![]() |
Cytat:
Pierwsza po wrzutce i zgraniu głową Łasickiego. Druga po fenomenalnym dośrodkowaniu Fernandeza, a trzecia to świetne prostopadłe podanie do Młynka i wykończenia stadiony świata. Zamiast rąbać się z nimi przez 90 minut, załatwiliśmy sprawę w 9. |
mam gdzieś styl, mam gdzieś to czy gnietliśmy my czy gnieciono nas....liczą się punkty.
bez nich nie awansujemy nawet grając najpiękniejszą piłkę na świecie. |
Cytat:
Graliśmy na kartoflisku na którym nie bardzo dało się grać piłką. Wyszły 2 SFG i kandydatka na bramkę kolejki. W 1 lidzie żaden zespół nie wytrzyma 90 minut wysokiego pressingu. Niezależnie od puszczonej bramki dobry mecz Biegańskiego. |
Miało byc nie wazne jak tylko 3 pkt. Odhaczone.
|
Dopóki decydowało zaangażowanie i walka dopóki Arka wyglądała dwie klasy od nas lepiej. Hiszpanie mają problem w odnalezieniu się w takiej grze na tak tragicznej murawie.
Wygraliśmy, bo mieliśmy w składzie piłkarzy, którzy umieją dokładnie wrzucić piłkę. Do tego Moltenis miał dzień konia z przodu i z tyłu. Najśmieszniejsze jest to, że jedyny gol dla Arki to była zwykla szmata przepuszczona tragicznie przez mur. Ta piłka nie miała prawa wpaść do bramki. Patrząc optycznie to Arka zagrała bardzo dobry mecz, ale jak popatrzymy na strzały celne to się to wyrównuje. Nasi dobrze blokowali w tym meczu światło bramki. Śledzie zawsze w kluczowym momencie źle przyjmowały piłkę albo podejmowały złą decyzję. Wyglądało mi to bardziej na brak jakości / umiejętności niż pech. Tak czy siak wynik lepszy niż gra i dopóki będziemy walczyć na klepiskach to tak to będzie wyglądać. Jak ktoś zostawi nam wiecej miejsca lub zapewni boisko odpowiednie do gry piłką powinno być lepiej. Edit:Jeszcze skomentuje ocenę Lucjusza nt Moltenisa. Co musi zrobić stoper, żeby zasłużyć na dychę? Strzelić 6 goli czy jak? Dla mnie to był fenomenalny występ . |
3 gol też w sumie SFG, tyle, że z połowy boiska :)
|
Liczą się tylko punkty jak dla mnie. Musimy wrócić do Esa każdym możliwym sposobem.
Co do naszych nowych graczy to obawiam się, że muszą się przyzwyczaić do słabych muraw, wiatrów, pizgania pogodą itd. Po meczu z Resovia, Junca powiedział w wywiadzie, że murawa nie była najlepsza. A murawa na naszym stadionie zwykle była w top 3 w Esa wg ocen zawodników (kiedyś widziałem takie zestawienia, nie mogę tego znaleźć), więc co dopiero musi być w 1 lidze na innych stadionach, tak jak dzisiaj. Przyzwyczajeni do równych stołów mogą dostawać teraz szoku, że na takich boiskach można grać. |
Najważniejsze 3 punkty i najważniejsze że nikt nie osiądzie na laurach, patrząc jak fatalny mecz zagraliśmy. Za 10 lat nikt nie będzie pamiętał jak wygraliśmy w Gdyni.
Murawa fatalna. Nic dziwnego że Arka nie chciała na niej wcześniej trenować. Tachi dzisiaj świetne wejście. Nie dość że asysta palce lizać to pokazał (jak na stopera) świetna technikę. Wyobrażam sobie sytuację że na dłużej zostaje na pozycji defensywnego pomocnika. I Młyński, niejako wywolalem go do tablicy przed meczem (zresztą obstawiałem że dzisiaj strzeli). On na 1 ligę spokojnie mogę być solidnym skrzydłowym. Rymaniak naszym 12 zawodnikiem :lol: Teraz wygrać z Odrą i wskakujemy do strefy barażowej. |
Cytat:
Cytat:
|
Nie ma co się przypierdalac. Strzeliliśmy 3 ładne brameczki a nie fuksiarskie farfocle i co najważniejsze widać ze powstaje drużyna.
|
1. Zęby bolały od oglądania naszej gry w 1 połowie
2. Villar , Rodado i Duda byli dziś tragiczni 3. Duda w 1 połowie stracił piłkę w naszym polu karnym , przewrócił się i przeturlał po plecach gracza Arki :haha: to się nadawało do piłkarskich jaj 4.Sobolewski to bardzo słaby trener 5.Najważniejsze 3 punkty |
Cytat:
|
Cytat:
Jak dla nas to najlepiej by był remis. Na pewno awansowaliśmy na 8 miejsce a czy 7 to okaże się jutro. |
|
Wisła po raz ostatni wygrała w Gdyni w 2011 roku.
tak przez te 13 lat mielismy sklady ktore pokonały by obecną Wisłe samą ławką rezerwowych, a jednak to dopiero po 13 latach wygralismy. Zwyciestw sie nie sadzi.Poprstu pilka nozna polega na strzeleniu gola do duzego prostokąta i tyle. No i chodzi zeby strzelic wiecej o jedną bramke niz przeciwnik.Wszelkie dywagacje po naprawde trudnym meczu gdzie warchlaty przeciwnik spiał zwiercze tak mocno ze gdyby puscił gówno wylało by sie nad dachem stadionu,juz nie maja sensu ,zostaje uczyc sie na błedach. Juz nie zlicze ile razy bylismy i czulismy sie jak dzis warchalki,to taka jest po poprostu piłka nozna,mamy 3pkt ,idziemy w gore tabeli ,małymi kroczkami do minimum barażowego celu. |
Cytat:
Kolejna kolejka to mało bezpośrednich starć drużyn z miejsc 1-10, wyłącznie: ŁKS - Chrobry i Ruch Stal. |
Top6 ma średnie między 2,0 a 1,55
Jak wygramy kolejny mecz to będziemy mieć 1,57 Żeby wejść do Top6 musiały by się zdarzyć 3 warunki: 1. nasza wygrana z Odrą (dziś wygrała 2:0). 2. SAN-ARK 1X lub 2. CHR-CHO X2 i ŁKS-CHR 1X 3. GKSK-PBB X lub 3. GKSK-PBB 1 i ZGŁ-GKSK 1X lub 3. GKSK-PBB 2 i PBB-GKST X2 Możliwe ale nie takie wcale pewne. |
Brzeczek-ball do kwadratu ale nie bede biadolil. Ten chlew w Gdyni zawsze nam nie siedzial tak wiec te trzy punkty mocno doceniam.
|
Tak mówicie że Duda dzisiaj słabo , ale co miał zrobić gość który słusznie wyłapał kartkę i wie że kolejna sytuacja z marciniakiem jest nie do dyskusji bo to sędzia TOP
|
|
|
|
Jak sytuacja z kartkami się przedstawia
po tej kolejce? Czy Duda i Fernandez nie mają pauzy na Odrę. |
Ktoś jedną sztachetę zap.......ł , a to świnie
|
Cytat:
Nie popisali się nasi przy tej bramce, ale i tak daleko im do Rymaniaka. Ustawienie muru to zadanie bramkarza BTW. |
Cytat:
Luis nie zdobył w tym meczu kartonika, więc nie ma za co pauzować, Duda zdobył dziś 7 Pauzuje się za kolejno kartkę 4 ,8,12 itd, zagrożeni pauza na dziś są: Duda ,Luis, Szot, Colley i Młyński |
https://i.postimg.cc/K8hHDrPY/Bez-tytu-u.jpg
Tutaj jeszcze lepsze ujęcie, na którym widać, że Luis nie miał ochoty przyjmować tego uderzenia na twarz. ;) |
Cytat:
|
Cytat:
W pierwszej połowie gdyby był bramkarz w bramce to byłoby 0:0 z Arką na wyjeździe. Drugą połowę wygraliśmy 3:0. Arka niby atakowała, a ile strzałów celnych, niezablokowanych oddała? Jeden obroniony ładnie przez Biegańskiego i jedno strącenie głową które trudno nazwać strzałem. Skompromitowałeś się w przerwie więc próbujesz brnąć. Oceniać będziemy po 10 kolejce. PAMIĘTASZ? Czy ktoś wajchę przestawił z trybu bronienia na tryb zwalniania? Różnicy między grą za Brzęczka i grą teraz nie widzi tylko niewidomy. No i muszę przyznać że Moltenis zagrał super i w ataku i w obronie, Sobol ma nosa. |
Cytat:
Zmiana niewątpliwie nastąpiła w mentalności. Zobaczmy ile uda się nam wyciągnąć na darciu mordy i motywacji. |
Darcie mordy i motywacja, to fundament na którym można budować. Co pokazał wynik. Wypłaciliśmy liścia napakowanej jak kabanos Arce na ich własnym kartoflisku. Jakiej gry się spodziewaliście kiedy całą pierwszą połowę tamci mieli założenie rąbać równo z trawą, a próby szybszego rozegrania wiązały się dużym ryzykiem przez stan boiska. Tam trzeba było wygrać sposobem i sposób okazał się ultra skuteczny.
Wygraliśmy dwa mecze, bramki 5:1, odrabiamy straty do czuba, a tu biadolenie... Nasi lepsi zawodnicy zaczynają powoli tą lepszość pokazywać, dawniej ją ukrywali to postęp który zmienia wszystko... |
Ja tylko punktuje Twoje brednie o poprawie w grze.
To że wyniki się zgadzają to rzecz oczywista ale jak widać Ty już masz typowe dla kibica Wisły klapki na oczach. |
Według mnie to:
1. Cieszy bezcenne zwycięstwo na trudnym terenie, z drużyną z którą walczymy o awans/baraże. 2. Cieszy wynik, który jest wyraźnie lepszy od gry... Niestety martwi: 1. bardzo słaba gra w I połowie 2. Swego rodzaju déjĂ. vu z poprzednich sezonów/rund, gdzie mieliśmy okresy fajnego punktowania pomimo słabej gry... bo jak pamiętamy po takich meczach, gdy wydawało się, że idzie w dobrym kierunku to przychodziły niewytłumaczalne kryzysy... Tak czy inaczej 3 punkty bardzo, bardzo cieszą, a martwi poziom gry... Niemniej jednak nie będę narzekał jak w tym stylu awansujemy do eklapy! Liczy się awans, a styl ma w naszym przypadku drugorzędne znaczenie. |
Dyskusja Drozda i Wolfyego na temat obecnej gry mogłaby być epicka.
Jeden twierdzi cały czas, że Biegański ciągle gra źle oraz, że teraz gramy wyśmienicie, drugi uważa, że Sobola trzeba jak najszybciej zwolnić bo jest tragedia, a za Brzęczka było to samo/gorzej ale pisał, że debile krytykują, Wujowi trzeba dać czas bo jest on jedyną słuszną opcją. Fajnie to poczytać, takie dwie urojone wizje, dwóch gości, którzy najpierw sobie coś wymyślą, a później będą pod to szukać faktów i je wymyślać :D |
Z tym jak najszybszym wyrzucaniem Sobola, to daliby sobie niektórzy na luz.
Trzeba dać mu popracować i modlić się oby wypaliło. A Wuja to powinien jeszcze teraz z liścia oberwać za tego swojego Rodado. Krzysiek Drzazga przy tym grajku to był kocur! |
Drozd widzi poprawę w grze, nie wiem gdzie xD
Tak jak i za Brzęczka wygraliśmy z Resovia i Arka. Widać gołym okiem, że teraz mamy paru grajków z dobrą wrzutką, czego nam brakowało wcześniej. Gramy to samo co za Brzęczka tylko dokładniej i skuteczniej z przodu (pytanie czy to kwestia lepszych umiejętności indywidualnych czy zwykły fart, mam nadzieję na to pierwsze) i trochę pasywniej w obronie (hiszpanie z niższych lig średnio umieją w pressingi), a tak poza tym to jest bardzo podobna gra co za Wuja. W Sobola nigdy za bardzo nie wierzyłem, ale skoro został trenerem to ma ode mnie kredyt zaufania. Niech mi udowodni, że się myliłem co do niego. A od Rodado wara! Wszak to najlepszy napastnik jaki grał w Wiśle od dekady! (c) CzerpiącyPiach |
Cytat:
Podobnie jak już ktoś gdzieś napisał gość lepiej by się sprawdził eklapie, w pierwszej lidze to my Walujewa potrzebujemy a nie takiego Nieśmiałka. |
Cytat:
|
Z Rodado to może byłby pożytek, jak byśmy grali 2oma napastnikami, bo takto on nie ma żadnych predyspozycji, żeby samemu wykreować sobie sytację bo nie ma szybkości, czy skorzystać z dośrodkowania, bo jest niski. Oczywiście był kiedyś taki piłkarz Tomasz Frankowski, ale mówiąc delikatnie to inna liga.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl