![]() |
Czarno jakoś dam radę. Papiery o niezaleganiu us i zus też trzeba załączyć? Przy takich kombinacjach nawet rodo nie póści.. wiesz ile osób jest za granicą? W USA? Chętnie zostaliby socios jako łączność z tradycją, historią itd. Teraz będą przylatywać żeby złożyć papier? Opatrznie zrozumiałeś i wyciągnąłeś złe wnioski. Powodzenia
|
Nie jestem pewien, czy przypadkiem takiej czlonkowskiej deklaracji nie daloby sie ogarnac elektronicznie czy nawet listownie??? Nie mowie o zalozycielach bo to wiadomo, ze trzeba by bylo byc na miejscu, ale o sama deklaracje czlonkowstwa.
|
Moim zdaniem, jeżeli w statucie będzie nie będzie wymogu formy pisemnej, to może być w formie dokumentowej (np. e-mail). Dla celów ewidencji to chyba będzie łatwiejsze niż wersje papierowa.
Myślę, że dużo trudniej będzie ogarnąć głosowanie - od strony formalnej i praktycznej. |
W skrócie odniosę się do kilku wątków.
* * * Składki Muszą być proste i przejrzyste. Nie chciałbym widzieć pierdyliarda tabelek z różnymi wariantami. Ktoś wchodzi na stronę i musi widzieć niemal od razu co wybrać. Duże różnicowanie składek wprowadzi tylko niepotrzebny bałagan i zaburzy przejrzystość. Myślę, że najrozsądniejsze to: 100 - standardowa składka, najszerzej promowana 50 - składka umożliwiająca wejście do stowarzyszenia, jeśli ktoś nie da rady wpłacać 100 200 - składka najbardziej prestiżowa. Jeśli ktoś chce wpłacać więcej - fantastycznie, niech zrobi to w ramach wpłaty na cele statutowe. Ewentualnie składkę 200 oznaczymy jako 200+. Możemy to promować w wewnętrznej komunikacji, ale nie straszyć tym na zewnątrz, żeby nie zaburzać przekazu. Składki typu 19,06 czy 190,6 odrzucam - fajnie wyglądają, ale rozstrzał jest za duży. Jeśli dobrze rozumiem, Wit.Ek zwrócił uwagę, że ze względów formalnych najlepiej żeby składka wynosiła tyle samo. Więc pewnie ze względów formalnych i księgowych trzeba będzie wpłatę rozbić na: 50 zł - składka + jakiś bonus w wysokości: 0, 50 i 150+. * * * Po co wchodzić do socios? Nie zakładamy socios dla korzyści własnej, więc coś takiego jak bonusy przy kupowaniu biletów / karnetów to dla mnie średni pomysł. Na początek naszym przywilejem ma być to, że będziemy decydować na jaki cel mają iść nasze wpłaty i wymagać od klubu stosownych poświadczeń. Wiele osób chciałoby, by poprzez wejście do socios mieć wpływ na działania zarządu, w jakiś sposób kontrolować, żeby nie narobili dziadostwa. Jednak żadne wejście do zarządu nie wchodzi w grę. Jeśli socios rzeczywiście urośli by w siłę i zbierane kwoty byłyby rzeczywiście znaczne, to można pomyśleć o wykupieniu akcji klubu i w związku z tym wprowadzenie do Rady Nadzorczej Wisły SA członka wybieranego przez walne zgromadzenie stowarzyszenia Socios. Czy to takie nierealne? Wg "stechertowej" wyceny klub jest wart 40 mln. Czyli 2% akcji można by kupić za 800 tys. Wystarczy 666 członków płacących regularnie 100 zł by tyle zebrać. Ostatnimi bonusami mogłaby być możliwość uczestnictwa regularnych spotkaniachj z osobami z klubu, we własnych eventach - to o czym pisał Snow tutaj https://wislakrakow.com/forum/showpost.php?p=1509896 * * * Legitymacje Dopóki uczestnictwo w socios nie wiąże się z żadnymi indywidualnymi bonusami dla członków stowarzyszenia to w ogóle nie robiłbym żadnych legitymacji, kart itp... A że generalnie jestem przeciwny bonusom, to w ogóle bym ich nie robił. Co najwyżej wirtualne (logujesz się na profil na stronie socios i widzisz, że jesteś GOLD). Takie karty to niepotrzebny koszt. Kase zbieramy dla klubu, a nie po to, żeby płacić za kolejny plastik w portfelu. * * * Niekaralność JEŚLI w ogóle ruszać ten aspekt to ograniczyłbym to tylko do członków zarządu stowarzyszenia Socios. Bez przesady, że każdego byśmy weryfikowali w ten sposób. * * * OPP Jako że do uzyskania tego statusu potrzeba przynajmniej dwóch lat głupotą byłoby odrzucenie takiej możliwości z założenia. Natomiast jestem sceptyczny jeśli chodzi o 1% - nie chciałbym tu konkurować z TS Wisła, gdzie idzie to na szkolenie dzieciaków czy SKWK. Natomiast OPP to inne ułatwienia i o nie warto się starać. |
Cytat:
|
Odnośnie niekaralności to tak jak powiedział @rav tylko odnośnie przedstawicieli socios. Sam jestem za granicą i mam papiery o niekaralności sprzed 10 lat (pewnie nieakceptowalne przez pomysłodawcę). My mamy ratować Wisłę i dobrze żeby kasa na ten cel była legalna. Ale nie możemy prześwietlać każdego na starcie. JEżeli ktoś by chciał reprezentować socios wtedy należy go sprawdzić. Ale na początek liczy się kasa i na co zostanie spożytkowana. Trzeba to zrobić z głową. Ten projekt ma szansę i ma sens. Jedno ale. Ten projekt nie może być powiązany z SKWK w ŻADEN SPOSÓB !
|
Ale co Wy z tą niekaralnością? To jest istotne tylko w odniesieniu do władz i to przy stowarzyszeniach posiadających status OPP.
|
moim zdaniem karty przynależności powinny być w 3 rodzajach zależnie od składki to jest pewnego rodzaju sposób na pokazanie w jak elitarnym gronie się jest.
|
Imo żadne karty, stopnie, rangi. Chcesz wpłacać więcej niema problemu, ale to mam być społeczność równa a nie ty jesteś .... bo dałeś 50zl a ja dalem 200. każdy powinien być taki sam bez wywyższania itp.
Oczywiście pijam kwestie tego kto nas będzie reprezentował itp. |
chodzi o rodzaje kart np brązowa srebrna i złota a przywileje każdy by miał te same jeśli jakieś będą
|
Ale po co te karty, stopnie, w jakim to celu?
|
Dokładnie. Sama przynależność do Socios powinna być wyróżnieniem a nie jakieś karty. Fajnie jak by to tak się rozwinęło żeby ludzie za4-5 lat chcieli dołączyć bo to będzie fajny projekt i nobilitacja należeć do takiej grupy która naprawdę sporo znaczy dla Wisly.
Trochę wybiegam w przyszłość ale też fajnie by było jak by na stadnie ewentualnie na spodenkach piłkarzy (coś jak legią teraz ma 4move) pojawiło się logo tej akcji. Nie mówię na stałe, bo myślę że jakiś sponsor powinnen się znaleźć na to miejsce, ale na kilka meczu, żeby niedzielni kibice zobaczyli że coś takiego jest. |
Dla mnie idea wplacenia w socios powinna byc bez jakiejkolwiek kwoty minimalnej. Ci ktorzy dadza rade placic 100 czy 200zl / miesiac i tak tyle zaplaca, a Ci ktorzy by nie dali rady wplacac kwoty minimalnej, poprostu by przepadli. W sytuacji bez kwoty minimalnej wiecej ludzi sie zapisze, kogos stac na 10zl, kogos na 20zl i tak dalej, tych ktorych stac na 100, 200 + i tak tyle wplaca.
Oczywiscie mozna rozmawiac o przywilejach dla ludzi wplacajacych najwiecej czy powyzej pewnej sumy np.200zl. lub np. znizki czy inne udogodnienia po wplaceniu jakiejs totalnej sumy np. 1tys. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ustawa Prawo o Stowarzyszeniach mówi, że w Statucie musi się znaleźć zapis o zasadach ustanawiania składek Z tego zapisu nie wynika, że muszą być równe tylko, że muszą być zasady ustanawiania składek więc przyzna, że dziś już nie jestem taki pewien jak wczoraj, że muszą być równe. To co jest pewne to to, że każdy musi płacić i że każdy członek zwyczajny może tyle samo co drugi ale faktycznie czymś powszechnym jest zwalniania członków z opłat a więc różnicowanie, że nie wszyscy wpłacają tyle samo... Poza tym ja zawsze jestem zwolennikiem by tego typu wymóg ustawowy, że ma być zapis o zasadach ustanawiania składek wypełniać poprzez zapis w Statucie, że "Wszystkie zasady dotyczące opłacania składek reguluje Regulamin uchwalany przez Zarząd". Wtedy wymóg ustawowy jest spełniony a każda zmiana nie wymaga zmiany Statutu... Po co nam socios Uważam, że docelowo powinniśmy myśleć o zakupie częściakcji klubu. Legitymacje Legitymacjom byłem przeciwny ale przypomniałem sobie, że członkowie ROTARY wpinają do klap w marynarkach odznaki stowarzyszenia i myślę sobie, że temat odznak jest do przemyślenia. W PTTK po przejściu na prawdę niewielkiej ilości tras możesz już mieć podstawową odznakę PTTK. Po przejściu jakiejś tam większej ilości km masz prawo do srebrnej.... Więc można zastanowić się nad tym czy odznaki socios nie wprowadzić jako prawo każdego członka a srebrna lub złota odznaka socios przysługuje temu, kto albo płaci wyższe składki albo opłaca składkę jedną dla wszystkich ale oprócz tego dokonuje darowizn w skali roku nie mniejszych niż... Niekaralność, OPP Zgadzam się, że niekaralność powinna być ograniczona do członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Co do OPP. Moim zdaniem status OPP to melodia przyszłości natomiast w chwili tworzenia Statutu już teraz warto wprowadzić takie zapisy by w chwili podjęcia decyzji, że chcemy mieć OPP nie trzeba było robić kolejnych zmian w Statucie... |
Czy jest przewidziane jakieś spotkanie z zarządem Wisły Kraków SA by wiedzieć jak Oni się zaopatrują na taki typ współpracy?
|
Jest przewidziane spotkanie z zarządem, na którym chcemy przedstawić naszą inicjatywę.
|
Cytat:
Czy oni łamią prawo: http://spa-m.pl/formularz-przyjecia ? |
Jestem przeciwny legitymacjom, kartom, odznakom itd. Przynajmniej na razie. Zgadzam się z głosem (Rav?) że szkoda na to forsy. Może kiedyś jak sytuacja klubu się ustabilizuje. Poza tym jeżeli decydujemy się na stworzenie takiego stowarzyszenia to chyba nie dla legitymacji itd tylko aby pomóc Wiśle. Kwestia niekaralności nieistotna poza oficjalnymi przedstawicielami. Poza tym na wewnętrzne potrzeby każdy może do deklaracji dołączyć oświadczenie, ze nie jest karany. Tylko czy to rzeczywiście potrzebne?
|
Pytanie czy SKWK będzie miało na tym łapę, albo swoich ludzi bo jestem chętny ale bez SKWK
|
Cytat:
|
Bo mogę dać 200 do 300 zł miesięcznie ale jeśli SKWK i ludzie z SKWK będą od tego zdala
|
Dla mnie to oczywiste że Projekt Sosios szerokim łukiem omija SKWK choć nie można nikomu z nich zabronić do przystąpienia do Socios
|
To powinno być oczywiste że projekt "Socios" omija szerokim łukiem SKWK, ale nikomu z nich nikt nie powinien zamykać drogi by mógł też przystąpić .....
|
Chodzi mi o to by nie mogli rządzić i wpływać na decyzje tej grupy
|
Cześć.
Szybki projekt, zrobiony na kolanie ;) Co myślicie o czymś takim? :D https://i.imgur.com/Ax9xfBr.png |
Projekt Socios nie jest tworzony ani w opozycji do SKWK ani przez czy wraz z SKWK. Ja bym bardzo chciał, żeby do Socios zapisywało się jak najwięcej kibiców, jeśli któryś z nich należałby kiedyś lub obecnie do SKWK to nie widzę w tym nic złego.
Generalnie wątek SKWK w dyskusji o Socios uważam za niepotrzebny. Dygresja 1: Jest nas już prawie 150 (www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9984) Dygresja 2: Ten list pbs.twimg.com/media/DitHXVHWsAA3Qn8.jpg to chyba też kierunek w dobrą stronę? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
I dlatego uważam, że nie ma co o tym dłużej gadać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl