 miejsca by rozstrząsać 24. Po dzisiejszym dniu zacząłem się zastanawiać czy jest sens w ogóle opisywać Izrael, Szwecje i Serbię skoro różnica wynosi ponad 4 punkty...
Wraz ze zmianą systemu rozgrywek 21 przestnie być miejscem od którego kraj może mieć 4 a nie 3 druzyny. Więc na siłe przytaczanie ile nas od tego dzieli nie jest takie konieczne... Myśle sobie, że naszym światkiem którym powinniśmy się interesowac sa miejsca 24-33

Jeszcze na koniec jedna rzecz – zestawienie, które przedstawia liczbę zwycięstw, remisów i porażek poszczególnych polskich drużyn.

http://img502.imageshack.us/img502/3002/plha9.png

Wynika z niego, że każda polska drużyna rozegrała po 3 mecze - każda mogła zdobyć 3 punkty. Jak na razie najskuteczniejszy jest Lech. Zagrał trzy mecze - trzy mecze wygrał. Legia doświadczyła już wszystkiego a Wisła z 3 meczów aż dwa przegrała i tylko jeden wygrała. Kolumna "K" w zestaiwniu jest sumą zdobytych punktów przez drużynę a w wierszu 44 przez Polske.
Pisałem o Cyprze jako o rewelacji ale jest kraj który gra jak na razie jeszcze lepiej wręcz idealnie. Drużyny tego kraju rozegrały 15 meczów i... 15 wygrały. Żadnego nie zremisowały, żadnego nie przegrały. To Dania i duńskie drużyny.

Robinho 15.08.2008 08:12

Jestem pod wrażeniem twojej pracy, wszystko jest świetnie rozpisane.

Trudno w to uwierzyć, że Słowacja, czy Izrael są wyżej od nas w rankingu, bo pewnie polskie kluby wygrałyby w bezpośredniej rywalizacji między tymi dwoma krajami. Niestety, ale mentalność polskich kopaczy jest taka a nie inna i oni myślą, że na mecze z Azerami czy Białorusinami wysiłek nie jest potrzebny...

GonzoNS 15.08.2008 09:36

Mam pytanie, czy gdy bedziemy grali w 1 rundzie Pucharu UEFA to punkty będą dzielone na 2(my, i Lech), czy też na 3(my, Lech, Legia)?

Wit.Ek. 15.08.2008 09:38

Mam propozycje. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to może niech najpierw przeczyta początek tematu.

RoS 15.08.2008 10:58

Przeanaliwoałem sytacje rozstawienia Wisły w kolejnej rundzie Pucharu UEFA.

Mamy 80 drużyn biorących udział w tej rundzie a rozstawionych według rankingu klubowego,
czyli musimy zając w najgorszym przypadku 40 miejsce aby być rozstawionym.

Z tych czterdziestu miejsc, 23 zajęte sa przez drużyny które napewno grają w PU i są od nas wyżej
1 AC Milan
2 Sevilla
3 Valencia
4 Benfica
5 CSKA Moscow
6 Tottenham Hotspur
7 Hamburger SV
8 Ajax
9 Everton
10 Club Brugge
11 Rapid Bucuresti
12 Paris Saint-Germain
13 Dinamo Bucuresti
14 Heerenveen
15 Udinese
16 Feyenoord
17 Sampdoria
18 AS Nancy Lorraine
19 Portsmouth FC
20 Racing Santander
21 Borussia Dortmund
22 AS Saint-Étienne
23 VfL Wolfsburg

Do pozostały 17 miejsc pretenduje 16 drużyn odpadającyh z LM i 32 awansujące z PU.
Osiem miejsc napewno przejmują "silne pary" (8 z LM) czyli nie wazne kto przejdzie do PU i tak bedzie przed Wisłą:
24 Atlético Madrid Schalke 04 (LM)
25 Sparta Praha Panathinaikos (LM)
26 Dinamo Kiev Spartak Moskwa (LM)
27 Slavia Praha Fiorentina (LM)
28 Galatasaray Steaua Bucuresti (LM)
29 Partizan Belgrade Fenerbahçe (LM)
30 Vitória Guimaraes FC Basel (LM)
31 Dinamo Zagreb Shakhtar Donetsk (LM)


Pozostaje więć 9 miejsc i 40 par (8 LM + 32 PU). 12 z tych par (1LM + 11PU) jest na tyle "słaba" że nie ma znaczenia
kto, i tak będzie za Wisła. Podałem tylko po jednej ale łatwo znaleśc druga drużynę)
FK Moscow - Legia
FC Vaslui -
AaB Aalborg -
Viking Stavanger -
Lokomotiv Sofia -
Queen of the South -
DVSC Debrecen -
FC Salzburg -
AA Gent -
IF Elfsborg -
Cherno More Varna -

Pozostaje 9 miejsc i 29 par (7LM + 22PU). Zakładamy, że jedno miejsce jest dla Wisły.
Pozostaje 8 miejsc o które walczy 28 par (6LM + 22PU). Z tych 28 par tylko 8 ma prawo
awansować, z większym współczynnikiem niż Wisła. Inaczje nici z rozstawienia.

Przeanalizujemy więć tych 28 par:

Na początek pewniaki, wysokie zwycięstwa, na wyjeździe, róznica klas widocza (równie dobrze mozna by
zakłądac, że Wisła wygra z Barceloną i awansuje do LM).

Mamy pięć par z PU, jako niekorzystne pewniaki (wszystkie odniosły zwycięstwa wysokie lub na wyjeździe):
Besiktas Siroki Brijeg 2-1
Brondby IF - Haka Valkeakoski 4-0
Aston Villa - FH Hafnarfjardar 4-1
Napoli - Vllaznia Shkodër 3-0
IB Ljubljana - Hertha BSC Ger 0-2

Mamy cztery pary (3 LM + 1 PU), jako korzystne pewniaki
Grasshoppers Zürich - Lech Poznan 0-6
FC Twente Enschede - Arsenal 0-2
Petrzalka Bratislava - Juventus 0-4
SK Brann Bergen - Olympique Marseille 0-1


Pozostaje więc 19 par (3LM + 16PU) par ale tylko 3 miejsca:

Popatrzmy na LM.
Jeśli awansuje Anorthosis i BATE to zabiorą nam dwa miejsca (przypominam zostały tylko 3)
odpowiednio Olimpiakos i Levski. Nieciekawie.
Anorthosis Famagusta Cyp Olympiakos Piraeus Gre 3-0
Levski Sofia Bul BATE Borisov Bls 0-1
Standard Liège Bel Liverpool Eng 0-0


Popatrzmy więc na PU (16 par). Kto może "ukraść" te pozostałe 3 (lub jedno) miejsca.
W nawiasie kwadratowym drużyna która ma wyższy współczynnik i nie może awansować:

Wszystkie 5 drużyn wygrały pierwsze mecze ale u siebie:
1. [VfB Stuttgart Ger] ETO Györ Hun 2-1
2. [Sporting Braga Por] Zrinjski Mostar Bos 1-0
3. [Dnipro Dnipropetrovsk Ukr] AC Bellinzona Sui 3-2
4. [FC København Den] Lillestrøm SK Nor 3-1
5. [Aris Thessaloniki Gre ] Slaven Koprivnica Cro 1-0

Wyniki dla nas korzystne, przegrały u siebie:
6. [AEK Athens Gre] Omonia Nicosia Cyp 0-1
7. [Manchester City Eng] FC Midtjylland Den 0-1
8. [Slovan Liberec Cze] MSK Zilina Svk 1-2

Wyniki dla nas korzystne, przegrały na wyjeździe:
9. Djurgårdens IF Swe [Rosenborg BK Nor] 2-1
10.Stabæk IF Nor [Stade Rennais Fra] 2-1

I jeszcze remisy w pierwszym meczu, u siebie
11.[Litex Lovech Bul] Hapoel Kiryat Shmona Isr 0-0
12.[FC Zürich Sui] Sturm Graz Aut 1-1
13.[Deportivo La Coruña Esp] Hajduk Split Cro 0-0

I na wyjeździe
14. APOEL Nicosia Cyp [Red Star Belgrade Srb] 2-2
15. Vojvodina Novi Sad Srb [Hapoel Tel-Aviv Isr] 0-0

Jeden mecz się nie odbył:
16. [Austria Wien Aut] Georgia Tbilisi Geo


Posumowując szanse mamy bardzo, a to bardzo małe. Za dużo sprzyjających okoliczności musiałoby wystąpić na raz.


Jeśli gdzies się pomyliłem, albo coś zle rozumiem to poprawiajce proszę :-)

orzeu 15.08.2008 12:30

Szanse prawie zadne, byle nie trafic na jakas Benfice a np. na HSV, Sparte czy Tottenham. Przynajmniej bedzie fajny wyjazd ;)
Tego tylko za bardzo nie zrozumialem, mozesz wyjasnic?
Cytat:

Mamy pięć par z PU, jako niekorzystne pewniaki (wszystkie odniosły zwycięstwa wysokie lub na wyjeździe):
Besiktas Siroki Brijeg 2-1
Brondby IF - Haka Valkeakoski 4-0
Aston Villa - FH Hafnarfjardar 4-1
Napoli - Vllaznia Shkodër 3-0
IB Ljubljana - Hertha BSC Ger 0-2

Mamy cztery pary (3 LM + 1 PU), jako korzystne pewniaki
Grasshoppers Zürich - Lech Poznan 0-6
FC Twente Enschede - Arsenal 0-2
Petrzalka Bratislava - Juventus 0-4
SK Brann Bergen - Olympique Marseille 0-1

RoS 15.08.2008 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 585765)
Tego tylko za bardzo nie zrozumialem, mozesz wyjasnic?

Besiktas (gra w PU a nie LM) wygrał pierwszy mecz 2-1 ale na wyjeździe. Małe szanse dla Bośniaków widzę. Będzie więc grał dalej a ma wyższy współczynnik.


Również OM wygrał na wyjeździe ale to jest LM czyli Brann idzie do PU bo raczej tego nie odrobią. Ma niższy współczynnik wiec jest to korzystne.

Zbychu 15.08.2008 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek.
Boje się, że o 25 miejscu o którym pisałem przed rozpoczęciem rozgrywek będzie trudno. Drużyny z Cypru grają koncertowo. Na 11 meczów 8 wygrały dwa zremisowały i tylko jeden przegrały. Dla porównania polskie drużyny rozegrały 9 meczów 5 wygrały 1 zremisowały i 3 przegrały. Cypr zdobył 3,000 pkt do rankingu krajowego a Polska 1,833 pkt. Drużyny z Cypru mogły zdobyć 11 punktów zdobyły 9. Polska mogła zdobyć 9 zdobyła 5,5. Cypr ma skuteczność w zdobywaniu punktów 82%, Polska 61%.
Już teraz zgodnie z powyższym zestawieniem drużyny z Polski musiałyby zdobyć o 6 pkt więcej niż drużyny z Cypru. Ktoś powie, że to 3 wygrane w grupie. Warto jednak zauważyć, że za awans do LM Anarthosis dostanie 3 pkt więc aby zdobyć o 6 pkt więcej niż drużyny cypryjskie to polskie muszą zdobyć o 9 pkt więcej…
Czy jesteśmy w stanie Chorwacje prześcignąć? Przy szczęśliwym losowaniu tak. Szczęśliwym czyli takim, że Dynamo Zagrzeb dostaje bęcki już w I r PUEFA a polskie drużyny awansują do rozgrywek grupowych. Pod takim warunkiem awansujemy na 26 miejsce kosztem Chorwacji.
Jest jeszcze Słowacja. Nie rozpisywałem się nad nią ponieważ uznałem, że może najpierw się zbliżmy chociaż do 26 miejsca by rozstrząsać 24. Po dzisiejszym dniu zacząłem się zastanawiać czy jest sens w ogóle opisywać Izrael, Szwecje i Serbię skoro różnica wynosi ponad 4 punkty...
Wraz ze zmianą systemu rozgrywek 21 przestnie być miejscem od którego kraj może mieć 4 a nie 3 druzyny. Więc na siłe przytaczanie ile nas od tego dzieli nie jest takie konieczne... Myśle sobie, że naszym światkiem którym powinniśmy się interesowac sa miejsca 24-33

Słusznie.Nie ma co patrzeć z wyprzedzeniem na rywali,którzy na dzień dzisiejszy są poza naszym zasięgiem.Uważam że w razie awansu 2-3 naszych drużyn do fazy grupowej UEFA będzie można patrzeć na Cypr,tym bardziej że oni prawdopodobnie będą mieli drużyne w LM.Na razie skupmy się aby prześcignąć Chorwacje.

Ciekawą analize rozpisał wcześniej Sensej.Z przyszłorocznego kalendarza wynika że I runda UEFA rusza już w czerwcu.Czyżby nawiązanie do Intertoto?

Wit.Ek. 15.08.2008 14:39

I ja zgadzam się z Sensejem, że znaczenie rankingu krajowego spadnie. Ja opisując nowy system rozgrywek na stronie 2 troche inaczej choć to samo opisałem. Sensej wymienia przedział miejsc ja wskazałem miejsca kluczowe, których zajęcie coś zmienia.
Takimi miejscami są w kolejności:

18
21
27
34


Jeśli zajmiemy 27 miejsce rozpoczynać będziemy rozgrywki tak jak Sensej to opisał. By jednak rozpoczynać od innyh rund musimy wznieść się do kolejnego miejsca kluczowego czylido 21 - a to to dla nas baaaardzo długa droga. Jeśli więc Polska będzie zawsze zajmowała miejsca pomiędzy 22 a 27 to faktycznie ranking krajowy będzie miał znaczenie minimalne. Można by powiedzieć nawet żadne gdyby nie to, że trzecią jego 33% się wlicza do rankingu klubowego...

Jeśli więc ranking klubowy zaczyna być taki wazny to ja ubolewam nad tym bardzo. Bo w tym rankngu mamy 4 drużyny tak nisko że opisując ich miejsce można napisać:
Legia Warszawa i Groclin zajmują ex aequo 11 miejsce od końca
AmicoLech 18 miejsce od końca
Wisła 35 miejsce od końca

To właśnie dlatego nie pisze nic o rankngu klubowym bo awans z miejsca 35 od końca na miejsce 45 od końca nic nie zmienia np jeśli chodzi o rozstawienie WIsły w I rundzie PUEFA...

rafalek 15.08.2008 15:10

Czyli jednym słowem nie jesteśy rozstawienie w I rundzie. Czyli mozemy trafić na Milan, Deportivo itp, itd et cetera...ehh

Wit.Ek. 15.08.2008 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 585847)
Czyli jednym słowem nie jesteśy rozstawienie w I rundzie. Czyli mozemy trafić na Milan, Deportivo itp, itd et cetera...ehh

Tak jest...
Wisła spadła tak nisko w rankingu klubowym, że nie jesteśmy rozstawieni w I rundzie PUEFA i musimy liczyć na to że limit pecha wykorzystaliśmy losowaniem Barcelony. Bo jeśli nie i znowu pojedziemy do Hiszpanii to po to by zmierzyć się z Valencją, Sewillą, Deprotivo La Coruna lub w najlepszym wypadku z Atletico Madryt.

Robert_wislak 15.08.2008 15:32

Czy aby na pewno możemy trafić na Milan? i drużyny z zachodu? Czy losowanie nie dzieli się również na strefy geograficzne jak w przypadku losowaniu pucharu UEFA?

Robinho 15.08.2008 15:41

Możemy trafić na Milan, geografia nie ma już żadnego znaczenia.

Coolpick 15.08.2008 17:21

Wit.Ek, pozwole sobie w jednej rzeczy sie z Toba nie zgodzic ;] wcale nie jest tak tragicznie, jesli chodzi o druzyny na miejscach 21-23. Niby od ostatniego rozpisania nasz dystans do nich sie nieznacznie zwiekszyl, ale patrzac pod katem calego sezonu, to my zdobylismy na razie wiecej punktow niz Izrael, Serbia i Szwecja, takze patrzac na caly ten sezon nasz dystans sie zmniejszyl. Patrzac teraz na poszczegolne kraje, to mamy tak:

Izrael:
maja 3 druzyny w P.UEFA i wszystkie 3 zremisowaly, takze zadna jeszcze nie jest pewna awansu do nastepnej fazy.
Serbia:
Partizan mimo wszystko wg mnie spadnie do UEFY, a z 3 pozostalych druzyn, ktore sa w P.UEFA jedna skromnie wygrala 1:0 u siebie, a pozostale 2 zremisowaly
Szwecja:
3 druzyny w P.UEFA i jedno zwycieztwo 2:1, jedna przegrana 2:1 i jeden remis.
A w porownaniu do tego styuacja Polski:
Wisla spada do P.UEFA, Lech juz jest pewny awansu do 1 rundy, a Legia mimo przegranej moim zdaniem ma spore szanse na awans.
Dodatkowo Polska ma ten plus, ze punkty zdobyte dziela sie na 3, a nie na 4, jak w przypadku tych 3 krajow.
Kolejnym plusem dla nas jest to, ze w porownaniu do tych 3 krajow kasuje nam sie po tym sezonie najmniej punktow.
Podsumowujac, nie jest az tak zle, a przynajmniej te kraje nam nie odskakuja, jakby to sie moglo wydawac.

rafalek 15.08.2008 17:44

A czy mozliwe jest, zebysmy trafili na Lecha albo Legie w I rundzie jezeli przejdą?

zloto 15.08.2008 17:45

Nie...to jest nie mozliwe

RoS 15.08.2008 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 585701)
Mam propozycje. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to może niech najpierw przeczyta początek tematu.

Przeczytałem, przemyślałem, sięgnąłem jeszcze do Wikipedii i do
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...ccess2009.html

Podział na kolejne kwalifikacje w LM i PU na 2009/2010 jest jasny i zrozumiały.
Zależy tylko i wyłącznie od rankingu krajowego.

Jednak nigdzie nie znalazłem informacji jak będą losowane drużyny w poszczególnych kwalifikacjach.

Czy tylko ranking klubowy będzie decydował o rozstawieniu w poszczególnych rundach?
Czy jakieś inne warunki? Co np. z podziałami Europy na regiony?

Możecie mi to wyjaśnić, potwierdzić, wskazać jakieś źródło?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl