![]() |
Wczorajszy mecz z Lechem trochę nam niestety przyćmił sukces Kubicy :)
Bardzo dobry wyścig, bolid rzeczywiście Robert miał ustawiony na bardziej suchy tor, co było widać po czasach. Na mokrym torze nie było go w pierwszej 8-emce w klasyfikacji czasów, a jak tor zaczął przesychać to zaraz znalazł się w ścisłej czołówce. Strategia BMW była idealna. Sporo było w tym hazardu, ale tak jest zawsze kiedy wyścig odbywa się w takich warunkach. Kubica umacnia się na 3. pozycji w generalce, kto wie, może ją utrzyma do końca sezonu? Byłby to niesamowity sukces. edit: swoją drogą, ciekawą informację przeczytałem w jednym z serwisów o F1. Twierdzą tam, że w paddocku na Monzy pojawiły się pogłoski, że Robert jest już potwierdzonym kierowcą na sezon 2009, natomiast sam Theissen, gotowy jest czekać na decyzję Alonso co do jego przejścia do BMW. Jak wiadomo, sam Alonso może bez żadnych problemów opuścić Renault po tym sezonie, a po tym, jak okazało się, że w Ferrari zmian personalnych nie będzie, Hiszpan ma niewielkie możliwości wyboru. Zmienić zespół może raczej tylko na BMW lub Hondę, a z tej dwójki, raczej pewne jest, że wybierze niemiecki zespół. Cóż, zobaczymy... |
Nie chce mi się wierzyć, żeby BMW mogło zrezygnować z Kubicy. Ani jakikolwiek inny zespół na ich miejscu. Także bardziej jestem skłonny wierzyć że Robert przedłużył już kontrakt z BMW. A co do Alonso - ciekawe czy Niemcy mogliby zrezygnować z Heidfelda? Niby tak ale jednak...coś to mało prawdopodobne. Choć z drugiej strony mając możliwość posiadania duetu Alonso-Kubica kto wie. Niemniej trzeba pamiętać że Alonso to bardzo, bardzo wysoki kontrakt a i Kubica z pewnością dostał podwyżkę.Czy BMW będzie w stanie to pogodzić?
Sytuacja personalna w F1 jest naprawdę ciekawa, pomimo tego że dwa najmocniejsze zespoły mają już ustalone składy na przyszły sezon. |
Szkoda, że dla Kubicy zabrakło w te chwili miejsca w Ferrari, bo to chyba docelowe miejsce pracy Roberta.
Jedynym sensownym wyjściem w tej chwili będzie pozostanie w barwach BMW, bo ciężko sobie wyobrazić, by Renault, Honda czy Red Bull były w stanie już za rok stać się stajnią konkurującą z McLarenem i Ferrari. Co do wczorajszego wyścigu to wielkie brawa dla Vettela, byłem zaskoczony, że Kovalainen jadąc zdecydowanie lepszym bolidem niż Sebastian nie potrafił nawet na chwilę zbliżyć się do bądź co bądź przeciętnego Toro Rosso. Kubica wg. mnie po raz kolejny potwierdził wielką klasę, nie skupiał się na niebezpiecznych manewrach na torze tylko koncentrował się na docelowym, końcowym wyniku. Co z tego, że w pewnym momencie wyprzedzali go Glock czy Hamilton? Na koniec okazało się kto pojechał mądrze w tym wyścigu. Mnie osobiście najbardziej cieszy, że za Robertem znów przyjeżdża Heidfeld, no nie lubię dziada i tyle. :-) |
Cytat:
Tak w ogóle to po kwalifikacjach myślałam że nowy kask Kubicy wiadomo w jakich barwach nie przyniesie mu szczęścia a tu proszę, powrót na podium. Poprzedni kask jak i obecny mają takie trochę ostre kolory. Nie podobają mi się. Zresztą nie pasują do auta. Może te barwy (oprócz tego że Monza ma szczególne znaczenia dla RK) miały sugerować chęć znalezienia się we Włoskim zespole;-) Cytat:
Poza tym moment tankowania idealny bo Kubek od razu zmienił opony na przejściowe co jako pierwszy prawdopodobnie uczynił Heidfeld a po nim Alonso ku zaskoczeniu komentatorów:) Widać w bmwu mają dobrą wróżkę do pogody. Cytat:
Cytat:
|
typy na dzisiaj ?
|
powalczymy o podium. ;)
|
Byle Kubica był wyżej niż Massa i Hamilton. Co będzie ciężkim zadaniem. Trudny tor do wyprzedzania. Zresztą to nie mój typ tylko życzenie:D a obiektywnie to 3 miejsce:)
|
o ktorej start?
|
Ja już zdobycie mistrzostwa przez Roberta nie wierzę. Nie z takim bolidem. Ale chciałbym, aby dzisiaj Kubica był przed Raikkonenem i umocnił się na podium w generalce.
|
Liczę na kolejne podium. Mój typ: 3 miejsce.
Sądzę, że jeśli szczęście dopisze i zespół zacznie Mu 'pomagać' to jest szansa na podium :) |
byc przed Raikkonenem, na 1 lub 2 miejsce w generalce nie ma szans, BMW powinno sie skupic na obronie 3 miejsca.
moj typ na dzisiaj 1-Massa 2-Hamilton 3-Kubica |
W ciemno biorę trzecie miejsce ale będzie bardzo ciężko wyprzedzić Ferrari i McLarena.
|
co tam sie kurde porobilo? czyja to byla wina?
|
Cóż, wielki pech Kubicy, ale żadnego punktu nie zdobył także Raikkonen więc Robert utrzymał się na 3 miejscu w generalce z taką samą przewagą jak wcześniej. W sumie z czołowych kierowców punkty zdobył jedynie Hamilton...
|
Mam nadzieje ze to pierwszy i ostatni sezon Piqueta w f1...
|
wspolczucia sie porobilo a mialo byc tak pieknie
:/ sam nie wiem co myslec o tym wyscigu Alonso wygral z 15 miesjca a nasz Kubica z 4 na 11. Szkoda http://www.sport.pl/sport/1,65025,57...do_Alonso.html |
Cytat:
Dajcie sobie spokój z takimi teoriami z dupy Heidfeld dzis przed Kubicą, znów spisek w BMW przeciwko Kubicy, tak ? Tak wyszło no i trudno, tylko chociaz dobrego ze Kimi nie dojechał i coraz blizej podium na koniec MŚ |
No to Kubica przed Massą na mecie ale niestety za Hamiltonem:/
Nudno nie było, cieszę się że Alonso wygrał. Niech się Lewis przyzwyczaja bo jak Fernando wyląduje wreszcie w Ferrari to będzie się działo:) Kubek jechał dobrze no ale przez wypadek-przypadek stracił dobrą pozycję. Naprawdę mamy szanse i może będziemy mieli tę gęś o której mówił Borowczyk co się zwie mistrzostwo świata:) Zaciskajmy kciuki i co tylko się da;-) To jeszcze nie koniec walki! |
Cytat:
Chodzi o to że chłop nie potrafi jeździć i pokazuje to kolejny raz, wystarczy zobaczyc ile pozycji dzieli go w kazdych kwalifikacjach od Alonso , ktory ma ten sam bolid. Już bym wolał zeby wrócił do F1 Klien albo Sato. |
Moze i jest słaby ale ma nazwisko odpowiednie ;)
Przecież każdy wie, że w F1 wcale nie rywalizuje elita, ani, ze klasyfikacja kierowców nie jest wykładnikiem ich umiejętności (pisałem już kiedyś - dajmy Kubicę czy innego Hamiltona do Force India, zobaczymy jak zaszaleją). Dlatego radzę podchodzić do tej zabawy z większym dystansem. |
ten mlody co komentuje w studio wygrał mistrozstwa FORMUŁY 3 wiec moze po niego siegna ?
miec 2 polakow w f1 ;) byloby piknie ;) |
Heidfeld w klasyfikacji zbliża się niebezpiecznie ;) już kilka pkt za Raikkonenem. Mimo wszystko mam nadzieje że Robert utrzyma to 3 miejsce.
|
Wyścig był świetny, szkoda że Robertowi zabrakło trochę szczęścia. Gdyby zjechał do boksów wtedy co Rosberg, byłby na podium.
Massa to prawdziwy pechowiec - już raz stracił w tym sezonie zwycięstwo przez błąd zespołu (źle dobrane opony pod koniec wyścigu w Monako) - teraz kłopot z tankowaniem. Chyba jednak mistrzostwo zdobędzie Hamilton, którego nie lubię. Zadziwia mnie, co w Renault robi Nelsinho Piquet. Facet jest dramatycznie słaby, w sezonie miał udany jeden wyścig na 15. Co chwila rozbija bolid, w kwalifikacjach jeździ tragicznie. Ja wiem, że jest jeszcze młody ale chyba jednak pokazał, na co go stać. Jeśli Renault zatrzyma go na następny sezon, to będę zdziwiony. Ponadto ewidentnie widać, że z Kimim Raikkonenem jest coś nie tak. Pogłoski o niesportowym trybie życia mogą być prawdziwe - Fin ma notorycznie problemy z koncentracją. Już w Monako popełnił dziecinny błąd - teraz rozbił bolid tuż przed końcem wyścigu. A przecież te punkty dawały mu szansę na walkę o 3 miejsce z Kubicą. Heidfeld potwierdził, że jest szalenie nudnym, ale regularnym kierowcą. Jechał jak furmanka, ale pojechał swoje. Bez błysku, za to z punktami. Ten wyścig to klasyczne potwierdzenie jego umiejętności. Jest to bardzo solidny kierowca, który nigdy nie będzie mistrzem. Brakuje mu błysku. |
[QUOTE=kaelowiec;608865]ten mlody co komentuje w studio wygrał mistrozstwa FORMUŁY 3 wiec moze po niego siegna ?
Ten "młody" Maurycy Kochański ma 32 lata i został Mistrzem Polski w Formule 2000. Nie umniejszając Jego osiągnięć, to wyścigi polskiej Formuły 2000 mają się do światowych Formuł jak Syrenka do Maybacha. A dzisiaj BMW potwierdziło skład na 2009 r. Robert i Nick. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
A jutro i pojutrze poważniejszy sprawdzian dla kibiców! Poranna pobudka:P Pełna mobilizacja! Wszyscy wstają i oglądają:P |
cholera, wybaczcie mi, ale jutro nie dam rady.
ostatnio po 4-5 godzin spię. :D ale w niedziele oczywiście pobudka.. |
Super występ Roberta. Zasłużone 2 -gie miejsce - świetny start, mądra jazda przez cały wyścig. Jazdę Jego konkurentów (Hamilton i Massa) lepiej pominąć milczeniem.
|
Hamiltonowi i Massie juz zaczyna sie gotować w główkach bo znowu presja jest ogromna.i dobrze.licze po cichu na powtorke z ubieglego roku kiedy 3.kierowca klasyfikacji generalnej majac spora strate dokonał cudu(przy pomocy nagrzanego Lewisa:)) i został mistrzem.takze do boju Roberto!!!
|
Ładna była zwłaszcza walka o drugą pozycję z Raikonnenem. Strasznie drżało mi serce, jak chyba przez trzy lub cztery kółka z rzędu Kimi atakował na tej samej długiej prostej, niemal zrównując się momentami z Robertem.
Czy ma szanse na tytuł? Szczerze śmiem wątpić, zbyt wiele przesłanek do spełnienia jednocześnie. Trzecie miejsce tez byłoby czymś fenomenalnym i na tym niech się skupi. |
w każdym razie czeka nas świetna końcówka sezonu.
dziś Robert bardzo dobrze jechał, równo, bez błędów, przez co Raikkonen wyprzedzić go nie mógł, ale rzeczywiście było momentami gorąco. ciesze się, że Lewisek już się zgotował, za bardzo pewny siebie jest, zobaczymy jak w nast. wyścigu pojedzie.. ps. tatusia dziś nie pokazali.. :( :) |
Trochę mi szkoda bo Kubek był pierwszy, ale myślę że drugie miejsce to bardzo dobre miejsce. Hamilton bez punktów, Massa dostał nagrodę pocieszenia w postaci 1 pkt. No a Ferdzi znów wygrał i miał zapewne satysfakcje jak przepuszczał Lewisa na ostatnim okrążeniu. Brawo Alonso! Nie myślałam że kiedyś będziemy mieli radochę z tego że Lewis kogoś wyprzedza;-)
Wracając do drugiego miejsca i BMW. Można odnieść wrażenie że to i tak pozycja przewyższająca możliwości tego samochodu. Kubek się męczył żeby to paskudne auto go słuchało. Nie wiem nawet czy wcześniej nie zjechał na drugie tankowanie tylko po to żeby wymienić te wymęczone opony. Poza tym o kiepskiej kondycji bmw świadczą występy Heidfelda chociażby w klasyfikacjach. Zdaje mi się że to jest problem ustawień auta a nie umiejętności kierowcy, bo Nick nie zapomniał nagle jak się jeździ. Patrząc na te wszystkie błędy które popełniają kierowcy zasiadający w takich furach jak ferrari czy mc to aż żal się robi, że taki potencjał się marnuje. Ciekawe o czym Ferdzi tak nadawał Kubicy jak grali hymny;-) Momentami to wyglądało jakby gadał do siebie:) |
Massa zarobił 2 punkty, bo po wyścigu sędziowie dołożyli Sebastianowi B 25 sekund kary i spadł chyba na 10 m-ce, a Massa o 1 miejsce wyżej.
|
Wiecie może kiedy będzie powtórka tego GP w telewizji?
|
Wyścig bardzo udany, bo pierwsze miejsce było raczej poza zasięgiem. Jestem ciekaw, czy taka zmiana jazdy Alonso jest spowodowana jakimiś zmianami w bolidzie, cze "przebudzeniem" kierowcy. Najważniejsze jest to, że Robert zwiększył przewagę nad Raikkonenem.
|
[QUOTE=Silvestro;612881]
Cytat:
natomiast oprocz mistrza polski f2000 o czym nie wiedzialem , chodzilo mi o mistrza formuly 3 (miedzynarodowego) a to juz jest coś |
Co do mlodych, to nadzieja w Karolu Baszu, on jest faktycznie mlody, a juz podaza sladami Roberta.
Ale z drugiej strony, na kogos takiego jak Kubica nie liczyl bym.. chlop ma na prawde talent, tacy rodza sie raz na kilkadziesiat lat, a jeszcze przeciez trzeba ich znalezc i odpowiednio uksztaltowac.. Za to podziwiam ojca Roberta, ze postawil tak wszystko na jedna karte, wiadomo mial chlopak talent, bo na 10 lat wygrywal juz wszystko prawie w polsce, ale i tak ryzyko bylo bardzo duze. I tak troche po za tym co napisalem, to jak patrze na Kubice to widze w 95% Prosta, ma bardzo zblizone do niego podejscie do wyscigow. Czyli na pierwszym miejscu kalkulacja i obserwowanie co dzieje sie na torze. Prost dzieki temu jest jednym z najbardziej skutecznych zawodnikow F1 w historii(chyba tylko MS go wyprzedza). Kubica tez to ma, stara sie jezdzic po pierwsze skutecznie. Jest przeciwienstwem Hamiltona, ktory nie ma takiego chlodnego charakteru, strasznie latwo wyprowadzic go z rownowagi. Przeciez wczoraj wiedzial, ze taka jazda na zlamanie karku jest bezsensowna, ale to byla chwila, instynkt/charakter zadzialal i se chlopak spierniczyl wyscig :-P Teraz znowu ma koszmar taki jak rok temu, nie wiem czy mu psycha wytrzyma, szczegolnie jak go Ferrarki zaczna naciskac. Jak w qualu mu bedzie kiepsko szlo, to IMO chlopak sie znowu podpali. |
Cytat:
Internetowa prasa podgrzewa atmosferę przed końcem sezonu. Ale nic nowego nie odkrywa. Alonso nie chce aby Hamilton został mistrzem: http://f1.wp.pl/kat,101076,title,Kub...wiadomosc.html Hamilton i jego mniemanie o sobie: http://f1.wp.pl/kat,101078,title,Ham...wiadomosc.html Czyżby Kubica zaczynał wierzyć w mistrzostwo? http://f1.wp.pl/kat,101076,title,Kub...wiadomosc.html Oczywiście być może w tych artykułach jest ukryta fantazja autorów dlatego wiadomo - z przymrożeniem oka:) Cytat:
|
podobno w Sao Paolo pada, mają być ulewy, ale kiedy i gdzie dokładnie, nie wiadomo.
jeśli poleje, dramaturgia będzie wielka. Robert! Felipe! |
Jak pogoda cięgle będzie taka, jak jest, to myślę że Robert bez większych problemów utrzyma trzecie miejsce, bo to jego żywioł ;-) Gorzej z Massą, bo on rzadko dobrze wypada w takich warunkach.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl