![]() |
http://mapy.mk.cvut.cz/list
poszukaj tu. pozatym spróbuj sie skontaktować z Robbem : http://ku-sloncu.org/ on tma był rowerem, więc mapymiał pewnie dokładne... ;) w jaki sposób sie tma wybierasz? |
dzięki za linki
w jaki sposób? oczywiście z rowerkiem, myślę o jakimś miesiącu i rundce przez Tajlandię, Laos i Kambodżę, wyjazd jak dobrze pójdzie to chyba październik-listopad 2009, znajomi o dziwo też chętni, a mnie ciągnie na rower bo muszę sobie odbić obecny rok największy problem, to przelot tam, a raczej jak zabrać rower i nie zapłacić ekstra przy odprawie, jak na razie najtańszy jest chyba Qatar Airways, ma dosyć tanie loty na trasie Londyn-Bangkok, pozostaje kwestia dostania się do Londynu no i nieszczęsny transport roweru, kobieta z polskiego oddziału QA mi napisłla, że rower wliczają jako normalny bagaż do limitu 20kg, więc może być ciężko bo opłata za 1kg nadbagażu to ponoć u nich 150zł, chyba ocipieli na forum Lonely Planet koleś pisał, że leciał nimi z rowerem rok temu i nie zaplacił ani centa za rower... więc możliwe, ze babka ma małe pojęcie o sprawie, a i tak zazwyczaj decyduje kumata osoba robiaca odprawę generalnie przelot to jakieś 60-70% ceny wyjazdu, bo tam na miejscu to spokojnie za 10 Euro dziennie można wyżyć, jest bardzo tanio pożyjemy, zobaczymy a Ty masz jakieś plany rowerowe na przyszły rok? |
Cytat:
Poza tym potrzebowałabym to spanie na luty, a nowych się tam traktuje z dystansem, więc raczej ponawiam: ZNA KTOŚ JAKIES TANIE SPANIE W SZTOKHOLMIE ? pzdr |
a byl ktos w tych goracych zrodlach w bukowinie tatrzanskiej? ok 2,5 tys ludzi na raz moze uzywac?
|
Cytat:
http://dzicz.pl/mong08.php?lang=pl&idp=popowrocie |
Mam pytanie:
Czy ktos z was był w Egipcie w ostatnich latach i podrózował stamtąd do Izraela na własną reke? Czy istnieje mozliwość przekraczania tej granicy? Jak kwestia transportu w tych obu krajach? Docelowo interesuje mnie oczywiście Jerozolima a nie przygraniczne tereny. Poza tym jakie tereny w samym Egipcie polecacie odwiedzić? Jest coś lepiej usytuowanego niż S-E-S pod względem wypoczynkowym oraz jakie wycieczki fakultatywne polecacie dokupić? Z góry dzięki! Ktoś pytał o Pragę. Byłem tam 2 mce temu. Zdecydowanie mogę odradzić najtańszy z noclegów jaki można tam znaleźć: TJ SOKOL KARLIN mieszczący się na Maleho 1, Praha 8 Rohansheho Nabrezi Okropna obsługa, nie ma TV, radia, możliwości wzięcia kąpieli (chyba, że w kranie z zimną wodą) a budynek z zewnatrz i wewnątrz wygląda jak zaraz po wojnie. http://i39.tinypic.com/250uski.jpg to zdjęcie pokoju. Następne noce spędziłem w hostelu przy ulicy Myslikovej na Nowym Mieście i ... miałem cały pokój do swojej dyspozycji a w sumie było nas może 5 osób więc totalny luz. Całonocny sklep z jedzeniem i % jakies 100 metrów drogą w dół w stronę Wełtawy a przed oknem przez całą noc spacerowały córy Koryntu w liczbie około 20 do wyboru do koloru w różnym wieku i cenach :) Ja osobiście gdziekolwiek jadę to korzystam ze strony: www.hostelworld.com warto załozyć tam konto i wynajdywać tanie noclegi. Ktoś pytał o Sztokholm - również można znaleźć - niestety poniżej 80zł nie schodzimy.. Praga w sylwestra za dwie noce dla 1 osoby wychodzi około 130zł. Wracając do Pragi: http://i43.tinypic.com/2jea7vr.jpg Niestety ulice nawet dosyć blisko centrum miasta wyglądają tak. Są też i dobre strony i na szczęście jest ich mnóstwo. Polecić mogę osobiście Sex Machines Museum mieszczące się przy ulicy Melantrichovej - w linii prostej idąc z Muzeum na Rynek i ulicę Karlovą. Wstęp co prawda aż 350 koron ale można zobaczyć jak i czym zabawiali się nasi przodkowie :) Polecam pojeździć metrem. 24 h bilet kosztuje zaledwie 100 koron i obowiązuje na wszystkie środki komunikacji choć przyznam,że przez 4 dni tam nie spotkałem ani jednego kanara. Co warto zwiedzić to każdy znajdzie choćby tu: www.praga.pl http://i39.tinypic.com/xlksnk.jpg Złota Uliczka na Hradczanach. http://i44.tinypic.com/anyfk0.jpg Widok na Pragę nocą - robi wrażenie. Podobnie Most Karola. Gdyby ktoś był zainteresowany służę pomocą... |
który portal do wrzucania zdjęcie z podrózy polecacie
wypróbowałem odyssei... lipa :( nie dość ze miałem problemy z załadownaiem jednego zdjeicea, to sie pozniej nie wyswietlało, calosc skasowali, a teraz mam "acces denied" :( |
Picasaweb, chyba najlepsze robi galerie takie.
|
Jeżeli chodzi o Egipt to byłem w tym roku 1,5 miesiąca (czerwiec/lipiec). Niestety tylko delegacja z pracy a że w tyg miałem tylko 1 dzień wolnego to wiele nie zwiedziłem. Mieszkałem w Gizie to są obrzeża Kairu. 300 metrów od piramid w hotelu Meridien Piramid. Oprócz codziennego widoku piramid okolica nieciekawa. Brud i mnóstwo czających się tubylców/oszustów. Stare miasto za to jest piękne. POLECAM!
Co do Izraela akurat wtedy był jakiś konflikt i egipski kierowca tłumaczył, że chwilowo granica zamknięta. W ubiegłym roku byli znajomi to po wypożyczeniu na własną rękę auta spokojnie odwiedzili Ziemię Świętą. Wiadomo, widok uzbrojonej policji po zęby jest tam normalny ale tak jest niemal na każdym kroku w Egipcie. Jeśli chodzi o inne miejsca to mieszkający tam Anglik, z którym pracowałem, na każdym kroku wychwalał Aleksandrię oraz Hurgadę. |
Cytat:
To tyle moich 5 gr. |
A ja mam takie pytanie...
Może ktoś z Was może mi polecić jakieś ciekawe miejsce w kraju, gdzie można pojechać w lecie na kilka dni nad wodę, spędzić miło czas (czytaj: kąpać się w jeziorku, czy czymś tego typu, ale też żeby było gdzie pospacerować, coś zobaczyć) i żeby było bliżej niż na Mazury ze względu na to że ma to być krótki wyjazd i nie chce żeby najdroższy z całego wyjazdu był sam dojazd i powrót... Myślałem nad Zalewem Solińskim, ale może są jakieś inne propozycje... |
Solina to dobra opcja jeśli chodzi o ceny, z noclegiem tez nie ma większego problemu. Spokojne, w miarę ustronne miejsce.
|
Sielpia Wielka St@chu, ostatnio bylem jakies 3lata temu i bylo ciekawie.
|
Szukam jakiegos wyjazdu w alpy( najblizej Austria) po rozsądnej cenie w okolicach marca, był ktoś z Was , mozecie polecić jakieś biuro lub tanie zakwaterowania na miejscu
|
Cytat:
|
|
Byl ktos moze w Bulgarii w jakims miasteczku na d morzem Czarnym (cos pokroju naszej Łeby)?? Jakie wrazenia jezeli chodzi o ceny, imprezy, noclegi, jedzenie, dojazd, czystosc ?? ewentualnie jakies sprawdzone miejsca. Z góry dzieki.
|
ja byłem 3 razy w Złotych Piaskach, rewelacja :) ceny bardzo przystępne, imprez tyle że ciężko je zaliczyć za 1 pobytem, hoteli ogrom (2 z największych kurortów w BG), jedzenie - zależy gdzie trafisz ale są z tym problemy, a z czystością to też zależy gdzie, w samym centrum jest czysto i bardzo bardzo ładnie, ale na obrzeżach nie jest już tak czysto ale wszytsko inne rekompensuje, ja polecam Bułgarię imprezowiczom ;)
|
Co do Soliny to byłem w ubiegłe wakacje i w pierwszy dzień byliśmy mega zachwyceni,piękna pogoda.Jezioro nawet z daleka wyglądało czarująco,miałem wrażenie,że nie jestem w Polsce,bo wyglądało na bardzo czyste.
W tym momencie nie pamiętam w jakiej to wsi byliśmy ale pomiędzy naszym domkiem a jeziorem ok 300 metrów mieliśmy 2 dyskoteki,dużo sklepów z pamiątkami,restauracje,knajpy,puby itd itd Plaża niestety kamienista. Szkoda,ze trafiliśmy na zajebi*** załamanie pogody i mieliśmy chyba po 3 burze na dzień,chociaż ostatnie 3 dni były jakieś dość ładne. Ogólnie wydaje mi sie,że nie opłaca sie spędzać wakacji w Polsce,pierwsza sprawa to pogoda. Wydaje mi sie,że lepszą opcją jest taka Bułgaria,nie jestem pewien ale przeglądając dużą ilość ofert wynajmu domków zauważyłem,że warunki są zdecydowanie lepsze za podobną cene.Chyba najgorsza z tego wszystkiego jest podróż,nie ważne jaki środek transportu wybierzemy to wyjdzie chyba najdrożej. |
a dojazd lepiej pociagiem czy swoim autkiem???
|
Cytat:
|
Cytat:
Patrzyłem kiedyś na podróż samolotem to np w takie 4 osoby jechać z rodziną o ile dobrze pamiętam nie wiem czy sie zamknęło w 4 tysiącach. |
najlepiej samolotem ;) , tanie linie latają do Warny , dojazd autem do BG raczej bym odradzał przez Rumunie, strasznie durne przepisy i czająca się policja, lepiej Węgry - Serbia
|
dziek za inoramcje. JAkby ktos jeszcze cos wiedzial to psizcie :)
|
Nie wiem czy było (jak tak to przepraszam), ale z czystym sumieniem mogę polecić całoroczny ośrodek Czarny Groń: http://www.czarnygron.pl/onas.htm
Byłem tam na majówce i warunki są eleganckie (swoją drogą ciekawi mnie jak tam w zimie jest) i obsługa ośrodka bardzo wyrozumiała...przynajmniej była :) Niedaleko od Krakowa (pod Andrychowem) i przy okazji, po drodze można wstąpić do Parku Miniatur: http://www.parkminiatur.com/nasz_park |
Cytat:
Pamiętasz ile mniej więcej za bilet lotniczy?Zamawiając jakoś przed okresem wakacyjnym powinno być chyba taniej? |
Mam takie pytanko... Poszukuje tanich i sprawdzonych noclegów w Barcelonie... :) Jeżeli ma ktoś jakieś namiary z których skorzystał i są godne polecenia to prosiłbym o ich podanie :) Z góry dzięki :)
|
Wiślak nie pamiętam, szukaj na stronach tanich linii :) ja sam się zastanawiam gdzie w tym roku na wakacje się udać, oczywiście zagranice, co polecacie? oprócz Hiszpanii, Włoch i Francji :)
|
Cytat:
|
Co do Tunezji to jedno ostrzeżenie. Jak Tunezja to nie sierpień. Wtedy ciężko jest tam wepchnąć nawe szpilkę. Spowodowane jest to najazdem Algierczyków (których nienawidzą ponoć) i Tunezyjczyków mieszkających za granicą. Polecam sam początek września.
I ja jeszcze polecałbym Turcję. Bardzo ładny kraj. A araby wszędzie są nadgorliwe. |
Czy http://www.booking.com to wiarygodny serwis? Macie jakies doswiadczenia?
Na to pytanie w temacie Mam pytanie nikt nie odpowiedzial, wiec moze tu sie uda. Bardzo prosze. |
Jak ktoś potrzebuje przekazać emigracji w Dublinie jakieś rzeczy nie wielkie i w mirę lekkie to pisać. Wybieram się 13-22 luty ;)
|
Poszukuje jakiegoś fajnego miejsca na wakacje,szczerze to sam nie wiem co mi odpowiada najbardziej ale obecnie wymieniam sie meilami z właścicielami domu do wynajęcia blisko 'Tatralandii' na Słowacji.
Myślę jeszcze nad Bułgarią,Chorwacją,Węgrami oczywiście wszystko nad wodą jak był ktoś to prosiłbym o jakiś opis gdzie był i takie tam :) |
Wszystko zależy od tego ile chcesz na taki wyjazd przeznaczyć. Słowacja była dotychczas atrakcyjna, ale teraz gdy euro wprowadzili to podejrzewam, że niekoniecznie musi być tam taniej niż w kraju..
|
Cytat:
|
Potrzebuje sie dowiedzieć wszystkiego o podróży do Bułgarii własnym środkiem transportu.Tzn winety,ubezpieczenia itd
Pewnie wcześniej już coś takiego było napisane ale chciałbym tak w jednym miejscu mieć objaśnione. Z góry wielkie dzięki. To samo odnośnie Chorwacji :) No i jakie miejscowości w Chorwacji nad morzem są godne polecenia ,bo turystycznie o tym państwie za bardzo sie nie orientuje :) |
Ze Słowacją to chyba tak będzie, że za kilka lat będziemy tylko mogli opowiadać młodszym pokoleniom jak to się "za granicę" południową jeździło na narty i piwo za 1,5zł piło ;) to se ne wrati ;)
|
Cytat:
ubezpieczenie no to sobie wykupujesz we wlasnym zakresie , na serbie potrzebujesz zieloną karte, na granicy bulgarskiej placisz takse klimatyczna, groszowa sprawa / 1eur za dzien ? / |
Cytat:
Serbia to niby szybsza droga, jednak należy się liczyć z kolejkami na granicach (zarówno Węgierskiej jak i Bułgarskiej). Płaci się nie tylko za autostrady-również za jednopasmowe drogi szybkiego ruchu. Za przejechanie 250km zapłaciłem 83 zł (gdy Euro było po 3,50). Przekalkuluj sobie sam. Przy granicy z Bułgarią kolejka tirów na 10km. Sama jazda po Bułgarii luzik-dobre drogi, nawet te 5 kategorii ujdą. Wrócę jeszcze do Rumunii-jechać koniecznie w dzień! Kilka stron wcześniej w tym temacie wrzuciłem fotorelację z podróży. Może jakoś pomóć |
znacie jakieś biura które dają obecnie jakieś rabaty za rezerwację ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl