Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XVIII kolejka] Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, 19-02-2021, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10367)

Savik 19.02.2021 23:11

Lis - elektryczny, ale nie powiedziałbym, że słabo. Przy bramce mógł się zachować lepiej, po za tym poprawnie.
Plewka - naprawdę ogarnął. Grał bardzo pewnie.
Savic - hymn, nie wiem co napisać, mam wrażenie, że coś go blokuje....
FBF- oprócz asysty i bramki dającej 3 pkt. - pasuje idealnie do stylu Hyballi -napastnik, który pracuje na boisku dla drużyny - brawo!
Satarzyński - od pierwszego wejścia z Piastem chłopak pokazuje , że ma papiery na grę, przy takim trenerze, może stać się perełką;
Reszta poprawnie, no może Wachowiak brutalnie zdążył się z Ekstraklasą...

LucjuszWielki 19.02.2021 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1562102)
Medved to taki czeski Genkov :D czyli defensywny napastnik.

Tak ... Genkov z którym mieliśmy majstra i graliśmy z powodzeniem w Europie - jak na oczekiwania i nasze możliwości nie był kotem, ale ówczesny Genkov zjadał na śniadanie Turgemana,,, Mam nadzieje, ż eporównanie do Medveda jest tylko trolingiem.

Poza tym też żałosne jest wyśmiewanie LAMEYA i JALIENSA, z którymi weszliśmy prawie do LM heh

wielu tutaj pisze i się śmieje z JALIENSA, LAMEYA i GENKOVa (który też mnie irytował), ale ZROZUMCIE - są to gracze, którzy wywalczyli MP i byli najbliżej LM za czasów Cupiała, tak więc ogłady - na dzień dzisiejszy poza zasięgiem każdego polskiego klubu.

co do meczu - bardzo cieszą 3 punkty.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1562105)


Cenne zwyciestwo na ktore nie do konca zasluzylismy z gry. W drugiej polowie Pogon lepsza. ALe 3 pkt sa po walce i emocjach

Nie do końca: nie pamiętam 100% lub jakiś KLAROWNYCH sytuacji pogoni, cisnęli bo musieli, za to my mieliśmy więcej okazji klarownych.

FraMat 19.02.2021 23:24

Jak dla mnie w I połowie Starzyński wręcz niesamowity.
Buksa może mu buty czyścić.


Jak wróci Żukow to nie ma ch...a we wsi

markowywislak 19.02.2021 23:26

241 km przebiegniete z obu stron. Dawno takiego meczu nie było. Pytanie jaki jest rekord w Ekstraklasie pod względem przebiegniętych km przez drużynę?

forthy 19.02.2021 23:27

Może troszkę szerzej. Zacznę od indywidualnych opisów/negatywów:

1) Mehremić. Kurczę to jest drugi zawodnik po Klemenzu w ostatnich latach, który wprowadza wielki stres jak piłka znajduje się w jego okolicach. Zszedł z kontuzją to się nie będę pastwić, ale znów elektryczny okropnie z niewiarygodną jak na tak krótki okres czasu gry dziś liczbą kiksów.. Czekam na przyszły sezon i wzmocnienie Urygą, a obecnie to optymalna defensywa to chyba Szot na prawej, Sadlok na środku i Bury przesunięty na lewą, bo niestety Mehremić jest taką tykającą bombą.

2) Wachowiak. Koszmarnie wyglądał w debiucie. Każdy widział, więc nie ma o czym pisać.

3) Medved i Savić w ataku - multum złych rozwiązań, strat i spartolone sytuacje, no to akurat średnio wyszło.

4) Lis - gra świetny sezon, dziś chyba pierwsza zawalona przez niego bramka, dobrze że bez wpływu na punkty.

Pozytywy:

1) Plewka. On dziś bardziej się rzucał w oczy, bo kilka razy pociągnął do przodu i jeszcze lepiej grał w obronie. Fantastyczny występ. Jedno podanie prawie strata to mniej więcej jego średnia, ale ja go rozgrzeszam, bo on non stop gra pod presją jako "6" w mega ofensywnym ustawieniu z wysoko grającymi bocznymi obrońcami. Nawet Basha w topowej formie w tej samej roli miał podobną liczbę groźnych strat w meczu, a w gorszej dyspozycji to już nie mówię. Kapitalnie się rozwinął Patryk, a w defensywie ustawia się i pracuje wręcz rewelacyjnie.

2) Starzyński. Debiut w 11ce i był wyróżniającym się zawodnikiem. Wygląda na prawdziwą perełkę, a bardzo mi się podobało poza decyzjami/podaniami/przebojowością jak dobrze wracał do defensywy.

3) Forbes. Odkupił winy z Wrocławia, dziś nie miał żadnej setki, a strzelił extra-bramę i jak zawsze tytaniczna praca w grze tyłem do bramki, pressingu i walce o długie piłki przeciw elitarnej jak na EKS defensywie Pogoni.

4) Sadlok+Frydrych. Naprawiali grube błędy kolegów w obronie. Brawa dla nich.


Cały zespół pochwaliłbym za ambicję i bieganie, a to był strasznie wymagający fizycznie mecz. Savić i Medved w ataku bardzo zawodzili, ale w obronie naprawdę dawali radę i zasuwali.

Hyballa miał ciężko bez Zhukova, kompletny brak drugiego zdrowego środkowego pomocnika na ten mecz, więc musiał coś wykombinować. Ustawienie z dwoma napastnikami + bezpośrednia bardziej gra zdała egzamin. Przypomnę - graliśmy z najlepszą drużyną tej ligi.

Zachwycony jestem elastycznością taktyczną. Pogoń w pewnym momencie zaczęła tworzyć łatwo przewagi na skrzydłach, najpierw nieoczywiste przemieszanie (Bury na lewą, Sadlok do środka a Szota wszedł na prawą zamiast do środka) chyba ocaliło Burligę od drugiego żółtka, a później przejście na 5-3-2 zminimalizowało ładnie grę Pogoni. I tu tylko indywidualnie objeżdżany Wachowiak zawalał, ale sam koncept świetny, zwłaszcza, że zagęszczona defensywa naprawiała błędy debiutanta.

#teamHyballa, super trener przy słabym personalnie jak dotąd składzie.
Raczej łącznie pechowe ledwie 11 pkt w 7 spotkaniach przy arcytrudnym terminarzu, a i 7 pkt w 4 meczach rundy vs:

1) najlepsza chyba drużyna ligi
2) mocny bardzo u siebie Śląsk
3) będący na ostrej zwyżce Piast
4) dolna solidna ligowa Jagiellonia

przy właściwie pechu to świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu.

#teamHyballa

A i super jeszcze, że nie "siedli" po golu na 2-1, tylko stworzyli z marszu 3 świetne okazje w kolejnych minutach.

Wisła V 19.02.2021 23:46

Panowie zwycięzców się nie sądzi.. ode mnie tylko kilka zdań bo jest coświętować :) Lis wg. mnie bardzo pewny, przy bramce mógł się zachować lepiej ale na obronę napiszę że dostał kozioł przed rękawicami i niestety wpadło, poza tym bez większych uwag.. Savic dopóki grał Medved miał inne zadania niż kreowanie akcjii ofensywnych więć hate po nim bezpodstawny.. Medved bardzo chciał ale chyba trema zjadła, Starzyński kocur, jeśli nie obrośnie w piórka to wróże mu świetlaną karierę, chłopak zapierdalał na całej długości boiska i ma papiery na granie !!! no i FBF, szacun za dziś, bramka z niczego i do tego kawał pracy na bosiku, takiego chcę Cię zawsze widzieć :D

FraMat 19.02.2021 23:47

INSTAT WISŁA

Forbes 361
Starzyński 286

Błaszczykowski 284
Yeboah 284
Sadlok 277
Burliga 271
Frydrych 269
Plewka 262
Medved 259
Savic 250
Mehremić 244
Lis 242
Wachowiak 230
Szota 223

Drozd 20.02.2021 00:02

Będą pewnie zarzuty ze lubię się czepiać Lisa, ale dzisiaj kolejny raz wpuszcza to co nie leci w ręce. Mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy punktów, bo wpuścił babola porównywalnego do Buchalowago z Piastem. Nie da się rzucając się w prawo odbijać się z lewej nogi. Moim zdaniem najsłabiej w drużynie.

Nie wiele lepiej Medved ale on pierwszy raz grał od początku i miał asystę, czy przypadkową? Może i tak ale zgasił Forbesowi piłę idealnie. Ładnie strzelił głową, parę razy przytrzymał piłkę, kilka razy skiksował ale myślę że z parze z Forbesem ma perspektywy.

Szota zaraz po wejściu mógł albo zaatakować piłkę wyprowadzaną przez Pogoń, albo zacząć się cofać. Wybrał "ekstraklasowy" model wycofania się. Co prawie skończyło się bramką dla Pogoni, dostał zjebkę od kilku naszych i potem grał już odważniej. Pozytywny debiut.

Wachowiak który jest w drużynie może ze trzy tygodnie, wchodzi przy kruchym wyniku na bok pomocy gdzie w przodzie nie ma już siły przesuwać i zdziwienie, że go parę razy powieźli. No straszne zaskoczenie, że nastolatek z drugiej ligi będzie trochę zagotowany w debiucie. Może by tak powstrzymać epitety...Tym bardziej, że nic wielkiego nie zawalił. A pretensje o to że się ślizgał to już czysty kretynizm. Dobry dynamiczny chłopak nie bojący się grać piłką. Przyzwoity występ.

Na wyróżnienie zasłużyli Forbes, Plewka i Starzyński, zwłaszcza postawa młodych cieszy. Tylko tak dalej.

Nie rozumiem twierdzeń że Pogoń była lepsza, była może bardziej poukładana, ale kto miał lepsze sytuacje. Tylko dzięki bramkarzom emocje były do końca. Szkoda tylko że i jeden i drugi pomogli Pogoni.

Książę Palownik 20.02.2021 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1562129)
Będą pewnie zarzuty ze lubię się czepiać Lisa, ale dzisiaj kolejny raz wpuszcza to co nie leci w ręce. Mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy punktów, bo wpuścił babola porównywalnego do Buchalowago z Piastem. Nie da się rzucając się w prawo odbijać się z lewej nogi. Moim zdaniem najsłabiej w drużynie.

Nie wiele lepiej Medved ale on pierwszy raz grał od początku i miał asystę, czy przypadkową? Może i tak ale zgasił Forbesowi piłę idealnie. Ładnie strzelił głową, parę razy przytrzymał piłkę, kilka razy skiksował ale myślę że z parze z Forbesem ma perspektywy.

Szota zaraz po wejściu mógł albo zaatakować piłkę wyprowadzaną przez Pogoń, albo zacząć się cofać. Wybrał "ekstraklasowy" model wycofania się. Co prawie skończyło się bramką dla Pogoni, dostał zjebkę od kilku naszych i potem grał już odważniej. Pozytywny debiut.

Wachowiak który jest w drużynie może ze trzy tygodnie, wchodzi przy kruchym wyniku na bok pomocy gdzie w przodzie nie ma już siły przesuwać i zdziwienie, że go parę razy powieźli. No straszne zaskoczenie, że nastolatek z drugiej ligi będzie trochę zagotowany w debiucie. Może by tak powstrzymać epitety...Tym bardziej, że nic wielkiego nie zawalił. A pretensje o to że się ślizgał to już czysty kretynizm. Dobry dynamiczny chłopak nie bojący się grać piłką. Przyzwoity występ.

Na wyróżnienie zasłużyli Forbes, Plewka i Starzyński, zwłaszcza postawa młodych cieszy. Tylko tak dalej.

Nie rozumiem twierdzeń że Pogoń była lepsza, była może bardziej poukładana, ale kto miał lepsze sytuacje. Tylko dzięki bramkarzom emocje były do końca. Szkoda tylko że i jeden i drugi pomogli Pogoni.

Zgodzę się, że Plewka, Forbes i Starzyński (w tej kolejności moim zdaniem) dali najwięcej.
Z kolei Savić i Medwed - totalna lipa. Szczególnie ten pierwszy zawodzi - gra już chwilę i mógłby coś pokazać.

Wachowiak - najgorszy debiut jaki widziałem. Paprykarze kręcili nim jak kobyła ogonem na widok żłoba z owsem. Musi trenować z pierwszą drużyną i powoli wchodzić na poziom Ekstraklasy.

Szota wszedł na boisko trochę obsr*ny (vide sytuacja gdzie zaczął się wycofywać zamiast zagarnąć piłkę i wpaść w pole karne) ale występ poprawny, bez błędów. Poradził sobie przeciwko bardzo wymagającemu przeciwnikowi.

Brameczka na konto Lisa niestety. Nie ma tu usprawiedliwienia.

speedfashion 20.02.2021 01:16

Nic odkrywczego nie powiem. Chce tylko podziekowac pilkarzom i trenerowi za walke i zaangazowanie.
No i szkoda, ze trybuny zamkniete. Mecz idealny pod zywiolowy doping.

Blixa 20.02.2021 06:13

Swietnie Yeboah przeja pilke przy pierwszym golu. Razem ze Starzynskim i Forbesem wypracowal tego gola.

bódyń 20.02.2021 08:04

I jeszcze ciekawostka. Pogon stracila w tym sezonie 10 bramek w tym 4 z Wisla. Strzelilismy im 40% bramek:)
U siebie stracili 3 bramki w tym 2 z nami:)

Tantal 20.02.2021 08:35

No jak patrzę na to co wyprawiał ich bramkarz to się nie dziwię że tak mało. Niesamowity kot. Te sytuacje na początku 2 połowy albo wyjście na koniec meczu prawie na połowę boiska... większość bramkarzy w eklapie nawet by się nie ruszyła do tego.


Jeżeli tak poukładanej i wybieganej drużynie wbijamy jednak dwa gole to może być tylko lepiej. Niech częściej i więcej gra Starzyński. Ten chłopak niesamowicie się rozwija, w tym tempie za kilka lat będzie niesamowitym piłkarzem a my zarobimy na nim krocie, 5 razy zapomnimy o panu AB.


Z tego Forbesa może coś jednak będzie.... Hyballa zaordynował mu trening strzelecki czy jak? :)



Zastanawiam się czy jak wróci Żukow do składu to nie powinien zagrać wyżej w miejsce Savicia, który szału nie robi.


Wtedy skład byłby mniej więcej Lis - Sadlok Frydrych Mehremic Burliga - Starzynski Zukow Plewka Yeboah Medved (Silva?) Forbes. Z taką formą jaką obecnie wszyscy prezentują to chyba optimum.

Drozd 20.02.2021 08:59

Jeszcze jedno trzeba dodać. Wczoraj było naprawdę ciężkie boisko do biegania, grząskie, każdy kilometr przebiegnięty w takim bagienku można liczyć podwójnie. A licznik obu zespołów pokazał 120... Jak poprawi się pogoda to będziemy fruwać...

Arkadiusz.Czerepach 20.02.2021 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1562129)
Będą pewnie zarzuty ze lubię się czepiać Lisa, ale dzisiaj kolejny raz wpuszcza to co nie leci w ręce. Mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy punktów, bo wpuścił babola porównywalnego do Buchalowago z Piastem. Nie da się rzucając się w prawo odbijać się z lewej nogi. Moim zdaniem najsłabiej w drużynie.

Nie wiele lepiej Medved ale on pierwszy raz grał od początku i miał asystę, czy przypadkową? Może i tak ale zgasił Forbesowi piłę idealnie. Ładnie strzelił głową, parę razy przytrzymał piłkę, kilka razy skiksował ale myślę że z parze z Forbesem ma perspektywy.

Szota zaraz po wejściu mógł albo zaatakować piłkę wyprowadzaną przez Pogoń, albo zacząć się cofać. Wybrał "ekstraklasowy" model wycofania się. Co prawie skończyło się bramką dla Pogoni, dostał zjebkę od kilku naszych i potem grał już odważniej. Pozytywny debiut.

Wachowiak który jest w drużynie może ze trzy tygodnie, wchodzi przy kruchym wyniku na bok pomocy gdzie w przodzie nie ma już siły przesuwać i zdziwienie, że go parę razy powieźli. No straszne zaskoczenie, że nastolatek z drugiej ligi będzie trochę zagotowany w debiucie. Może by tak powstrzymać epitety...Tym bardziej, że nic wielkiego nie zawalił. A pretensje o to że się ślizgał to już czysty kretynizm. Dobry dynamiczny chłopak nie bojący się grać piłką. Przyzwoity występ.

Na wyróżnienie zasłużyli Forbes, Plewka i Starzyński, zwłaszcza postawa młodych cieszy. Tylko tak dalej.

Nie rozumiem twierdzeń że Pogoń była lepsza, była może bardziej poukładana, ale kto miał lepsze sytuacje. Tylko dzięki bramkarzom emocje były do końca. Szkoda tylko że i jeden i drugi pomogli Pogoni.

tak, z tymże kręcił nim przede wszystkim nastolatek z trzeciej ligi


poza tym nie przekonuje mnie Medved , do gry dwójką napastników przydałby sie ktoś o odmiennej charakterystyce od FBF (coś ala carlitos) , a nie podobny klocek , tylko mniej wybiegany i gorzej skoordynowany

Drozd 20.02.2021 10:25

Wachowiak jak wchodził to do grania z liderem tabeli który przegrywa i atakuje, a nie z nastolatkiem z trzeciej ligi. Może gdyby mu ktoś wyjaśnił to byłby mniej zagotowany. Zresztą może dlatego, że nie widziałem kilku minut miedzy 75 a 85 minutą nie przypominam sobie żeby ktoś zrobił z niego aż taki wiatrak. Jak tu niektórzy lamentują.

A co do ataku, bramka na 2:0 dowodzi, że jest miedzy nimi chemia :).

TSWojtas 20.02.2021 10:27

Na uwagę zasługuje też że na ostatnie 2 minuty wszedł Chuca a nie RB9. To oznacza że w lipcu żegnamy Messiego z Łomży :)

majkelson777 20.02.2021 10:41

Ja mam teorię taką, że teraz jest najlepszy czas do stawiania na młodych. Nie wiem czy ona jest słuszna, ale po prostu mam wrażenie, że bez kibiców presja i nerwy u takiego gracza są znacznie mniejsze i łatwiej mu wejść do seniorskiej piłki. Większość z nich jeszcze nie miała okazji się zmierzyć z trybunami, a jest szansa że gdy to nastąpi oni będą już integralną częścią drużyny.

Reser 20.02.2021 10:49

Wachowiak wczoraj dał ciała. Cały czas spóźniony, każde pójście "na raz", a jak miał szanse na dobre wyprowadzenie to się przewrócił. Fornalczyk na jego tle wyglądał jak Messi.

AgresywnyChomik 20.02.2021 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1562143)
Na uwagę zasługuje też że na ostatnie 2 minuty wszedł Chuca a nie RB9. To oznacza że w lipcu żegnamy Messiego z Łomży :)

Twoje niedoczekanie, ja mam nadzieje ze Rafal zostaie w klubie na jakiejs tam pozycji.

Tantal 20.02.2021 10:55

W klubie niech zostanie, np. jako asystent Hyballi albo scout ale raczej nie na boisku....


...Choć wiadomo, gdyby trener go wpuścił to bez hattricka by się pewnie nie obyło. Po prostu nie chcieli kompromitować Pogoni, więc dali Bogusiowi odpocząć. Wyjdzie na Legię w drugiej połowie i walnie 5 bramek w 9 minut jak Lewandowski, mówię wam...

ypeeh 20.02.2021 12:38

Takie najeżdżanie na Wachowiaka, ale w końcówce ładnie zastawił piłkę pod faul. Chłopak ma potencjał, debiut w trudnym meczu, może być tylko lepiej.

Elendil 20.02.2021 12:55

W sumie fajnie się ten mecz oglądało (przynajmniej jak na polską ligę, oczywiście). Oba zespoły dobrze poukładane i jeżdżące na tyłkach, a nie jakieś zwykłe dreptanie i wrzutki jak balony.

Pogoń miała więcej z gry, jej akcje bardziej się zazębiały, jednak dochodzili do pola karnego i dalej nie bardzo wiedzieli, co robić - także słowa uznania dla naszej defensywy. Chyba jedyna faktycznie groźna sytuacja dla nich (poza wolnym z okolic pola karnego), to strzał Kucharczyka z ok. 10 metrów... prosto w nogę Szota.
My za to mieliśmy więcej od nich klarownych sytuacji, więc równie dobrze mogliśmy wygrać i 4:1. Tutaj słowa uznania dla bramkarza Pogoni.


Teraz Płock i jak znów nam Uryga strzeli, to sie zdenerwuje ;)

Karherop 20.02.2021 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1562107)
Jaka liga taki lider.

Bardzo wazna wygrana, w zasadzie musimy wygrac jeszcze tylko jeden mecz z sasiadka w tym sezonie.

Co do zawodnikow to fajne ze grali mlodzi pytanie czy Hyballa to taki chojrak ze gra mlodymi czybsytuacja go do tego zmusila?

Trener napewno wygral kibicow pytanie czy zarzad bedzie w stanie nalac z pustego i sciagnac 3-4 graczy na poziomie bo ten projekt naprawde zmierza w dobrym kierunku.

W ilu podobnych sytuacjach jakikolwiek trener Wisły wolałby postawić na Chuce/ Boguskiego? Myślę że dziesiątki, jak nie setki razy. Tym bardziej że graliśmy z liderem.

Hyballa jest odważnym gościem. Jak to powiedział.w wywiadzie: będąc zagraniczny trenerem nie możesz się bać.

Fugiel 20.02.2021 13:11

Ja tylko nie rozumiem czemu nie wszedl Hoyo-Kowalski na SO - tylko komblinowalismy z Burliga na LO a pozniej z Wachowiakiem. Jesli Daniel nie jest gotowy aby wchodzic to po co siedzi na lawce ?

Arkadiusz.Czerepach 20.02.2021 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1562154)
W sumie fajnie się ten mecz oglądało (przynajmniej jak na polską ligę, oczywiście). Oba zespoły dobrze poukładane i jeżdżące na tyłkach, a nie jakieś zwykłe dreptanie i wrzutki jak balony.

Pogoń miała więcej z gry, jej akcje bardziej się zazębiały, jednak dochodzili do pola karnego i dalej nie bardzo wiedzieli, co robić - także słowa uznania dla naszej defensywy. Chyba jedyna faktycznie groźna sytuacja dla nich (poza wolnym z okolic pola karnego), to strzał Kucharczyka z ok. 10 metrów... prosto w nogę Szota.
My za to mieliśmy więcej od nich klarownych sytuacji, więc równie dobrze mogliśmy wygrać i 4:1. Tutaj słowa uznania dla bramkarza Pogoni.


Teraz Płock i jak znów nam Uryga strzeli, to sie zdenerwuje ;)

w noge Szoty

prosilem zeby w przypadku tych 2 panów dodawać imiona , bo teraz nie wiadomo czy Elendil nie umie odmieniać , czy nie wie kto biega po boisku (tertium non datur)

Ogryzek 20.02.2021 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1562145)
Wachowiak wczoraj dał ciała. Cały czas spóźniony, każde pójście "na raz", a jak miał szanse na dobre wyprowadzenie to się przewrócił. Fornalczyk na jego tle wyglądał jak Messi.

Fornalczyk to największy talent Pogoni jaki mają. Wart już teraz sporo więcej niż Wachowiak ( 0,5 mln pln). Więc nie przesadzajmy.

ashkeczup 20.02.2021 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1562108)
Wątpię, żeby ktokolwiek kto przewijał się przez trochę poważniejsze kluby mógłby na dłuższą metę być takim ogórem jak dziś Medved. Gość ewidentnie się starał, biegał, walczył ale wszystkie akcje koncertowo partolił.
Jeden z dwóch powodów, ale oba jednocześnie :
1) brak czucia piłki po dłuższym ławkowaniu / nie graniu.
2) zwykła trema - chciał aż za bardzo.
Nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś może tak niemiłosiernie kiksować x razy z rzędu, bo to jego poziom. Chłopak po prostu dał z siebie maksa, a że nieograny, stremowany i przemotywowany to wyszła taka trudna do strawienia papka.
Szczerze myślałem, że trener go zwędzi już w przerwie.

Już się też nie mogłem nadziwić, że Lis taki pewny w bramce się zrobił. Tak sobie myślałem, że niczego ostatnio nie odpie.rdolił - no i jest :D Nasz lisi artysta plastyk :D No ale młody jest, będzie błędy popełniał niestety. Wolę jego od Buchalika, chociaż jak ktoś chciał dziś oglądać świetnego bramkarza to wystarczyło popatrzeć na drugą stronę murawy. Nie wspominając, że Pogoń ma straszne problemy z dobrymi strzałami i gdyby Lis nie podał im ręki na początku drugiej połowy to pewnie uniknęlibyśmy sporej nerwówki.

Bardzo fajny technicznie jest Starzyński. Trochę mu brakuje siły i gazicha, ale kurde - nawet jak wybijał piłkę na przysłowiową pałę to potrafił ją zagrać w punkt dokładnie tam gdzie chciał. Będzie z niego pożytek.

Plewka oprócz pojedynczej straty bliżej końca Pan Profesor. Dobrze mu zrobiło wypożyczenie.

No i oczywiście nie sposób nie wspomnieć o naszym player of the game czyli Felicio Brown Forbsie.

Najpierw strzelił bramkę Zechem, a potem osobiście zalutował z dystansu po widłach. Nasza wygrana to w głównej mierze jego zasługa. Poza bramkami też non stop pod prądem i grą. Odkupił część swoich pokazów nieskuteczności. Niech nie przestaje 8-))

--------------------------------------------------------------------

Wiadomo, że zwycięzców się nie sądzi - w końcu ograliśmy lidera. Jednakże pod względem poziomu gry to był jeden z gorszych meczy w naszym wykonaniu. Po prostu Hyballa sięgnął po prostsze środki i graliśmy dużo na przysłowiową pałę. Myślę, że był to celowy zabieg - mając dwóch młodzieżowców w pomocy odpuścił walkę o środek pola i wystawiając dwóch napastników cały czas wywoływał presję na obrońcach Pogoni, aby nie mogli zaatakować większą ilością graczy. Sprawdziło się, ale było po prostu brzydko i chaotycznie.

Każdy kto kiedykolwiek grał w piłkę, nawet na poziomie amatorskim, wie, że czasem zdarza się fatalny dzień, kiedy nic nie wychodzi. Medved zagrał fatalnie, nie ma wątpliwości, ale nie musi wynikać to ani z tremy, ani braku ogrania. Byle tego nie powtórzył.


U Starzyńskiego widzę znacznie większy potencjał, niż u Buksy, który to miewał przebłyski, a cały mecz Starzyńskiego był naprawdę dobry. Jeśli ten wybryk okaże się regułą, to za 1.5 roku będzie w lidze top 5. Byłoby zabawnie, gdyby Buksa w tym samym czasie wracał odbudować się w ekstraklasie po nieudanym podboju rezerw średniaka z Championship.

FraMat 20.02.2021 14:21

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Pogoń, zwłaszcza w drugiej połowie nas zdominowała.
Jasne, że mieliśmy więcej klarownych sytuacji i to ich bramkarz uratował swoją drużynę przed przynajmniej dwoma, trzema dodatkowymi golami, ale jeśli chodzi o kulturę gry, ustawianie się, zbieranie drugich piłek, szybką grą w środku to tu Pogoń była dużo lepsza.

Wynikało to z posiadania lepszych średnio technicznie piłkarzy, jak i ze zgrania i trzymania się taktyki jak najstaranniejszego posiadania piłki po odbiorze.
Mimo świetnej postawy Plewki, druga linia wyglądała na odpuszczoną przez Wisłę - większość podań do napastników szła u nas bezpośrednio z obrony. Dlatego też Pogoń w środku wyglądał dużo lepiej.

Nie oglądałem wcześniej ich spotkań i myślałem, że to lider z przypadku, ale okazuje się, że są niesamowicie (jak na eklapę) dobrze ustawieni jako drużyna i bardzo dobrze przygotowani fizycznie.
Mówią o tym same staty - to że obydwie ekipy przebiegły po 120 km i grały do końca bez zwalniania.

Tym razem też heat mapa pokazała brak naszego środka pola - większość naszych kontaktów z piłką na naszej połowie i trochę pod polem karnym rywala. U Pogoni było to bardziej wyrównane i wskazywało na jej dominację w posiadaniu, kontaktach, podaniach praktycznie we wszystkich strefach.
Mieli prawie dwa razy więcej podań 329 Wisła - 526 Pogoń, wyższą ich dokładność, co wynika z lepszego operowania piłką w środku, co u nas praktycznie było pomijane.
To zwycięstwo zostało wyszarpane siłą woli i sporą dawką szczęścia.
Nie narzekam - los oddał to, co odebrał w meczach z Piastem i Śląskiem i okazało się, że nie tylko gegenpresingiem (tym razem był ograniczony do kilku faz w meczu) da się wygrywać.

Reser 20.02.2021 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1562162)
Fornalczyk to największy talent Pogoni jaki mają. Wart już teraz sporo więcej niż Wachowiak ( 0,5 mln pln). Więc nie przesadzajmy.

Ten Fornalczyk zagrał póki co 35 minut w Eklasie, więc też nie przesadzajmy.

Ogryzek 20.02.2021 14:36

FraMat
Zgadzam się z tym co napisałeś. Przy czym ja widziałem Pogoń w kilku meczach i dziwiłem się tym stwierdzeniom "lider z przypadku".

Dla mnie paradoksalnie ten mecz jest na duży +. Pokazał że nasz trener nie jest uparty ja wół i wie że czasem trzeba zmienić trochę taktykę na skutek braków kadrowych, gorszej formy fizycznej, czy też wreszcie samego przeciwnika. Zakładam że tak chcieliśmy zagrać - wpuszczając do 11 od początku Forbesa i Medveda - 2 napastników i grając do nich sporo długich piłek. Najgorsze co mogłoby być to wbrew możliwościom zawsze i wszędzie grać to samo, geggenpresing. Nie ma tez co zakładać że będziemy dominować fizycznie nad przeciwnikami zawsze. Pogoń pokazała że nie mielismy tutaj żadnej przewagi w tym elemencie, a przyjdą takie mecze że to rywal nas zdominuje. Mysląć inaczej bylibysmy naiwni.

Ja tam się cieszę, bo patrząc na scenariusze poprzednich meczy za Hyballi, zwycięstwo wymykało się prawie zawsze po 80 minucie pomimo tego że chcieliśmy grac to samo co na początku. Może to nie jest zbyt popularne, ale gdybyśmy pod koniec meczy zagralii bardziej defensywnie, dziś statystycznie mielibysmy kilka punktów więcej.

Tak, czy owak - jak mamy siły - czemu nie zabiegać rywala. Chociaż jak widac po nas nie zawsze to równa się 3 punktom. Ale czasem lepiej mieć w ofercie inne scenariusze meczy na wszelki wypadek.

"W drugiej części meczu to Pogoń była zespołem nieco lepszym, choć też mieliśmy swoje okazje - przeprowadziliśmy bowiem trzy-cztery kontrataki. Pod koniec spotkania graliśmy już ustawieniem 5-3-2, bo chcieliśmy zamknąć centrum, zagrać trochę "catenaccio" i bardzo agresywnie wydrzeć zwycięstwo - dodał szkoleniowiec."
https://www.wislaportal.pl/News.html...zec_zwyciestwo

Ogryzek 20.02.2021 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1562165)
Ten Fornalczyk zagrał póki co 35 minut w Eklasie, więc też nie przesadzajmy.

Nie jestem pewien, ale tam z nim było zamieszanie że nie chciał podpisać z Pogonią kontraktu jak nasz Srebrnik Buksa - więc wylądował na dłużej w III lidze. Teraz chyba podpisał nowy kontrakt. Nie wiem czy coś nie pokręciłem.

Ale od dłuższego czasu mówiło się o nim jako ich największym talencie. A akurat Pogoń dobrze zajmuje się młodymi piłkarzami.

pepe72 20.02.2021 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1562154)
...
Teraz Płock i jak znów nam Uryga strzeli, to sie zdenerwuje ;)

Było już takie coś, że zawodnik kupiony przez Wisłę, w ostatnim meczu przeciwko nam strzela nam gola. Jeśli się nie mylę to Żurawski.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1562163)
Każdy kto kiedykolwiek grał w piłkę, nawet na poziomie amatorskim, wie, że czasem zdarza się fatalny dzień, kiedy nic nie wychodzi. Medved zagrał fatalnie, nie ma wątpliwości, ale nie musi wynikać to ani z tremy, ani braku ogrania. Byle tego nie powtórzył.
...

Asysty przy golu to niech raczej powtarza. Może być plecami, a nawet tą częścią, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1562164)
Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Pogoń, zwłaszcza w drugiej połowie nas zdominowała.
Jasne, że mieliśmy więcej klarownych sytuacji i to ich bramkarz uratował swoją drużynę przed przynajmniej dwoma, trzema dodatkowymi golami, ale jeśli chodzi o kulturę gry, ustawianie się, zbieranie drugich piłek, szybką grą w środku to tu Pogoń była dużo lepsza.

Wynikało to z posiadania lepszych średnio technicznie piłkarzy, jak i ze zgrania i trzymania się taktyki jak najstaranniejszego posiadania piłki po odbiorze.
Mimo świetnej postawy Plewki, druga linia wyglądała na odpuszczoną przez Wisłę - większość podań do napastników szła u nas bezpośrednio z obrony. Dlatego też Pogoń w środku wyglądał dużo lepiej.

...

Jak u nas wypadł Żukow to wiadomo było, że 2 linia będzie słabsza. Postawienie na 2 napadziorów okazało się jednak najlepszym rozwiązaniem. W sumie ta para zdobyła 2 asysty i jednego gola.

Wojtas 20.02.2021 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1562164)
Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Pogoń, zwłaszcza w drugiej połowie nas zdominowała.
Jasne, że mieliśmy więcej klarownych sytuacji i to ich bramkarz uratował swoją drużynę przed przynajmniej dwoma, trzema dodatkowymi golami, ale jeśli chodzi o kulturę gry, ustawianie się, zbieranie drugich piłek, szybką grą w środku to tu Pogoń była dużo lepsza.

Wynikało to z posiadania lepszych średnio technicznie piłkarzy, jak i ze zgrania i trzymania się taktyki jak najstaranniejszego posiadania piłki po odbiorze.
Mimo świetnej postawy Plewki, druga linia wyglądała na odpuszczoną przez Wisłę - większość podań do napastników szła u nas bezpośrednio z obrony. Dlatego też Pogoń w środku wyglądał dużo lepiej.



Pierwsza polowa nasza, druga dla Pogoni.Tak to widze.
Przy czym w drugiej jakby strzelili to co mieli Savic,Forbes i zwlascza Medved to by szybko bylo 4;1 dla nas i po sprawie.Dlatego taka przewaga optyczna nic nie daje i jest mylaca.Mysmy ile razy byli lepsi od rywali a punktow z tego nie bylo.
Dlatego brawa dla naszych za wybieganie meczu i zasluzone 3 pkt.

Karherop 20.02.2021 20:32

Co wczoraj różniło Pogoń i Wiśle? Fakt że Runjaic buduje swoją drużynę 3 lata i przez 6 okienek transferowych.
Hyballa swój pomysł.na drużynę wdraża 3 miesiąc i przez jedno trudne okno transferowe.

Pogoń miała całkowite prawo nas miażdżyć. Szczególnie goniąc wynik. Mix szczęścia i dobrej taktyce na zamknięcie meczu zawdzięczamy zwycięstwo.

Należy się za ten wynik szacunek dla każdego zawodnika, czy to Wachowiaka czy Medveda. Każdy dołożył swoją cegiełkę.

FraMat 20.02.2021 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1562183)
Należy się za ten wynik szacunek dla każdego zawodnika, czy to Wachowiaka czy Medveda. Każdy dołożył swoją cegiełkę.

I tak trzymać.

LucjuszWielki 20.02.2021 21:19

Trener ewidentnie na siłę chce promowac młodych, w innym wypadku wszedłby bardziej doświadczony i lepszy Boguski :] Zapraszam do dyskusji.

Jak widziałem Chuce przy linii szykującego się do wejścia na boisko to prawie nie zemdlałem. STRACH i stres niewyobrażalny.


FORBES jest ŚWIETNY technicznie, super piłke zastawia, super holuje, nieźle podaje - taki transfer to majstersztyk jak na nasze warnuki. Gość ma zupełnie przeciwne cechy do drwali o jego metryce (wysoki,ciężki) czyli ma bardzo dobrą motorykę: jest zwrotny, dobry start do piłki, nienaganny sprint, drybling, fikuśne zagrywki w powietrzu.


Pewnie nie raz coś zmaści, ale tyle daje walki z przodu, że w moich oczach zamazuje zmarnowane setki.

Karherop 21.02.2021 14:20

To raczej dość częsta cechą u napastników, że im łatwiejsza sytuacja tym większa szansa spartaczenia sytuacji. Brożek miał też często ten problem.

Myślę, że po tym golu i zwycięstwie Forbes się odblokuje na dobre (zresztą ciężko mówić o nim że był zablokowany). Przy naszym systemie gry, spokojnie może strzelić te 8-10 bramek do końca sezonu. A jak przyjdzie mecz z Miedzią czy Warta to i może dublet się zdarzy.

sevenheaven 21.02.2021 14:45

Krytykowanie Wachowiaka za mecz bardzo słuszne, ale to nie oznacza brak szacunku ! jak zagra dobrze to będziemy chwalić.
A co do Forbesa to nie ma w jego przypadku mowy o blokadzie.. po prostu facet prawie cały życie grał obrona/pomoc, dopiero od niedawna gra w napadzie.. ale i tak gwarantuje w sezonie 10-15 bramek przy naszym stylu gry

serek.c2 21.02.2021 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1562168)
Nie jestem pewien, ale tam z nim było zamieszanie że nie chciał podpisać z Pogonią kontraktu jak nasz Srebrnik Buksa - więc wylądował na dłużej w III lidze. Teraz chyba podpisał nowy kontrakt. Nie wiem czy coś nie pokręciłem.

Ale od dłuższego czasu mówiło się o nim jako ich największym talencie. A akurat Pogoń dobrze zajmuje się młodymi piłkarzami.

Fornalczyk do Szczecina trafił z Bytomia niecały rok temu (swoją drogą był bliski związania się kontraktem z nami).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl