![]() |
Dla mnie z obecną formą to Goku nie ma miejsca w tej drużynie.
Owszem, nadaje się do gry z kontrataku, gdzie trzeba szybko coś zrobić z piłką, ale w takiej grze jak dzisiaj zwłaszcza do 60 minuty przeciwko Odrze jest hamulcowym. Mimo tego, że strzelił gola (z wydatną pomocą graczy Odry). O wiele lepiej gramy z lekko cofniętym Rodado i Sobczakiem z przodu. Rude chyba zrozumiał, że wrzutki w pole karne nic nie dają, więc wybrał kolejne nieskuteczne rozwiązanie w postaci prób wjechania z piłka do bramki rywala. Mam nadzieję, że z tego też się wyleczy - tak można grać z drużyną, która nie ustawia autobusu przed polem karnym i w nim. Oby ten Omrani szybko się odbudował i zaczął wnosić jakieś zagrożenie z przodu. |
Jedyne czego brakuje to próba strzału z za pola karnego, ale nie jak Bregu Panu Bogu w okno tylko jak raz próbował Duda, dołem na wysokości pasa. Po takim strzale bramkarz nie widzi piłki z za autobusu, rykoszet to gol albo rożny, czyli spokój w tyłach. Drugi deficyt to próba kiwania, jak już ktoś jest w polu karnym przodem do bramki i szukania faulu.
Wygraliśmy dlatego, że w pierwszej połowie była gra, a nie spacer. |
Cytat:
Na tę chwilę odwijam sobie akcje bramkowe i widzę, że jedną bramkę przeciwnik sam sobie strzelił po słabiutkim strzale, drugą bramkę przeciwnik sam nam podał, na dodatek dwukrotnie w jednej akcji. I były to według statystyk nasze jedyne celne strzały w meczu, w którym podobno przeciwnki przez większość czasu tradycyjnie postawił autobus i miał 5 celnych strzałów, w tym 3 w pierwszej połowie, w której my mieliśmy 0 celnych strzałów, ale za to 71% posiadania piłki. Natomiast straconą bramkę, w ramach solidarności i zgodnie z tradycją, rywalowi oddał Raton "do takiej piłki Broda nawet by nie wyszedł". Jeśli odwinę mecz, to może będę w stanie coś ocenić, na tę chwilę jednak nie sądzę, żeby mi się chciało. Cytat:
BTW - statystycznie średnia 2.00 pkt/mecz nie daje nam awansu. |
Cytat:
Ja oglądałem ten mecz i tak się składa że do wejścia Olejarki dominowaliśmy.l na boisku. Ale tak to jest jak się nie zna kontekstu dla statystyk. @ciacho - jeśli nie awansujemy, to przez kochanego tutaj najwybitniejszego taktyka który wyciągnął chorą średnią, a nie Ratona, Rude czy Jopa. |
I super. Zaczynamy biadolenie...
|
Cytat:
I z czego tu się cieszyć? Z 6 punktów w trzech meczach, z czego dwa na wyjeździe i dwa z czołówką? |
wolfy, bez przesady, Stal to czolowka?:D
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Markus z kolei, który podniecał się rok Hiszpanami, dzisiaj może podniecać się już tylko Carbo i trochę Rodado. Nic o Baenie, Alfaro czy Goku, Eneko itd nie mówi. Nie powie, ze Hiszpanie są chujowi :D |
Cytat:
|
Cytat:
Graliśmy dwa mecze z czołówką, dwa na wyjeździe. To nie były te same mecze. Stal to leszcze z którymi Sobolewski zdołał zremisować, a nie przegrał - jak z Podbeskidziem... Dziwnym trafem - wtedy, po kompromitacji ze Stalą wymienieni przeze mnie znawcy tak się nie pultali, taki FraMat wciskał nawet że bardzo dobry mecz, tylko pechowy :haha: Dobre statystyki w nim mieliśmy :> Za Rude na wyjeździe statystyki ze Stalą i Odrą o wiele gorsze, bez znaczenia że 6 punktów. Na razie chłopaki stoją w blokach, mamy trudny terminarz, Rude musi w końcu przegrać. Może już z Arką... |
pomijajac to ze zadnych emocji w tej rundzie i jakiegos oczekiwania ....czy Ty Jarooo1 myslales kiedys o przejsciu do forum parchatych ????
|
Cytat:
Oczywiście, jak zawsze, według bliżej nieokreślonych kryteriów, żeby pasowały do tezy (tak jakby teza o tym, że Sobolewski w tym sezonie to była katastrofa, potrzebowała takich łamańców). W ten sposób patrząc, to Sobolewski nie miał na etapie grania "tych samych meczów" ani Carbo, ani Brejgu, ani Urygi (w meczu z Opolem dopiero wchodził na końcówkę), częściowo Colleya i tak sobie można wyliczać, choć nie wiem co to ma wnieść. Wiadomo, że składy się zmieniają cały czas i będą się zmieniać. Cytat:
Jeśli gramy coraz lepiej, to super. Co najwyżej Markus się zapłacze, że miałem rację z tym czasem na nauczanie się ligi, ale co zrobić? Na tę chwilę najważniejsze są punkty. Do awansu daleka droga i wygrywanie co drugiego meczu ligowego nie daje nam nic więcej niż baraże. Potrzebujemy średniej 2,17 do końca rundy. |
Ok wolfy, zle zrozumialem Twoj wpis:D
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Napiszcie proszę naszą ławkę dziś : Kutwa Sobczak Olejarka Baena Szot do tego Eneko Łasicki bramkarz i kto? Żyro?
|
No ja .......ę, Odra to już leszcze! Wystarczyło z nimi wygrać :rotfl:
Weź pajacu spójrz w tabelę, ile mają punktów, ile dzieli ich od strefy barażowej i się nie kompromituj, bo to już nawet przestało być śmieszne... Mają trzy punkty straty do nas, sześć do drugich Tychów, jeden (!) do miejsca barażowego i "wypadli z czołówki". No nie, są jakieś granice naciągania faktów pod tezę... |
Cytat:
Kompromitujesz się co najwyżej Ty, robiąc z drużyny, która w 10 ostatnich meczach wyciągnęła zabójczą średnią 0,7 punktu na mecz jakąś potęgę. Ta Stal, którą nazwałeś leszczami (tak, pewnie już zapomniałeś, ale to Ty tak kwalifikujesz drużyny, nie ja), wiesz jaką średnią wyciągnęła w analogicznym okresie? 0,9 punktu na mecz... Tak się orientujesz w tym, co się dzieje w tej lidze... |
Cytat:
Taka to liga. |
Cytat:
Jak na to że byli wypruci po PP to zagrali dobry mecz, wystarczająco dobry na człapiaca Odrę, która chyba się obsrala nie wiadomo czym przed 1 gwizdkiem, albo taka mieli koncepcje - tym gorzej dla nich Ostatnie pół godziny do zapomnienia. I do usprawiedliwienia (poza fatalna postawa Olejarki). Coś się z tego zaczyna wykluwać, ale żeby wierzyć w awans bezposredni muszą zdobyć przynajmniej punkt w Gdynii. W przypadku przegranej stracimy kontakt z Arki. |
W Gdyni trzeba grać o wygraną. Jak się uda, a paradoksalnie może być łatwiej niż w Opolu czy z Tychami, to jest szansa na serię jak w zeszłym roku.
|
Cytat:
Naprawdę, nie rób z nich cholera wie jakiej czołówki. Super, że wygraliśmy z nimi mecz, super, że mamy 3 punkty, super, że - podobno - gramy jakościowo coraz lepiej. I tyle. |
Jak tu debilowi by wytłumaczyć, ze Odra nie tyle się trzyma czołówki bo dobrze gra, tylko JESZCZE się trzyma czołówki, tylko dlatego, że dobrze GRAŁA...
|
Cytat:
Zmień płyte bo co post (strzał) to w kolano (swoje). |
No nie, niewątpliwie Stal i Odra to sama czołówka. Jedni 4 pkt nad miejscem spadkowym, 4 ostatnie mecze przegrane, w tym roku porażki 1:2, 1:5, 1:3,
drudzy od końca października na 10 meczów zdobyte 7 pkt, bilans 2-1-7. Widzew jak na poziom Ekstraklasy to na pewno nie jest czołówka, raczej średnia drużyna, co nie zmienia faktu, że poziom ponad I ligę. Ludzie, co z wami się dzieje, ze wy nie umiecie mysleć logicznie? Czy ty AgresywnyChomik chcesz tu z czymś podyskutować? Wytłumacz mi dlaczego Twoim zdaniem Odra i Stal to są mocne ekipy? Bo jak widzisz, jest to obecnie poziom poniżej środka tabeli, prędzej strefa spadkowa. |
Brawo Rude, idzie to wszystko do przodu.
|
Nie oglądałem meczu - myśle, wejdę w temat meczowy to się dowiem jak to wyglądało.
No, ale jest ciężko:) |
Cytat:
|
Styl był trudny, taka kopanina bez większej myśli.
Gdzie ta zagraniczna myśl szkoleniowa? Gdzie ten właściwy styl? Odra to biedny klub, ze stadionem ruiną, a mimo to wyglądało to jak wyglądało. Z tego zaciągu hiszpańskiego może jeden nada się w Ekstraklasie na jakimś w miarę poziomie, bo reszta nawet w pierwszej lidze nie wyróżnia się, a kilku to niewypały. Nie tylko przebieraniec na bramce, który udaje bramkarza. |
Dziś najważniejsze trzy punkty. Niepokoi trochę liczba karnych, które są przeciwko Wiśle gwizdane. Cztery mecze na wiosnę (liga plus puchar), trzy karne przeciwko Wiśle. Cztery bramki stracone w czterech meczach, dwie z karnych. Na szczęście każdy z tych meczów, gdzie były karne, Wisła wygrała 2:1. Jednak każdy z tych karnych to taki miękki. Już chyba najbardziej ewidentny ten z Rzeszowa po faulu Carbo. Ten z Widzewem, i ten z Odrą to taki na dwoje babka wróżyła.
Co jeszcze? "Oczekiwaliśmy od drużyny przeciwnej gry wysokim pressingiem, a zaczęli mecz schowani" - powiedział po meczu trener Rude. Zaskakująca wypowiedź. Kto sądził, że Odra będzie ganiać pod naszym polem karnym? Dużo bardziej prawdopodobny był autobus w ich jedenastce. |
Cytat:
Czyli wychodzi, że pierwszego awansującego już znamy ... |
Cytat:
Cytat:
https://www.polsatsport.pl/film/odra...meczu_7149512/ Pierwszą groźną sytuację Odra miała w 41'. W drugiej połowie od wejścia Olejarki (fatalny mecz) mieli trochę więcej ochoty do gry, zwłaszcza, że przegrywali 2 bramkami. |
Cytat:
Tymczasem Odra przyjęła plan że pierwsza połowę się za barykaduje, a zaatakuje nas w końcówce dojedzie gdy na pewno już nie będziemy mieli sił. Gdyby zagrali z nami tak jak myslal Rude to mogłiby dziś ugrać punkty. |
Cytat:
Tutaj jak rozumiem, po prostu przepchnęliśmy mecz? |
Cytat:
Skuteczność jest jaka jest z uwagi na to jakich mamy piłkarzy. Teraz jednak - w odróżnieniu od czasów Sobolewskiego - tworzymy sobie dużo okazji i dzięki temu w końcu wpada. Komentatorzy zresztą wspominali że Odra broni się coraz rozpaczliwiej i zaraz może paść bramka. Skuteczności nie poprawimy jakoś znacząco - to jest taki materiał piłkarski jaki jest. Patrząc na Sapałę czy Olejarkę to i tak trzeba Kiko po rękach całować za to co ściągnął... Zresztą, przed nami przegrali dwa mecze u siebie a punkty zdobywają dzięki obronie, bo są 11-tą drużyną jeżeli chodzi o strzelanie goli. Jak stracili dwa to - iak stwierdził ich trener - było już po meczu. Gdyby nie duskusyjny karny to nic by nie strzelili. @MaLk - Twoje żałosne teorie nijak się mają do rzeczywistości, gdzie cały peleton gra gówno jak Odra, która aktualnie ma też sporo kontuzji. Tak - są biedni, tak - rzygać się chce patrząc na ich grę, ale spokojnie mogą z taką grą dobić do baraży. Przy takiej Puszczy to wyglądają piłkarsko jak PSG. |
Majac w nogach 120minut 3 dni wczesniej to przy 2:0 cofnelismy sie. Odra zaczela dochodzic do glosu. Zrobilo sie nerwowo. Dlatego wielu mowi ze przepchalismy mecz. Tylko dlatego ze mieliamy dwubramkowa przewage i pozwolilismy Odrze na wyjazd z parkingu autobusem. Jestem pewien, ze gdyby wynik byl na styku to dalej kierowca autobusu Opole nie umialby opuscic miejsca postojowego.
Kolejny mecz do nauki dla Rude a jak widac potrafi wyciagac wnioski. Brawa dla 3 pkt zasluzone Mecz pokazal dlaczego Olejarka siedzi na lawie. Pora zaufac trenerowi jesli chordzi o dobor skladu. Kazdy z nas chce Szota w wyjsciowej 11, ale skads sie to bierze ze nie gra |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak i sędzia powinien tą bramkę anulować.
Wtedy byłoby więcej pretekstów do przyp... się. Mam złą wiadomość. Z każdym meczem będziemy coraz lepsi bo zawodnicy czują i widzą że warto słuchać trenera. A po konferencji Rude już myśli jak efektywniej radzić sobie z autobusami. |
Cytat:
a tego posta chciałbym poświęcić "fryzurze" rafała niziołka :haha: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl