Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Komentarze nt. organizacji i aspekty pozaboiskowe EURO 2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1820)

jachting 19.07.2008 12:40

Centrala jest w Warszawie,jakby mogli siebie pominąć ?
Nie podoba mi się tylko że Kraków jest miastem rezerwowym,podejrzewam że zdecydowały jakieś "układziki"
i zwykła "zazdrość",bo niejako Warszawa rywalizuje z Krakowem .

Pablo84 19.07.2008 12:44

O Gdańsk bym się nie przejmował- spokojnie sobie poradzi, wszak trójmiasto to ponad milion mieszkańców, więc potencjał ludzki jest.Przy zbudowaniu Baltic Areny i zmianie przepisów w polskiej piłce dotsportowych spółek akcyjnych, kwestia znalezienia sponsora wydaje się stosunkowo łatwa.
Wisła,Legia Lech nie mają monopolu na wielką piłkę.Jestem przekonany, że Gdańsk jak i Wrocław maja przed sobą świetlaną przyszłość.
Być może jestem zbyt dużym optymistą, ale wydaje mi się, że powoli wszystko jakby ruszyło z miejsca i może być już tylko lepiej

Podstawa to stadion

Coach 19.07.2008 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 570216)
O Gdańsk bym się nie przejmował- spokojnie sobie poradzi, wszak trójmiasto to ponad milion mieszkańców, więc potencjał ludzki jest.Przy zbudowaniu Baltic Areny i zmianie przepisów w polskiej piłce dot spółek akcyjnych, kwestia znalezienia sponsora wydaje się stosunkowo łatwa.
Wisła,Legia Lech nie mają monopolu na wielką piłkę.Jestem przekonany, że Gdańsk jak i Wrocław maja przed sobą świetlaną przyszłość.
Być może jestem zbyt dużym optymistą, ale wydaje mi się, że powoli wszystko jakby ruszyło z miejsca i może być tylko lepiej

Podstawa to stadion

W Trójmieście żyje 751 837 osób(stan na 2006 rok ale nie sadze by w 2 lata przybylo tam 250 tys ludzi) , a więc mniej więcej tyle co w samym Krakowie :)

Kurt 19.07.2008 13:28

Cytat:

Wisła,Legia Lech nie mają monopolu na wielką piłkę.Jestem przekonany, że Gdańsk jak i Wrocław maja przed sobą świetlaną przyszłość.
Jak już jesteśmy przy tej wielkiej piłce to dla wielkich miast najważniejsze to wyrwać się z II ligi, awansować (ile lat Śląsk czy Lechia pretendowały do awansu), a potem 2,3 lata jakoś po utrzymywać się w Ekstraklasie, a pieniądze na dalszy rozwój już się jakoś znajdą.

Cytat:

W Trójmieście żyje 751 837 osób(stan na 2006 rok ale nie sadze by w 2 lata przybylo tam 250 tys ludzi) , a więc mniej więcej tyle co w samym Krakowie
Te statystyki są bazowane na osobach zameldowanych w danym mieście? Bo jeśli tak to sądzę że Kraków ma więcej mieszkańców, gdyż jest chyba większym ośrodkiem akademickim, a jest to stały potencjał ludzki bo jedni wyjeżdżają, ale inni przyjeżdżają.

Co do Warszawy, to jest normalne że w stolicy musi być Euro, nie wiem czy znajdziecie precedens, aby Euro nie było w stolicy, z mistrzostwami świata będzie podobnie, taki niepisany zwyczaj i nic z tym nie zrobimy.

Coach 19.07.2008 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 570237)
Jak już jesteśmy przy tej wielkiej piłce to dla wielkich miast najważniejsze to wyrwać się z II ligi, awansować (ile lat Śląsk czy Lechia pretendowały do awansu), a potem 2,3 lata jakoś po utrzymywać się w Ekstraklasie, a pieniądze na dalszy rozwój już się jakoś znajdą.

Te statystyki są bazowane na osobach zameldowanych w danym mieście? Bo jeśli tak to sądzę że Kraków ma więcej mieszkańców, gdyż jest chyba większym ośrodkiem akademickim, a jest to stały potencjał ludzki bo jedni wyjeżdżają, ale inni przyjeżdżają.

Co do Warszawy, to jest normalne że w stolicy musi być Euro, nie wiem czy znajdziecie precedens, aby Euro nie było w stolicy, z mistrzostwami świata będzie podobnie, taki niepisany zwyczaj i nic z tym nie zrobimy.

Na Wikipedii :-p
(
  • Gdańsk - 459 072 mieszkańców, powierzchnia 262 km²
  • Gdynia - 253 324 mieszkańców, powierzchnia 135,5 km²
  • Sopot - 39 441 mieszkańców, powierzchnia 17,31 km² )

Zbychu 22.07.2008 08:25

Cytat:

Niemcy zamiast Ukrainy organizatorem Euro?
http://sport.wp.pl/kat,37154,title,N...6496&_ticrsn=3

Polska z Niemcami? To by było ciekawe:D

Wredny 22.07.2008 20:27

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...ze_wymogi.html

Cytat:

Podobne wyniki ma tylko Warszawa
Jak to? Jakis żart? A co w Warszawie zakupili nowy komlet łopat?

Cytat:

brakuje nam za to 600 miejsc pięciogwiazdkowych
Obawiam się, że te hotele moga mieć pustki po skończeniu szału z EURO.

Cytat:

dopilnowaniem, by powstały podziemne parkingi.
Koniecznie !!! W Paryżu maja parking podziemny pod co trzecią kamienicą. Inwestycje pod wszyskimi placami i innymi Kleparzami.

Cytat:

żadne z miast nie może być w tej chwili pewne organizacji meczów Euro 2012, bo wszystkie sześć ma równe szanse
tak? a co na to krętacze z Rządu i PZPN? bo kasę juz zainkasowali

Cytat:

Ostateczna decyzja UEFA wskazująca miejsca, gdzie odbędą się rozgrywki, zapadnie za około dwóch lat. Konkretną datę tej decyzji poznamy zapewne w końcu września po kongresie UEFA.
OOO !! To wtedy kiedy Listek podaje sie do dymisji. Ale czy napewno? :)

Zbychu 23.07.2008 20:03

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/20369/polska...o2012_470.jpeg
http://sport.wp.pl/wid,10184599,kat,...wiadomosc.html

medyk 24.07.2008 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 570216)
O Gdańsk bym się nie przejmował- spokojnie sobie poradzi, wszak trójmiasto to ponad milion mieszkańców, więc potencjał ludzki jest.Przy zbudowaniu Baltic Areny i zmianie przepisów w polskiej piłce dotsportowych spółek akcyjnych, kwestia znalezienia sponsora wydaje się stosunkowo łatwa.
Wisła,Legia Lech nie mają monopolu na wielką piłkę.Jestem przekonany, że Gdańsk jak i Wrocław maja przed sobą świetlaną przyszłość.
Być może jestem zbyt dużym optymistą, ale wydaje mi się, że powoli wszystko jakby ruszyło z miejsca i może być już tylko lepiej

Podstawa to stadion

mówisz o trójmieście ale niezapominaj że tam nie jest tylko Lechia, Arka także ma wielu fanów.

Szymek_R22 24.07.2008 13:45

Może mały offtop, ale mówiąc o liczebności miast, bierzcie pod uwagę liczebność aglomeracji miejskiej, a nie samego miasta( z tego co wiem, ilość ludzi w danym mieście podawana jest na podstawie liczby zameldowanych, więc jeśli chodzi o Kraków zmienia to bardzo postać rzeczy). aglomeracja Krakowska liczy ok. 1,5 mln osób (licząc Kraków, miejscowości przylegające, których mieszkańcy pracują w mieście, plus studenci itd.) pzdr
edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_monocentryczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_krakowska

Pablo84 24.07.2008 13:49

No to Warszawa ma coś koło 3 milionów w takim razie.

We wczesniejszym poście napisałem o liczbie w aglomeracji bo czym innym jest trójmiasto jak nie aglomeracją?

1 080 700

Szymek_R22 24.07.2008 13:57

Jest aglomeracją jak najbardziej, ale taką trochę nietypową, ze względu na odległości miedzy miastami. I co do Warszawy, racja należy liczyć jej jakieś 3 miliony, przez miasta-sypialnie: Pruszków, Piastów itd. Z czasem staną się one dzielnicami Wawy a nie miasteczkami.
A co do samego Euro, to ja już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jak to w Polsce zwykle bywa, gadania pełno, a roboty ni chu ja...

Zbychu 24.07.2008 14:05

To co dopiero się dzieje na Ukrainie,jak w Polsce tak źle:D

Zbychu 06.08.2008 16:23

Szef Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski przesłał do premiera i ministra sportu prośbę o dymisję - poinformował resort sportu. Dymisję przyjął minister sportu Mirosław Drzewiecki
http://www.rp.pl/artykul/2,172786_Dy..._przyjeta.html

kalashnikov2 07.08.2008 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 580644)

Jak widać, nie ma w Polsce publicznej inwestycji która byłaby od A do Z dobrze wykonana.

Zbychu 18.08.2008 16:21

Jest decyzja w sprawie wrocławskiego stadionu.

Cytat:


Jest decyzja w sprawie wrocławskiego stadionu


Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wydał decyzję lokalizacyjną dotyczącą budowy stadionu na Euro 2012 na wrocławskich Maślicach...

Stadion na EURO 2012 ma pomieścić 44 tys. widzów. Cały obiekt z infrastrukturą, parkingami, salami konferencyjnymi, gastronomią, promenadą i zielenią będzie wybudowany na obszarze 21 hektarów. Budowa ma się zakończyć najpóźniej w grudniu 2010 r.

W EURO 2012 we Wrocławiu mają zostać rozegrane trzy spotkania w grupie.
http://www.rp.pl/artykul/2,178245.html

hoolifan 23.08.2008 14:10

http://www.sport.pl/sport/1,65025,56..._w_Polsce.html

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...ak_dalej_.html

Może coś jednak z tego będzie. Choć zupełnie straciłem Wiarę...

Cytat:

27 września odbędzie się posiedzenie komitetu wykonawczego UEFA. A w maju, podczas wizyty w Polsce Michel Platini zapowiedział, że właśnie na nim zapadnie ostateczna decyzja co do gospodarzy Euro 2012.

Krissu 03.09.2008 23:04

http://sport.onet.pl/0,1260069,1818765,wiadomosc.html

Cytat:

Budowa i modernizacja stadionów we wszystkich sześciu miastach ubiegających się o goszczeniu piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku przebiega bez większych zakłóceń. Najlepiej sytuacja wygląda we Wrocławiu i Gdańsku - ocenił podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

it 04.09.2008 06:25

Faktycznie.... tempo prac budowlanych na stadionach w Gdańsku i Wrocławiu może przyprawić o zawrót głowy.

Robota idzie z gazem!

Amfre 22.09.2008 08:58

http://www.sport.pl/sport/1,65025,57...koniec___.html

Cytat:

Zagroził też, że jeśli na Ukrainie nic się nie zmieni, nawet całe Euro może zostać przeniesione do naszego kraju.
jesli sam Platini tak się wypowiada, to moze oznaczac to ze jest realna szansa????!!!

Pablo84 26.09.2008 08:57

http://www.polskatimes.pl/gazetakrak...2012,id,t.html

Stone Island 26.09.2008 09:25

i co jakies decyzje wiazace po wczorajszym spotakniu?

aha spotkanie dzis

Cytat:

Potwierdza to informator cytowany przez Reutersa. Według niego podczas kongresu w Bordeaux padła propozycja, by w ogóle nie głosować nad odebraniem mistrzostw Polsce i Ukrainie, choć ostatni raport ekspertów nie jest korzystny. Oficjalne stanowisko poznamy dziś po godz. 12.15, kiedy w hotelu Regent Grand odbędzie się konferencja prasowa z Michelem Platinim.

O tym, że UEFA nie zamierza na razie podejmować żadnych drastycznych środków, świadczy też plan wysłania obserwatorów na najbliższe mecze Wisły Kraków i Lecha Poznań w Pucharze UEFA. W przyszłym tygodniu do obu polskich miast przyjadą eksperci, którzy będą oceniać organizację spotkań. - Nie będzie ich interesowało to, co dzieje się na stadionach, bo przecież oba są w trakcie budowy. Chodzi przede wszystkim o ocenę, jak kibice mogą dostać się na mecz i jak po nim wrócić do domów. Sprawdzą, jak działa komunikacja miejska - opowiada Michał Listkiewicz, prezes PZPN.

Listkiewicz został zaproszony do Francji przez Platiniego. - Będę tam reprezentował cała Polskę, także rząd - opowiada.
http://www.sport.pl/sport/1,65025,57...ego_roku_.html

FraMat 26.09.2008 14:33

Kraków jest na czele wyścigu o Euro 2012

dziś
Nie Warszawa, Poznań, Gdańsk, Chorzów czy Wrocław, ale Kraków wypada najlepiej w najnowszym raporcie komisji UEFA oceniającym przygotowania Polski do Euro 2012.
Barbara Janik, dyrektor krakowskiego biura ds. Euro, zapewnia, że Kraków zostawił daleko w tyle pozostałe pięć miast - i ten dystans się powiększa.
O konkretach Janik mówić nie chce. Dziś ma być bardziej rozmowna na spotkaniu z członkami sejmowej podkomisji ds. organizacji Euro 2012, która zawita do Krakowa. Parlamentarzyści przyjadą pod Wawel o godz. 11.
- Odwiedzimy stadion, ośrodek Kolna i lotnisko - mówi Ireneusz Raś, poseł PO. Razem z nim wizytę w grodzie Kraka złożą Roman Kosecki i Iwona Guzowska.
"Polska - Gazeta Krakowska" dotarła do fragmentów najnowszego raportu UEFA. Wynika z niego, że Kraków ma się czym pochwalić, bo mimo kilku "prztyczków" od ekspertów Platiniego zostaliśmy przedstawieni jako wzór do naśladowania. UEFA przy ocenie postępów prac stosuje system kolorów.
Przekładając to na oceny szkolne, biały oznacza piątkę, zielony czwórkę, żółty tróję, pomarańczowy dwóję, a czerwony jedynkę. Szóstek nie ma.

- Kraków jest żółto-zielony - przyznaje Rafał Kapler, wiceprezes spółki PL.2012, powołanej do prowadzenia, koordynowania i nadzorowania organizacji mistrzostw Europy w 2012 r. - Raport jest poufny, dlatego nie chcę wchodzić w szczegóły, ale był on wyjątkowo łaskawy dla Krakowa i inne miasta mogą wam zazdrościć - dodaje.
Bardzo wysoka ocena Krakowa wynika głównie z widocznych, prawie z dnia na dzień, postępów prac na Stadionie im. Henryka Reymana. We wrześniowym raporcie w rubryce "stadion" Kraków otrzymał kolor zielony.
- Stadion będzie gotowy pod koniec 2010 roku - mówi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Wisły Kraków. Tuż za nami plasuje się Poznań, który zamierza zmodernizować swój stadion również do 2010 roku, a potem długo, długo nikt. Słynny już kolor czerwony, oznaczający wysokie zagrożenie projektu, pojawia się najczęściej przy lotniskach i hotelach. Krakowska baza noclegowa na tle innych miast wygląda nieźle. Ta o niższym standardzie w przypadku Krakowa już teraz ma kolor biały (nie może na to liczyć nawet Warszawa, która ma kolor zielony), natomiast przygotowaniu hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych przydzielono kolor zielony.
Szef spółki PL. 2012 Marcin Herra przyznaje, że kłopot stanowią wciąż centra pobytowe. Z ponad stu, które kandydowały, na dziś standardy spełniają ledwie cztery. Znalazł się wśrod nich krakowski ośrodek Kolna. Choć nie ma hotelu, to do 2012 roku sytuacja się zmieni i hotel powstanie. Podobnie jak cztery hotele Orbisu, trzy Hiltony oraz czterogwiazdkowe: Pantheon i przy lotnisku w Balicach.
Herra jest optymistą. - Przechodzimy z fazy projektowej do fazy wykonawczej. W Polsce, jak wiadomo, najtrudniejsza jest ta pierwsza. Mamy więc z górki - przekonuje szef spółki PL. 2012. Dziennikarze naszej gazety sprawdzili, jak ten optymizm wygląda. Oto najnowsze wyniki.
Warszawa. Problemem w stolicy przestaje być nareszcie Stadion Narodowy, choć UEFA zaznacza tę inwestycję na pomarańczowo. Stołeczny transport mimo braku drugiej linii metra też prezentuje się nieźle. W Warszawie już teraz jest przygotowanych aż 85 proc. z wymaganych 40 tys. łóżek dla kibiców. W dwa lata powstaną hotele z kolejnymi 3 tys. pokoi.
Gdańsk. Dziś wojewoda pomorski wyda pozwolenie na budowę Baltic Areny. Za trzy miesiące wybrany zostanie wykonawca robót, wykonawca stadionu znany będzie wiosną (unieważniono już dwa przetargi). Trwa budowa autostrady A1 i modernizacja kilkunastu ważnych dróg wojewódzkich. Lotnisko w Rębiechowie zostanie rozbudowane, a część pasażerów obsłużą wojskowe lotniska w Gdyni i Malborku.
Wrocław. Pozwolenie na budowę stadionu wydano dwa tygodnie temu, wykonawca ma być znany za miesiąc. Kończy się pierwszy etap przebudowy głównej drogi prowadzącej do stadionu. W planach są jeszcze dwa odcinki. Za rok zacznie się budowa autostradowej obwodnicy Wrocławia. Władze miasta inwestują też w szybkie tramwaje. Pierwszy luksusowy hotel będzie gotowy w 2009 r. Trwa budowa obiektu sieci Hilton i remont hotelu Monopol.
Poznań. Tu brakuje aż 731 pokoi o najwyższym standardzie, co oznacza, że miasto spełnia wymogi UEFA w zaledwie 62 proc. Wkrótce otwarte będą trzy hotele (192 pokoi), budowa siedmiu kolejnych właśnie rusza. Gorzej wygląda budowa obwodnicy miasta, która może nie powstać na czas. Jeśli poznański port nie pomieści samolotów z kibicami, wsparcie zapewnią lotniska w Krzesinach i Babimoście. Stadion gotowy będzie już w czerwcu 2010 r.
Chorzów. Na Stadionie Śląskim kończy się demontaż słynnej wieży. We wtorek projektanci przedstawią koncepcję modernizacji trybuny zachodniej i budowy zadaszenia. Do 10 grudnia ma powstać projekt, a wiosną rozstrzygnięte zostaną przetargi i będzie wybrany generalny wykonawca inwestycji. Pierwsze roboty ruszą 1 lipca 2009 r.

Krzysztof Sakowski, Konrad Godlewski - POLSKA Gazeta Krakowska

http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/902576.html

1q2 27.09.2008 02:03

Jak zyje w tym Krakowie wlasciwie cale zycie, to ciezko mi jest zrozumiec|(poza waraintem ze prawi i sprawiedliwi - tylko z pobudek czysto swinskich nas ujebali) ze nagle z outsidera , wyszlismy na prowadzenie;)

Stone Island 27.09.2008 08:08

Cytat:

Polska i Ukraina nadal są organizatorami Euro 2012 - zadecydowała w piątek UEFA. W Polsce może zostać rozegranych więcej spotkań niż na Ukrainie, co jest ostatnią nadzieją dla Krakowa. Za pół roku UEFA znów będzie debatować, co dalej z mistrzostwami


http://www.sport.pl/sport/1,65025,57...j_spotkan.html

FraMat 27.09.2008 12:33

PIŁKA NOŻNA Zielono nam - posłowie są pod wrażeniem postępów Krakowa

dziś
http://krakow.naszemiasto.pl/sport/902899.html

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...9_1_d_7011.jpg
W Krakowie przebywali wczoraj członkowie Stałej Podkomisji ds. Organizacji Euro 2012, działającej przy Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Sprawdzali stan przygotowań podwawelskiego grodu do tego sportowo-ekonomicznego wyzwania. - Odbywamy swoisty tour de Pologne - powiedział przewodniczący Sejmowej Komisji KFiS i szef Podkomisji Stałej ds. Euro Andrzej Biernat.
- Kraków zawsze imponował swoją historią, kulturą, dorobkiem intelektualnym. Teraz, przy organizacji Euro 2012, jest podobnie. Kraków może zaimponować tym, co już zostało zrobione, jak również tym, co pozostaje w realnych planach inwestycyjnych. Dlatego wolno mi być szczerze zdziwionym, że Kraków nie jest polskim miastem głównym przy organizacji Euro 2012. Ktoś to przegrał na starcie, kiedy wybierano u nas miasta wiodące i rezerwowe...
W tym miejscu - ze względu na to, że w Krakowie przywiązuje się dużą wagę do symboli i symboliki - pozwoliliśmy sobie zadać pytanie: - Czy ktoś zdobędzie się na uczciwe stwierdzenie, że wspomniana przegrana Krakowa na starcie nie była decyzją merytoryczną, tylko polityczną? Wtedy przynajmniej ten problem mielibyśmy z głowy... - Nawet jeśli to przyznamy, czy radykalnie zmieni się aktualna pozycja Krakowa? - odpowiedział pytająco wiceprezydent Krakowa Wiesław Starowicz. - Z drugiej strony, czy Kraków rzeczywiście przegrał?

Przecież modernizację stadionu Wisły rozpoczęliśmy wcześniej, niż zaczęto mówić o Euro 2012 w Polsce. - Owszem, jakieś tło polityczne było, kiedy typowano polskie miasta - nie miał wątpliwości poseł Ireneusz Raś. - Teraz jednak postuluję grę w jednej drużynie. Wszystkich, którzy pracują dla Krakowa. Powiedzmy, że pierwszą połowę przegraliśmy 0:1. Ale jest druga, w której wszystko możemy wygrać! Grając szybciej, skuteczniej, słowem, efektywniej. - Kraków i Poznań są na razie jedynymi polskimi miastami, w których realnie coś jest robione - przyznał poseł Andrzej Biernat.
- W raporcie UEFA, w większości przypadków, przy Krakowie i Poznaniu przeważa kolor zielony. Symbolizuje on odpowiedni postęp prac i brak zagrożeń inwestycyjnych. W przypadku Warszawy, Gdańska i Wrocławia dominuje kolor żółty (tzw. średni stan zagrożenia), a w przypadku Chorzowa - czerwień oznaczająca najwyższy poziom zagrożenia. Przede wszystkim dlatego, że w trakcie realizacji projektu Euro 2012 zmieniono plany przebudowy Stadionu Śląskiego.
- Kraków już teraz jest świetnie przygotowany - nie krył radości poseł Roman Kosecki. - A przecież wiele inwestycji jest w toku. Miasto wykorzystuje swoją szansę i trudno mi sobie wyobrazić, żeby w Krakowie nie rozgrywano meczów podczas Euro 2012!

Wojciech Batko - POLSKA Gazeta Krakowska

leszekm 30.09.2008 06:58

Oprotestują budowę hoteli dla wiślaków

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/903689.html

Konrad. 30.09.2008 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 609586)
Oprotestują budowę hoteli dla wiślaków

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/903689.html

co za kobita, 4 piętrowy hotel na Wiśle jej przeszkadza, a 12 piętrowe 3 akademiki na przeciwko, już nie...

harthausen 07.10.2008 19:20

dym z PZPN się skończył, życie idzie dalej
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,57..._wyborczy.html

w walce o głosy każda obietnica dobra, nawet w sprawie, w której ma g... do gadania:

VIII. EURO 2012

Podjęcie działań na rzecz przyznania organizacji EURO 2012 także Krakowowi i aglomeracji Śląskiej z uwagi na to, że:

a) Kraków to: jedno z trzech największych polskich miast, zabytki klasy światowej, wielki ośrodek akademicki i kulturalny, tradycja w turystyce międzynarodowej, realizowana przebudowa stadionu;

b) Śląsk to: ośrodek skupiający około 5 mln ludności, wielkie tradycje piłkarskie i zasługi dla polskiej piłki nożnej, Stadion Śląski. Obydwa miasta są dobrze skomunikowane z Europą i znaczną częścią Kraju poprzez już istniejące autostrady i sprawnie funkcjonujące porty lotnicze.

Ale może jakieś głosiki da, jak wygra to go będziemy obskakiwać ze wszystkich stron z leitmotivem:
-pamiętasz, obiecałeś :D

leszekm 14.10.2008 18:04

Fedorenko: UEFA wyznaczy w maju gospodarzy Euro 2012

http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...rzy-euro-2012/

leszekm 17.10.2008 07:03

Ukraińska prasa: Polska przygotowana do EURO - Ukraina w tyle

http://www.euroraport.pl/content/view/1459/66/

leszekm 28.10.2008 11:07

Może to nie kiełbasa wyborcza:

"...Boniek ostatnio w "Cafe Futbol Extra" w Polsacie Sport przyznał: "Rozmawiałem z Michelem Platinim na temat przyszłej pracy Michała Listkiewicza w roli koordynatora na Polskę EURO 2012 z ramienia UEFA". Ba, Boniek zawarł w swoim programie punkt, w którym obiecuje organizację meczów finałów mistrzostw Europy w Chorzowie i Krakowie, a więc miastach mających na razie status rezerwowych. Jeśli "Zibi" dotrzymałby swojej obietnicy, to finały ME odbyłyby się w Polsce na sześciu obiektach! Trochę to dziwne w kontekście decyzji Komitetu Wykonawczego UEFA z Bordeaux, który kilka tygodni temu ustalił, że finały mistrzostw Europy w 2012 roku odbędą się na sześciu-ośmiu stadionach w Polsce i na Ukrainie. Ale czy Komitet Wykonawczy UEFA nie może zmienić swojego zdania? Poza tym Platini wyraźnie zasygnalizował, że wcale nie musi być równowagi, jeśli chodzi o podział meczów między Polskę a Ukrainę. Wcale nie musi być trzy do trzech, czy cztery do czterech. Równie dobrze my możemy organizować finały na sześciu obiektach, a Ukraińcy na dwóch... .
Boniek pytany bezpośrednio o obietnicę w sprawie Chorzowa i Krakowa, nie uchyla się od odpowiedzi: "Czy składałbym jakąkolwiek deklarację, gdybym nie odbył dyskusji z Michelem Platinim?".

http://sport.interia.pl/news/kolton-...-pokoj,1201610

kubawislak 28.10.2008 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 616452)
Ukraińska prasa: Polska przygotowana do EURO - Ukraina w tyle

http://www.euroraport.pl/content/view/1459/66/

Ja chyba w innej Polsce żyje. :shock:

dynek.pl 28.10.2008 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 620520)
Ja chyba w innej Polsce żyje. :shock:

No co przeciez autobusy jezdza punktualnie. A moze poprostu ta Olga to niezla rura i kazdy byl taki uprzejmy i pomocny bo na cos liczyl :D

spidey 30.10.2008 19:19

Cytat:

Euro 2012 na Ukrainie: Przez kryzys wszystko stanęło

- Światowy kryzys finansowy i brak rozwiązań prawnych doprowadził do wstrzymania przygotowań większości obiektów, które mają przyjąć gości Euro 2012 na Ukrainie - oświadczył w czwartek wicedyrektor Narodowej Agencji ds. organizacji turnieju, Jewhen Wilinski.
Prace modernizacyjne i budowlane stanęły zarówno w czterech miastach-gospodarzach turnieju, jak i w miastach rezerwowych.

- 80 procent obiektów, które powinny być budowane, czy rozwijane, obecnie stoi - powiedział Wilinski, występując na konferencji poświęconej inwestycjom w Kijowie. Jak wyjaśnił, prócz problemów finansowych główną przeszkodą w przygotowaniach do Euro 2012 jest przestarzałe i nie nowelizowane prawo.

- Okazuje się, że wymaganą (dla modernizacji, bądź budowy obiektów) dokumentację i pozwolenia możemy dostać dopiero wtedy, gdy trzeba już będzie przeprowadzać mistrzostwa - podkreślił Wilinski.

Jeszcze niedawno szef Narodowej Agencji ds. Euro 2012 Jewhen Czerwonenko zapewniał, że Ukraina zdąży z przygotowaniami do turnieju, jeśli parlament przyjmie ustawy, które uproszczą warunki działalności inwestycyjnej.

Jego zdaniem władze powinny także ściślej współpracować z przedstawicielami biznesu, którzy zaangażowani są w to przedsięwzięcie.

Wbrew intencjom organizatorów Euro 2012 na Ukrainie, miejscowy parlament nie spieszy się z uchwaleniem aktów, ułatwiających inwestowanie w tym kraju. Od kilku tygodni kijowscy politycy spierają się o wyznaczone przez prezydenta Wiktora Juszczenkę i oczekiwane w grudniu wcześniejsze wybory parlamentarne.

Kwestia organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy za cztery lata nie jest w tej sytuacji priorytetem ani dla przeciwników, ani zwolenników wyborów.
http://www.sport.pl/sport/1,65025,58...o_stanelo.html

Wyjście jest jedno: gramy w Polsce na 6 stadionach + 2 Niemcy (Lipsk i Berlin) i jest git, dodatkowo mamy przynajmniej bliżej.
Ja osobiście już powoli mam dość Ukrainy jako współgospodarza.
Ciągną nas ewidentnie w dół. :evil:

harthausen 30.10.2008 21:16

nie spieszyłbym się ze skreślaniem Ukrainy. Owszem, problemy mają, każdego mniej lub bardziej ten kryzys dotknął lub dotknie.
Ale jak przycisną, to stadiony wybudują. Reszta to dodatek, miło jak jest infrastruktura ale bez autostrad grać można. Zobaczymy jak z hotelami sobie poradzą, choć jak puszczą na prywatne inwestycje - to problemu nie będzie.
Najgłupsze, co nasze władze mogłyby zrobić, to od Ukrainy się tyłem odwracać. Wzdłuż naszych granic wielu przyjaciół nie ma, po co sobie dokładać następnych zniechęconych.
Co innego jak oficjalnie powiedzą - odpuszczamy.

Tak czy tak , co mnie cieszy, nie ma wyjścia - jechać z naszym stadionem na R22 i nie oglądać się.
Nigdy i nikomu nie zawadzi , jak już będzie a przyda się do niejednego. Naszej Wisełce przede wszystkim. Reszta mnie jakby mniej boli.

Krissu 11.11.2008 13:08

Cytat:

Kraków - do niedawna miasto rezerwowe - dziś staje się liderem w wyścigu o organizację Euro 2012 - czytamy w najnowszym numerze Newsweeka.
Włodarze Krakowa od samego początku zapewniali, że przygotowują się do imprezy tak samo starannie, jak miasta z listy podstawowej. To podejście bardzo się opłaciło. Po półtora roku od przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku to Kraków jest najlepiej ocenianym z sześciu polskich miast. Jego sytuację poprawiła też wrześniowa decyzja UEFA, że mistrzostwa zostaną rozegrane nawet w ośmiu miastach Polski i Ukrainy, w dodatku bez symetrycznego podziału na oba kraje.

- Trudno sobie wyobrazić, by takie miasto jak Kraków nie gościło Euro - czytamy w Newsweeku wypowiedź eksperta UEFA.

Kraków systematycznie otrzymuje wysokie noty za transport lotniczy, komunikację publiczną i bazą hotelową.

W Krakowie jednak nie mogą spać spokojnie. Mimo gotowych dwóch trybun oraz centrum prasowego problemem pozostaje budowa trybun wzdłuż boiska, na budowę których unieważniono ostatnio przetarg. W Krakowie zapewniają jednak, że zdążą ze wszystkim na czas.
http://sport.onet.pl/0,1260069,1860518,wiadomosc.html

leszekm 28.11.2008 08:26

Ogłoszono przetarg na budowę trybuny zachodniej:

"Przetarg na nową trybunę

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowej trybuny zachodniej na stadionie Wisły. Powstanie ona w miejscu istniejącej trybuny z sektorem dla VIP-ów, która zostanie wyburzona. Otwarcie ofert ma nastąpić 6 stycznia. Budowę trybuny planuje się do połowu 2010 r. Do tego czasu ma także powstać trybuna wschodnia. Przetarg na nią ma się rozstrzygnąć pod koniec grudnia. "

http://www.dziennik.krakow.pl/public...kow/15/15.html

hoolifan 02.12.2008 20:25

http://www.sport.pl/sport/1,65025,60..._stadiony.html

kiju.ts 10.12.2008 19:16

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...egatorach.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl