Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XI kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, 28-11-2020, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10348)

Arkadiusz.Czerepach 29.11.2020 14:34

Jak Paweł był w szczycie formy , to walił przeważnie w bramkarza , dlatego znany był z tego że wykorzystuje co 3 setke , nie pamietasz juz ?

Ogryzek 29.11.2020 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1558936)
Jak Paweł był w szczycie formy , to walił przeważnie w bramkarza , dlatego znany był z tego że wykorzystuje co 3 setke , nie pamietasz juz ?

Pamiętam, ale jak był w szczycie formy to był ponad przeciętnie mobilny i dzięki temu kreował sobie 3 razy więcej sytuacji bramkowych niz taki Forbes. I tym niwelował niską skuteczność. Nie pamietasz już?

tomytom 29.11.2020 16:06

Cytat:

kreował sobie 3 razy więcej sytuacji bramkowych

Ja to pamiętam inaczej, no, chyba, że na starość zapomniałem, że przebiegał z piłką połowę boiska jak Maradonna.
Może, po prostu miał mu kto te sytuacje wykreować?
Dla porównania, Forbes wczoraj około 42 minuty pierwszą piłkę sensowną dostał ...

Ogryzek 29.11.2020 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1558952)
Ja to pamiętam inaczej, no, chyba, że na starość zapomniałem, że przebiegał z piłką połowę boiska jak Maradonna.
Może, po prostu miał mu kto te sytuacje wykreować?
Dla porównania, Forbes wczoraj około 42 minuty pierwszą piłkę sensowną dostał ...

Ale ja nie mam nic do Forbesa. Akurat cieszyłem sie jak do nas przychodził, bo na tle reszty przynajmniej przypomina napastnika :)
Forbes nie jest tak szybki i nie ma takiego startu do piłki jaki miał młody Brożek. Za to jest silniejszy i mocniej stoi na nogach.

Brożek miał łatwość (przynajmniej za Skorzy) na wychodzenie na wolną pozycję, gdzie dostawał piłkę. Nie, nie dryblował, ale był szybki i trudny do upilnowania. Tyle i aż tyle.

tomytom 29.11.2020 16:13

No to sorki, źle zrozumiałem Twoje posty, tyle tu teraz emocji, że nie trudno o pomyłkę ;-)
W takim razie: pełna zgoda.


I żeby nie było: absolutnie mam szacunek dla Pawła za to co nam dał przez te wszystkie lata.

xanti1906 29.11.2020 16:19

Akurat gry tyłem do bramki wielu mogłoby się od Brożka uczyć. Gdybym miał charakteryzować Pawła to wspomniane wyżej mobilność, przyspieszenie, gra bez piłki oraz gra tyłem do bramki, zastawka. Wykańczanie akcji gdzieś na szarym końcu :)

W podobnych sytuacjach Fatos tracił głowę, Forbes z zimną krwią wykorzystał, choć to przełożenie obrońcy i zejście na prawą nogę też mocno ryzykowne.

LucjuszWielki 30.11.2020 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1558928)
Chcesz porównać Brożka 35 letniego emeryta po kontuzjach z Forbesem czy Brożka 29 letniego z sezonu mistrzowskiego Wisły kiedy był królem strzelców. Bo ten 29 letni Brożek nie dałby szansy powąchania murawy takiemu Forbesowi.

Szanujmy nasze legendy. Brożek akurat jest naszą legendą

Przecież do tej pory wspominano Brożka w kontekście zamiany za Beciraja... Brożek sprzed 2-3 lat zachowałby się tak jak opisałem powyżej, gdyż wielu w tym Czerepuch chcący Marca na trenera coś tam przebąkiwał o pozostawianiu Pawła :/

Szanuję Brożka i to bardzo, nie chodziło mi o porównanie jego całej kariery do tego jednego zagrania..

Forbes nie jest takim ogórem za jakiego uważano go jak przychodził. Lepszy od Beciraja, ale dużo słabszy od Turgemana, co nie zmienia faktu, że przy średnim trenerze taki skład powinien coś więcej ugrać niż doły tabeli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl