Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 35 kolejka 09.05 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9952)

swiety37 10.05.2018 09:41

Mam nadzieję, że przed nowym sezonem uda się poprawić chociaż trochę dynamikę u Mitrovicia... swoje lata ma, ale jakby udało się coś z niego jeszcze fizycznie wycisnąć...
Nasze "skrzydła" na przyszły sezon: Halilovic, Wojtkowski, Imaz, Boguski, Suljic.
Do tego dogrywający Mitrovic, zapieprzający za wszystkich Llonch i ogarnięty Basha (oby był zdrowy).
Obronę mamy stabilną i solidną.
Jeżeli uda się dograć odpowiedniego napastnika to przyszły sezon zapowiada się bardzo obiecująco.

Barti 10.05.2018 09:44

sandomingo:
Cytat:

Wraca człowiek z meczu, czyta jakieś komentarze że Zagłębie zdominowało Wisłę i zastanawia się o co w tym wszystkim chodzi...
Jak dla mnie to w pierwszej połówce Zagłębie miało dwie okazje ale nie jakieś wybitne, Wisła też miała ale jedną wykorzystała. Poza tym wyrównany mecz, bo klepać piłkę na połowie to każdy może.
To ja Ci napiszę, o co w tym wszystkim chodzi...Popatrz sobie tutaj:

https://www.flashscore.pl/mecz/EL5Cf...ystyki-meczu;0

Normalnie nie podpieram się statystykami, ale strzały na bramkę rzuty rożne o czymś świadczą. Dodatkowo należy dodać, że jeździli na tyłkach nawet po stracie 2-giej bramki.

Karherop 10.05.2018 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1500812)
Mam nadzieję, że przed nowym sezonem uda się poprawić chociaż trochę dynamikę u Mitrovicia... swoje lata ma, ale jakby udało się coś z niego jeszcze fizycznie wycisnąć...
Nasze "skrzydła" na przyszły sezon: Halilovic, Wojtkowski, Imaz, Boguski, Suljic.
Do tego dogrywający Mitrovic, zapieprzający za wszystkich Llonch i ogarnięty Basha (oby był zdrowy).
Obronę mamy stabilną i solidną.
Jeżeli uda się dograć odpowiedniego napastnika to przyszły sezon zapowiada się bardzo obiecująco.

Mitrovic to typ pokroju Cantoro który nigdy dużo nie biegał. Natomiast uważam że jeszcze kilka lat temu mocno przewyższal klasą Mauro z najlepszych lat. Ma facet spokoj, pomysł w rozegraniu, ustawienie. Irytuja najbardziej głupie straty i brak sprinow, ale jest z tym coraz lepiej. Nie wiem jak będzie się prezentowała nasza kadra ma nowy sezon, ale Mitro powinien w niej znaleźć miejsce.

sandomingo 10.05.2018 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1500814)
sandomingo:


To ja Ci napiszę, o co w tym wszystkim chodzi...Popatrz sobie tutaj:

https://www.flashscore.pl/mecz/EL5Cf...ystyki-meczu;0

Normalnie nie podpieram się statystykami, ale strzały na bramkę rzuty rożne o czymś świadczą. Dodatkowo należy dodać, że jeździli na tyłkach nawet po stracie 2-giej bramki.

Ok, statystyki. Ale z tego tak naprawdę niewiele wynikało. O czy nie chodzi czasem o to, żeby w pewien sposób zmusić przeciwnika do takiej gry, która nam zagraża najmniej?

Barti 10.05.2018 10:09

No to właśnie my chyba nie zmusiliśmy Zagłębia do takiej gry, żeby nam najmniej zagrażała. Bynajmniej ja do 2:0 cały czas trząsłem tyłkiem.

funkykoval 10.05.2018 10:11

@Barti

z tyhc 12 rzutów rożnych 5 było wykonywanych w ciągu bodajże 3-4 minut w II połowie. Liczba strzałów na bramkę wyrównana, a w celnych zdecydowanie lepsza Wisła.....

Arked 10.05.2018 10:12

Trochę śmieszne jest to mówienie o dominacji Zagłębia kiedy ich przewaga w posiadaniu piłki i łatwość w przesuwaniu na naszą połowę wynikała ewidentnie z naszej taktyki. Po prostu ich wpuszczaliśmy. Rozgrywanie od 40 metra i stwarzanie sytuacji już im tak świetnie nie wychodziło bo właśnie w tej strefie mieliśmy odbierać piłki i wyprowadzać szybkie ataki.

Barti 10.05.2018 10:17

Pisanie o totalnej dominacji Zagłębia w całym meczu oczywiście jest na wyrost, ale nikt nie wmówi mi, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Były momenty, że Zagłębie na nas siedziało i nie wynikało to wcale z naszej taktyki, takie moje zdanie i przy nim zostaję.

tas de fleia 10.05.2018 10:24

No, ale przecież my mieliśmy w pip więcej sytuacji dogodnych niż oni. Grali sobie grali i nic z tego nie wynikało. Przypominali mi nas z pewnego niedawnego okresu.

Guzik 10.05.2018 10:39

Ma ktoś link do sytuacji z kartką Carlitosa ?

czaro 10.05.2018 10:56

Będę trzymał kciuki za Wojtkowskiego w przyszłym sezonie, bo na jesieni wydawało mi się, że będą z niego ludzie i bardzo go polubiłem. Mam nadzieję, że trener da mu trochę pograć.

Karherop 10.05.2018 11:08

Gołym okiem widac ze Wojtkowski ma u Carrillo bardzo wysokie notowania. Drugi raz ledwo co wyzdrowial, a juz Carrillo na niego stawia (na razie z ławki). Mocno odskoczyl Kolarowi, Kostalowi, Małeckiemu że o Balaniuku nie wspomnę.

tofik 10.05.2018 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1500804)
Główna zaletą Carlitosa jest to, że w ataku potrafi strzelić z niczego, ale jednocześnie posiada on zasadniczą wadę, jaką jest samolubność. Niestety szczególnie widoczna była ona w środku rundy (wtedy też słabsze mecze z naszej strony), gdzie zamiast rozgrywać, szedł na 3 obrońców i głupio tracił piłki, co w zasadzie sprawiało, że nasza ofensywa była bezradna. Stąd jestem optymistą i wierzę, że istnieje życie bez Carlitosa.

Fakt, czasem mu się zdarzy przyżyłować nic tylko zakląć. Po prostu się chłopak rozochocił, ma taki sezon, że syndrom Boga mu się włączył i chce wszystkich obkiwać. Szkoda, bo np jakby wczoraj podał do Imaza pewnie by była bramka i to jaka ładna, po kombinacyjnej akcji jak za dawnych lat :-/

edytka:
Sprawdziłęm i pomimo wielu samolubnych decyzji Carlitosa, jest on nie tylko najlepszym strzelcem, ale też asystentem (7 asyst) także co tu dużo pisać, jemu wolno w tym sezonie wszystko i zagrywa jak chce :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1500834)
Gołym okiem widac ze Wojtkowski ma u Carrillo bardzo wysokie notowania. Drugi raz ledwo co wyzdrowial, a juz Carrillo na niego stawia (na razie z ławki). Mocno odskoczyl Kolarowi, Kostalowi, Małeckiemu że o Balaniuku nie wspomnę.

Nie ma się co dziwić po tym co wczoraj pokazał. On już jest w czołówce ligi jeśli chodzi o technikę i dynamikę, to samo Halilović. Reszta wymienionych przez ciebie zawodników chyba nie ma takich umiejętności, rezerw nie mamy więc trudno powiedzieć, to wie tylko trener.

Arked 10.05.2018 11:59

W niedzielę być może przekonamy się jak to będzie wyglądać bez zakiwującego na śmierć rywali Carlitosa. Być może bo na jego pozycji może zagrać Imaz, który też to potrafi. Jeśli natomiast zagra typowy target man - Odrasek to może to wyglądać całkowicie inaczej.

art 10.05.2018 12:03

Przecież my ich wczoraj zjedliśmy, albo bardziej Nasz trener.

Klepali sobie i "dominowali" na boisku, serio? I taka super poukładana drużyna nie potrafiła przez cały meczi zmienić swojego ustawienia tylko każda Nasz groźna akcja wyglądała praktycznie tak samo: przechwyt, rajd środkiem boiska z wygranym pojedynkiem 1v1, rozrzut na skrzydło do świetnie wchodzącego zawodnika i teraz albo strzał (pierwsza i druga bramka) lub dogranie do wbiegających w pole karne (druga i trzecia bramka) - już nie wspominam ile z tego było groźnych sytuacji na początku drugiej połowy - przecież tam powinno być z 3:0 już w 70 minucie chyba.

Wojtowski świetnie rozgrywa takie piłki, natomiast Halilović jak się już rozpędzie to drybluje jak Carlitos - karny w Warszawie i kilka innych świetnych akcji.

FraMat 10.05.2018 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1500801)
Ja osobiście jestem pod pozytywnym wrażeniem gry Bartkowskiego. Wydawało się, że gość jest już do odstrzału a tutaj zrobił się z niego naprawdę solidny, ligowy grajek. Prawa strona, lewa strona i gość daje radę.

Ba... raz zagrał na środku obrony i też było bardzo dobrze

FraMat 10.05.2018 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1500834)
Gołym okiem widac ze Wojtkowski ma u Carrillo bardzo wysokie notowania. Drugi raz ledwo co wyzdrowial, a juz Carrillo na niego stawia (na razie z ławki). Mocno odskoczyl Kolarowi, Kostalowi, Małeckiemu że o Balaniuku nie wspomnę.

Wojtkowski wczoraj był niesamowity.
Jego podania, wrzutki w pole karne na wchodzących kolegów, nie po ziemi, ale ponad głowami obrońców były zupełnie niespodziewane. Obrońca czaił się, żeby przeciąć podanie idące po murawie, którego się spodziewał, a tu dostawał lobika za kołnierz. Majsersztyk.

Barti 10.05.2018 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez art (Post 1500852)
Przecież my ich wczoraj zjedliśmy, albo bardziej Nasz trener.

Klepali sobie i "dominowali" na boisku, serio? I taka super poukładana drużyna nie potrafiła przez cały meczi zmienić swojego ustawienia tylko każda Nasz groźna akcja wyglądała praktycznie tak samo: przechwyt, rajd środkiem boiska z wygranym pojedynkiem 1v1, rozrzut na skrzydło do świetnie wchodzącego zawodnika i teraz albo strzał (pierwsza i druga bramka) lub dogranie do wbiegających w pole karne (druga i trzecia bramka) - już nie wspominam ile z tego było groźnych sytuacji na początku drugiej połowy - przecież tam powinno być z 3:0 już w 70 minucie chyba.

Wojtowski świetnie rozgrywa takie piłki, natomiast Halilović jak się już rozpędzie to drybluje jak Carlitos - karny w Warszawie i kilka innych świetnych akcji.

Mnie już na tym świecie nic nie zdziwi. Byli już tacy, którzy fartem strzelone w końcówkach gole tłumaczyli genialną taktyką Kiko, jak się to skończyło widzieliśmy na koniec jesieni, albo pisali o napastnikach którzy nie strzelali bramek - genialna gra tyłem do bramki i znakomita realizacja założeń taktycznych (jakichś ściśle tajnych). Genialnie, to rozegraliśmy taktycznie mecz w Warszawie. Ze stoickim spokojem się to oglądało. Tutaj to drużyna wygrała pokazując swój charakter przeciwko walczącemu do końca Zagłębiu. Potrafiliśmy postawić kropkę nad i strzelając w ostatnich minutach dwie bramki. Za to się należy szacunek. Piłka nożna naprawdę jest prostsza, niż się niektórym wydaje. Nie trzeba być Jackiem Gmochem, żeby widzieć, co się dzieje na boisku.

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2018 17:15

mało się pisało o nowym nabytku naszego najbliższego rywala , a rozegrał na odchodnym świetne spotkanie , a asysta do Boguskiego majstersztyk

szprotson 10.05.2018 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1500858)
Wojtkowski wczoraj był niesamowity.
Jego podania, wrzutki w pole karne na wchodzących kolegów, nie po ziemi, ale ponad głowami obrońców były zupełnie niespodziewane. Obrońca czaił się, żeby przeciąć podanie idące po murawie, którego się spodziewał, a tu dostawał lobika za kołnierz. Majsersztyk.

fajna lyzeczke zagral owszem, bo to jest grajek ktory jak ma duzo luzu to potrafi sie pobawic pilka. Wczoraj taki mial, ale jakby dostal Lloncha jako plaster nie robi sztycha.
No i a propos Lloncha.
On i Arsenic to .......one maszyny. Maszyny.

LucjuszWielki 10.05.2018 20:33

Widze,że siurki mocno w górze macie...

Ochłońcie troche. Już Mitro powinien byc na przyszly sezon lol, Carillo geniusz taktyczny lol Cywka...

LUDZIE!!!

to samo było po meczu w warszawie, a w Krk dostaliscie plaskacza od amiki i pisaliscie na odwrót!!

Cywka+Mitrovic nie nadaja sie w parze na srodek, dzis wyszlo, w 15 innych meczach NIE!

Mitro>>Cywka zawsze to pisałem, co nie zmienia faktu, że być może jest słabszy od Pereza.

NIE dla takich zawodników w Wiśle jak: URYGA, MITROVIC, CYWKA - bylejakość, marazm, ALIBI !

EDIT:

aha z jednym sie zgadzam - z Wojtkowskim, ale on dawno pokazał, ze ma POTENCJAŁ w odróżnieniu od Halilovica, ktory nic poza w miare szybkim zabraniem sie z pilka nie potrafi.

FraMat 10.05.2018 20:35

No tak, ale Kamil jeszcze jest młody. Ma ogromną szansę się rozwinąć jak będą go omijały kontuzje. A propos - ma umowę do czerwca 2020 roku czyli jeszcze 2 lata.
Mam nadzieję, że zostaną one dobrze wykorzystane i przez Kamila i przez Wisłę.

Hives4 10.05.2018 20:36

Cytat:

NIE dla takich zawodników w Wiśle jak: URYGA, MITROVIC, CYWKA - bylejakość, marazm, ALIBI !

Fakt, też jestem za tym, żeby ściągać tylko Kroosa, Modricia i Coutinho! Może urządzimy jakiś protest albo bojkot? Co ty na to, sieroto po Cupiale?

LucjuszWielki 10.05.2018 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1500944)
Fakt, też jestem za tym, żeby ściągać tylko Kroosa, Modricia i Coutinho! Może urządzimy jakiś protest albo bojkot? Co ty na to, sieroto po Cupiale?

LOL to takie gwiazdy mamy, że Kroos i Modric są jedynie lepsi !! Był Mączyński, był Brlek, BASCHA czy Velez za pierwszych 5 meczy! Wystarczy pomyśleć, a nie pisać bezmózgie bzdury.// O Stilicu, Chrapku czy Wolskim nie wspomne... Niewielkim nakładem da sie zbudować nieczłapający niegrający na ALIBI srodek... ale czego wymagać jak ktoś pod kopułą ma orzeszka?

Hives4 10.05.2018 20:48

Cytat:

LOL to takie gwiazdy mamy, że Kroos i Modric są jedynie lepsi !! Był Mączyński, był Brlek, BASCHA czy Velez za pierwszych 5 meczy! Wystarczy pomyśleć, a nie pisać bezmózgie bzdury.// Stilicu, Chrapku czy Wolskim nie wspomne... Niewielkim nakładem da sie zbudować nieczłapający grający na ALIBI srodek... ale czego wymagać jak ktoś pod kopułą ma orzeszka?

No widocznie orzeszek ci wystarcza do obsługi klawiatury :D


Mitrovic - co najmniej top 3 w meczu z Zagłębiem, mający motywację - gra dla trenera i pasuje do jego taktyki, na tę chwilę zawodnik w sam raz do szerokiego składu Wisły, a może się jeszcze rozkręci



Cywka:
http://zachodnydotablicy.blox.pl/201...sza-Cywke.html
Cytat:

Lech z jakiegoś powodu Tomasza Cywkę u siebie chce. Może poznańscy skauci więc wiedzą, że 29-latek jest trzecim najczęściej podającym zawodnikiem Wisły (i z jedną z najwyższych dokładności), drugim pod względem podań rozwijających (z najwyższą dokładnością), piątym w klasyfikacji pojedynków (z ich skutecznością na równi z Polem Llonchem), czwartym w rankingu dryblingów (tych udanych ma 70%), czwartym również w odbiorach (skuteczność na poziomie Vullneta Bashy), z największą liczbą odzyskanych piłek na połowie przeciwnika, drugim w klasyfikacji zebranych drugich piłek.

Uryga - jakimś cudem wskoczył w Płocku na poziom solidnego ligowca, w ostatnich meczach nastukał już 4 bramki


No, ale rozumiem, że według twojego orzeszka powinniśmy mieć 11 Stiliców :D Wyślij CV ze swoimi zapisami w Football Managerze, może akurat okażesz się zbawcą klubu :D

Patryko 10.05.2018 20:54

A ile miał Cywka kluczowych "podań" lub strat otwierających rywalom autostradę do naszej bramki? :) Jeżeli ktoś nie widzi słabości tego grajka, którego umiejętności kończą się na dobrym przygotowaniu fizycznym, to... :|

Hives4 10.05.2018 21:05

Cytat:

A ile miał Cywka kluczowych "podań" lub strat otwierających rywalom autostradę do naszej bramki? :) Jeżeli ktoś nie widzi słabości tego grajka, którego umiejętności kończą się na dobrym przygotowaniu fizycznym, to... :|

A od kiedy w ekstraklapie grają gracze bez wad? Albo u nas? Każdy gracz ma zalety i wady, a cała sztuka polega na tym, by tak go ustawić na boisku, by wykorzystać zalety i minimalizować błędy wynikające z wad. Cywkę pochopnie odpuściliśmy. Kadra ma mieć 23 zawodników, a on z uniwersalnością, przygotowaniem fizycznym, brakiem narzekania na brak gry, polskim obywatelstwem i wymienionymi we wcześniejszym poście zaletami byłby cennym graczem w szerokiej kadrze. Nie bez przyczyny gra regularnie u Carillo i na bank zagra z Amicą mimo podpisania z nimi kontraktu. Jak Junco ma kogoś lepszego na jego miejsce to super, a jak przyjdzie na jego miejsce niewypał to jednak będzie szkoda ;)

pepe72 10.05.2018 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1500942)
Widze,że siurki mocno w górze macie...

Ochłońcie troche. Już Mitro powinien byc na przyszly sezon lol, Carillo geniusz taktyczny lol Cywka...

LUDZIE!!!

to samo było po meczu w warszawie, a w Krk dostaliscie plaskacza od amiki i pisaliscie na odwrót!!
...

Jest pewna różnica.
Własnie wygraliśmy 3 mecz z rzędu, co się w tym sezonie jeszcze nie zdarzyło. I to każdy w top8 ;)

Jagiellonia (w) 1-0
Korona (w) 3-0
Zagłębie (d) 3-0

z czego tylko z Jagiellonią po farcie.

Coś ewidentnie zaskoczyło. Zawodnicy wykręcają rewelacyjne wyniki (za weszlo). Kiedy się nie cieszyć jeśli nie teraz?

LucjuszWielki 10.05.2018 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1500947)
No widocznie orzeszek ci wystarcza do obsługi klawiatury :D


Mitrovic - co najmniej top 3 w meczu z Zagłębiem, mający motywację - gra dla trenera i pasuje do jego taktyki, na tę chwilę zawodnik w sam raz do szerokiego składu Wisły, a może się jeszcze rozkręci



Cywka:
http://zachodnydotablicy.blox.pl/201...sza-Cywke.html



Uryga - jakimś cudem wskoczył w Płocku na poziom solidnego ligowca, w ostatnich meczach nastukał już 4 bramki


No, ale rozumiem, że według twojego orzeszka powinniśmy mieć 11 Stiliców :D Wyślij CV ze swoimi zapisami w Football Managerze, może akurat okażesz się zbawcą klubu :D

Szkoda komentować te bezmyślne bzdury, tyle powinno wystarczyć --> ALAN WRÓC, CYWKA PLEJMEJKERZE ZOSTAŃ :haha::haha: Zbawiciele marazmu !


Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500952)
Jest pewna różnica.
Własnie wygraliśmy 3 mecz z rzędu, co się w tym sezonie jeszcze nie zdarzyło. I to każdy w top8 ;)

Jagiellonia (w) 1-0
Korona (w) 3-0
Zagłębie (d) 3-0

z czego tylko z Jagiellonią po farcie.

Coś ewidentnie zaskoczyło. Zawodnicy wykręcają rewelacyjne wyniki (za weszlo). Kiedy się nie cieszyć jeśli nie teraz?

Tak, ale po Koronie bylo: nie ma Mitrovica, na co on nam, gra wygladala lepiej.

WCZORAJ Mitrovic zagral przyzwoicie: MITRO nastepny sezon jako uzupelnienie moze byc :haha:

W skrajności w skrajność, zobaczymy co napiszecie po amice.

A pozniej chlopak z orzeszkiem wysyla mi jakis skopiowany tekst, ze amika nie glupia i bierze plejmejkera niczym samego Tomasa Irsaka... Bez wzgledu na to co pokarze w lechu, byc moze bedzie najlepszy, ale u nas pokazal bylejakosc, marazm, gre na alibi i nic tego nie zmieni.


To, że mamy problemy finansowe nie oznacza, że nie mozemy miec wiekszych aspiracji niz 8 miejsce, liga jest tak wyrownana i beznadziejna, ze każdy ma prawo oczekiwać więcej niż marazm i żałość.

pepe72 10.05.2018 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1500955)
...
Tak, ale po Koronie bylo: nie ma Mitrovica, na co on nam, gra wygladala lepiej.

WCZORAJ Mitrovic zagral przyzwoicie: MITRO nastepny sezon jako uzupelnienie moze byc :haha:

W skrajności w skrajność, zobaczymy co napiszecie po amice.
....

Po wczoraj to możemy dywagować czy Boguski czy Mitrovic.
Więc może skończ pi...ć, bo to jednak zawodnik Wisły.

Jak gra dobrze to należy go chwalić, a nie pi...ć głupoty na trybunie. Jak gra źle to się go krytykuje. Na tym polega normalność, a nie na hejcie niezależnie od zagranego meczu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl