Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Joan Carrillo były trener Wisły Kraków. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9898)

Markus 11.12.2017 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1489484)
OK, powiem wam jak bedzie z Carrillo.

Gosc poprowadzi Wisle na wiosne, cos wygra cos przegra - .... - moze nawet zalapie sie do pucharow. W klubie w przypadku pucharow beda wniebowzieci. W przypadku utrzymania sie w 8ce bedzie maly niedosyt ale tez zrozumienie, ze gosc potrzebuje czasu na poukladanie klockow-

W lecie odejda za $$$ Carlitos i Sadlok. Glowacki i Brozek odejda na emeryture. Oprocz tego odejda goscie, ktorzy nie odpalili.
Na ich miejsce klub sciagnie - oczywiscie za darmo - nastepcow z Balkanow i Hiszpanii. Pomimo reklamowanego potencjalu nowych nabytkow nie beda oni w stanie w krotkim czasie na odpowiednim poziomie zastapic kolegow.

Carrillo zacznie notowac co jakis czas kompromitujace wpadki, a to odpadnie z PP z nizej notowanym rywalem, a to wtopi u siebie z beniaminkiem.
Forum po dwoch pierwszach gorszych meczach zacznie powoli zadac glowy trenera ktory "nie umie poukladac tych klockow, druzyna gra bez stylu i nie widac postepu". Facet bedzie sie tlumaczyl, ze nowi zawodnicy, ze potrzeba czasu, ze sa kontuzje ale to go nie uratuje w oczach forumowych ekspertow futbolu. wszak kiedy oni graja w FMa i kupia sobie Wonderkida to druzyna momentalnie gra lepiej, aklimatyzacja nie jest potrzebna. Poza tym, wyniki druzyny pilkarskiej w 99% zaleza nie od pilkarzy a od trenera i zmieniajac go na Iksinskiego, ktory wlasnie jest wolny napewno pokonamy Cracovie w Derbach 6-0. Ewidentnie Carrillo nie wie jak sterowac zawodnikami podczas meczu i kiedy tylko Iksinski przejmie "pada" to druzyna zacznie wygrywac i pojawi sie mityczny styl.

Hejt wyleje sie na klubowego Twittera i FB po czym Carrillo w okolicach grudnia wyleci z roboty.

Druzyne przejmie zbawiciel Iksinski i cykl rozpocznie sie na nowo.

Bardzo dobre zobrazowanie patologicznego mechanizmu od dawien dawna trawiącego nie tylko Wisłę, ale i całą naszą ligę. A także sposobu myślenia wielu naszych kibiców, którzy ciągle bezmyślnie i bezrefleksyjnie przerabiają oraz współtworzą ten schemat, nie wyciągając żadnych wniosków z przeszłości.

regan 11.12.2017 17:30

https://www.youtube.com/watch?v=GBWCLkuh3sw

Tutaj skrót meczu Hajduk - Dinamo 2:2
Ale trzeba przyznać, że tam lepszych piłkarzy miał
Sędzia ich wycyckał w końcówce

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1489516)
Bardzo dobre zobrazowanie patologicznego mechanizmu od dawien dawna trawiącego nie tylko Wisłę, ale i całą naszą ligę. A także sposobu myślenia wielu naszych kibiców, którzy ciągle bezmyślnie i bezrefleksyjnie przerabiają oraz współtworzą ten schemat, nie wyciągając żadnych wniosków z przeszłości.

może i tak, ale jak ci dają lepszy samochód to bierz a nie narzekaj :D

JudasPriest 11.12.2017 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1489514)
Mam nadzieję, że tak samo da dupę Sobol w środę. 2:1 dla nas to fajny wynik z Craxą.



I myślę, że tego się trzymajmy. Bo to znaczy, że ktoś w zarządzie myśli, a nie postępuje jak nie przymierzając prof. Filipiak z początku przygody z sąsiadką.

Ramirez dał dupy i wygraliśmy tylko dzięki Lopezowi i temu młodemu żydkowi. Bardziej zasługiwaliśmy na zwycięstwo w grudniu.

AgresywnyChomik 11.12.2017 17:42

HAHA zarzad naprawde wierzy ze z tymi zawodnikami powinnismy sie bic o czlowe lokaty.

Moja diagnoza:
Carrillo poleci z hukiem po tym jak przyslowiowemu "Baszczynskiemu" nie spodobaja sie treningi a co za tym idzie bedzie mizeria zamiast gry na wiosne.

Jakkolwiek zycze mu jak najlepiej niech nas prowadzi w glorii i chwale.

wolfy 11.12.2017 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1489484)
OK, powiem wam jak bedzie z Carrillo.

Gosc poprowadzi Wisle na wiosne, cos wygra cos przegra - .... - moze nawet zalapie sie do pucharow. W klubie w przypadku pucharow beda wniebowzieci. W przypadku utrzymania sie w 8ce bedzie maly niedosyt ale tez zrozumienie, ze gosc potrzebuje czasu na poukladanie klockow-

W lecie odejda za $$$ Carlitos i Sadlok. Glowacki i Brozek odejda na emeryture. Oprocz tego odejda goscie, ktorzy nie odpalili.
Na ich miejsce klub sciagnie - oczywiscie za darmo - nastepcow z Balkanow i Hiszpanii. Pomimo reklamowanego potencjalu nowych nabytkow nie beda oni w stanie w krotkim czasie na odpowiednim poziomie zastapic kolegow.

Carrillo zacznie notowac co jakis czas kompromitujace wpadki, a to odpadnie z PP z nizej notowanym rywalem, a to wtopi u siebie z beniaminkiem.
Forum po dwoch pierwszach gorszych meczach zacznie powoli zadac glowy trenera ktory "nie umie poukladac tych klockow, druzyna gra bez stylu i nie widac postepu". Facet bedzie sie tlumaczyl, ze nowi zawodnicy, ze potrzeba czasu, ze sa kontuzje ale to go nie uratuje w oczach forumowych ekspertow futbolu. wszak kiedy oni graja w FMa i kupia sobie Wonderkida to druzyna momentalnie gra lepiej, aklimatyzacja nie jest potrzebna. Poza tym, wyniki druzyny pilkarskiej w 99% zaleza nie od pilkarzy a od trenera i zmieniajac go na Iksinskiego, ktory wlasnie jest wolny napewno pokonamy Cracovie w Derbach 6-0. Ewidentnie Carrillo nie wie jak sterowac zawodnikami podczas meczu i kiedy tylko Iksinski przejmie "pada" to druzyna zacznie wygrywac i pojawi sie mityczny styl.

Hejt wyleje sie na klubowego Twittera i FB po czym Carrillo w okolicach grudnia wyleci z roboty.

Druzyne przejmie zbawiciel Iksinski i cykl rozpocznie sie na nowo.

Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza że przerabialiśmy to już kilkadziesiąt razy. Skoro nie dotarło, to już nie ma szans na poprawę.
Czekam na pierwszego który wyjedzie z #CarilloOut.

_ukoL 11.12.2017 18:54

Carillo musi odejść!

Karherop 11.12.2017 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1489533)
Carillo musi odejść!

Za wyniki, brak stylu i brak twittera.

Jagul 11.12.2017 19:16

Tylko Tomasz Kulawik może nas wyciągnąć z kryzysu...

TIR_DO_SŁUBIC 11.12.2017 19:23

Dobry ruch. Ten trener przynajmniej widział jakąś poważną piłkę, a nie tylko hiszpańskie zadupia. Bardzo dobry moment na zmianę.

R33 11.12.2017 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak709 (Post 1489508)
Chciałbym żeby w końcu któryś trener poprowadził Wisłę w kolejkach 1-37 i został oceniony po całym sezonie.

Smuda, sezon 2013/14.

MaLk 11.12.2017 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1489516)
Bardzo dobre zobrazowanie patologicznego mechanizmu od dawien dawna trawiącego nie tylko Wisłę, ale i całą naszą ligę.

To troszkę zbyt duże uproszczenie. Ledwie co, w słynących z doskonałej organizacji i zarządzania dwóch sztandarowych klubach niemieckich doszło do wywalenia trenerów. Jeden z nich nie miał nawet okazji przepracować jednej rundy. Zdarza się na całym świecie, taki urok tego sportu.

szprotson 11.12.2017 20:52

te prognozy magikow to trzeba przypinac do tematu,zebysmy potem wiedzieli kogo ma zarzad sluchac z forum i kogo zatrudnic

Kurz 11.12.2017 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1489545)
To troszkę zbyt duże uproszczenie. Ledwie co, w słynących z doskonałej organizacji i zarządzania dwóch sztandarowych klubach niemieckich doszło do wywalenia trenerów. Jeden z nich nie miał nawet okazji przepracować jednej rundy. Zdarza się na całym świecie, taki urok tego sportu.

Różnice jest kilka. Tam wydaje się poważne pieniądze na transfery. To po pierwsze. Po drugie, na przykład Borrusia zanotowała poważny zjazd w przeciwieństwie do Wisły. Gdyby Wisła w poprzednim sezonie zajęła w miejsce trzecie i dwa lata temu drugie, a teraz po sprowadzeniu 7 czy 8 niezłych ekstraklasowych graczy wylądowałaby na ósmym pod wodzą nowego trenera, być może również krzyczałbym "zwolnić go".

Problem polega na tym, że piłkarze w ciągu ostatnich lat nie udowodnili, że stać ich na więcej niż 5 miejsce, w rzeczywistości, a nie na papierze. Mimo zmiany wielu trenerów. Oczywiście można zakłamywać rzeczywistość i obwiniać jednego o to, że jest dyzmą, a drugi wuefistą, ale 8 czy 9 powinno już skłonić do ponownego przemyślenia swojego stanowiska.

MaLk 11.12.2017 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1489549)
Różnice jest kilka. Tam wydaje się poważne pieniądze na transfery.

To akurat jest ta najmniej istotna różnica z punktu widzenia mechanizmu. W sumie, gdyby oceniać sytuację z punktu widzenia proporcji kasy przeznaczanej na transfery do możliwości klubu, to taki Bayern czy BVB akurat wydają proporcjonalnie mniej niż nawet nasze zerowe transfery Junco, bo my balansujemy z wynagrodzeniami gdzieś na granicy straty, a budżety tamtych klubów zwykle zakładają zysk. Ale nieważne, z punktu widzenia mechanizmu trzeba sobie powiedzieć szczerze, takie zachowanie to nie jakaś patologia, tylko norma w tym sporcie, która dotyka nawet klubów, które słyną z racjonalnych zachowań. Drużyna pod wodzą danego trenera gra poniżej oczekiwań i potencjału? Trudno, trener wylatuje, czasem i jeszcze jesienią.

Cytat:

Problem polega na tym, że piłkarze w ciągu ostatnich lat nie udowodnili, że stać ich na więcej niż 5 miejsce, w rzeczywistości, a nie na papierze. Mimo zmiany wielu trenerów. Oczywiście można zakłamywać rzeczywistość i obwiniać jednego o to, że jest dyzmą, a drugi wuefistą, ale 8 czy 9 powinno już skłonić do ponownego przemyślenia swojego stanowiska.
Ujmę to tak - co do wybujałych oczekiwań kibiców w naszej obecnej rzeczywistości całkowicie się zgadzam. Tak samo co do nadmiernego obarczania trenera odpowiedzialnością za wszystkie wyniki, bez zważania na okoliczności i potencjał samych zawodników.

Ale absolutnie nieuzasadnione jest powoływanie się na to, co piłkarze w ciągu ostatnich lat udowodnili. Głównie dlatego właśnie, że inne były okoliczności, inni piłkarze i inny potencjał. Ci piłkarze, którzy teraz grają, grają w zupełnie innych uwarunkowaniach, więc tego, czy stać ich na więcej na dobrą sprawę nie wiemy. Czy jakiś inny trener jest w stanie wyciągnąć od tych zawodników i w tych warunkach więcej dopiero się dowiemy. Póki co, możliwości tej drużyny prowadzonej przez ten klub sprawdzał de facto tylko Kiko, nawet Sobolewski z Kmiecikiem nie mieli takiej możliwości.

s1mone 11.12.2017 21:53

Nie rozumiem płaczu. Zatrudniamy faceta z lepszym CV od Kiko, który trochę piłki klubowej na najwyższym poziomie zaznał, w pucharach grał. Preferuje ofensywną, ładną dla oka grę.

Naprawdę tak kochaliście się w futbolu Ramireza? W tych dzidach na aferę i końcowym rezultacie strzeleckim typu 6:20 w strzałach na bramkę dla Wisły Płock w Krakowie? Czy tym jak wdeptuje nas w ziemię Korona z mniejszym budżetem niż my?

Widocznie zarząd nie chce Wisły środka tabeli, której czasem coś przez przypadek wyjdzie i może jakimś cudem załapie się do pucharów - tylko mocną Wisłę będącą znaczącą siłą w tej lidze. Czy to źle? Czy super Kiko naprawdę był tak wspaniałym trenerem, że warto rozdzierać tu szaty?

Ja nie byłem zwolennikiem zwalniania któregokolwiek trenera - tak Kiko żegnam bez żalu. Nie chodzi tu o wyniki, tylko o to co gramy, a co chcemy grać. Bardzo mnie cieszy, że zarząd nie podziela minimalizmu części forum.

Wojtas 11.12.2017 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1489520)
HAHA zarzad naprawde wierzy ze z tymi zawodnikami powinnismy sie bic o czlowe lokaty.

Moja diagnoza:
Carrillo poleci z hukiem po tym jak przyslowiowemu "Baszczynskiemu" nie spodobaja sie treningi a co za tym idzie bedzie mizeria zamiast gry na wiosne.

.

No wlaśnie.Pytanie gdzie by teraz była Wisła gdyby pilakrzom te treningi sie jednak podobały.
Moze juz dawno zaliczylibysmy choc raz Lige Mistrzów,a tak przez ten minimalizm ,i loteryjkę a "moze zwolinymy dzis tego a tego " bedzie ona naszą drzazgą na dupie jeszcze dlugo.

A jak ten temat poruszamy to mam nadzieje ze jesli była by taka sytuacja ze komus nie podoba sie trening i bedzie stroił fochy,to pownien jeszce tego samego dnia zostać z druzyny wyjebany na zbity pysk ,zeby dac przyklad na to innym ,licze ze zarząd bedzie tu nieugiety.

Markus 11.12.2017 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1489535)
Tylko Tomasz Kulawik może nas wyciągnąć z kryzysu...

Raczej niezniszczalny Kaziu Moskal po raz trzeci, czwarty, piąty i tak dalej... :evil: Ma tu nieśmiertelny fanklub jako trener.

A na razie wypada kolejny raz zaufać rozeznaniu i decyzjom Junco. Tym razem piszę bez sarkazmu.

Ogryzek 11.12.2017 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1489538)
Dobry ruch. Ten trener przynajmniej widział jakąś poważną piłkę, a nie tylko hiszpańskie zadupia. Bardzo dobry moment na zmianę.

Dokładnie. Każdy następny mecz pod wodzą Kiko to byłaby coraz słabsza gra.

KOMINEK 11.12.2017 23:46

Fajny artykuł http://www.sport.pl/inne/56,64998,22...ml#BoxSportImg

xanti1906 11.12.2017 23:49

Wydaje mi się, że Carrillo był docelowym dla Junco trenerem i skoro pojawiła się szansa zatrudnienia to, to zarząd Wisły z tej możliwości skorzystał. Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że Junco już próbował zatrudnić Carrillo, ale ten odmówił i wtedy przyszedł Ramirez.
Umówmy się, że Kiko wykonał swoją robotę. Był trenerem tymczasowym, a za jego kadencji trzymaliśmy pewien poziom. Raczej ugruntowaliśmy swoją pozycję jako drużyna z miejsc 4-8. Dzięki niemu też przyszło do klubu kilku ciekawych zawodników, jak Carlitos czy Llonch. Można wymieniać, że graliśmy bez stylu czy notowaliśmy fartowne wyniki po bramkach w "Kiko Time" na początku sezonu. Na pewno, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że cały czas trwa przebudowa kadry i jeszcze będzie ona trwała, bo w kolejce są już Głowacki, Wasilewski, Brożek, Boguski, Carlitos.
Skoro jednak zarząd zdecydował się na wymianę trenera teraz, a nie po sezonie, to znaczy, że coś się musi dziać dobrego. Mam zaufanie do tych ludzi i wierzę, że wiedzą co robią.

JudasPriest 11.12.2017 23:58

I na tym zakończmy nasze rozważanie o Kiko, już go nie ma. Zresztą, to nawet nie ten temat. THE END

Co do Joana... zapowiada się obiecująco i chociaż ma cholernie brzydką twarz to :P to liczę, że wiosna będzie owocna

pepe72 12.12.2017 01:02

Wywiad prezesa Dukata w Radiu Kraków

http://www.radiokrakow.pl/sport/wisl...erszego-planu/

pepe72 12.12.2017 01:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1489518)
Ramirez dał dupy i wygraliśmy tylko dzięki Lopezowi i temu młodemu żydkowi. Bardziej zasługiwaliśmy na zwycięstwo w grudniu.

Mam głęboko w ... poważaniu w jakim stylu gra i będzie grała Wisła z Craxą. Byle by wygrała.

Barti 12.12.2017 07:44

Carrillo jest w bardzo komfortowej sytuacji. Wiedząc już, że będzie trenerem, może oglądnąć dwa mecze Wisły o punkty, bez żadnych konsekwencji dla siebie. Następnie dwa tygodnie świąt na przemyślenie co zrobić z tą drużyną. Całe okienko zimowe, na wprowadzenie tego w życie. Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm i nie zostanie zmarnowany ten okres, już w pierwszym meczu na wiosnę, powinniśmy zobaczyć rękę trenera i jakiś styl drużyny. Bez głupiego pieprzenia o jakimś ciągłym budowaniu. O Kiko pisało się, że jest profesjonalistą i perfekcyjnie przygotowuje się do zawodów. Niestety na koniec wyszło, że nie ma jakiejś strategii długofalowej i dlatego ta drużyna nie miała żadnego stylu. Nie było w ogóle widać ręki trenera. Dlatego było to ciągle pisanie o jakimś budowaniu. W taki sposób to mogliśmy budować w nieskończoność, tak jak budowali szkieletora przy Rondzie Mogilskim.

Bene Nati 12.12.2017 09:05

Po tym artykule na sport.pl człowiek gotów pomyśleć, że to jakiś drugi Guardiola. He he.

wolfy 12.12.2017 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489596)
Carrillo jest w bardzo komfortowej sytuacji. Wiedząc już, że będzie trenerem, może oglądnąć dwa mecze Wisły o punkty, bez żadnych konsekwencji dla siebie. Następnie dwa tygodnie świąt na przemyślenie co zrobić z tą drużyną. Całe okienko zimowe, na wprowadzenie tego w życie. Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm i nie zostanie zmarnowany ten okres, już w pierwszym meczu na wiosnę, powinniśmy zobaczyć rękę trenera i jakiś styl drużyny. Bez głupiego pieprzenia o jakimś ciągłym budowaniu.

A jeśli jednak nie będzie tak kolorowo i będzie jednak potrzebował więcej czasu niż obóz zimowy to zgaduję że #CarilloOut?
Już teraz Ci napiszę że cudów na początku bym się nie spodziewał...

pepe72 12.12.2017 11:25

Chłopaki, przeczytajcie to o trenerach, trochę złośliwe ale na wesoło:
http://weszlo.com/2017/12/12/wielki-...ac-sie-stolku/

Barti 12.12.2017 11:53

@wolfy
Jeśli będzie rokował to nie, a jeśli nie, to tak - out. Po co czekać w nieskończoność i tracić czas? Ja osobiście chcę wierzyć, że to jest profesjonalista i jakiś poziom z tym zespołem osiągnie. Do pierwszej 8 wejdzie.

pepe72 12.12.2017 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489613)
@wolfy
Jeśli będzie rokował to nie, a jeśli nie, to tak - out. Po co czekać w nieskończoność i tracić czas? Ja osobiście chcę wierzyć, że to jest profesjonalista i jakiś poziom z tym zespołem osiągnie. Do pierwszej 8 wejdzie.

Czyli jak obstawiam, zmianą trenera zarząd kupił sobie pół roku spokoju. Mamy 11 kolejek do końca 2 rundy, potrzebujemy jakieś 11 punktów by się utrzymać w top8.

Jeśli Junco znajdzie kolejnego Carlitosa to sezon 2018/19 może być w miarę spokojny bo się zespół zdąży przygotować do małej rewolucji: odejście Carlitosa i części "emerytów".

jonaf 12.12.2017 12:20

Transfery będące pomysłem(?) trenera. [tranfery przeprowadzone po przyjściu trenera, z hiszpanii oraz z jego byłej ligi węgierskiej - stąd taki, a nie innywniosek]:
Do Videotonu:
Soufiane Chakla - 9m. 762',ŚO [przyszedł z Hiszpanii]

Do Hajduka:
Ignacio Maganto - 9 spot., 245' -głównie poza 18stką na mecz [wolny agent, hiszpan]
Borja Lopez - podstawowy gracz, ŚO 14m. 1710' 2g [z Barcelony B]
Marko Futacs [z ligi węgierskiej] -19 spotkań 14 goli,bardzo ważny transfer [transfer gotówkowy]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl