![]() |
Dla mnie ten mecz nie różnił się od poprzednich niczym poza tym, że wpadły nam 2 farfocle. Jak nas Piast przycisnął to nie wiedzieliśmy co się na boisku dzieje.
|
Cytat:
Kuba grał jak oldboy, Silva biegał jak w pampersie. Boguski niewidoczny, ale kilka razy dobrze zagrał w obronie. Zwycięstwo na farcie, ale dobrze że sezon kończy się jakimś pozytywem :D |
Cytat:
Powodzenia w przyszłym sezonie. |
Dla mnie debil Złotek sędziował jakby był ślepy.
Tam naprawdę w pierwszej połowie nie przewracali Forbesa w polu karnym? Kilka sytuacji stykowych gwizdanych na korzyść Piasta. Frydrych czysto wybija piłkę a pier....ony Złotek gwiżdże faul O samym meczu szkoda gadać. Cieszy wygrana, ale momentami to była obrona Częstochowy. |
Cytat:
|
A dziwiliście się, że Hyballa nie przyszedł pożegnać się z zawodnikami :)
|
Mecz z Piastem udowodnił dwie sprawy (co do jednej jasność była wg. mnie od dawna):
1. Przynajmniej część zawodników symulowała grę i walkę w poprzednich spotkaniach, aby doprowadzić do zwolnienia Hyballi. Świadomie szkodzi własnemu klubowi i jego wynikom. To zachowanie skandaliczne, niedopuszczalne i godne najwyższego potępienia. Sprofanowali nim koszulkę Wisły. W normalnym klubie i lidze po czymś takim byliby skończeni jako piłkarze. 2. Błaszczykowski w obecnej dyspozycji rzeczywiście nie nadaje się do gry przez 90 minut, a dzisiaj nie nadawał się nawet przez 10, choć przebywał na boisku znacznie dłużej. Ale jak się traci energię i uwagę na wojny z trenerem zamiast na solidne trenowanie, nic dziwnego, że tak to wygląda. |
Cytat:
Błaszczykowski to powinien w końcu łaskawie przepracować pełny okres przygotowawczy i wtedy dopiero pojawiać się na boisku. Byłoby to s korzyścią i dla niego i dla klubu. |
Cytat:
|
Fajny mecz, wygrany.
Syndorm Hyballi zostal, koncowka to cala druzyna nie miala sil. Sezon do zapomneinia |
Były reprezentant Polski poskromił prawdziwą bestię!
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,2...um-gigant.html |
Cytat:
W ogóle może niech Kuba spieprza..odda klub Tsowi, albo od razu ogłosi bankructwo. Po czym jak nie będzie Wisły w telewizji, to tacy co najbardziej wyzywają i obrażają, włączą sobie w czasie meczu netflixa i bedą mieli inną rozrywkę. Ile lat wraca Widzew z IV ligii ? Ile lat Polonia Warszawa ? Kuba jak zechce, to może sobie wystawić brata na bramce i grać w polu zespołem tańca i pieśni "Małe Słowianki" I moglibyśmy nawet zlecieć z ligii 2 razy, a i tak bylibyśmy w lepszej sytuacji niz w przypadku bankructwa. Ale Kuba k.rwa mać tego nie zrobi, bo to facet dla którego Wisła znaczy coś więcej. To jest facet z troche innej gliny, niedzisiejszy w sensie systemu wartosci. Nie będę mu laurki stawiał, kto rozumie temat nic wiecej nie bedzie potrzebował. Kuba wziął ogromną odpowiedzialność na swoje barki, zaangażował się w 100%. Bedzie popełniał błędy, ale ku.rwa kazać mu "spieprzać" ... Nie pije już nawet do tej jednej wypowiedzi, ale do całego skrzydła, całej formacji mentalnej, która się w Wiślackich mediach społecznościowych ostatnio pojawiła. |
Sezon zakończony nad ickami. Na nasze możliwości pełen sukces.
Co do meczu - nie podobało mi się sędziowanie. Dla Wisły bez karnego (sytuacja z Brown F.). Dla piasta oczywiście karny (dla mnie wątpliwy) plus wiele sytuacji stykowych i takich naciąganych miękkich "fauli" gwizdanych przeciwko wiślakom. Celem jest znalezienie trenera który nie będzie toksycznym egocentrykiem tylko kogoś, kto krok po kroku będzie skutecznie robił swoją robotę. "Złych buntowników": RB9(którego bramkom z Płockiem notabene po części zawdzięczamy utrzymanie), Burligi, a i pewnie Sadloka jak i wielu innych domniemanych buntowszczików już w klubie nie będzie. Co prawda jest jeszcze główny spiskowiec Błaszczykowski, który widzę ma wielu krytyków. Widzę proste rozwiązanie: zrzutka wszystkich antyfanów na odkupienie jego udziałów w Wiśle i nowy kontrakt dla najlepszego trenera na świecie. Aha, dorzućcie też trochę kaski na transfery i bieżącą działalność (ciepła woda itp). A jeśli wyniki nie zależą jak pisze Drozd od gry tylko układów a gra w piłkę jest na szarym końcu, to tym bardziej po co nam "kieszonkowy" Klopp. Myślę że i tak w przeciągu kilku lat/dekad (?) liga mistrzów nam i tak nie grozi. |
Kilka wniosków po meczu :
- Lis wybronił mecz, - Yeboaha do w... w trybie pilnym po tym co zaprezentował po wejściu na boisku - Kuba nie nadaje się do gry w wymiarze większym niż kilka minut. O ile w ogóle nadaje się jeszcze do gry w piłkę. - dobrze , że Burliga już idzie do Wieczystej - przyjemnie było odpocząć od SFG Maćka - największy pozytyw 3 pkt to brak pucharów dla Piasta po ordynarnym przekręcie w pierwszym meczu. Choć raz zadziałał efekt karmy. Bierzmy już Sobola na trenera. Liczę , że do nowego sezonu chociaż przygotują się lepiej fizycznie niż za Skowronka. Zdecydowanie łatwiej gra się o utrzymanie jak siły nie kończą się w 60 min. |
Dokładnie, można wyrażać swoje zdanie, że Kuba obecnie jest w kiepskiej formie, ale hamujcie się z kazaniem mu "spieprzać".
Tak jak pisałem w przerwie, tak potwierdzam po zakończeniu meczu: nie, nie graliśmy dobrego spotkania, dużo przypadku + obrona karnego. Nadal toczyło się wszystko tempem rodem z 1-2 ligi. Także nie graliśmy wcześniej przeciw Hyballi, tylko mieliśmy dziś po prostu trochę więcej farta. Sezon zakończony, koruptovia pod nami, mogło być gorzej. Najważniejsze, żeby w przyszłym było lepiej. |
Cytat:
Tak na marginesie 1/3 ....to nie całość...juz w przedszkolu dzieci to wiedzą |
Co żełosne? Od kilku tygodni wieść niesie, że Kuba gra za mało bo trener chce go upokorzyć. A tu się okazuje, że przyczyny są trochę inne. Dzisiaj pokazał w jakiej jest formie i tyle. Czym dowiódł że zarzuty o niesłusznym trzymaniu go na ławce to kolejny farmazon mający na celu wiadomo co...
To, że ma ogromne zasługi nie upoważnia go do robienia z klubu pośmiewiska... a tak się działo odkąd popsztykał się z Hyballą. Bo Hhyballa powiedział mu prawdę, że do gry się nie nadaje, no chyba że do rożnych i wolnych, ale jak dotąt instytucji kopacza w piłce nożnej nie wprowadzili. |
Ładne bramki, fajna pierwsza połowa na pożegnanie. Druga koszmarna. Spoko zagrali juniorzy i Lis, który na raz na cztery akcje się zagapia, raz ma farta, dwa razy wyjmuje ładnie.
Mecz do zapomnienia, nie dyskutowania, więc odpowiem na parę postów i znikam. Cytat:
Wierzę, że rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż narracje z forum futbolowego. Nawet jeśli nie byłem w szatni, nie umiem czytać gry jak eksperci, to bez żartów, tam był Błaszczykowski, współwłaściciel klubu, jego nieformalny dyktator. Jedyna opcja z tym sabotażem gry, to sabotaż za wiedzą Błaszczykowskiego. A sabotowanie gry przez grającego współwłaściciela, do tego tak związanego z klubem, utrata punktów, niechlubny rekord porażek, utrata wpływów finansowych związana z niższym miejscem w lidze, tylko po to, aby zagrać na nosie trenerowi, nie to mi się nie mieści w głowie. To byłby wyższy poziom absurdu + ogromny policzek dla kibiców. Cytat:
Masz rację, że Błaszczykowski słabo bardzo, zwłaszcza fizycznie. Mawutor kopał się po czole, a Yeboah masakrycznie pod każdym względem. |
Ale czego wy oczekujecie? Że Kuba bedzie w formie z finału Ligii mistrzów 2013 ? Czy nawet z Euro 2012 ? To jest oczywiste że jest to człowiek na końcu swojej drogi sportowej. Nie dlatego że jest słaby czy zapomniał grać, czy mu sie nie chce przygotować, tylko jego organizm jest już wyniszczony sportem zawodowym. Lata kopania go po nogach, kontuzji, naderwań/zerwań itp.
Ale ciągle walczy, stara się na ile może. Ja nie mówie że nie wolno go krytykować - jest człowiekiem i popełnia błędy. Ale tu sie zaczyna robić nagonka, a granice są przesuwane coraz bardziej. Do tego stopnia że już nikogo nie razi, jak sie każe Kubie gdzieś "spieprzać" Gnoimy nasze symbole, nasze legendy a potem bedziemy się dziwić, że tożsamość jest rozmyta. |
No niestety w takiej formie to raczej Kuba daleko nie zajedzie.Cos w tym było ze poprstu Hybala go nie wystawiał bo jest w słabej formie.
Natomiast nie popadajmy w skrajnosci.Kuba to człowiek nie święty,popełnia błedy ale mowienie zeby spieprzał to naprawde ,znajcie granice. natomiast sam mecz z gatunku: w innych szczescia nie było,to los oddał co zabrał.Piast w drugiej połowie powinien strzelic 3 bramki. Natomiast sedzia kalosz....kuzwa chłop wycina Forbsa i nic.....,druga sprawa to spalony Swierczoka i gol uznany po minutach,trzeba było tak samo analizowac karnego na Forbsie. Var lubi widziec to co chce. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bo jest ....a grającym właścicielem który schodzi do szatni w trakcie meczu zostawiając na ławce trenerów....skoro on może....to ja mogę jako kibic wyrazić tutaj swoje zdanie...madre głupie Ale swoje...Wisla Kraków to jest społeczność...dzieki której JEST,...Wisla nie jest dzięki Kubie....Wisla jest dzięki wszystkim, którzy są wislakami...wszystkim tym którzy mówią rzeczy poklepujace po plecach ja i ty którzy rzucają kamieniami...to jest klub jest klub piłkarski,,,nie golfowy,,.
|
Krótko: mamy skład węgla i papy, wygrana na mega farcie dzięki Lisowi i losowi.
Lis: mega występ. Szot: dno i beznadzieja, szczególnie w ofensywie, która u niego polega na podaniach do rywala. Do tego karny Kone i Frydrych: słabiutko, przy czym Kone wsiadł na wysokiego konia dziś. Frydrych tak asekurował Kone, że Świerczok nieatakowany sobie strzelił brameczkę. Burliga: każde jego wejście to faul lub praiwe faul. Bezużyteczny w ofensywie, drewno w nogach. Żukow i Boguś: przyzwoite występy. Starzyński: fajnie w I połowie, II do zapomnienia, zgasł całkowicie. Gruszkowski: to nie jest skrzydłowy. Kiepski występ. Savić: poza golem chyba go nie było na boisku. Nic nie wnosi do gry. Brown-Forbes: beznadzieja zmiany: Mawutor: szkoda komentować, to nie jest piłkarz. Jean Carlos: biegał jakby miał odważnik do jaj przywiązany. Na plus akcja z asystą do Starzyńskiego, to powinien być gol. Yeboah: dno i masakra, szkoda komentować. Szota: nic nie spierd***ł co jak na niego jest sporym sukcesem. Błaszczykowski: beznadzieja, do tego dał Piastowi drugą bramkę. |
Cytat:
Masz dużo racji, ale tej społeczności potrzebne są symbole - ludzie którzy mogą być stawiani za wzór. Czy Wisła jest dzieki Reymanowi ? No nie..ale dzięki temu że ktoś taki był Wiślakiem, mamy czym się pochwalić, mamy pewną naukę, pewną postawę którą możemy przekazać młodym pokoleniom. Inaczej cała "Wiślackość" to po prostu zabawa w ślepy los, komu akurat będziemy kibicować. No bo czemu Wiśle, a nie komuś innemu ? Z przyczyn sportowych ? No byliśmy potęgą, nie jesteśmy już to można kibicować innym.. Ale właśnie takie postawy jak Kuby dają nam siłę. Dają poczucie że bycie Wiślakiem niesie za sobą coś wiecej. Człowiek wraca do klubu z którego wyrósł..ratuje go własnymi pieniedzmi. Gra w nim za darmo. Daje swoją twarz, wizerunek wysoko wyceniany na rynku medialnym. Daje swoją wiarygodność. Bierze odpowiedzialnosc (nie bede sie kłócił że 1/3 czy może jednak wiecej). Chce mając ostatnie lata i resztę zdrowia pomóc w wyniku sportowym. Myślę że gdyby wszystko szło dobrze, to Kuba chętnie odszedłby na emeryture. Ale widzi jak jest ciężko, więc tak jak umie. Tak jak to robił całe życie. Tak jak go to życie nauczyło. Bierze sprawy we własne ręce i działa najlepiej jak umie. Często instynktownie, bywa że niezręcznie. Ale z pasją i szczerymi intencjami |
Cytat:
Poza tym, wydaje mi się, że (świadomie lub podświadomie) niektórzy piłkarze doskonale czuli, że jest odgórne przyzwolenie na tego typu olewkę, bo zdawali sobie sprawę z napięcia w relacjach Kuba - Hyballa, i wiedzieli, że za wszystko głową i tak zapłaci Niemiec. |
Kuba jest legendą ale jak chce grać to niech idzie do oldbojów.
Jest już na emeryturze z powodu zdrowia. A grający szef-emeryt to musi budzić konflikty. https://weszlo.com/2021/05/14/wisla-...top5-absurdow/ Cytat:
|
Cytat:
Ale jaka? Przyzwolenie na olewanie meczow i dzialanie nå szkode drużyny i tych wartości, o których piszesz? Jasne, Kubą to legenda, ale sprawe z Hyballa rozegral fatalnie. Pozniej pewnie znowu ci niewdzieczni kibice, ktorzy oczekują profesjonalizmu, beda proszeni o pomoc. Tak, Wisła to nasze wspolne dobro, pomozemy (niektorzy wciaz pomagaja), ale nie sprowadzajmy dyskusji do tego, ze Kuba to dobroczynca i ani słowa krytyki. Co do meczu - mam taka mala (i małostkowa), osobista satysfakcje, ze Piast nie zagra w pucharach. Taki rewanzyk za zimowe sedziowanie. |
Cytat:
-gra piłkarzy od meczu z Podbeskidziem -przecieki z szatni -nagonka w mediach -żale zawodników na trenera bez reakcji klubu -zachowanie Kuby w meczu z Lechem To wszystko jest absurdalne, a mimo to miało miejsce. Może się w głowie nie mieści, ale 0:6 z Legią też się w głowie nie mieściło. Dlatego mimo, że ponoć mam ołtarzyk Boguskiego, nie chcę go widzieć w przyszłym sezonie w Wiśle... Cytat:
|
Kuba musi...nie powinien ...musi zdecydować...czy kontynuuje karierę jako piłkarz że wszystkimi konsekwencjami czy też zostaje w klubie jako jeden że wspolpwlasciecieli....dla dobra Wisły jak i dobra tego co osiągnął i co dał dla Wisły....musi dbać nowemu trenerowi przestrzeń...
|
Cytat:
Zresztą przed chwilą sam pisałeś że liczą się układy a piłka jest na szarym końcu. |
Cytat:
A Legia ZAWSZE chce WYGRAĆ z Wisłą. Więc przestań pitolić. Przez cały mecz mieli dwie okazje, w tym jedną dzięki Sadlokowi. A Piast w pół godziny mógł nam walnąc ze 4 bramki i tylko Lisowi zawdzięczamy że tak się nie stało. Inna była tylko postawa w przodzie. Za poprzedniego trenera udawali ze chcą coś strzelić a dzisiaj faktycznie chcieli. |
Cytat:
Czy Legia ma takie ciśnienie na Wisłę? Czasem chodzę po forach kibiców tych drużyn. Nie są to oficjalne kanały klubów ale jakieś przełożenie na pewno mają. Na forach cracovii czy lecha jest ciągła piana na ustach kiedy się mówi o Wiśle. A na przykład na legia.net (czy jakoś tak)? Moim zdaniem mają mniejszą spinę na Wisłę niż my (tj. ogół na forum) na ich punkcie. Tam główna spina jest na linii legia - lech już od kilku(nastu) lat. |
Ale ja nie mówię o kibicach, tylko o piłkarzach. Jędza od początku meczu szarpał, na ostatnie 20 minut wpuścili wszystko co mieli. Więc nie opowiadaj, że im się nie chciało. Oni po zdobyciu mistrzostwa mieli dodatkowo większy luz, co zwykle pomaga. Ale wtedy naszym zaglądnęło w oczy widmo spadku i grali normalnie, słuchali trenera, strzeliliśmy nawet bramkę z niewielkiego spalonego.
Piłka nożna to gra zespołowa 11 w jednej drużynie bardzo wiele zmiennych, wystarczy że dwóch czy trzech nie wypełnia swojego zadania i wszystko się sypie. Zwłaszcza kiedy chce się grać, a nie tylko przeszkadzać... |
No jak, przecież każdy widział, że Legia grała wakacyjnie.
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym nic się nie zmieniło. Po prostu, co jest rzadkością, graliśmy z drużyną, która chciała atakować, strzelać bramki, dzięki czemu były jakieś okazje, bo się odkrywała. Zwykle jednak gramy z przekładaczami czyhającymi na kontry lub nasze błędy. Wtedy jesteśmy bezradni. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cieszy mnie gol Savica bo jest potwierdzeniem, że ma umiejętności. Bardzo ładny strzał. Już w meczu z Legią gdyby ciut więcej miał szczęścia to strzeliłby bramkę, która mogłaby kandydować do miana najładniejszej z rundy. Wcześniej też miał parę strzałów z dalsza gdzie niewiele brakowało. Mam nadzieję, że ten gol doda chłopakowi pewności siebie i w przyszłości będzie miał więcej szczęścia w różnych sytuacjach strzeleckich. Mega fajny gol Gruszkowskiego. Przypomniała mi się taka spektakularna bramka Kuby niedługo po transferze do Borussi jak złamał niespodziewanie z prawego skrzydła do środka boiska i uderzył lewą nogą i piłka też po rykoszecie wpadła do siatki. I wtedy rozpoczynał się Prime Time w karierze Kuby. Lis to chyba dzisiejszym meczem podbił cenę o kolejny milion euro ;) Naprawdę cieszy to jak Mateusz się rozwinął w Wiśle, okrzepł, swoje bramki też zawalał w przeszłości (pamiętam te wyplute piłki pod nogi napastników rywali gdzie szczególnie na początku w Wiśle miał problem z łapaniem piłek). Po powrocie do bramki i przejęciu "1" od Buchalika już na stałe i po tym szczególnym meczu jaki wybronił nam z Lechem na jesieni to z każdym miesiącem rósł jako bramkarz i teraz jest po prostu ostoją tego klubu. A pamiętam jak przychodził do Wisły to "legendarny" janex pisał, że kupiliśmy a raczej przepłaciliśmy za odpad z Lecha, który średnio rokuje na przyszłość. Brawo Mateusz :) Szapoba za te obronione karne i ogólnie za całokształt.
Noi gol Starzyńskiego w końcu taki stempel i nagroda za postęp jaki dokonał na wiosnę. Tu też mam nadzieję, że ta bramka sprawi, że na kolejne liczby (bramki, asysty) nie będzie już musiał tyle czekać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl