Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   22. kolejka, Arka Gdynia - Wisła Kraków, 28 lutego 2025, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11078)

krzywy 01.03.2025 04:01

Niestety przegraliśmy (nie wygraliśmy) najważniejszy mecz w tym sezonie, który zamyka nam drogę do bezpośredniego awansu. Teraz baraże i wiara w to, że Rodado zagra dwa wybitne mecze w przeciągu kilku dni.

Manhunt. 01.03.2025 06:51

Mecz wyglądał jak większość naszych przez ostatnie pare lat. Większe posiadanie piłki, więcej sytuacji bramkowych, ale szkoda, że przeważnie nic z tego nie wynika bo paru osobom w składzie brakuje jakości. Sobolence to wychodziło bo miał dużo lepszy skład. Teraz trzeba się trzymać blisko miejsc 3-6 i liczyć na jakiegoś farta w barażach.

Sylwus1988 01.03.2025 08:58

to nie był taki typowy mecz na przewage w statystykach, te podania i zagrania wczoraj miały jakiś sens a nie jak nie nie raz najebane podan a wszystkie na alibi. Byliśmy dużo lepsi niż Arka ale nie potrafie zrozumieć jak zawodowcy jacy by nie byli jebią z 5 metrów od bramki 5 metrów nad bramką, dośrodkowują płaskie piłki w kolana najbliższego rywala itp. Mimo wszystko mecz jak i Wisła bardzo mi się podobały, na remisie zaważyły naprawde małe błędy indywidualne, chociaż nie wiem czy Letkiewicz popełnił błąd czy to jednak był faul na nim.. Wiem że pewnie nam by takiego gola nie uznali, tak samo jak przeciwko nam napewno ręka taka jak gruzina plus łokieć w twarz Jarocha 2w1 to byłby karny, tak jak w 99.9999 przypadków gdyby to miał być karny dla kogoś innego to był by karny, ojebał nas raczkowski, były jeszcze inne faule o których nikt nie mówi. Faul na Poletanovicu, faul na Rodado, Faul na Duarte w stylu zapaśniczym koło 90 minuty z boku pola karnego gdzie Arka dostała wolnego zamiast nas to było równoważne złodziejstwo z tą ręką.
Brawo chłopakom za walke, Jedynie słaby dziś Zwoliński, jak dla mnie był do zmiany zaraz po przerwie mógł wejść za niego chociażby Alfaro i troche pobiegać, pewnie zaliczył by pare podań a Zwolak nie miał nic.
Z taką grą z optymizmem patrze na to że załapiemy się do baraży

Witalis 01.03.2025 10:12

Meczu nie widziałem, ale z relacji wynika, że straciliśmy już Poletanovica, a Jop znów odstawił Kutwę od składu. No nie wiem, może nie stracilibyśmy 2 bramek w meczu, w którym przeważaliśmy, gdybyśmy mieli mocniejszy środek obrony?

Karherop 01.03.2025 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1643608)
Carbo wrócił już do treningów na siłowni, ale nie wyglądał mi na gościa, który jest blisko powrotu do gry. Kolejnego transferu last minute raczej nie będzie, więc... trudno być optymistą.
(...)
btw. akurat jestem z tych osób, które widzą duże umiejętności piłkarskie oraz potencjał Dudy, ale widzę również, że jest pod formą - jednak dziś komentarz Feddka był totalnie oderwany od rzeczywistości, gość reagował jakby Duda był jedynym Polakiem grającym w meczu jakiejś topowej ligi i trzeba pozytywnie skomentować każde jego najzwyklejsze zagranie ^^

Carbo biega od 3 tygodni. Tydzien temu Jop mówił ze liczy ze wraz z Colleym będą za 4 tygodnie do gry. Czyli realnie za 3-4 spotkania (po Miedzi jest przerwa na kadrę).

A co do Dudy to partnerzy okradli go z dwoch asyst. Zanotowal duzo lepsze wejscie niz z Ruchem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1643623)
Meczu nie widziałem, ale z relacji wynika, że straciliśmy już Poletanovica, a Jop znów odstawił Kutwę od składu. No nie wiem, może nie stracilibyśmy 2 bramek w meczu, w którym przeważaliśmy, gdybyśmy mieli mocniejszy środek obrony?

Kutwa byl chory, mial goraczke w czwartek i w piatek wrocil do Krakowa

Witalis 01.03.2025 10:20

A to sorry. Wybacz, Trenerze!

wolfy 01.03.2025 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643624)
Carbo biega od 3 tygodni. Tydzien temu Jop mówił ze liczy ze wraz z Colleym będą za 4 tygodnie do gry. Czyli realnie za 3-4 spotkania (po Miedzi jest przerwa na kadrę).

A co do Dudy to partnerzy okradli go z dwoch asyst. Zanotowal duzo lepsze wejscie niz z Ruchem.



Kutwa byl chory, mial goraczke w czwartek i w piatek wrocil do Krakowa

Oby Carbo szybko wrócił, ale chyba wiesz jak nasze prognozy co do powrotu do gry mają się zwykle do rzeczywistości?

Trzeba trzymać kciuki żeby kontuzja Poletanovicia nie była poważna. Sobczak to kawał bydlęcia, tak przy okazji. To wejście nie miało za zadanie odebrać piłkę.

Co do Dudy - zagrał lepiej, ale jak mu wystawili piłkę na strzał to zepsuł jak zwykle. Do tego słabo w destrukcji, masa bezsensownych fauli - nie zastąpi defensywnego pomocnika bo nie ma do tego umiejętności ani warunków.
Plus - wraz z Poletanoviciem tracimy jedynego piłkarza potrafiącego wykonywać SFG. Duda wykonywał je katastrofalnie, jak zawsze. Jak raz piłka minęła obrońców to Biedrzycki dostał ją na wysokości brody...
Tak się bramek nie zdobywa.

Filmik z ręką w polu karnym. Jak tam nie było rzutu karnego - nie wiem...
Koleś wybił łokciem poza pole karne. Brak słów...

Ten mecz był do wygrania, ale nie z parą kołków takich jak Biedrzycki i Uryga w obronie. Dali dupy przy obu bramkach. Przy drugiej stali jak cielęta zamiast się przepychać.

pepe72 01.03.2025 11:56

Meczyki o tym jak okradziono nas z karnego:

https://x.com/Meczykipl/status/1895772815493570700

wolfy 01.03.2025 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643631)
Meczyki o tym jak okradziono nas z karnego:

https://x.com/Meczykipl/status/1895772815493570700

Dobrze chociaż że jest szum wokół złodziejskich decyzji przeciw Wiśle.
Ta była skandaliczna.

Markus 01.03.2025 12:19

Punkty straciliśmy po raz kolejny po dramatycznych błędach indywidualnych w kryciu przy stałych fragmentach gry, na co wpływ ma głównie fatalna jakość i zwrotność naszych obrońców.

Tyle lat już to obserwujemy i Królewski wraz z trenerami w żaden sposób nie są w stanie nic z tym zrobić. Może zamiast ściągać kolejnych klocków wskazanych przez algorytmy i nie sprofilowanych pod nasze potrzeby oraz styl gry, warto w końcu znów zatrudnić jakiegoś dyrektora sportowego, który umie myśleć i ma jakąś orientację w jakimkolwiek rynku? Dać mu środki na ściągnięcie takich piłkarzy, zamiast napalać się na kolejnych Biedrzyckich?

To oczywiście pytanie retoryczne.

Obok straty punktów najbardziej szkoda utraty Poletanovica: bez niego nasza druga linia ma dużo mniejsze możliwości. Duda pokazał, że dziś nie jest w stanie go właściwie zastąpić, mimo iż zaślepieni komentatorzy cały mecz wychodzili z siebie, by zrobić z niego niesamowitą gwiazdę na miarę reprezentacji Polski niczym Królewski. Bardzo dobrze grający w Gdyni Igbekeme musi mieć w środku pola jakościowe wsparcie, gdyż sam nie podoła.

Znów też za słabo funkcjonowały nasze skrzydła i zawiódł Zwoliński. Mecz obok Jamesa unieśli oczywiście genialny Rodado oraz raz wtóry ciężko pracujący na boisku Mikulec.

Pracy sędziego nie będę komentować, wszyscy doskonale widzieliśmy jak drukował. Typowy Raczkowski.

Karherop 01.03.2025 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643627)
Oby Carbo szybko wrócił, ale chyba wiesz jak nasze prognozy co do powrotu do gry mają się zwykle do rzeczywistości?

Trzeba trzymać kciuki żeby kontuzja Poletanovicia nie była poważna. Sobczak to kawał bydlęcia, tak przy okazji. To wejście nie miało za zadanie odebrać piłkę.

Wiem, ale tez sa wyjatki. Carbo to ambitny facet, wierzę że jest blisko powrotu.

Odnosnie Poletanovicia to jestem raczej pesymista, obym sie zaskoczył

pepe72 01.03.2025 14:14

Tu jeszcze TVP Sport

https://sport.tvp.pl/85349041/lekcew...z-wisla-krakow
Cytat:

Najbardziej zawiedli sędziowie wideo

Skoro zawiedli sędziowie na murawie, powinien interweniować VAR. Dla sędziów wideo nie widać żadnego usprawiedliwienia. Chyba że zabrakło prądu, wyłączyły im się monitory i nie widzieli tego, co było widać wyraźnie w transmisji telewizyjnej na TVP Sport. A widać było wyraźnie, że Wiśle Kraków ewidentnie należał się rzut karny.

wolfy 01.03.2025 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643640)

Niech ich cisną. Może następny frajer z gwizdkiem dwa razy się zastanowi zanim znowu nas przekręci. Trzeba rozpętać aferę.

@Karherop - ja mam nadzieję że Poltenović też się szybko pozbiera, ale chodzi o kolano...

FraMat 01.03.2025 14:26

Następnym razem to następny frajer z gwizdkiem nie będzie się zastanawiał tylko w jakiejkolwiek innej sytuacji odgwiżdże przewinienie i wskaże na karnego... przeciwko Wiśle.
Tak było wiele razy_ podwójne standardy.

wolfy 01.03.2025 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643643)
Następnym razem to następny frajer z gwizdkiem nie będzie się zastanawiał tylko w jakiejkolwiek innej sytuacji odgwiżdże przewinienie i wskaże na karnego... przeciwko Wiśle.
Tak było wiele razy_ podwójne standardy.

A to rozumie się samo przez się.

Drozd 01.03.2025 16:58

Teraz to by się przydało zrobić kompilację od początku sezonu "kontrowersji" na naszą niekorzyść bo trochę się tego uzbierało. "Przywilej" w domowym meczu z Arką, ręka w polu karnym z Miedzą co chłop się musiał "podeprzeć" więc ręki nie było. itd itp.

Niech się wreszcie ta AI do czegoś konkretnego przyda.

sandomingo 01.03.2025 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643643)
Następnym razem to następny frajer z gwizdkiem nie będzie się zastanawiał tylko w jakiejkolwiek innej sytuacji odgwiżdże przewinienie i wskaże na karnego... przeciwko Wiśle.
Tak było wiele razy_ podwójne standardy.

Dokładnie tego się.spodziewam. To jest czarna kasta, nietykalni.
Wielki Marciniak przekręcił Jagiellonię po czym na luzaku poprosił o urlop.
Wróci z urlopu i dostanie jakiś ćwierćfinał LM po czym poleci do Arabii zarobić kilkadziesiąt tysięcy baksów.
Tak to się.kręci.

pepe72 01.03.2025 23:42

Beton lekko skruszał:
https://sport.tvp.pl/85350774/sedzio...deoweryfikacje
Cytat:

Sędziowie VAR zabrali głos po meczu Arki z Wisłą. "To jest nasz błąd i rzut karny. Należało zarekomendować sędziemu wideoweryfikację"

Drozd 02.03.2025 08:00

Dwa wnioski.

Po jawnym przekręcie nie maco siedzieć cicho tylko wyszydzać indolencję tych kretynów i przypominać wszystkie wcześniejsze. A durne "sędzia też ma prawo się pomylić" czy " suma błędów równa się 0" wymyślone dla przykrywania przekrętów jeszcze powinno tą szyderę nasilać. Trzeba tym leszczom wymyślać przydomki jakiekolwiek bonie czują żadnej odpowiedzialności.

Po każdym meczu powinna powstawać kompilacja "dziwnych sędziowskich zachowań" i nie tylko w kluczowych sprawach ale autach, rogach, faulach, żeby szmaciarze wiedzieli że ich zachowanie nie będzie zapomniane.

krysztal 02.03.2025 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1643682)
Dwa wnioski.

Po jawnym przekręcie nie maco siedzieć cicho tylko wyszydzać indolencję tych kretynów i przypominać wszystkie wcześniejsze. A durne "sędzia też ma prawo się pomylić" czy " suma błędów równa się 0" wymyślone dla przykrywania przekrętów jeszcze powinno tą szyderę nasilać. Trzeba tym leszczom wymyślać przydomki jakiekolwiek bonie czują żadnej odpowiedzialności.

Po każdym meczu powinna powstawać kompilacja "dziwnych sędziowskich zachowań" i nie tylko w kluczowych sprawach ale autach, rogach, faulach, żeby szmaciarze wiedzieli że ich zachowanie nie będzie zapomniane.

Przestań się mazać,chłopaki nie płaczą....

Drozd 02.03.2025 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1643686)
Przestań się mazać,chłopaki nie płaczą....

Tobie podobne chłopaki się cieszą jak nas kręcą, więc nie bądź śmieszny... Podziękuj Sobczakowi i Raczkowskiemu...

wolfy 02.03.2025 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1643686)
Przestań się mazać,chłopaki nie płaczą....

Chłopaki walczą o swoje.
....y dają sobie pluć w twarz i udają że to przez przypadek, że może nie chciał napluć tylko mu się soczyście powiedziało itp. Bo przyznanie że jest inaczej wymagałoby reakcji.

A Ty kim jesteś?

Karherop 03.03.2025 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1643680)

Nikt nie skruszal i nic sie nie zmieni dopóki trenerzy nie będą mieli prawa "challangu" i wzywania sędziów przed monitor. Dzisiaj juz standardem jest że jeden z asystentow oglada spotkanie z laptopem na ławce i widzi czarno na bialym sytuacje ktore varowcy będący na fajce nawet nie analizowali.

Patryko 03.03.2025 09:41

Proponowane zmiany z challengem (moim zdaniem maksymalnie 1 challenge na połowę) i zasada 8 sekund trzymania piłki przez bramkarza, byłyby moim zdaniem bardzo dobre. Skończyłoby się 10-krotne poprawianie piłki i szukanie perfekcyjnej kępki trawy do wykopu.

Karherop 03.03.2025 09:55

Wszystko pod warunkiem ze będzie to egzekwowane. 8 sekund na wybicie pilki juz wystepuje ale w zyciu widziałem raz by sedzia z tego skorzystal i wyznaczyl rzut wolny pośredni.

Wszystkie proponowane wczoraj zmiany wydają się rozsadne, poza ta o spalonym. Ktos w FIFA zauważył że nikt nie chce ogladac spotkań w ktorych rzeczywisty czas gry oscyluje w granicach 55 minut

Ja bym dodal jeszcze zejście faulujacego zawodnika z boiska na czas opatrywania rywala. Czemu zespoł ma gac 1-2 minuty w oslabieniu w nagrode za faul rywala (jak choćby ostatnio my bez Poletanovicia).

Patryko 03.03.2025 10:02

Ja bym jeszcze oczekiwał egzekwowania przepisów odnośnie trzymania piłki przez piłkarzy po gwizdku.
Gwizdek = piłka parzy, a nie że jest ona trzymana, czasem odkopywana, a potem zwrócona rywalowi lobem, żeby urwać te 5-10 sekund.
Jeśli trzymasz piłkę na przykład po faulu i jesteś piłkarzem drużyny, która faulowała, dostajesz żółtą kartkę i tyle w temacie.

Co do egzekwowania - wystarczy dyrektywa z Kolegium Sędziów i można to wprowadzić w zasadzie od razu, po krótkim szkoleniu dla kopaczy.

El'kabat 03.03.2025 10:17

Piłka parzy, boisko jest lawą, a można biegać tylko po liniach.

swiety37 03.03.2025 11:05

Gwizdek = piłka parzy - w piłce ręcznej dobrze to działa i nie wydaje się być większym problemem by przenieść to do kopanej.

Karherop 03.03.2025 11:09

Większość przepisow mozna przenieść do kopanej, wszystko jest kwestia rozkruszenia betonu.

Po tym jak wprowadzomo var ktory mocno ingeruje w mecz to kazdy kolejny przepis nie będzie już tak przełomowy. Moze zatrzymywanie czasu gry w momencie przebywania pilki poza boiskiem, ale to finalnie niewiele zmieni w płynności spotkan.

krysztal 03.03.2025 11:19

I koniecznie 3 rożne=rzut karny

krysztal 03.03.2025 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643700)
Chłopaki walczą o swoje.
....y dają sobie pluć w twarz i udają że to przez przypadek, że może nie chciał napluć tylko mu się soczyście powiedziało itp. Bo przyznanie że jest inaczej wymagałoby reakcji.

A Ty kim jesteś?

Rozumiem,że ty z Drozdem nie dajecie sobie pluć w twarz tą bohaterską szarżą na forum.Brawo wy,już całe środowisko sędziowskie robi w galoty.

adam_09 03.03.2025 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1643740)
I koniecznie 3 rożne=rzut karny

No i jeszcze gruby na bramkę

wolfy 03.03.2025 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643732)
Wszystko pod warunkiem ze będzie to egzekwowane. 8 sekund na wybicie pilki juz wystepuje ale w zyciu widziałem raz by sedzia z tego skorzystal i wyznaczyl rzut wolny pośredni.

Wszystkie proponowane wczoraj zmiany wydają się rozsadne, poza ta o spalonym. Ktos w FIFA zauważył że nikt nie chce ogladac spotkań w ktorych rzeczywisty czas gry oscyluje w granicach 55 minut

Ja bym dodal jeszcze zejście faulujacego zawodnika z boiska na czas opatrywania rywala. Czemu zespoł ma gac 1-2 minuty w oslabieniu w nagrode za faul rywala (jak choćby ostatnio my bez Poletanovicia).

Potem jeszcze wychodzi trener Arki i bredzi że wszystkie przerwy były konieczne, a dziennikarz TVP szydzi że nie przez noszowych Wisła straciła punkty. Symulowanie i kradzież czasu traktuje się u nas jako święte prawo trenera i zespołu.

FraMat 03.03.2025 12:30

a propos zmiany przepisów, nie doczytałem czego miałaby dotyczyć zmiana o spalonym, ale nieraz smieszy mnie aktualna jego wersja.

Taka sytuacja: akcja toczy się przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego broniącej się drużyny.
Przy linii bocznej w odległości 2 metrów od siebie wzdłuż tej linii gra dwóch atakujących.
Pomiędzy nimi znajduje się boczny obrońca, trochę odsunięty od tej linii.
Wyżej wystawiony atakujący otrzymuje piłkę i ... jest spalony.
Jego winą jest to, że znalazł się bliżej linii końcowej boiska/bramkowej niż obrońca, chociaż ewidentnie nie jest to sytuacja, w której atakujący ma bliżej do bramki niż przedostatni obrońca.
Jest po prostu bliżej linii bramkowej.
Taki trochę wydumany przepis, choć nie do zmiany pewnie.

stary dziad 03.03.2025 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643732)
Wszystko pod warunkiem ze będzie to egzekwowane. 8 sekund na wybicie pilki juz wystepuje ale w zyciu widziałem raz by sedzia z tego skorzystal i wyznaczyl rzut wolny pośredni.

W nowych przepisach ma podobno być tak, że przekroczenie 8 sekund ma skutkować rzutem rożnym.

wolfy 03.03.2025 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643750)
W nowych przepisach ma podobno być tak, że przekroczenie 8 sekund ma skutkować rzutem rożnym.

No i super. To by zakończyło cyrk z poprawianiem getrów, drapaniem się po jajach i kontemplowanie pogody przed wykopem kiedy akurat zespół ma satysfakcjonujący wynik.

Tylko co zrobi wtedy PMS? Przecież to podstawa rodzimej szkoły trenerskiej.

Karherop 03.03.2025 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643746)
Potem jeszcze wychodzi trener Arki i bredzi że wszystkie przerwy były konieczne, a dziennikarz TVP szydzi że nie przez noszowych Wisła straciła punkty. Symulowanie i kradzież czasu traktuje się u nas jako święte prawo trenera i zespołu.

Nie wiem czy mozna sie czegokolwiek lepszego spodziewać po szkole Papszuna. Mam cichą nadzieję że uda nam sie zmierzyć jeszcze w tym sezonie z Arka, bo za to co z nami pokazali należałyby sie cale 0 punktów. Zreszta czytalem opinie kibiców Arki ktorzy już chca go wywozic na taczkach za zmiane sposobu gry.

wolfy 03.03.2025 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643755)
Nie wiem czy mozna sie czegokolwiek lepszego spodziewać po szkole Papszuna. Mam cichą nadzieję że uda nam sie zmierzyć jeszcze w tym sezonie z Arka, bo za to co z nami pokazali należałyby sie cale 0 punktów. Zreszta czytalem opinie kibiców Arki ktorzy już chca go wywozic na taczkach za zmiane sposobu gry.

Byle nie sędziował kolejny Stevie Wonder z Ekstraklasy z jakimiś dziwnymi misiami na VAR.

longmichal 03.03.2025 15:26

Minęło już trochę od meczu, nie zmienia to mojego odbioru. Wisła zagrała naprawdę świetnie z 2. drużyną w tabeli, niestety nie udało się wygrać przez ten problem, co zwykle. Widząc jak Igbekeme ratuje sytuację w 2. połowie miałem przeczucie, że lepiej żeby ta piłka jednak przeszła bo prędzej by się udało wybić niż jak Gojny będzie wrzucał.

Arka świetnie rozegrała swoje stałe fragmenty, poza tym jednak nie istniała. Wisła ma niedoświadczonego bramkarza i taka sytuacja to oczywiście błąd Letkiewicza, ale zostawiając go w bramce trzeba się z tym liczyć. Ogólnie i tak jest lepszy od Chichkana, który bardzo mnie rozczarowywał, gdy był w podstawie.

Cała drużyna zasługuje na pochwałę poza Letkiewiczem i Biedrzyckim. Nie miałem możliwości obejrzeć meczu z Ruchem, więc nie wiem jak się wtedy spisał, ale teraz wszystko, co złe, było związane z jego karykaturalnymi zagraniami. Jeśli jest tak słaby w każdym meczu to dużo zdrowia dla Kutwy i Urygi i rozsądku dla trenera Jopa.

Najlepszy w Wiśle ponownie jest Rodado, co mnie mega cieszy bo to oczywisty klucz do sukcesu. Bardzo mi się nie podoba skuteczność Zwolińskiego, ale dochodzi do sytuacji, myślę, że to nie potrwa długo. Pracuje razem z drużyną i jeszcze sprawi nam dużo radości. Zwłaszcza, jak utrzymamy Duarte w składzie, który gra świetnie i sprawia mi to dużo satysfakcji, bo to gość, w którym już od dawna obserwowałem jakość. Widać tylko gorącą głowę i brak pewności siebie, każdy kolejny udany mecz będzie zwiększał jego wartość dla zespołu. Mikulec świetnie do przodu, nie upilnował Sobczaka to mały minus, ale najgorzej przy tym golu zachował się Biedrzycki, który zasnął i pozwolił Marcjanikowi wbić piłkę na piąty metr. Bardzo miło było też widzieć, jak fizycznie wyglądał Duda, od którego kilkakrotnie odbijali się rywale. Z piłką przy nodze też wygląda super, nic nowego. Sytuacja - marzenie to dla mnie para Igbekeme - Poletanović, a przy korzystnym wyniku wymiana Zwolaka na Kacpra i korzystanie z jego nieszablonowości przy kontratakach. Bardzo się cieszę, że Serb nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Rezerwowi poza Dudą niestety kiepsko wyglądali. Myślałem, że Kiakos i Sukiennicki, którzy zaczną od zera po kontuzjach Greka i ciężkiej fizycznie rundzie Oliviera będą w stanie bardziej pomagać zespołowi z ławki. Trzymam kciuki, aby z czasem to przyszło bo pokazali kilka razy, że nie są tak beznadziejni. Oby pewność siebie całej drużyny wpłynęła na nich.

A pewność siebie będzie bo podsumować ten wpis chciałem wielkim zadowoleniem, jak drużyna wygląda fizycznie. 100 minut grania i ciągle ten sam zapał, zwieńczony pięknym golem. Dla mnie był to mecz, gdy Wisła owszem, straciła dwa punkty, a jeszcze kilka chwili i straciłaby 3, ale zyskała wielkiego kopa mentalnego. To było słychać w wypowiedzi pomeczowej Dudy (swoją drogą wypadł naprawdę inteligentnie). Mamy 4 pkt po 3 meczach, jak to już bywa w Wiśle jest tego dużo mniej niż być powinno, ale trener Jop wyciągnął wnioski i wyrzucił ze składu Szota i Alfaro i gramy w 11, co jest wspaniałą wiadomością (w ostatnim czasie albo był w składzie co najmniej jeden bezużyteczny piłkarz, albo czerwona kartka :), widać też, że fizycznie wygląda to dobrze. Z ostatnich trzech sezonów moim zdaniem szanse na awans (pewnie po barażach) są największe. Trener, którego skrytykowałem po meczu ze Zniczem uczy się na własnych błędach, piłkarze wyglądają na pewnych siebie, gramy na jednym froncie i drużyna powinna rosnąć z meczu na mecz. W końcu jest fajny mental. Będzie dobrze :)

A no i muszę powiedzieć, żę w dobrze funkcjonującym zespole (i z Jarochem) Baena wyglądał dobrze nawet gdy trzeba było gonić wynik. Oby tak dalej, duzo fajnych zagrań i wygranych pojedynków, powinien mieć minimum jedną asystę gdy Mikulec zmarnował super sytuację. Trzymajmy sie już tego składu tylko Kutwa (a potem Colley) za Biedrzyckiego i nie ma już w zespole wyraźnie słabego punktu. I zdrowia dla Poletanovicia, wyleci Duda czy Igbe to drugi za niego zagra z podobnym skutkiem, a duża szóstka jest po prostu niezbędna póki Carbo nie wróci.

Łęczna jest w kiepskiej formie, oby poszło - o dziwo, bo zwykle wolimy mocnych rywali - gładko ;) Wszystko na to wskazuje poza tym, że to Wisła Kraków :D

Karherop 03.03.2025 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez longmichal (Post 1643760)
.

Arka świetnie rozegrała swoje stałe fragmenty, poza tym jednak nie istniała. Wisła ma niedoświadczonego bramkarza i taka sytuacja to oczywiście błąd Letkiewicza, ale zostawiając go w bramce trzeba się z tym liczyć.

A co zrobila obrona by pomoc mu przy tym golu? Czemu Jaroch zamiast przepchnąć Azackiego/pokryć krotki slupek wygladal bardziej jakby kryl Letkiewicza? A Uryga? Ten to w ogole stał z boku, choć to on powinien skakac do tej glowki

Dla Arki SFG to byla jedyna bron w tym meczu, wiec nic dziwnego ze wlasnie na to skoncentrowali cale swoje sily.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl