![]() |
Wszystko co zebrałem na temat naszego prawdopodobnie nowego trenera:
https://twitter.com/TomekSzczygiel/s...14614234288128 Poczytałem, porozmawiałem z ludźmi z Chorwacji i takie coś stworzyłem. Podajcie dalej. |
W sumie co to za roznica kto bedzie nowym trenerem? Faceta za 10 miesiecy i tak nie bedzie juz w klubie i wszelkie atuty, ktore teraz ma po pierwszym dolku formy i 3-4 gorszych wynikach przestana istniec.
Pamietacie jak zaprezentowano Ramireza i sie na niego oraz klub rzucily media, ze zatrudniono amatora? Jak Junco, Sarapata i Dukat bronili decyzji mowiac, ze faceta przeswietlili, ze wiedza jak trenuje, ze odpowiada im styl gry jego zespolowo i ze to jest czlowiek ktory im pasuje i ktorego wybrano z wielu kandydatow. Dlatego niewazne czy przyjdzie Carrillo, Moskal czy inny macher gdyz gwarantuje wam, ze nie dostanie czasu na zbudowanie druzyny ani zaufania do wyjscia z ewentualnej obnizki formy. Facet cos wygra, cos przegra ale generalnie bedzie punktowal podobnie jak Kiko |
Kiko był trenerem na czas gdy Wisła każdą złotówkę oglądała 10 razy i był strach czy następny sezon nie będzie w IV lidze. I na ten czas był to dobry wybór spokojne utrzymanie się, górna część tabeli.
Obecnie każdą złotówką oglądamy już tylko dwa razy i stać nas na lepszego i droższego trenera. Dlaczego teraz a nie po sezonie - bo gramy derby a wczorajszy mecz wyglądał jak wyglądał. |
Przecież ten Carillo to ma CV lepsze niż chyba wszyscy zagraniczni trenerzy z Ekstraklapy.
Hiszpan znający angielski - jak dla mnie idealny wybór na ten czas. |
Cytat:
pamiętajcie, że awans do pucharów do 2,4 mln euro - za SAM AWANS do fazy grupowej. Do tego jeszcze kilka milionów pln. za wyniki/transmisje. Jest o co walczyć, tylko trzeba zainwestować, a dodatkowo każde miejsce wyżej to 200 tyś zł |
Cytat:
|
Cytat:
https://www.transfermarkt.pl/joan-ca.../trainer/14860 Sezon 13/14 na 4 miejscu. Sezon 14/15 skończyli z mistrzem Węgier. |
Tak jak napisalem wyzej, mozemy wziac trenera nawet 10 razy drozszego a i tak po pierwszej znizce formy dostanie bilet w jedna strone.
Moze to byc dla niektorych szokiem ale tak juz w pilce jest, ze raz forma jest wyzsza a raz nizsza - kazda druzyny na swiecie ma w sezonie momenty gorsze i lepsze. Ja jestem poprostu w szoku po tym zwolnieniu bo myslalem, ze w klubie pracuja troche powazniejsi ludzie i ze wytrzymaja cisnienie. Jesli jednak zmieniaja trenera bo ostatnie trzy mecze zagralismy piach a w srode sa derby to niestety smierdzi to gruba amatorka. |
Ten caly Carrillo to juz pewniak? Tak patrzam na konferencje z Hajduka z zeszlego roku, to ten jego angielski troche slabo, w kazdym badz razie na pewno lepszy niz Kiko no i przez rok pewnie sie z deka podszkolil. Ogolnie wyglada od Ramireza duzo lepiej w perspektywie mitycznego dlugofalowego projektu. Jak zwykle, wszystko wyjdzie w praniu.
|
Bardziej bym widział Stokowca, czy Magierę. Decyzja już podjęta, także kolejny hiszpan ;) Oby lepszy od poprzednika..
|
Cytat:
Nie widzę sensu wieszać psów na zarządzie, skoro Wisła nadal istnieje, a spora forumowa grupa rozwodzi się nad tematem szansy gry pucharach/ligowej czołówce. Wynik i tak ponad stan, biorąc pod uwagę, co jeszcze działo się z tym klubem kilka miesięcy temu. Przypomnijcie sobie, jakie klakiernia forumowa miała parcie na sprzedaż klubu Niemcom. Zwolnienie Kiko na podstawie ogólnodostępnych danych było dla mnie złą decyzją, albo podjętą w nieodpowiednim czasie. Z drugiej strony nie wiem co się dzieje w szatni, "myślenickach korytarzach" itp. Twierdzę natomiast, że wieszanie psów na zarządzie ( w stylu wulgaryzmów czy personalnych ataków) jest pokazem polskiego piekiełka i niewdzięczności. W krytycznym momencie działali jak należy, to i teraz myślę, że warto im zaufać. Nowy trener. Trochę nudzą mnie już te teksty nowych trenerów o pasji, wizji i filozofii gry. Wszystko i tak w nogach Głowy, Wasyla, Małeckiego czy Carlitosa. Oby trafił się nam gość, który nie będzie przeszkadzał a wniesie coś sensowego. I oby tego Carlitosa niedlugo udało się drogo sprzedać... |
Cytat:
Jesli trenera zwolnila "szatnia" to tez zle bo znowu to ogon kreci psem. Jesli zwolnili Kiko - i to jest najbardziej prawdopodbne - przez aktualna znizke formy to musimy sie wszyscy zastanowic nad profesjonalizmem dzialaczy. Ja po Kiko nie bede plakal, trener jak kazdy inny. Ludzilem sie tylko, ze w Wisle wreszcie mamy nowa jakosc w skali kraju. Myslalem, ze swiadomie rozpoczelismy projekt nowej druzyny i ze nie zostanie on zarzucony po pierwszych niepowodzeniach, ze nastapi jakas eweluacja i decyzje po zakonczeniu sezonu. Widze niestety, ze popelniamy te same bledy co cala liga. |
Cytat:
a co on takiego zrobil ? |
Cytat:
Pozostaje jeszcze kwestia, że od początku chcieli Carillo i teraz jest ku temu okazja. |
Cytat:
Smiesza mnie natomiast ludzie, ktorzy mysla ze przyjdzie nowy trener wezmie pada w rece i zacznie nagle wygrywac :-D Ci sami ludzie, ktorzy sie teraz jaraja Carrillo beda go mieli po paru gorszych meczach za nieudacznika. Szybko znajda sobie kolejnego zbawce, ktoremu beda chcieli wreczyc pada. |
Już jedni w naszym klubie byli co postawili na rodaka.. Końcowy efekt był opłakany w skutkach.
Tutaj coś się wyczerpało a my dalej idziemy w kierunku hiszpańskim. Nie podoba mi się to, ale żebym się mylił. Zmiana przed Derbami - okej, trzeba wstrząsnąć piłkarzami, bo to nie jestem zwykły mecz. Mam nadzieję, że Małecki, Głowa i reszta przekaże hiszpańskim gwiazdorom co to są Derby! Niby gościu odnosił tam jakieś sukcesy no ale w lidze węgierskiej, nie wiem czy to jest jakiś wyznacznik jego talentu. Bardziej martwi mnie to, że poszedł do klubu jako strażak, mając wydobyć ją z kryzysu i nie zrobił tego bo po dwóch miesiącach stracił robotę.. A co jeżeli w tym wypadku będzie podobnie? Jakoś po tych ostatnich spotkaniach i postawie niektórych naszych grajków jestem sceptycznie nastawiony na kolejnego Hiszpana. Obym się mylił i po ostatniej kolejce cieszył się z pucharów. Nie mam chyba dużych wymagań, ale jeżeli drużyna zakończyła już etap przebudowy, zawodnicy zaczęli się zgrywać (o ile można tak powiedzieć) to czas wskoczyć na wyższy poziom i pokazać się z lepszej strony niż dotychczas. Życzę sobie jedynie poprawy naszej gry, żebym po kilku spotkaniach widział styl drużyny, taktykę, żebym się nie musiał martwić, że po strzelonej bramce zaraz oddamy inicjatywę i będziemy czekać na ciosy rywali a sami będziemy liczyć na kontry. |
Długofalowy projekt, a kontrakt ponoć do końca sezonu :D
Z jednej strony pewność, że się w nic nie wpakujemy i nie będziemy płacić milionów monet za zerwanie, a z drugiej jednak dłuższy bardziej by mnie uspokoił, potwierdzając niejako, że zarząd jest całkowicie pewien nowego trenera. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na 2 dni przed Świętą Wojną bardziej zastanawiamy się nad tym, kto będzie trenerem od nowego roku niż jak zaprezentujemy się w środę po drugiej stronie Błoń?
Nowy trener- ważna rzecz, ale derby chyba ważniejsze? Otwórzcie chociaż prowizoryczny temat!!!! |
Ja to już nie wierzę w długofalowe plany budowy drużyny, itp..
W Polsce nie ma takiej cierpliwości i jednak wciąż klubem rządzą piłkarze (I nie mówię tutaj tylko o Wiśle). Przypomnę tylko jak Filipiak dawał wieloletni kontrakt Stawowemu, jak nie tak dawno Mioduski zarzekał się, że Magiera to trener na lata. U nas 2 lata to chyba taki maks, a jak się piłkarzom znudzą zajęcia i będzie monotonnie to wiadomo co zrobią. Jednak uważam, że zwolnienie Kiko było dobrym posunięciem z naszej strony. Ten trener nie dodał nam żadnego polotu, nie było widać po dłuższym czasie jakieś filozofii gry, taktyki, pomysłu. Przykro to mówić, ale komunikacja też nie była na najwyższym poziomie. To mniej więcej tak, jakbym ja pojechał do Rosji i zaczął trenować Dynamo czy tam inny Rubin i mówiłbym tylko po polsku i oczekiwałbym, że w tak cywilizowanym świecie to grupa piłkarzy ma się nauczyć polskiego a nie ja rosyjskiego. Chcąc nie chcąc siedząc w Polsce prawie rok Kiko chyba nie przejawiał jakieś specjalnej chęci nauki języka. To też po pewnym czasie się wypaliło, ileż można mieć pierwszego trenera, który wciąż komunikuje się przez swojego współpracownika. Jak musiały wyglądać odprawy, jak po pewnym czasie musiała wyglądać atmosfera w zespole, gdzie Kiko śmiał się, rozmawiał z Llonchem, Velezem czy Lopezem a taki Boguski, Sadlok czy Głowa nie wiedzieli czy Kiko opowiedział im zajebisty kawał czy raczej nie zostawił na nich suchej nitki.. Tak wiem, on też nie rozumiał o czym mówił Brożek z Cywką. Jednak trener to trener i on jest od budowania atmosfery w drużynie a nie jego współpracownik. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli to prawda, że Carillo zostanie trenerem, to osobiście uważam to za względnie dobry ruch. Oznacza on, że zarząd ma plany na rozwój klubu i nie podejmuje się już decyzji jak za czasów Cupiała, czyli: zwalniamy trenera, bo tak i myślimy, kogo by tu teraz ściągnąć na Reymonta (Smuda, Kasperczak, a może Moskal?).
Tym razem z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że z Carillo byliśmy dogadani tak czy owak. A co za tym idzie - bez względu na wyniki miałby nas objąć od stycznia 2018. Pech(?) chciał, że Ramirez mając naprawdę dobry terminarz pod koniec roku pokazał, że nie ma tak naprawdę pomysłu na grę i dalszy rozwój tej drużyny. To co pół roku temu jeszcze działało, teraz już się wypaliło. Tak więc nawet ta drobna szansa, która na zachowanie stanowiska jeszcze była, nie została przez niego wykorzystana. W ostatnim czasie traciliśmy mnóstwo bramek, przestaliśmy tworzyć składne akcje, a Carlitos wszystkich meczów nam nie wygra. Nie widziałem w obecnym sezonie w naszej drużynie żadnych postępów. Wszystkie niemal bramki zawdzięczamy w praktyce indywidualnym akcjom i zrywom poszczególnych zawodników. Wydawało się, że mecz z Górnikiem obnażył wszystkie nasze słabości i musi się coś zmienić. Jak się okazało, Ramirez w kolejnym spotkaniu nie zmienił nic (pomijam obsadę bramkarza) i z Płockiem wyglądaliśmy jak dzieci we mgle. Brak jakiejkolwiek gry zespołowej, beznadziejne stałe fragmenty (zarówno w ofensywie jak i w defensywie) - koniec końców determinacja też już u zawodników wyraźnie mniejsza... Podsumowując, cieszy mnie, że najprawdopodobniej nowym trenerem będzie Hiszpan. Bo obawiałem się, co z tymi wszystkimi zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego się stanie, jeżeli nagle w klubie totalnie zmienimy kierunek budowy drużyny i tym razem sięgniemy na przykład po szkoleniowca z Bałkanów. Nie jaram się jak dziecko, ale jestem dobrej myśli, bo wierzę, że ta zmiana była przemyślana i jest to w tym momencie najwłaściwszy wybór na jaki Wisła jest w stanie sobie pozwolić. A że Carillo ma zdecydowanie bardziej sensowne CV w porównaniu z Ramirezem to chyba wszyscy się akurat zgadzamy, prawda? |
Cytat:
Co do gry jednak to bede bronil Kiko, ze nie byla to w 100% jego wina. Dopoki byl Brlek i Maczynski to gra w srodku a co za tym idzie konstruowanie akcji wygladalo niezle. Obiektywnie druzyna stracila dwoch najlepszych pilkarzy i poprostu nie ma bata zeby nie odbilo sie to na jakosci gry. Kazdy kto gra w pilke w jakiejs lidze - takiej B klasie naprzyklad - wiec, ze jak dwoch najlepszych gosci nie moze przyjsc na mecz to sie raczej dostaje w cymbal. O ile Basha to lepszy przecinak od Maczynskiego to z przodu nigdy mu nie dorowna. Perez w tym momencie tez jest o dwie klasy gorszy od Brleka. Malecki, ktory tez ciagnal gre wypadl mu z kontuzja i dopiero zaczyna wchodzic w rytm. Ondraszek, ktory swietnie wspolpracowal z Carlitosem, tez wypadl z kontuzja i nie jest jeszcze gotowy. Mnie tez ostatnie wyniki mocno zawiodly ale ja staram sie na chlodno szukac przyczyn a nie kozlow ofiarnych. |
Jak na razie to chyba tylko Lettieri spacyfikował szatnię, w każdym razie tak to przedstawiono w mediach. Jeśli to szatnia wykopała Ramireza to żadnych długofalowych projektów nie uda się prowadzić. I im szybciej zarząd przyjmie to do wiadomości tym lepiej dla Wisły.
Cytat:
|
Cytat:
|
Nowy trener wygląda w teorii na dobry wybór. Jest zachowana ciągłość strategii Junco. Oby była ona teraz realizowana jeszcze lepiej.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl