Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   WOŚP w Krakowie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3911)

hoho 06.01.2009 12:29

"Kocham" wszystkich malkontentów i węszących wszedzie spisek,to takie polskie(naszczescie ten kraj powoli zmienia swoja mentalność)...Jak macie lepszy sposób ,na pomoc biednym vel chorym to pokażcie się ! Chciałem się was zapytać czy wiecie jaka jest liczba osob uratowanych dzieci,mlodziezy i doroslych ,dzieki Jurkowi i wszystkim Polakom ,którzy przez te parenaście lat wrzucili grosik do puszki(setki,tysiace Polaków?). Na ogół inne akcje charytatywne olewam (szczegolnie te organizowane przez Kosciol) ,a do puszki ,w dzien gdy WOŚP gra zawsze wrzuce grosik . Nie dosc ,ze pomagaja to podoba mi sie styl i podejscie do zycia ludzi organizujacych i wolontariuszy WOŚP,robią to ze szczerego serca i z uśmiechem na buzi i dlatego sie z nimi utożsamiam.

Tiramisu 06.01.2009 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 652775)
"Kocham" wszystkich malkontentów i węszących wszedzie spisek,to takie polskie(naszczescie ten kraj powoli zmienia swoja mentalność)....

"Kocham" naiwniaków i ignorantów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 652775)
Jak macie lepszy sposób ,na pomoc biednym vel chorym to pokażcie się !

Dlaczego uważasz, że z pomocą trzeba się afiszować? Owsiak ma dobre plecy, dlatego go widać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 652775)
Chciałem się was zapytać czy wiecie jaka jest liczba osob uratowanych dzieci,mlodziezy i doroslych ,dzieki Jurkowi i wszystkim Polakom ,którzy przez te parenaście lat wrzucili grosik do puszki(setki,tysiace Polaków?).

Ja nie wiem, nie wiem też ile osób uratowały inne organizacje.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 652775)
Na ogół inne akcje charytatywne olewam (szczegolnie te organizowane przez Kosciol) ,a do puszki ,w dzien gdy WOŚP gra zawsze wrzuce grosik .

Typowu charytatywny szpaner.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hoho (Post 652775)
Nie dosc ,ze pomagaja to podoba mi sie styl i podejscie do zycia ludzi organizujacych i wolontariuszy WOŚP,robią to ze szczerego serca i z uśmiechem na buzi i dlatego sie z nimi utożsamiam.

Jesteś pewien, że ze szczerego serca? Ja uważam, że kiedyś kilka osób wpadło na pomysł jak łatwo zarobić dużą kasę. Jasne, PRZY OKAZJI korzystają na tym dzieci, ale nie dorabiajmy "Jurkowi" ideologii pomocy potrzebującym. Fajnie, że ktoś pomaga, ale dla mnie jest też ważne z jakiego powodu to robi. Z uśmiechem na buzi,, Miło, łatwo i przyjemnie, a potem na narty.. Dzieciaki z puszkami maja po prostu wyprane mózgi, fajna impreza, pomagam, niech wszyscy zobaczą jaki jestem cool.

Powoływanie się na argumenty choroby dziecka, korzystania z pomocy sprzętu zakupionego przez WOŚP, jest dla mnie zwyczajnie bez sensu. Czemu ma służyć? Ja dla kogoś kogo kocham (a dla dziecka nawet bez wahania) oddałabym duszę diabłu. Co nie znaczy, że diabeł jest Bogiem.

Sory, że odniosłam się tylko do Twojego posta, ale po przeczytaniu dyskusji nie chcę mi się daleko szukać cytatów. Twoja wypowiedź pozwoliła mi zobrazowaź po krótce wszystko, z czym się nie zgadzam.
Chcesz - pomagaj, ale bądź też świadomy, żebyś się kiedyś nie wstydził, że Ty do niego Jurku, a On śmiał Ci się w twarz. Jesli nie ma dobrej drogi, wybieramy najlepszą z możliwych. Jeśli nie można liczyć na ludzkie instykty pomocy, trzeba je wyłudzać.

Kiedyś trafiłam na filmik, w którym jedna migawka powiedziła o Owsiaku wszystko. Nie wiem czy moge tu przytoczyć, jesli nie, proszę o edytkę moderatorów:
- "Róbta co chceta!"
- "Jakbyśmy tak robili, dawno nie miałbyś łba lewacki psie"
Nie mam aż tak radykalnych przekonań, ale też nie dam sobie zamydlić oczu, nawet pomocą dla dzieci.

I jeszcze jedno: Wszystko jawne? Wszystko przejrzyste? Wszędzie autorytety? Można znaleźć tu i tu,,, To skąd w Polsce tyle przekrętów?

Chaotyczna ta moja wypowiedź, ale szkoda mi czasu na dyskusję, która do niczego nie prowadzi. Chciałam tylko lekko zaznaczyć swoje stanowisko.

puchaty1906 06.01.2009 13:30

No i w zasadzie to z tego wszystkiego wynika, żeby nikomu nie pomagać! Bo każdy jest zły, niedobry, kupi sobie za tę kasę narty, domek i mercedesa. A jak coś już wrzucisz do jakiejkolwiek puszki to nikomu o tym nie mów bo jak powiesz to jesteś charytatywnym lanserem.

Tiramisu 06.01.2009 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puhatek1906 (Post 652791)
No i w zasadzie to z tego wszystkiego wynika, żeby nikomu nie pomagać! Bo każdy jest zły, niedobry, kupi sobie za tę kasę narty, domek i mercedesa. A jak coś już wrzucisz do jakiejkolwiek puszki to nikomu o tym nie mów bo jak powiesz to jesteś charytatywnym lanserem.

Na tym forum jest zdecydowanie za dużo gówniarskiej ironii i docinków, a za mało merytorycznej dyskusji i czytania ze zrozumieniem.

Pomagaj. Nie ma lepszej Twoim zdaniem opcji na pomoc, nie chce Ci się, wrzucaj do puszki raz do roku. Za to też Ci chwała, bo są tacy co nawet raz do roku nie wrzucą. Tylko po co dorabiać do tego jakąś ideologię i traktować Owsiaka jako autorytet moralny?

7 kotów 06.01.2009 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 652784)
Ja uważam, że kiedyś kilka osób wpadło na pomysł jak łatwo zarobić dużą kasę. Jasne, PRZY OKAZJI korzystają na tym dzieci, ale nie dorabiajmy "Jurkowi" ideologii pomocy potrzebującym.

Ktos zbiera do puszki pieniadze na oprawe. Ja mysle ze to kilku cwaniakow wpadlo na pomysl jak latwo zrobic kase.Jasne, przy OKAZJI zapala kilka rac, ale nie dorabiajmy Ktosiom ideologii checi poprawy atmosfery na stadionie.


;)

Zawsze mi sie podoba u ludzi umiejetnosc sprowadzenia drugiej osoby do pozycji w ktorej ta musi sie tlumaczyc ze nie jest rozowym sloniem ze srajda pod ogonem :)

kalashnikov2 06.01.2009 13:47

Nie przesadzajmy, orkiestra robi dobrą robotę. Inną kwestią jest to, że uczy pomocy świątecznej a nie codziennej.

puchaty1906 06.01.2009 13:48

Cytat:

Na tym forum jest zdecydowanie za dużo gówniarskiej ironii i docinków, a za mało merytorycznej dyskusji i czytania ze zrozumieniem.
1. Nie znasz mnie, więc nie zarzucaj mi gówniarstwa.
2. Nie za bardzo rozumiem dlaczego ironia, bądź sarkazm jest dla ciebie gówniarstwem. Forma wymiany zdań jak każda inna.

Cytat:

Tylko po co dorabiać do tego jakąś ideologię i traktować Owsiaka jako autorytet moralny?
Ja nie bronię Owsiaka i nie traktuje go jako autorytet moralny. Tylko ty atakując Owsiaka jednocześnie podważasz wrzucanie do jego puszek.

Tiramisu 06.01.2009 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 652806)
Ktos zbiera do puszki pieniadze na oprawe. Ja mysle ze to kilku cwaniakow wpadlo na pomysl jak latwo zrobic kase.Jasne, przy OKAZJI zapala kilka rac, ale nie dorabiajmy Ktosiom ideologii checi poprawy atmosfery na stadionie.

A ja myślę, że to nie cwaniaki, bo akurat o kibicach mam inne zdanie niż o Owsiaku. Słabiutkie porównanie. Chyba nie zrozumiałeś mojego postu.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez puhatek1906 (Post 652810)
1. Nie znasz mnie, więc nie zarzucaj mi gówniarstwa.
2. Nie za bardzo rozumiem dlaczego ironia, bądź sarkazm jest dla ciebie gówniarstwem. Forma wymiany zdań jak każda inna.



Ja nie bronię Owsiaka i nie traktuje go jako autorytet moralny. Tylko ty atakując Owsiaka jednocześnie podważasz wrzucanie do jego puszek.

Nie znam Cię, ale niby dlaczego nie mogę Ci zarzucić gówniarstwa skoro tak to odebrałam? A ironia nie służy dyskusji i nie prowadzi do niczego. Ja też uwielbiam sarkazm, ale trzeba znać umiar.
Nie podważam wrzucania do puszek. Tak jak napisałam: jeśli nie znasz innej drogi, nie chce Ci się - wrzucaj raz do roku do puszki. Kwestia porównania zysków i strat. Załóżmy, że Owsiakowi sponsorujesz wakacje, ale pomagasz dziecku - bilans na korzyść wrzucenia do puszki, tak?

7 kotów 06.01.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 652814)
A ja myślę, że to nie cwaniaki, bo akurat o kibicach mam inne zdanie niż o Owsiaku. Słabiutkie porównanie. Chyba nie zrozumiałeś mojego postu.

Czyli rozbija Ci sie o osobe Owsiaka.


Mojego posta tez nie zrozumialas.

:)

Tiramisu 06.01.2009 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 652820)
Czyli rozbija Ci sie o osobe Owsiaka.


Mojego posta tez nie zrozumialas.

:)

Zrozumiałam bardzo dobrze :D. Również bywam czasem mistrzynią ciętej riposty i ironii.

pan_premier 06.01.2009 14:39

cóż za skromność do tego :)

Wiele tutaj zarzutów i epitetów a dowodów jakos brak, skąd wiesz, ze Owsiak pomaga przy okazji pomagania sobie?a moze jest na odwrót?
wiesz, ze jest tak czy siak? to udowodnij to bo pisac farmazony każdy umi.

i na koniec: piszesz, ze hoho to szpaner. A skad ty to wiesz?
po tym, ze wrzuca tylko na orkiestrę?
a moze nikomu o tym nie mówi, moze pierwszy raz w życiu się przyznał?

Czy z podobnych 'źródeł' bierze sie twoja wiedza i argumentacja na temat WOŚP?

puchaty1906 06.01.2009 14:46

Cytat:

Nie znam Cię, ale niby dlaczego nie mogę Ci zarzucić gówniarstwa skoro tak to odebrałam?
No to nie zrozumiałaś mojego posta.

Cytat:

Załóżmy, że Owsiakowi sponsorujesz wakacje, ale pomagasz dziecku - bilans na korzyść wrzucenia do puszki, tak?
Cały czas ktoś tu pisze, że Owsiak dostaje jakieś wakacje, a nikt nie przedstawił (ty też) jakiegoś konkretnego dowodu, dokumentu, czegokolwiek. Stwierdzenie to jest dokładnie na tym samym poziomie co "na sektorze D siedzą kibole" i inne tym podobne kwiatki z gazety Wybiórczej.

Cytat:

Tak jak napisałam: jeśli nie znasz innej drogi, nie chce Ci się - wrzucaj raz do roku do puszki
Czyli teraz z rozmowy na temat rzekomych wakacji Owsiaka i tego że jest niby hochsztaplerem, przechodzimy do tego co, gdzie, komu i jak często wrzucam... do czego dojdziemy w następnym poście?

Tiramisu 06.01.2009 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 652843)
cóż za skromność do tego :)

Wiele tutaj zarzutów i epitetów a dowodów jakos brak, skąd wiesz, ze Owsiak pomaga przy okazji pomagania sobie?a moze jest na odwrót?
wiesz, ze jest tak czy siak? to udowodnij to bo pisac farmazony każdy umi.

i na koniec: piszesz, ze hoho to szpaner. A skad ty to wiesz?
po tym, ze wrzuca tylko na orkiestrę?
a moze nikomu o tym nie mówi, moze pierwszy raz w życiu się przyznał?

Czy z podobnych 'źródeł' bierze sie twoja wiedza i argumentacja na temat WOŚP?

Wolę brak skromności niż jej udawanie. Od razu zaznaczam nauczona doświadczeniem - jeśli jest to w granicach rozsądku.

Wyraziłam swoje poglądy. Widocznie mam powody, by sądzić tak czy siak. Opinię o Owsiaku wyrobiłam sobie w ciągu kilku lat, na podstawie różnych materiałów, wywiadów i artykułów. Gdyby na wszystko były dowody to Polska trochę inaczej by wyglądała, nie jestem sędzią, ale mam oczy i wolę myślenia o tym, co mnie otacza.. Dla Ciebie to są farmazony, dla wielu osób nie. Pojęcie względne.

Napisałam, że hoho to szpaner, bo niby jak inaczej wytłumaczyć zastrzeżenie, że na inne akcje nie daje kasy? Bo nie są tak medialne, bo nie dają serduszek? Tak to odebrałam. Jak się poczuje urazony, pozwól że sam się będzie bronił.

WzT 06.01.2009 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puhatek1906 (Post 652847)
Cały czas ktoś tu pisze, że Owsiak dostaje jakieś wakacje, a nikt nie przedstawił (ty też) jakiegoś konkretnego dowodu

Jak ty sobie wyobrażasz ten dowód? Zdjęcie Owsiaka który chowa pieniądze do kieszeni? czy kwity bankowe potwierdzające przelewy na jego konto? Chyba oczywiste że nikt z nas nie ma dojścia do takich rzeczy bo wtedy nie miały by miejsca nasze sprzeczki.

pan_premier 06.01.2009 15:01

Cytat:

Dla Ciebie to są farmazony, dla wielu osób nie. Pojęcie względne.
słowa rzucane od tak, sa zawsze farmazonami. To nie jest pojęcie względne.
pojęciem względnym to moze byc interpretacja faktów, a faktów tutaj nie widać.

nie bronie hoho, cóż mi z jego obrony? po prostu wpasowuje się to w twój ton wyciągania wniosków z niewiadomo czego. Ale tutaj to fakt: pojecie wzgledne, dla mnei nie musi byc on szpanere, moze miec zaufanie tylko do WOŚP.

i na koniec, skoro nie masz nic na poparcie swoich oskarżeń o motywacje Owsiaka, to moze tego po prostu nie pisz?
nikt nie każe ci go kochać. Rozumiem, że z zachowań wywiadów itp można wyrobić sobie o kims złe zdanie. Ale ciężko w ten sposób poznać motywację która pchnęła go do działania 15 lat temu....

Edit
Cytat:

Mam nadzieję, że następnego postu już nie będę pisać, bo dyskusja nie warta świeczki .
och cóż za wnioski mogłabyś wyciągnąć patrząc, gdzie wg ciebie dyskusja jest świeczki warta od kilku tygodni, a gdzie nie warta nawet pół dnia :)

Tiramisu 06.01.2009 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puhatek1906 (Post 652847)
No to nie zrozumiałaś mojego posta.



Cały czas ktoś tu pisze, że Owsiak dostaje jakieś wakacje, a nikt nie przedstawił (ty też) jakiegoś konkretnego dowodu, dokumentu, czegokolwiek. Stwierdzenie to jest dokładnie na tym samym poziomie co "na sektorze D siedzą kibole" i inne tym podobne kwiatki z gazety Wybiórczej.



Czyli teraz z rozmowy na temat rzekomych wakacji Owsiaka i tego że jest niby hochsztaplerem, przechodzimy do tego co, gdzie, komu i jak często wrzucam... do czego dojdziemy w następnym poście?

Może nie zrozumiałam Twojego posta. Niewielkie znaczenie.

Zauważ, że przy wakacjach użyłam słowa "załóżmy", właśnie dlatego, że nie mam dowodów.

Tiramisu 06.01.2009 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 652855)
słowa rzucane od tak, sa zawsze farmazonami. To nie jest pojęcie względne.
pojęciem względnym to moze byc interpretacja faktów, a faktów tutaj nie widać.

nie bronie hoho, cóż mi z jego obrony? po prostu wpasowuje się to w twój ton wyciągania wniosków z niewiadomo czego. Ale tutaj to fakt: pojecie wzgledne, dla mnei nie musi byc on szpanere, moze miec zaufanie tylko do WOŚP.

i na koniec, skoro nie mas znic na poparcie swoich oskarżeń o motywacje Owsiaka, to moze tego po prostu nie pisz?
nikt nie każe ci go kochać. Rozumiem, ze z achowań wywiadów itp można wyrobić sobie o kims złe zdanie. Ale ciężko w ten sposób poznać motywację która pchnęła go do działania 15 lat temu....

W ten sposób można zamknąć wszystkie dyskusje na temat kilku osób w Polsce. Nie ma dowodów, nie znamy go osobiście, nie jestesmy nim/nią, nie czepiajmy się go.

Mam inny pomysł: Ja będę pisać to, co uważam za słuszne, nawet jesli to są tylko moje subiektywne odczucia, a Ty będziesz pomijał moje posty jako farmazony. Wilk syty i owca cała.

Wielkie SORY za post pod postem! Nie nadążyłam za Wami :/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 652855)
Edit

och cóż za wnioski mogłabyś wyciągnąć patrząc, gdzie wg ciebie dyskusja jest świeczki warta od kilku tygodni, a gdzie nie warta nawet pół dnia :)

Dla mnie nie warta, dla innych być może. Inni swoimi "farmazonami" nie wywołali takiej "burzy", więc pomyślałam, że napiszę swoje i sobie pójdę hehehe. Ileż mozna gadać o WOŚPie.

7 kotów 06.01.2009 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WzT (Post 652852)
Jak ty sobie wyobrażasz ten dowód? Zdjęcie Owsiaka który chowa pieniądze do kieszeni? czy kwity bankowe potwierdzające przelewy na jego konto? Chyba oczywiste że nikt z nas nie ma dojścia do takich rzeczy bo wtedy nie miały by miejsca nasze sprzeczki.

... i nie byloby o czym pisac :(

puchaty1906 06.01.2009 15:24

Dobra, tak jak 7 kotów mówi, nie ma o czym pisać, jedni mówią, że Owsiak napełnia sobie kieszenie wnioskując to po kolorze jego spodni, które nosi, a drudzy go bronią na podstawie sprawozdań Orkiestry. Koniec tematu z mojej strony.

Wredny 06.01.2009 15:38

skonczcie panowie pier**lic, tylko wezcie jakies swoje Wislackie drogocenne trofea i wystawcie na aukcje http://aukcje.wosp.org.pl/ moze przez przypadek dolozysz sie do uratowania komus zycia... bo o to tu chodzi. Nie wazne jakie przekrety robia - ratujemy ludzkie zycia. Dzieciakow szczegolnie.

darotsok73 06.01.2009 15:46

Macie jakieś KONKRETY w temacie "lewizny, nadużyć lub malwersacji" WOŚP czy samego Owsiaka?

Czy znowu " plujecie jadem" pt. .. nie lubię tego albo tamtego.., na pewno coś kręcą, wszyscy tak mówią.., orkiestra to lewacy, znajomy znajomego podobno słyszał że podobno kradną....
Jeśli ktoś oskarża bez dowodów to jest zwykła potwarz i pomówienie.

Tylko takie argumenty możecie przedstawić?
To ma być rzeczowa dyskusja?

Czytał ktokolwiek z krytykujących informacje o całej akcji, jej celach , wydatkach i rozliczeniach finansowych zbiórki? Zakładam że pewnie NIE!
Już to pisałem, ale powtórzę: Nie ma alternatywnej instytucji, akcji, czy fundacji pozarządowej która wspierałaby na taką skalę ratowanie życia i zdrowia dzieci.., a może jest?.. zna ktoś?
Łatwo na forum walić w Orkiestrę czy Owsiaka,wiadomo że nie będą z Wami polemizować.

Sprowadzacie dyskusję o ważnej sprawie do poziomu 12-latków.

kiju.ts 06.01.2009 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wredny (Post 652884)
skonczcie panowie pier**lic, tylko wezcie jakies swoje Wislackie drogocenne trofea i wystawcie na aukcje http://aukcje.wosp.org.pl/ moze przez przypadek dolozysz sie do uratowania komus zycia... bo o to tu chodzi. Nie wazne jakie przekrety robia - ratujemy ludzkie zycia. Dzieciakow szczegolnie.

Tak, mysle, ze mam kilka takich przedmiotow do zlicytowania, stare proporczyki i przypinki jeszcze byly wlasnoscia mojego dziadka za mlodu.

Kochani

Sprawy o ktorych rozmawiacie za wazne ale przy cudzie zycia to nie ma najmniejszego znaczenia.

Mamy do czynienia ze wspaniałym, obywatelskim ruchem ludzi pełnych pasji, którzy mają przed sobą piękny cel i wielką determinację, aby go osiągnąć. Chcą pomóc innym, nie potrafią być obojętni. Dlatego warto wspierać Orkiestrę, pomóc jej docierać do jak najszerszych kręgów społecznych. Zwłaszcza w czasach trudnych, gdy narastający kryzys nie sprzyja filantropijnej szczodrości.
Orkiestra porusza sumienia, otwiera serca.

Maszyny zakupione przez WOSP ratuja ludzkie zycia. Gdy taka maszyna z nalepka - serduchem uratuje Wam dzieciaka, to moze zrozumiecie jak bardzo to wazne, by wykorzystac ta szanse i zrobic cos dobrego.
Wiekszosc Polakow nie dalaby na zadna organizacje charytatywna wogole gdyby nie WOSP !! Wiec lepsze i to.

Sie ma

jachting 06.01.2009 16:20

moda ,naiwność,lenistwo,lewactwo,gówniarstwo :) i pewnie jeszcze brak serca ?
Tego tupu "argumenty" pojawiają się bardzo często ,a wystarczy że w niektórych kwestiach będziemy mieli nieco inne spojrzenie na swiat.
Jestem bardzo ciekawy jak wygląda ta codzienna działalność charytatywna poganiaczy Owsiaka ,ich serdeczność do innych ludzi i oczywiście moralność którą się kierują .

kalashnikov2 06.01.2009 16:33

Nieznane dziwi, co nie Jachting?

jachting 06.01.2009 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 652916)
Nieznane dziwi, co nie Jachting?

Co nieznane ? Nie wyczuwasz ironii ?

kalashnikov2 06.01.2009 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 652918)
Co nieznane ? Nie wyczuwasz ironii ?

Rozwalaja mnie pytania o dzialanosc inna niz WOSP, zadawane niemal retorycznie, tak jakby jakakolwiek inna dzialalnosc byla niespotykana. Ale to raczej potwierdza to co chcę w tym temacie podkreślić.

orzeu 06.01.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 652080)

Orzeu, a pomyślałeś że ta "działalnośc fundacji " to produkcja puszek, banery reklamowe, koszty mediów,energii, łączności , transportu i Bóg wie jeszcze czego.?
Naprawdę, nie rozumiem Was, i jestem zszokowany ignorancją.

.

O ile sie orientuje to wszystkie puszki, banery, czas antenowy etc. sa za friko od darczyncow i wolontariuszy.

Wywiadu nie znajde bo to historia sprzed najmniej 10-12 lat (za czasow "Wieczoru z Wampirem" w TV4) ale przysiac moge ze Owsiak wtedy powiedzial cos takiego ze ok. 5% zyskow z WOSP wydaje na dzialalnosc caloroczna fundacji, czyli wlasnie prad, czynsz i to co nazwalem w cudzyslowiu "pensjami". Jesli teraz na stronie jest napisane cos innego to znaczy ze albo wtedy albo teraz ktos mija sie z prawda. Wierzyc mi nikt nie musi, wystarczy ze pamiec mam dobra i znam kilka osob ktore ten program rowniez widzialy i z ktorymi na ten temat wowczas rozmawialem. Zapamietalem to glownie dlatego ze byl to dla mnie spory szok. Napisalem to tylko dlatego ze sobie o tym przypomnialo.
Mi osobiscie to 5% w ogole by nie przeszkadzalo, niech ma bo robi cos dobrego dla innych. To juz jego prywatna sprawa czy chce przy okazji cos z tego miec. Zapewne wielu gdyby mialo taka mozliwosc skorzystaloby z niej i troche kasy z Orkiestry uszczknelo by dla siebie.
Zwyczajnie jest sprzecznosc w zeznaniach dzisiejszych i sprzed 10 lat. Niestety dowodu nie mam wiec niech bedzie ze nie mam racji bo nie dam rady samymi slowami nikogo przekonac do tego co widzialem i slyszalem.

Rozmowa tutaj przypomina jakies bzdurne gadki, gdzie zwolennicy WOSP zarzucaja calej reszcie bezdusznosc, brak serca i jeszcze brakuje tylko zeby ktos komus zaczal zyczyc "zeby tak twoje dziecko mialo wypadek i zobaczymy co powiesz jak podjedzie karetka z serduszkiem".
Czy wy zaslepieni owsiakomiania nie dostrzegacie tego ze akcja jakkolwiek nie bylaby wspaniala w idei i jak wielu dzieciom by nie pomogla niesie tez ze soba kilka negatywnych zjawisk, o ktorych tu juz pisano?
Jak np. to wrzucanie na "odpieprz sie" zeby zaspokoic swoje sumienie, a raczej kupic jego spokoj za 5zl. Np. w USA ludzie zupelnie inaczej podchodza do akcji charytatywnych, tam sie dziala w wolontariacie (robi to wiecej niz polowa spoleczenstwa o czym pewnie malo kto wie) i to jest wlasnie prawdziwa pomoc i poswiecenie ktorej nie zastapi zaden pieniadz. I to, jak napisano wyzej, pomoc regularna a nie 'od swieta' (nawet z nazwy). A doskonale wiadomo ze potrzebujacy woli dostac zlotowke co miesiac niz 1x12zl - przerabiajac to na przyklad bardziej czytelny, dostawac obiad codziennie niz uczte raz na miesiac (to nie jest zarzut pod adresem samej w sobie WOŚP tylko tego jaki nawyk wyrabia sie w ludziach poprzez jednorazowe wsparcie dla spokojnego sumienia. I to uczy jeszcze tego zeby zamiast potrzebujacemu ugotowac ten obiad i robic to co jakis czas, wrzucic do koszyka tego piataka i "niech inni sie tym zajma, ja juz swoje zrobilem").
Innego zjawiska pt. "obklej sie najwieksza iloscia serduszek na pokaz" nie ma co komentowac bo to indywidualna sprawa kazdego czlowieka czy z tym co robi dla innych chce sie obnosic czy tez nie.
Podobna sprawa jest halasliwosc Orkiestry, ktora niektorym moze przeszkadzac bo to tez jest pewien rodzaj pokazowki "to my zrobilismy". Polskie spoleczenstwo nie lubi takiego, nazwijmy to, szpanu. To wynika z naszej narodowej cechy gdzie bohaterem bedzie zawsze chlopak z sasiedztwa Adam Malysz i skromny Robert Kubica albo Kuba Blaszczykowski.
Ciekawe zdanie napisal tu tez wczesniej ktos w temacie, gdy widze karetke bez serduszka to wiem ze to m.in. z moich podatkow wiec tak samo daje na ta sluzbe zdrowia jak ci co wrzuca na WOŚP.
A w ogole paranoja jest ustawianie rywalizacji pomiedzy WOŚP, a pomoca udzielana przez kosciol. Tego to nawet szkoda komentowac..

Ps.Jak w niedziele zobacze kogos z puszka to pewnie te pare zlotych wrzuce, nie dla swietego spokoju tylko dlatego ze bede chcial.

tofik 06.01.2009 16:42

Nie biorę udziału, ale do całej ideii nie nic nie mam. Jak chcą zbierać i są ci, którzy chcą rzucać...
Znaczy, że jakiś sens to ma.

Tiramisu 06.01.2009 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 652887)
Sprowadzacie dyskusję o ważnej sprawie do poziomu 12-latków.

12latek kojarzy mi się z przyjmowaniem wszystkiego na słowo, naiwnością i rozumieniem świata w biało-czarnych barwach. Jak zajrzałam do tego tematu, właśnie Ty mi się z nim skojarzyłeś. Ja nie neguję samej WOŚP, ale gdyby Urban jutro założył fundację pomocy dzieciom/kobietom/starcom/komukolwiek to zdania o nim bym nie zmieniła. Nie ufam lewakom. Tyle. Boisz się, że przez krytyków Owsiak zrezygnuje z tego? Bez obaw. Jak robi to dla dzieci - będzie robił dalej, jak dla pieniędzy - tym bardziej.

edit: z orzeua to mądry gość,, ;)

jachting 06.01.2009 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 652921)
Rozwalaja mnie pytania o dzialanosc inna niz WOSP, zadawane niemal retorycznie, tak jakby jakakolwiek inna dzialalnosc byla niespotykana. Ale to raczej potwierdza to co chce w tym temacie podkreslic.

Inna działalność jest spotykana i mile widziana . To nie ja zacząłem temat dlatego jestem ciekawy jak to u tych osób wygląda . Bo wydaje mi się że najlepiej to tacy ludzie pie.... i smarowac ludzi o ktorych nie maja pojęcia potrafią i mam tu na myśli innych forumowiczów jako tych smarowanych oczywiście:P.

jachting 06.01.2009 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 652934)
12latek kojarzy mi się z przyjmowaniem wszystkiego na słowo, naiwnością i rozumieniem świata w biało-czarnych barwach. Jak zajrzałam do tego tematu, właśnie Ty mi się z nim skojarzyłeś. Ja nie neguję samej WOŚP, ale gdyby Urban jutro założył fundację pomocy dzieciom/kobietom/starcom/komukolwiek to zdania o nim bym nie zmieniła. Nie ufam lewakom. Tyle. Boisz się, że przez krytyków Owsiak zrezygnuje z tego? Bez obaw. Jak robi to dla dzieci - będzie robił dalej, jak dla pieniędzy - tym bardziej.

edit: z orzeua to mądry gość,, ;)


A czy zdajesz sobie sprawę że właśnie to twoje posty obrazowały ciasnotę postrzegania ?
Zarzucasz mu naiwność nie widząc czego on broni i jak to widzi ,czego mu tam jeszcze nie wciskałaś ....
A sama się opierasz na coś,gdzieś,kiedyś atakując inicjatywę WOŚP,darotsok73 niczego więcej nie bronił .

darotsok73 06.01.2009 17:38

Sorry ,Tirmisu w zaślepieniu chyba bredzisz.
Najpierw atakujecie WOŚP bez jakichkolwiek konkretów a jak ktos próbuje na podstawie jasnych i rzeczywistych informacji obalac wasze ploty,mity i fobie to go zjeżdżacie.
To jest twój światopogląd? Masz jakieś ideały?

Masz konkretne zarzuty? Czy tylko reprezentujesz czysty oportunizm?. Jak tak to współczuję i życzę Ci wsystkiego dobrego z okazji 12-tych urodzin.(bez napinki)

kalashnikov2 06.01.2009 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 652937)
Inna działalność jest spotykana i mile widziana . To nie ja zacząłem temat dlatego jestem ciekawy jak to u tych osób wygląda . Bo wydaje mi się że najlepiej to tacy ludzie pie.... i smarowac ludzi o ktorych nie maja pojęcia potrafią i mam tu na myśli innych forumowiczów jako tych smarowanych oczywiście:P.

Nie twierdze ze kazdy krytyk Owsiaka jest chodzacym aniolem dobroczynnosci.Jednemu przeszkadza to ze robi festiwal "dla brudasów", innemu nie podoba się to że przy okazji ma z tego jakieś tam pieniądze, jeszcze kogoś najbardziej drażni "lewactwo" czy 'róbta co chceta". Nie trzeba wrzucac wszystkich krytykow Owsiaka to jednego worka bo kazdy ma inne powody dla ktorych sie tutaj wpisuje. Te wszystkie powody to jest nic, w porównaniu wlasnie do promowania okazjonalnej dobroczynności. Nie chcę bawić się w socjologa, ale z tego co widzę, to ci zaaangażowani gdzie indziej calorocznie sa raczej do WOŚP zorientowani obojętnie, naie tomiast tych co raz do roku pomogą WOŚP "rozpierdala duma". W krajach zachodnich nie ma takich akcji jak WOŚP, co czesto podkreslano jako wyjątkowość naszego kraju, że jestesmy tacy wspaniali bo dajemy na Orkiestrę. Ale za to tam mają wolontariat który hula aż miło. Wolnotariat bez czegoś w zamian (koncerty, zabawa). W WOSP najbardziej udzielaja sie mlodzi ludzie w okresie w ktorym ich charakter ksztaltuje sie na cale zycie, i sa uczeni tego, ze w zamian za dobroczynnosc powinni dostac serduszko, dobry koncert, czadową zabawę, poczucie zjednocznia w wielkim wydarzeniu. Ludzie nakarmieni czyms takim prędzej będą chodzić przez caly rok na koncerty i imprezy niz zaangazuja sie w cos charytatywnego. Az do drugiej niedzeli stycznia, gdy bedzie czadowa impreza, przy okazji ktorej mozna komus pomoc.

Old Town 06.01.2009 17:49

cos z innej beczki - pogadajcie o wspolpracy a nie o podzialach !!

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...d_podatku.html

darotsok73 06.01.2009 18:02

Owsiak jako taki mi lata, nie interesuję się jego ideologią , światopoglądem, karierą zawodową, "Woodstokiem" czy poglądami politycznymi.

Jak ktoś postrzega WOŚP tylko przez pryzmat ludycznych imprez w TV, .."światełek do nieba.. i oklejania serduszkami" itp. to jego problem.

Czysto teoretycznie ciekawi mnie jak to będzie wyglądało kiedy nie będzie kwesty WOŚP, ile to ludzi i gdzie ulokuje swoje środki lub zaangażuje się w wolontariat i pomoc innym.

kalashnikov2 06.01.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 652988)

Czysto teoretycznie ciekawi mnie jak to będzie wyglądało kiedy nie będzie kwesty WOŚP, ile to ludzi i gdzie ulokuje swoje środki lub zaangażuje się w wolontariat i pomoc innym.

Dobre pytanie, ciekawe jak zachowają się wówczas dzisiejsi orkiestrowi imprezowicze ;) Bo o wolontariuszy roznego rodzaju katolickich dziel jestem spokojny. Skoro zyja bez orkiestry dzis to i po jej zakonczeniu jakos sobie poradza ;)

palon 06.01.2009 18:18

[FONT=Verdana]
Cytat:

[FONT=Verdana]
Z CZEGO JESTEŚMY DUMNI
1993 - 2008
  • PIERWSI, NAJWCZEŚNIEJ rozliczamy 1% podatku!!!
  • CO ROKU skrupulatnie rozliczamy pieniądze zebrane w czasie Finału
  • blisko 100 mln USD - tyle wydaliśmy na sprzęt medyczny pracujący w 650 szpitalach w całej Polsce
  • Kupiliśmy w sumie ponad 20 tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych.
  • Oznacza to, że statystycznie, każdego dnia do do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.
  • Prowadzimy 4 ogólnopolskie, nowoczesne programy medyczne i jeden edukacyjny
  • Na okoliczność wad słuchu badamy 99% populacji noworodków. Przebadaliśmy już ponad 2 000 000 noworodków. To rekord świata!!!
  • 154 odziały noworodkowe wyposażyliśmy w 223 urządzenia Infat Flow! To najlepszy wynik w Europie!
  • Stworzyliśmy 14 centrów leczenia retinopatii, ratując wzrok wcześniakom. Dzięki temu dzieci z retinopatią otrzymują konieczną pomoc!
  • Kupiliśmy najmłodszym dzieciom 2900 osobistych pomp insulinowych. Jesteśmy pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.
  • Uruchomiliśmy program leczenia osobistymi pompami insulinowymi kobiet ciężarnych.
  • Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku dochodowego za lata 2005 i 2006, kupiliśmy 220 półautomatycznych defibrylatorów. Rozdaliśmy je do miejsc publicznych w całej Polsce!
  • Od lutego 2005 r. prowadzimy szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w amerykańskim systemie AHA. Kursy te ukończyło ponad 3000 osób!
  • W czasie od 2001 r. do dziś nauczyliśmy ponad 6 tysięcy osób udzielania pierwszej pomocy!
  • Od 2004 funkcjonuje Centrum Wolontariatu - Uniwersytet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szadowo Młyn, gdzie prowadzimy szkolenia pierwszej pomocy!
  • W Finał angażuje się blisko 1700 sztabów, kwestuje dla nas 120 tys. wolontariuszy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie!
  • Doceniając naszą pracę, Narodowy Bank Polski poświęcił nam w 2003 r. dwie okolicznościowe monety, a Poczta Polska wydała, w 2004 i 2005 r., dwa obiegowe znaczki pocztowe.
  • Dziękując za Finał, organizujemy corocznie największy letni festiwal open-air w Europie - Przystanek Woodstock
[/FONT]
.

Trochę liczb do tej jałowej dyskusji, bo myślę, ze niewielu z udzielających sie w temacie zadało sobie trud sprawdzenia faktów.
Czas zweryfikuje wszystko. Fundacja Owsiaka nie jest jedyną, która działa w Polsce. Jeśli ktoś nie ma ochoty wspierania jej- niech tego nie robi (zawsze można sie dorzucic do odwiertu geotermalnego ojca Redemptorysty). Ja mam w.w. w dupie wiec nie skorzysta z mojej pomocy. Fanem Owsiaka też wcale nie jestem, ale przemawiaja do mnie liczby i fakty, które zapodałem... nawet gdyby zarzad WOSP finansował sobie te Wasze słynne wakacje z jej funduszy.
[/FONT]

jachting 06.01.2009 18:23

Ale obywatelstwo Społeczne bylo i jest na niskim poziomie i ja Owsiaka bym tu nie mieszał ,kałashnikov 3/4 ludzi ma normalny stosunek do tej Orkiestry więc nie rób tu jakichś sztucznych podziałów .Chcesz tu tez nam wmowić że jakieś środowiska są lepsze :P ,a gow... co najwyżej ma jakieś tam swoje zasługi . Ogólnie o ludziach chyba masz zle zdanie,są żli z natury ?

kalashnikov2 06.01.2009 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 653004)
Ale obywatelstwo Społeczne bylo i jest na niskim poziomie i ja Owsiaka bym tu nie mieszał ,kałashnikov 3/4 ludzi ma normalny stosunek do tej Orkiestry więc nie rób tu jakichś sztucznych podziałów .Chcesz tu tez nam wmowić że jakieś środowiska są lepsze :P ,a gow... co najwyżej ma jakieś tam swoje zasługi . Ogólnie o ludziach chyba masz zle zdanie,są żli z natury ?

trafiles w sedno - nie mam problemu z orkiestra ale "z ludzmi" co uwazaja ze dzieki Orkiestrze jest super hiper i na tym sie konczy ich zaangazowanie - patrzac na statystyki wolontariatu w Polsce trudno mówić że są dobrzy

Cytat:

kałashnikov 3/4 ludzi ma normalny stosunek do tej Orkiestry
wystarczy ze jest Orkiestra i jest zajebiscie

a że procent wolontariatu maleje, więc jest to raczej Orkiestra na Titanicu, niż ŚP.

Tiramisu 06.01.2009 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 652949)
A czy zdajesz sobie sprawę że właśnie to twoje posty obrazowały ciasnotę postrzegania ?
Zarzucasz mu naiwność nie widząc czego on broni i jak to widzi ,czego mu tam jeszcze nie wciskałaś ....
A sama się opierasz na coś,gdzieś,kiedyś atakując inicjatywę WOŚP,darotsok73 niczego więcej nie bronił .

Czy ja atakuję inicjatywę? Jesteś pewien? WOŚP poza cudowną rzeczą jaką jest ratowanie dzieciaków, rozpowszechnia też sporo gównianych zachowań i poglądów.
Zresztą orzeu dość jasno przedstawił problem. Broniący Orkiestry ślepo zwyczajnie są dla mnie minimalistami. Nie chce mi się już o tym gadać. Nie dziś.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 652963)
życzę Ci wsystkiego dobrego z okazji 12-tych urodzin.(bez napinki)

Cwaniakujesz, bo wczoraj skończyłeś 13-te? Najlepszego. A tak poważnie,, Albo mi jedziesz, albo bez napinki. Zdecyduj się.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl