Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [IX KOLEJKA] WISŁA Kraków - Piast Gliwice, 16 Września, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9849)

wolfy 15.09.2017 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1482506)
Jak Ty oceniasz nasz potencjał na pozycje 4-6 to jaki powinniśmy mieć wynik z drużyną z pozycji 13?
Druga sprawa - to ja nie wiem czy 4-6, jak dotąd ograliśmy drużyny od poz. 12 w dół, z 11 - Lechią remis u siebie, a z każdą wyżej (w tym Arką - 10) w czapę. To jak zaczniemy grać z lepszymi to w czapę czy po ostatnich transferach ofensywnych grajków jednak ogramy ich?
Tego nie wiem, ale jak dla mnie Piasta musimy rozwalić.

:rotfl:

Nie ważne kim zagramy, muszą być trzy punkty:rotfl: A idź pan w ... z takim ppdejściem.

Barti 15.09.2017 09:32

Po pierwsze piszemy o trzech punktach z Piastem, nie przekręcaj. Po drugie, tak, w seniorskiej profesjonalnej piłce to jest prawidłowe podejście.

szprotson 15.09.2017 09:54

Chorążka - Bartosz, Velez, Swiatko, Sadlok - Basha, Llonch, halilovic, małecki, boguski - carlitos

Karherop 15.09.2017 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1482539)
Chorążka - Bartosz, Velez, Swiatko, Sadlok - Basha, Llonch, halilovic, małecki, boguski - carlitos

Prędzej Sadlok zostanie przesunięty na środek a w jego miejsce zagra Pietrzak, niż Świątko zadebiutuje od początku.

Co nie znaczy, że uważam takie rozwiązanie za lepsze. Wręcz przeciwnie.
Nie zdziwię się też jeśli od początku zagra Jezus, Kostal lub Brożek. W ofensywie wybór jest większy.

mitmichael 15.09.2017 10:12

Nie dosc, ze ostatnie 3 mecze to remis i dwie porazki to jeszcze paru pilkarzy w tym nowi nie beda mogli zagrac. Szczegolnie niepokoja informacje o kontuzji Arsenicia i Gonzaleza bo przy absencji Glowy (komisja ligi do lagru) z obrona znowu bedziemy mieli do wiwatu co jest nasza najwieksza bolaczka. Jak atak mocno wzmocnilismy tak w obronie dalej duzo niepewnosci nawet jak graja Glowacki i Gonzalez. Pasowaloby w koncu po 3 meczach bez zwyciestwa wygrac spotkanie i nie sfrajerzyc jak to bylo w meczu ze slaba Lechia.

szprotson 15.09.2017 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482540)
Prędzej Sadlok zostanie przesunięty na środek a w jego miejsce zagra Pietrzak, niż Świątko zadebiutuje od początku.

Co nie znaczy, że uważam takie rozwiązanie za lepsze. Wręcz przeciwnie.
Nie zdziwię się też jeśli od początku zagra Jezus, Kostal lub Brożek. W ofensywie wybór jest większy.

Kiedy debiutowac jak nie w takim meczu?
Stoperzy inaczej to nie debiutuja raczej....
Po za tym grał cały mecz z BB. Na boku Pietrzak sie nie nadaje, to kto tam ma biegac jak Sadloka damy na srodek?

Karherop 15.09.2017 10:53

Piast potrafił ostatnio wygrać na wyjeździe z Jagiellonią by później przegrać u siebie z Lechią. Drużyna nieobliczalna.

My, choć mamy większe aspiracje niż Piast i kadrowo jesteśmy mocniejsi to przy osłabieniach każdy wynik może paść. To że nie wyobrażamy sobie innego wyniku niż zdecydowane zwycięstwo nie oznacza, że tak się na pewno stanie.

@szprotson

Czytaj ze zrozumieniem. Rozumiem Twoją argumentacje i myślę podobnie, ale sadzisz, że i Kiko myśli tak samo? Nie postawiłbym na to żadnych pieniędzy. Nie postawi na młodego mając "doświadczonego" Pietrzaka.

wolfy 15.09.2017 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1482536)
Po pierwsze piszemy o trzech punktach z Piastem, nie przekręcaj. Po drugie, tak, w seniorskiej profesjonalnej piłce to jest prawidłowe podejście.

Co za róźnica z kim? Piast to nie są jacyś totalni frajerzy, a my mamy szpital w drużynie. Drużyna ma grać o zwycięstwo ale jak ktoś nie widzi (bo nie chce) że nam wypadła połowa składu jest zwykłym internetowym napinaczem.

Pisanie że Piasta musimy i tak rozwalić to frajerstwo, stawianie się na pozycji hegemona kiedy nie wiadomo kto zagra na stoperze (przy okazji - Komisja Ligii to skończeni oszuści i nadają się na zieloną trawkę).

Barti 15.09.2017 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482554)
Co za róźnica z kim? Piast to nie są jacyś totalni frajerzy, a my mamy szpital w drużynie. Drużyna ma grać o zwycięstwo ale jak ktoś nie widzi (bo nie chce) że nam wypadła połowa składu jest zwykłym internetowym napinaczem.

Pisanie że Piasta musimy i tak rozwalić to frajerstwo, stawianie się na pozycji hegemona kiedy nie wiadomo kto zagra na stoperze (przy okazji - Komisja Ligii to skończeni oszuści i nadają się na zieloną trawkę).

Każda drużyna w ekstraklasie, boryka się w trakcie każdego sezonu z kłopotami kadrowymi. Żadne usprawiedliwienie. Skończmy w końcu z tym. Z Twoim podejście do tematu, to najkrótsza droga do tego, żeby jak mówił nasz złotousty klasyk: "bić się o spadek".

Karherop 15.09.2017 12:11

Nie będzie aż takiego szpitala w obronie, wszystkie absencje:

Cuesta, Bartkowski, Velez, Głowacki, Balaniuk, Ondrasek, Kolar

Balaniuk od poniedziałku z zezwoleniem na pracę

Pero 15.09.2017 12:18

to że ktoś nie ma absencji w meczu a nie trenował na pełnych obrotach ma też jednak duże znaczenie...

Matejas_ 15.09.2017 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1482539)
Chorążka - Bartosz, Velez, Swiatko, Sadlok - Basha, Llonch, halilovic, małecki, boguski - carlitos

Zgoda, ale jak coś na pójdzie nie tak wrócimy do save'a sprzed meczu i zagramy inaczej ;)

Pero 15.09.2017 14:57

^^
Kiedyś Kmitą Zabierzów w FM grałem 11 razy finał LM z Realem i w końcu się udało. Szkoda że w Realu tak nie ma...

mitmichael 15.09.2017 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482556)
Nie będzie aż takiego szpitala w obronie, wszystkie absencje:

Cuesta, Bartkowski, Velez, Głowacki, Balaniuk, Ondrasek, Kolar

Balaniuk od poniedziałku z zezwoleniem na pracę

Sadloka do srodka, Pietrzaka na lewa strone, z przodu Llonch z Basha patrzac na te powyzsze braki tyly jak dla mnie tak powinny wygladac no chyba, ze Kiko sie odwazy i da do srodka Swiatke, po cos go zglaszal do rozgrywek. W bramce pewnie znowu Buchalik chyba, ze tutaj tez sie Kiko odwazy i wystawi Chorazke ale w to jakos mi sie nie chce wierzyc

Pero 15.09.2017 15:13

Tyle że Basha w ogóle nie był przygotowany do sezonu przed Zagłębiem i jeszcze po tym meczu doznał kontuzji. Chyba raczej trzeba zagęścić środek zawodnikami ofensywnymi a Polowi kazać zap...ć za dwóch.

wściekłe pięści węża 15.09.2017 15:24

Tymczasem w równoległym świecie

Kiko o Piaście:

Cytat:

- Nasz zespół, i zespół Piasta, to podobne drużyny, jeżeli chodzi o charakterystykę. Piast lubi bowiem grać piłką, nie boi się zaryzykować.
:lol:

Powiedział gość, którego zespół gra lagę do przodu i jednocześnie najbardziej asekurancko w lidze, co nijak nie przekłada się na ilość straconych bramek. Jeśli Kiko dalej będzie latał na takich wysokościach zamiast twardo stąpać po ziemi, to będziemy mieli bardzo ciężką rundę, a wiosnę pewnie już z innym trenerem.

W tym samym wywiadzie powiedział, że Ivan nie jest całkiem zdrów, ale będzie walczył tak jak do tej pory itd... a jak dla mnie, to do tej pory Gonzalez jest jednym z większych rozczarowań u nas w drużynie.

To będzie ciężki mecz. Vasiliev już zdrowy, Zivec dobrze zagrał z Lechią, plus młode wilczki od nich i Wdowiec, który za wszelką cenę będzie się chciał odegrać. A u nas ciężko wskazać zawodnika w formie, a o tym jak my gramy wszystko zostało już powiedziane.

Tak, wiem, sprzedaliśmy latem dwóch piłkarzy - to wszystko tłumaczy.

pomeran 15.09.2017 17:31

Zdecydowanie największym osłabieniem drużyny jest w brak Veleza w kolejnym spotkaniu. Jeśli Llonch nie wskoczy na poziom z zeszłego sezonu będzie problem.

Swoją drogą.. to chyba jedna z ostatnich szans na włączenie się do walki o 11 dla Brożka. Za tydzien czy dwa może być już po zupie.

Snow 15.09.2017 18:26

Ja to widzę tak:

Carlitos
Imaz
Małecki Llonch Basha Kostal *
Sadlok Arsenic Gonzalez Cywka
Buchalik **


* - Na zmianę Bartosz
** - Jeśli w opinii trenera Chorążka jest gotowy na Ekstraklasę, to niech gra za Buchalika.

Charlie 15.09.2017 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1482574)
** - Jeśli w opinii trenera Chorążka jest gotowy na Ekstraklasę, to niech gra za Buchalika.

Z tego co czytałem na temat postawy Chorążki na treningach, czy nawet na rozgrzewkach przedmeczowych to na pewno nie jest on gotowy na Ekstraklasę i prędko nie będzie. Konkretnie chodzi o jego nieumiejętnosć łapania piłki i odbijanie jej przed siebie.

Środek Gonzalez-Arsenic zapowiada się bardzo elekrtycznie, oby chociaż Basha dał większy spokój w środku pola. Bez błysku Carlitosa tego nie wygramy, przydałoby sie, żeby ktoś z dwójki Ze Manuel-Imaz pokazał cos ciekawego. Optymistycznie stawiam 2-1 dla nas, ale łatwo nie będzie.

Arkadiusz.Czerepach 15.09.2017 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1482567)
Tymczasem w równoległym świecie

dobrze napisałeś równoległym świecie czyli tym rzeczywistym , gdzie opinie wyrażają osoby które wiedzą co mówią, bo siedzą w tym 24 na dobe i mające realny wpływ na to co się dzieje oraz faktyczne informacje

w przeciwienstwie do forumowych onanistów :P

ashkeczup 15.09.2017 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1482577)
dobrze napisałeś równoległym świecie czyli tym rzeczywistym , gdzie opinie wyrażają osoby które wiedzą co mówią, bo siedzą w tym 24 na dobe i mające realny wpływ na to co się dzieje oraz faktyczne informacje

w przeciwienstwie do forumowych onanistów :P

Przetłumaczyłby mi to ktoś?

czaro 15.09.2017 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1482575)
Z tego co czytałem na temat postawy Chorążki na treningach, czy nawet na rozgrzewkach przedmeczowych to na pewno nie jest on gotowy na Ekstraklasę i prędko nie będzie. Konkretnie chodzi o jego nieumiejętnosć łapania piłki i odbijanie jej przed siebie.

Ciekawie, ciekawie.

Karherop 15.09.2017 19:29

A kto i kiedy stwierdził, że Buchalik jest bramkarzem na ekstraklasę?

TIR_DO_SŁUBIC 15.09.2017 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1482577)
dobrze napisałeś równoległym świecie czyli tym rzeczywistym , gdzie opinie wyrażają osoby które wiedzą co mówią, bo siedzą w tym 24 na dobe i mające realny wpływ na to co się dzieje oraz faktyczne informacje

w przeciwienstwie do forumowych onanistów :P

Nieprawdziwe skreślić:

- Wisła lubi grać piłką
- Piast lubi grać piłką
- Wisła nie boi się ryzykować
- Piast nie boi się ryzykować
- u Wisły widać styl
- u Piasta widać styl

Wisła i Piast to podobne drużyny

Przecież to wszyscy widzą, że my chooya gramy. Po co zakłamywać rzeczywistość? :-)

Ogryzek 15.09.2017 20:37

Mamy potężną liczbowo armię zaciężną, a jak przychodzi co do czego to ledwo nam się udaje sklecić jako taką 11...
Sporo kontuzji, urazów itd. Część piłkarzy którzy przyszli z kontuzjami nie szybko się będzie nadawało do gry.
Mnie ciekawi skąd tyle urazów u piłkarzy którzy są już z nami jakiś czas. Problem w treningach? Odnowie?

Tak czy owak jutro o 3 punkty. Tak wiem obrona to będzie nowa konstrukcja, ale gramy z Piastem a nie z Barceloną. Mamy grać o 3 punkty, atakować Piasta a nie bronic się przed "potężnym" Piastem. Gramy i siebie. Styl nie ważny, ważne 3 punkty.
Żadnych wymówek konkwistadora Kiko nie przyjmuję do wiadomości.

Wojtas 15.09.2017 20:38

No niestety Buchalik na bramce ,i Arsenic w obronie dają sygnał ze jutro mogą być kwiatki.

Ale tak to jest szukamy 20 pilkarzy na kazdą pozycje tylko nie na bramkę i srodek obrony to teraz trzeba się martiwć.
Ale .... z tym jutro mamy zagrać ofensywnie i atakować a nie chowac sie i czekać ,jeszcze chyba nie jest z nami tak zle zebysmy sie bali Piasta Gliwice u siebie.No bez jaj,mamy to wygrac panie Kiko.

R33 15.09.2017 21:40

To ilu wy żeście chcieli piłkarzy? Na bramkę przyszedł Cuesta, na środek obrony Arsenić i Velez.

speedfashion 15.09.2017 21:42

Roztrzęsienie emocjonalne, czyli standard na tym forum.

Rok temu prognozowano, że będzie trzeba szukać stadionu, bo wstyd w IV czy tam V lidze grać na takiej perełce.

Zimą przyszedł trener znikąd, zmienił trochę taktykę zespołu, dobił do 6 miejsca. Już był niedosyt. Już było, że Wisła MUSI grać krakowską piłkę, choćby świat się walił.

Letnie transfery. Klub z pustym kontem naprawdę zaszalał. Forumowi eksperci, przeprowadziwszy wnikliwe analizy i na własne oczy (tj. w transmisji na YT) zobaczywszy kilka sparingów, przypięli etykietki sukcesów i wtop poszczególnym piłkarzom. Największe uznanie zyskał Kostal. W sezonie nawet Buchalik zrehabilitował się w oczach fanów i po 2 udanych meczach był lepszy od Cuesty, którego ci fani widzieli w 3 meczach(?). Później Buchalik popełnił błąd i okazało się, że nie jest już bramkarzem na Ekstraklasę.

Zbyt dużo oczekujecie. Moim zdaniem "asekurancka" taktyka wynika z bardzo słabego zgrania zespołu. Wystarczy popatrzeć na mecz przez 15 minut, żeby widzieć, jak wiele niedokładnych podań i nieprzemyślanych decyzji przydarza się naszym piłkarzom. Zgrany przeciwnik wykorzysta takie potknięcie bezlitośnie. Dlatego z tyłu musi być gęściej.

Przyszła grupka ludzi, o których dopiero wkrótce się dowiemy, czy w ogóle są piłkarzami. Odeszło dwóch zawodników. Za to dwóch kluczowych. Przed trenerem trudne zadanie i osobiście mu współczuję. Więcej krótkich podań, więcej gry z pierwszej piłki, więcej pressingu na 60 metrze, więcej udanych odbiorów, więcej dryblingów, więcej Kostala, mniej kontuzji, odstaw rodaków...

Jutro marzy mi się zwycięstwo, ale będę też zadowolony po remisie wynikającym z mądrej gry, przede wszystkim rozsądnej w obronie, bo tego najbardziej ostatnio brakuje.

Arkadiusz.Czerepach 15.09.2017 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1482581)
Przetłumaczyłby mi to ktoś?

Kiko wie co mówi, 90% forum nie, tyle w temacie, pozdro

s1mone 16.09.2017 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482535)
:rotfl:

Nie ważne kim zagramy, muszą być trzy punkty:rotfl: A idź pan w ... z takim ppdejściem.

A jak mamy podchodzić?

Gramy u siebie, kadra jest szeroka.

Wg buków mamy 52% szansę na wygraną oraz 21% na porażkę. A oni raczej się znają na rzeczy w ocenie ryzyka. Wiadomo - to piłka nożna, różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale jesteśmy faworytem. Liczą się tylko 3 punkty, bo jeden tak naprawdę g*wno daje. Drużyna, która zalicza same remisy walczy o utrzymanie, a ta co na przemian wygrywa i zbiera w czambo plącze się w okolicy górnej ósemki. Dlatego też zawsze powinno się grać a całą pulę.

Ja liczę przede wszystkim, że zagramy dobry mecz. Bo naprawdę dawno tego nie grali. Jeśli dalej będziemy męczyć bułę za Ramireza to wcale nie miałbym nic przeciwko zmianie szkoleniowca. I nie - nie dlatego, że osiąga słabe rezultaty. Po prostu od samego początku nie podoba mi się jak gra Wisła pod jego batutą (biorąc pod uwagę sam styl, abstrahując od wyników). Nie jest żadnym cudotwórcą (mimo, że znaczna część forum go za takiego uważała po tym jak pozbierał drużynę przed rundą rewanżową i wszedł do ósemki). Trenerów na podobnym poziomie jest sporo i nie każdy byłby fanem tak asekuracyjnej gry jak Ramirez. Mimo, że personalnie bardzo go lubię, jest sympatyczny, trenerem też jest niezłym. Po prostu oczy już bolą od patrzenia na tą lagę, a np. Wisłę wdowczyka (celowo z małej) często oglądało się z przyjemnością.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl