Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

jachting 03.07.2008 19:40

Tylko za nim zaczniecie psioczyć to bierzcie pod uwagę ;

1.To sparing
2.Austria jest na końcowym etapie przygotowań
3.Przyjrzyjcie się składom w jakich wychodziła Wisła .

Witoldon 03.07.2008 19:40

Ja się nie dziwie, że przegraliśmy. Jak widzę kadrę złożoną z Kmiecików, Dawidowskich, Szabatów, Kowalskich, Gołosiów to wszystko jest możliwe. Można zarać kilku po naukę, ale to zaszło chyba za daleko.

Oxydrene 03.07.2008 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 561796)
Mam nadzieję, że nie będzie fali samobójstw po tym wyniku. Tak dla Waszego zdrowia napiszę, że Austria za tydzień zaczyna sezon ligowy, więc jest na zupełnie innym etapie przygotowań.

Do tego grała jedną jedenastką przez cały mecz. Zapewne tą najsilniejszą, która będzie walczyła o mistrzostwo w lidze.

Żołnierz Białej Gwiazdy 03.07.2008 20:23

Mimo porażki wieżę w to że w pucharach pokażemy na co nas stać. Jestem dumny po zwycięstwie a wierny po porażce.

Karherop 03.07.2008 20:24

Wiadomo że to tylko sparing , też osobiście spodziewałem się porażki , dobre było chociaz to 1-1 do przerwy . Troche jednak jak się widzi na boisku ( a raczej czyta o tym ) kwartet Dawidowski - Malecki - Kmiecik - Gołoś , trzeba zadać pytanie czy Ci piłkarze mają stanowić o sile ofensywnej Wisły ? Ktoś powie że to tylko rezerwowi , ale w dzisiejszej piłce często to oni wygrywają mecze..

cieszy że Marek Zienczuk tak szybko doszedł do zdrowia , podobnie Paweł Brożek , praktycznie nie ma żadnych urazów w naszej ekipie i z tego należy się cieszyc na ten moment .

Liga już za 3 tygodnie , nie chcę ponaglać Bednarza , ale nawet jeśli przyjdą obiecujący nowi zawodnicy , to ile oni będą mieli czasu na zgranie się z zespolem ? Przykład Diaza dobitnie pokazuje że z aklimatyzacją bywa różnie ...

quick 04.07.2008 18:19

http://pl.youtube.com/watch?v=wvb3hYHksFE

_ukoL 04.07.2008 18:45

Heh przy bramce Jirsaka, ładna kontra. :-)

TKNW 04.07.2008 23:03

http://www.wisla.krakow.pl/galerie/2...rsdorf4/02.jpg

No to Mały na takim rowerze nie pojeździł za dużo..... ( tylnie koło)

buczo1985 05.07.2008 11:26

dopiero teraz zauważyłem:P mam nadzieje ze przy probie startu nie zarył zebami w kierownice:P

WROOBEL007 05.07.2008 17:02

no to patrzac na sklad to my chyba dzis zagramy systemem Skorzy o ktorym tak marzyl czyli 4 - 5 -1 .... zobaczymy jak to wyjdzie

Coolpick 05.07.2008 17:22

Mowcie co chcecie, co prawda nie widzialem oczywiscie meczow ani treningow, ale z realcji wynika, ze calkiem niezle sobie zaczyna radzic Lobodzinski. Mam nadzieje, ze przepracuje porzadnie ten okres przygotowawczy i wreszcie zacznie grac na miare swojego talentu (niemalego).

Hehe, no i stuknal brameczke, nie mowilem? :P (niewazne, ze po rykoszecie :P)

tofik 05.07.2008 17:35

Cisza i spokój, nic dziwnego, że zaczął dobrze grac :)

jachting 05.07.2008 17:42

Niby sparing i początek meczu ale jakaś dziwna radość mnie ogarnęła :)
Mam nadzieje że ich pojedziemy ,bo nie dość że milo to zawsze jakiś czynnik psychologiczny przed meczem w LM .

Ogryzek 05.07.2008 17:53

Mam pytanie - jakie miejsce w lidze zajął Hapoel? Czy to jest zespół duzo słabszy od Beitaru czy też jest to czołówka ligi w Izraelu?

gdsmk 05.07.2008 17:56

siódme, ale to jest takie siódme jak nasze ósme rok temu

Raven 05.07.2008 17:56

7 miejsce wedlug wikipedii

thomasson 05.07.2008 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 562746)
Mam pytanie - jakie miejsce w lidze zajął Hapoel? Czy to jest zespół duzo słabszy od Beitaru czy też jest to czołówka ligi w Izraelu?

Hapoel zajął 7. miejsce w lidze.

Nie wiem czy to jest tak jak myślę ale spójrzcie na obsadę prawej obrony. Nie słyszałem o żadnej kontuzji Baszcza więc czyżby Singlar już go wygryzł?

Raven 05.07.2008 17:58

Dimitar Telkiyski i Elin Topuzakov zostali uznani najlepszymi graczami minionego sezonu i w dzisiejszym meczu tez graja, wiec raczej mamy doczynienia z najmocniejszym skladem

picasso 05.07.2008 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thomasson (Post 562752)
Hapoel zajął 7. miejsce w lidze.

Nie wiem czy to jest tak jak myślę ale spójrzcie na obsadę prawej obrony. Nie słyszałem o żadnej kontuzji Baszcza więc czyżby Singlar już go wygryzł?

bardziej wygląda na to,że jest on próbowany.co gra baszczu skorża wie i chyba chce zobaczyć co pogra singlar

tofik 05.07.2008 18:03

Raven, nie gra Enyeama, podstawowy bramkarz.

W ogóle jak na zawodnika, który rozegrał ponad 30 meczy w kadrze Nigerii, to niezbyt imponującą zrobił karierę. Zakotwiczył u Żydków i na tym koniec. Chociaż ma dopiero 26 lat, wszystko przed nim. Może jeszcze do Wisły trafi :)

Ogryzek 05.07.2008 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 562750)
siódme, ale to jest takie siódme jak nasze ósme rok temu

No mam nadzieje - że to taki ichnieszy Lech albo Legia a nie Cracovia (7 miejsce w lidze) :D

Na razie z tego co czytam w relacji nie jest źle! Łobodziński gra dobrze:)

jachting 05.07.2008 18:10

Hapoel w sezonie 06/07 zajął drugie miejsce ,to chyba jest jednak jedna z czołowych drużyn w Izraelu .

WROOBEL007 05.07.2008 18:10

Łobodzinski nie jest zlym zawodnikiem... Nigdy tak z resztza nie uwazalem, nie pisze tego pod wplywem relacji z jego gry w sparingowym meczu. Mecz z Niemcami ale jak widze rowniez dzisiejszy sparing pokazal jednak ze Łobodziski ma jedna podstawowa wade i nie jest to bynajmniej drybling czy nie dochodzenie do sytuacji bramkowych czy tez do dosrodkowan. Wada jest jego nonszalancja przy samym dsrodkowaniu pili. Nie wiem czy wynika to bardziej z goracej glowy, stresu czy po prostu z braku umiejetnosci. Natomiast pewnym jest ze dokladnosc podan musi on poprawic bo od skrzydlowego wlasnie tego sie wymaga... dokladnych centr i wrzutek. Nie zmienia to faktu ze jest dzis aktywny co moze tylko cieszyc.

Coach 05.07.2008 18:13

Z realcji wynika też, że dobrze gra Jirsak. Fajnie jakby była to prawda bo ten gość jest niesamowity. Potrzebuje tylko więcej szans

felipe 05.07.2008 18:29

Dobra, ale by być obiektywnym trzeba pamiętać, ze:
- liga żydowska rusza później od naszej (inny etap przygotowań)
- nie muszą szykować formy już na koniec lipca (nie grają w pucharach)
- Wisła gra w sumie najsilniejszym składem

To są ważne kwestie, sami wiemy jak to wyglądało w naszym meczu z Austrią.

dorotja 05.07.2008 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 562777)
Dobra, ale by być obiektywnym trzeba pamiętać, ze:
- liga żydowska rusza później od naszej (inny etap przygotowań)
- nie muszą szykować formy już na koniec lipca (nie grają w pucharach)
- Wisła gra w sumie najsilniejszym składem

To są ważne kwestie, sami wiemy jak to wyglądało w naszym meczu z Austrią.

Grają w PUEFA - i to już 17. lipca, z Juvenes/Dogana.

tofik 05.07.2008 18:51

Etap przygotowań ten sam. Na razie nie jest źle.

Proud 05.07.2008 18:54

czekamy na taki wynik w Jerozolimie:p :D

2:0 dla Wisełki byłoby niezłe...:-p

felipe 05.07.2008 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dorotja (Post 562778)
Grają w PUEFA - i to już 17. lipca, z Juvenes/Dogana.

Ooo, to zwracam honor...

crate digger 05.07.2008 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 562777)
Dobra, ale by być obiektywnym trzeba pamiętać, ze:
- liga żydowska rusza później od naszej (inny etap przygotowań)
- nie muszą szykować formy już na koniec lipca (nie grają w pucharach)
- Wisła gra w sumie najsilniejszym składem

To są ważne kwestie, sami wiemy jak to wyglądało w naszym meczu z Austrią.


nie "żydowska" a izraelska :/

Wojtas 05.07.2008 23:18

Nasi z Austria grali padake,dzis juz duzo lepiej...ale tak tego oceniac nie mozna,zeby wyciagac jakeis nioski trzeba by te mecze obejrzec..

Ciagle licze ze na ten oboz ktos dojedzie...napastnik z opcji Last Minute :D

P.S Jakby ktos wczesniej kazal mi wymienic jakis zespol z Izraela to pierwsza mysl to Maccabi Tel Awiv,Hapoel ,czy nawet Maccabi Hajfa. O tym Bejtarze teraz dopiero sie dowiedzialem ze istnieje.:D

Coolpick 06.07.2008 00:44

http://www.one.co.il/Article/119265.html
Za chu.ja nie wiem, co tam jest napisane, ale jest filmik. Co prawda z akcji Wisly, to tylko bramki pokazali,ale zawsze cos.

Ps. Znajomosc angielskiego u naszych mnie rozwalila :D

leszekm 06.07.2008 10:28

Andrzej Niedzielan o sparingach:

http://www.weszlo.com/blog/4

gsr. 07.07.2008 12:25

Cytat:

Pogoda nie sprzyjała dzisiejszemu, porannemu treningowi. Piłkarzy wykończonych wczorajszym dniem czekał dzisiaj kolejny, równie męczący. Mocne słońce nie pomagało w wykonywaniu ćwiczeń na boisku.

Chwilę przed godz. 10:00 kadra stawiła się na murawie. Zaczęli od wspólnej rozgrzewki, prowadzonej jak zwykle przez trener Bahra. Najpierw bieganie, potem ćwiczenia z piłkami lekarskimi i futbolówkami. Następnie płowa z nich udała się na siłownię, a tych którzy zostali czekał “tor” ćwiczeń ze stacjami tzn. sztanga, skoki, brzuszki, bieg itp. Po około 20min nastąpiła zmiana grup, zaś później wszyscy udali się na drugie boisko, gdzie czekał ich bieg sprintem, gierki oraz ćwiczenia z piłkami. W tym czasie bramkarze trenowali na osobnym placu razem z trenerem Kazimierskim.

Wojtek Łobodziński w połowie zajęć zszedł z boiska, sygnalizując trenerowi, że jego problemy z mięśniem uda nie pozwalają mu dalej trenować. Na boisku pojawił się też Ilie Cebanu, jednak nie uczestniczył w treningu z powodu urazu stawu skokowego, którego doznał wczoraj. Udał się jednak na siłownie by tam wykonać parę ćwiczeń. W treningu nie brał udziału też Konrad Gołoś, który wraz z kierownikiem drużyny pojechał do kliniki w Graz na badania kolana.

Po 1,5 h piłkarze udali się do autokaru, aby powrócić do hotelu. Paru z nich pojechało na rowerach, zaś trener Skorża postanowił przebyć ten odcinek drogi truchtem.

Teraz czeka ich obiad i chwila przerwy, a o godz. 17:00 kolejny trening.





żródło: SKWK

kądzikowski 07.07.2008 13:24

Przepraszam ze pytam, bo bylo to walkowane na pewno milion razy ale nie chce mi się czytac poprzednich 41 stron - kiedy Wiślacy wracają z Bad Waltersdorf?? Obilo mi się o uszy ze 10 lipca. Jest to dobra data czy nie?

dorotja 07.07.2008 15:20

Plan przygotowań Wisły

1q2 07.07.2008 16:54

Fragment wywiadu z Jirsakim.

A gdybyś mógł te przygotowania porównać z tymi, w których uczestniczyłeś jeszcze grając w Czechach?

- Niby tam było podobnie, ale można znaleźć też wiele różnic. Przede wszystkim w Czechach więcej biegaliśmy, mniej było zajęć z piłką. Czasem nawet 45 minut podczas treningu to były same ćwiczenia biegowe. Myślę, że w Wiśle przygotowujemy się lepiej i to mnie cieszy.

Mowi ze niby lepiej ale mnie to jednak martwi.
Poprawcie mnie jak sie myle(bo zaden ze mnie ekspert) ale zawsze mi sie wydawalo ze kondycje to sie wyrabia, biegajac, biegajac i jeszcze raz biegajac.

Jest to nudne, jest to uciazliwe ale po 60-70 minucie daj to efekty.Wiadomo ze jak druzyna jest juz na wyzszym pulapie kondycyjnym to nie trzeba tyle biegac ale ja mam duze watpliwosci jak to u nas wyglada i jak bedzie wygladalo.

To zreszta wszystko sie laczy w calosc.U nas po prostu malo sie biega - koles przechodzi do lepszej ligi i nie jest w stanie udzwignac obciazen treningowych.
Oczywiscie zapieprza bo nie poskarzy sie trenerowi ze nie ma sily ale gdy dochodzi do meczu to jest tak wymordowany treneingami ze nic nie prezentuje;)

Jak mnie pamiec nie myli to byl nawet kiedys taki wywiad z Kuba, ktory stwierdzil ze treningi u Dana bardzo mu pomogly bo gdy pojechal do Niemiec to dawal sobie od razu rade.

W naszej ogorkowej lidze to wszystko przechodzi ,bo cala liga malo biega, jednak, to moja najwieksza obawa w kontekscie czekajacego nas meczu, z Zydami to moze byc cieniutko pod tym wzgledem, szczegolnie ze przyjdzie nam grac w kosmicznych jak dla nas warunkach(i nie chodzi tu tylko o temperature ale i wilgotnosc) a w takiej duchocie to wszystko wyjdzie bardzo szybko.

Mam nadzieje ze to tylko takie moje pieprzenie;) i trener wie co zrobic, zebysmy w tym aspekcie dlai sobie rade.

-Goral- 07.07.2008 17:10

Cytat:

Pewne różnice występują. Przede wszystkim tutaj mamy część ćwiczeń bez piłek, zajęć biegowych, natomiast zagranicą jednak niemal wszystkie ćwiczenia przeprowadza się z piłką przy nodze. Niemniej tutaj też fajnie to wygląda, wszystko jest dograne z głową. Każdy zawodnik ma sport-testery, tak więc wszystko jest monitorowane, wiadomo co się z nim na danym etapie przygotowań dzieje.
To z kolei wypowiedź Łukasiewicza zapytanego o różnice w treningach. Więc spokojnie, myślę że wszystko jest oki i jeżeli nie zwojujemy Europy to przez to że mamy słabo wyszkolonych piłkarzy a nie przez przygotowanie fizyczne, które zawsze jest pewną loterią i nikt jeszcze nie znalazł złotego środka żeby być zawsze w świetnej formie cały sezon.

Zbychu 07.07.2008 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2
poprawcie mnie jak sie myle(bo zaden ze mnie ekspert) ale zawsze mi sie wydawalo ze kondycje to sie wyrabia, biegajac, biegajac i jeszcze raz biegajac.

Z tym bieganiem trzeba uważać aby się nie przegrzać:D
A poważnie to jeśli Wisła ma walczyć o Lige Mistrzów czy w PUEFA to przede wszystkim liczy się technika.Ja z kolei kiedyś czytałem wywiad z piłkarzem z Bundesligi czy ligi francuskiej jak dobrze pamiętam,który porównywał etap przygotowaczy drużyn do nowego sezonu.Wyszło że na Zachodzie Europy w tym trybie wykonują niemal każde ćwiczenie na treningu z piłką w porównaniu do polskiej ligi gdzie jest nieco innaczej.

jachting 07.07.2008 17:35

Ig 2 Łukasiewicz znowu gadał że u nich więcej pracowało się z piłką ....
Ale co ważne,obaj raczej chwalą przygotowania Wisły .

PS. nie zauważyłem że Góral już o tym pisał ...
PS.2 z piłką,czy za piłką też trzeba biegać .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl