Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   12. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Kraków, 5 październik 2024, 19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11046)

Karherop 06.10.2024 12:58

:idea:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1636500)
W momencie gdy wbiegają tylko piłkarze drużyny broniącej się, a pada bramka, to chyba karny nie jest powtarzany?

Tak się stosuje, ale tu mamy sytuację ze obie drużyny wbiegły w pole karne i uzyskał korzyść zawodnik który przekroczył linię. To nie ma powiązania z naszymi zawodnikami.

Gdyby Letkiewicz obrobił tego karnego to też byłby do powtórzenia, chyba że tylko rywale by wbiegli to już nie.

Markus 06.10.2024 13:02

Potwierdziło się, że Jop przynajmniej na razie ma bardzo szczęśliwą rękę do prowadzenia Wisły. Gdy jest pierwszym trenerem drużyna wygrywa i seryjnie robi punkty, nie traci ich tak jak wielokrotnie wcześniej nawet z totalnymi ogórkami.:-)

Trzeba to docenić. Zobaczymy jak długo efekt ten się utrzyma.

W Siedlcach Jop postawił na ustawienie drużyny i taktykę podobną do tej, którą wiosną wdrażał Rude: czyli asymetryczne ustawienie z Mikulcem de facto w roli skrajnego pomocnika (Rude ustawiał w niej dużo gorszego Krzyżanowskiego) i grą trójką obrońców z tyłu. Jop ma teraz w środku pola duet Carbo-Igbekeme, bardzo dobrze asekurujący centrum boiska, zbierający drugie piłki i blokujący wiele potencjalnych kontr, dlatego tym razem to działa, a rywale nie zabijają nas kontrami po stracie piłki, które wiosną były zmorą Wisły.

Sytuacja ta pokazuje, że Jop się uczy i wyciąga wnioski z pracy z poprzednimi trenerami.

Znów mieliśmy też korektę w stosunku do czasów Moskala, polegającą na szerszym ustawieniu skrajnych pomocników (szczególnie prawego), graniu praktycznie dwójką napastników (Rodado wczoraj był bardziej drugim cofniętym napastnikiem schodzącym do prawej strony niż ofensywnym pomocnikiem) i Alfa w roli "wolnego elektronu" schodzącego z lewej strony do środka, co przy manewrze z bardzo ofensywnie ustawionym Mikulcem dezorganizowało obronę gospodarzy, która z każdą kolejną minutą coraz bardziej się gubiła, bo i kondycyjnie słaba. Momentami zabawnie było patrzeć jak przez te zmiany pozycji u nas tracili koncept i nie wiedzieli kogo kryć, gdzie się przesuwać, więc już całkiem ładowali się kupą we własną 16-stkę, zostawiając naszych piłkarzy na bokach jeden na jeden itd :-D

W drugiej połowie nasza dominacja i stłamszenie Siedlczan było już totalne. W defensywie byli dzięki naszej grze zdezorganizowani, a w ofensywie nawet nie mogli pierdnąć, bo wszystko blokował duet Carbo-Igbekeme i mogli tylko liczyć, że Jaroch z Biedrzyckim czasem się urwą, Mikulec nie zdąży wrócić, lub dostaną jakiś stały fragment gry.

Trzeba pochwalić też Mikulca za dwa bardzo dobre strzały, Rodado za tradycyjną pracowitość, Kissa za kilka niezłych akcji na skrzydle i Łasickiego za solidny mecz w obronie, choć przy karnym mógł zrobić więcej po obronie strzału przez Letkiewicza. Ten młodzian znów nie miał za wiele pracy, ale w tej sytuacji się wykazał, co dobrze rokuje na przyszłość.

Liczę, że w pucharowym meczu z Siarką szansę gry dostanie też naprawdę fajnie wyglądający obecnie w rezerwach Kuziemka, bo przydałoby się większe pole manewru na pozycji młodzieżowca, gdy Duda ciągle musi zmagać się z kontuzjami.

W pierwszej połowie bardzo słabo grał z Zwoliński, Alf też ciągle jest odległy od swojej najlepszej dyspozycji. Duarte kolejny raz dał beznadziejną zmianę, niczym nie wyróżnił się po wejściu na boisko Sukiennicki i Gogół.

Markus 06.10.2024 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1636468)
jak chcesz być trollu bardziej wiarygodny, to yebay zaskrońca za faktyczne s.......iny (tych nie brakuje) , a nie każdą rzecz jak leci :foch:

Obstalowanie Jopa to najlepsza decyzja od lat :alleluja:

Skąd ta lekka konfuzja tym, co wypisuje hejterek Arkadiuszu? :evil: Czyżbyś urodził się wczoraj i nie wiedział do tej pory, że jedyną myślą i ideą, która stoi za postami tego hejterka jest dowalanie Królewskiemu za każdą sprawę zarówno urojoną jak i prawdziwą? Obojętne, co on by zrobił, nawet gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, ten hejterek wylewałby tu na niego za to swój nieustanny hejt, nic innego nim przecież nie powoduje, tylko po to jest na forum i pisze. :-D

Jaroo1 06.10.2024 13:33

Markus i Arek, jeszcze się końcówkami postykajcie. Jesteście własnym takim uobrazowieniem tego dlaczego w Wiśle jest źle. Wmawianie nieudacznikom że są ok, poklepywanie się po pleckach, bronienie swoich mimo że nie mają kompetencji itp. no i standardowe bycie chorągiewka. Teraz markusik pisze że Jop ok, a gdzie twoje .......enie, że Jop to zła PMS? Albo napisz wprost że Jop łapie serię zwycięstw w przeciwieństwie do nieudacznika Sobola czy Rude. Jakoś nie możesz przyznać że ten caly Rude to byl piękny niewypał. Jop w lidze już zrobił więcej niż twoja niePMS. Ale lizcie się z Arusiem dalej po końcówkach bo przecież tu każdy co ma inne zdanie to jest hejter i to od Błaszczykowskiego i szarksow, a tymczasem się kiście dalej z legendą pupilem Kuby czyli panem Kaziem czy też podpierdalaczem z układu rodzinnego tj. Siewierskim. Tyle zostaje z tego waszego .......enia że prawda się obroni itp.

TommyTSW 06.10.2024 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1636496)

Tak, Mikulec zawalił w sytuacji w której karny powinien być anulowany.

Ale nie został ANULOWANY i bramka została uznana.W sosnowcu też powinni powtórzyć karnego po kopie rugby arkowca, to już nie było tak miło.

Arkadiusz.Czerepach 06.10.2024 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636508)
Markus i Arek, jeszcze się końcówkami postykajcie. Jesteście własnym takim uobrazowieniem tego dlaczego w Wiśle jest źle. Wmawianie nieudacznikom że są ok, poklepywanie się po pleckach, bronienie swoich mimo że nie mają kompetencji itp. no i standardowe bycie chorągiewka. Teraz markusik pisze że Jop ok, a gdzie twoje .......enie, że Jop to zła PMS? Albo napisz wprost że Jop łapie serię zwycięstw w przeciwieństwie do nieudacznika Sobola czy Rude. Jakoś nie możesz przyznać że ten caly Rude to byl piękny niewypał. Jop w lidze już zrobił więcej niż twoja niePMS. Ale lizcie się z Arusiem dalej po końcówkach bo przecież tu każdy co ma inne zdanie to jest hejter i to od Błaszczykowskiego i szarksow, a tymczasem się kiście dalej z legendą pupilem Kuby czyli panem Kaziem czy też podpierdalaczem z układu rodzinnego tj. Siewierskim. Tyle zostaje z tego waszego .......enia że prawda się obroni itp.

odpowiem tylko za siebie

kto jest nieudacznikiem w tym poście ?

Jop ?

Drozd 06.10.2024 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1636466)
Wow. Sto pięćdziesiąte siódme dośrodkowanie Jarocha było w końcu udane. Może jakaś premia dla niego? To jest kompromitacja, że taki parapiłkarz u nas gra.

I niech mi ktoś wytłumaczy. O ch.j chodzi z tym notorycznym wykonywaniem autów przez Jarocha na wysokości pola karnego przeciwnika? My nigdy nie możemy szybko wznowić gry, bo zawsze czekamy na Jarocha. Czy żaden inny piłkarz naszej drużyny nie posiada umiejętności rzucenia na boisko piłki? Juz nie chce się pastwić jego dalekimi wrzutami w pole karne. Kur.a, przecież my nigdy nic z tego nie strzeliliśmy.

Nie myśl, że Jaroch to moim zdaniem dobry grajek :). Ja tylko zauważam że nie olewa tak swoich obowiązków jak choćby w Pruszkowie. A co do wrzutów z autu, to 1 liga należy tak wrzucać to dodaje kolorytu ;).

s1mone 06.10.2024 15:53

Ja myślę, że tu sędzia nie miał przepisów, które by mu umożliwiły unieważnienie gola.

Najlepsze co mógłby zrobić to powtórka rzutu karnego ze względu na wbiegnięcie Mikulca.

Skoro zawodnik drużyny przeciwnej wbiegł, a nasz bramkarz wybronił to zastosował korzyść, a że po tej korzyści padła bramka to co wtedy?

Rzut wolny?
Ale na jakiej podstawie? Nie było spalonego, nie było faulu. Taki uznaniowy rzut sędziowski? Pewnie byłby z duchem gry, ale raczej niezgodny z przepisami. Podejrzewam, że tak to się odbyło. Nie bronię sędziego, ale tu raczej przepisy zawiniły, że nie wzięły pod uwagę możliwości wystąpienia takiej sytuacji.

Co do gry drużyny to się nie wypowiem, bo wyjątkowo widziałem tylko skróty. Fajnie, że Jop znowu zwycięski, wszystkie moje dobre przeczucia się potwierdzają.

To co się rzuciło w oczy, że Alfaro najlepsze zagranie zademonstrował, gdy nie musiał dotykać piłki (przepuszczenie do Mikulca TOP), cały czas po nim widać brak czucia piłki. Nawet w skrócie, gdzie go było mało. Jak wróci do formy to gracz z taką wizją gry będzie niezwykle przydatny.

Fajnie, że daliśmy radę odwrócić wynik meczu po 0:1. Za Moskala i Rudego było to niezwykle rzadkie.

Jaroo1 06.10.2024 15:54

Cytat:

odpowiem tylko za siebie

kto jest nieudacznikiem w tym poście ?
Nieudacznikiem to jest Sobolewski, Wuja, Truskolasy z Zaskrońcem i Rude.

Ty już tu kilka razy jakieś sugestie w moją stronę pisałeś, że ja niby po jakiejś linii tu pisze. Myślicie z markusem, że jak ktoś jebie takiego nieudacznika jak Zaskroniec to jest z układu jakiegoś. A w tym samym czasie układowy Siwierski z polecenia rodzinki, grzeje ciepłą posadkę.
Kolejny nieudacznik Rude, czego markus nie przyzna. A Jop to nawet jakby z Wisła spadł do II ligi to jest tutaj wygrany, bo od niego nie ma co wymagać, chłop bez przeszłości trenerskiej na wyszych poziomach więc jest tu bardziej eksperymentalnie w roli trenera, niż jako strażak, który "musi". A jest wygrany bo i tak już te 5 meczów wygranych pod rząd, w jego przygodzie z Wisłą znaczy więcej niż praca wszystkich trenerów w Wiśle w ostatnich latach.

Kurz 06.10.2024 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1636496)
Tak graliśmy w pucharach, a przed arcy ważnym meczem z Kotwica to Moskal (jak sam przyznał) napalil się na awans po 1 połowie w Bruggi i nie dał odpocząć kilku zawodnikom.

Zresztą kamyków do ogródka Moskala jest masa, choćby forsowanie Kutwy jako mózgu środka pola.

Puchary skończyły się ponad miesiąc temu. W czym przeszkadzały w meczu z Wartą czy ŁKSem?

Puchary skończyły się ponad miesiąc temu i właśnie dlatego drużyna wygląda lepiej. Tego się chyba spodziewaliśmy. Nie chodzi przecież tylko o odpoczynek najbardziej wyeksploatowanych zawodników, ale i nadganianie zaległości przez Jamesa, Duarte, Zwolińskiego, Alfaro czy Kissa.

Sytuacja z Cercle nie jest jednoznaczna. Moskal napalił się na awans, ale... gdyby przy stanie 3:0 dokonał zmian i zdjął podstawowych zawodników, byłoby tak samo źle. Pojawiłyby się głosy, że poddał się bez walki. Gdybaniom nie byłoby końca. To sytuacja, z której nie ma dobrego wyjścia.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636493)
- Jop wystawia optymalny skład na swoich pozycjach, co zwiększa opcje gry 1 na 1 na skrzydłach i rozegrania w środku. To co robił Moskal to był sabotaż. Tutaj miałem największe obawy, ale Jop chyba zrozumiał że posadę utrzymają mu tylko zwycięstwa, nie brednie "krakowskich dziennikarzy" i twittera o młodych zdolnych. Granie Sukiennickim i Starzyńskim na skrzydłach to był sabotaż.
[/B]

Żeby Jop mógł wystawiać optymalny skład, potrzebny był bardzo późny transfer Jamesa i tygodnie pracy nad formą Kissa, Alfaro, Zwolińskiego czy Duarte. Klub nie za bardzo zadbał o komfort pracy Moskala w pierwszej fazie sezonu.

wolfy 06.10.2024 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1636523)
Puchary skończyły się ponad miesiąc temu i właśnie dlatego drużyna wygląda lepiej. Tego się chyba spodziewaliśmy. Nie chodzi przecież tylko o odpoczynek najbardziej wyeksploatowanych zawodników, ale i nadganianie zaległości przez Jamesa, Duarte, Zwolińskiego, Alfaro czy Kissa.

Sytuacja z Cercle nie jest jednoznaczna. Moskal napalił się na awans, ale... gdyby przy stanie 3:0 dokonał zmian i zdjął podstawowych zawodników, byłoby tak samo źle. Pojawiłyby się głosy, że poddał się bez walki. Gdybaniom nie byłoby końca. To sytuacja, z której nie ma dobrego wyjścia.





Żeby Jop mógł wystawiać optymalny skład, potrzebny był bardzo późny transfer Jamesa i tygodnie pracy nad formą Kissa, Alfaro, Zwolińskiego czy Duarte. Klub nie za bardzo zadbał o komfort pracy Moskala w pierwszej fazie sezonu.

Jasne. Wszyscy doszli do optymalnej formy fizycznej akurat tydzień po zwolnieniu Moskala.
No co za pech.
Z drugiej strony - niepotrzebni nam pechowcy.

FraMat 06.10.2024 18:44

Może inaczej?
Moskal został zwolniony jak wszyscy (prawie) doszli do optymalnej formy.
Złośliwość Jarka, brak cierpliwości czy nieorientowanie się w temacie futbolu?
To wszystko w zasadzie go dyskwalifikuje.

Jaroo1 06.10.2024 18:55

Przecież mimo tragicznych wyników w lidze zwolnienie Moskala się nie broni. Natomiast niezwalnianie Rude, Sobola, Wuja się nie broniło. Jak trzeba było zwalniać po słabym sezonie to Zaskroniec trzymał do upadłego bo algorytmy tak mówiły. Jak teraz ruszyła liga i puchary jednocześnie, było dużo kontuzji itd to nagle Zaskroniec ratuje sezon po 7 kolejkach.
To jako to jest oszust i kombinator każdy normalny człowiek widzi. Moskal w lidze grał tragedię ale za to w pucharach pokazał się lepiej niż Rude w PP. Graliśmy lepiej dla oka mecze z Trnava czy Cercle i strzelaliśmy dużo bramek. To go różniło od Rude który jak wygrywał to tylko niewielka różnica goli albo na farcie.
Stosując te same kryteria dla wszystkich trenerów Zaskroniec nie miał prawa zwolnić Moskala, tak samo algorytmy nie miały prawa pokazać że jest do zwolnienia skoro te same algorytmu bronily Sobola czy Rude.

Patologia forumowa z przyklasnieciem przyjęła decyzję Zaskrońca i mówi jak to Moskal na zwolnienie zasłużył, nie zastanawiając się nad tym o co tak na prawdę w tym chodziło i nie zwracając uwagi na pokrętne działania Snakea. I to jest ten problem. Zero obiektywizmu, działanie niby na danych, liczbach a tak na prawdę jest to zwykle bla bla bla i o wszystkim decyzja emocje i charakter Zaskrońca.
I dlatego zawsze tu będzie źle. Przez takich dzbanów jak ci z forum i przez takich Zaskrońców, bo jak się nie ma charakteru do zarządzania, czutki do piłki - wtedy można się kierować swoją intuicja i mądrością w tej dziedzinie, to wtedy rzeczywiście druga droga, czyli oparcie się na danych, statystykach mogłaby prowadzić klub w dobra stronę. Tu nie ma ani tego ani tego.
Jest teatr dla idiotów niczym w polityce, jeden płacze nad konstytucją drugi na briefingu z okazji rzekomego odejścia z klubu oraz na wywiadzie w tv. A pelikany łykaja cyrk i dyskutują co to będzie w tym kraju o Wiśle. Gówno będzie z takimi nieudacznikami i kombinatorami.

wolfy 06.10.2024 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636533)
Może inaczej?
Moskal został zwolniony jak wszyscy (prawie) doszli do optymalnej formy.
Złośliwość Jarka, brak cierpliwości czy nieorientowanie się w temacie futbolu?
To wszystko w zasadzie go dyskwalifikuje.

Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

PAWEŁ 06.10.2024 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636535)
Przecież mimo tragicznych wyników w lidze zwolnienie Moskala się nie broni. Natomiast niezwalnianie Rude, Sobola, Wuja się nie broniło. Jak trzeba było zwalniać po słabym sezonie to Zaskroniec trzymał do upadłego bo algorytmy tak mówiły. Jak teraz ruszyła liga i puchary jednocześnie, było dużo kontuzji itd to nagle Zaskroniec ratuje sezon po 7 kolejkach.
To jako to jest oszust i kombinator każdy normalny człowiek widzi. Moskal w lidze grał tragedię ale za to w pucharach pokazał się lepiej niż Rude w PP. Graliśmy lepiej dla oka mecze z Trnava czy Cercle i strzelaliśmy dużo bramek. To go różniło od Rude który jak wygrywał to tylko niewielka różnica goli albo na farcie.
Stosując te same kryteria dla wszystkich trenerów Zaskroniec nie miał prawa zwolnić Moskala, tak samo algorytmy nie miały prawa pokazać że jest do zwolnienia skoro te same algorytmu bronily Sobola czy Rude.

Patologia forumowa z przyklasnieciem przyjęła decyzję Zaskrońca i mówi jak to Moskal na zwolnienie zasłużył, nie zastanawiając się nad tym o co tak na prawdę w tym chodziło i nie zwracając uwagi na pokrętne działania Snakea. I to jest ten problem. Zero obiektywizmu, działanie niby na danych, liczbach a tak na prawdę jest to zwykle bla bla bla i o wszystkim decyzja emocje i charakter Zaskrońca.
I dlatego zawsze tu będzie źle. Przez takich dzbanów jak ci z forum i przez takich Zaskrońców, bo jak się nie ma charakteru do zarządzania, czutki do piłki - wtedy można się kierować swoją intuicja i mądrością w tej dziedzinie, to wtedy rzeczywiście druga droga, czyli oparcie się na danych, statystykach mogłaby prowadzić klub w dobra stronę. Tu nie ma ani tego ani tego.
Jest teatr dla idiotów niczym w polityce, jeden płacze nad konstytucją drugi na briefingu z okazji rzekomego odejścia z klubu oraz na wywiadzie w tv. A pelikany łykaja cyrk i dyskutują co to będzie w tym kraju o Wiśle. Gówno będzie z takimi nieudacznikami i kombinatorami.

Tutaj brawoszefy i obrońcy wibratora gotowi są o każdej porze dnia i nocy o.......ic mu lub sobie nawzajem kolbe oblizując przy tym usta :D

FraMat 06.10.2024 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636536)
Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

Jasne.
Jarek jest takim znawcą futbolu, twoim zdaniem?
Przecież on patrzy tylko w tabelki Excela.
A te najprawdopodobniej wielu zmiennych nie uwzględniają.
Rozumiem jednak że nie lubisz Moskala a Jop cię przekonuje, stąd taka narracja.
Ja mam z tym problem, bo choć widzę pomiędzy nimi różnicę, obydwóch uważam za odpowiednie osoby w Wiśle i uważam że na wyniki Moskala wpłynął zły kalendarz, konieczność grania na dwóch frontach, konieczność odbudowywania piłkarzy...
Tego tabeli nie wzięły pod uwagę

Drozd 06.10.2024 20:17

Moskal dał dupy przede wszystkim w Kołobrzegu, gdzie po 1:6 z Cercle powinien skoncentrować energie. Z Wartą u siebie po przerwie na kadrę gdzie tłumaczenia pucharami traciły rację bytu i w Łodzi gdzie drużyna zagrała tragicznie, a Kazek wyszedł i powiedział że coś trzeba zmienić ale nie wie co. To jarek mu pokazał co i go zmienił. A fakt że głów poleciało więcej, może wynikać z jakichś innych okoliczności.

pi0tr3k94 06.10.2024 20:34

Przecież jakby Kazik słuchał i udawał, że interesuje go pierdzenie królewskiego o nowoczesnej technologii to byłby trenerem tak długo jakby chciał.
Ale że Kazika nowoczesna technologia nie interesowała, to królewski chciałby go zwolnić nawet gdybyśmy byli w tabeli na miejscu brukbetu.

Arkadiusz.Czerepach 06.10.2024 20:40

nie no jeszcze brawoszefa ze mnie zróbcie jprdl :))))))))))

TommyTSW 06.10.2024 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pi0tr3k94 (Post 1636544)
Przecież jakby Kazik słuchał i udawał, że interesuje go pierdzenie królewskiego o nowoczesnej technologii to byłby trenerem tak długo jakby chciał.
Ale że Kazika nowoczesna technologia nie interesowała, to królewski chciałby go zwolnić nawet gdybyśmy byli w tabeli na miejscu brukbetu.

no nie tyle, bo rudego zwolnił

leszekpw 06.10.2024 21:37

Że kto Rude zwolnił?:D

leszekpw 06.10.2024 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636536)
Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

Dokładnie tak było.

TommyTSW 06.10.2024 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636555)
Że kto Rude zwolnił?:D

no kto? święty mikołaj :rotfl:

pi0tr3k94 06.10.2024 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1636553)
no nie tyle, bo rudego zwolnił

Tak go zwolnił, że aż go prosił zeby został

pi0tr3k94 06.10.2024 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1636557)
no kto? święty mikołaj :rotfl:

Podjęliśmy wspólnie z Albertem decyzję, że nasza współpraca dobiegła końca. Jako klub bardzo chcieliśmy przedłużyć kontrakt z trenerem i dalej kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista

TommyTSW 06.10.2024 23:13

Wierzysz we wszystko co piszą?

s1mone 06.10.2024 23:25

Markus doszukiwał się podobieństw Wisły Jopa z Wisłą Rudego :D

Praktycznie nie ma żadnych.

Za Rudego graliśmy praktycznie 3 stoperami i na wahadła, cały czas nasi stoperzy grali w linii z Jarochem, który de facto był 3 stoperem i na wahadle po stronie Jarocha grał Villar. W dodatku jeden napastnik. My mieliśmy już problemy za Sobolewskiego w rozpracowywaniu autobusów w 8 chłopa (stoperzy zostawali na połowie) to przyszedł fenomenalny taktyk Rude i uznał, że skoro w 8 nie potrafią to on zrobi to w 7 :D :D No geniusz.

Teraz walimy ofensywne 4-4-2, gdzie faktycznie Mikulec wjeżdża jako dodatkowy skrzydłowy i długimi fragmentami gramy mocno ofensywne 3-5-2. Z tymże Jaroch wcale nie zostaje w linii ze stoperami tylko również podchodzi wyżej z boku obrony, więc momentami to wygląda jak 2-6-2. Za Rudego graliśmy bardzo zachowawczą piłkę, facet nie zauważył, że drużyny z nami chcą jedynie murować i zostawiał całe życie 3 gości z tyłu i w 7 próbowaliśmy rozpracować defensywę rywala mając na szpicy samotnego Rodado. Nic dziwnego, że to nie działało w lidze. W PP działało, bo drużyny się przeciw nam otwierały, jakby nie było wstyd ekstraklasowiczom murować się z 1 ligową Wisłą.

To niesymetryczne ustawienie wg mnie wynika po prostu z tego, że Mikulec przejawia większe inklinacje do gry ofensywnej niż Jaroch. Ot cały zamysł taktyczny w pigułce.

Zaczęliśmy rozjeżdżać autobusy, bo po prostu gramy odważniej i ofensywniej. 3x bardziej ofensywnie niż za Rudego i odrobinę bardziej niż za Moskala. Jop zdiagnozował nasz problem w 100% i nie szuka kwadratowych jaj. W dodatku ma po prostu szczęście czy tam nosa do selekcji piłkarzy. Jak zwał tak zwał. Brawo Mariusz !

TommyTSW 06.10.2024 23:50

Każdy się na nas nastawiał, teraz się musi przestawiać, tu mamy przewagę.

krysztal 07.10.2024 01:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636556)
Dokładnie tak było.

Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

leszekpw 07.10.2024 04:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636566)
Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D

leszekpw 07.10.2024 04:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636566)
Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D Nie jestes w stanie mnie obrazić. Wręcz śmieszą mnie i są balsamem na duszy twoje inwektywy. Bo to dowód twoich problemow psychicznych:D

Jaroo1 07.10.2024 05:29

Cytat:

W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.
Lesiu mimo nienawisci do PMS to nawet w okresie jak pisał żeby Rude i Królewski wypierdalali, stwierdził również że nawet Jop byłby lepszy od Rude

krysztal 07.10.2024 06:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636568)
I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D Nie jestes w stanie mnie obrazić. Wręcz śmieszą mnie i są balsamem na duszy twoje inwektywy. Bo to dowód twoich problemow psychicznych:D

A czy ja chcę cię obrazić?Uważam,że takich osobników bez honoru,bez poczucia godności nie da się obrazić.Widzę,że nie tylko uszy ci zabalsamowało ale i tą pustą przestrzeń między nimi.

Stelio 07.10.2024 09:37

Jak na razie to Arka też naklepala Odrze a Pogoń Siedlce razem ze Stalowa Wola to totalni outsiderzy niemniej fajnie, ze w koncu udalo sie nam ogolic frajerów. Prawdziwym sprawdzianem będzie teraz triduum z Terma, Łęczna i Płockiem. Patrząc się na to, że 2 z tych 3 męczy gramy na wyjeździe to ma poważne obawy czy Mariusz nie skonczy swojej cudownej serii i nie zacznie nowej, bo 0-1 pkt na 9 to całkiem realny scenariusz.

Arkadiusz.Czerepach 07.10.2024 12:05

Stelio troche optymizmu , ja rozumiem że dojechało cie jak nas wszystkich, ale starczy defetyzmu

Markus 07.10.2024 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636563)
Markus doszukiwał się podobieństw Wisły Jopa z Wisłą Rudego :D

Praktycznie nie ma żadnych.

:rotfl:

Oczywiście że Jop w ustawianiu i taktyce Wisły czerpie bardziej z Rude niż od Moskala.

To nie tylko asymetryczne ustawienie, ale też inne role i zadania poszczególnych zawodników, nie wystawianie ich na pozycjach, do których nie mają predyspozycji, a także wyższe ustawienie w poziomie defensywnych pomocników, by efektywniej zbierali drugie piłki, schodzenie ofensywnego pomocnika do prawej strony, Alfaro jako "wolny elektron" absorbujący półprzestrzenie w trzeciej tercji boiska (bo to jeden z nielicznych naszych zawodników, którzy umieją myśleć w ofensywie), inny model rozegrania i ataku pozycyjnego, a nawet wyznaczeni inni wykonawcy rzutów rożnych niż na początku obecnego sezonu. Koncepcję Moskala Jop wyrzucił tu do kosza, wszędzie nawiązując do pomysłów Rude, a nie do tego, co wyprawiał Kazek.

Oczywiście S1meonik ma o taktyce takie pojęcie jak pies o gwiazdach, więc nic dziwnego, że wypisuje brednie o ustawieniu 2-6-2, czy o ciągłej grze wahadłami za Rude :lol:

Różnica jest głównie taka, że teraz Jop ma Igbekeme, a Rude miał Dudę: czyli Hiszpan miał tam znacznie wolniejsze operowanie piłką, mniej podań prostopadłych, dużo gorsze ustawianie w asekuracji i odbiorze. Brawa dla Jopa, że potrafi tą zmianę jakościową w środku pola odpowiednio wykorzystać w taktyce dla potrzeb zespołu.

s1mone 07.10.2024 14:23

Tak Jop czerpie z Rudego hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha

Ku*** deklu Rude atakował najmniejszą ilością piłkarzy spośród wszystkich trenerów w historii Wisły w 1 lidze - to był zwyczajnie przyspawany do 1 taktyki piłkarski tchórz. Jop atakuje największą ilością piłkarzy spośród wszystkich trenerów w historii Wisły w 1 lidze. Ale spoko, niech ci będzie: Jop klonuje pomysły wybitnego taktyka MR RUDE, bo Markus do niesymetrycznego ustawienia dołączył hasło wolnego elektrona.


Jesteś wybitnie ślepy jeśli nie widziałeś za Rudego, że my mając piłkę cały czas graliśmy na 3 obrońców w linii. I co nagle recyrkulacja piłki, niesymetryczne ustawienie i wolny elektron sprawiły, że nam się sklonowali piłkarze i broniliśmy za Rudego na 3 stoperów, a atakowaliśmy ósemką piłkarzy. Rude wymyślił taką taktykę, że nas było na murawie 11 w polu + bramkarz :D :D :D


hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha

FraMat 07.10.2024 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636585)
Oczywiście S1meonik ma o taktyce takie pojęcie jak pies o gwiazdach, więc nic dziwnego, że wypisuje brednie o ustawieniu 2-6-2, czy o ciągłej grze wahadłami za Rude :lol:

Cały post markusa w zasadzie OK, to znaczy merytoryczny, chociaż można z jego tezami dyskutować.
Szkoda wtrętu powyżej, który jest tylko uwagami ad personam nie na miejscu, co może doprowadzić do niepotrzebnej potyczki na inwektywy, zamiast rzeczowej dykusji.

- 1 ujemny pkt dla Gryfindoru (czyli dla markusa).

Postanowiłem zacząć prowadzić przez jakiś czas statystykę takich ujemnych punktów.
Bez żadnych konsekwencji - nie jestem modem.
Chcę tylko zobaczyć kto w ciągu jakiegoś określonego czasu (dajmy na to miesiąc) zbierze najwięcej punktów jako największy hejter na tym forum.


- 1 pkt ujemny dla S1mone za:
Cytat:

Ku*** deklu
, oraz
Cytat:

Jesteś wybitnie ślepy
Szybko poszło.
Wiedziałem, że post Markusa wywoła reakcję i rozpocznie się flame.

Może jednak spróbujmy, nawet bez modów panować nad emocjami?

Jagul 07.10.2024 14:46

A może to Rude czerpał z Jopa?

s1mone 07.10.2024 16:59

No sorry, zagotowało mnie, bo Markus niby taki wybitny tactician, ale do 10 liczyć nie umie bęcwał jeden.

:D :D :D

Dodatkowo jego cały post niby merytoryczny, ale głównie to tak mowa trawa. Wiadomo, że jak grasz 3 stoperami to nie potrzebujesz pomocnika do ich asekuracji, więc z automatu pomocnicy grają wyżej. W przypadku Rudego to to jest zwyczajny standard przy 3 stoperach, w przypadku Jopa - przy 2 stoperach - to już dość odważny zabieg. Jedna taktyka z drugą ma bardzo niewiele wspólnego, bazuje na zupełnie innym wykorzystaniu przestrzeni w ofensywie, jak i zupełnie innym zachowaniu obrońców w fazie bronienia. Jedno ustawienie ma przeciwdziałać udanym wrzutkom z bocznych rejonów i wzmocnić krycie - przez co jest ustawieniem o wiele bardziej defensywnym i zachowawczym, drugie opiera się na umiejętnościach indywidualnych i dużym ryzyku.

Za Rude przez 90% graliśmy na wahadła, dopiero pod koniec nasz uber taktyk próbował coś zmienić ale średnio mu to szło. Ja nawet wrzucałem tu screeny naszego standardowego ustawienia defensywy z trzema stoperami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl