![]() |
Szkoda, że w 44 minucie Krzyzanowski kiedy szedł na obieg w stylu Bale’a sie nie przewrócił. Byłaby druga żółta.
|
Idealny mecz Wisły.
Krzyżanowski tym razem ogarniał nie tylko w ataku (dwie asysty), ale też w obronie. Najlepszy oczywiście Rodado, ale Nikaj przy golu zachował jak rasowy napastnik. Brawo. Śląsk przy stanie 2:0 zaczął symulować i grać na czas, byle tylko dowieźć wynik do przerwy... |
Krzyżanowski ma sezon na podobieństwo Mikulca z tamtego roku. Początkowo zawodził w obronie jeden jak i drugi, robili dużo wiatru w ataku a z czasem w obronie ok i w ataku ciągle dokładanie zdobyczy
|
Ma ktoś zdjęcię po trzecim golu Rodado kiedy przysiadł się do kibiców na sofę?
|
Pytanie: co może pójść nie tak? :)
|
Tak dalej !!!
Golić frajerów :). Śląsk bez najmniejszego sztycha. Patrząc kto siedzi na ławie i kogo nawet na ławie nie było to na treningu będzie piękna rywalizacja żeby chociaż na ławie usiąść. Całkiem w porządku wejście Sukiennickiego, Nikaj który podobno piłkarsko jest słaby pokazał to co wystarczy u napastnika, szybkość siłę i zmysł strzelecki. Brawo. |
Ta asysta Leileveld'a na 4-0 zajebista.
|
Tak poza tematem: dlaczego graliśmy w takich a nie innych barwach?
Przyznaję, ostatnio jestem w rozjazdach, więc coś mogło mi umknąć. Byłem przyzwyczajony do czerwonych, białych, niebieskich. |
Cytat:
|
W ogóle długa piłka czy prostopadła czy krzyżowa to teraz inna jakość. Grujćić też zagrał kilka super piłek za plecy obrońców, ale Leliveld to klasa i tyle.
|
Cytat:
|
Pan Gwiazdor Angel Rodado
Pan Piłkarz Jakub Krzyżanowski Pan Piłkarz Kacper Duda W temacie Macieja Kuziemki polecam studio po meczu na TVP. |
Cytat:
Ale mecz wygrany więc aż tak bardzo płakać nie będę. |
Miazga.
Tak pięknego wejścia w sezon się nie spodziewałem. Ręce aż same się składają do oklasków. Co by tu jeszcze napisać? Oby tak dalej. Naszła mnie teraz taka refleksja, co by było w tamtym sezonie, gdyby nie te nieszczęsne europejskie puchary. To była chyba główna przyczyna fatalnej inauguracji, czego konsekwencją było zwolnienie Moskala. Morał z tego taki, żeby sobie odpuścić Puchar Polski, przynajmniej w tym sezonie, bo chyba niestety wciąż nie mamy kadry do gry na kilku frontach. |
Wynik oczywiście wspaniały, Śląsk zdeklasowany, bardzo dobra gra w zasadzie całej drużyny.
Ale inna rzecz wydarzyła się w tym meczu. To magiczne przyjęcie piłki Dudy. Wywołało u mnie po prostu uśmiech na twarzy. Takiego przyjęcia nie może wykonać przeciętny, I-ligowy kołek, ba, nawet w Ekstraklasie większość piłkarzy miałaby z tym problem. |
Znów wspaniałe popołudnie i mecz jak marzenie.
Oby w piątek piękna seria była kontynuowana. |
Takich magicznych przyjęć to było chyba z 3.
Na pewno Duda, na pewno Kuziemka. |
Pan Trener Mariusz Jop zbudował walec.
|
Miałem obawy jak zobaczyłem, że Kutwa nie zagra
Ale Grujcic się nam ładnie przedstawił, dużo szybszy niż Biedrzycki, świetne przerzuty, podania, doskonaly wyblok przy bramce Biedrzyckiego Śląsk nie był w stanie wykreować nawet jednej sytuacji, zupełnie nic Krzyżanowski co to jest za potencjał motoryczny, siłą , szybkość, wydolność , Guercio zmiażdżył, Kozak w ofensywie nie zrobił nic przy nim Najlepszy jego występ W ogóle wszystkich można chwalić bez wyjątku (no dobra z jednym ale po jego wejściach nikt już niczego nie oczekuje) No może też Duarte mógł lepsze decyzje podejmować Nikaj się nawet zdążył pokazać, Julian z Juliusem znowu top, wygląda na to że w tym okienku trafiliśmy transferowe bingo |
Dziś takie meczycho, że Krzyżanowski nawet w obronie bliski perfekcji, Sukiennicki napędzał akcje szybko i celnie rozdzielając piłki a "deficyt" Nikaj kończy mecz z bramką po bardzo dobrym zachowaniu w polu karnym. O głównych aktorach całego przedstawienia nawet nie ma co pisać - koncert.
Wisła tą ligę rozjebie do przerwy zimowej, gra wygląda na zespół z górnej części ekstraklasy. Najlepsze, że jak się uda wygrać następny mecz z Legnicą to potem zaczyna się się wręcz autostrada w drugiej połowie rundy. |
Czy ktoś jeszcze będzie chciał posadzić Krzyżanowskiego na ławce przed kolejnym meczem?
|
Cytat:
|
Przyjęcie Kacpra Dudy 74 minuta (73:46).
https://x.com/KiQus_/status/1959621657363873793 Przyjęcie Macieja Kuziemki 79 minuta (78:30). tu retransmisja: https://sport.tvp.pl/88165340/wisla-...tream-24082025 |
Kolejny perfekcyjny mecz. Wydaje mi się, że dziś Śląsk ani jednego razu nam nie zagroził?
Po pierwsze świetni hiszpanie: Rodado i Carbo. Dziś Rodado wygrał wszystkie pojedynki w ofensywie... Odebrał w pressingu kilka takich piłek, których nie miał prawa odebrać pierwszy pressujący gracz - Śląsk był totalnie stłamszony, jak na nich siadaliśmy, to potrafiliśmy odebrać piłkę nawet w 2-3 sekundy. A Carbo... Czy on popełnił jakiś faul w tych doskokach do rywali? Totalny szef srodka pola. Po drugie kapitalna gra młodych. Krzyżanowski w ostatnich dwóch spotkaniach grał już dużo lepiej, niż w Tychach, ale dziś znowu zagrał na poziomie MVP kolejki /i wszystko by się udało, gdyby nie ten Hiszpan z punktu pierwszego/. Duda dokłada kolejną asystę i po prostu gra swoje. Aktywność w początkowej fazie budowy akcji, bez efektowności, lecz z maksymalną efektywnością. Igbekeme jest sam sobie winien, bo jestem przekonany o tym, że gdyby nie zrobił sobie dłuższych wakacji, to miałby bliżej pierwszej jedenastki, a gra całego zespołu wyglądałaby podobnie, a teraz James będzie musiał poczekać na swoją szansę. Kuziemka dziś bez liczb, ale za to trzymał równy poziom przez cały mecz. Po trzecie świetna gra doświadczonych zawodników - Lelieveld z Biedrzyckim pokazali się w obronie i dorzucili G/A. Grujcić pokazał, że ma świetne długie podanie z lewej nogi. Brakuje mu pewności siebie i stąd ta żółta kartka - nie grał jednak przez ponad rok, więc nie może być inaczej. Odrobinę martwią słowa Jopa na temat przemęczenia Ertlthalera, ale został jeszcze jeden mecz do przerwy i Austriak powinien dać radę zagrać z Miedzią. Fred dziś błyszczał odrobinę mniej od reszty zespołu, ale trzeba by się doszukiwać czegoś na siłę, by ocenić jego występ inaczej niż pozytywnie. W końcu po czwarte - nasi zmiennicy pokazują, że w świetnie funkcjonującej drużynie wszystko przychodzi o wiele łatwiej. A w kolejce do debiutu czekają przecież Giger, Omić i Bozić, od których powinniśmy oczekiwać conajmniej utrzymania poziomu gry... Póki nie ma kontuzji w zespole, to zawsze będzie ktoś się czuł niezadowolony przesiadując na ławce, ale właśnie tego potrzebujemy, by nawet po zmianach w 60-70min meczu nadal grać tak znakomitym pressingiem, jak do tej pory widzimy w meczach ligowych. Wydaje mi się, że nie byłoby dzisiejszej Wisły, gdyby nie poprzednie pierwszoligowe niepowodzenia. Misja Hiszpańska była drogą na skróty - próbą szybkiego powrotu do Ekstraklasy, polagającą na zatrudnieniu na szybko w zamyśle klasowych piłkarzy. Początek wiosny z 7-mioma zwycięstwami Wisły Sobolewskiego przedstawiał jak do tej pory najlepszą wersję pierwszoligowej Wisły. Wtedy posypali się Junca z Mulą i nie miał kto ich zastąpić z ławki. Obecna Wisła dominuje w tej lidze jeszcze bardziej niż tamta drużyna.Trzeba nam tylko życzyć zdrowia naszym piłkarzom, a przede wszystkim klubowej Legendzie z numerem 9 na koszulce. Ave Wisła! |
Cytat:
Po tym co sie aktualnie odwala będę zaskoczony jesli skonczymy jesien gorzej niz oni. Los nam zaczyna oddawac ostatnie ciezkie lata. W koncu |
Trzeba też dodać, że nasi są w tym sezonie zaskakująco dobrze przygotowani fizycznie, a pamiętajmy o tym, że różnie z tym elementem treningu w ostatnich latach bywało.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dla mnie nieoczywisty MotM to Biedrzycki.
Z tyłu jak Pazdan za najlepszych lat, nic przez niego nie przechodziło. Do tego gol na 3:0. Raz tylko niecelnie podał na własnej połowie. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Ale Biedrzycki rozgrywa bardzo dobry sezon. Wystarczy żeby nie grał z Urygą :> |
Cytat:
|
W zeszłym sezonie Łęczna i Termalica miały po 7 kolejkach bilanse 6-1-0. Ale one w porównaniu do nas przepychały mecze kolanami. Zresztą dla Łęcznej były to jak się potem okazało jedyne zwycięstwa w rundzie.
|
Dlaczego Nikaj po zdobytej bramce pokazał gest Wielkiej Albanii? Shaqiri i Xhaka zostali za ten gest ukrani na MŚ 2018, wszystkie Albano-Kosowarzy tak mają czy to raczej kwestia poglądaów politycznych?
|
Tu nawet nie chodzi o ładną grę (chociaż i tak jest).
Chodzi o to, że Jop zamontował im wszystkim motorki w d..ach. Biegają dwa razy szybciej od rywali. Nie indywidualnie, ale jako drużyna. Po prostu - chociaż Śląsk naprawdę dzisiaj grał nieźle - trudno za Wisłą było dzisiaj nadążyć. Był krótki czas wyczekiwania po bramce Biedrzyckiego, kiedy trochę została zmieniona taktyka i ustawienie. Wtedy graliśmy trochę wolniej, a potem znowu piłkarze Śląska tylko mogli patrzeć na nasz nieustanny szybki pressing, na szybkie podania, na pazerność na każdą piłkę. Dobrze poukładane klocki, do których doszła wysoka forma i wydolność fizyczna. |
Cytat:
Dać odpocząć kluczowym graczom albo wpuścić ich tylko na chwilę, a rezerwowi niech w tych meczach udowadniają, że to oni powinni grać w podstawowej 11. Poza tj. jedyna szansa żeby w poważnym meczu ewentualnie sprawdzić się na tle jakiejś/jakichś drużyn z ekstraklasy. |
Pamiętajcie jacy zawodnicy siedzieli dzisiaj na ławie i jacy byli poza kadrą.
Kutwa, Coley, Omic, Bozić, Giger Igbepeme iktoś powie że nie mamy kim grać? Bez jaj. PP to duża szansa żeby już za rok grać w grupie ligi Konferencji i zacząć spłacać długi. |
Zależy jak się ułoży PP i dalej liga. Jak nie będzie kontuzji wielu, jak będzie praktycznie ciągle punktowanie w lidze to później wręcz będzie można w okolicach PP odpuścić po 1-2 mecze gdy jest mecz pucharowy, a i tak będzie awans z co najmniej top 2.
Wiadomo im więcej pkt się nazbiera jak najszybciej to później się robi sielanka |
https://sport.tvp.pl/88511968/betlic...attrick-rodado
Bardzo słuszne spostrzeżenia na tym portalu: Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Piłka jest co do zasady prosta. Trzeba szybko zrobić akcje żeby mieć przewagę, można zrobić kontrę można podać długa piłkę żeby ominąć x metrów boiska i x przeciwników, jak się wyjdzie z akcją 3x3 czy 5x5 i jest dużo wolnego boiska z przodu to wiadomo, że łatwiej dojść do dogodnej pozycji strzeleckiej. Łatwiej nawet strzelić z daleka jak jest 4 piłkarzy w świetle bramki niż jak jest 8. Trzeba mieć różne tempo gry, raz zwolnić, odpocząć, później atakować .
I to jest ciągle gdy trenerem jest Jop. Kombinuje tak jak może. Za innych trenerów rozgrywanie piłki było wolne, tempo jednostajne, z tego wychodziło walenie głową w mur, setki akcji bez sensu, bez efektu i autobus na połowie rywala. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl