Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [I KOLEJKA] WISŁA Kraków - Arka Gdynia, 21 lipca, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9983)

sandomingo 21.07.2018 20:36

Dzisiaj było wszystko, czego w sumie można było się.spodziewać.

Było serducho do walki, były dobre momenty no i była fatalna skuteczność.

Trzeba jednak takie mecze wygrywać...

No nic, popracować i walczyć w każdym meczu. Kiedyś los nam odda to, co zabrał dzisiaj. Zawsze tak jest.

czaro 21.07.2018 20:48

9.215 widzów. Trochę mało, jak na klub, który mają ratować kibice. Ktoś mi niedawno odpisał, że mamy doskonałą frekwencję i na to jest kapitał, na którym TS powinno było oprzeć wydolne finansowo przedsiębiorstwo.

Szkoda, że nie wygraliśmy tego meczu, bo w tym sezonie liczyć się będzie każdy punkt. Zabiegaliśmy rywala, ale na pewno w każdym meczu tak nie damy rady i na pewno na wielu to nie wystarczy. Pomimo nieskuteczności w I połowie podobała mi się gra Imaza (bo odnajdywał się pod bramką, stwarzał zagrożenie) i Małeckiego (łapie formę). Bartkowski wyraźnie odstaje od reszty poziomem.

Za wcześnie na prognozowanie, jak będzie wyglądała Wisła Stolarczyka. Dziś był pressing, a piłka chodziła, nawet jeśli chodziła wolno. Gdybyśmy grali w ten sposób w każdym meczu, to wyglądałoby to lepiej niż za Ramireza. Mogło być gorzej, naprawdę.

s1mone 21.07.2018 21:05

Frekwencja słaba nie tylko z powodu sytuacji w klubie. To na pewno miało spory wpływ ale poza tym :
1) Arka to nieatrakcyjny przeciwnik
2) Okres urlopowy w pełni, dużo Wiślaków siedzi na wakacjach
<-----------------------------------
3) Studenci jeszcze nie wrócili :)


Jedyne co dziś dopisało to pogoda.

Tominho 21.07.2018 21:44

W następnym meczu liczę na środek Basha - Plewka, a przed nimi Kort. Gramy z beniaminkiem, więc kiedy jak nie teraz sprawdzić właśnie tego chłopaka w poważnym graniu. Plewka oczywiście w miejsce Boguskiego.

Oglądałem dziś mecz Legii i mimo, że przegrali, to najbardziej zadziornym i zawziętym graczem był debiutant Mateusz Żyro. Mam nadzieję, że Stolarczyk też postawi, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, na kogoś młodego i ambitnego.

Ma_niek 21.07.2018 21:57

Basha kort a przed nimi Wojtkowski.Na Boguskiego jako kapitana przykro patrzec.A podobno mielismy promowac mlodych.

kacpaw91 21.07.2018 22:03

Jak Imaz poprawi skuteczność, nie będzie tak źle. Dużo miał sytuacji, w której z formie z poprzedniego sezonu by po prostu zamienił na gole.

fansorina 21.07.2018 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1510171)
Basha kort a przed nimi Wojtkowski.Na Boguskiego jako kapitana przykro patrzec.A podobno mielismy promowac mlodych.

Jakiś argument za Wojtkowskim? Przecież dzisiejsza jego gra to była kpina, nie dziwi mnie to, że u trzeciego trenera zaczyna na ławce.

To młody ma grać bo jest młody? Zamiast Sadloka i Wasyla chcesz oglądać Laskosia i Świątkę? Za Bashę ma grać Plewka? Bo jest młody? Nie, mają grać jak będą wystarczająco dobrzy.
Sezon i tak jest długi, a kadra wąska, że zobaczysz tych młodych, bez obaw, oby dali jako tako radę.

Oby z Wasilewskim było wszytko w porządku.

Co do meczu ja jestem bardzo zadowolony i bardzo wkur....
Macieju nie wyznaczaj Bogusia do karnych, proszę.

masada 21.07.2018 22:23

Wojtkowski zagrał chyba najgorsze minuty w Wiśle, zgadzam się.
Z przodu nic nie dał, a dodatkowo miał kilka koszmarnych strat i beznadziejnych podań

Ogólnie mecz na plus, szkoda tylko, że się nie udało wygrać. Jak wróci Arsenić i Halilović będa jeszcze dodatkowe opcje z przodu.

Kto wpadł na pomysł, żeby Rafała do karnego wystawić? Chyba ktoś, kto mu naprawdę źle życzy

mitmichael 21.07.2018 22:56

Oj Boguski Boguski karny rozumiem zmarnowany, nie tacy pilkarze marnowali ale ta dobitka? co to mialo byc? zostaje spory niedosyt, Arka nie istniala, gralismy dobrze tylko jak zwykle skutecznosc marna, sam Imaz mogl strzelic przynajmniej dwa gole. Podobno komentatorzy byli zdziwieni nasza gra - to oni ogladaja ekstraklasie od tygodnia? ja od razu mowilem, ze sportowo wygladamy dobrze i o gre sie nie boje a Ci zdziwieni. Nasza ekstraklasa jest marna i tyle, trzeba byc wybitnym zeby z tej ligi spasc. Nawet po tych zmianach jestesmy w stanie osiagac dobre rezultaty. Ale napastnik mimo wszystko by sie przydal

pepe72 21.07.2018 23:21

Dwa komentarze po meczu.

1. Potrzeba jeszcze 39 punktów by się utrzymać w tym sezonie.
2. Wszystkim zrobić dodatkowe treningi strzelania karnych.
- W tym z przepaską na oczach ;)

wolfy 21.07.2018 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1510179)
Oj Boguski Boguski karny rozumiem zmarnowany, nie tacy pilkarze marnowali ale ta dobitka? co to mialo byc? zostaje spory niedosyt, Arka nie istniala, gralismy dobrze tylko jak zwykle skutecznosc marna, sam Imaz mogl strzelic przynajmniej dwa gole. Podobno komentatorzy byli zdziwieni nasza gra - to oni ogladaja ekstraklasie od tygodnia? ja od razu mowilem, ze sportowo wygladamy dobrze i o gre sie nie boje a Ci zdziwieni. Nasza ekstraklasa jest marna i tyle, trzeba byc wybitnym zeby z tej ligi spasc. Nawet po tych zmianach jestesmy w stanie osiagac dobre rezultaty. Ale napastnik mimo wszystko by sie przydal

Zwykłe bicie piany o tym że niby Arka miała nam pokazać. Problemy finansowe jak coś to tylko motywują naszych piłkarzy bo większość chce się wypromować. Jak będą dawali dupy to trafią niżej niż Wisła.

Levis88 22.07.2018 07:05

Dziki szanuję Cię ale takimi wywiadami tylko pokazujesz jak słabym jesteś zawodnikiem.
"Jeżeli chodzi o karnego, to przede wszystkim chciałem wyżej uderzyć, chciałem uderzyć w środek"
Wyżej i w środek? Serio -.-'

bkl1988 22.07.2018 07:22

Bartosz na napastnika idealny do prostopadlych piłek

Ogryzek 22.07.2018 08:10

Jestem zadowolony z gry naszego zespołu, natomiast rozczarowany wynikiem i stratą 2 punktów. Byliśmy sporo lepsi od świnki.

Co cieszy, to gra w obronie i 0 z tyłu.

Tak patrzyłem na nasz zespół i mamy bardzo niski skład - w pierwszej 11 tylko 4 piłkarzy miało powyżej 1,80 wzrostu, nie licząc bramkarza. Przydałby się nam jakiś defensywny pomocnik o solidnym wzroście do walki o górne piłki przy stałych fragmentach gry.

GBO 22.07.2018 08:12

Jestem podbudowany grą piłkarzy. Jeżeli utrzymają odpowiednią motywację to o wynik sportowy można być spokojnym.
Paradoksalnie, upubliczniona, zła sytuacja finansowa klubu może skutkować większym zaangażowaniem piłkarzy. W myśl zasady wypromuj się i uciekaj albo idź na dno z klubem.

Zaskoczył mnie Buchalik. Pracy oczywiście nie miał prawie wcale ale grał zaskakująco wysoko.

Reszta zagrała na poziomie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

Czekamy na wymagającego rywala. Wtedy będziemy mieli bardziej klarowny obraz drużyny.

Co martwi najbardziej to fakt że na ławce mamy jednego obrońcę i jednego napastnika...

Nie mogę zrozumieć co siedziało w głowie Stolarczyka kiedy mianował kapitanem największą cipkę w zespole ( po Wojtkowskim :) )

Kapitanem ma być gość z charyzmą, przywódca, który sowim zachowaniem jest w stanie pociągnąć innych. Nie gość z najdłuższym stażem w klubie.

P.S.

Ktoś widział jakąś "rękę Stolarczyka" odciśniętą na grze drużyny? Próbę jakichś schematów?
Poza biegać i strzelać z każdej pozycji?

bkl1988 22.07.2018 08:19

Boguski ma szacunek drużyny i jest długo w klubie stąd kapitan. Boguski ma potencjał wielu trenerów stawia na niego to znaczy, że coś potrafi bo Stolarczyk nie pierwszy trener który dał Bogusia do 11. Chłopak robi dużo czarnej roboty i mało osób to widzi.Po trzecie Rafał zawsze coś strzeli w sezonie a inni napastnicy obecni mają problem by gole zdobywać

Matejas_ 22.07.2018 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1510192)
Dziki szanuję Cię ale takimi wywiadami tylko pokazujesz jak słabym jesteś zawodnikiem.
"Jeżeli chodzi o karnego, to przede wszystkim chciałem wyżej uderzyć, chciałem uderzyć w środek"
Wyżej i w środek? Serio -.-'

Więc dobitkę huknął dokładnie tak jak sobie to zaplanował :haha:

filemon 22.07.2018 08:30

Poza meczem (stricto), bo już został omówiony dość zupełnie i raczej nie dodam tu nic mądrego. W mojej ocenie z dbałości do detali bierze się perfekcja i na detal, pierdołę acz wartościową chciałem zwrócić uwagę. Rzadko jest za co pochwalić czy co podpatrywać sąsiadkę, ale to sprytne, że umieją z karnych zrobić istotny dodatek w wartości transferowej (młodego) zawodnika. Tak podrasowali statystyki Piątka, który poszedł za gruby pieniądz, a teraz strzelać ma je tam także młody Helik, w podobnym celu. Obaj razem mają niewiele więcej lat niż Boguski. Jak widzimy po wczoraj, ale też mając w pamięci jego niektóre poprzednie karne, doświadczenie (wiek) nie za wiele zmienia w ich wykonywaniu. Liczy się trening i psychika. Czemu nie może karnych u nas wykonywać ktoś wpisujący się w podobny schemat? Niekoniecznie już młody, ale chociaz potencjalnie ’sprzedawalny’. Np. Kort, Imaz, Bartkowski czy nawet Ondrasek, bo skoro próbujemy go wcisnąć do innych klubów już któreś okienko, to chociaż byłby jeden argument więcej... pod rozwagę :-)

Arkadiusz.Czerepach 22.07.2018 09:51

filemon - ciekawa uwaga

garść moich refleksji:

1. Kort to super wzmocnienie, troche się dziwie że przeszedł w sumie bez echa, ew. w kontekście "zapchajdziury" , po tym jak rok temu przegrana batalia o niego , była bardzo szeroko przedstawiana jako wielki sukces Pogoni na rynku transferowym.
Uważam że gość da nam wiele pociechy, dawno nie przypominam sobie zawodnika o takije charakterystyce w naszym środku pola, nawet za najlepszych czasów TS-u (czyli oczywiście tzw "wczesny Kiko" )

2. Boguski nie powinien strzelać karnych

3. Ondrasek nie powinien znalesc sie w kadrze meczowej do końca kontraktu, równie dobrze mógłby tam stać jakiś junior pożytek byłby taki sam (zaden) a przynajmniej byśmy komuś zrobili cyfrę i a nóż udałoby sie jakiegoś młodego sprzedać za jakikolwiek hajs

4. Imaz powinien popracować z psychologiem, facet naprawde umie grac w piłkę , moze nawet na porównywalnym poziomie z Carlitosem , jednak gdy przychodzi do wykańczania akcji włącza mu się "Brożek" wczoraj mógł miec conajmniej 3 gole (z czego 2 obowiązkowo)

5. Karny na Kostalu powinien byc nawet bardziej niż ten gwizdniety (ale to nie ma znaczenia Boguś i tak by nie pokonał Steinborsa)

6. Stolarczyk sprawia wrażenie że ogarnia

7. ogólnie sportowo nie wyglada to źle, a na ekstraklase wysatrczy w zupełności pod warunkiem ogarnięcia tego mentalnie , a tutaj kluczem jest oczywiście stabilność finansowa - czyli musza mieć płacone , inaczej tylko będą przebierać nóżkami aby pójść drogą Carlitosa , zamiast walczyć u nas

chyba tyle !

Gin 22.07.2018 10:03

Frekwencja niezła jak na okres wakscyjny, gra in plus dużo gry po ziemi tylko brakowalo mi gry skrzydłami szczególnie obrońcy mało się podlaczali.
Ps info dla Tatusia z dwoma 20 paro letnimi synusiami z sektora D jak przychodzicie na mecz i ani jednej piosenki nie zaspiewacie to nie gwizdajcie na zawodników bo źle nie grali, jak im zwróciłem uwagę to się oburzyli bo oni płacą za bilet i będą gwizdac ... takich kibiców nie potrzebujemy

regan 22.07.2018 13:59

Gniazdowy nasz to tez niezly prawdziwek. Kompletny brak wyczucia tego co sie dzieje na boisku. 90 min. Zamiast nakrecac doping to ten zapodaje anty Arka... a zapodanie "Wisla grac" to totalny szczyt głupoty. Dobrze że obylo sie bez "Wiecej ambicji" lub "walczyc biegac i sie starac"

leszekm 22.07.2018 18:45

W Wiśle najlepszy jest futbol, czyli 11 punktów po meczu z Arką

http://jacekstaszak.pl/w-wisle-najle...-meczu-z-arka/

Romendakil 22.07.2018 18:48

Było naprawdę nieźle. Wszyscy spodziewali się totalnej klapy. Tylko Boguś - klasyka niestety....

guardian_angel 22.07.2018 21:59

Jak ktoś za ten mecz krytykuje Ondraska, to niech lepiej zostanie przy Fifie i nie wypowiada się na temat rzeczywistej piłki nożnej.

Mecz pokazał, że samym wybieganiem można stłamsić każdego w tej lidze. Tylko nie za bardzo widzę takie tempo w pozostałych meczach. To nie jest realne.

silver03 23.07.2018 07:31

Meczem jestem pozytywnie zaskoczony, spodziewałem się jednej wielkiej kopaniny, a jednak zespół potrafił konstruować całkiem składne akcje, fajnie to wyglądało na skrzydłach. Jedynym mankamentem była skuteczność i coś czuje, ze to będzie nasza pięta achillesowa.


Natomiast co do frekwencji:
Górnik Zabrze 16k
Legia Warszawa 12k
Jagiellonia Białystok 11k
Śląsk Wrocław 10k
Wisła Kraków 9k
Płock 8k
Równo rok temu na meczu z Niecieczą mieliśmy 12k. Słabo.

Adasss 23.07.2018 07:56

Poniższe już przytaczałem, ale w innym temacie, więc się powtórzę:
Cytat:

Wisła Kraków 0-0 Arka Gdynia sobota 21 lipca 2018, 18:00 (9215)
Wisła Kraków 1-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza piątek 21 lipca 2017, 20:30 (11 811)
Wisła Kraków 2-1 Pogoń Szczecin sobota 16 lipca 2016, 18:00 (9779)
Wisła Kraków 1-1 Górnik Zabrze piątek 17 lipca 2015, 18:00 (10 303)
Wisła Kraków 1-1 Piast Gliwice poniedziałek 28 lipca 2014, 18:00 (4277)
Sądzę, że nie ma co tragizować. Po pierwsze rok temu graliśmy już po wygranym meczu z Pogonią, a dodatkowo nasza kadra budziła większe nadzieje i zainteresowanie. Dodatkowo mam wrażenie, że sobotni termin spotkania jest w okresie letnim ciut gorszy dla frekwencji, niż piątkowy.

Booze1988 23.07.2018 08:18

Jak na taką rewolucję, jaką przeszliśmy przed sezonem, gra wyglądała naprawdę obiecująco. Bardzo podobał mi sie Kort, był aktywny, umiejętnie rozgrywał, fajnie pressował. Największy minus to fatalna skuteczność. Mając tyle sytuacji, to strzelenie chociaż jednej bramki jest obowiązkiem. Liczyłem po ciuchu na odrodzenia Zdenka. Niestety nie dostrzegłem w sobotę Czecha na boisku.

funkykoval 23.07.2018 10:06

Przed meczem, biorąc pod uwagę nasze problemy nie tyle finansowe ile przede wszystkim sportowe, oraz wygraną świnki w superpucharze miałem spore obawy.
Tymczasem zostałem pozytywnie zaskoczony grą naszego zespołu - jedyny mankament to skuteczność ........
Chciałbym jednakże porównać dwa tegoroczne mecze z świnką na stadionie Wisły - pierwszy szczęśliwie wygrany dzięki błędom Steinborsa, sobotni, gdzie nie wygraliśmy dzięki braku skuteczności Imaza i Boguskiego.....
W Wiśle w porównaniu z meczem lutowym brak było Lloncha, Arsenicia, Carlitosa, Cywki, Halilovicia i Mitrovicia

Arka zagrała bez Marcjanika, Szwocha, Kuna, Łukasiewicza czy Jurado....
W meczu lutowym 2 bramki zostały zdobyte po ewidentnych błędach bramkarza Arki, w sobotę Steinbors był rewelacyjny.....
Wisła kreowała grę, stwarzała sobie sytuacje w tym 2-3 sytuacje 100%owe. Arka przeprowadziła w tym meczu jedną składną akcję i oddała 1 groźny strzał (niecelny Bohdanowa)....
Nie sądzę, że słaba gra Arki wynikała ze słabości ich zawodników, bo przecież w meczu o superpuchar potrafili rozegrać akcje, czy przeprowadzić szybki kontratak....

Wynikało to raczej z świetnej gry obronnej Wisły jako całego zespołu... Rewelacyjnie zagrał Basha i oby tylko utrzymał dyspozycję i nie przytrafiały mu się kontuzje...
Jedyny problem Wisły w tym meczu to niewykorzystane sytuacje no i tragiczny rzut karny.... De facto podejrzewam, że każdy inny zawodnik wykorzystałby tego karnego i tyle.....

Radwi 23.07.2018 10:49

Cytat:

W Wiśle najlepszy jest futbol, czyli 11 punktów po meczu z Arką

http://jacekstaszak.pl/w-wisle-najle...-meczu-z-arka/

dobrze to się czytało, dzieki!

cancer 23.07.2018 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1510342)
Przed meczem, biorąc pod uwagę nasze problemy nie tyle finansowe ile przede wszystkim sportowe, oraz wygraną świnki w superpucharze miałem spore obawy.
Tymczasem zostałem pozytywnie zaskoczony grą naszego zespołu - jedyny mankament to skuteczność ........
Chciałbym jednakże porównać dwa tegoroczne mecze z świnką na stadionie Wisły - pierwszy szczęśliwie wygrany dzięki błędom Steinborsa, sobotni, gdzie nie wygraliśmy dzięki braku skuteczności Imaza i Boguskiego.....
W Wiśle w porównaniu z meczem lutowym brak było Lloncha, Arsenicia, Carlitosa, Cywki, Halilovicia i Mitrovicia

Arka zagrała bez Marcjanika, Szwocha, Kuna, Łukasiewicza czy Jurado....
W meczu lutowym 2 bramki zostały zdobyte po ewidentnych błędach bramkarza Arki, w sobotę Steinbors był rewelacyjny.....
Wisła kreowała grę, stwarzała sobie sytuacje w tym 2-3 sytuacje 100%owe. Arka przeprowadziła w tym meczu jedną składną akcję i oddała 1 groźny strzał (niecelny Bohdanowa)....
Nie sądzę, że słaba gra Arki wynikała ze słabości ich zawodników, bo przecież w meczu o superpuchar potrafili rozegrać akcje, czy przeprowadzić szybki kontratak....

Wynikało to raczej z świetnej gry obronnej Wisły jako całego zespołu... Rewelacyjnie zagrał Basha i oby tylko utrzymał dyspozycję i nie przytrafiały mu się kontuzje...
Jedyny problem Wisły w tym meczu to niewykorzystane sytuacje no i tragiczny rzut karny.... De facto podejrzewam, że każdy inny zawodnik wykorzystałby tego karnego i tyle.....

Niestety, ale od kilku lat mamy tragiczną skuteczność przy wykańczaniu akcji. U nas kreuje się ciekawa obrona 2 z Sadlok/Wasyl/Arsenić, Bartkowski, Pietrzak/Grabowski, środek pomocy też jest spoko Kort, Basha, grający wyżej zawodnicy muszą odpalić skutecznością, a do tego młodzi podłączyć się z dobrą grą. No i Imaz jak zostanie i strzeli ze 3 bramki w 3 meczach to mam nadzieję, że się odblokuje na dobra. Tylko skuteczności mu brakuje, by zostać liderem drużyny i ciągnąć ją (koło siebie ma dobrych grajków do gry kombinacyjnej).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl