![]() |
Kolejny mecz, który pokazał dobitnie, że jak się naszym nie przeszkadza to wygrywają mecze.
Pora nauczyć się wygrywania kiedy rywal robi, co może żeby nie dać sobie strzelić gola. Ale na to chyba AI nie działa |
Cytat:
Dzisiaj wszystko super, gratulacje dla trenera i piłkarzy. Ale to tylko kroczek na drodze do awansu i mam nadzieję, że świętowanie będzie po osiągnięciu CELU, a dziś obejdzie się bez pajacowania w szatni. Za tydzień równie ważny mecz, potem kolejny itd. aż do maja (czerwca?). |
Cytat:
Chłop wyszedł ofensywnie i wynik był jasny właściwie jeszcze przed golem Kutwy, jedynie rozmiar zwycięstwa Wisły było kwestią otwartą. Za tydzień gramy z Arką i stamtąd też wywieziemy jakieś punkty o ile Szwarga nie włączy sobie powtórki meczu ze Zniczem. |
Wyszło trochę słoneczka, mecz z większą stawką, przeciwnik bardziej otwarty, szybko strzelony gol i poszło:)
|
Cytat:
Tak jak mówię Sukiennicki Duda, Gogół Szot. Nie nadają się do gry bo mają nasrane do główek. Trzeba ich wykopać byle szybciej żeby nie popsuli Baniowskiego i Kuziemki... |
Fakt, Ruch zagrał otwartą piłkę, ale każda zmiana pogarszała zdecydowanie jakość naszej gry.
Duda w kilka minut chyba z pięć razy podał do tyłu, potruchtał sobie chłopak w tym meczu. Kiss zepsuł dosłownie wszystko, nawet przytomne podanie Alfaro na wolne pole, poza tym wykonywał wszystkie SFG - oczywiście źle. Alfaro poza podaniem do Kissa nic nie pokazał. Sukiennicki chyba najlepiej, ale nadal trzy poziomy niżej niż Igbekeme, bezproduktywny. Winny porażki ze Zniczem wg. Jopa chyba Baniowski bo jako jedyny nie dostał minut przy stanie 0:5. Jest szansa że Poletanović zastąpi Carbo, bredzenie że zrobią to Sukiennicki albo Duda zostało już chyba zweryfikowane. Pierwszy skład praktycznie bezbłędnie, poza Jarochem który jak zwykle dał się ograć na boku w pierwszej połowie. Kutwa świetny mecz, praktycznie bezbłędny. Ciekawe czy znowu siądzie na ławce żeby zrobić miejsce "el Capitano". To byłoby w stylu Jopa. |
Czym tłumaczyć radykalną zmianę stylu?
A. Przelewy doszły. B. Przelewy nie doszły, ale jednak w Ruchu bardziej nie doszły niż u nas. C. Jop przestał czytać brednie AI podsyłane mu przez prezeska i zestawił zespół z tego materiału, który ma i jest najlepszy na boisku, a nie z tego co najlepiej wypada w excelu. Plus oczywisty błąd trenera Ruchu w doborze taktyki. |
Takim składem można coś szarpać, już pomijając te że Ruch po prostu pozwolił nam grać.
Duarte dobrze się pokazał, Poletanović wiadomo było że będzie solidny. Jeszcze tylko znaleźć kogoś za Jarocha i jakoś to będzie wyglądać. Fajny wynik, nikt się takiego nie spodziewał. Zaskoczyli chłopaki. To teraz trzeba się przygotować na jakiś ciężki remis ze świnią. |
Kutwa musi grać.
|
Ruch nie stawial autobusu. Z takimi druzynami lepeij nam sie gra + presja zjadla Ruch dzisiaj. Nie dzwigneli meczu.
W teorii za tydzien Arka faworyt + presja trybun bo jak zwykle Wisla przyciaga. Wiec opcja ze wywieziemy pkt z Gdyni jest. Natomiast ciezko mi uwierzyc w serie 6 pkt w 2meczach z druzynami aspirujacymi do awansu. |
Cytat:
|
Hejterow dupa piecze. Wynik nieosiągalny dla Rude i zgrai Hiszpanów plus Omraniego stacjonującego w żabce.
Jakoś tak się składa że ta wyśmiewana PMS i większość Polaków w składzie umie w pojedynczych meczach pokazać się lepiej niż w każdym ligowym meczu pokazywał się Rude z ekipą. PS co nie zmienia faktu że Wisła jest zgniła i to są tylko pojedyncze wyskok lub krótkie serie, a na koniec i tak jest brak awansu. Jednak co by nie mówić to ten słaby Jop i poniżany przez hejterow lepiej ogarnia niż ich Rude. |
Cytat:
|
Ten mecz jest równoważny wygraniu Pucharu Polski. Wszyscy będą się podniecać a rzeczywistość będzie niestety dalej skrzeczeć o u steru tego statku stoi kapitan Królewski. Mecz super ale co dalej?
|
No nie bardzo 5 baniek za niego nie zapłacą. :)
Jest jeszcze jedna różnica, sędzia był ogarnięty. |
Mecz otwarty bramką z sfg w 4 minucie pierwszej połowy i zamknięty bramką z sfg w 10 minucie drugie połowy. Oba oczywiście wykonane przez Poletanovicia. Ciężko powiedzieć jaki wpływ to miało na ewentualne zmuszenie Ruchu do otwartej gry, a na ile Szulczyk po prostu nie chciał tak czy siak stawiać autobusu.
Zasadniczo jeśli zaczniemy konwertować na jakimkolwiek sensownym procencie chore ilości ofensywnych sfg, które mamy zwłaszcza z przeciwnikami parkującymi autobus, to naprawdę może się tu jeszcze wydarzyć coś sensownego, a warto przypomnieć, że z Petrochemią na jesieni również wygraliśmy mecz w zasadzie z sfg, więc można nieśmiało mówić o zaczątkach jakiejś tam powtarzalności, ale człowiek który potrafi wrzucić w punkt jest tu bezwględnie konieczny. Z Płockiem był to Kiakos, dziś Poletanovic. |
Cytat:
Masz niestety rację - też jaram się jak małe dziecko tym zwycięstwem, które - obym się mylił - zostanie przyćmione za tydzień kolejna mokra szmata w pysk. Acz Jarosław będzie miała punkt zaczepny do końca roku, na który będzie się powoływać przy każdej okazji. |
Super mecz byłem o bramkę Ruchu od zgarnięcia paru K na zakładach :/
Ciekawe na ile gazu wystarczy Poletanovicovi... Dziś w środku profesor Ten mecz udowadnia że stać nas na walkę o baraże i awans potrzebujemy serii aby się w końcu zaczęła. |
ten mecz pokazal wszystkim przeciwnym druzyna ze nikt z nami juz nie zagra tak otwartej pilki- kazdy zrobi autobus - kontry - i skonczy sie jak ze Zniczem .......nasza mysl szkoleniowa od 3 lat nie potrafi znalezc srodka na taka gre przeciwnikow- a sami fachowcy w sztabie przeciez
|
Cytat:
Wcale nie uwazam ze Arka czy Miedz u siebie będą sie murować, grajac u siebie nie moga zaparkowac autobusu. Co do meczu to masterclass. Idealny sklad, przyszlo troche świeżościi nasi fruwali . Oby tak dalej. I żadnych znian w skladzie. Uryga niech czeka na ósmą żółta Biedryckiego i swoje minuty dostanie. Kutwa musi grać. Widać też jaka wartowcia będzie Poletanovic. MVP dla mnie Mikulec. Calkowicie ustawil Kozaka. |
Ja dodam, że dla mnie cichym bohaterem Fred, kurcze to jest gość, który w przeciwieństwie do reszty naszych skrzydłowych potrafi zrobić coś z niczego na małej przestrzeni. Wizją gry bije naszych wszystkich skrzydłowych na głowę, wiadomo, że bywa niedokładny (jak dla mnie wygląda jakby nie do końca był pewny siebie - patrząc jak mało szans dostawał - nic dziwnego), ale widać że gość po prostu pasuje do tego co my mamy grać.
On nie potrzebuje hektarów miejsca jak Baena, Alfaro czy nawet Kiss - tylko potrafi kreatywnie zagrać w największym tłoku, na małej przestrzeni - uważam, że bardzo jest niedoceniany przez naszych trenerów, a widać że ma potencjał na dużo lepszą grę. Maczał palce przy bodajże 3 bramkach zaliczając wiele przeszywających kluczowych podań w tempo. Mam nadzieję, że Jop da mu więcej szans i nie będzie go ławkował po jednym słabszym występie, myślę że to typ gościa, który potrzebuje czuć zaufanie trenera. Bardzo fajny mecz Poletanovica, zaskoczył mnie na plus, bo myślałem, że trochę skapcaniał, a tu dość mocno zasuwał - oby tak dalej, dużo lepszy od Dudy na tą chwilę. Niestety Kacper po obozie strasznie ociężały i bez błysku. O Rodado nie zamierzam za dużo pisać, wyszło słoneczko, wskoczyło +10 stopni jak się słońce oparło i tym razem Pan Piłkarz się objawił w całej okazałości. Jak ktoś mi powie, że on w poprzednim meczu zagrał na swoim normalnym poziomie to go zabiję śmiechem :) :) Baena był dziś bardzo dobry, bo dostał to co lubi czyli okazje do prowadzenia kontrataków, bo Ruch musiał się otworzyć. O ile w tłoku jest bezużyteczny, to jak dostanie trochę wolnej przestrzeni to aż przyjemnie się patrzy na te jego rajdy. Bardzo fajnie dziś Letkiewicz, przytomnie w bramce. No i oczywiście Pan Profesor Kutwa powinien grać od początku. Chłopak ma 21 lat i z 10 występów w pierwszej drużynie, a gra pewnie jak stary wyjadacz z setką spotkań za pasem. Czapki z głów. Nie wolno również zapominać o Mikulcu, bo to gość z niesamowitą motoryką. Jest nie do zajechania i nieważne czy jest lato, zima, deszcz, słońce, otwarty mecz, zamknięty mecz, przegrywamy, wygrywamy, remisujemy - jedno jest pewne jak podatki, Mikulec zapierdzielający od szesnastki do szesnastki i nic go to nie rusza. Niesamowity jest. Ogólnie cała drużyna zasługuje na pochwały. |
Potrzeba nam drugiego Mikulca na drugą stronę, choć dziś akurat Jaroch bezbolesny
|
Cytat:
|
Piękny mecz i dzień, oby tak dalej :)
|
Niesamowity mecz z naszej strony! Brawo!
Teraz trzeba zagrać nie gorszy mecz w Gdyni. Walczymy o baraże i o awans :) |
W sumie typowe dla Wisły, najpierw wtopa, a potem zaskakujący dobry mecz i wynik. Oby schemat się nie powtórzył i w kolejnym znowu nie było klęski
|
Wczorajszy mecz idealnie pokazał co znaczy mieć skrzydłowego, który ma pomysł na grę (Duarte), a nie snuje się po boisku jak obłąkany (Alfaro), dwaj piłkarze o zupełnie innej charakterystyce, to nie do podważenia, ale kwestia rozwiązań w ofensywie, polotu w grze oraz kreatywności na lewej stronie to było niebo a ziemia w porównaniu do meczu ze Zniczem. O Kutwie już sporo osób napisało, podzielam podobną opinię.
Cieszy też fakt, że mamy bardzo dobry duet napastników, zarówno Zwoliński jak i Rodado potrafią zrobić coś z niczego, jak nie wpada jednemu, to wpada drugiemu. |
Zwolak akurat pograł średnie zawody
|
Zobaczymy jak będzie w następnych kolejkach. Nie ma co w euforie wpadać po jednym meczu i od razu śnić o awansie i barażach. Jak będziemy w stanie punktować dalej, to będzie można na spokojnie myśleć.
|
Nam nie są potrzebne mecze niesamowite i jakieś rekordy bramek, tylko przede wszystkim stabilna forma i nawet przepychanie meczów na farcie ale seriami. Wczoraj mimo pięknego meczu dopisaliśmy w tabeli jedynie 3 pkt, a za wrażenia artystyczne w jednym czy pięciu meczach nikt awansu nie da.
I to jest problem Wisły, że trafiają się super mecze ale pojedyncze. Później część ludzi z Zaskroncem na czele się podnieca że maszyna ruszyła. Dopóki Wisła nie awansuje, nie będzie seryjnie miała dobrych wyników to nic nam po tych fajnych meczach. I niestety jest to nasza bolączka od kilku lat |
Ciekawe, czy Kutwa zagra z Arką.
Moim zdaniem Kutwa powinien mieć plac i trzeba na niego stawiać. W takiej sytuacji bramkowej jaką miał w 4. minucie meczu, to Uryga czy Biedrzycki by się najpierw ustawiali do piłki pół godziny jak krążownik w porcie, a potem jeśli jakimś cudem wykonaliby uderzenie bez zerwania wiązadeł w kolanie, to piła pewnie poleciałaby w krzaki pod stadionem. Kutwa ma dobrą zwinność, jest mobilny, nie musi się ustawiać do piłki, tylko sytuacyjnie ją zagrywa. Do tego wygrywa główki i dobrze wyprowadza piłkę. Nie widzę powodu, żeby z Arką nie wyszedł w pierwszym składzie. Jako pomocnik był beznadziejny i błąkał się po boisku, jako stoper jest bardzo solidny a na pewno ma jeszcze ogromy potencjał do wykorzystania. |
To ja jeszcze pochwalę Biedrzyckiego bo nikt tego nie zrobił. Zagrał bardzo dobry mecz.
Nie "jak na niego", bo to żadna pochwała (poprzednią rundę miał katastrofalną), ale w ogóle. Nawet żółta kartka była sensowna, musiał przerwać akcję i nie pozwolił Ruchowi wrócić do meczu. Jeżeli Jop będzie coś mieszał w obronie po tym meczu to nie mam pytań. |
Cytat:
Z Gdyni jeszcze przywieziemy punkty - sklaniam sie ze wygramy bo wyjda na nas tak jak Ruch, beda chcieli odbierac pilke wysoko wiec znowu bedziemy mieli miejsce na kontry i klepanie w polu karnym. Pozniej mamy mecz z Leczna i tu juz punkty stracimy bo Leczna przyjedzie sie bronic, beda stac gleboko i wasko a my nie mamy druzyny zeby cos na to poradzic. Bedzie wiec spychanie nas na boki i milion wrzutek. Z Legnica beda punkty a z Kotwica strata. Tak to widze, patrzac na to jak od spadku do 1 ligi Wisla prezentuje sie z druzynymi grajacymi defensywnie i z tymi grajacymi ofensywnie. |
Potwierdziło się to co pisałem przed meczem, że wygramy bo lubimy wielkie mecze.
Niestety dzieje się tak jeden, dwa mecze na rundę, potem wszystko wraca do normy... W stwierdzeniu lepiej wygrać pięć razy po 1-0 niż raz 5-0 jest dużo prawdy... |
Wygraliśmy bo w składzie nie było leserów, jak weszli to obraz gry wrócił do mizernego standardu.
Cytat:
|
Cytat:
Jako stoper wprost przeciwnie, inny piłkarz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na drużyny murarzy jest jeden prosty sposób, grać szybko do przodu, a nie każdą piłkę wracać do stopera, a to sobie upodobali nasi. Z takim przeciwnikiem jest może kilka okazji na kontrę i trzeba je umieć wykorzystać, a przynajmniej próbować je wykorzystać. Tego brakowało, wszystko było zwalniane i cofane do obrony zwłaszcza przez Dude, on jest głównym hamulcowym grania do przodu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl