Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [I KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 20 lipca, godz. 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10193)

Adrio 21.07.2019 15:22

Jeszcze co do meczu, czy była rozważana gdzieś sytuacja kiedy obrońca Śląska praktycznie położył się na Maku w polu karnym?

wolfy 21.07.2019 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1541609)
Zgoda, zagralismy mase gorszych meczy. Niepokojace jest to, ze kontynuujemy kiepska passe.

Szansa, ze to moze zaskoczy.

Ale czego oczekujesz jak my co pół roku zgrywamy zupełnie nową ofensywę? I tak teraz byłaby jako taka stabilizacja ze środkiem pola, gdyby nie kontuzje przez które gramy składem i ustawieniem zupełnie eksperymentalnym.

Zresztą, bez Bashy i Savicevicia w poprzedniej rundzie była stypa, teraz to tak tragicznie nie wyglądało. Liczę na ich powrót i przesunięcie Silvy na jego nominalną pozycję.
Brak nam napastnika, no ale tak ma trzy czwarte ekstraklasy.

Arronax 21.07.2019 16:09

Jesteśmy w sytuacji jakiej jesteśmy i tyle. Cieszmy się tym co mamy.

Lepiej by było ściągać kogoś na kredyt czy powiększać zadłużenie?

Dariook 21.07.2019 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1541613)
Ale czego oczekujesz jak my co pół roku zgrywamy zupełnie nową ofensywę? I tak teraz byłaby jako taka stabilizacja ze środkiem pola, gdyby nie kontuzje przez które gramy składem i ustawieniem zupełnie eksperymentalnym.

Zresztą, bez Bashy i Savicevicia w poprzedniej rundzie była stypa, teraz to tak tragicznie nie wyglądało. Liczę na ich powrót i przesunięcie Silvy na jego nominalną pozycję.
Brak nam napastnika, no ale tak ma trzy czwarte ekstraklasy.

No wlasnie ja nie oczekuje cudow. Po prostu chcial bym widziec jakis progres, gdyz chyba nie jest tajemnica, ze magicznie rozniacych sie skillem zawodnikow nie pozyskamy o ile cokolwiek pozyskamy.

Nie wiem czy kontuzje powinny byc wytlumaczeniem. To sport i takie sytuacje trzeba zakladac, jesli sie na taki wypadek nie zabezpieczamy...czyli mozna zalozyc,ze liczymy na cud.

Jednak aby nie bylo. Wiem, ze to poczatek wiec nie wymagam. Stonowana troska.

matinen 21.07.2019 18:21

Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

wolfy 21.07.2019 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matinen (Post 1541616)
Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

Przyczyna jest jedna i ta sama. Brak pieniędzy.

Z pozytywów - Legia właśnie się włączyła w walkę o spadek:D

topamers 21.07.2019 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matinen (Post 1541616)
Podobno mamy jakąś kwotę na transfery gotówkowe. BTW jak tak patrzę na nowego bramkarza Pogoni (pozyskanego ZA DARMO), czy nawet wczorajszą dyspozycję Putnockiego (także transfer bez kwoty odstępnego) to aż dziw bierze, że nie potrafimy znaleźć PEWNEGO bramkarza i to od niepamiętnych czasów. Wygląda na to, że nie wszystko jest kwestią pieniędzy. Wystarczy dobre rozeznanie na rynku i właśnie wykorzystanie okazji.
Wolfy i właśnie to jest kluczowe, że ostatnio co rundę budujemy zespół praktycznie od nowa. Z różnych przyczyn.

Co wczoraj zepsuł Buchal?

Przegraliśmy mecz po strzale życia jakiegoś grajka nieznanego :)

Równie dobrze mógł Wojtkowski nie odpuszczać dośrodkowującemu i by gówno z tej akcji mieli.

Gorszym problemem jest to, że wczoraj u Nas najlepiej zagrali dziadkowie Boguś i Brożek :)

matinen 21.07.2019 22:17

Właśnie to, że najlepiej zagrali, jak to określiłeś "dziadkowie" pokazuje słabość naszej kadry. Co do Buchala. Wczoraj nic nie zawalił ale miał też furę szczęścia. Co nie zmienia faktu, że pewności nie daje żaden z naszych golkiperów. Wzmianka o bramkarzach była po to żeby pokazać, że większość zespołów w ekstraklasie potrafi wyszukać solidnych (w większości za darmo), a u nas od lat jest problemem na tej pozycji. Nawet w czasach gdy było lepiej finansowo.

mr_kwolf 22.07.2019 09:41

Nie ma to jak ocenianie bramkarza po jednym występie. Za 2-3 mecze ten z Pogoni odwali jakąś kaszane a'la Lis z Piastem i będzie beka jakiego to ogóra nie kupili z Szczecinie. Putnocky też w Lechu ma niejedno na sumieniu. Nie przypadkiem go stamtąd pogonili bez żalu.

Nie twierdze, że ten z Pogoni to nie kozak, ale ocenianie bramkarza po jednym meczu to śmiech na sali.

it 22.07.2019 10:01

Panika to się tu zacznie, jeśli po 4 kolejkach będzie 0 punktów, a jest to całkiem realne.
Kalendarz nam nie sprzyja, bo teraz wyjazd na dobrą Lechię, potem u siebie z Górnikiem, niestety w poniedziałek (najczęściej wtopa), potem wyjazd do coraz lepszej Pogoni...
Nie zdziwię się, jeśli pierwsze punkty złapiemy z ŁKS dopiero 16 sierpnia.
Być może zbiegnie się to akurat z powrotem duetu V+V, Burligi, może Kuby?

Jeśli będą tu panować nastroje samobójcze, to polecam analizę dorobku sąsiadki po 8 pierwszych meczach w ubiegłym sezonie...

Grantar 22.07.2019 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1541560)
Poniekąd tak jak się spodziewałem. Kiepski wynik, kiepska gra. Nie spodziewałem się aż takich rozsad w składzie oraz tyłu osłabień. Jeśli Brożek z Boguskim muszą grać cały mecz to dużo to świadczy o naszej kadrze. Mak, Silva, Sadlok, Klemenz poprawnie reszta słabo i bardzo słabo.
Ps. Czy ktoś odnotował dzisiaj występ Drzazgi?
Napastnika oraz gościa do środka potrzeby jemy jak tlenu.

Tan nawiążę do tego postu bo mocno inaczej to oceniam;
Wynik kiepski - ok ale remis nie krzywdziłby nikogo.
kiepska gra - widziałem dużo gorsze mecze Wisły - kiepskie było pierwsze 10 minut .. potem średnio.
Brożek Boguski - zgoda ze konieczność by grali cały mecz to smutne ale Bogus pierwsza połowę jako cofniety pomocnik nie zagrał źle, natomiast Brożek dobrze walczył o długie piłki
"Mak, Silva, Sadlok, Klemenz poprawnie, reszta słabo" i bardzo słabo" - Najlepiej wypadł Mak, Silva i Sadlok - bardzo średnio a Klemenz - dwoma "wyprowadzeniami" zasłużył na zjebkę.
Drzazga - miał 2 setki (raz nie trafił głową tylko ramieniem, drugi raz trafił w nogi bramkarza) to były jedyne takie sytuacje w meczu więc występ należy odnotować.
Taaak - napadziora dobrego kupić by się zdało. Ale coś "mnie się wydaje się", że bardziej prawdopodobne jest przełamanie Drzazgi, odrodzenie Biełaniuka lub włączenie się do strzelania Wojtkowskiego.

_ukoL 22.07.2019 10:50

Słaby mecz w w wykonaniu Wiślaków ale szczerze to mnie najbardziej w oczy kuł fakt, że Klemenz posiadający takie warunki fizyczne regularnie przegrywał pojedynki główkowe. O co kurczę chodzi? Z perspektywy trybun czułem to tak, że przy wyskoku chował głowę. Takie granie na alibi. Szkoda tych kontuzji, bo wynik mógł być inny.

Putin2000 22.07.2019 12:15

Pierwsze śliwki robaczywki.

Wisła zagrała w nowym ustawieniu. W obronie grała 4-5-1, a w ataku miała grać 4-3-3. To zapewne w oczach trenera miało się umożliwić lepszą obronę. Jak na razie średnio się to udało. Pierwsze 15 minut fatalne. Zawodnicy nie wiedzieli jak mają się poruszać. Piłka wpadała w pole karne, a oni stali czekając na reakcję kolegi. Potem było już lepiej.Przez cały mecz Śląskowi udawało się skutecznie grać skrzydłami. Nasi przeważnie byli mocno spóźnieni z kryciem. Szczególnie pomocnik późno wracał, żeby wesprzeć obrońcę.
Były spore kłopoty z wyprowadzeniem piłki od własnej bramki. Niekiedy Buchalik wykopywał piłkę, a tam był sam Brożek i 6 zawodników Śląska. Innym razem obrońcy rozgrywali piłkę i nie było, jak jej podać do pomocników, bo dopiero się ustawiali. W efekcie Klemenz miał kłopoty, a raz zagrał do rywala, co mogło skończyć się bardzo źle.Generalnie przejście z obrony do ataku sprawiało wiele problemów. Kiedy Wisła już przechodziła na 4-3-3 i udało się jej przesunąć na połowę rywali, to gra wyglądała momentami całkiem nieźle. Brakuje napastnika. Przedwieczny Brożek nie zapewnia już takiej jakości. Szczególnie, że zazwyczaj nie grał jako jedyny nominalny napastnik.
Mak potrafi i przyjąć, i minąć rywala, i podać. Prawa strona słabsza od lewej. Boguski był ciągle spóźniony w obronie, efektem czego była żółta kartka i wyłączenie go z defensywy. Jean Carlos jest niezły, kiedy ma piłkę przy nodze, ale jest jednak wolny. Janicki i Niepsuj to solidni ligowi wyrobnicy, nic poza tym.
To jak będziemy grać w przyszłości zależy w głównej mierze od tego, czy do pierwszego składu wrócą Basha i Savicević i czy dadzą nową jakość w tym ustawieniu. No i oczywiście Błaszczykowski. Z nim otwierają się całkiem nowe możliwości. Gdybyśmy jednak mieli grać w takim składzie, jak w sobotę przez większość sezonu, to raczej czeka nas walka o utrzymanie. Za mało jest przesłanek ku temu, żeby myśleć że ten system zatrybi z tymi zawodnikami.

szprotson 22.07.2019 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arronax (Post 1541606)
Druga sprawa np dziś taki Lech ilu ma młodych piłkarzy w szerokiej kadrze? Też mają braki a teoretycznie mają pieniądze. Nie tylko u nas tak jest.
Legia nie ma napastnika, Carlitos ma grać w pomocy.A niby pucharowicz ....
Sąsiadka już ma zwalniać/zmniejszać kadrę bo odpadli.

za liczbe mlodych pilkarzy w kadrze daja punkty ? Chyba jeszcze nie.
Legia atak : Kulenovic, Niezgoda, Carlitos, Kante, Sanogo, Lilucostam
i mowisz ze napastnika nie maja > hmmm:>

ukol : klemens w tym meczu wygladal baaaardzo ociężale. moze jeszcze obciazenia nie zeszly

Karherop 23.07.2019 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1541640)
za liczbe mlodych pilkarzy w kadrze daja punkty ? Chyba jeszcze nie.
Legia atak : Kulenovic, Niezgoda, Carlitos, Kante, Sanogo, Lilucostam
i mowisz ze napastnika nie maja > hmmm:>

ukol : klemens w tym meczu wygladal baaaardzo ociężale. moze jeszcze obciazenia nie zeszly

Za młodych w kadrze nie dają punktow, ale kasę z PJS już tak. Fajnie byłoby powalczyć o całkiem pokaźną sumkę, ale nie zanosi się by Stolar miał materiał ludzki by to zrobic. W dodatku czasami podejmuje zachowawcze decyzję, chofby ostatnio te 3 minuty dla Buksy to były na co? Paru graczy w 2 połowie nie istnialo i dużo wcześniej nadawało się do zmiany.

masada 24.07.2019 08:22

@Putin2000 obawiam się, że gdybyśmy cały sezon mieli grać tym składem, to żadnej walki o utrzymanie by w ogóle nie było ;D

Cała nadzieja w tych powrotach, już z jednym z nich może być znacznie lepiej. Z Bashą w środku moglibyśmy nawet wygrać


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl