Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XVIII kolejka] Górnik Zabrze - Wisła Kraków, 6 grudnia, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10240)

Delgado 06.12.2019 23:45

Ale po co mieliby przegrywać specjalnie przy Stolarze????

Przeciez to nie był zamordysta jak Petrescu/Probierz czy psychol jak Ssa Pinto, tylko trener - ziom.

czaro 06.12.2019 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1547861)
-ciąglę będę powtarzał, że polecieli w chuja i specjalnie za Stolarczyka przegrywali na stojącego

Nie...

10 znaków.

Jaroo1 06.12.2019 23:51

Nie wiem o co tam chodziło ale widać było, ze wtedy byliśmy zajechani fizycznie plus mentalnie plus specjalnie wychodziły babole w stylu asysta pod własną bramką dla rywala, a żeby oddac strzał na bramkę to był cud. Ja nie wierzę w takie cudowne ożywienia, że nagle z tygodnia na tydzień zespoł potrafi nie robić tragicznych błędów lub zaczyna oddawac strzały i grać w miarę równe mecze.

Bo o ile nadal jesteśmy czerwoną latarnią w tej lidze o tyle z samej gry już wstydu nie ma i spokojnie możnaby po ocenie gry powiedzieć, że zaślugujemy na miejsce w ekstraklasie. A za Stolarczyka grali tak, ze nie wiem czy oceniając grę ktoś by powiedział, ze zasługujemy na 3 ligę.

Blixa 06.12.2019 23:55

Tu juz nie ma co zamiatac. Dlugie lata fatalnego zarzadzania splodzily swoje owoce. Najwieksze pretensje mam do Cupiala ktory zostawil klub w ruinie w rekach bandytow.

Snow 06.12.2019 23:57

Po prostu Skowronek ogarnął na szybko przygotowanie fizyczne, tak żebyśmy chociaż te 70minut pograli na poziomie ekstraklasowym. Niestety na większe zmiany w tej kwestii możemy poczekać do po przerwie zimowej.


Oby nie było za późno.

Stelio 07.12.2019 00:00

^ już jest za późno. Im szybciej się pogodzimy z faktem upadku do IV ligi tym mniej czasu stracimy na rozpaczanie za pół roku i weźmiemy się od razu do roboty.

mr_kwolf 07.12.2019 00:09

Nie wierzę w celowe przegrywanie na Stolarczyka. Bez jaj. Tam wychodził totalny brak umiejętności z przodu (brak Brożka, Kuby, czasami nawet Mąka, Chuca na boku pomocy), a jak cały mecz musisz bronić to w końcu musisz popełnić błąd.

Piotr777 07.12.2019 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1547871)
^ już jest za późno. Im szybciej się pogodzimy z faktem upadku do IV ligi tym mniej czasu stracimy na rozpaczanie za pół roku i weźmiemy się od razu do roboty.

Ty chłopie już sobie odpuść oglądanie Wisły i wypisywanie tu swoich mądrości. Wisła sobie poradzi, bez Ciebie.

Delgado 07.12.2019 00:59

To jedyny pozytyw obecnej sytuacji. Wiślacy zostaną, dzieci telefoniki pójdą w ....u

Snow 07.12.2019 01:05

Ja myślę, że "dzieci telefoniki" zostaną i jak będzie trzeba znów ten klub uratują (swoimi pieniędzmi, karnetami i akcjami), a super-hiper-kumaci jak ty - bez znaczenia jaka będzie sytuacja, zawszę będą ciągnąc klub w dół.

Ajax 07.12.2019 01:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1547881)
To jedyny pozytyw obecnej sytuacji. Wiślacy zostaną, dzieci telefoniki pójdą w ....u

Tak tak już mieliśmy Wiślaków w Twoim wykonaniu u sterów Wisły :rotfl:
Dziękuje postoję :rotfl:

Adenalix 07.12.2019 01:54

Z wysokości trybun w Zabrzu:

1) Dobra pierwsza połowa. Łatwo utrzymywaliśmy się przy piłce. Tak grającego Górnika trzeba było .......nąć w pierwszej połowie 3:0.
2) Nie uznany prawidłowy gol Janickiego. Kto wie jakby się to potoczyło gdyby było 2:0 dla nas.
3) Dobrze weszliśmy w drugą połowę, ale zaczęły się odwracać losy meczu, gdy: wszedł Wolsztyński,który dał Górnikowi mega impuls, zszedł Brożek i Kuba; Chuca zszedł na skrzydło, weszli z ławki zawodnicy gorsi sportowo, Górnik zaczął nam odjeżdżać fizycznie.
4) Przestaliśmy trzymać piłkę i ciężar gry przeniósł się na naszą obronę, a tą mamy najsłabszą w całej lidze. Sadlok to nie jest lewy obrońca, o stoperach, a szczególnie o Janickim to się nie ma co wypowiadać. W każdym meczu dają się ograć.
5) Bez sił od 75 minuty Michał Mak, Pawłowski, wcześniej Brożek i Kuba fizycznie odpadli wcześniej, a my mamy 12-13 piłkarzy do gry na jako takim poziomie.
6) Mamy ewidentnie niefart. Okoliczności straty gola na 2-2 dość przypadkowe. Karny dla mnie miękki i brak konsekwencji sędziemu, bo wcześniej była podobna sytuacja w drugą stronę, plus ta nieuznana bramka.
7) No i rozsypaliśmy się mentalnie od 75 minuty. Przestaliśmy być drużyną, daliśmy urosnąć Górnikowi, uwierzyć, a w pierwszej połowie był na łopatkach.
8) Jest lepiej, ale bardzo ciężko widzę niestety nasze utrzymanie biorąc pod uwagę czystą matematykę oraz materiał sportowy jakim dysponujemy.

bódyń 07.12.2019 07:31

Zejscie Blaszczykowskiego i Brozka spowodowalo, ze przstalismy grac calkowicie.

Kolejny dobry mecz i niestety kolejna przegrana.

Ja uznaje, ze juz nie ma szans na utrzymanie bo nigdy druzyny sie nie utrzymywaly z taka iloscia punktow po tylu meczach. Moze jakims cudem uda sie zagrac w I lidze.


Bamka na 2:0 prawidlowa. Ze liniowy nie widzial, ze matras zahrywa to ja rozumiem. Ale jak VARowcy?
Statystyki i srednia pozycja
https://i.ibb.co/pZ8JH9j/Zrzut-ekran...7-07-25-04.png
https://i.ibb.co/VLFWHSq/Zrzut-ekran...7-07-25-24.png


I teraz przebiegniete kilomery. To jaka zenada. Roznica drastyczna w roznicy miedzy nami o Gronikiem. Chodziaz w bezwzglednych liczbach nie taka tragiczna.


Statystki bramek straconych z podzialem na kwadransy
http://ekstrastats.pl/kwadranse-stracone/
Po obecnym meczu mamy 9 miedzy 76-90 min czyli najwiecej w lidzie. Co ciekawe miedzy 31-45 min tez rekord nalezy do Wisly
czyli koncowki nam nie ida - kondycja?

mr_kwolf 07.12.2019 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1547887)
Zejscie Blaszczykowskiego i Brozka spowodowalo, ze przstalismy grac calkowicie.

Kolejny dobry mecz i niestety kolejna przegrana.

Ja uznaje, ze juz nie ma szans na utrzymanie bo nigdy druzyny sie nie utrzymywaly z taka iloscia punktow po tylu meczach. Moze jakims cudem uda sie zagrac w I lidze.


Bamka na 2:0 prawidlowa. Ze liniowy nie widzial, ze matras zahrywa to ja rozumiem. Ale jak VARowcy?
Statystyki i srednia pozycja
https://i.ibb.co/pZ8JH9j/Zrzut-ekran...7-07-25-04.png
https://i.ibb.co/VLFWHSq/Zrzut-ekran...7-07-25-24.png


I teraz przebiegniete kilomery. To jaka zenada. Roznica drastyczna w roznicy miedzy nami o Gronikiem. Chodziaz w bezwzglednych liczbach nie taka tragiczna.


Statystki bramek straconych z podzialem na kwadransy
http://ekstrastats.pl/kwadranse-stracone/
Po obecnym meczu mamy 9 miedzy 76-90 min czyli najwiecej w lidzie. Co ciekawe miedzy 31-45 min tez rekord nalezy do Wisly
czyli koncowki nam nie ida - kondycja?


Kłamstwo. Co więcej, patrząc statystycznie nie ma jeszcze zespolu, który miałby po 18 kolejkach 11 punktów lub mniej, a jednocześnie później spadłby z ligi. 100% takich zespołów się utrzymuje. Mówię oczywiście o obecnym formacie.

Będzie ciężko, tym składem to niemożliwe, ale po zimowych wzmocnieniach mozemy się spokojnie utrzymać. Warunkiem są 3-4 trafione transfery.

Jagul 07.12.2019 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1547888)
Kłamstwo. Co więcej, patrząc statystycznie nie ma jeszcze zespolu, który miałby po 18 kolejkach 11 punktów lub mniej, a jednocześnie później spadłby z ligi. 100% takich zespołów się utrzymuje. Mówię oczywiście o obecnym formacie.

Będzie ciężko, tym składem to niemożliwe, ale po zimowych wzmocnieniach mozemy się spokojnie utrzymać. Warunkiem są 3-4 trafione transfery.

Statystycznie to jak idziesz z psem na spacer to każdy z was ma trzy nogi.
Możemy .......ić o tabelach, statystyce i punktach bez końca. Póki nie zaczniemy przemawiać na boisku to możemy zapomnieć o czymkolwiek.

mr_kwolf 07.12.2019 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1547890)
Statystycznie to jak idziesz z psem na spacer to każdy z was ma trzy nogi.
Możemy .......ić o tabelach, statystyce i punktach bez końca. Póki nie zaczniemy przemawiać na boisku to możemy zapomnieć o czymkolwiek.

Dokładnie to chciałem przekazać swoim postem. Statystyka to nie żadna wyrocznia, a jedynie jakaś podpowiedź.

goodbay 07.12.2019 08:33

ja bym jednak nie stawiał ze juz niby spadlismy ,jakos dograc do konca roku i liczyc na jakis punkcik chocby z łksem , a przed nami jeszcze runda wiosenna plus gra w grupie spadkowej,wszystko zalezy od tego jak i kim sie wzmocnimy na wiosne, mysle ze napewno jeszcze jest oco walczyc, jakos osobiscie ciezko mi uwierzyc ze spadniemy, ale to tylko moje zdanie

Boracik86 07.12.2019 08:43

Wisła przegrywa nie bez powodu niestety. Tutaj statystyka tylko obrazuje nasz obecny poziom. Zmiany jakie muszą nastąpić w zimie, aby móc marzyć o utrzymaniu to ściągnięcie 5 zawodników którzy zagwarantują nam wygyrwanie z dolną 8. I to wszystkich spotkań bo bez tego się nie utrzymamy. Co do spotkań z górną 8 to trzeba liczyć na 50% wygranych. Mamy jakieś 10% szans na utrzymanie, o ile jakość drużyny zostanie znacznie podniesiona.



Sam mecz wyglądał dobrze do 60 minut. Nieuznana bramka to przedziwny błąd, którego nie da się wytlumaczyć. Z drugiej strony nie dziwi mnie tak bardzo biorąc pod uwagę jak skrzywdzona wcześniej w tym sezonie została Arka. Ostatatnie 20 minut to był już dramat. Robili z nami co chcieli i było widać, że to przegramy. Słupek Angulo i ciągłe ataki Górnika. Przy naszej obronie to się musiało tak skończyć. Przegraliśmy przygotowaniem fizycznym niestety. Czymś czego nie da się zmienić przed meczami z Pogonią i ŁKSem.

siara 07.12.2019 09:27

W 1985 roku, spadek wydawał się nierealny, przy takiej kadrze. A jednak....
http://historiawisly.pl/wiki/index.p..._no%C5%BCna%29

krysztal 07.12.2019 10:14

Mówilem że nas żabole zabiegają.Od razu uprzedzę zanim odezwą się Fra-maty i wolfy- nie nie cieszę się z tego .Jestem załamany i wqrwiony jednocześnie.Tak się gra obecnie przeciwko nam,tak pewnie zagra pogoń i łks.Dadzą nam się wyszumieć a potem dojadą w końcówce.Samo przygotowanie fizyczne też nie jest jedynym problemem.Tracimy na długie momenty koncentrację stajemy się niechlujni w grze.Faul Bashy...przeciez jak jesteś skoncentrowany to wiesz że w polu karnym trzeba się pilnować a on przyatakował gościa jakby rzecz się działa w środku pola.Wyprowadzenie piłki przy czwartym golu to też zwykły brak staranności.Przecież była jeszcze szansa na remis.
Czy można olać statystykę? No chyba nie bardzo.Przynajmniej nie mogą tego zrobić włodarze SA.Na ten moment musimy zrobić to co pogoń dwa sezony temu albo łks chyba w 2008.Do tego trzeba juą niestety wygrywać seriami.Nie mówię że to ma być 6 czy 8 zwycięstw z rzędu ale 2-3 zwycięstwa przerwane jakimś remisem inaczej nie ma szans.Nawet jak optymistycznie przyjmiemy że wystarczy nam jeszcze 30 pkt (o matko jaka to abstrakcja na ten moment)to prawie nie ma miejsca na porażki-w końcu jakieś remisy też pewnie się trafią

silver03 07.12.2019 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1547881)
To jedyny pozytyw obecnej sytuacji. Wiślacy zostaną, dzieci telefoniki pójdą w ....u

I spełni się wtedy marzenie sierot po dukacie takich jak ty. "Sami swoi" w 4 lidze po wsze czasy :)

Jagul 07.12.2019 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1547881)
To jedyny pozytyw obecnej sytuacji. Wiślacy zostaną, dzieci telefoniki pójdą w ....u

Użyj jeszcze zwrotu „żeglarz” i „binarny”

Cygan82 07.12.2019 11:55

Ci którzy mają pretensje do Skowronka o przeprowadzone zmiany powinni się rozpędzić i....... . To panowie trenerzy kogo byście wprowadzili na boisko??? Wiedzac ze Brożek ma problem z lydka,Kuba oddycha rękawami, Basha podobnie i Burliga.Macie pretensję do Burego ze go Hiszpan objezdzal,tylko mam pytanie w ktorej minucie meczu????Bo poki mial siły gral dobrze,jak caly zespol.My na chwilę obecną mamy dwa problemy z ktorymi bedziemy się borykać do końca roku, zjebane przygotowanie fizyczne i obrona.Poza Burym reszta jest do wyjebania w trybie natychmiastowym z obrońców plus Boguski i Silva. Całą kasę jeśli taka mamy na transfery zainwestowac musimy w obroncow. W pomocy trzeba znaleźć zmiennika dla Bashy. Pomoc musimy na wiosne opierać na Kubie Pawłowskim Chuce Maku Wojtkowskim Bashy Saviceviczu i mam nadzieję że ten Żukow też bedzie wzmocnieniem. Tu naprawde jest jakość i siła. Popatrzcie na Chuce, tylko przez Stolarczyka gość się męczył, podobnie jak Pawłowski. Ja wierzę w Skowronka bo widać jego pomysł na grę. Tylko to zasrane przygotowanie do sezonu......... Nie ma co płakać, trzeba przyjść w piątek na mecz w jak najwiekszej liczbie i wyszarpac te 3 pkt wspólnie z chłopakami...

TommyTSW 07.12.2019 12:16

trzeba doczołgać dwa mecze i czekać na cud jak w zeszłym roku.zostanie 10 meczy+7 w grupie spadkowej.zapewne pojawi się jakiś chwilowy dobrodziej co rzuci na jakiś transfer/y żeby napędzić sprzedaż karnetów.

czaro 07.12.2019 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1547905)
Jak dla mnie, to on w ogóle nie ogarniał jeszcze przygotowania fizycznego.

A w wywiadach mówił, że ogarniał.

wolfy 07.12.2019 12:19

Ja już straciłem nadzieję. Z przodu nie istniejemy bez Brożka, z tyłu jest prawdziwy dramat. Nie przez ustawienie a przez to że Janicki i Klemenz tak naprawdę są za słabi na ławkę w ekstraklasie, Sadlok i Burliga też się nie popisali.

Swoje dołożyli sędziowie, takiej kompromitacji dawno nie widziałem...

Tak jak napisałem, po tym meczu nie mam już złudzeń. Bez wymiany całej obrony plus kilku zmian będziemy czerwoną latarnią.

Matios98 07.12.2019 12:55

Ja tam wciąż wierzę w utrzymanie. Po pierwsze dlatego, że choć na to nie wygląda, to jednak wcale nie mamy aż tak słabej kadry jak pokazuje tabela. Na pewno potrzeba wzmocnień zimą, ale moim zdaniem przede wszystkim trzeba po prostu dobrze przygotować tych piłkarzy, bo nie może być tak, że ci umierają po 70 minutach gry, co chwile łapią jakieś drobne urazy i przez to żadnego rytmu meczowego złapać nie mogą (za to naprawdę Stolar powinien się wstydzić, bo na poziomie profesjonalnym takie rzeczy nie mogą mieć miejsca). Z drugiej strony nie mam złudzeń, nie wierzę, że coś jeszcze ugramy w tej rundzie (oby chociaż z ŁKS-em cokolwiek..) jesteśmy w takim momencie, że musimy liczyć na rywali, trzeba się modlić, żeby do końca rundy potracili punkty i nam już nie odjechali, bo 6 pkt można jeszcze odrobić, ale jak będzie 9 lub więcej to już kaput. W sytuacji w której jesteśmy chyba najbardziej sprzyjający scenariusz naszego utrzymania wygląda tak, że 4-5 drużyn odstaje wyraźnie od reszty i kotłują się miedzy sobą, wtedy ilość punktów potrzebnych do utrzymania się zmniejsza.

Kac 07.12.2019 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1547882)
Ja myślę, że "dzieci telefoniki" zostaną i jak będzie trzeba znów ten klub uratują (swoimi pieniędzmi, karnetami i akcjami), a super-hiper-kumaci jak ty - bez znaczenia jaka będzie sytuacja, zawszę będą ciągnąc klub w dół.

Dokladnie!

Cycu 07.12.2019 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1547881)
To jedyny pozytyw obecnej sytuacji. Wiślacy zostaną, dzieci telefoniki pójdą w ....u

Którzy Wiślacy? Już raz rządzili prawdziwi Wiślacy z krwi i ości, którzy mieli Wisłę w sercu.

guardian_angel 07.12.2019 14:27

Do wczorajszego meczu jeszcze wierzyłem, teraz już przestaję. Jeśli prawie cały mecz gramy znakomicie, a przegrywamy 4:2 to ja już nie widzę jakiegokolwiek punktu zaczepienia, żeby mieć nadzieję na kilka zwycięstw. Mam nadzieję, że piłkarze jeszcze wierzą, bo ja już nie. Ale każdy mecz obejrzę do ostatniej sekundy, bo to mogą być już ostatnie chwile tego klubu, zamierzam się cieszyć każdym małym pozytywem (jak choćby gra Chuci wczoraj).

Widać, że bez Kuby i Pawła ta drużyna nie istnieje, zapominają nagle o całej taktyce, umyka gdzieś skupienie i forma. A że panowie nie będą reszty sezonu grać przez 90 min w każdy meczu, to niestety ja już nie widzę tutaj żadnych innych możliwości.

Chyba że trafi nam się w zimę jakiś przechuj. Ale to już będzie fart, prędzej trzy kluby licencji nie dostaną na przyszły sezon.

zgrywus 07.12.2019 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ramzes190 (Post 1547847)
Nie zesraj się. Jak nie załapałeś o kogo chodzi to tylko świadczy o tym jakim idiota jesteś.

Odważne stwierdzenie zważywszy, że to ty się zachowujesz jak idiota :)

markowywislak 07.12.2019 18:18

To jest nierealne że dostaje w pałę 10 meczy Klemenz z Janickim dalej grają na stoperze!!!!! O co ....wwwwa jego mac chodzi w tym klubie ?

Ajax 07.12.2019 19:32

Janicki i Klemenz są parodystami nie nadającymi się na ławkę w 1 lidze a do tego są najlepszymi stoperami w klubie

MaLk 07.12.2019 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1547903)
Ci którzy mają pretensje do Skowronka o przeprowadzone zmiany powinni się rozpędzić i....... . To panowie trenerzy kogo byście wprowadzili na boisko??? Wiedzac ze Brożek ma problem z lydka,Kuba oddycha rękawami, Basha podobnie i Burliga.

Może jestem dziwny, ale starałbym się wprowadzać zmiany w kontekście w miarę przybliżonego utrzymywania pozycji - tak, aby na boisku miało to jakieś ręce i nogi.

Z całym szacunkiem dla Skowronka, bo ewidentnie zespół od czasu zmiany trenera gra dużo lepiej i nie jest też jego winą, że piłkarze nie są w stanie wytrzymać kondycyjnie 90 minut, ale jest taka zasada w piłce, że jednym przesunięciem na boisku nie osłabia się dwóch pozycji jednocześnie. A dwie pierwsze zmiany miały taki właśnie charakter.

Zmiana Boguskiego za Brożka nie była zmianą 1:1, tylko wiązała się też z przesunięciem rozgrywającego najlepszy jak do tej pory mecz w Wiśle Chuki na inną pozycję oraz przesunięciem Boguskiego nie do końca wiadomo na jaką pozycję (on najwyraźniej też nie wiedział). Zostaliśmy praktycznie bez jakiegokolwiek napastnika i bez dobrego rozgrywającego. Kolejna zmiana, Silvy za Błaszczykowskiego to samo, na dodatek spowodowała kolejną w ciągu kilkunastu minut zmianę pozycji piłkarzom obecnym na boisku. Dalej graliśmy bez napastnika, co sprawiło, że Górnik mógł rzucić praktycznie wszystko do ataku bez groźby kontrataku, zwłaszcza jak z przodu pojawiał się Silva. Chaos w środku zrobił się straszliwy, nikt nie wiedział na jakiej pozycji gra i co ma grać. Dopiero ostatnia zmiana, wprowadzenie Zdybowicza, to rozpaczliwa próba wprowadzenia jakiegoś balansu w ustawieniu. Tyle że wtedy Górnik już był na fali, a my mieliśmy pełne gacie i kompletny chaos w głowach. A chwilę potem kontrowersyjny karny dopełnił dzieła.

Adenalix 07.12.2019 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1547936)
Może jestem dziwny, ale starałbym się wprowadzać zmiany w kontekście w miarę przybliżonego utrzymywania pozycji - tak, aby na boisku miało to jakieś ręce i nogi.

Z całym szacunkiem dla Skowronka, bo ewidentnie zespół od czasu zmiany trenera gra dużo lepiej i nie jest też jego winą, że piłkarze nie są w stanie wytrzymać kondycyjnie 90 minut, ale jest taka zasada w piłce, że jednym przesunięciem na boisku nie osłabia się dwóch pozycji jednocześnie. A dwie pierwsze zmiany miały taki właśnie charakter.

Zmiana Boguskiego za Brożka nie była zmianą 1:1, tylko wiązała się też z przesunięciem rozgrywającego najlepszy jak do tej pory mecz w Wiśle Chuki na inną pozycję oraz przesunięciem Boguskiego nie do końca wiadomo na jaką pozycję (on najwyraźniej też nie wiedział). Zostaliśmy praktycznie bez jakiegokolwiek napastnika i bez dobrego rozgrywającego. Kolejna zmiana, Silvy za Błaszczykowskiego to samo, na dodatek spowodowała kolejną w ciągu kilkunastu minut zmianę pozycji piłkarzom obecnym na boisku. Dalej graliśmy bez napastnika, co sprawiło, że Górnik mógł rzucić praktycznie wszystko do ataku bez groźby kontrataku, zwłaszcza jak z przodu pojawiał się Silva. Chaos w środku zrobił się straszliwy, nikt nie wiedział na jakiej pozycji gra i co ma grać. Dopiero ostatnia zmiana, wprowadzenie Zdybowicza, to rozpaczliwa próba wprowadzenia jakiegoś balansu w ustawieniu. Tyle że wtedy Górnik już był na fali, a my mieliśmy pełne gacie i kompletny chaos w głowach. A chwilę potem kontrowersyjny karny dopełnił dzieła.

Zgoda. Mam podobne odczucia. Wydaje mi się (tak, znam przysłowie o Polaku po szkodzie), że należało wpuścić 9 za 9. Nie do końca wiem na jaką pozycję wszedł Boguś, na jaką zszedł Chuca i kto grał na 9 po pierwszej zmianie. Ale to był początek końca. Mamy napastników młodzieżowców i Trener postawił na doświadczenie i bieganie Boguskiego, co niestety w ogóle się nie sprawdziło. Ta zmiana była początkiem końca. Nie dało się nie osłabić składu tą zmianą tak w ogóle, bo Brożek grał kapitalny mecz, a musiał zejść. Podobno miał w ogóle nie grać.

czaro 07.12.2019 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1547909)
No i co zrobi przez tydzień w tej kwestii? Przecież zwiększenie obciążeń + mecze => dużo kontuzji. W okresie przygotowawczym, podczas przygotowań fizycznych zwykle ma się problem z pokonaniem 3 ligowców.

Nie wiem, wspominał o mikrocyklu.

czaro 07.12.2019 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1547928)
To jest nierealne że dostaje w pałę 10 meczy Klemenz z Janickim dalej grają na stoperze!!!!! O co ....wwwwa jego mac chodzi w tym klubie ?

A kto miał tam zagrać?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1547936)
Może jestem dziwny, ale starałbym się wprowadzać zmiany w kontekście w miarę przybliżonego utrzymywania pozycji - tak, aby na boisku miało to jakieś ręce i nogi.

Z całym szacunkiem dla Skowronka, bo ewidentnie zespół od czasu zmiany trenera gra dużo lepiej i nie jest też jego winą, że piłkarze nie są w stanie wytrzymać kondycyjnie 90 minut, ale jest taka zasada w piłce, że jednym przesunięciem na boisku nie osłabia się dwóch pozycji jednocześnie. A dwie pierwsze zmiany miały taki właśnie charakter.

Ja myślałem, że wejście Boguskiego będzie wiązało się z realizacją alternatywnego wariantu taktycznego na ten mecz. Że mamy jakieś dwa proste schematy ustawienia i gry.

Jak się okazało, nie mieliśmy.

Edit:
przepraszam, za podwójne posty.

maxx304 07.12.2019 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Garret (Post 1547846)
Nie jestem specjalistą i mogę się mylić, na powtórkach też brakuje dobrego materiału, ale chwilę przed dośrodkowaniem sytuacja wygląda tak:
https://i.imgur.com/HBMnFSR.jpg
https://imgur.com/7VPED88.jpg
https://imgur.com/cbGPyI6.jpg

Tak jak mówię, nie jestem specjalistą, może tak miał się Janicki zachować, ale za Sadlokiem był jeszcze jeden zawodnik Górnika, a Janicki idzie kogo kryć, Klemenza? Dodam, że to wszystko się zdarzyło na przestrzeni 2-3 sekund.

Laickim okiem to zachowanie ze zdjęć wydaje się iracjonalne, ale ja tylko piłkę oglądam, analizuję ją jako zwykły kibic i mogę się mylić.

Zresztą tam jest jeszcze drugi niekryty piłkarz Zabrzan. Szkoda gadać...

Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli Janicki krył Klemenza. To pewnie dlatego Sadlok po bramce machał rękami. Dramat, ....a...

lucker 08.12.2019 00:41

Może mial za zadanie asekurowac Klemenza i tak się na tym skupił, że zapomniał o rywalu ��
Żeby być sprawiedliwym, to Basha też chyba w innym świecie.
Po 3 wydaje mi się, ze w tej sytuacji asekuruje akurat Boguski więc dlaczego Klemenz wyrwał do przodu?

pawlozm 08.12.2019 16:13

Dajcie spokój, Janicki to największy parodysta, mistrz w unikaniu pojedynków, co fajnie opisali na weszlo.com


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl