![]() |
Obawiać sie Głogowa....nisko upadliśmy
|
Wszystkie przewidywania na temat szans awansu w tej lidze można rozbić o kant dupy. Przejeżdzają do nas Tychy i wygrywają, potem przyjeżdża do nich gówniany Głogów i wywozi 3 punkty. Lechią niby w gazie a następne 5 kolejek ma takie, że może z nich zebrać 3 punkty. Ta liga jest jak bęben pralki, raz u góry raz na dole. Chyba pół ligi już było na miejscach top 2 a większość na barażowych.
A jeszcze nie zaczął się doroczny kwietniowo-majowy festiwal rozdawania punktów przez czołówkę. |
Be ze dury.
|
My dla bezpieczeństwa powinniśmy się obawiać każdego. Szczególnie mając w pamięci poprzedni sezon gdzie zesralismy się przed wakacyjnym Sosnowcem.
|
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego nie pozwoli na olewające podejście zwłaszcza do czerwonych latarni. |
Cytat:
Czyżby to ta już faza sezonu kiedy faworyci dostają w pędzel z walczącymi o utrzymanie? |
Cytat:
|
Cytat:
Za lekceważenie przeciwnika zazwyczaj rozstrzeliwują podczas wojny. |
Cytat:
NIKT w tej lidze nie góruje nad innymi drużynami na tyle żeby być poza ich zasięgiem. Różnica jakości między Wisłą a Chrobrym jest o wiele mniejsza niż wydatki na pensje piłkarzy. Tychy dostały właśnie od nich w pędzel. My u siebie zremisowaliśmy z nimi 1-1. |
Cytat:
Warto precyzyjnie artykułować, co wtedy nie dowiozło i co konkretnie spowodowało problemy, a nie pisać ogólnikowo i bezmyślnie o jakimś zesraniu się zespołu. Na szczęście dzisiaj mamy na ławce zupełnie innego trenera, który w zupełnie inny sposób zarządza meczem i umie podejmować pomagające drużynie decyzje, a nie tylko nimi jej szkodzić.To kolosalna zmiana i różnica. |
Cytat:
Ten klub od kilka lat ma w sobie gen samozadowolenia mimo kompromitujących wyników. I to na każdym szczeblu - zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Rodzinna atmosferka, legendy, brak wymagań, kumoterstwo to rak, który trawi ten klub. Oczywiście Sobolewski został wybrany z tego samego klucza ale jego odejście nie sprawia, że wszystkie problemy zniknęły. Zresztą widać to nawet po właścicielu któremu regularnie się odkleja, mimo że w tym momencie nic nie osiągnęliśmy. |
Cytat:
Wykosił wszystkich i sam rządzi więc ma atencję tak jak lubi. Załatwił wraz z kolegami spadek Nie załatwił, chociaż powiedział, że w sumie już załatwił inwestora Załatwił brak awansu rok temu Załatwił trzęsienie nogami do końca sezonu obecnie w kwestii tego czy się uda awansować Załatwił, to że jak nie awansujemy w tym roku to już chyba można zamykać interes i nawet nie walczyć o brak upadku, bo kto by tu grał w przyszłym roku w I lidze? Młodzież sama i jakiś kompletny szrot? A do tego ponad 100 mln długów i cięcia cięcia cięcia w budżecie. Także jak na osobę, która się dopiero uczy, to spore osiągnięcia. |
Cytat:
Najpierw nauczcie się prawidłowo diagnozować istotę problemu, co zawiodło i dlaczego, z jakiego powodu, a dopiero potem silcie się na oceny, bo inaczej wychodzą Wam różne nieprawdziwe mity i stereotypy, które potem sobie kodujecie. Problemy które wymieniasz też są prawdziwe, ale to nie one odesłały na przykład bezsensownie Igbekeme na trybuny i nie one nakazały drużynie cofnąć się po zdobytej bramce i grać z kontry. |
Cytat:
|
Cytat:
Która ze spraw, które Ty wymieniasz uniemożliwiała Sobolewskiemu podjęcie innych decyzji w tym meczu i przed tym meczem, czy na przykład również w meczach z Ruchem i ŁKS? A wystarczyło tylko to zrobić, by efekt był inny niż ten, który widzieliśmy. Więc nie przenoś odpowiedzialności za spraw szczegółowych totalnie zawalonych przez indywidualne decyzje trenera na ogólnikowe, które nie miały bezpośredniego wpływu na te jego posunięcia. Jego konkretne ruchy zadecydowały o obrazie gry w tych arcyważnych meczach. Nic ich nie wymuszało akurat w takim kształcie w jakim zostały dokonane. |
Cytat:
Sprowadzenie dzięki Królewskiemu i Kiko zaciągu Hiszpanów pozwoliło z przegranego dzięki rodzince sezonu coś wyłuskać. Tym czymś był mecz z Sosnowcem dający realną możliwość awansu bezpośredniego. To co Sobolewski zaprezentował w tym meczu było zwykłym sabotażem. Wysłał na trybuny najlepszego grajka, a po uzyskaniu prowadzenia zaordynował samo destrukcyjną taktykę drużynie. Skąd się wziął Sobolewski? Załatwili go ci sami życzliwi którzy zamiast Rude woleli by "naszego". Królewski dał się przekonać, to samo było po kompromitacji z Puszczą. Przy czym tutaj sytuację dodatkowo zafałszował algorytm wypluwając średnią punktów Sobolewskiego wiosny. Calem jest pozbycie się z Wisły Królewskiego, za wszelką cenę. Bo jest kimś z zewnątrz i nie da się nim na dłuższą metę sterować i dzięki temu trwać przy klubie czerpiąc korzyści. |
Cytat:
|
Wszystko spoko tylko wsrod tych zyczliwych byl sam Krolewski:D Ba, do tego sam trzymal sie Sobolewskiego, nie wiadomo czy przez to kolejny sezon nie bedzie stracony jak sie okaze, ze znowu "zabraklo x punktow z jesieni".
|
Był... w czasach Trio też był. Ale widać, że się uczy i przestaje wierzyć we wszystko co mu podpowiadają. Wybór Jopa okazał się bardzo dobry. Wybór Rude co raz bardziej takim się staje. Do daje nadzieje na przyszłość.
Cytat:
|
Tak, banda oszołomów chce się pozbyć Królewskiego aby wydoić z kasy zadłużony na 100 mln zł klub, któremu brakuje 1,5 mln zł aby w ogóle dostać licencję.
Królewski przestał się słuchac tych co mu źle podpowiadają. Niestety wczesniej słuchał się jakiegoś Królewskiego i mimo, że wszyscy krzyczeli aby zwalniać Sobola, to nie chciał go zwolnić. Ty to ten łeb masz nieźle przemielony. |
Cytat:
|
To kto podpowiedział Królewskiemu zatrudnienie Kiko i Rude? Rodzime bagienko? Coś mi się nie wydaje. Zatem kto skoro to nie był jego pomysł?
|
Mysle, ze sraczka. W obu przypadkach. W tym wlasnie problem.
|
To musimy pomyśleć nad zatrudnieniem tej sraczki, bo podpowiada bardzo dobre posunięcia.
|
Pytanie, czy można czegoś się nauczyć, nie chcąc się uczyć (uważając, że się wie/potrafi).
|
To jest pytanie o trzeźwą samoocenę i ocenę efektów swoich działań. Można się nie przyznawać publicznie do błędu i zarazem mieć świadomość jego popełnienia. W rzeczywistości w której przyznawanie się do błędu to słabość nie ma się co dziwić, że wszyscy tego unikają. To że Królewski broni swoich decyzji w temacie Sobolewskiego nie znaczy że nie pojął, że postawienie na Rude, czy kogoś innego, od początku sezonu byłoby dla klubu korzystniejsze.
A jak tam wrażenia po ostatniej kolejce? :). Czy jest sens cokolwiek przewidywać? :D |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kolejna kolejka gdzie wszelkie przewidywania wzięły w łeb xD
Motor w plecy ze Stalą, Arka remis z Odrą, Termalica w plecy, Plock remis, Tychy w plecy. Lechia kończy granie z dolem tabeli. Zobaczymy czy Wisła bedzie ciagle na krzywej wznoszącej po przerwie na reprezentacje, mam nadzieję że tak bo mamy kumatego trenera. Awans bezpośredni w zasięgu. |
Dzisiejsze mecze (Ekstraklasowe również) pokazują jaki nędzny jest poziom piłki u nas.
Pogoń wyszarpująca remis z walczącą o spadek Koroną, Raków ratujący w ostatniej minucie meczu remis z walczącym o spadek ŁKSem, Arka o mały włos dostałaby gonga od Odry, porażki GKSu Tychy u siebie i Motoru ze Stalą, która przegrała 5 poprzednich spotkań... weź tu człowieku bądź mądry i obstawiaj u buka :) |
To jak kto przepracuje 2 tygodniowa przerwę będzie decydujące o końcowych rozstrzygnięciach. Jak życie pokazuje, nie raz ekipy potrafią się w tym czasie rozregulować lub wejść na wyższe obroty.
Przy tak rozciągniętej i jednocześnie wyrównanej czołówce (1-10) właściwie nie dość że co kolejkę mamy 3-4 spotkania w których zespoły z tego grona wzajemnie grają ze sobą, to jeszcze wyniki tym trudniej przewidzieć. Za chwilę pojawi się jeszcze mityczna presja i wyścig żółwi o awans, a zespoły z dołu zaczną wykręcać kuriozalne wyniki. |
Następna kolejka będzie bardzo ciekawa, bo mamy aż trzy mecze między zespołami z czołówki tabeli. Wszystkie one mają realne szanse ja awans, nikt nie odpuści.
Jeśli dodamy do tego że kilku zespołom z dołu tabeli zaczyna palić się pod siedzeniem może być kilka niespodzianek. Obyśmy my nie byli jedną z nich. |
25 kolejka będzie wykładnikiem kto z dwójki Tychy - Motor będzie groźniejszym rywalem w walce o bezpośredni awans. Nie pogardzę remisem.
Jest też spora szansa na zmniejszenie straty do Arki. Miedź musi się postawić jesli nie chce żeby uciekły jej baraże. A już 26 seria i mecze tej kolejki powinny już całkowicie namieszać: Wisła - Motor, Katowice - Lechia, Odra - Miedź Tychy - Plock |
Chrobry -> Motor -> Wisła Płock
Chrobry, który właśnie sprawił dużą niespodziankę, konkurent do bezpośredniego awansu Motor (z którym mamy wygraną na wyjeździe), zawsze mocna u siebie Wisła Płock. Myślę, że te 3 mecze zadecydują o co będziemy walczyć w tym sezonie. Jeśli zdobędziemy w nich 7-9 punktów, to moim zdaniem możemy śmiało myśleć o awansie bezpośrednim. |
Myśleć to można już teraz (wszakże strata to 4 pkt), jeśli miałbym jednak ułożyć wg trudności/ciężaru gatunkowego:
(w) Gieksa - przedostatnia kolejka (w) Płock (D) Lechia (D) Motor (D) Termalika - ostatnia kolejka (W) Chrobry (W) Sosnowiec (D) Podbeskidzie (W) Resovia (W) Znicz Chyba jako jedyni w lidze mamy aż 6 wyjazdów, ale można założyć że jesteśmy w stanie tego wyciągnąć 22, moze 23 pkt. 7 wygranych to absolutny mus. |
Ta liga jest taka żałosna, ze dzisiaj mozemy myśleć o awansie bezpośrednim a za 2 tyg będzie strata 7 pkt do 2giego miejsca i już będzie można przestać myśleć.
Każdy z każdym wygrywa, tam gdzie jest niby pewniak to się okazuje na odwrót. Teraz np Katowice mocno idą, zaraz się okaże, że do meczu z nami przestaną grać i wpadnie łatwe 3 pkt. Nasz obecna forma opiera się na przepychaniu meczów. Lechia punktuje bo ma łatwy terminarz. Arka grała dobrze, nagle się zesrała. Odra była wysoko a zaczęła punktować tragicznie, mimo to remisami urywa punkty innym klubom. Tychy w 5 meczach tego roku wygrały tylko z nami (i na początek roku z Odrą). Kabaret. Nasz problem polega jak zawsze na tym, ze tracimy do miejsc 1-2 i wystarczy, ze się zapowietrzymy na 2 mecze albo raz po prostu pechowo przegramy, a drugi raz się obsramy w meczu pod presją np z Lechią i będzie po zawodach. |
Dorzuc jeszcze Feio który spie****** z Motoru ��
Tymczasem na to stanowisko powołali Mateusza Stolarskiego, naszego byłego trenera w juniorach. Ciekawe jaki będzie to miało efekt na sam Motor. Może z nich ujsc powietrze. |
Biorąc pod uwagę historię Feio nie zdziwiłbym się, gdyby Motor właśnie teraz odpalił. Umówmy się, że do końca to on nie był normalny ;)
|
Cytat:
Na szcęście "efekt nowej miotły" jeśli wystąpi, to raczej nie z nami. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl