Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   27. kolejka, Wisła Kraków - Chrobry Głogów, 9 kwietnia 2025, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11093)

wolfy 11.04.2025 14:11

Kilku zawodnikom Chrobrego też się upiekło że skończyli ten mecz bez drugiej, albo w ogóle bez kartki. Mandrysz zapracował na trzy żółte kartki i to minimum, bo jedna mogła być barwy czerwonej.

@Tantal - Zwoliński oddał silny i celny strzał.
Sukiennicki sabotował grę, ani nikogo nie absorbował, ani nie miał podania, ani strzału. Dno.

Zwolińskiemu można dać odpocząć na ławce, Sukiennicki powinien trafić do rezerw. Dowolny chłopak z drugiej drużyny albo Kuziemka spokojnie zagrają lepiej.
Takie są przykre konsekwencje udawania że młody szrot to nieoszlifowany diament.

Tantal 11.04.2025 16:15

Wolfy ja wiem że w tym meczu Sukiennicki zagrał tragicznie. Piszę o tym co mógłby pokazać w kontekście tego co grał w 2 poprzednich meczach. Z Głogowem zagrał katastrofalnie i dlatego Jop słusznie sięgnął po wędkę.

Zwoliński oddał 1 groźny strzał. Aha. Napastnik grający najbliżej bramki przez 70 minut. No szacun, zasłużył tym sobie na nowy kontrakt. Taki Baena zaliczył 2 odbiory zamienione ostatecznie na bramki a Rodado gola i kilka groźnych strzałów w pół godziny.

Widzisz, różnica między Rodado a Zwolińskim jest m. in. taka, że Rodado umie dynamicznie odejść do boku, znaleźć jakieś puste miejsce na ustawienie się do strzału z dystansu etc. W taki właśnie sposób zdobył bramkę. Zwoliński - oprócz tego że celownik też mu się ostatnio rozregulował - jest zwyczajnie za mało dynamiczny i zbyt przewidywalny. Nie da się zgubić obrońców stojących w 8 polu karnym grając stojanova.

Ale tak, ustawienie z Fredem za Rodado i Kuziemką na lewej (albo od biedy Kiakosem) można by sprawdzić. Może nawet Alfaro dałby radę, szału nie robił ostatnio jako zmiennik ale był dość solidny

Markus 12.04.2025 09:16

Mecz Wisły Kraków z Chrobrym Głogów wyglądał tak jak się można było spodziewać: festiwal błędów i nieporadności na szczęście tym razem z dobrym zakończeniem.

Na pierwszy plan wyłonił się oczywiście Biedrzycki, który chyba postanowił rozegrać konkurs na najgorszego obrońcę kolejki. Jego zwrotność i szybkość przypominały raczej tankowiec robiący zwrot przez Atlantyk. Efekt? Żałosny. Gość nie wygrał żadnego pojedynku w defensywie, a bramka dla Chrobrego to bezpośredni efekt jego "popisowej" gry. Ktoś powinien mu w końcu powiedzieć, że futbol to nie szachy – ruszać się trzeba nieco szybciej.

Drugim antybohaterem wieczoru okazał się Zwoliński. Napastnik, którego największym osiągnięciem było perfekcyjne ukrywanie się przed podaniami kolegów. Naprawdę sztuka godna podziwu – przez większą część meczu totalna bezproduktywność i brak jakichkolwiek udanych zagrań. Jeśli szukacie podręcznikowego przykładu jak nie grać na "dziewiątce" – oto on.

Kolejny "as" to Sukiennicki. Zagubiony bardziej niż dziecko w supermarkecie, zwalniający każdą akcję niczym kontroler biletów w tramwaju, który nie miał ani jednego dobrego pomysłu. Został zmieniony w przerwie – i była to sensowna decyzja Jopa. Zastępujący go Alfaro szybko pokazał, że futbol jednak można grać inaczej: z pressingiem, lepszym rozegraniem piłki i przeglądem pola oraz paroma naprawdę ciekawymi akcjami w trzeciej tercji boiska.

Oczywiście są też pozytywy – Baena był jak światełko w tunelu. Realnie ciągnął grę Wisły, strzelił kluczowego gola na remis i robił zamęt w obronie rywali na prawym skrzydle, regularnie gubiąc krycie. Zasłużył na pochwały.

No i wisienka na torcie – powrót Rodado. Hiszpan wszedł na boisko i w kilka minut zrobił coś, czego Zwoliński nie potrafił przez cały mecz: strzelił zwycięskiego gola. Jego powrót to ogromne wzmocnienie dla drużyny i nadzieja, że teraz będzie nieco mniej dramatów w ofensywie.

Co do reszty zespołu – Igbekeme, Carbo i Mikulec tym razem zaprezentowali się przeciętnie. Letkiewicz pięknie wybronił strzał w końcówce, ale też nie był bez winy przy straconym golu. Niemniej występ na plus. Wejście Dudy tradycyjnie nie podniosło jakości postawy naszej drugiej linii – choć kibice, nie wiadomo dlaczego, uparcie zawyżają mu oceny. Zaklinanie rzeczywistości w stylu Harry’ego Pottera nic tu jednak nie pomoże.

Podsumowując, Wisła wygrała dzięki indywidualnym przebłyskom kilku piłkarzy. Jeśli jednak Jop nie chce w przyszłości przeżywać kolejnych męczarni, powinien na poważnie przemyśleć dalsze wystawianie "gwiazd" takich jak Biedrzycki, Zwoliński czy Sukiennicki w pierwszym składzie. Ta farsa trwa już za długo.

Kurz 12.04.2025 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645512)
Zwolińskiemu można dać odpocząć na ławce, Sukiennicki powinien trafić do rezerw. Dowolny chłopak z drugiej drużyny albo Kuziemka spokojnie zagrają lepiej.
Takie są przykre konsekwencje udawania że młody szrot to nieoszlifowany diament.

Zwoliński gra fatalnie, ale jest jedynym, o którym wiemy, że miewa lepsze okresy. Sadzanie go na ławce niewiele wniesie, musi grać, żeby dojść do formy. Co innego, gdyby byli jacyś potencjalni zmiennicy, ale ich nie ma, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę.

pepe72 12.04.2025 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645489)
(...)
@pepe72 - na pewno nie Sukiennicki. Jeśli Fred jest wg. Ciebie słaby to Sukiennicki puka do dna od spodu.

Sukiennicki jest nadal młody, zagrał pierwsze mecze po przyjściu fajnie.
Jak to młody musi popracować.

Mamy teraz 2 mecze z dołem tabeli - Odrę, Pogoń, potem Termalikę i WPłock.

Nie ma sensu by teraz forsować Rodado, który gra z zniezoperowanym barkiem. Na Termalikę czy Płock na pewno wyjdzie w pierwszym składzie.
Jak nie ma Rodado to mamy to co mamy. Czyli Zwolak, a potem Alfaro-Sukiennicki-Fred ew. Kiss/Baena.

Teoretycznie można jeszcze próbować Bartonia z Tokarczykiem. Ale obaj dziś grali w rezerwach

Tantal 12.04.2025 15:34

Ten brak formy trwa u Zwolińskiego już pół rundy a zbliżają się decydujące mecze. Wolałbym ogrywać Kuziemkę albo dać pograć ostatnie tygodnie alfaro. Zwolak niech odbudowuje formę w rezerwach


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl