Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [III KOLEJKA] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 5 sierpnia, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9988)

bódyń 05.08.2018 21:08

Marciniak w formie. faul na Ondraszku byl (chyba) Wasilewski zrobil karnego ktorego Marcinak na naszcze szczescie nie podyktowal. Jak ten facet dostal do sedziowania mecz o Superpuchar Europy to jest zagadka

pepe72 05.08.2018 21:09

Tu są statystyki z meczu.
http://www.jagiellonia.pl/aktualnosc...u-z-wisla.html

Carlitos w formie pewnie strzeliłby ze dwa gole ;)

Ogryzek 05.08.2018 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1511678)
Wcale nie uważam, że wynik był sprawiedliwy. Optyczna przewaga lekko po naszej stronie, Jaga trochę bardziej konkretna (mniej okazji bramkowych, za to dogodniejsze). Remis byłby sprawiedliwszy.

Fatalny błąd Buchalika (i sędziego - faul na Ondrasku) ustalił wynik. Chociaż tam chyba też był karny po interwencji Wasyla, więc w sumie wyszło w błędach 1:1.

Brawo dla drużyny za bardzo dobrą grę w 10tkę. Dopiero pod sam koniec spuchli, bo wcześniej mocno śmierdziało golem dla nas.

Optyczna przewaga po naszej stronie. Nawet Arka miała optyczną przewage w meczu z Jagą. Jaga tak gra często że oddaje pole. Optyczne przewagi nie strzelają goli.

Oczywiście ten mecz mogliśmy zremisować. No ale niestety Buchalik był dzisiaj za bardzo elektryczny i stało się.

Z tyłu wygladamy dobrze, ale z przodu poza "optyczną przewagą" mamy problem. To za mało zeby strzelać gole. Niemniej nie ma ca panikować. Teraz trzeba zapunktować z Płockiem.

El'kabat 05.08.2018 21:57

Fajnie się kolejny nasz mecz ogląda. Wyniki w tym sezonie pewnie będą jak kolega napisał - w kratkę, ale walki im nie można odmówić.
Może i remis byśmy ugrali, ale Jaga przy 1-0 włączyła tryb ekonomiczny. Przy 1-1- pewnie znowu by się zabrali za robotę..

Co do sędziowania - szkoda czasu na to.
Raz jebną się gwizdną pod nas ,raz przeciwko. Takie życie.

funkykoval 05.08.2018 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1511682)
Marciniak w formie. faul na Ondraszku byl (chyba) Wasilewski zrobil karnego ktorego Marcinak na naszcze szczescie nie podyktowal. Jak ten facet dostal do sedziowania mecz o Superpuchar Europy to jest zagadka

Przecież nawet te głąby z C + stwierdziły, ze wejście Wasyla w Bezjaka nie nadaje sie nawet do kontrowersji, a optowali za faulem na Ondraszku przed kontra zakończona czerwona kartką....
Aż sie zdziwiłem...

s1mone 06.08.2018 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek
Optyczna przewaga po naszej stronie. Nawet Arka miała optyczną przewage w meczu z Jagą. Jaga tak gra często że oddaje pole. Optyczne przewagi nie strzelają goli.


Czepiłeś się sformułowania optyczna przewaga, a ja ewidentnie podkreśliłem, że nie chodziło mi o samo posiadanie piłki dla posiadania ale o ilość stwarzanych sytuacji.

Te bardzo często strzelają gole. Było trochę dogodnych sytuacji, skuteczność słabiutka. Jakby Kelemen stał w naszej bramce a u nich Lis możliwe, że to my zapakowaliśmy z wolnego, a oni nie. Ten mecz był do wygrania - na zasadzie : mecz wyrównany, zarówno jedni jak i drudzy mogli zdobyć 3 punkty.

To co los zabrał teraz, odda za jakiś czas jak to zwykle bywa.

mitmichael 06.08.2018 07:13

Trzeba miec pretensje do naszych zawodnikow, ze tak spierniczyli druga polowe bo od poczatku to Jagiellonia narzucila swoje tempo grania i miala swoje okazje. W pierwszej mecz byl wyrownany co pokazaly statystyki. To podanie przed kartka dla Buchalika i rzutem wolnym nie powinno miec miejsca. A Marciniak no coz lysol jest po prostu chujowy i nikt tego nie zmieni, my to widzimy, wszyscy to widza a goscia uznaje sie za najlepszego polskiego sedziego i jeszcze w nagrode za swoje super sedziowanie dostaje w nagrode mecz o superpuchar europy, ta UEFA tez jest po.......ona. No nic wyniku nikt juz nie cofnie, znowu wracamy do siebie, trzeba zagrac jak z Miedzia czy nawet z Arka i rozprawic sie z plocka Wislą, trzeba grac do konca a przeciez potrafimy a nie oddawac inicjatywe rywalowi

_ukoL 06.08.2018 07:31

Szkoda tego meczu, bo przy odrobinie szczęścia i lepszej koncentracji, mogliśmy wywieźć z Białegostoku conajmniej remis. Trudno, jedziemy dalej!

Arek95 06.08.2018 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1511681)
...ale wcześniej przy odbiorze piłki Ondraszek leży idzie kontra i Marciniak nie przerywa gry, 2razy w podobnej sytuacji gdy idzie kontra Wisły leży Romanczuk od razu zatrzymanie gry..... pomijając, że na Ondraszku przed tą kontra był chyba faul...

Dokładnie, też tego nie mogłem zrozumieć, poza tym łysy miał dwa powody na użycie VARu. Potencjalny faul na Ondrasku i faul Buchala. Użył raz i to po swoim błędzie wcześniejszym. Najbardziej co wczoraj w....iało to to gdy Jagiellonia faulowała (momentami ostro) to albo nie było faulu albo przywilej z którego nic nie wynikało, ale jak już nasi faulowali to momentalnie gwizdek i gramy wolny dla jagi...
łysa ....a warszawska 1:0 Wisła... Niestety mam złe przeczucia, że ten pan będzie nam sędziował jeszcze mecz z 7egłą i kuchenkami...

funkykoval 06.08.2018 08:40

@Arek95
Niestety przy faulu na Ondraszku nie miał możliwości użycia VAR (ani karny ani czerwona kartka)


Natomiast kładącego się Romańczuka, który padał jak zabity po każdym przegranym starciu (bez faulu) a Marciniak przerywał grę z kontrą Wisły aby "pszczółki" mogły wrócić do obrony - to po prostu zwykłe chamstwo....
Romańczuk sam gra twardo, ale po przegranych pojedynkach (bez faulu!!!) zwija się niczym Neymar albo bardziej swojsko Arboleda. Porównując go do takich ludzi jak Głowa czy Sobol - obaj grali twardo, ale nie padali jak much przy każdym kontakcie z przeciwnikiem po utracie piłki...
Ondraszek też nie jest zawsze padającym od byle podmuchu wiatru. Nawet jeżeli nie było faulu na nim to widząc leżącego Ondraszka powinien p[rzerwać grę, tak jak wcześniej robił to widząc leżącego Romańczuka......

Karherop 06.08.2018 09:04

Marciniak podjął skandaliczna decyzje i tylko warto zapytać: na ch** jest ten var. Faul na Ondraszku ewidentny. Tu nawet nie ma nad czym dyskutować.

W każdym razie co do meczu. Wyglądamy na poukładany zespół, ktory może być groźnym dla każdego. W naszej grze widać coraz więcej automatyzmow i nawet nie potrzebujemy do tego żadnych gwiazd. Bolaczka są i będą bramki, ale tak jak już pisałem wcześniej. Liczę że któryś z zawodników się przebudzi, ew ktoś jeszcze do nas dojdzie (na miarę możliwości finansowych).

Jakby nie patrzeć mamy za sobą jeden z 4 najtrudniejszych wyjazdów w sezonie, a byliśmy blisko urwania punktów Jadze. Jesli to porównać do zeszłorocznych pokazów za Kiko (1-4 z Arka, 0-3 z Lubinem, dwumecz z Korona), to poki co Stolarczyk nie ma się czego wstydzić.

staszek2309 06.08.2018 09:11

@funkykoval
Oczywiście że miał prawo użycia VAT co potwierdził nawet wybitnie broniący Marciniaka pan Sławek.
W przypadku czerwonej kartki lub karnego sędzia ma obowiązek sprawdzenia prawidłowości CAŁEJ akcji, nie tylko fragmentu bezpośrednio przed sporną sytuacją. Pamiętam gola nieuznanego craxie kiedy spalonego dopatrzyli się chyba minutę przed golem. Ale akcja cały czas trwała.
W tym przypadku Marciniak nie tylko miał prawo, ale i obowiązek zweryfikowania całej akcji. tym bardziej, że doskonale wiedział, że mógł być faul na Ondrasku bo Wiślacy bardzo protestowali.
Gdyby to zrobił, cofnąłby akcję do faulu na Ondrasku i dalsza część akcji Jagiellonii byłaby nieważna.

funkykoval 06.08.2018 09:35

@Staszek2309
Ok - a co powiedział Sławek - czy był faul czy go nie było



Zastanawia mnie też sytuacja, gdzie podyktowany został faul na Ondraszku na 18 metrze - było to wejście barkiem Runje w plecy Ondraszka - Runje totalnie nie zainteresowany piłką, tylko wywróceniem Ondraszka, w tym momencie Runje miał już żółtą kartkę....
Stolarczyk powinien wtłuc naszym piłkarzom do głowy jedną rzecz- jak przeciwnik leży a sędzia nie gwiżdże to gramy do przodu a nie zwalniamy akcje i czekamy co zrobi sędzia - tak było przy jednym zwijaniu się Romańczuka...

LucjuszWielki 06.08.2018 09:52

Nie analizowałem faulu na Ondrasku, co mówili w L+ ??


Co do bramki: ewidentnie Buchalik spóźniony, mógł szybciej i wcześniej zerwać dupę. Cuesta wybiłby dawno piłke :]


Najsłabszy BOGUSKI - masa strat i piłek źle zagranych.


Imaz ostatni z zaciągu Hiszpanów najwięcej przebiegł, niby bez żalu, że odchodzi, ale od Boguskiego na bank jest lepszy..


Mecz na remis - nie ma tragedii póki co, boję się jedynie kontuzji i pauz za kartki.



Lis... ta piłka wypuszczona z rąk to klops.. nie wiem co myśleć o nim.

filemon 06.08.2018 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1511705)
Lis... ta piłka wypuszczona z rąk to klops.. nie wiem co myśleć o nim.

Mówisz o tej kiedy padł gol? Jeśli tak to wolne żarty :-)
Strzał nad murem z linii pola karnego - mógł nawet nie ruszać się z miejsca i byłby kompletnie usprawiedliwiony, a mimo to spróbował i niewiele mu brakło.

rozarian 06.08.2018 10:20

https://media.giphy.com/media/kiPA1j...kTAq/giphy.gif

https://media.giphy.com/media/1A2jH0...v9T0/giphy.gif

Musiałbym użyć wielu obelżywych wyrazów, by określić postępowanie tego typa Marciniaka.
Praktycznie co kolejka coś odp...la. Runje nawet piłki nie dotknął i wjechał w nogi Ondraszka.
Ten nędzny "gwizdek" jest w chorobliwy sposób hołubiony przez władze piłkarskie, co przekłada na jego gigantyczną bufonadę i ego na poziomie iglicy Pałacu Kultury. Niedzielny mecz to klasyka wypaczenia wyniku.

staszek2309 06.08.2018 10:37

Wszyscy zgodnie powiedzieli że był to ewidentny faul. Nawet pan Sławek który początkowo był sceptyczny. Mało tego, dla mnie był to faul na kartkę (nierozważny atak i przerwanie korzystnej akcji Wisły), a wtedy Runje wyleciałby z boiska bo miał już jedno żółtko.

wolfy 06.08.2018 10:43

Marciniak jest od bardzo dawna butny i bezczelny, dlatego pożegnał się z MŚ po fazie grupowej. W tym sezonie przekręcił ile, 3/3 mecze w ekstraklasie? Szkoda zdrowia na tego buca.

funkykoval 06.08.2018 11:11

Może jakby Ondraszek nie zrobił Borewicza to Marciniak by zauważył ???

Karherop 06.08.2018 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1511705)


Lis... ta piłka wypuszczona z rąk to klops.. nie wiem co myśleć o nim.

Tak jak kolega napisał, strzał był świetnie wymierzony, ponad murem w samo okno, bramkarz w przy takich bramkach jest zupełnie bez winy.

A że spróbował interweniować... zwróć uwagę, że już w momencie odbicia piłka była w bramce. Gdyby nie padł go po dobitce na pewno VAR to by analizował. W zasadzie Lis nie mógł inaczej interweniowac. Odbicie w bok nawet nie sparowalo by tej bramki na słupek.
Gdzie byli obrońcy przy dobitce?

Poza tym jak tylko psychika u Lisa będzie dobrze funkcjonowala to może stać się naszym pewnym punktem.

Jagul 06.08.2018 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1511714)
Tak jak kolega napisał, strzał był świetnie wymierzony, ponad murem w samo okno, bramkarz w przy takich bramkach jest zupełnie bez winy.

A że spróbował interweniować... zwróć uwagę, że już w momencie odbicia piłka była w bramce. Gdyby nie padł go po dobitce na pewno VAR to by analizował. W zasadzie Lis nie mógł inaczej interweniowac. Odbicie w bok nawet nie sparowalo by tej bramki na słupek.
Gdzie byli obrońcy przy dobitce?

Poza tym jak tylko psychika u Lisa będzie dobrze funkcjonowala to może stać się naszym pewnym punktem.

Jakie okno? Strzał dobry ale nie wypisujmy bajek. Klasowy bramkarz mógłby to wyciągnąć ale obecnie takiego nie mamy więc nie ma co się nad Lisem pastwić.

LucjuszWielki 06.08.2018 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1511706)
Mówisz o tej kiedy padł gol? Jeśli tak to wolne żarty :-)
Strzał nad murem z linii pola karnego - mógł nawet nie ruszać się z miejsca i byłby kompletnie usprawiedliwiony, a mimo to spróbował i niewiele mu brakło.

Panowie nie róbcie sobie jaj... chodzi mi o sytuacje, gdy przeciwnik wrzucał piłke albo strzelał z bliska, piłka odbiła się i rzucił się na nią po czym wypadła mu z rąk..

Nie chodzi mi w żadnym wypadku o rzut wolny.

filemon 06.08.2018 12:09

https://imgur.com/a/KCnXgm1
Mamy Lisa, nie Neuera, bez przesady.

PS: Lucjusz, dodaliśmy zaraz po sobie posty akurat, a odpowiadałem tym razem Jagulowi. Teraz wszystko jasne - sorry! :)

kacpaw91 06.08.2018 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1511716)
Jakie okno? Strzał dobry ale nie wypisujmy bajek. Klasowy bramkarz mógłby to wyciągnąć ale obecnie takiego nie mamy więc nie ma co się nad Lisem pastwić.

Wszedł nierozgrzany w trudnej sytuacji, do tego debiut dość młodego piłkarza. Ciężko po takim meczu mówić, że jest słaby albo dobry.

rafalp_r22 06.08.2018 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1511726)
Wszedł nierozgrzany w trudnej sytuacji, do tego debiut dość młodego piłkarza. Ciężko po takim meczu mówić, że jest słaby albo dobry.


Ale jeśli już to z pozytywów to napewno spokoj jak do niego grali - nie bał się zagrać między obrońcami żeby wyjść z pod pressingu + całkiem dobre długie piłki. Akurat tego od dawna nam brakowało, żeby można było wyprowadzać spokojnie piłkę od własnej bramki. Bramkarz grający dobrze i pewnie nogami, robi w takiej sytuacji sporą różnicę.

Za bramkę absolutnie nie można go winić, wyciągnął się jak struna, bardzo dobry strzał. Pomijając, że już przekroczyła linię, to winić można obrońców że nikt nie doskoczył. Już właśnie nie wspominając o tym, że wszedł nierozgrzany (nawet dużo łatwiej by było jakby wchodził odrazu po przerwie)

funkykoval 06.08.2018 12:32

przy wolnym był źle ustawiony

Karherop 06.08.2018 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1511732)
przy wolnym był źle ustawiony

To gdzie on miał stać, jak nie przy słupku gdzie lotu piłki nie blokował mur?

rafalp_r22 06.08.2018 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1511732)
przy wolnym był źle ustawiony

https://i.imgur.com/DL1suFF.jpg

Był bardzo dobrze ustawiony, oczywiście, teoretycznie mógł zaryzykować i iść wcześniej do środka, ale ryzykowałby zostawieniem krótkiego rogu. Gdyby Kelemen przy strzale Wasyla właśnie poszedł bliżej środka, to nie miałby szans żeby obronić. Szkoda ze w tamtej sytuacji Sadlok czy Pietrzak nie przebiegli nad pilka, żeby zmuscic Kelemena żeby choć trochę się przesunal do środka

funkykoval 06.08.2018 13:19

Z innego ustawienia i inaczej strzelał Wasyl niż Novikovas (lewonożny zawodnik)

Moje wrażenie o złym ustawieniu oparłem przez oglądanie interwencji bramkarza w trakcie meczu, gdzie było widać, że zabrakło mu do obrony skutecznej jakieś kilkadziesiąt centymetrów....

brylant17 06.08.2018 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1511732)
przy wolnym był źle ustawiony

Był bardzo dobrze ustawiony nie wiem czy on nie wybijał piłki z linii bramkowej dlatego ją wypluł


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl