![]() |
Życie to się poprawia tylko tym, którzy dorwią się do koryta i ich znajomym.
Zwykli ludzie to mogą sobie tylko poczytać o poprawie życia - ten został prezesem, tamci dostali miejsca w spółkach. Obojętne czy są z PO, PiS, PSL czy tam jeszcze kogo, zawsze jest tak samo. W ostatnich latach jedyna, odczuwalna dla ludzi poprawa życia to tylko 500+ i wyprawki do szkół. Sądy, konstytucje, ośmiorniczki i resztę tego bajzlu, większość ma w poważaniu. Trochę ponarzekają, trochę się pośmieją i wracają do ważniejszych spraw. A to wszystko nijak ma się do wyborów prezydenta Krakowa. Po prostu nie masz argumentów, za głosowaniem na Majchrowskiego. Głosujesz na niego, bo jesteś anty PiS. A Kraków jest gdzieś tam w tle. |
Nie no nie będę wałkował w koło tego samego. Dla was może się nic nei zmieniło, dla mnie i dla wielu znajomych zmieniło się dużo - na gorsze, a zapowiadają kolejne zmiany, które będą realizowane. Zycie k..rewsko podrożało i nie chodzi mi tu o żadną śmieszną inflację...
Argumentów ZA majchrowskim nigdy nie miałem i nigdy mieć sie będę - pisałem cały czas o głosowaniu przeciwko kandydatowi pis. Nie chcę, aby mieli WSZĘDZIE swoich ludzi - na każdym stołku (choć na szczescie nie maja) - wiec tak to sie ma do głosowania na prezydenta Krakowa i uj mnie to interesuje, że to nie ma znaczenia czy prezydentem bedzie stalin czy hitler czy wasserman. Zdecydowałem jakiś czas temu - nie ide na głosowanie, nei dołożę cegiełki do zwycięstwa tej mendy, ALE też w życiu nie poprę kandydata pis, bo mam oczy - widze co się dzieje w kraju. EDIT: Czekam na wyjaśnienie o co chodzi z tymi mitycznymi terenami i sprzedaży ich przez majchrowskiego? Rzutem na taśmie sprzeda, a przez 8 lat mu sie nie udawało ? lol |
Cytat:
Lucjusz, 16 lat już sprzedaje te tereny i pogrąża Wisłe :rotfl: Cytat:
Idealne podsumowanie wyborców myślących tylko o czubku swojego nosa. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Choćby im nasrali na wycieraczkę i tak zaglosuja na tych samych. Coś jak z Majchrowskim w Krakowie. |
Mam odwrotne wrażenie. To raczej ludzie głosują na Waserman, bo nie oszukujmy się co to za kandydat na rządzenie prawie milionowym miastem, dlatego aby nie głosować za utopionym w bagnie po uszy Majchrowskim.
Dlaczego takie miasto jak Kraków nie może mieć kandydata z prawdziwego zdarzenia, samorządowca z doświadczeniem. Zarówno Jacek jak i Gośka są gówno warci. Zastanawiam się tylko, który bardziej. |
W PiS jest jeden człowiek z Krakowa na którego MOŻE bym zagłosował, gdyby wystartował niezależnie - Ryszard Legutko. Reszta nie nadaje się do samodzielnego myślenia niestety; Wasserman nie ma żadnego doświadczenia jako osoba zarządzająca czymkolwiek większym niż wlasna jednoosboowa kancelaria adwokacka a jest wypychana na prezydenta drugiego co do wielkości miasta w Polsce, podobnie jak Jaki w Warszawie - totalnie bez doświadczenia.
|
Cytat:
Odpowiem - nie ma; zresztą we Wrocławiu też nie było na kogo głosować - Sutryk to przydupas Dutkiewicza - miernota z MOPS i tyle, Różecka z PiS - jest tak beznadziejna, że przy niej ktokolwiek jest niesamowitym gościem, reszta kandydatów to też dramat. Aby zdobyć doświadczenie trzeba mieć na to szansę..... w samorządzie albo są kandydaci partyjni (duże miasta) albo lokalni kacykowie, którzy w gminnych instytucjach zatrudniają tyle luda, że żadne wybory im nie straszne....- rzadko zdarza się ktoś na takim poziomie jak Frankiewicz w Gliwicach czy Szczurek w Gdyni.... |
Cytat:
No nie ma :rotfl: ale czy ja jestem wyborcą PO, żeby to był jakiś kontrargument do mnie ? Prezydent miasta, którego bym poparł powinien mieć albo wybitną charyzmę i program (vide Legutko) albo doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem czy jakąś publiczną jednostką. Doświadczenie zdobywać na Krakowie czy Warszawie? Nie, dzięki. Doświadczenie to sobie może Biedroń w Słupsku zdobywać a nie eksperymentować na takim mieście jak Krakow, doświadczenie można zdobywać będąc viceprezydentem lub bliskim współpracownikiem i wtedy jest naturalnie wytypowany następca. |
https://siecobywatelska.pl/sielskie-zycie-w-uzdrowisku/
Cytat:
|
Sąd Apelacyjny w Krakowie przychylił się do zażalenia prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego. Premier Mateusz Morawiecki w ciągu 48 godzin musi sprostować swoją wypowiedź dot. działań władz Krakowa w sprawie smogu.
âW świetle złożonych dokumentów pokazujących wszelkie działania miasta - choćby likwidacja niskiej emisji (usuwanie pieców) oraz działania osłonowe, ale i kierowane do ministrów apele i pomysły na rozwiązanie kwestii smogu - oraz w świetle pozytywnego dla miasta raportu NIK, nie można stwierdzić, ze nie zrobiono nic. Zrobiono wszystko, a nawet więcej, niż leży w zakresie działań samorząduâ - napisał Majchrowski. |
Majcher stary wyga nawet premiera ustawia
|
Czy on będzie mógł kandydować jeszcze raz czy już go ustawa obejmie ograniczająca"dożywotnie" posadki?
Wtedy jak nic po drodze nie spieprzy wygra i tak Wassermanowa ;) |
Cytat:
O ile JM nie wytypuje kogoś sensownego jako swojego sukcesora |
Musiałby to być ktoś kompletnie z nim niezwiązany - byli i obecni bliscy współpracownicy w większości przypadków są umoczeni albo już oskarżeni (Tajster).
Z nowej Rady Miasta kompletnie nikogo nie widzę - większość gęby przyspawane do stołków od 3-4 kadencji no ale jeszcze czas. |
A ja myślę, że Jerzy Muzyk ma szansę być następcą z poparciem JM.
|
Niebezpieczny to wybór ;)
Cytat:
ps. Jacek Majchrowski 4 listopada w II turze wyborów na prezydenta Krakowa zmierzy się z Małgorzatą Wassermann. Jeśli wygra, będzie to już jego piąta kadencja. Prezydent zapowiada, że będzie jego ostatnią. Tyle, że cztery lata temu mówił to samo. |
Obejrzałem debatę Wassermann-Majchrowski.Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem .Jak już wytykali sobie błędy to robili to z klasą zarówno W jak M. Wassermann świetnie przygotowana mimo,że przez ostatnie lata miała głowę zajętą dużą polityką.Oby więcej było debat na takim poziomie jak ta dzisiejsza.
|
Cytat:
Dajesz ten przekaz który rzuca pis a masz coś na jego poparcie? |
Były afery z Tajsterem, była afera z Koterbą (niejasne powiązania jednak bez znamion przestępstwa). W obu przypadkach te osoby zostały odsunięte.
|
Jacek Majchrowski prezydentem Krakowa na kolejne 5 lat już oficjalnie. W dużych miastach małopolski PiS przegrywa, w Tarnowie, w Nowym Sączu, Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu. Zwycięstwo w Wadowicach, niespodziewana porażka w Mateczniku królowej szos, Brzeszczach.
|
Rozmawiałem z sąsiadami (starsi ludzie) pytałem na kogo głosują.Niezależnie czy po studiach czy prości ludzie,głosowali na Majchrowskiego.Ogólny argument to,że jak Wassermann wygra to będzie szaleć jak Ziobro.Kaczyński chce nas wyprowadzić z unii,pis nic nam nie dał.
|
Opozycja totalna - zachowanie jak pies gospodarza. Mówię o wielu ludziach z pracy itp - młodych ludziach :)
W piątek w kolejce po 500+ a w niedzielę głosowaliby na Banderę jakby żył byle tylko nie na PiS. Za dwa tygodnie będą lajkować posty że Majchrowski kolejny park w Krakowie wyciął w pień. Szkoda nerwów. |
A który to park został wycięty w pień oprócz prywatnych działek przylegających do lasu borkowskiego (żywiecka) które właściciel wyciął dzięki miłościwie nam panującemu ministrowi Szyszce ?
A i który to 2-hektarowy park sobie księża przywłaszczyli i żądają ogromnych pieniędzy za udostępnienie zwykłym ludziom? :) Największy problem z wyborcami jest taki, że nie wiedzą dlaczego są przeciw i dlaczego głosują "za |
Nie łapmy się za słówka - nie, park w całości jeszcze nie. Za to po kawałku tak.
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ogólnie od wielu lat więcej się wycina niż sadzi. Poza tym dodatkowym problemem jest, że dajmy na to - Developer wycina drzewa w styczniu 2018 a nowe ma obowiązek zasadzić po zakończeniu inwestycji - niektóre osiedla są wieloletnią inwestycją więc zanim zobaczymy sadzonki może minąć wiele lat. |
No a komu podlega wojewódzki konserwator zabytków, prezydentowi miasta?
A to, że takie zalecenia są dla inwestycji to czy będzie Majchrowski czy Wasserman czy Rokita czy Ziobro czy Terlecki czy Kracik to będą takie same bo to nie od prezydenta zależy |
A park AWF to kto kroi pod dewelopera? Mnie Majchrowski zawsze będzie się kojarzył z przyzwoleniem dla dzikiej polityki deweloperów.
|
Cholera jestem zawiedziony jakoś ten stołek mocno się trzyma....
|
Cytat:
Bolą pozwolenia wydane na jakiejś podstawie, w jakiś ramach, ale nie tupiesz głośno nogą że wprowadza się ustawę która pozwala wydać pozwolenie sprzeczne z mpzp, nie ze studium a z PLANEM! A na końcu napiszesz że wyborca zły bo 500+ chapnie a głosu nie da na PiS. No rzeczywiście szmata z takiego wyborcy co się nie sprzedał. Czym Majchrowski wygrywa. Tym że pokazuje że etykieta partyjna nie ma znaczenia. Z pisem miał koalicję, z po ma ale nigdy tej pojebanej wojenki nie przeniósł na krakowski grunt i tym wygrywa. Szczerze, gdyby go po nie przyparło do koalicji to by ich zniszczył w wyborach do rady a sam w pierwszej turze wygrał. Tak że wasze sny, czy to prawe i sprawiedliwe czy nowoczesno europejskie w Krakowie pozostaną snami. |
Cytat:
To dalej nie jest argument do głosowania na Wasserman. Dlaczego? A no sięgnijmy dlaczego jest zabudowywana okolica planu lotników. MPZP uchwalono w zeszłym roku w marcu, budowa w jego pobliżu toczy się zgodnie z nim. Czy PiS był przeciwko? Chociaż jeden radny? A no nie, wstrzymali się - dając przyzwolenie. Więc nie pitolcie za przeproszeniem, że PiS jest taki anty :rotfl: https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_i...t&PSS_ID=14334 |
Majchrowski wygrał, bo nie miał z kim przegrać.
PiS, PO i reszta mają w ostatnich latach wybory prezydenta Krakowa w głębokim poważaniu. W tym roku PO się podłączyła pod Majchrowskiego, bo nawet nie miała pomysłu kogo wystawić w wyborach. Teraz ogłaszają wielki sukces a podejrzewam, że jakby wystawili kogoś od siebie, to nawet z Gibała by ten ktoś przegrał. Może jak Majchrowski rzeczywiście nie będzie kandydował w następnych wyborach, to któraś partia od siedmiu boleści, wystawi w końcu poważnego kandydata w Krakowie a nie jakiegoś pajaca z łapanki. |
Cytat:
Rozumiem że był konkurs ogłoszony ? ;) |
Pewnie, że był - przed wyborami, przy okazji rozmów z ko.
I jeszcze kolejny bonus dla wiernych wyborców majchrowskiego: Cytat:
|
Cytat:
No i prezesów i członków nie zmienia co pół roku więc trochę łatwiej te konkursy ogarnąć. W takim orlenie to by musieli powiesić konkurs pernamenty :D |
Przyznam że wkleiłem to z przymrużeniem oka ale teraz poszukałem i tego konkursu faktycznie znaleźć nie mogę :-p
Jak się komuś uda to prośba o wklejenie z czystej ciekawości jakie wymagania były wpisane. |
No to szukanie w twoim wykonaniu musi ciekawie wyglądać :D
Podpowiem, pierwszy wynik w google. |
:ban:
Szukałem przez koma - za chiny nie chciało znaleźć pdf który działa na kompie stacjonarnym :/ Edit: Cholera, spełniam wymagania, ciekawe czy kandydat spoza środowiska miał szansę ;) |
Jak znasz schemat organizacyjny, zadania i politykę finansową khk, do tego masz jakiś ciekawy pomysł poprawiający się to niestety ale przegapiłeś okazję.
Pokaz mi jakiś konkurs do ssp z ostatniego roku i jakie tak są wymagania. Ostatnio prezesem w zakładzie zbrojeniowym został gość który do tej pory prowadził firmę zakładającą akwaria więc taki Trzmiel to przy nim specjalista nie z tej ziemi. LOL |
Cytat:
Prawda jest taka, że ktoś kto całe życie nie wychylił nosa poza strefę ochronną (praca na etacie) i nie zaryzykował z własnym pomysłem, biznesem, nerwami itd... to będzie głosował na PIS bo PIS dobiera się do prywaciarzy :) A Prywaciarz zły! Taki sebix pluje i sie wkurza, chce więcej zarabiac niż SZEF - to idź jeden z drugim otwórz swoje działalności, płać podatki coraz wyższe (zobaczysz jak będzie fajnie), a potem pierd.. głupoty, że popierasz działania pisu odnoszące się do zaostrzania prawa karno-skarbowego ! To złodzieje! KRADNOM! nie płacom podatkuf bo ja sebix kce mieć ławki nowe na osiedlu, przyjsć do roboty, mieć na umowe o prace 5000koła netto za nic nie robienie i siedzenie na l4... DO ROBOTY! ============= ŚWIĘTE SŁOWA STONOGI: " PLATFORMA was tak nie wyruchała jak wyrucha was PIS" !!! ŚWIĘTE PROROCZE SŁOWA -- smutne jest to, że ludzie tak są przesiąknięci propagandą małego karakana, że piszą bzdury takie, że płakać się chce . ŻAL! ŻAL! ŻAL! Średniowiecze! |
Był tu taki jeden któremu obcięli emeryturę za bycie SB-kiem. Widzę że nie był to jedyny przypadek.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl