Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Afery w polskiej piłce.. korupcja, przekręty itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1531)

1q2 03.10.2008 23:07

Ja tez jak juz zreszta pisalem, jestem jak najbardziej za tym co pisze nesta. W ogole to jest chyba najlepszy moment bo oprocz spraw ktore doskonale znamy, czyli gigantyczna korupcja, dochodzi drugi aspekt, czyli totalny burdel prawny w pzpnie.
Tyle ze radze sie nie napalac.Jak nie znosze Pisu, to mam taki poglad ze jak ktos mialby ruszyc ta skamieline, to wlasnie oni - im sie nie udalo , liczyc ze PO pojdzie vabanqe i przynajmniej w czesci zrobi jako taki porzadek....zbyt piekne by bylo prawdziwe.

Arked 04.10.2008 00:19

Cała gra nie jest warta świeczki. Nawet jeśli udałoby się zmienić zarząd PZPN to wiele to nie zmieni w sytuacji polskiej piłki. Potrzeba nam przede wszystkim pieniędzy, a nie zmian na stołkach. Wiem, że ludzie zarządzający obecnie polską piłką, nie cieszą się poparciem kibiców. Wcale się temu nie dziwię. Zmiany potrzebne są jednak bardziej na płaszczyźnie klubów piłkarskich, a tu wpływ związków piłkarskich jest niewielki. Nawet oczyszczony PZPN nie znajdzie możnych sponsorów i nie wybuduje baz treningowych. Nie zmusi też klubów to zwiększania swojego poziomu sportowego i powiększania atrakcjności ligi.

Leśne dziadki są problemem polskiej piłki i tworzą środowisko korupcjogenne. Nie są jednak główną przyczyną słabości polskiego futbolu i nie warto wywracać wszystkiego do góry nogami, żeby się ich pozbyć. Trzeba robić to stopniowo i bez zbędnego ryzyka.

flamengista 04.10.2008 07:29

Zgadzam się z Arkedem.

W dodatku nie wierzę w skuteczność działań PO. Żeby zlikwidować układ w PZPN, trzeba by gruntownie zmienić statut, umniejszając rolę terenu (lokalnych ZPN). To tam jest twierdza leśnych dziadków i to oni wybierają prezesa.

Osobiście jak widzę takiego Koźmińskiego, to skacze mi ciśnienie. Życzę temu Panu jak najgorzej - najlepiej by dołączył do Wita Ż. Ale zgodnie z prawem, a nie na skutek politycznego działania.

Jeśli PO pójdzie na wojnę, stracimy Euro 2012. To pewne jak amen w pacierzu. Była by to wielka strata dla całej polskiej piłki. Te 6 nowoczesnych stadionów jest nam bardzo potrzebne, by móc podnosić poziom ligi.

Ja jednak obstawiam, że to takie machanie szabelką, a w poniedziałek PO "chwilowo" wycofa kuratora (tzn. zrobi to trybunał przy PKOL). Że niby nie zmiękło przed PZPN i FIFA i coś utargowało. Pewnie pójdzie jakiś przeciek do prasy z "potwierdzonego źródła".

A potem wszystko wróci do "normy".

PS. pora na czystki była za rządów PiS, gdy co chwila ktoś z PZPN lądował w prokuraturze. Organizacja Euro 2012 była ostatnią deską ratunku dla Listkiewicza. I wydaje mi się, że to też miało pewien wpływ na decyzję komitetu organizacyjnego UEFA.

Sensej 04.10.2008 09:28

Ale ja mam pytanie?

Co stracisz na wykluczeniu Polski z MŚ 2010.

Nie oszukujmy się najwiecej straci PZPN $$$$$$ (i dobrze, bo szkolenie młodziezy nie ma tak wiec nie zal ze na mlodziez nie bedzie.)

Piłkarze $$$ (i tak maja za duzo bo nie ktorym sie w głowach przewraca %%%)

Co strace ja:

Nie obejże kilku meczy emś. Jakoś przeżyje Wisła mi wystarczy

Nie pojade na MŚ. Sorry ale mało kogo z Polski będzie stac na taki wyjazd. 50% to będzie KRęcina, Mama Kręcina, Tata kręcina, Babcia Kręcina, Dziadek Kręcina, Wujek Kręcina, Cioca Kręcina, Syn Kręcina, Córka Kręcina, Żona Kręcina, Sąsiad Kręcina (i wiele wiele innych Wymien tylko Kręcina na Listek, Kozminski itp itd)

Oczywscie pojada za nasza kase. Tak więc wierze w PO i czystki

hoho 04.10.2008 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 611595)
Tyle ze radze sie nie napalac.Jak nie znosze Pisu, to mam taki poglad ze jak ktos mialby ruszyc ta skamieline, to wlasnie oni - im sie nie udalo , liczyc ze PO pojdzie vabanqe i przynajmniej w czesci zrobi jako taki porzadek....zbyt piekne by bylo prawdziwe.

PIS sie wycofal rakiem i jak pies z podkulonym ogonem prezydent Kaczynski jeszcze przekonywal Blattera zeby nas nie karali :lol:
Najgorszym zlem jest Listkiewicz .Jakby sie jego udalo pozbyc,wyjebac na jakas posadke do UEFY czy FIFY ,to sadze ze Engele,Kreciny juz nie maja takich plecow u Blattera.Jesli chodzi o eliminacje to niech nas wy.......a ,mam to gdzies. Chodzi o to co dalej ,czy uda sie ten caly PZPN wywrocic nogami do gory zeby wy.......ic dozywotnich "dzialaczy" no i EURO 2012 tez chyba nie warto poswiecac

QBAS 04.10.2008 10:10

Nie wiem jak Wy, ale jak ja widzę tego Koźmińskiego to mi się taki agresor włącza, jak nigdy. Bo z natury to bardzo spokojnym człowiekiem jestem.. Ale ten gość i jego idiotyczne teksty do szewskiej pasji mnie doprowadzają..

Neon 04.10.2008 10:18

Punkt widzenia zależy od ... bo jestem przekonany, że gdyby Wisła awansowała do fazy grupowej to nikt z nas by nie umierał za ten burdel w PZPN. Ewentualne wykluczenie reprezentacji też nie mieści mi się w głowie. Nic na tym nie tracimy? To po cholere w ogóle grać w piłke.
Ja liczę na opamiętanie zapędów polityków, bo nikt mi nie wmówi ze w całej tej sprawie nie chodzi też o stołek prezesa dla kolegi z obozu władzy. Porządek w PZPNie musi być, ale nie kosztem reprezentacji czy innych klubów i nie metodami których FIFA nie akceptuje, bo z dobrem polskiej piłki nie ma to wiele wspólnego.

harthausen 04.10.2008 10:46

to nie jest kwestia umierania czy nie z naszej strony, najwyżej będziemy trochę wkurzeni, jak rzeczywistość zacznie odbiegać od naszych jakich takich optymistycznych wizji.

Możemy tylko obserwować, komentować i kibicować tej czy tej stronie. Silniejsi od kibiców i pikników (gdzieś w tych kategoriach się mieszczę :) ) nie mają nic do gadania a co dopiero my, będzie co będzie.

Jak wygra PZPN i chłopaki Listka - wszystko zostaje po staremu, jeszcze trudniej będzie ich ruszyć, bezczelne mordy niektórych jeszcze bardziej będą nas wnerwiać, ale ligi będą grać i repra dalej będzie obrywać , będzie komu kibicować

Jak wygra Drzewiecki - cholera wie jak będzie dalej, na pewno jedne bezczelne gęby zostaną zastąpione przez inne, tylko bardziej uładzone, by mniej drażnić a kosić kasiorkę dla swoich i siebie.
A my też kiedyś tam znowu będziemy mogli kibicować, gdy repra będzie obrywać :D

darotsok73 04.10.2008 11:13

Niech nas WYWALĄ z euro, uefa ,fifa, pucharów i wogóle niech nas przeniosa na Antypody! ZWISA MI TO ! Dość słodzenia i pudrowania tego " GUFNA"- Lajno zawsze będzie łajnem, trzeba stajnię wysprzątać wyzamiatać wszystkie kąty i zakamarki. A świnie co "świniły" DO UBOJNI

Raphael 04.10.2008 12:17

Zgadzam się, że odsunięcie PZPN nie załatwi problemu niskiego poziomu naszej piłki ale tylko do pewnego stopnia. Odsunięcie starego zarządu i diametralna zmiana struktur organizacji piłki w Polsce nic nie zmieni w najbliższej przyszłości ale, jeśli wszystko uda się bardzo profesjonalnie zorganizować na nowo eliminując czy raczej minimalizując przy tym możliwość ponownego wystąpienia patologii oraz jeśli przekona się opinię publiczną ( w tym kibiców, sponsorów itd.) do nowego obrazu futbolu w Polsce to może się to okazać opłacalne w dłuższej perspektywie (5-10 lat) nawet przy poniesieniu pewnych kosztów (wykluczenie z MŚ ale już nie odebranie Euro 2012).

Polska jest krajem o takim zainteresowaniu piłka nożną, z takimi tradycjami a także takim poziomie rozwoju gospodarczego (co za tym idzie istnieniu takiego kapitału, który mógłby być zainwestowany w polskie kluby gdyby negatywny wizerunek naszej piłki był odpowiedni), że gdyby sytuacja tej dyscypliny sportu była u nas tak zdrowa jak sytuacja koszykówki, siatkówki czy żużla, gdzie zespoły mają budżety na poziomie najbogatszych klubów piłkarskich a może i wyższych a kontrakty najlepszych zawodników są nawet dużo wyższe (T. Gollob ma podobno zarabiać 2mln zł) mimo kilkukrotnie mniejszej popularności w Polsce tych dyscyplin niż piłka kopana.
Co więcej, dystans wspomnianych dyscyplin w Polsce do ich odpowiedników w krajach europejskich jest dużo mniejszy niż ma to miejsce w przypadku piłki futbolowej.

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Moim zdaniem najważniejszymi czynnikami, które mają na to wpływ są:
- negatywny obraz futbolu wśród opinii publicznej, potencjalnych sponsorów i kibiców spowodowany głównie
+ korupcją
+ chuligaństwem na stadionach i poza nimi (choć już wyraźnie ograniczonym w porównaniu do lat ubiegłych)
- niskim poziomem wyszkolenia polskich piłkarzy i słaba postawa klubów oraz reprezentacji
- braki w infrastrukturze (stadiony, ośrodki treningowe, sztuczne boiska)

Wpływają one na brak zainteresowania kibiców i sponsorów. Przez co mniej pieniędzy jest w obrocie klubów niż powinno być z racji tego, co opisałem w akapicie drugim. Nasze kluby powinny po prostu mieć budżety na obecnym poziomie tylko że liczone w nie w złotówkach a w euro. Najlepsi piłkarze, jeśli już odchodzą zagranicę, powinni przed tym W Polsce zarabiać kilkakrotnie więcej niż teraz i wyjeżdżać na Zachód czy Wschód jako gwiazdy nie tylko krajowe aby nie grzać tam ławy tylko być z miejsca graczami wiodącymi dobrych klubów silniejszych i bogatszych lig europejskich tak jak to ma miejsce w przypadku Czechów czy Rumunów.

Wg mnie za taką sytuację odpowiadają władze publiczne oraz ludzie zasiadający za starem w polskiej piłce i organizujący jej strukturę (czyli PZPN i niższe szczeble).

Władze publiczne zaczęły wreszcie naprawiać swoje zaniedbania: buduje się stadiony, ośrodki treningowe itp. (głównie za sprawą Euro 2012), zmienia się prawo na takie aby było zdolne zwalczać bandytyzm na stadionach oraz poza nimi (nie zawsze z dobrym skutkiem bo nie udało się tej patologii całkiem wyplenić ale jest z tym coraz lepiej), mówi się też o innych korzystnych zmianach (jak np. ułatwienia dla inwestujących w sport).

Jednak abyśmy ruszyli pełną parą do przodu musi się też zmienić struktura administracyjna piłki w Polsce. Trzeba raz na zawsze zminimalizować ryzyko występowania korupcji (teraz tylko ukarano tych, których udało się złapać za rękę – nie ma gwarancji, że to zjawisko nie powtórzy się w bliższej lub dalszej przyszłości na podobną skalę). Konieczne jest też stworzenie na tyle na ile to możliwe pozytywnego wizerunku futbolu w społeczeństwie aby przyciągnąć do niego zarówno kibiców jak i sponsorów.
Nie jest są tego w stanie dokonać ci , którzy doprowadzili do upadku piłki kopanej w Polsce, którzy tolerowali korupcję na tak horrendalną skalę bo jak już udowodnili ważniejsze jest dla nich dobro własne (czyli zachowanie status quo) niż dobro dyscypliny.

Zmiany w infrastrukturze i prawie to jeden główny element konieczny do przywrócenia normalnego poziomu naszej piłki. Drugi to wymiana struktur i ludzi z poprzedniej epoki.

Granicą do której można się posunąć w eliminacji szkodliwego elementu powinna być jednak groźba odebrania Euro bo jest to też szansa na milowy skok w rozwoju piłki w Polsce, który się nie powtórzy w dającej się przewidzieć przyszłości.

Arked 04.10.2008 12:58

Postawię sprawę tak:

Zmiana zarządu PZPN da niewiele poza dobrym samopoczuciem PO i kibiców rządnych usunięcia betonu z PZPN.

Strata EURO będzie katastrofą bo stawi pod znakiem zapytania budowę stadionów i baz treningowych, których nasza piłka potrzebuje jak powietrza.

Dla mnie wybór jest oczywisty. Pójście w zaparte i kierowanie się emocjami to głupota i ewidentne działanie na szkodę polskiej piłki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73
trzeba stajnię wysprzątać wyzamiatać wszystkie kąty i zakamarki.

I zostaniemy z wysprzątaną stajnią. Po prostu rewelacja.

Pablo84 04.10.2008 13:13

Na dłuższą metę jest to bardzo dobra pozycja na start.Jesteśmy dużym krajem i ogromnym zapotrzebowaniem na piłkarskie emocje.

Po wysptrzątaniu, wyremontowaniu i przewietrzeniu zobaczysz ilu nowych sponsorów się pojawi.

darotsok73 04.10.2008 13:24

Arked- Ja ,pisząc o stajni miałem na myśli fakt że w każdym cywilizowanym kraju(a za taki się uważamy) instytucja lub środowisko tak doszczętnie skompromitowane i skorumpowane, po ujawnieniu dowodów skali zjawiska i zarzutów po prostu-tak po ludzku podaje się do dymisji, rozwiązuje czy nawet likwiduje! Personalnie nie mają żadnych sukcesów,( niech będzie że Engel awansował do Korei i to tyle) gdzie system szkolenia?, jakakolwiek myśl szkoleniowa, cokolwiek konkretnego ? NIC NIE MA! Jest za to korupcja, balety, przekupstwa, kłamstwo i jawna kpina z państwa i obywateli. Acha i jeszcze gołe dupy działaczy w prasie brukowej! Sam Listek ma 100 powodów żeby zrezygnować. Obecna sytuacja to jest właśnie stajnia!,trwa to od 20 lat , a straszenie odebraniem Euro to już zwykły szantaż. Rząd za nic nie powinien się wycofać!

nesta 04.10.2008 14:28

Polska istaniala jak nie bylo pilki i tragedii nie bylo. Nie rozumiem dlaczego dziedzina rozrywki dla mas ma byc pretekstem do zezwolenia na lamanie prawa ? Podobnie, jak kradna w zwiazku filmowym to tez nic im nie robmy, bo nie bedzie filmow...

Po co w ogole te mecze z Czechami i Slowacja jak na nich sie nie da patrzec jak graja ? Jak w ogole kadry nie ogladam, bo to jest obraza dla pilki noznej. To samo nasza liga. Tylko Wisla, Lech, Legia i tyle... Jak wczoraj widzialem mecz na podobno poziomie Ekstraklasy, Arka - Lechia to w ogole sie plakach chce. Pilkarze nie potrafili wymienic 3-4 podan ze soba... I dalej to ma trwac ? Bo bedzie to trwalo, taki poziom jesli nie zbuduje sie nowych struktur w gminach, wojewodzwtach, ktore zadbalyby o boiska, trenerow dla najlmlodszych. Bo teraz masz faceta, ktory 10 latkow zamiast uczyc techniki przegania po gorach i modruje ich fizycznie, bo prezes kazal mu zrobic wynik. I to jest tragedia. I po co te MS i kolejna kompromitacja ?

Zostanie Krecina czy Lato prezesem i przez kolejne 6 lat nie zmieni sie kompletnie nic. Dalej nie bedzie zadnego systemu szkolenia mlodziezy, boisk, zmian w strukturach, ktore to umozliwia. I po ch.. kolejne awanse do MS jesli nic sie nie zmieni ? Bo tylko przez gruntowne reformy mozna uzdrowic polska pilke, czyli zoorganizowac caly system szkolenia dla mlodziezy, dla ich trenerow.

Wlasnie przez wyczyszczenie calego PZPNU bedzie mozna cos w tej pilce zbudowac i myslec o sukcesach za nascie lat.

Poza tym co to w ogole znaczy zeby suwerenne panstwo bylo szantazowazane przez jakas klike kolesi z FIFY i UEFY ? Chyba im sie cos pomieszalo...

LooNatyk 04.10.2008 14:32

Popieram walke z PZPn nawet kosztem wykluczenia reprezentacji i odebrania euro'12. Mamy potencjal by nasze zespoly znaczyly duuzo wiecej w swiecie, a marnowane jest to przez neiudolnych ludzi, ktorzy zastygli jakies 20 lat temu.

Szybko poziom sie nie podniesie, ale gdyby w PZPN zasiadali normalni zarzadcy, to na pewno po jakims czasie odczuli bysmy roznice. Pilka to u nas najpopularniejsza dyscyplina. Potencjalem nasz kraj dorownuje Hiszpani, a lige mamy na poziomie Andory..

darotsok73 04.10.2008 15:17

Moim zdaniem (subiektywnym) należy wykopać 90% składu zarządu,wszelakich komisji i rad pzpn-owskich. Nowi ludzie? personalnie ? np. Ziober, Kosecki, Wałdoch, Szarmach, Tarasiewicz ,Dąbrowski nawet Janas?, Tadeusz Fogiel, Rusko(-byłby świetnym prezesem) Brzęczek ,Furtok , Kulawik? ,Nawałka? Nawet Hajto wniósł by coś nowego? A to tylko pierwsze z brzegu nazwiska (bez względu na ich przeszłość i politykę które mi się nasuwają jako potencjalni następcy. Do tego niezdziadziali sprawni menagerowie, prawnicy, PR-owcy i może coś by ruszyło, bo na dzień dzisiejszy renoma tego cyrku jest taka że np.Wisełka -mistrz polski nie może znaleśc poważnego sponsora na koszulkę bo nikt nie widzi sensu i pożytku w reklamie w polskiej "extraklasie" Prawo o sporcie i klubach zawodowych też jest kulawe-płakał o to w swoim czasie w sejmie nawet Drzymała. Niestety najpierw trzeba zburzyć mur głupoty i niechciejstwa a broni go FIfa iUefa!

Neon 04.10.2008 16:31

FIFA, UEFA, PZPN są organizacjami samodzielnymi, nie doją kasy z budżetu (poza jakaś kwota na szkolenie młodzieży) Co by nam sie nie podobało w jaki sposób działa to kółko wzajemnej adoracji, nic nam do tego. Granie w rozgrywkach przez nich prowadzonych obowiązkiem nie jest.

To jak funkcjonuje PZPN jest w jakiś sensie kpiną, ale jednak nie przeceniajmy możliwości PZPNu (szczególnie tej władzy na górze) w związku ze stanem polskiej piłki. Co PZPN ma wspólnego z tym że nasi kadrowicze grzejąca ławy w średniakach europejskich, że są kondycyjnie nie przygotowanie. To się odbywa w klubach. Na szczęście nasza infrastruktura sportowa się poprawia (a przecież to nie PZPN ja buduje) a przyznanie euro było do tego ważnym impulsem. Za kilka lat prawie każdy klub ekstraklasy będzie grał na nowoczesnym stadionie. To wpłynie na frekwencje i kondycje finansowa klubów.

PZPN obrywa za całe zło polskiej piłki ale jeśli na chłodno spojrzeć to przecież tak wcale nie jest. Podejście PZPN do afery korupcyjnej było oczywiście skandaliczne ale w końcu prokuratura też coś zrobiła i na taka skale już to nie powinno wrócić. I wcale nie pisze tego wszystkiego bo bronie tych dziadów ale strasznie irytuje mnie podejście polityków do tej sprawy.

Wszyscy zapewniają ze zrobią porządek w PZPNie to ja sie pytam jaki jest konkretny plan działania? Dziewiecki zamiast robic tylko zamieszanie i szum medialany powinien zrobić konferencje i przedstawić program ... ale tu jak mniemam takiego planu działania po prostu nie ma. Wyp*** jednych wstawmy swoich, jakoś to będzie. Jeżeli premier na konferencji pieprzy tylko farmazony o złodzieju poganiającym złodzieja i utrwala jakis stereotyp kibola, że strach w Polsce na trybuny wchodzić to ja naprawdę mam obawy czy ci ludzie są w stanie cokolwiek mądrego wprowadzić. Czy nie jest to tylko polityczna rozgrywka troszkę pod publiczkę na fali ogólnonarodowej walki z PZPNem.
Beton trzeba kruszyć od spodu, jeżeli zrobimy tylko zmiany na górze to w gruncie rzeczy nic się nie zmieni.

nesta 04.10.2008 18:33

Jak to za co jest odpowiedzialny PZPN ? Wlasnie za stan calej polskiej pilki. I tak jest posrednio odpowiedzialny za to, ze kadrowicze siedza w klubach na lawkach, bo to PZPN nie potrafil stworzyc systemu szkolenia mlodziezy, ktory wychowywalby dobrych pilkarzy.

A obraz pilki wyglada tak na skutek kilkunastu lat zaniedban w tej materii. Pilkarze nie spadaja z nieba. I PZPN jest odpowiedzialny za brak jakichkolwiek struktur szkolenia mlodziezy na europejskim poziomie, za lata ukrywanej korupcji w lidze, ktora rowniez przyczyniala sie do obnizenia poziomu gry, bo nikt nie staral sie trenowac, rywalizowac, walczyc, bo i tak wiadomo bylo, ze nie ma to sensu. Oni, zwiazki wojewodzkie, w ktorych zasiadaja opasle komuchy powinni zoorganizowac osrodki treningowe dla najmlodszych, boiska przy wspolpracy z samorzadami, szkolenia dla trenerow najmlodszych pilkarzy.

To jest prosta wypadkowa. Szkolisz dobrze mlodych - masz dobra pilke dorosla, lige, reprezentacje. U nas jest jak jest i 1 lidze zawodnicy nie potrafia przez chwile chociaz utrzymac sie przy pilce, bo jak mieli 10 lat to nikt ich nie uczyl techniki na rownym jak stol boisku, tylko biegali po gorkach, kiwac im trener nie pozwolil, bo bal sie, ze straca pilke i przegra mecz. I efekt jest taki, ze jedyny zawodnik umiejacy grac 1/1, co w obecnym futbolu jest podstawa, nauczyl sie tego na podworku i ze swoim wujkiem Jerzym Brzeczkiem.

W PZPN powinni byc mlodzi, dynamiczni ludzie, menadzerowie, jak Kosecki, Boniek, Bielecki itp. ktorzy pelna para beda wyprowadzac polska pilke z tege bagna i dna na jakim sie znalazla. Tu potrzebne sa gruntowne przemiany, a nie Z. Krecina.

Gwiaździsty 04.10.2008 19:40

W poniedziałek obsmarkani chłopcy w krótkich majteczkach zaczną wycofywać się rakiem i przepraszać UEFę, żeby nam tylko EURO nie zabrali bo wtedy ich przywódca pseudo "rudy" moze nie zostać preziem (jak się naród wkurzy ).

nesta 04.10.2008 19:52

60% - nie odwieszac zarzadu, zrobic porzadek z PZPN nawet za cene wyrzucenia polskiej reprezentacji
30% - odwiesic
10% - nie mam zdania

Sondaz z przed kilku dni dla ktorejs TV.

harthausen 04.10.2008 20:10

niestety czasy zrobiły się takie, że nawet rodzonemu bratu wierzyć nie można a co dopiero badaniom opinii publicznej :D (próba żartu oczywiście o tym bracie, jakby emotka nie pomogła).
W zależności, kto zamawia badania można przewidzieć wyniki tychże, nie ma samobójcy, który chciałby finansować opinię, że jest przegrany.

Wczoraj spędziłem miły wieczór z ludźmi, którzy kibicowanie bardzo po małyszowsku i kubicowsku rozumieją, na dokładniejsze przyglądanie się niuansom nie mają ani czasu ani chęci.
A ich opinia była zdumiewająco zgodna: jak się Donald nie ugnie to w końcu pokaże, że ma jaja.
Kto wie, czy takich osób nie jest wystarczająco dużo, by politycy sobie policzyli, że takie ryzyko może się im opłacić, o dojściu do niezłej kaski też nie należy zapomnieć.

Tak 70/30, że poleci wg scenariusza Gwiaździstego, tak mi się wydaje.

darotsok73 04.10.2008 20:27

Bardzo mnie ciekawi kto kogo wyczeka i kto pierwszy wymięknie, i oby nie tak jak typuje Gwiaździsty, myślę że jedni drugim wyjdą niby na przeciw ale w rezultacie będzie to kolejna porażka kolejnego rządu. Wybory będą 30 paź. ,wygra Kręcina(nazwisko mówi wszystko), lub senator niedojda -Lato , ew. Goebels śp.Dziurowicza niejaki Jagodziński, Przed 8 laty był to odpowiednik Koźmińskiego.Bońkowi nie dadzą szans bo jest nie z ich bandy!.

Illargui 04.10.2008 20:35

Konflikt wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej - Dudek mediatorem?

:lol:

http://sport.onet.pl/0,1248675,1837898,wiadomosc.html

kalashnikov2 04.10.2008 21:14

Jak nas wykluczą to Donald upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

Raz - pokaże że '"'cos chcial zrobic z tym PZPNem"

a dwa - juz nie bedzie musial sie męczyć z organizacją Euro. Jak odbiorą, to nikt nie zarzuci rzadowi że zaniedbał sprawy organizacyjne ;-)


jesli miedzynarodówka staje w obronie zwiazku, to nie ma ch*ja żeby odpuscili, zarzuty musialyby byc naprawde kryminalne, jakieś milionowe przekręty


Mi sie wydaje że to nie jest najfortunniejszy czas na takie zabawy, choc jesli Tuskowi sie uda i nas nie wykluczą, to publicznie zobowiązuje się go pochwalić.

Illargui 04.10.2008 21:47

Czekam z niecierpliwością na normalizację sytuacji w polskiej piłce, nawet jeśli ceną miałoby być pozbawienie nas EURO czy wykluczenie z pucharów.
Jednocześnie jednak jakoś tak wewnętrznie brak mi wiary, że P. Drzewiecki i jego świta będą tymi, którzy "uzdrowią' nasz futbol, tzn. nie mam chyba wystarczającej wyobraźni powzalającej mi uwierzyć, że mają jakiś sensowny plan. A usunięcie czołowych dzialaczy PZPN, choć słuszne, niestety nie rozwiąże natychmiast wszystkich nagromadzonych przez lata problemów.

Krissu 04.10.2008 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 611978)
a dwa - juz nie bedzie musial sie męczyć z organizacją Euro. Jak odbiorą, to nikt nie zarzuci rzadowi że zaniedbał sprawy organizacyjne ;-)

A może oni są świadomi tego, że nie zdążymy?
Może to tylko przykrywka, obliczona właśnie na to, żeby nam zabrali Euro.
Drzewiecki będzie kozłem ofiarnym (czyt. dostanie bardzo fajną odprawę i cieplutką posadkę) a rząd się nie skompromituje odebraniem Euro ze względów organizacyjnych. Tusk nie jest politykiem z jajami więc takie obstawanie przy swoim mnie dziwi.

nesta 04.10.2008 23:54

Tusk robi wszystko aby zostac prezydentem. Kazda wypowiedz i dzialanie jest podporzadkowane opinii publicznej. Wiec jesli maja najnowsze badania, a na pewno maja to z duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic, ze rzad sie nie ugnie.

Wbrew pozorom wiernych, oddanych kibicow reprezentacji czy klubow, ludzi interesujacych sie pilka ponad naglowki onetu czy gazeta.pl, jest w stosunku do ogolu spolecznestwa garstka. Im polska pilka kojarzy sie z korupcja, chulganstwem, bandytami na stadionach. Sporo udalo sie zmienic przez ostatnie lata, ale kazdy chyba mial okazje rozmawiac z osobami, ktore nie interesuja sie pilka czy sportem i taki stereotyp wciaz jest zywy. I oni nie maja zadnych powodow aby zalowac meczow kadry czy Lecha (w odebranie Euro zupelnie nie wierze), chca uczciwego rozliczenia sie ze zlodziejami. Tak samo nie do pomyslenia dla nich jest fakt, ze obca, zewnetrzna organizacja moze wtracac sie w wewnetrzne sprawy kraju. Tak mysli przecietny Kowalski, z klasy sredniej, w wieku 35+. Stad takie wyniki badan, stad takie zdecydowane kroki rzadu, bo oni wiedza, ze maja poparcie spoleczne w tej kwestii.

kalashnikov2 05.10.2008 00:09

jak to szło? "Machanie szabelka"? ;-)

joshi 05.10.2008 07:27

I niech robi, Polacy zawsze znajdą sobie jakieś "ale" jak nic się nie dzieje to narzekamy że polityce to lenie, a jak w końcu coś robią to znowu coś jest nie tak :)
większość zgadza się z tym, że PZPN trzeba z reformować, i nie chodzi tu o samego Listkiewicza, ale o całą resztę, bo co to za zmiana, Kolator bądź Kręcina za Listka??
Tam trzeba radykalnych kroków.Należy zmienić całe struktury, przecież bałagan jaki tam panuje jest ciężki do opisania.
A to, że Tusk chce zbić na tym polityczny kapitał to osobna kwestia. Trafił na taką materię, że ludzie są gotowi wiele poświęcić, byle tylko było lepiej :) wykorzystał moment i nastroje społeczne.

flamengista 05.10.2008 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 612021)
(...)

Ok, tylko pytanie w sondażach brzmi: czy popierasz wprowadzenie kuratora i reformę PZPN za cenę wykluczenia reprezentacji z el. MŚ?

Zwykli ludzie mogą machnąć ręką na reprezentację, która gra brzydko i na 3 wielkich imprezach z rządu zagrała straszną kichę.

Sprytni dziennikarze nie zadali pytania: czy popierasz wprowadzenie kuratora i reformę PZPN za cenę utraty organizacji Euro2012?

W przypadku tak postawionego pytania proporcje będą odwrotne, niż w sondażu którego wyniki podałeś.

Więc ja jednak szczerze wątpię w te deklaracje Tuska. Owszem, może jest leniwy, może rozczarowuje jako premier - ale nie jest idiotą. Utrata Euro 2012 oznaczała by olbrzymi cios dla notowań PO i wielki prezent dla PiS.

A jest też dla mnie oczywiste, że jeśli jakimś cudem w poniedziałek nie odwieszą kuratora a FIFA nas ukaże (co nie jest w 100% pewne, ale możliwe) to kolejnym krokiem będzie groźba odebrania Euro 2012.

W całej tej sprawie chodzi tylko i wyłącznie o to, by rząd nie utracił twarzy. PO liczy na to, że uda się podpisać jakieś wiążące porozumienie z PZPN. To porozumienie zostanie ogłoszone na jakiejś konferencji prasowej i zostanie przedstawione jako wielki sukces rządu. Kto wie, może dla ułagodzenia Tuska Koźmiński i Listek będą mieć kwaśne miny, by sprawiać wrażenie że musieli sporo ustąpić.

Myślę mimo wszystko, że konflikt zostanie zakończony już jutro.

PS. jeszcze jedno - większość ludzi chce eskalacji konfliktu w PZPN, bo jest sezon ogórkowy. A ludzi nie interesuje świat, tylko własne podwórko. Tyle że ci ludzie nie wierzą, że może nas FIFA ukarać. Jeśli stracimy te 6 punktów, nastroje będą zupełnie inne.

Maciuś 05.10.2008 09:16

Jak zwykle wszystko skonczy sie kompromisem czyli bedzie status quo. Jeszcze dlugo poczekamy na polskiego Putina ktory powie "basta, wypie*****ć".

eye63 05.10.2008 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 612050)
Ok, tylko pytanie w sondażach brzmi: czy popierasz wprowadzenie kuratora i reformę PZPN za cenę wykluczenia reprezentacji z el. MŚ?

Zwykli ludzie mogą machnąć ręką na reprezentację, która gra brzydko i na 3 wielkich imprezach z rządu zagrała straszną kichę.

Sprytni dziennikarze nie zadali pytania: czy popierasz wprowadzenie kuratora i reformę PZPN za cenę utraty organizacji Euro2012?

W przypadku tak postawionego pytania proporcje będą odwrotne, niż w sondażu którego wyniki podałeś.

Więc ja jednak szczerze wątpię w te deklaracje Tuska. Owszem, może jest leniwy, może rozczarowuje jako premier - ale nie jest idiotą. Utrata Euro 2012 oznaczała by olbrzymi cios dla notowań PO i wielki prezent dla PiS.

A jest też dla mnie oczywiste, że jeśli jakimś cudem w poniedziałek nie odwieszą kuratora a FIFA nas ukaże (co nie jest w 100% pewne, ale możliwe) to kolejnym krokiem będzie groźba odebrania Euro 2012.

W całej tej sprawie chodzi tylko i wyłącznie o to, by rząd nie utracił twarzy. PO liczy na to, że uda się podpisać jakieś wiążące porozumienie z PZPN. To porozumienie zostanie ogłoszone na jakiejś konferencji prasowej i zostanie przedstawione jako wielki sukces rządu. Kto wie, może dla ułagodzenia Tuska Koźmiński i Listek będą mieć kwaśne miny, by sprawiać wrażenie że musieli sporo ustąpić.

Myślę mimo wszystko, że konflikt zostanie zakończony już jutro.

PS. jeszcze jedno - większość ludzi chce eskalacji konfliktu w PZPN, bo jest sezon ogórkowy. A ludzi nie interesuje świat, tylko własne podwórko. Tyle że ci ludzie nie wierzą, że może nas FIFA ukarać. Jeśli stracimy te 6 punktów, nastroje będą zupełnie inne.

Po pierwsze - widzieliście treść listu, jaki przedłożył rząd do podpisania leśnym dziadkom? Wydaje się, że rząd sam już nie będzie szedł na żadne ustępstwa. (List ma podpisać wszystkich 32 najważniejszych z zarządu, o tym, że popierają wprowadzenie kuratora). Pomysł bardzo dobry, ale beton raczej nie pęknie = niemniej jednak raczej żadnego status quo nie będzie.

Po drugie - myślę, że tyle trwało i tak nagle niespodziewane było zaatakowanie PZPN-u, że Drzewiecki ma cholernie wielkie podstawy prawne do tego, aby wygrać sprawę. Zatem, jeśli FIFA i UEFA odbiorą nam punkty za mecze ze Słowacją i Czechami, a później organizację Euro 2012, to przy dobrych dowodach i wygranej w Trybunale Arbitrażowym przy MKOl-u - jedyną groźbą przeciwko Polsce mogłoby być (no właśnie co?) - dalszy ciąg zdarzeń - Polska pozywa UEFĘ i FIFĘ - wpierw za straty za mundial (do którego moglibyśmy awansować), po drugie za organizację Euro, nawet nie muszę mówić, że dla UEFY to mogłoby się zrobić poważną dziurą w budżecie, do załatania na następne kilkadziesiąt lat.

Po trzecie - Podejrzewam, że jeśli teraz tego nie ruszymy, to bardzo ciężko będzie w najbliższych 10 latach coś jeszcze z tym PZPN-em zrobić. I powiedzmy sobie jedno, goście, którzy by wzięli czynny udział, przy odbiorze nam Euro - to jaśki z PZPN-u, którzy dla ratowania swojej dupy - udupią Polskę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 611767)
I zostaniemy z wysprzątaną stajnią. Po prostu rewelacja.

No tak, lepiej taplać się w g... :D

Coglin 05.10.2008 12:55

tak sie zastanawiam czy to cos zmieni?
juz pomijajac czy nas wyklucza, zawiesza czy co tam.
pamietam bardzo dobrze jak Listkiewicz dochodzil do wladzy w PZPNie - odwolane mecze, Listkiewicz zbawca zrobi porzadek.
i co? no i ch.j.
Listkiewicz przesiaknal tym samym szambem i switnie sie w nim czuje.
teraz zalozmy wygra Boniek ale czy on ma jakikolwiek plan dzialania? wie jak zreformowac Polska pilke i przede wszystkim pzpn i reszte zwiazkow? jak wywalic z tamtad dziadow a wprowadzic ludzi mlodych majacych pojecie o nowoczesnej pilce?
czy skonczy jak Listkiewicz i za pare/parenascie lat sytuacja sie powtorzy?
oby nie i oby wprowadzenie kuratora - nawet kosztem wykluczenia - bylo poczatkiem zmian na lepsze.
tylko niestety jakos srednio w to wierze.

JEDREK76 05.10.2008 13:09

Coglin masz rację o tyle, że Zarząd PZPN-u jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, natomiast rak toczy ten związek już od najmniejszych jednostek czyli okręgów i makroregionów. Tam na swych stołkach już od czasów PRL-u niczym przyspawani spoczywają ludzie minionej epoki, dla których wszystko jest do załatwienia poza zadbaniem o dobre szkolenie młodych adeptów footballu, poza zadbaniem o zwiększenie i unowocześnienie infrastruktury sportowej etc. Przecież to właśnie ci ludzie wybierają takie a nie inne władze na Miodowej, które mają w Warszawie chronić im tyłki. Dopóki oni nie odejdą w polskiej piłce nic się nie zmieni.

Raphael 05.10.2008 13:11

O Listkiewiczu zawsze była opinia, że jest miękki i nie będzie w stanie uderzyć pięścią w stół jeśli zajdzie taka potrzeba i to się potwierdziło w czasie jego urzędowania.

Boniek już kiedyś ponoć negatywnie wypowiadał się o "leśnych dziadkach" i dlatego też teraz ma małe szanse na sukces w wyborach jesli się odbędą. Jednak gdyby wygrał to pewnie nie bałby się pozmieniać co nieco.

Nie wiem dokładnie jak wybierani są ludzie na dane stanowiska w całej tej strukturze piłkarskiej w Polsce ale gdyby to było uzależnione od konkursów i były one przeprowadzane uczciwie to na pewno odpowiednie stanowiska byłyby obsadzone przez kompetentnych ludzi.

szark 05.10.2008 13:13

mafia i uczciwe wybory...hehehe no comment :P

dynek.pl 05.10.2008 21:03

Mam nadzieje, ze jednak jutro POlitycy przestana kozaczyc i pojda po rozum do glowy. Zupelnie nie kumam po co ten kurator zostal wprowadzony - termin wyborow byl ustalony, Listkiewicz nie kandydowal czyli wszystko jak chcial Drzewiecki. Jeszcze koles sie kazal odwiezc od razu do Poznania. Jak tak maja wygladac nowe porzadki, ze kazdy bedzie przede wszystkim chcial jak nawiecej skorzystac dla siebie to ja dziekuje. Zreszta jakos tych nowych ludzi tez za bardzo nie ma skad wziasc. Haslo mlodzi managerowie brzmi moze chwytliwie jak druga Irlandia ale, ze ktos jest mlody i wyksztalcony to wcale nie znaczy, ze dobry bo najwazniejsze jest doswiadczenie. Niewiem czytalem wywiad z Lato i calkiem rozsadnie sie wypowiadal.

Sytuacja w polskiej pilce to nie jest tylko i wylacznie wina PZPN. Panstwo tez ma w tej materii wiele zaniedban. Czy PZPN odpowiada za budowanie stadionow czy porzadnych boisko trenigowych ? Czy PZPN odpowiada za to, ze stadionowi chuligani ciagle czuja sie bezkarnie ? Czy PZPN odpowiada za to, ze nie ma ulg podatkowych dla ludzi inwestujacych w sport (jak to jest na przyklad w Turcji ?).

Oczywiscie chcialbym zmian w PZPN ale po pierwsze polityka, a po drugie jesli juz to takie akcje mozna przeprowadzac od grudnia do lutego kiedy naszych klubow nie ma w pucharach, a reprezentacja nie gra meczow eliminacyjcnych. Wtedy moze nas FIFA z UEFA zawieszac bo i tak nic nie tracimy, a 3 miesiace to chyba duzo czasu na posprzatanie wszystkeigo i postaranie sie o odwieszenie.

mcovalski 06.10.2008 09:37

A ja wyjątkowo popieram dziennikarzynę Steca w pewnym stwierdzeniu z dzisiejszego dodatku sportowego GW. Mianowicie napisał on, że nie bardzo rozumie dlaczego politycy wprowadzają kuratora w momencie, gdy reprezentacja zagra 2 mecze El. MŚ teraz a później dopiero następne eliminacyjne gra w marcu 09. Czemu nie można było odczekać 2 tygodni, żeby mieć później całą zimę na walkę z PZPN UEFA czy FIFA.
Ok ktoś może powiedzieć że ze względu na planowane wybory, jednak jeżeli wszedł by teraz kurator to by nie dopuścił do tych wyborów, bo by się już nie pieprzyli tylko wszystko twardą ręką prowadzili.

A jeszcze mnie bardziej w****ił Listkiewicz we czwartek u Moniki Olejnik, gdzie stwierdził że w PZPN nie było nigdy korupcji.
JA mam cały czas wrażenie, że żyję w abstrakcyjnym kraju z absurdalnym prawem zamieszkałym przez społeczeństwo idiotów.

Gucio25 06.10.2008 10:41

zapraszam do śledzenia. :)
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90960,...FIFA__Czy.html

Cytat:

- Panie ministrze Drzewiecki, czeka pana bura od premiera Tuska na posiedzeniu Rady ministrów, wie pan dlaczego?

- Nie, nie wiem

- Premier Tusk strasznie się denerwował w czasie waszych rozmów i mówił "Co on wprowadza kuratora do PZPN, to FIFA mu grozi"

- Nie co ja wprowadzam kuratora, tylko co my wprowadzamy kuratora, w ogóle, kompletnie, konkretnie, do PZPN, to FIFA nam grozi i to było konretne, że wprowadzałem tam kuratora przez Trybunał, musiałem prosić o pomoc niezależną instytucję, jedną ręką dzwoniąc do kuratora, i nie mogłem kontynuować naprawiania polskiej piłki, dzwoniąc do wszystkich, co było bez sensu.
:rotfl:
jeszcze 20 minut.

Aro1234 06.10.2008 11:03

Nie, nie 20 minut.. jeszcze ponad 2h.. w RMFie mówili właśnie, że dopiero koło 14.15 ma zostać wydane oświadczenie...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl