Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXIII kolejka] Wisła Kraków - Korona Kielce, 23-02-2020, 15:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10264)

LucjuszWielki 23.02.2020 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1550473)
Mecz ma różne fazy. Mówisz o tej części gry gdy korona olała obronę i rzuciła resztki sił żeby wyrównać.

Rozważałem taką ewentualność, ale doszedłem do wniosku, że Buksa w tej fazie meczu spowalniałby akcje, niedoskakiwał do piłki, która turlałaby się na więcej niż 50cm od niego (było tak pare razy jak był w miare świeży, a co dopiero po skurczach).

Tak czy siak gol cieszy, zachował się jak strzelec, ale to nie zwalnia ludzi z obowiązku dostrzegania pewnych ułomności.

Jak dla mnie najlepszą opcją jest wpuszczanie go na końcówki na podmęczonego rywala, bo tak jak widzieliśmy, po 15 minutach oddycha rękawami. Zakładając oczywiście, że wszyscy są zdrowi. Wiadomo, że gdyby nie kontuzja Alona to nie grałby od początku.

Wojtas 23.02.2020 19:25

Kurde jakie te 3 pkt wydaja sie bezcenne.,zaden zespoł nie ma takiej passy 5 meczów wygranych.

raptem 6 pkt do Płocka który na dzis łapie sie do Grupy Mistrzowskiej a mamy z nim mecz za tydzien.

Mecz mega trudny,korona nawet cos grała,bo tez przeciez grają o życie ,ale udało sie przetrwac,gol Kuby i od 2;0 juz był spokój a nawet i wyżej mogło być chocby poprzeczka Sadloka.
Na plus świetna frekwencja ,doping i to ze czuc w ludziach duzo pozytywnej energii,jedziemy dalej i walczymy o kazdy punkt.
Jak jest zle to widac ze ludzie sie mobilizuja i wyglada to dobrze ,taki znak ze im gorzej tym lepiej?cos w tym jest.

Jaroo1 23.02.2020 19:41

Wygrywamy i super, styl nie jest olśniewający, ale też nie jest zły, bo gramy mądrze. Gramy skutecznie, gramy tak żeby wygrać, a przy okazji aby przeciwnik nie rozwinął skrzydeł, także grajmy tak dalej a tiki takę zostawmy Barcelonie.

Jednak zauważcie też, że póki co, w tej rundzie gramy z zespołam, które pezentują niską formę. Żaden z naszych rywali jeszcze w tym roku nie wygrał, mecza się wszyscy a my ich punktujemy bo jesteśmy ciut lepsi.
Także nie ma się co za bardzo podniecać, trzeba dalej poddać weryfikacji drużynę i zobaczymy jak wypadniemy w meczach, z rywalami, którzy są na fali.
Akurat 3 mecze nam przyszło grać z takimi zespołami, i czwarty mecz, z Płockiem gramy, który też jest pod formą i generalnie super nam się ulożyła sytuacja.

bódyń 23.02.2020 19:45

I statystyki po meczu

https://i.ibb.co/hLkDtBt/Zrzut-ekran...3-19-40-16.png
https://i.ibb.co/bJxZmXq/Zrzut-ekran...3-19-41-06.png
https://i.ibb.co/s1Q1Cn1/Zrzut-ekran...3-19-40-47.png


I frekwencja. Awansujemy na 3 miejsce
https://i.ibb.co/nC4frmw/Zrzut-ekran...3-19-39-23.png


i tabela za ostatnie 5 kolejek. Mila dla oka:)
https://i.ibb.co/27cqywR/Zrzut-ekran...3-19-44-42.png

Wehrmacht 23.02.2020 19:50

W ostatnich 5 kolejkach odrobilismy:

10 ptk do Płocka
11 ptk do Jagi
11 ptk do Zagłębia
8 ptk do Rakowa
i 8 ptk do Górnika...

6 ptk straty do 8 miejsca i bioraca pod uwage ze Jaga gra nastepny mecz z Amica.... to przy wygranej zostaną 3.... no moze to byc piekny marzec :D Chociaz mnie juz cieszy samo to, ze takie rozwazania mozemy teraz przez te 6 dni do meczu z Petro prowadzic i marzyć, że no moze cholera sie uda!

Dla mnie jesli jakimś cudem wygramy 2 nastepne mecze, to odkupi druzyna te 10 porazek.

LucjuszWielki 23.02.2020 19:55

No zgadza się, ale chyba zapominacie, że dzielą nas TYLKO 2 pkt od strefy spadkowej.

TSWojtas 23.02.2020 20:01

Jak za tydzień wszystko dobrze pójdzie to na derby będziemy przystępowali z 6 zwycięstwami z rzędu a żydki z 2 porażkami z rzędu :) I przy wygranej ile będziemy do nich tracić?

brylant17 23.02.2020 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1550485)
No zgadza się, ale chyba zapominacie, że dzielą nas TYLKO 2 pkt od strefy spadkowej.

O to to brawo szybki kubeł lodu!

Wojtas 23.02.2020 20:40

No no frekwencja jak widac super mamy top 3 ,tylko pytanie jaka była by ta frekwencja innych zespołow gdyby byli tam gdzie my,bo wiekszosci cała pierwsza 8 walczy o cos -czyli mistrz albo puchary.np pamietam frekwecje na Slasku jak walczyli o utrzymanie a własciwie jej brak.takze w sumie to zaslugujemy na pochwałe.

tomytom 23.02.2020 20:44

@Lucjusz: weź PROSZĘ oglądnij mecz na spokojnie ...
W temacie Buksy, Twoje wpisy są co najmniej krzywdzące. W zepsutej setce, jak biegł to kilkadziesiąt metrów przed podaniem albo źle stanął albo go zaczął skurcz już łapać i na ambicji biegł dalej, więc przy strzale też nie mógł 100% dać z siebie. Kilka razy fajnie się obrócił z piłką i pokazał na pozycji. Brakuje mu jeszcze masy, więc przegrywał fizyczne pojedynki (to chyba zrozumiałe?). I nie, nie przestał grać po 15 minutach.



Wygraliśmy 5 mecz, nie chcę żadnych zimnych kubłów dzisiaj, chcę ŚWIĘTOWAĆ!!! :-)


Kuba: trzeba zacząć zbierać na pomnik, nie ma rady!!! Brameczka sezonu się nam wydarzyła?

wolfy 23.02.2020 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1550485)
No zgadza się, ale chyba zapominacie, że dzielą nas TYLKO 2 pkt od strefy spadkowej.

Zgadza się. Arka wyprowadziła z 0-2 na 3-2, ŁKS zremisował - tutaj nikt nie składa broni i każdy walczy o życie. Do tego jak na razie graliśmy z ligowymi melepetami, pierwszy poważny sprawdzian z Cracovią (co nie znaczy że z Płockiem będzie spacerek).

Kurczy się nam kadra z każdym meczem.

LucjuszWielki 23.02.2020 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1550492)
@Lucjusz: weź PROSZĘ oglądnij mecz na spokojnie ...
W temacie Buksy, Twoje wpisy są co najmniej krzywdzące. W zepsutej setce, jak biegł to kilkadziesiąt metrów przed podaniem albo źle stanął albo go zaczął skurcz już łapać i na ambicji biegł dalej, więc przy strzale też nie mógł 100% dać z siebie. Kilka razy fajnie się obrócił z piłką i pokazał na pozycji. Brakuje mu jeszcze masy, więc przegrywał fizyczne pojedynki (to chyba zrozumiałe?). I nie, nie przestał grać po 15 minutach.



Wygraliśmy 5 mecz, nie chcę żadnych zimnych kubłów dzisiaj, chcę ŚWIĘTOWAĆ!!! :-)


Kuba: trzeba zacząć zbierać na pomnik, nie ma rady!!! Brameczka sezonu się nam wydarzyła?

Nie wspomniałem nic o sam na sam, gdyż nie było nawet sensu. Oddychał rękawami po 15 minutach, więc nawet nie liczyłem na więcej. Sytuacji kiedy nie zgarnął piłki lecącej od niego 40cm było co najmniej kilka, tak samo ze zwrotnością, która w tych sytuacjach zawodziła. Wszystko to pisze na przekór napinaczom co chcą pchać Olka za 5 baniek euro...

Co do pomnika to dokładnie tak samo powiedziałem znajomemu po bramce, zaraz po tym jak nazwałem Kubę "bogiem" ;)

Wojtas 23.02.2020 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1550493)
Zgadza się. Arka wyprowadziła z 0-2 na 3-2, ŁKS zremisował - tutaj nikt nie składa broni i każdy walczy o życie. Do tego jak na razie graliśmy z ligowymi melepetami, pierwszy poważny sprawdzian z Cracovią (co nie znaczy że z Płockiem będzie spacerek).


Z drugiej strony ilez to razy własnie czasem brakowało tych punktów na koniec z tymi zespołami teoretycznie słabszymi ,ktore po kontrze itd wywoziły z R22 np remis.
Zespoły walczace w dole czasem walcza x3 bardziej zaciekle bo nie maja nic do stracenia.I takie mecze z nimi sa najgorsze a jak zdobeda bramke to sie murują i koniec.
A na tych wiekszych lubimy sie moblizować.Ci słabsi to tylko słabi na papierze bo u nas nie ma takiego pojęcia "słaby" ,taka liga.

AS82 23.02.2020 21:02

To był nas najgorszy mecz z tych wygranych jesli mozna bylo tak powiedziec , dlatego szacun ze ultradefensywnie nastawionej Koronie udalo sie strzelic 2 gole

Wehrmacht 23.02.2020 21:15

Co do gry... przychylam sie ku opinii z artykułu na Weszło (albo chcialbym zeby tak bylo), ze ta gra nasza dzis, ktora byla nie do ogladania wynikala z tego, ze Skowronek chcial zebysmy tak zagrali. Jego słynne "mamy byc skuteczni" chyba miało własnie ucielesnienie dzisiaj. Oddalismy im pilke, bronilismy sie czasami cala druzyna na 40 metrze od bramki i Korona troche zglupiala (chociaz i tak tworzyli sobie jako takie sytuacje), bo chyba liczyli na nasz ciagly napór i swoje kontry.

Druga rzecz, która mi sie spodobala... to faktycznie nastawienie Skowronka na wynik i to, ze ma w dupie konwenanse :D Pamieta ktoś zeby kiedyś 6 nominalnych obroncow bylo u nas na boisku w jednej chwili jak to mialo miejsce po wejsciu Holowni? I malo tego, ustawienie z 3 stoperow i 5 w obronie... ciekawe czy to jest jakos cwiczone na treningu czy po prostu pod wplywem chwili i potrzeby tak zarzadzil.... w kazdym razie widac, ze nie mysli schematycznie i nie trzyma sie kurczowo standarowych rozwiazan

LucjuszWielki 23.02.2020 21:16

Mi się wydaje, że taka gra była wynikiem szybko strzelonej bramki w 5 minucie. Niby banał, ale jednak.

pepe72 23.02.2020 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1550481)
...

Jednak zauważcie też, że póki co, w tej rundzie gramy z zespołam, które pezentują niską formę. Żaden z naszych rywali jeszcze w tym roku nie wygrał, mecza się wszyscy a my ich punktujemy bo jesteśmy ciut lepsi.
Także nie ma się co za bardzo podniecać, trzeba dalej poddać weryfikacji drużynę i zobaczymy jak wypadniemy w meczach, z rywalami, którzy są na fali. ...

Korona była na fali (zero z tyłu) i przez dużą część pierwszej połowy nas trzymała na naszej połowie.
Zobacz na tabele bódynia: https://wislakrakow.com/forum/showpo...2&postcount=84
Korona jest na 6 miejscu w 2020

Blixa 23.02.2020 21:39

Tak wiec szanujmy ten wynik bo rywal nie byl latwy tak jak my teraz nie jestesmy latwym rywalem. Skowronek zagral madrze, bez jakiegos rock'n'roll ktorego rywal prawdopodobnie sie spodziewal.

Karherop 23.02.2020 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1550493)
Zgadza się. Arka wyprowadziła z 0-2 na 3-2, ŁKS zremisował - tutaj nikt nie składa broni i każdy walczy o życie. Do tego jak na razie graliśmy z ligowymi melepetami, pierwszy poważny sprawdzian z Cracovią (co nie znaczy że z Płockiem będzie spacerek).

Kurczy się nam kadra z każdym meczem.

Hebert i Brozek od jutra w 100% treningu.

Na dziś poważnymi absencjami jest "tylko" Drzazga, Turgeman i Burliga.

Ławka wciąż jest długa, a jeszcze tej wiosny ani minuty nie zagrali Chuca, Silva, Boguski, Pawlowski, a na jesieni to było często podstawowi zawodnicy.

Już w zasadzie można uznać za pewnik, że nie powtórzy się sytuacja z wiosny 2019 roku gdy na boisku biegało 5 juniorów a środek obrony tworzył Burliga i Szot.

Don Donson 23.02.2020 22:02

Pewnie już zwracaliście na to uwagę.
Zauważyłem, że drużyna jest dobrze, naprawdę dobrze przygotowana kondycyjnie. Bieganie jest do końca. Żadnego człapania.
Podoba mi się to bardzo.

gizmowisla 23.02.2020 22:08

ja w nast meczu prosze tylko - wariant optymistyczny ze wszyscy sa zdrowi - dac Olkowi z 50-60 minut - potem Pawel Brozek , dac Wasylowi zagrac mecz .....na derby Brozio (zdrowy) od poczatku i Wasyl , Kuba z plockiem tez niech odpocznie i wygoi kosy wiesniakow z Kielc , ....na derby STARZY WISLACY NIECH BEDA ZDROWI ....nawet RB9 ....z Plockiem tez sprobowac CHuke za Vukana ......mecz derbowy kkkkuuuurrrłłłłłaaaaa

LucjuszWielki 23.02.2020 22:34

Chłopie dejże se spokój z tym Wasylem, mentalnością nie nadrobisz dynamiki. Wasyl z każdym tygodniem robi się coraz mniej zwrotny, wolniejszy, nie jest to dodbry pomysł na zydovie, jest to pomysł wręcz naganny i bezmyślny. Wystarczy, że w szatni sobie porozmawiają.

grogoriogreg 23.02.2020 22:48

Piłka nożna to jednak jest przewrotna. Najsłabszy dziś u nas Kuba strzela taką bramę, że "eksperci" będą Go dawali do składów kolejki ^^ (podobnie było ostatnio z Vukanem).

Ciekawe na ile oddanie inicjatywy Koronie było zamierzonym zagraniem, a na ile ustawiła to szybko strzelona bramka? Dobrze się czujemy w kontrze, choć niestety dziś szwankowała decyzyjność przy tym ostatnim zagraniu.

Wejście Wasyla i zmiana taktyki uspokoiła mecz (tak jak i oczywiście czerwień koroniarza) - pokazuje to elastyczność trenera, który nie trzyma się schematów, a wybiera najlepszy wg siebie sposób na osiągnięcie celu, czyli przede wszystkim skuteczna gra z tyłu i trzymanie korzystnego rezultatu.

Szkoda mi Chuki, bo do tej pory, przy korzystnym dla nas wyniku, nie miał szans pojawić się na boisku. Z dzisiejszego składu najmniej jakości dawał Michał Mak - jest to megasympatyczny facet, Wiślak, ale jednak po udanej batalii o utrzymanie pozycja skrzydłowego powinna być pierwszą do wzmocnienia. Bo dzisiejsze 3-5-2 z wahadłami i bez skrzydeł to raczej potrzeba chwili ;)

Wygrać mega ważny mecz z Płockiem, a dalej to już przyjdzie weryfikacja możliwości drużyny, z czołowymi ekipami ligi.

sevenheaven 23.02.2020 23:15

Kuba oprócz bramki miał asyste 2 stopnia + 3 żołte kartki na nim.. nie oceniałbym go aż tak krytycznie.. niestety wiek nie ten i szybkość nie ta, trzeba się przyzwyczajać, ale mądrością nadrabia dużo

LucjuszWielki 23.02.2020 23:33

Najsłabszy akurat był MAK, dzięki jego nieporadności i ślamazarnym wejściu w pole karne (obrońca korony wybił mu piłkę) zdobyliśmy bramkę.

grogoriogreg 23.02.2020 23:37

Tak, widać, że wywiera pozytywny wpływ na kolegów, ale jednak popełnił dziś masę złych decyzji, co aż niepasuje do tak inteligentnego piłkarza. Kartki korony to jednak nie był efekt super zagrań Kuby, czy przerywania groźnych akcji co po prostu głupie i chamskie zagrania rywali (jak wślizg Żubrowskiego, czy wejście Kiełba).

I jeszcze jedno, uważam Kubę za Skrzydłowego, ktory "buduje" prawych obrońców. Nie jest już w stanie latać od jednego pola karnego po drugie, ale dzięki naszej taktyce oraz swojemu doświadczeniu i umiejętnościom, wielokrotnie uruchamiał i Burligę i Niepsuja w dotychczasowych meczach wiosennych. Dziś jednak podtrzymuję: przy kontrach fatalne wybory, a i w ataku pozycyjnym tak jakby o tempo zły wybór.

Dzisiaj, głównie w 1. połowie, za wyjątkiem niefortunnego wślizgu, którym podarował Koronie sytuację strzelecką, imponował Żukow. Grał o poziom wyżej od pozostałych zawodników. Mnóstwo dobrych, na pierwszy rzut oka prostych zagrań, dobry balans i umiejętność wyjścia spod pressingu. Niestety w 2. połowie były już straty oraz wybicie pod nogi rywala, więc do perfekcji jeszcze brakuje, ale chyba wszyscy, jeśli już nie po pierwszym meczu, to po tym dzisiejszym podobnie reagują: :p

https://pics.tinypic.pl/i/00998/j3e6bdva9j11_t.jpg

xiondz77 23.02.2020 23:51

Zukow jest znacznie lepszy od LLoncha, gra na dużej intensywnosci przez pełne 90 minut, do tego porusza sie od jednego do drugiego pola karnego (LLonch raczej operował w środku) .Imponowały zwłaszcza wyjścia z pressingu , na dużym spokoju. Błędy sie mogą trafiać zwłaszcza jak sie łata dziury przez cały mecz. Zdecydowanie nasz numer1 na ten moment i jeden z lepszych naszych transferów ostatnich lat.

SlawekS 24.02.2020 01:37

Niepsuj w 11 kolejki C+. Należało mu się

ślimak 24.02.2020 07:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xiondz77 (Post 1550518)
Zdecydowanie nasz numer1 na ten moment i jeden z lepszych naszych transferów ostatnich lat.

No mega grajek nam się trafił. Posiada jakąś zdolność teleportacji za piłką, jest niemal wszędzie przez większość meczu. Pewnie długo u nas nie pogra niestety...

Coglin 24.02.2020 07:27

Jak stoimy z żółtymi kartkami po tym meczu?

bódyń 24.02.2020 07:35

I takie dwie ciekawostki z tabeli za ostanie 5 kolejek
Najmniej bramek starcily druzyny Korony i WIsly (po 2)

Korona stracila te 2 bramki wczoraj.
Wisla stracila dwie bramki w meczu z LKSem i to obie z karnych.


Wisla bramke ostatnia z gry stracila w meczu z Gornikiem w 18 kolejce (6 grudnia) w 90 min

siemstein 24.02.2020 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1550521)
Jak stoimy z żółtymi kartkami po tym meczu?

Klemenz ma 7 żółtych. Więc w trakcie tych 4 najtrudniejszych meczów raczej na pewno go w którymś braknie

Coglin 24.02.2020 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1550523)
Klemenz ma 7 żółtych. Więc w trakcie tych 4 najtrudniejszych meczów raczej na pewno go w którymś braknie

trochę poszukałem i tak:
- Klemenz - 7 żółtych - 1 do pauzy
- Niepsuj, Sadlok, Savicevic - 6 żółtych - 2 do pauzy
- Wojtkowski, Wasilewski - 4 żółte - 4 do pauzy

piotek 24.02.2020 08:37

Hebert chyba wraca dziś do treningów, więc potencjalna absencja Lukasa nie brzmi już tak strasznie

siara 24.02.2020 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1550461)
Aby wywołać dyskusje wrzuce coś na szybko (jutro napisze wiecej).

Zszedł Buksa i zaczela sie gra w 2 polowie, ktora była bardzo fajna - spokojni 2,3 bramki mozna było dołożyć.

Po 15 minutach mowie do kumpla: patrz on nie ma siły biegac... i co? 80 minuta i skurcze.

Wali mnie, ze ma 10 czy tam 16 lat, oceniam goscia z polskiej ligi czyli: szybkosc i zwrotnośc Jacka Matyja.

Buksa dorośnie, zmężnieje, pare kilo przybierze i będzie czołgiem na miare Nalepy za czasów gry u nas, czy Stawarczyka Piotra...

Oczywiście trza oddać, że ma instynkt i strzał. Sporo piłek przeszło obok niego, gdyż nie potrafił się pozbierac. czy dołożyć susa. Póki co najbardziej odpowiedni okres gry dla niego to : od 70 minuty.

Reasumując: SPRZEDAJMY go jak najszybciej, póki są frajerzy typu nabijacze piany czy pompowacze balonika - sprzedajmy póki frajer chce się nabrac i wyłożyć jakiś hajs :] Frajer typu Milan kupujący piątka. :D

No to chyba tyle.

Teraz niech chorągiewki się produkują. :]

PS:

EL CAPITANO KUBA - dla mnie wzór człowieka, mój idol - kocham go.

Zszedł Buksa i zaczęła się gra ???/ A chwilę potem czerwo dostał gracz Korony. Tego nie widziałeś ? Obejrzyj raz jeszcze na spokojnie. Ile oprócz gola, fajnych zagrań miał Olek. Nie jest wiadomo póki co piłkarzem kompletnym, ale Twoja krytyka jest bez sensu.

Jaroo1 24.02.2020 09:16

Cytat:

Korona była na fali (zero z tyłu) i przez dużą część pierwszej połowy nas trzymała na naszej połowie.
Zobacz na tabele bódynia: https://wislakrakow.com/forum/showpo...2&postcount=84
Korona jest na 6 miejscu w 2020
Chodziło mi stricte o 2020 rok, czyli o grę po przerwie zimowej. Oczywiście Korona nie traciła bramek w tym roku (czyli mowa o 2 meczach plus trzeci wczoraj z nami) ale też nie strzeliła ani Górnikowi, ani Jadze.

Generalnie liga jest wyrównana i nie ma tutaj jakichś wielkich faworytów, ale trzeba przyznać, że własnie tak jak napisałem gramy z drużynami, które są w dołku, gramy z dołem i ze środkiem tabeli a środek ten to Jaga i Wisła Plock, które są totalnie pogubione ostatnio.
Czy to obowiązek z nimi punktować? Nie. Nie gramy o mistrza więc z naszej pozycji, pozycji do niedawna spadkowej to jest nasz sukces, że golimy takich frajerów nie pozostawiając im sztycha.

I za to gratulacje dla trenera i piłkarzy, że jesteśmy bezwzględnie skuteczni.
Ale tak jak mówiłem mamy tutaj ten łut szczęścia, że gramy z tymi zespołami, które sa pod formą. Z uwzględnieniem, że liga jest wyrównana więc duzych rożnic nie ma czy się gra z 1-5 drużyną czy z 10-15, aczkolwiek jak trafimy na te top 5 i to jeszcze na jakiś zespoł, który coś gra aktualnie ot na pewno będzie ciężko.

Cieszy to, że mamy dobre przygotownaie fizyczne i szeorką lawkę, jak na nasze ostatnie perypetie. I tyle na tą lige wystarczy. Biegać, mieć zmiennikow w razie kontuzji i chcieć... Trochę to przykre, ale tak własnie jest.
No i my teraz mamy ten luksus, że w takiej sytuacji to możemy sobie walczyć o punkty. A jak każdy oddychal rekawami po pierwszej połowie meczu, a do tego jedyną alternatywą na zmianę było wpuszczenie emeryta 35+ letniego lub juniora/ciut starszego ale wcale nieogranego człowieka, to czego mogliśmy wymagać?

Teraz kondycja jest, ławka jest i nawet transfery typu Janicki czy Niepsuj odpaliły. Magia :D

Szneka 24.02.2020 09:18

Drwale z Kielc grali w piłkę.Dzięki temu mecz był dynamiczny i fajny do oglądania.Za głęboko się cofnęliśmy po golu na 1-0 i niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę.Niepsuj jak dla mnie zawodnik meczu .Z przodu i tyłu praktycznie bezbłędny.Janicki kolejny fajny mecz-czyżby renesans formy?
Kuba słabiutki ale nadrobił mega piękną bramką. Zepsuł dwie idealne kontry, które mogły zakończyć mecz. Szkoda, że bomba Sadloka nie weszła.Buksa jeszcze sporo musi się uczyć aby być napastnikiem pokroju Turgemana czy Brożka ale nóżkę udało się wsadzić i zdobyć gola.

krysztal 24.02.2020 09:43

Jaroo1 tego szczęścia nam brakowało na jesieni ale trzeba to jeszcze potrafić wykorzystać .Faktycznie mamy fart że trafiliśmy na druzyny będące w słabej dyspozycji.Nie wygrywamy szczęśliwie tylko po prostu mamy szczęście że akurat to co w tej chwili gramy wystarcza na naszych przeciwników .Kto wie może zaraz cracovia złapie doła może legia ...

Wiślackifanatyk 24.02.2020 10:07

Moim zdaniem nasz najsłabszy z tych 5 ostatnich wygranych, także uważam, że właśnie musimy cenić takie zwycięstwa, bardzo cenne w walce o utrzymanie. Najlepszy Niepsuj, bardzo mało błędów popełnił. Żukow ostatnio wymiata tą ekstraklasą i tym razem też tak było. Kuba piękna bramka, widać, że forma już nie dopisuje jak za dawnych lat, ale mózg ciągle jest. Najważniejsze, że następny mecz kończymy czysto z tyłu, ale tym razem musimy to zawdzięczać temu że Korona nie ma dobrego napastnika. Nie jestem hurraoptymistą, musimy wygrać z Płockiem żeby czuć się spokojniej, potem kilka bardzo ciężkich meczów. Derby, Lech, Legia, Piast... jak uda nam się zdobyć 4 punkty to uznam to za sukces.
Oczywiście jest dużo rzeczy do poprawy, Buksa nie grał źle, jak na 17 lat to bardzo duży talent ale nie stawiał bym od razu że to drugi Lewandowski.
Utrzymanie nie jest aż tak daleko, mamy 26 punktów, dwa miesiące temu mieliśmy 11 i była tragedia, jak tak dalej będziemy grać to może będziemy mieli z 34/35 punktów pod koniec rundy zasadniczej, o górnej ósemce bym raczej nie marzył...

Pepsaj 24.02.2020 11:26

Awans do górnej ósemki byłby niesamowitą nagrodą dla kibiców, piłkarzy i działaczy za to, że nikt się nie poddał po 10 porażkach z rzędu i wszyscy wspólnie wcielamy w życie hasło, ze Wisła NIGDY NIE ZGINIE!


Niemniej jednak wydaje mi się, że będzie o to bardzo ciężko i tak jak już to zostało zauważone na razie mamy tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową więc patrząc w górę tabeli nie wolno zapomnieć o pilnowaniu tyłów.



Dobre mecze były na poczatek, wycisnęliśmy z korzystnego układu już prawie maksa (do kompletu brakuje wygranej z Płockiem w sobotę). Ale później zaczną się trudniejsze mecze i nerwówka może jeszcze wrócić. Ale wierzę, że będzie ok ;) Byle tylko kontuzji więcej nie było.


Ps. Żukov strasznie mi się podobał wczoraj. Goni jak bulterier, od jednego do drugiego, cały czas, non-stop. Z piłką też ładnie sobie radzi. Jak tylko się ustrzeże strat to będzie mega. No i nad siłą strzałów musi trochę popracować :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl