Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Gdzie jadacie ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2954)

Kocur 26.10.2008 20:35

Foodology na Rakowickiej - świetne zestawy obiadowe w dobrej cenie

Lupo 01.11.2008 11:27

I moje pytanie, które powraca jak bumerang.... Jaką miłą kawiarenkę polecacie w okolicach rynku, lub na Kazmierzu? Najbardziej mi zależy na takiej, w której będzie dobra gorąca czekolada w niewygórowanej cenie :-)

walkeroo 01.11.2008 12:01

Nie ma jak Hamburgerek na R22 przed meczem:) Pychota...

nowy_piotrek 01.11.2008 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piaskiTS (Post 619276)
Szukam miejsca , w okolicach Krupniczej gdzie można zjeśc duze i niedrogie porcje,. Zwracam uwage na słowo duze ( 6-8 pierogów toza mało :D )..

na Czystej jest przyjemny barek studencki. Wczoraj za zupe i podwojne pierogi cos kolo 8 zl zaplacilem, takze nie jest najgorzej, a zarcie jak dla mnie dobre.

gregoriustsw 01.11.2008 12:05

Polecam Prowincję na Brackiej albo Czekoladę koło księgarni Hetmańskiej . Co do jedzenia to mocno polecam Kebaba koło Bagateli , a z droższych to restaurację Pod Słońcem na Rynku . Z rzeczy wakacyjnych to IMHO najlepsze lody w Krakowie są na Jana (pierwsza lodziarnia po prawej stronie idąc od Rynku).

lodecki 01.11.2008 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piaskiTS (Post 619276)
Szukam miejsca , w okolicach Krupniczej gdzie można zjeśc duze i niedrogie porcje,. Zwracam uwage na słowo duze ( 6-8 pierogów toza mało :D )..

jak lubisz pierogi to polecam ci bar "pod Filarkami" za podwojne pierogi zaplacisz cos około 5zł. sa bardzo smaczne. Bar jest na skrzyzowaniu Dietla i Starowiślnej.

Szymek_R22 01.11.2008 12:40

Jeśli chodzi o tanie i dobre pierogi polecam bar mleczny ,,Żak" na Królewskiej, miedzy przystankiem Urzędnicza a Biprostal. W granicach 6 zł podwójne pierogi, którymi można najeść się do syta. Pozdrawiam

DominoForza 01.11.2008 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez walkeroo (Post 622209)
Nie ma jak Hamburgerek na R22 przed meczem:) Pychota...

akurat z tych wszystkich "maxx"-ow to na R22 najmniej mi smakuje :P na Gertrudy porpawil sie maxx :D zamiast tej nie jadalnej musztardy jest sos czosnkowy :) <mniam> !

_gilardino_ 01.11.2008 13:03

W miasteczku studenckim przy Wiśle a dokładnie w Lewiatanie :P jest knajpka z pysznymi zapiekankami i kebabem :)

miba 01.11.2008 13:05

Zajebista "makaroniarnia" jest koło Orlenu (naprzeciwko AP przy ul. Królewskiej)
Taki niby fast food, bo czeka się kilka minut na posiłek, ale szamka wysmienita, zwłaszcza dla tych, którym podchodzą makarony, czy naleśniki :)
No i cenowo znośnie, bo 9zł za michę makaronu z mięsem, serem i sosem, to dużo nie jest ;)

WiślakNH 02.11.2008 11:55

Potrzebuje szybko info o pyszniutkim kebabie w okolicach rynku :)

M.C (nowy kleparz) 02.11.2008 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 622510)
Potrzebuje szybko info o pyszniutkim kebabie w okolicach rynku :)

Szybciej będzie,jak przeszukasz sobie ten temat...

miba 02.11.2008 12:52

Jak sie konczy szewska i dochodzi do bagateli, to skrecasz na planty i przed bunkrem sztuki taki KEBAB z czerwonym logo jest- imo zaje, duzo miesa, sosu Ci daje ile zechcesz i nawet pepsi dorzuca do kebaba, a wszystko za 9zł

Kurt 02.11.2008 13:59

Cytat:

Jak sie konczy szewska i dochodzi do bagateli, to skrecasz na planty i przed bunkrem sztuki taki KEBAB z czerwonym logo jest- imo zaje, duzo miesa, sosu Ci daje ile zechcesz i nawet pepsi dorzuca do kebaba, a wszystko za 9zł
Ten Kebab jest przereklamowany ;p mięsa wcale tak dużo nie ma, ale PR zadziałał ;), no i wygrywają tym Pepsi. Kebab to w Faraonie(właśnie to faraon czy piramida? :D) po tej stronei rynku, ale tylko pod jednym warunkiem, że robi go taki Turek... wtedy ostrego się nie da zjęść :)), ale półostry to jest poezja...

leyzer87 02.11.2008 15:01

A mi najbardziej podchodzi w naleśniku z Piramidy(?) na Grodzkiej.

donPedro23 04.11.2008 03:06

Może ktoś polecić jakąś dobrą pizzę na bardzo cienkim cieście (i jeszcze żeby dowozili:P). Bo te wszystkie "domowe" pizzernie, które wyrastają jak grzyby po deszcze to jest jakaś tragedia - walą tego ciasta, jakość dodatków słabiutka i najczęściej już prawie zimna dojeżdża.

leyzer87 04.11.2008 04:06

Banolli. Ma cienkie ciasto i świeżutkie składniki.

donPedro23 04.11.2008 04:36

Banolli ma cienkie ciasto? To w takim razie mi chodzi o mega-cienkie ciasto:P takie typowo włoskie, cieniusieńkie.

Fuss 04.11.2008 07:29

ostatnio banolli przywiezli mi pizze skladniki ok ale ciasto nie bylo za ciekawe takie sztywne spieczoene jak deska w dodatku blade

Arkas 04.11.2008 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuss (Post 623309)
ostatnio banolli przywiezli mi pizze skladniki ok ale ciasto nie bylo za ciekawe takie sztywne spieczoene jak deska w dodatku blade

Nom Banolli ostatnio też mi przywiozło ciasto lekko przysmażone na czarno:-/
Jak się nie wrabiają to niech ludzi zatrudnią...

88tajfun 04.11.2008 19:10

Jeśli chodzi o pizze na cienkim cieście to polecam zajeb.stą pizzerie InVito na Krupniczej - moim zdaniem jedna z najlepszych pizzerii w Krakowie a sos czosnkowy pychota :D

MatMario 05.11.2008 16:13

Na Karmelickiej dzisiaj promocja w Telepizzy i pizza za 50% :)

mcovalski 05.11.2008 19:32

Jak ktoś będzie wizytował w Tarnowie, to polecam El Paso na ul. Lwowskiej. Kuchnia meksykańska, duży wybór i pyszna. Nawet w Krakowie nie jadłem lepszej kuchni meksykańskiej (porównywalna).
Ceny normalne (przystępne) obsługa miła. Polecam. Pyszne burito :)

ehe20 16.11.2008 23:19

Witam. Przesledzilem topic i najczesciej (albo najlepiej) polecaliscie nastepujace punkty:

- dracula
- bar max
- Kebab "Pod osłoną Nieba"
- koło Bagateli Faraon
- sławkowska
- Na floriańskiej u turasów

Jako iz topic troche ma, to chcialbym sie zapytac, czy te kebaby wciaz maja swoja klase? Ostatnio kupilem kebab naprzeciwko bagateli (ten z pepsi), a ze wydaje sie on dosc tutaj popularny, to chcialbym powiedziec, ze jak na moj gust byl on co prawda smaczny, ale ani jego wielkosc, ani ilosc miesa w nim nie jest tym, czego oczekuje. Dlatego tez prosilbym o podanie jakiegos punktu sprzedazy kebabow nieco wiekszych i bardziej miesnych.

Nb, pierwszy sensowny topic, ktory udalo sie znalezc w guglach na temat kebabow krakowskich..

TSman 16.11.2008 23:33

Zapiekanki w Tarnowie najlepsze sa z takiej budki kolo C.H. Świt (albo Max, myla mi sie te dwa centra handlowe) dosc czesto bywam w Tarnowie i zawsze ide na zapiekanke :D tam sa najlepszeeeeeeee

miba 30.01.2009 13:13

Odswiezam, bo potrzebuje pomocy nt tego co jest w miare sensowne w restauracji PAESE na ul Poselskiej,
tylko nie wyskakiwac mi tu z adresem strony www restauracji, bo tam juz szukalem- potrzebuje opinii kogos kto tam byl, jakie winka sensowne są i jakie potrawy warte polecenia.

MayoneS 30.01.2009 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ehe20 (Post 630188)
/ciachuciachu/, ale ani jego wielkosc, ani ilosc miesa w nim nie jest tym, czego oczekuje. Dlatego tez prosilbym o podanie jakiegos punktu sprzedazy kebabow nieco wiekszych i bardziej miesnych.

To wbijaj do Bar Maxa, za 10 50 bedziesz mial baardzo duzego kebaba z taka iloscia skladnikow ze ci to bedzie wyplywac, mieso bedzie upchane w duzych ilosciach w srodku.
Ech pamietam jeszcze czasy jak kebab w Bar Maxie kosztowal 6 50 ;)

ja_ka_ 30.01.2009 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MayoneS (Post 665763)
To wbijaj do Bar Maxa, za 10 50 bedziesz mial baardzo duzego kebaba z taka iloscia skladnikow ze ci to bedzie wyplywac, mieso bedzie upchane w duzych ilosciach w srodku.
Ech pamietam jeszcze czasy jak kebab w Bar Maxie kosztowal 6 50 ;)

6.50? jakieś 4,5 roku temu jak przeprowadziłem się do Kraka było po 5 zł. 100% w górę, jak sami nie zarabiacie to spytajcie starszych czy przez 4,5 roku zarabiają 2 razy tyle...

Żeby nie było off topa. Po dłuższej przerwie odwiedziłem w ubiegłym tygodniu Gruzińskie Chaczapuri. Kiedyś bardzo mi tam smakowało jedzonko, Było smaczne, dużo i w miarę przystępna cena. Obecnie cena może nie za wysoka ale wszystko inne sporo się pogorszyło. nie polecam.

rafiABG 30.01.2009 16:27

co do kebabów,to ja polecam nowo otwarty " Kebab na Plantach " za 9 zł dostajesz kebaba z podwójnym mięsem + puszka Pepsi.

Sensej 30.01.2009 17:39

Kebab w Bar Maxie? Nie, mieso gotowane a nie z tego urzadzenia do kebabów ;) Wizyty w toalecie przez 2 dni gwarantowane. Jedynie moge tam bardziej polecic Hamburgery maxy itp. Chodz jak chcecie się nażreć (bo to taki typ) to lepiej na Wiśle zjeść ;) A ostatnio chyba Kebaby ogolnie obizyły loty

FredzIo 30.01.2009 17:40

Cafe Quchnia Na Czasie - super restauracja na ul. Straszewskiego Obiad dnia chyba 15zł, a restauracja i jej wystroj stoja na prawde na fajnym poziomie. www.sinus.krakow.pl to stronka ich chyba...

DominoForza 30.01.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 665798)
Kebab w Bar Maxie? Nie, mieso gotowane a nie z tego urzadzenia do kebabów ;) Wizyty w toalecie przez 2 dni gwarantowane. Jedynie moge tam bardziej polecic Hamburgery maxy itp. Chodz jak chcecie się nażreć (bo to taki typ) to lepiej na Wiśle zjeść ;) A ostatnio chyba Kebaby ogolnie obizyły loty

po imprezie nie patrzysz co jesz tylko ile :P a ze byle co to malo wazne :P

fantom chicago 30.01.2009 18:40

Co jakis czas podczas pobytu w Polandzie , niewatpliwie najabardziej smakowaly mi hot dogi z kielbaska leszczynska(koniecznie podwojna musztarda)na Kazimierzowskim , kielbaska pod hala targowa , kebaby na rynku na Grodzkiej

Joshua TS 31.01.2009 10:48

Dobry i nie drogi obiadek można zjeść sobie w Alter Ego (spore porcje), w tym samym miejscu dają również sporą porcję frytek. Po za tym obiady polecam w "Dookoła Świata" na Szewskiej. Za 17 zł. wybierasz sobie średni talerz ( naprawdę wystarczy dla Was, głodomorów:lol: ) i sami sobie wybieracie co jecie: mięso,ziemniaki,ryż,naleśniki (może być wszystko naraz), zapychacie talerz,bierzecie piwo i będziecie zadowoleni:>

KoPer 31.01.2009 12:12

Również polecam Alter Ego na Floriańskiej. Zarówno fajne obiadki i miło można wieczór spędzić ;)

Scarlett 31.01.2009 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 619131)
Człowieku broń Cię Panie Boże !!
Raz tam je spróbowałem i do końca dnia miałem niesmak... Błe...

Absolutnie odradzam te nowe kanapki: góralską (czy jakoś tak) i zbójnicką. Tłuste to, wstrętne w smaku, mi się udało wmusić w siebie niecałe pół tego świństwa (a byłam bardzo głodna), dwa dni mnie po tym żołąd bolał.


Natomiast polecam Bar Smak na Karmelickiej. Taki malutki barek z polską kuchnią, zestaw obiadowy kosztuje tam 15 zł, z tym jest zupa i duuużo drugiego dania, zawsze świeże i pyszne.

Kurt 31.01.2009 13:51

Cytat:

" Kebab na Plantach "
Jadłem tam ostatnio koło 23 i ten kebab to była jakaś masakra...tam nic nie trzymało poziomu, mięso bez smaku... nawalone paskudnego sosu, także to bardziej na nim kebab się opierał.

Tak samo loty obniżył bardzo Kebab w piramidzie, który kiedyś był bardzo dobry, a teraz robią go od niechcenia i ten sos też już taki dobry nie jest. Chyba, że taki Turek sprzedaje, co ledwie mówi po Polsku... no ale wtedy kebab zawsze miażdżył.

Na razie ostatnio "Kebab pod osłoną nieba" u mnie figuruje na pierwszym miejscu przynajmniej pod względem smaku no ale 11zł za zawijanego Kebaba, to już lekka przesada.

Kebab jadłem jeszcze w Lewiatanie (nie w szybkim kęsie) - tanio, ogromne porcje, nie do przejedzenia... dobre, jak nie jadłeś nic cały dzień ale to mimo wszystko nie to co kebaby w rynku (pod względem smaku)

Kebaby w galerii też odradzam, nic specjalnego, raczej na - niż na +.

I tą knajpę z Tacos na dole, wydaje się że będzie tanio... a później dostajesz takie małe porcje, mięso w środku zimne, nie warto.

Cytat:

Natomiast polecam Bar Smak na Karmelickiej. Taki malutki barek z polską kuchnią, zestaw obiadowy kosztuje tam 15 zł, z tym jest zupa i duuużo drugiego dania, zawsze świeże i pyszne.
Ja także polecam, dobry schabowy, frytki, które smakują inaczej niż wszędzie. Jedzenie domowe i zawsze dobre, i da się tym najeść.

Szukam innych propozycji na dobry kebab? ;) I czy jest w Krakowie gdzieś gyros?, ale nie mam na myśli taki talerz mięso frytki, tylko taki jak w Grecji sprzedają, placek, frytki, mięso, sosy i to wszystko zawinięte w papier :)

siwy0000 31.01.2009 14:35

Pyszny kebab jest z pizza service. Nie wiem gdzie mają lokal, ponieważ zawsze biorę go w dostawie do domu, ale jest poprostu wspaniały ;) dużo mięsa, dobry sos i dobra sałatka. a no i cena - 8 zł:)

Serwatkus 31.01.2009 14:39

a jakas stronka tego pizza service? I dostawa bezplatna? Tak mnie jakos smak na kebaba naszedl ;p

leyzer87 31.01.2009 15:00

Chińszczyzna z Lotosu na al. Mickiewicz. Troszkę droższe niż u innych kitajców, ale ta jest znacznie lepsza.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl