![]() |
Cytat:
kurde nie pamietam ostatnio taki spirit był chyba za wczesnego Stolarczyka |
Ja skupie się na mankamentach.
- Wolna (znów!) gra pozycyjna z której absolutnie nic nie wynika. Nabijanie pustej statystyki posiadania piłki. - Do 70 minuty chyba nie stworzyliśmy ani jednej przewagi pozycyjnej, żadnego wygranego pojedynku biegowego, wyjscia na pozycję czy dryblingu. - BEZNADZIEJNE skrzydła. Starzyński bardzo słaby mecz ale i tak lepszy niż to co pokazał Cisse. Totalny regres w grze tych piłkarzy w ciągu ostatnich miesięcy. Cisse wogole nie powienien wyjść na drugą połowę! - Gruszkowski podobny zjazd formy. Wirtuozem nie byl nigdy ale teraz jeszcze stracil na dynamice (ale i tak lepiej niż Starzyński) - Ciągle słabe stałe fragamenty gry, zwłaszcza kornery. Byliśmy lepsi ale szczeście nam dopisuje. Takiego farfocla nie widziałem od lat :) |
Bardzo fajny wieczór. Liga Mistrzów jeśli chodzi o doping. Ja nie podzielam zachwytów nad Baltą. W drugiej połowie zagrał znacznie lepiej, ale i tak razem z Plewką zagrał moim zdaniem przeciętnie i uważam - podobnie jak w zeszłym sezonie (Skvarka)- ze mamy bardzo krótka ławkę w środku pomocy, a jest to pozycja kluczowa w kontekście kontrolowania meczów. Kto miałby wejść za Balte albo Plewkę w dniu dzisiejszym? Będący jedna noga w innym klubie Fazlagić? Momo dzisiaj był najsłabszy, ale w zeszłym sezonie potrafił grać lepiej. Widać, ze forma fizyczna jest zła, więc będzie lepiej, ale widać jedocześnie krótka ławkę (podobno mamy 26 piłkarzy do gry, według Trenera) skoro Momo w takiej formie gra od pierwszej minuty. Oczywiście zagra lepiej. Generalnie odzew jest pozytywny, gdy potrafimy odwrócić losy meczu, ale my nie mamy składu, aby dominować w tej lidze. Ten mecz pokazał nam dlaczego I liga to czyściec. Trzeba się bić o punkty. Dosłownie.
|
Cytat:
Napisałem tylko, że aby wygrać ten mecz potrzebowaliśmy jednego dobrego piłkarza z przodu. Dopóki nie wszedł Louis waliliśmy głową w mur. Jeśli tego nie ma widzisz jesteś bardziej żałosnym sierotą po Cupiale niż ktokolwiek inny na tym forum. Napisałem też że przydało się szczęście, bo faktycznie przeważaliśmy ale przez cały czas nic z tego nie wynikało dopóki Louisowi nie wyszedł strzał jakiego sam się nie spodziewał. Ale ty, zamiast podejść do tego obiektywnie wykorzystujesz każdy pretekst, żeby pokazać jakim jesteś .....m odsyłając mnie na drugą stronę Bloń. Powiem ci: sam tam wypierdalaj żałosny śmieciu. |
Cytat:
Nie da się wygrać bez napastnika i skoro nasi są "szklani" to trzeba mieć zastępcę. Niestety młodziaki muszą się jeszcze uczyć. Okienko jest do 1 września więc trzeba napad uzupełnić. |
Cytat:
@pepe72 - cała pierwsza liga i większość ekstraklasy gra bez napastnika i jakoś wygrywają. Chyba że taki Arak to wg. Ciebie napastnik?! Luis Fernandez to zresztą też nie napastnik i raczej nie liczyłbym na kolesia który będzie seryjnie strzelał. Nie za kasę którą oferujemy do pierwszej ligi. FraMat nie ma racji, FraMat jest frustratem który od dawna szuka tylko pretekstu żeby się dowalić do trenera i drużyny. Napisał mnóstwo toksycznych, głupich i mocno obraźliwych rzeczy a teraz ponieważ teoryjki jego i kilku innych trolli się nie sprawdziły wpada po każdym zwycięstwie tylko po to żeby je podważyć. To gość który po zwycięskim meczu domagał się dymisji Brzęczka. Fernandez wszedł za Dudę bo po kontuzji nie ma siły na 90 minut gry, tyle w temacie. Przestańmy opowiadać mrzonki o mitycznym napastniku który nas zbawi bo to bełkot. Jeśli takiego trafimy to będzie fart stulecia. Jedyna droga to większa dokładność, więcej ruchu z przodu, wypracowywanie automatyzmów - zgrywanie zespołu żeby tych sytuacji tworzył więcej i lepszych. Tak się wygrywa mecze w pierwszej lidze i ekstraklasie, tak wygrywa Raków od dawna. Nawet gdybyśmy trafili jakimś cudem ekstra napastnika to po pół roku - roku go u nas nie będzie. System gry zostanie. |
Fernandez zagrał w tym meczu na kierownicy, nie na szpicy - dlatego zagrał dobrze. On się do naszej gry nie nadaje na pozycję 9. Za bardzo mu piłka lata nad głową. A tak był pod grą, cofał się do rozegrania. Wystawianie go jako typowego egzekutora to robienie mu krzywdy. Szczególnie, że jest on potrzebny przy rozegraniu. Poza tym świetnie schodzi w drugie tempo, a na szpicy to trzeba się ze stoperami rozpychać o dojście do stykowej piłki. Żiru jest w tym dużo lepszy, ściąga na siebie obrońców i robi miejsce dla Fernandeza.
|
Cytat:
Trzeba uczciwie powiedzieć że i Żyro i Sobol dostają o wiele za mało podań w pole karne. Dlatego liczę na zastąpienie Dudy Fernandezem, bo z całym szacunkiem - nasz junior więcej psuje niż kreuje. Uważam też że nie można obiektywnie krytykować przez to grę w ataku tych piłkarzy bo większość akcji muszą wykreować sobie sami. Na tym poziomie jaki prezentujemy trzeba stworzyć kilka setek żeby padła bramka. My kreujemy jeszcze za mało. Nie ma dla nas powrotu do czasu Żurawskiego, Frankowskiego czy Brożka - nie stać nas na takich piłkarzy. Dlatego kreować i strzelać musi cały zespół. |
ja bym cofnął Dudę za Plewkę i zostawił jednego drwala Balte.. Żyro-Fernandez-Duda i Młyński na boku mogłoby fajnie działać
|
Cytat:
|
Cytat:
Granie na dwóch DM jest częścią taktyki Brzęczka - ryglujemy środek, jak dotąd we wszystki meczach po pierwszej kolejce tam dominowaliśmy. Nie widzę Dudy w tej taktyce. Plewka i Balta nie grają może pięknie, wykonują za to mnóstwo czarnej roboty. |
Jurek bardzo dyplomatycznie wyjaśnił na konfie, że młody będzie dzielił plac z Fernandezem, wg niego młody jest jeszcze za młody ;) na grę przez 90 min., a Fernandez wchodzi z ławki na podmęczonego rywala bo ma zaległości... Dzięki takiej zręcznej obudowie werbalnej żaden się nie obrazi...
|
Cytat:
|
Ktory z naszych przejal pilke i rozpoczal atak przy drugiej bramce? Wydaje mi sie ze Plewka. Pytam, bo juz kilka osob tu i na SB pisalo ze Starzynski.
|
Mimo optycznej przewagi, mieliśmy znowu farta bo bramka na 2-1 to wielki babol bramkarza. Duda z Odrą Opole tak wykonał chyba z 4 rozne że piłka lądowała na aucie po drugiej stronie boiska, a dziś tak dograł, że poszła kontra i gol, totalne nieporozumienie. Brakuje napastnika (a nawet dwóch), ale środek pola to totalne drewno. Plewka człowiek widmo, Balte chociaż chwale, bo przynajmniej w defensywie gra jako tako. Cisse wczoraj w kluczowych sytuacjach same złe wybory. Piotruś tragiczny. Wachowiak w 2polowie miał dwa poważnie błędy, na szczęście bez konsekwencji. Z tego wszystkiego najważniejsze 3 punkty
|
Cisse to jest jakiś dramat. Chłopiec naprawdę trenuje w Stuttgarcie?
Każdy drybling czytelny jak w grze z dzieckiem. Typ nie potrafi zabrać się na szybkości i wprowadzić zamieszania w głowie obrońcy, ZATRZYMUJE SIĘ (!) za każdym razem i daje czas obrońcy na również zatrzymanie się i obserwowanie swoich nóg. Wyszkolony defensor zawsze w takiej sytuacji sobie poradzi, no chyba że ma naprzeciw jakiegoś czarodzieja typu Messi. Dno |
Gruszkowski jest zdajsie po kontuzji, ale biega tak jakby miał 20 kilogramów nadwagi
|
Cytat:
Duda w swojej karierze grywał i na pół lewym pomocniku i na pozycji 8, więc i on i Fernandez mają prawo bytu na boisku jednocześnie. Niemniej w naszej grze potrzeba też więcej luzu i ustabilizowania formy więc jedno czy drugie spotkanie na ławce nie będzie dla niego "ujmą". |
Dla nas dobra gra Fernandeza i takie mecze jak wczoraj mogą wyjść na złe :D Żeby nam go nie chapnęli do 1 września, bo wiadomo, że w naszej sytuacji jak się ktokolwiek pojawi z konkretami i niewielką sumą eurasów, które daliby za niego to nam go moment sprzątną.
|
Widzę, że tradycyjnie po zwycięskim meczu - a zwłaszcza pierwszym od ponad 1,5 roku odwróceniu wyniku przez Wisłę - na forum dominują głosy negatywne.
Oczywiście, Cisse i Starzyński zagrali wczoraj słabo a MC nawet bardzo słabo, bo ma na sumieniu nieprzerwanie akcji bramkowej GKS. Ale mimo wszystko, biorąc pod uwagę naprawdę młody i zgrywający się dopiero skład to wczoraj całkiem przyzwoity mecz. Progres w porównaniu do inauguracji z Sandecją jest widoczny. Umiejętności są jakie są ale drużyna pokazała wczoraj charakter, a każdemu trudno się gra z ekipą, która od 2 minuty broni się na 25 metrze. Sytuacje były, szkoda nieskuteczności i złych wyborów w decydujących momentach, bo wyrównanie mogło być już wcześniej. Jak dla mnie bardzo dobry mecz Balty - wygrywa górne piłki a dodatkowo wczoraj brał się też za rozegranie. Na dzisiaj jest to bardzo potrzebny zawodnik. Nie rozumiem wpisów o słabej grze w destrukcji Dudy - wczoraj po raz kolejny pokazał, że spokojnie mógłby zagrać razem z Fernandezem i Baltą na środku. Owszem, na 4 czy 5 rożnych udał mu się jeden a pierwszy zaowocował golem dla rywala ale mimo wszystko czas pracuje na jego korzyść. Tacy zawodnicy jak Jaroch czy Wachowiak może nie mają wielkich umiejętności ale nadrabiają serduchem i to się.dość przyjemnie ogląda. |
Zgadzam się z tym co napisał wyżej Karherop. Skład jaki mamy taki mamy - być może nawet i tą kadrą udałoby się zrobić awans jednak wydaje mi się, że to czego na teraz brakuje to przede wszystkim aby nie było nowych kontuzji i żeby Ci co mogą (Colley, Basha, Pereira) szybko wrócili do zdrowia. To czego nam najbardziej brakuje to zgrania tych zawodników. Żebyśmy zagrali np 3-4 mecze tą samą 11 - wtedy myślę, że byłaby szansa na jeszcze lepszą grę.
|
Oglądało się to wspaniale, doping w tv po prostu mega (jestem we Francji). Podobało mi się, że Wisła nie spanikowała po stracie gola, tylko gniotła i gniotła aż wgniotła. Zostawiają serducho, mają jaja, team spirit chyba jest, liderzy mentalni są na pewno.
Wczoraj bardzo sensownie zagrał Balta, po raz kolejny dobrze Wachowiak się pokazał. Starzyńskiemu brakuje luzu, on niedługo zaskoczy. Na Tychy wróci Młynek. Pozwalam sobie na ostrożny optymizm i czekam na jakieś wysokie 3 - 0. |
Cytat:
Grafik mamy tak ułożony że teraz "teoretycznie" spotkania mniejszego kalibru z Tychami, Skra, Chrobrym i Puszcza. Dobry terminarz by budować pozycję w tabeli, tylko nie można głupio tracic punktów. |
Cytat:
W tabeli za zeszły sezon top6 strzelców E-klapy to byli: Ivi Lopez - 20 - Raków Mikael Ishak - 19 - Amica K. Angielski - 18 - Radomiak Ł. Zwoliński - 16 - Lechia E. Exposito - 14 - Śląsk J. Amaral - 14 - Amica Proponuje to porównać z tabelą końcową. Ponoć Angielski chciał do nas, a w efekcie odebrał nam nadzieję na utrzymanie. Cytat:
https://www.transfermarkt.pl/luis-fe...spieler/230212 ale rozumiem, że chcesz się kłócić, że to "10" czyli "ofensywny pomocnik". |
Cytat:
|
Fernandez dobre wejscie chociaz drugi gol to zasluga bramkarza bardziej.
Cisse to dramat. Zjazd formy straszny Hougi moze bylby lepszy ale limit zawodnikow z poza UE nie pozwolilby zagrac. Jakos to sie toczy i mamy 13 pkt Brzeczek moglby juz nie mowic nic na konferencji. 'Dlaczego sie nie pisze ze w Wisle jest tyle Polakow'. Pani Brzeczek..To I liga o tym sie malo pisze. |
Cytat:
Fernandez to nie jest klasyczny napastnik, bardziej ofensywny pomocnik. Angielski miał pierwszy sezon w życiu kiedy regularnie strzelał, wcześniej miał żałosne statystyki, teraz gra w Turcji. Po jednym udanym sezonie w życiu. Wydaje mi się że to jednak ja mam rację w tym, że nawet jak trafimy na napastnika w formie to zaraz go nie będzie. Wystarczy spojrzeć jak tutaj przeżywają czy Fernandez uśmiechnął się po bramce i że do końca nie wiemy nawet czy zostanie w tym okienku, a gość nawet nie gra jakoś super rundy, głównie się leczy. Próbować zatrzymać piłkarza mogą kluby o wiele bogatsze od nas jak Legia czy Lech. @bódyń - o pierwszej lidze pisze się mało, o Wiśle bardzo dużo. |
pepe72: może se być na transfermarktach nawet bramkarzem. Co z tego? Możesz se go nazywać 10 tką albo podwieszonym napastnikiem (to też srodkowy napastnik) jeśli wolisz. W naszej taktyce do rozbijania stoperów on się w ogole nie nadaje i jego potencjał jest marnowany. Lepiej jak cofa się po piłkę i wchodzi w pole karne w drugie tempo, gdy Żiru ściąga obrońców na siebie. Patrząc na to jak grają nasi przeciwnicy granie na dwóch napastników (czy też na ofensywną 10tkę bez zadań defensywnych i 9 na szpicy) to wcale nie jest głupi pomysł.
|
Cytat:
Odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się dzieje nikt nawet nie próbuje szukać... Bo punkty są najważniejsze. |
Cytat:
|
A to pół roku temu jak przychodził to nie był po kilku kontuzjach? A był dwa razy szybszy...
|
Cytat:
Jedno kluczowe pytanie pozostaje otwarte - czy zapierdalał? :lol: |
Po Cisse widać brak czucia piłki i pewności siebie.
Dzis jak próbował dryblingu to dwukrotnie widziałem jak go piłka zaskoczyła, bo mu się nieprecyzyjnie od nogi odbiła (czytaj chciał zrobić X a wyszło Y). On potrzebuje czasu, żeby poprawić grę. To oczywiste. Dodam też, że Cisse leczył się w Niemczech, nie u nas. |
To że tam Brzęczek w mediach chwali zawodników to jedno, ale to jak ich ruga w szatni to drugie. Jak sobie zobaczy mecz z odtworzenia to oczy mu będą krwawić patrząc na Cisse.
Gość grał wczoraj kryminał. Nie wygrywał pojedynków, nie współpracował z Wachowiakiem, któremu więcej przeszkadzał niż pomagal. Śmiem twierdzić że można by w jego miejsce wstawić Chmiela czy innego juniora o dobrej szybkosci i byłby efekt podobny. Czyli żaden. Do samego operowania piłka po obwodzie to nie trzeba wirtuozów futbolu. Jeszcze przy tak przeciętnym rywalu. Wynik i grę robili nam inni zawodnicy na boisku. |
Nie no framat jest yebniety⌠znow mamrocze o farcie⌠dobrze, ze jak przeciwnik nam laduje brame po naszym prezencie i babolu to jest ok. Tylko my mamy farta⌠o to chodzi w pilce, w tamtym sezonie farta nie mielismy: slupki, poprzeczki, bole z dupy czy dezycje sedziow.
Fernandez juz ktorys raz laduje z daleka, widac, ze to nie przypadek, z sandecja walil z polowy i tez bylo niebiezpiecznie. Jak widac jesli sie potrafi to oplacalne sa takie strzaly, glownie przez zaskoczenie. Aha dwie sprawy: 1. Wypominanie Fernandeza jakby nie byl naszym piłkarzem⌠nie no nie liczy sie takie zwyciestwo bo strzelil Fernandez⌠jakis gratis od rywala albo sedziego. My nie mamy napastnika, wiec jak napastnik nie strzela to uj z takim fartem. 2. Jak widac mielismy napastnika :) Kliment wczoraj bramka w lm, juz chyba piata po odejsciu od nas. Jak widac nie zbawil nas bo nie bylo druzyny., tak wiec sam napastnik to nie wszystko. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nasz sztab medyczny to prawdziwe fachury... Mam wrażenie, że właśnie Momo nie tyle pasuje do mojej teorii, co jako kolejny potwierdza panującą w klubie praktykę. Czyli z każdego można zrobić łamagę potrzeba tylko trochę treningu. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl