![]() |
Jak mamy wygrać to zazwyczaj przegrywamy,jak jedziemy po najnizszy wymiar kary to wygrywamy...
nawet 12 zawodnik Jagi czyli Stefanski dał im 10 minut z dupy na wyrównanie,ale i to nie wpadło,choc 4 setki były czyli chytry plan był dobry,tylko Cuesta stał tam gdzie nie powinien :lol: |
Cytat:
Brak Mitrovica w następnym spotkaniu to wzmocnienie Wisły. |
Cytat:
|
Mitrovic akurat dzisiaj zagrał nie najgorzej, jasne, miał kilka strat, ale i kilka ciekawych, fajnych podań lub ich prób. Zagrał zdecydowanie lepszy mecz niż Carlitos, czy Imaz, a w środku pola gorszy był Cywka.
Rozumiem irytację grą tego zawodnika w innych meczach, ale w tym akurat nie zasłużył na jakąś zmasowaną krytykę. Fajnie, że wygrali, przerażają mnie natomiast komentarze, na które można się napotkać na innych stronach, w których ludzie są rozczarowani, że Wisła wygrała, bo Legia jest liderem. Henryk Reyman się w grobie przewraca... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Carlitosowi i Imazowi w ostatnim czasie prawie nic nie wychodzi, aż się prosi sprawdzić Kolara czy Balanyuka. To najbardziej mnie denerwuje, bo Junco mówi, że ta dwójka może odpalić i nie odczujemy braku Carlitosa. Co powie Carrillo we wrześniu?
Cuesta od paru spotkań bardzo pewnie i na stale wysokim poziomie. Może to efekt aklimatyzacji, może wspólna gra z Velezem i Arsenicem, może coś innego. Nie wiem, ale działa i myślę, że na forum skończy się gadka o szukaniu nowego bramkarza. |
Cytat:
|
Jak widzę zgadzam si co do oceny drużyny i meczów, od dłuższego czasu z @raindog
Tak samo mogliśmy wygrać pierwszy mecz w tym roku z Jagą - mieliśmy okazję, ale brakowało szczęścia. Zabrakło nam szczęścia tez w meczu z Lechem w Krakowie. Natomiast co do meczu z Legią to po prostu wyszliśmy z nieprzemyślanym ustawieniem. To pokazuje, że wcale nie odstajemy od aktualnego topu ligi. Owszem, czasami zagramy kiepsko, ale ogólnie niewielkie zmiany kadrowe są potrzebne, by włączyć się za jakiś czas do walki o najwyższe cele. I nie jest to żaden hurraoptymizm po wygranym meczu. Widzę pozytywy i negatywy w tej drużynie. I wcale nie Mitrovic jest największym minusem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Carlitos mnie tak dziś irytował, że głowa mała. Nic mu nie wychodziło. Dopiero po 70 minucie się trochę otrząsnął i dał dwie - trzy dobre piły. Dzięki jednej z nich objęliśmy prowadzenie. W pierwszej połowie wszystko psuł i był głównym hamulcowym naszej gry do przodu. Wiadomo wynik jest dobry, ale gra ofensywna Wisły to była tragedia w tym spotkaniu. Jeśli będący w wybitnie słabej formie Boguski jest naszym wyróżniającym się zawodnikiem to wiedz, że coś się dzieje...
Generalnie słaby mecz. Podobny do tego z Legią, tyle, że tym razem dopisało nam szczęście. Graczem meczu Cuesta. Świetny występ. I nie mówię o samym karnym. Nawet jeśli zdarzy mu się kiedyś klops po którym stracimy bramkę (tfu!) to i tak jego gra w powietrzu, na przedpolu i nogami sprawia, że będę go dalej uznawał za świetnego fachowca. Powinniśmy z nim negocjować dłuższą umowę. I nie - nie chodzi tylko o ten jeden mecz. Wreszcie trafił nam się dobry bramkarz. Na plus w tym meczu Boguski, Arsenić, Halilović (mimo kuriozalnego kiksu). Na minus Cywka i Imaz. Co do karnego to naciągany, ale po cholerę Wasyl macha tymi łapami w niegroźnej sytuacji, kiedy wie, że jest VAR? Zupełnie tego nie rozumiem. |
Carlitos to wygląda jakby był już dogadany z kimś i od pewnego czasu odstawiał nogę.
|
Cytat:
Natomiast groźne sytuacje stwarzaliśmy w czasie kiedy dłużej przebywaliśmy i większą liczbą graczy pod polem karnym Jagi. Wtedy akcje ataku były groźniejsze. Wchodzą w to wszystkie stałe fragmenty: rzuty wolne, czy rożne. I właśnie po takim ataku, kiedy więcej nas było w okolicach pola karnego Jagi i nie było żadnych odległości między atakiem a reszta zespołu, padł gol. To, niestety kamyk do ogródka Mitrovica i Cywki. Nie potrafili zupełnie podciągnąć linii pomocy do przodu. To już defensywny Pol robił to znacznie lepiej. |
Znów pokazało się, jak ważnym ogniwem jest dla Wisły Llonch. Generalnie mecz z ogromem farta, dziś z przebiegu gry remis to byłoby COŚ, a mamy 3 pkt. Szkoda meczu z Płockiem, ale nadal nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o miejsce 4... pytanie, czy za tydzień ugramy coś w Kielcach, czy my w ogóle chcemy tego 4 miejsca... nadal w sumie prawie wszystko w naszych nogach - biorąc pod uwagę układ meczów
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Według mnie Cywka zagrał dużo więcej złych (na poziomie dna) spotkań niż Mitrovic... Pamiętam czasy jak forum piało z zachwytu jakk Tomaszek to defensor był... Zawsze pisałem, że był wkręcany jak korkociag to byly oburzenia ! |
Przykre po tym meczu jest jedno... ze w Wisle będzie miał przejebane każdy trener i każdy skład, który nie będzie seriami odprawiał rywali po 3-0. Oto drużyna wygrywa na ciężkim terenie, w krytycznym okresie walki o MP gospodarza, a tu wzorem Twittera pojawiają się onaniści młodzieży. Z jakiegoś względu młodzież musi grać. Z jakiego nie wiadomo, ale mityczny młody zawodnik powinien być promowany kosztem nawet wyników. Dziwne. Wiec zamiast cieszyc się z 3 pkt mamy znów rozliczanie składu.
Wiedziałem, że kibice Wisły są roszczeniowi i wymagający, ale gdzies przespałem moment, że radość przestało sprawiać nawet zwycięstwo na boisku Jagi. Generalnie to dążenie i motywacja do bycia najlepszym jest dla Wisły dobre, bo nie pozwoli popaść jej w marazm, ale teraz mamy do czynienia z czymś chorym. Patrząc na wyniki w stosunku do stanu posiadania. |
Cytat:
Nie było tak w pierwszym meczu z Jagą, z Legią. Nie było tak w meczu z Płockiem. W ogóle nie było tak w pierwszych meczach Carillo. Tak na szybko sobie przypominam - wtedy pomoc podciągała całą grę do przodu, więcej zawodników było przed linią piłki i w ogóle więcej było do gry. Dzisiaj natomiast w większości z przodu grali tylko Imaz, Boguś i Carlitos. Czasami podłączał się Zoran i wtedy to dobrze wyglądało. Czasami podłączał się też Pol, ale brakowało siły w ataku. Z drugiej strony, gdybyśmy tak ochoczo wychodzili do przodu to pewnie Jaga miała by więcej miejsca na swoje rozgrywanie. |
Cytat:
A i jeszcze jedno mamy grac młodzieżą (tą która walczy by w przyszłym sezonie nie spaść z CLJ) |
Cytat:
Bo piłkarzy, którzy dziś grali za miesiąc nie będzie już w Wiśle, a walczymy już tylko o to, czy będziemy na 7 czy 8 miejscu. Nie chodzi o to, by wystawić cały skład z CLJ i dostać w czapkę, ale dać zagrać 1-2 piłkarzom, którzy na to zapracowali i których warto sprawdzić w boju. Niekoniecznie z CLJ, ale chociaż z szerokiego składu, jak Wojtkowski, Bałaniuk czy Kolar. Bo od tego, czy dziś wygramy z Jagiellonią liczy się bardziej to, czy będziemy w pierwszej czy drugiej ósemce za rok. Nie widzę na forum "onanistów młodzieży" (cokolwiek by to miało znaczyć) - większość użytkowników, którzy domagają się występów młodszych piłkarzy operuje co najwyżej skrótem myślowym, a chce jedynie występu paru wyróżniających się piłkarzy, którzy będą grać u nas za rok i dwa. Więcej, chce tego w konkretnych okolicznościach, a nie co do zasady. Taki sposób myślenia jest w zaistniałej sytuacji dość racjonalny. Może być nawet optymalny - ale to już zależy od wyznaczonych sobie celów i tego, czy prawidłowo oceniono sytuację. Polemizować możesz z tymi celami (nie należy myśleć o przyszłym sezonie) albo z oceną sytuacji (walczymy o puchary europejskie, albo o miejsca 5-6). Łatwo jest dokonać generalizacji i do tego sprowadzić stanowisko przypisywane większości do absurdu. Łatwo z takim samemu stworzonym poglądem polemizować i wykazać swoją rację. Rzetelność w dyskusji wymaga jednak, aby tego nie robić, bo wówczas rozmawiasz tak naprawdę z samym sobą, a robiąc to, próbujesz narzucić swoje zdanie innym. Nie umiem prościej. Cytat:
|
Cytat:
Wojtkowski który wchodzi po dłuższej kontuzji ? Bałaniuk którego już drugi trener nie wypuszcza czy Kolar który gra słabo. My z jednej strony po przegranej z Legia i Lechem popadamy w czarną rozpacz a z drugiej chcemy grać młodymi. Wisła jak tlenu potrzebuje sukcesu. Nasi kibice którzy w większości są sierotami po Cupiale chcą sukcesu i dopóki jest choćby matematyczna szansa na 4 miejsce trzeba o to walczyć |
@czaro
Zauważ, że to forum to nie jest jedyne miejsce, w którym wypowiadają się kibice Wisły i zapewne nesta też miał to na myśli. Jest choćby facebook, jest wislaportal.pl, na którym można przeczytać komentarze niezadowolonych, że Wisła wygrała, bo Legia jest liderem. Albo styl jest do kitu i zwyciężyli fuksem, więc po co to robili. Niestety, spora część kibiców Białej Gwiazdy jest okrutnie roszczeniowa w ten zły, oderwany od rzeczywistości sposób. Co do stawiania na młodych - tak po prawdzie to nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądał skład w przyszłym sezonie. My tu możemy domagać się postawienia na Kolara czy Balanyuka, a może w klubie chcą się z nimi pożegnać? Wojtkowski z kolei przed chwilą miał kontuzję, może z myślą o przyszłym sezonie lepiej go już w tym oszczędzić i dać mu pograć tylko trochę, żeby nie ryzykować kolejnego urazu i straty okresu przygotowawczego? A może klub nakazał walkę nawet o to siódme miejsce, bo to większe wpływy do kasy, a z pieniędzmi jest krucho? Z jednej strony sam nawołujesz do racjonalnej oceny sytuacji, a z drugiej skupiasz się tylko na przyszłym sezonie, kiedy dla władz Wisły może właśnie tu i teraz jest najważniejsze. I żeby nie było - sam z chęcią powitałbym kilka zmian i jak zobaczyłem jedenastkę na dzisiejszy mecz, to byłem rozczarowany. Imaz gra słabiutko od kilku meczy, z chęcią zobaczyłbym Patryka. Skoro Cywka ma odejść, to niech wskoczy za niego ktoś inny, choćby z CLJ. Ale tak jak mówię, nie wiemy jakie cele wyznaczył zarząd na najbliższy mecz i może po prostu Carillo chce je osiągnąć. No a tak poza tym - wygraliśmy na trudnym terenie, na którym od lat idzie nam jak po grudzie. Chyba mimo wszystko warto się pocieszyć, a nie marudzić, prawda? :) |
@czaro,
Oczywiście, że trochę przejaskrawiłem, ale po prostu irytujące jest to, że drużyna jedzie, wygrywa na ciężkim terenie, a wielu kibiców zamiast cieszyć się z tego co jest dalej krytykuje, szuka problemów. I tak jak pisałem - Ci wymagający kibice to jest największy skarb Wisły. Oni cały czas chcą więcej, nie zadowalają się 8-mym miejscem, pchają ten klub i zarząd do rozwoju. Dzięki nim Wisła nigdy nie zadowoli się przeciętnością. Natomiast trzeba mieć w tym jakieś wyczucie, proporcje. I też pochwalić jak jest za co, a dziś było za co. A nie znów wyciągać Mitrovica i Cywkę. Dwa, nie wierzę, że gdzieś tam w CLJ czy w kadrze jest super utalentowany junior czy młody zawodnik i Wisła, która tak potrzebuje pieniędzy, o czym Carillo też dokładnie wie, złośliwie go nie wystawia. Irytuje przemądrzałość dziennikarzy, którzy są poza trenigami, poza klubem, a wygłaszają swoje opinie nie wiedząc czy ktoś zasługuje na grę czy nie. Może są po prostu tak słabi, że nie grają. Nie ma tam drugiego dna. |
https://twitter.com/WojtowiczG/statu...10447961858048
Poza tym gdzieś mi mignęło, że Junco wypowiadał się nt tej dwójki w kontekście przyszłego sezonu, ale już nie pamiętam gdzie. |
Właśnie obejrzałem nagranie meczu.
Brawo patałachy za podarowanie mistrzostwa Legii. Trzeba było się tydzień temu starać, a nie dzisiaj. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl