Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XII KOLEJKA] Śląsk Wrocław - WISŁA Kraków, 14 Październik, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9858)

dziabong 13.10.2017 09:49

W tym meczu oczekuję od Kiko pomysłu na grę, od zawodników realizacji tych pomysłów.Od zakontraktowania ostatnich zawodników minął ponad miesiąc. To mniej więcej tyle, ile minęło od pierwszych transferów w okienku do startu ligi.

Nie oczekuje wygranej z fajerwerkami. Należę do grupy, która pisze, by dać czas Kiko i drużynie.
Ale uważam, że te pomysły na grę powinniśmy zaczynać oglądać od najbliższych kolejek.

To nawiązuje też mniej więcej do tego co powiedział Junco w ostatnim wywiadzie i planowanych transferów w zimie.
Mamy październik, zawodnicy teraz muszą zacząć pokazywać swój potencjał.

Lemoniadowy Joe 13.10.2017 11:38

Czego ja oczekuje ze sie w najbliższym czasie drugi napastnik do gry znajdzie na bardzo dobrym poziomie, poprawimy gre obronna plus nasz środek pomocy to będzie czołówka jeżeli chodzi o lige.

FraMat 13.10.2017 12:20

To, że Śląsk nie jest drużyną drwali czy innych traktorzystów, ale ma grę poukładaną i techniczną to wbrew pozorom dla nas duża szansa.
Kiedy bowiem gra toczy się nie o to, komu bardziej dokopać, kogo znieść z boiska, kogo w walce o piłkę tak mocno poszturchać, żeby mu się tej walki odechciało, ale w grę wchodzą umiejętności piłkarskie, nie stoimy na straconej pozycji.
Oczywiście, może być jak z Lubinem, gdzie miedziowi też grali piłką i koniec końców mieli więcej szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Szczęście może jednak także uśmiechnąć się do nas i gra w piłkę obydwu drużyn może zakończyć się lepiej niż to było w Lubinie.
Możemy też wtopić i ze względu na osłabienia kadrowe, nie będę miał o to pretensji.

funkykoval 13.10.2017 12:27

Basha niestety nabawił sie kontuzji, prawdopodobnie zagra. Wrócił Ondraszek, zdrowy jest Głowacki, czyli jest pod tym względem lepiej. O ile nie specjalnie martwi mnie nieobecność Ze Manuela, to szkoda, ze nie ma Małeckiego i Veleza, którzy w mojej opinii są zawodnikami pierwszego składu jak są zdrowi. No niestety jedyny w miarę ogarnięty skrzydłowy jest kontuzjowany (Małecki) więc będzie problem ze skrzydłami, na których WKS ma Koseckiego czy Pich albo Madej.
Skład na ten mecz: Buchalik- Arsenić, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Basha, Llonch, Perez, Boguski - Carlitos, Ondraszek
Zmiany: Brożek, Wojtkowski i pewnie Imaz

Charlie 13.10.2017 14:12

Basha niby wrócił do treningów, ale może lepiej nie wpuszczać go od pierwszej minuty, żeby znowu sobie czegoś nie zrobił i był gotowy na warszawiactwo. Wobec nieobecności Małego pewnie Imaz w pierwszym, oby w końcu zaliczył jakis progres. I pytanie kto obok Carltiosa - Ondrasek, który nie grał dwa miesiące (a ostatnią bramke strzelił w marcu), Brożek, który nie strzelił gola od maja, Bałaniuk, który nic na razie nie pokazał, czy Kolar, który jeszcze nie zagrał ani sekundy :lol: A moze wszystkich pogodzi Halilovic, który zagra jako trzeci pomocnik. Jak dla mnie mecz z cyklu "wszystko się może zdarzyć".

pepe72 13.10.2017 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafaello56 (Post 1484736)
Remis to będzie bardzo dobry wynik mając na uwadze, że wks u siebie wygrał w tym sezonie z lechem, legia, lechią, a na wyjeździe dodatkowo zremisował z górnikiem Zabrze i jest w tym sezonie niepokonany w lidze. Co ciekawe wks z defensywnie grającymi bbt,sandecją,jagą tylko remisował, więc może i my coś wywieziemy.

Dostał 2-0 w Gdyni i 1-0 w Lubinie. Bez przesady z tym Śląskiem. Ma tyle samo punktów co my tylko inny rozkład ZRP. Ślask 4-5-2, my 5-2-4.

wiesniak842 13.10.2017 14:53

Jaka przesada. Dwa mecze o ktorych wspominasz odbyly sie w lipcu. Od tamtej pory w lidze Slask nie przegral zadnego meczu a mamy pazdziernik. U siebie maja bilans 4-1-0. Patrzac w statystyki z ostatnich pieciu sezonow Slask nas goli jako gospodarz (4 zwyciestwa, jeden remis). Zdaje sobie sprawe z tego, ze to polska liga i nie bede nawet zdziwiony jak to wygramy ale przed meczem Slask jest faworytem i mowienie inaczej mija sie z prawda.
Druga sprawa, ktora mnie ciekawi. Gramy z kontry ze wszystkimi (chyba ze gramy w przewadze) i kopiemy sie po czole z ogorkami. Czekam z niecierpliwoscia na jutrzejszy mecz bo w koncu pojawia sie okazja aby ta nasza kontrokopanina i wygladala dobrze i sie sprawdzila.

pepe72 13.10.2017 15:02

Owszem kursy na mecz są 2,0 - 3,7 i owszem są drużyną swojego boiska podobnie jak Korona. I dokładnie tak jak Korona nie potrafią grać na wyjeździe. Niestety gramy we Wrocławiu. Z tym, że rafaello56 płakał jakbyśmy grali z Realem czy inna Barceloną.
Jeśli Ondraszek zagra to wreszcie będzie inna opcja w ataku niż dzida na Carlitosa.

wiesniak842 13.10.2017 15:08

Real, Barcelona? W tej lidze jest tylko poslki Bayern:D Inna opcja bedzie ewentualna dzida na Ondraska. W tym wypadku bedzie to mialo moim zdaniem jakis sens.

funkykoval 13.10.2017 15:11

@wiesniak842
Biorąc pod uwagę, że w zeszłym sezonie Śląsk u siebie wszystkim rozdawał prezenty, a nas trochę przypadkowo ogolił, to może teraz będzie odwrotnie -Śląsk u siebie wszystkich wali, a dla nas zrobi prezent, bo niestety bez prezentu będzie bardzo ciężko....

wiesniak842 13.10.2017 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1484850)
@wiesniak842
Biorąc pod uwagę, że w zeszłym sezonie Śląsk u siebie wszystkim rozdawał prezenty, a nas trochę przypadkowo ogolił, to może teraz będzie odwrotnie -Śląsk u siebie wszystkich wali, a dla nas zrobi prezent, bo niestety bez prezentu będzie bardzo ciężko....

Logiczne. Niestety a czasem stety ta liga jest nielogiczna i jutro mozemy sie spodziewac wszystkiego: w.......u po naszej beznadziejnej grze, wygranej po bardzo dobrej grze, w.......u po naszej dobrej grze albo naszej wygranej po chujowej grze. Moze tez pasc remis:D Szanse w tej lidze, przed meczem, mamy z kazdym. Oby Kiko o tym pamietal i potrafil to wcielac w zycie.

pawlozm 13.10.2017 15:26

Według mnie Kiko przestawi zespół na 4-3-3 i zagramy z przodu z Imazem, Carlitosem i Boguskim.
Za nimi zagra Perez, Llonch, Basha.
W obronie Arsenic, Głowa, Ivan, Maciek
Do bramki może wróci Cuesta, chociaż pewnie dopiero na legie.

Druga opcja to klasycznie 4-4-2 wtedy z Carlitosem ktoś z dwójki Brożek, Bałaniuk, w pomocy Imaz,Perez,Llonch,Boguski

Charlie 13.10.2017 16:32

Cytat:

Według mnie Kiko przestawi zespół na 4-3-3 i zagramy z przodu z Imazem, Carlitosem i Boguskim.
Jeśli tak zrobi to niestety będzie 4-5-1, najbardziej defensywny z możliwych wariantów. Osamotniony Carlitos i liczenie na jego błysk.

brylant17 13.10.2017 17:23

Obyśmy nie powtórzyli 5-0.....

wiesniak842 13.10.2017 17:34

Kiedy bylo 5:0???

pepe72 13.10.2017 17:34

Tu jest konferencja prasowa przed meczem ze Śląskiem:

https://youtu.be/0x4Sj8mje20

brylant17 13.10.2017 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484860)
Kiedy bylo 5:0???

1-5 dla Śląska sorry

wściekłe pięści węża 13.10.2017 18:55

Jak tego nie przegramy, to będzie duży sukces.

Karherop 13.10.2017 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1484855)
Według mnie Kiko przestawi zespół na 4-3-3 i zagramy z przodu z Imazem, Carlitosem i Boguskim.
Za nimi zagra Perez, Llonch, Basha.
W obronie Arsenic, Głowa, Ivan, Maciek
Do bramki może wróci Cuesta, chociaż pewnie dopiero na legie.

Druga opcja to klasycznie 4-4-2 wtedy z Carlitosem ktoś z dwójki Brożek, Bałaniuk, w pomocy Imaz,Perez,Llonch,Boguski

Też przewiduje niestety taki scenariusz. I piszę 'niestety' gdyż obaj nowi Hiszpanie mnie nie przekonują.

Levis88 14.10.2017 08:03

Nie ma co analizować i rozkminiac jak sam Śląsk tego meczu nie przegra to My sami chvja ugramy niestety.

pepe72 14.10.2017 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1484855)
Według mnie Kiko przestawi zespół na 4-3-3 i zagramy z przodu z Imazem, Carlitosem i Boguskim.
Za nimi zagra Perez, Llonch, Basha.
W obronie Arsenic, Głowa, Ivan, Maciek
Do bramki może wróci Cuesta, chociaż pewnie dopiero na legie.

Druga opcja to klasycznie 4-4-2 wtedy z Carlitosem ktoś z dwójki Brożek, Bałaniuk, w pomocy Imaz,Perez,Llonch,Boguski

Czyli ma sprawnego Ondraszka i go nie wystawi?

pawlozm 14.10.2017 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484869)
Czyli ma sprawnego Ondraszka i go nie wystawi?

Według mnie Ondrasek dzisiaj na pewno nie wyjdzie w pierwszym składzie.

Karherop 14.10.2017 13:10

Ondrasek sam powiedział po ostatnim sparingu że gra jeszcze zachowawczo i Kiko raczej nie ma podstaw aby go wystawić w 1 składzie. Prędzej mógłby zagrać Kolar, który miał przerwę nie 2,5 miesięczną, ale 3 tygodniową, ale na dzisiaj nikt na forum raczej nie wie jaki poziom prezentuje ten chłopak.

Tak czy siak, Kiko raczej nie zdecyduje się na grę 2 napastnikami. Nie we Wrocławiu. Ewentualnie system 4-3-3 i 3 środkowych pomocników i niejako całkowita rezygnacja ze skrzydłowych. Coś ala PSG :P

Pepinho 14.10.2017 13:17

Nie ma znaczenia w jakim ustawieniu wyjdziemy bo w przypadku Ramireza nie ma to żadnego znaczenia biorąc pod uwagę umiejętności taktycznego przybysza z Hiszpanii gdzie króluje dzida do przodu i wiara w umiejętności strzeleckie Carlitosa. Każdy inny wynik niż porażka będzie sukcesem.

czaro 14.10.2017 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484874)
Tak czy siak, Kiko raczej nie zdecyduje się na grę 2 napastnikami. Nie we Wrocławiu.

Kiko decydował się na grę dwoma napastnikami, gdy wypadało zagęścić środek i zagęszczał środek, gdy prosiło się o drugiego napastnika; wpuszczał nowego zawodnika po przerwie w ważnym meczu, gdy miał na ławce w miarę w formie i w miarę zgranych piłkarzy i sadzał na ławce zawodników, którzy zdążyli już okrzepnąć w zespole, wyciągając z kapelusza starą gwardię. Nic mnie nie zdziwi, choć oczywiście kibicuję temu człowiekowi i go nie skreślam.

Karherop 14.10.2017 14:13

Ok, nasz rację. Przekonałeś mnie, że nie możemy rozgryźć decyzji Ramireza, zbyt często są nielogicznie, ale z kolei często są tendencyjne (jak np uporczywe wystawianie Ze Manuela, Balaniuka czy nowych Hiszpanów prosto z samolotu).

Ja mu nie kibicuje. Kibicuje Wiśle, ktokolwiek jest jej trenerem. Ludzie mają to do siebie, że dzisiaj są - a jutro ich nie ma. Jeśli Ramirez miałby być u nas trenerem 5-10 lat to by oznaczało po prostu to że osiąga dobre wyniki i za to można trzymać kciuki.

v_i_k_a 14.10.2017 14:56

Cześć, ja mam takie pytanie trochę z innej beczki, ale czy ktoś może się orientuje czy w Chrzanowie a najlepiej w Balinie można gdzieś (w jakiejś knajpie) obejrzeć dzisiejszy meczyk? Z góry dziękuję za pomoc.

Arkadiusz.Czerepach 14.10.2017 15:25

cała Polska... !

FraMat 14.10.2017 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1484880)
cała Polska... !

w cieniu Wisły

brylant17 14.10.2017 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1484880)
cała Polska... !

w cieniu WRWE!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl