Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   7. kolejka, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, 24 sierpnia, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11129)

As 24.08.2025 14:18

Szkoda, że w 44 minucie Krzyzanowski kiedy szedł na obieg w stylu Bale’a sie nie przewrócił. Byłaby druga żółta.

wolfy 24.08.2025 15:25

Idealny mecz Wisły.
Krzyżanowski tym razem ogarniał nie tylko w ataku (dwie asysty), ale też w obronie.
Najlepszy oczywiście Rodado, ale Nikaj przy golu zachował jak rasowy napastnik.

Brawo.

Śląsk przy stanie 2:0 zaczął symulować i grać na czas, byle tylko dowieźć wynik do przerwy...

Jaroo1 24.08.2025 15:27

Krzyżanowski ma sezon na podobieństwo Mikulca z tamtego roku. Początkowo zawodził w obronie jeden jak i drugi, robili dużo wiatru w ataku a z czasem w obronie ok i w ataku ciągle dokładanie zdobyczy

As 24.08.2025 15:31

Ma ktoś zdjęcię po trzecim golu Rodado kiedy przysiadł się do kibiców na sofę?

kbr 24.08.2025 15:33

Pytanie: co może pójść nie tak? :)

Drozd 24.08.2025 15:35

Tak dalej !!!

Golić frajerów :).

Śląsk bez najmniejszego sztycha.

Patrząc kto siedzi na ławie i kogo nawet na ławie nie było to na treningu będzie piękna rywalizacja żeby chociaż na ławie usiąść.

Całkiem w porządku wejście Sukiennickiego, Nikaj który podobno piłkarsko jest słaby pokazał to co wystarczy u napastnika, szybkość siłę i zmysł strzelecki. Brawo.

AgresywnyChomik 24.08.2025 15:40

Ta asysta Leileveld'a na 4-0 zajebista.

FraMat 24.08.2025 15:49

Tak poza tematem: dlaczego graliśmy w takich a nie innych barwach?
Przyznaję, ostatnio jestem w rozjazdach, więc coś mogło mi umknąć.
Byłem przyzwyczajony do czerwonych, białych, niebieskich.

pepe72 24.08.2025 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1652482)
Tak poza tematem: dlaczego graliśmy w takich a nie innych barwach?
Przyznaję, ostatnio jestem w rozjazdach, więc coś mogło mi umknąć.
Byłem przyzwyczajony do czerwonych, białych, niebieskich.

Efekt działania marketingu

Drozd 24.08.2025 15:52

W ogóle długa piłka czy prostopadła czy krzyżowa to teraz inna jakość. Grujćić też zagrał kilka super piłek za plecy obrońców, ale Leliveld to klasa i tyle.

Drozd 24.08.2025 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652485)
Efekt działania marketingu

Czarne koszulki jako trzeci komplet mogą być, ale nasz wyjazdowy sektor wygląda jak stypa kominiarzy i to jest moim zdaniem kompromitacja biorąc pod uwagę klubowe barwy.

pepe72 24.08.2025 15:54

Pan Gwiazdor Angel Rodado
Pan Piłkarz Jakub Krzyżanowski
Pan Piłkarz Kacper Duda

W temacie Macieja Kuziemki polecam studio po meczu na TVP.

pepe72 24.08.2025 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1652487)
Czarne koszulki jako trzeci komplet mogą być, ale nasz wyjazdowy sektor wygląda jak stypa kominiarzy i to jest moim zdaniem kompromitacja biorąc pod uwagę klubowe barwy.

Też mam mieszane uczucia, bo w Krakowie powinniśmy grać na czerwono.
Ale mecz wygrany więc aż tak bardzo płakać nie będę.

Smuga 24.08.2025 16:04

Miazga.

Tak pięknego wejścia w sezon się nie spodziewałem. Ręce aż same się składają do oklasków. Co by tu jeszcze napisać? Oby tak dalej.

Naszła mnie teraz taka refleksja, co by było w tamtym sezonie, gdyby nie te nieszczęsne europejskie puchary. To była chyba główna przyczyna fatalnej inauguracji, czego konsekwencją było zwolnienie Moskala. Morał z tego taki, żeby sobie odpuścić Puchar Polski, przynajmniej w tym sezonie, bo chyba niestety wciąż nie mamy kadry do gry na kilku frontach.

Patryko 24.08.2025 16:15

Wynik oczywiście wspaniały, Śląsk zdeklasowany, bardzo dobra gra w zasadzie całej drużyny.

Ale inna rzecz wydarzyła się w tym meczu. To magiczne przyjęcie piłki Dudy. Wywołało u mnie po prostu uśmiech na twarzy. Takiego przyjęcia nie może wykonać przeciętny, I-ligowy kołek, ba, nawet w Ekstraklasie większość piłkarzy miałaby z tym problem.

doktor granat 24.08.2025 16:20

Znów wspaniałe popołudnie i mecz jak marzenie.
Oby w piątek piękna seria była kontynuowana.

pepe72 24.08.2025 16:20

Takich magicznych przyjęć to było chyba z 3.
Na pewno Duda, na pewno Kuziemka.

s1mone 24.08.2025 16:26

Pan Trener Mariusz Jop zbudował walec.

bridgeburner 24.08.2025 17:15

Miałem obawy jak zobaczyłem, że Kutwa nie zagra
Ale Grujcic się nam ładnie przedstawił, dużo szybszy niż Biedrzycki, świetne przerzuty, podania, doskonaly wyblok przy bramce Biedrzyckiego
Śląsk nie był w stanie wykreować nawet jednej sytuacji, zupełnie nic
Krzyżanowski co to jest za potencjał motoryczny, siłą , szybkość, wydolność , Guercio zmiażdżył, Kozak w ofensywie nie zrobił nic przy nim
Najlepszy jego występ
W ogóle wszystkich można chwalić bez wyjątku (no dobra z jednym ale po jego wejściach nikt już niczego nie oczekuje)
No może też Duarte mógł lepsze decyzje podejmować
Nikaj się nawet zdążył pokazać, Julian z Juliusem znowu top, wygląda na to że w tym okienku trafiliśmy transferowe bingo

Tantal 24.08.2025 17:15

Dziś takie meczycho, że Krzyżanowski nawet w obronie bliski perfekcji, Sukiennicki napędzał akcje szybko i celnie rozdzielając piłki a "deficyt" Nikaj kończy mecz z bramką po bardzo dobrym zachowaniu w polu karnym. O głównych aktorach całego przedstawienia nawet nie ma co pisać - koncert.

Wisła tą ligę rozjebie do przerwy zimowej, gra wygląda na zespół z górnej części ekstraklasy. Najlepsze, że jak się uda wygrać następny mecz z Legnicą to potem zaczyna się się wręcz autostrada w drugiej połowie rundy.

SlawekS 24.08.2025 17:16

Czy ktoś jeszcze będzie chciał posadzić Krzyżanowskiego na ławce przed kolejnym meczem?

pepe72 24.08.2025 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1652505)
Czy ktoś jeszcze będzie chciał posadzić Krzyżanowskiego na ławce przed kolejnym meczem?

Lista chętnych w początkowych postach tego tematu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

pepe72 24.08.2025 17:47

Przyjęcie Kacpra Dudy 74 minuta (73:46).
https://x.com/KiQus_/status/1959621657363873793

Przyjęcie Macieja Kuziemki 79 minuta (78:30).
tu retransmisja:
https://sport.tvp.pl/88165340/wisla-...tream-24082025

grogoriogreg 24.08.2025 17:47

Kolejny perfekcyjny mecz. Wydaje mi się, że dziś Śląsk ani jednego razu nam nie zagroził?

Po pierwsze świetni hiszpanie: Rodado i Carbo. Dziś Rodado wygrał wszystkie pojedynki w ofensywie... Odebrał w pressingu kilka takich piłek, których nie miał prawa odebrać pierwszy pressujący gracz - Śląsk był totalnie stłamszony, jak na nich siadaliśmy, to potrafiliśmy odebrać piłkę nawet w 2-3 sekundy. A Carbo... Czy on popełnił jakiś faul w tych doskokach do rywali? Totalny szef srodka pola.

Po drugie kapitalna gra młodych. Krzyżanowski w ostatnich dwóch spotkaniach grał już dużo lepiej, niż w Tychach, ale dziś znowu zagrał na poziomie MVP kolejki /i wszystko by się udało, gdyby nie ten Hiszpan z punktu pierwszego/. Duda dokłada kolejną asystę i po prostu gra swoje. Aktywność w początkowej fazie budowy akcji, bez efektowności, lecz z maksymalną efektywnością. Igbekeme jest sam sobie winien, bo jestem przekonany o tym, że gdyby nie zrobił sobie dłuższych wakacji, to miałby bliżej pierwszej jedenastki, a gra całego zespołu wyglądałaby podobnie, a teraz James będzie musiał poczekać na swoją szansę. Kuziemka dziś bez liczb, ale za to trzymał równy poziom przez cały mecz.

Po trzecie świetna gra doświadczonych zawodników - Lelieveld z Biedrzyckim pokazali się w obronie i dorzucili G/A. Grujcić pokazał, że ma świetne długie podanie z lewej nogi. Brakuje mu pewności siebie i stąd ta żółta kartka - nie grał jednak przez ponad rok, więc nie może być inaczej. Odrobinę martwią słowa Jopa na temat przemęczenia Ertlthalera, ale został jeszcze jeden mecz do przerwy i Austriak powinien dać radę zagrać z Miedzią. Fred dziś błyszczał odrobinę mniej od reszty zespołu, ale trzeba by się doszukiwać czegoś na siłę, by ocenić jego występ inaczej niż pozytywnie.

W końcu po czwarte - nasi zmiennicy pokazują, że w świetnie funkcjonującej drużynie wszystko przychodzi o wiele łatwiej. A w kolejce do debiutu czekają przecież Giger, Omić i Bozić, od których powinniśmy oczekiwać conajmniej utrzymania poziomu gry... Póki nie ma kontuzji w zespole, to zawsze będzie ktoś się czuł niezadowolony przesiadując na ławce, ale właśnie tego potrzebujemy, by nawet po zmianach w 60-70min meczu nadal grać tak znakomitym pressingiem, jak do tej pory widzimy w meczach ligowych.

Wydaje mi się, że nie byłoby dzisiejszej Wisły, gdyby nie poprzednie pierwszoligowe niepowodzenia. Misja Hiszpańska była drogą na skróty - próbą szybkiego powrotu do Ekstraklasy, polagającą na zatrudnieniu na szybko w zamyśle klasowych piłkarzy. Początek wiosny z 7-mioma zwycięstwami Wisły Sobolewskiego przedstawiał jak do tej pory najlepszą wersję pierwszoligowej Wisły. Wtedy posypali się Junca z Mulą i nie miał kto ich zastąpić z ławki. Obecna Wisła dominuje w tej lidze jeszcze bardziej niż tamta drużyna.Trzeba nam tylko życzyć zdrowia naszym piłkarzom, a przede wszystkim klubowej Legendzie z numerem 9 na koszulce. Ave Wisła!

Karherop 24.08.2025 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1652504)
Wisła tą ligę rozjebie do przerwy zimowej, gra wygląda na zespół z górnej części ekstraklasy. Najlepsze, że jak się uda wygrać następny mecz z Legnicą to potem zaczyna się się wręcz autostrada w drugiej połowie rundy.

Termalika rok temu zrobiła na jesien bilans 14-3-2

Po tym co sie aktualnie odwala będę zaskoczony jesli skonczymy jesien gorzej niz oni.

Los nam zaczyna oddawac ostatnie ciezkie lata. W koncu

Smuga 24.08.2025 17:53

Trzeba też dodać, że nasi są w tym sezonie zaskakująco dobrze przygotowani fizycznie, a pamiętajmy o tym, że różnie z tym elementem treningu w ostatnich latach bywało.

ciacho 24.08.2025 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1652490)
. Morał z tego taki, żeby sobie odpuścić Puchar Polski, przynajmniej w tym sezonie, bo chyba niestety wciąż nie mamy kadry do gry na kilku frontach.

Jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć taką przewagę nad 3 miejscem, że będziemy mogli odpuszczać ligowe mecze, a nie PP ;)

Szneka 24.08.2025 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652512)
Termalika rok temu zrobiła na jesień bilans 14-3-2

Po tym co się aktualnie odwala będę zaskoczony jeśli skończymy jesień gorzej niż oni.

Los nam zaczyna oddawać ostatnie ciężkie lata. W końcu

Nie los a ciężka praca trenera i zawodników. Sam w zeszłym roku krytykowałem trenera Jopa za nieudolne prowadzenie drużyny a w tym sezonie gramy koncert. Dojdą Omić Gigier i Bozić i nie będzie stracha wpuścić kogoś z ławki.

inspektor erektor 24.08.2025 18:02

Dla mnie nieoczywisty MotM to Biedrzycki.


Z tyłu jak Pazdan za najlepszych lat, nic przez niego nie przechodziło. Do tego gol na 3:0. Raz tylko niecelnie podał na własnej połowie.

Szneka 24.08.2025 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1652517)
Dla mnie nieoczywisty MotM to Biedrzycki.


Z tyłu jak Pazdan za najlepszych lat, nic przez niego nie przechodziło. Do tego gol na 3:0. Raz tylko niecelnie podał na własnej połowie.

no i ten niepotrzebny faul w środku pola po którym mógł obejrzeć żółtko. reszta pełna zgoda PAN PIŁKARZ

wolfy 24.08.2025 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652512)
Termalika rok temu zrobiła na jesien bilans 14-3-2

Po tym co sie aktualnie odwala będę zaskoczony jesli skonczymy jesien gorzej niz oni.

Los nam zaczyna oddawac ostatnie ciezkie lata. W koncu

Pod względem goli strzelonych niemal na pewno ich przegonimy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1652518)
no i ten niepotrzebny faul w środku pola po którym mógł obejrzeć żółtko. reszta pełna zgoda PAN PIŁKARZ

Moim zdaniem faul był potrzebny żeby ustawić piłkarza Śląska psychologicznie :> Tak jak w poprzednim meczu danie w zęby skrzydłowemu Znicza po kilku chanskich faulach ich uspokoiło.

Ale Biedrzycki rozgrywa bardzo dobry sezon. Wystarczy żeby nie grał z Urygą :>

As 24.08.2025 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1652482)
Tak poza tematem: dlaczego graliśmy w takich a nie innych barwach?
Przyznaję, ostatnio jestem w rozjazdach, więc coś mogło mi umknąć.
Byłem przyzwyczajony do czerwonych, białych, niebieskich.

Niebieskie sprzedawały się w liczbie czterech sztuk na sezon. Klub więc postanowił podkręcić sprzedaż trzeciego kompletu - który i tak wszyscy mieli w dupie a graliśmy w nim dwa razy w sezonie - i poszedł w coś niekonwencjonalnego. Spodziewam się, że co sezon trzeci komplet będzie taki nazwijmy to „kolekcjonerski”.

Arked 24.08.2025 18:49

W zeszłym sezonie Łęczna i Termalica miały po 7 kolejkach bilanse 6-1-0. Ale one w porównaniu do nas przepychały mecze kolanami. Zresztą dla Łęcznej były to jak się potem okazało jedyne zwycięstwa w rundzie.

Adryan 24.08.2025 19:14

Dlaczego Nikaj po zdobytej bramce pokazał gest Wielkiej Albanii? Shaqiri i Xhaka zostali za ten gest ukrani na MŚ 2018, wszystkie Albano-Kosowarzy tak mają czy to raczej kwestia poglądaów politycznych?

FraMat 24.08.2025 19:22

Tu nawet nie chodzi o ładną grę (chociaż i tak jest).
Chodzi o to, że Jop zamontował im wszystkim motorki w d..ach. Biegają dwa razy szybciej od rywali. Nie indywidualnie, ale jako drużyna.
Po prostu - chociaż Śląsk naprawdę dzisiaj grał nieźle - trudno za Wisłą było dzisiaj nadążyć.
Był krótki czas wyczekiwania po bramce Biedrzyckiego, kiedy trochę została zmieniona taktyka i ustawienie.
Wtedy graliśmy trochę wolniej, a potem znowu piłkarze Śląska tylko mogli patrzeć na nasz nieustanny szybki pressing, na szybkie podania, na pazerność na każdą piłkę.
Dobrze poukładane klocki, do których doszła wysoka forma i wydolność fizyczna.

doktor granat 24.08.2025 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1652490)
Miazga.

Tak pięknego wejścia w sezon się nie spodziewałem. Ręce aż same się składają do oklasków. Co by tu jeszcze napisać? Oby tak dalej.

Naszła mnie teraz taka refleksja, co by było w tamtym sezonie, gdyby nie te nieszczęsne europejskie puchary. To była chyba główna przyczyna fatalnej inauguracji, czego konsekwencją było zwolnienie Moskala. Morał z tego taki, żeby sobie odpuścić Puchar Polski, przynajmniej w tym sezonie, bo chyba niestety wciąż nie mamy kadry do gry na kilku frontach.

Ale PP to jesienią tylko dodatkowe 2 mecze (meczu z Odrą Bytom Odrzański nie liczę).
Dać odpocząć kluczowym graczom albo wpuścić ich tylko na chwilę, a rezerwowi niech w tych meczach udowadniają, że to oni powinni grać w podstawowej 11.
Poza tj. jedyna szansa żeby w poważnym meczu ewentualnie sprawdzić się na tle jakiejś/jakichś drużyn z ekstraklasy.

Drozd 24.08.2025 19:39

Pamiętajcie jacy zawodnicy siedzieli dzisiaj na ławie i jacy byli poza kadrą.

Kutwa, Coley, Omic, Bozić, Giger Igbepeme iktoś powie że nie mamy kim grać?

Bez jaj.

PP to duża szansa żeby już za rok grać w grupie ligi Konferencji i zacząć spłacać długi.

Jaroo1 24.08.2025 19:47

Zależy jak się ułoży PP i dalej liga. Jak nie będzie kontuzji wielu, jak będzie praktycznie ciągle punktowanie w lidze to później wręcz będzie można w okolicach PP odpuścić po 1-2 mecze gdy jest mecz pucharowy, a i tak będzie awans z co najmniej top 2.

Wiadomo im więcej pkt się nazbiera jak najszybciej to później się robi sielanka

FraMat 24.08.2025 19:54

https://sport.tvp.pl/88511968/betlic...attrick-rodado

Bardzo słuszne spostrzeżenia na tym portalu:

Cytat:

Wisła Kraków gra dziś tak, że futbol wydaje się bardzo prostą grą. Wystarczy, by każdy był tam, gdzie powinien i zrobił to, co do niego należy. Czasem to tylko drobny ruch, który jednak wpływa na przebieg spotkania i odróżnia drużynę, która wygrywa tylko czasem od tej, co rywali rozbija co tydzień. -To z boku faktycznie wygląda na coś bardzo łatwego, ale za tym stoi bardzo ciężka praca całej drużyny - zastrzega Mariusz Jop.
Cytat:

Właśnie szybkość gry to coś (oprócz oczywiście sensacyjnej skuteczności) co odróżnia Wisłę z tego sezonu od tamtej z poprzedniego. - Pracujemy bardzo podobnie jak w tamtym sezonie, ale dołożyliśmy kilka rzeczy jeśli chodzi o trening indywidualny. Gramy szybciej, staramy się ograniczać liczbę kontaktów z piłką w akcjach ofensywnych. To sprawia, że rywale mają mniej czasu, by nas złapać, a my łapiemy dobre "flow" i jest w nas przekonanie, że akcja jeśli nie gola to przyniesie nam inną korzyść
Cytat:

To jest nasz charakter -chcemy być nienasyceni. Chcemy być ciągle głodni kolejnych bramek. Cofnąć się po drugim lub trzecim golu? To nie nasz styl, tym bardziej, że takie zachowanie często źle się kończy. Drużyny skupiające się na obronie nie strzelają tylu goli co my

Jaroo1 24.08.2025 20:01

Piłka jest co do zasady prosta. Trzeba szybko zrobić akcje żeby mieć przewagę, można zrobić kontrę można podać długa piłkę żeby ominąć x metrów boiska i x przeciwników, jak się wyjdzie z akcją 3x3 czy 5x5 i jest dużo wolnego boiska z przodu to wiadomo, że łatwiej dojść do dogodnej pozycji strzeleckiej. Łatwiej nawet strzelić z daleka jak jest 4 piłkarzy w świetle bramki niż jak jest 8. Trzeba mieć różne tempo gry, raz zwolnić, odpocząć, później atakować .

I to jest ciągle gdy trenerem jest Jop. Kombinuje tak jak może. Za innych trenerów rozgrywanie piłki było wolne, tempo jednostajne, z tego wychodziło walenie głową w mur, setki akcji bez sensu, bez efektu i autobus na połowie rywala.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl